F O Hl Florail» I d ITHRCHADFREORLIF BV. FILMS ga-”- KSEF AR ICHT Tilburg-Noord in winkelcentrum FLORADO BRENGT 11 1 H. DE ZEEUW OMES Veilingvers Bloemgoed 3,95 2,95 5,95 8,95 1,00 «Tilburg in beeld» rowfl” Nieuwe EEN SFEERVOLLE KERST*^ pa^&tet voor snelle beslissers! :£'x; iber 1979 pagina 2 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 13 december 1979 pagina 3 ■tl« f I. 422911 T ULU Hieronymus in uniform» 16 jaar lag 23.30 uur lees ter» bin- jurde Moei Wie s vori irst-ii Stefanus voor Manantoddy KOMPLEET DOE-HET-ZELF PAKKET 3 HYACINTEN 2,95 GROTE KERSSTER VOL BLOEMEN f24,90 KERSTKRANS BLOK STEEKSCHUIM van... 23-16211 WCDj Rondom hart •den( Uitg. 1 Dus... toch een bril of contact lenzen Stadhuisplein Centrumpassage 12 Tilburg Oisterwijk tod 'aten» tialf 2 Tegen inlevering van deze advertentie Kolf BV 12, i maar lekker KAMERKOOR ZOEKT NOG LEDEN Bijna 50 jaar Uw leverancier van oosterse tapijten Alle 1 gelei AUTOSCHADEBEDRUF BV. voor totaal schade-herstel Door dlrekte Import zijn onze prijzen 10 tot 30% lager dan elders t in het maan- ge- vin- RIKCONCOURS rrijdag 14-12-79 is er wet urs in het buurtgebouw 1 9 A.s. vr concour sia. igenbosch - donderdag L Delahaye rbodjaanse istreden. 'n Oosters tapijt... 'n Belegging in gezelligheid Doe het in vertrouwen... Wij adviseren l daarbij. eer ri„ There- lezing begint om 20.15 uur en is in irohotel, Hinthamerstraat 63 te Keuze uit meer dan 1.000 en tapijten worden sverd met certlflkaat van echtheid. IUI 41.JV UU1 ui 'jn Anita v.d. Bouwland. x>r ieder- seft mee- 5 kerstdekoraties, steekschuim, denneappels in vele soorten, lint, TILBURG Nieuwstraat 172 (hoek Trouwlaan) Tel. 013-424754 |S| LEZING - in sa- _„16V - lendschaps- voor alleens iina de in het Wijl en volk Schout-Bacl start op ing 20.00 Den örgel Heden is verschenen een herdruk van e gedichtenbundel in Tilburgs diale Örgel van Piet Heerkens s.v.d. Bergmans f8,90 ntzettend beleven, >k geniaal met kol- j tot 30 de le prijs. neer-u-maar- ift nog geen te maken uit Vel snel be- JO december reserveren t eind van ’t a goede tip van Tilburg lelijknamige 1 intrum v»»» n 15, weer..vt houden. leder- >m. Toneel en lanvang 14.00 Te absurd om los te lopen Wie een boek niet in de eerste plaats om het verhaal, maar om de literaire aspekten leest, kan alle kanten op met «Hermes 3000- van de jonge Amerikaanse auteur William Kotzwinkle, in ons land in nog te kleine kring ook bekend van «Laat maar waaien» en «Nachtboek». Spits geschreven, vol absurde humor, is «Hermes 3000» een boek om te lezen en te herlezen en toont Kotzwinkle zich jongleur met maatsch’»"»1"1— verstanden en vooroordelen. Uitg. Agathon, f 19,90 huisstr. verzame kom met hun stickers, sigaret ten, legpuzzels, enz. enz. lages opsie- ijd. waarin teruggaan igheid, huise- nostal,.' hun reet KERST-INN OUDEREN De werkgroep ouderen Noordhoek heeft, evenals vorig jaar, op een mid dag een kerst-inn voor ouderen georganizeerd. Deze middag begint met het voorlezen van een kerstverhaal, gevolgd door zang van een of meerdere mu ziekgroepen van een muziekschool. Verder zullen de gastvrouwen van de Garsthof aanwezig zijn met een caba- retprogramma. Ook zal een soliste en kele liederen ten gehore brengen. Tijdens de pauze is er koffie met wat lekkers. Deze kerst-inn zal gehouden worden in het buurtcentrum «In de Boomtak». Boomstraat 81, op vrijdag 21 december, aanvang 14.30 uur. Het oude station aan de Spoorlaan werd op 5 oktober 1863 feestelijk geopend. In 1961 werd dit gebouw afgebroken. De foto is gemaakt rond de eeuwwisseling. A.s. vrijdagavond organiseert de pers en propagandaacommissie van Hiero nymus weer een bingo-avond. Tradi tiegetrouw met schitterende prijzen. De bingo-avond wordt gehouden in het clubgebouw van de V.V. Hiero nymusJan Truyenlaan 85 en begint om 20.15 uur. Het zal zeker de moeite waard zijn om mee te spelen, gezien de vele waardevolle prijzen. t met ons «»or het n spraak, dan kunt u ons berei telefoonnummer 355949. Voor maken van een afspraak kunt u vragen naar mevrouw Jo Tuytelaars. HUISVROUWEN KERSTMIDDAG Donderdag 20 december houdt de Ne derlandse Vereniging van Huis vrouwen, afd. Tilburg de kerstmiddag voor haar leden. Hierbij treden op: Edward Witsenburg en Karin Wark, die beiden de grote harp zullen bespe len. Aahvang 2.30 uur in De Postelse Hoeve. VROUWENKAFEE TILBURG Vrijdagochtend 14decc weer thema-ochtend. H keer «Vrouw en ouder Op deze ochtend willen zellige manier t voelens en ervarii lulav. vrouw hebben bij h ilgie, De ochtend begint recht alt‘jd zij" wekelijkse /an Kerstmis willen de Stefanusmavo, Wan- irg, zich Manan in overleg met de auteur van «Tilburg in beeld, 1865-1945» is er uit de uitge breide foto-collectie een verant woorde keus gemaakt. Zo’n 200 foto’s zullen de etala ren. Zeker in deze wintertijc we toch vaak gemakkelijk t naar een sfeer van gezellighc lijke knusheid en iets nog zullen de foto’s nog beter tot I komen. jgende film met cir- s Francois iets zegt in zijn eigen onbestemd Zijn gebaren zijn Eigenlijk voert Fran- circusakt op, waarin ten» met mensen en ob- i Trekhaken? uitlaten I remblokken 30% korting of i gratis montage DE KNETTERPOT i Veldhovenring 41, tel. 43.32.73 KERSTRUILBEURS De verzamelaarsvereniging De To renhoek houdt haar kerstruilbeurs op zondag 16 december van 10.00- 17.00 uur in zaal P. Vromans, Raad- 54 te Berkel-Enschot. Alle lelaars zijn weer van harte wel- postzegels, munten, ibanden, ansichtkaar- Toon Hermans Nog geen maand uit en nu al aan de derde druk toe is het nieuwe rijmpjesboek «Fluiten naar de overkant» van Toon Her mans. Een boek met gedichtjes waar ont’“' veel mensen plezier aan zullen bvn soms wat te simpel, maar vaak ook f» in zijn eenvoud en op zijn best nici derrijmpjes, waarvan als voorbeeld «Ik vroeg is dat modem één oorbel in je oren Ze zei dat kan wel zijn maar ik heb er één verloren» Uitg. Elsevier f 14,90 De Watergeuzen Kamavalsver. «de Watergeuzen», or- ganizeert a.s. zaterdag 15 dec. weer zo’n gezellige bingo - avond, waaraan iedereen kan meedoen. Dus allen weer naar Café Havenzicht, Piushaven 22. Aanvang: half negen. Ambassade bioskoop Jour de Fête Jour de fête Jour de fête is de eerste lange speelfilm van Jacques Tati (1949). De figuur van ->-->-ge brievenbesteller oogstte alom sukses. Nog bekendheid kreeg Tati in 1953 □jn Les vacances de monsieur Liefde tot op het bot Dat is de titel van de laatste roman van Yves Simon, een boek dat terecht maanden in de Franse roman-top-tien genoteerd stond. Het is het ontroerende verhaal van 2 met sen die van elkaar houden, geschreven i tedere balladen en herkaenbaar voor i een die de jaren zestig bewust heeft gemaakt. -Liefde tot op het bot» eindigt zoals elke literaire liefdesroman heel triest en zal on getwijfeld ooit tot een prachtige verfilming leiden. Ernst van Altena vertaalde op dichterlijke wijze deze tweede roman van de 35-jarige filmer-acteur-componist-zanger Yves Si mon. Uitg. Agathon, f 19,50 De Kasteelhoeve Bingo op vrijdagavond 14 december, georganizeerd door de P.C. Oud Til burg, in de kasteelhoeve, Has- seltstraat 256. Zaal open 19.30 u.aan vang 20 u. Als prijzen o.a.: koffie- zetapp.; grote schemerlamp; stereo - wekkerradio; grill met wild. nhie eh mui num rui DN DUNAWAf IMATOWR" KURSUS CHINA, LAND EN VOLK Op zes vrijdagavonden om de drie we ken wordt door het sociaal cultureel centrum TERRA NOVA i> menwerking met de Vriends*' vereniging Nederland-Chi kursus China, land tu georganiseerd. Eteze kursus s*“ vrijdag 18 januari 1980, aanvang uur. Op de zes avonden zullen zes ver schillende thema’s aan bod komen. Elk thema zal worden ingeleid door personen, die al vaker in China zijn geweest. Zij zullen voor zover dit tot de mogelijkheden behoort gebruik maken van dia’s of filmmateriaal. de kursus wordt een begeleidingsmap uitgereikt, die de thema’s afzonderlijk behandelt. De thema’s zijn 1. de Chinese schiedenis van het einde van de vor eeuw tot 1949; 2. de jongste schiedenis van 1949 tot heden Chinese landbouw (basis van t menleving van China) 4. industriële verhoudingen (lonen, voorzieningen, vakbonden, enz.); 5. de helft van de hemel de Chinese vrouwen (tradi ties, emancipatie); 6. kunst en cultuur (Peking Opera, calligrafie, poëzie, kunst onder het socialisme). Men kan zich bij Terra Nova, Nieuwlandstraat 44. Tilburg opgeven voor de kursus, met gelijktijdige beta ling van het kursusgeld. Omdat het maximum aantal deelnemers gesteld is op 20 personen is vroegtijdige aanmel ding noodzakelijk. Bij de administratie van Terra Nova ligt voor de belang stellenden een informatiefolder klaar. POSTDUIVEN- rik- TENTOONSTELLING Op zondag 16 december wordt in café Antens, Korevelplein een grote post- X?r duivententoonstelling gehouden, door IUI de gecombineerde verenigingen, P/v en aa..„ Vredesduif, P/v Oranjepost, en P/v de BMrot Blériot. Opening op zondag 16 decem- - - ber om 11 uur. De bonnenverkoop zal plaats vinden om 12 uur 30. DANSEN IN ’T SANT De derde week van januari beginnen er en weer danslessen in Wijkgebouw ’t slaag Sant. De lessen worden gegeven aan “-“l kleine groepjes met een maximum van 26 personen per groep. Eén kursus bestaat uit 15 lessen, waarna een danstest kan worden af gelegd. Er zijn ook kursussen voor ge vorderden. Een en ander is georgani seerd onder leiding van Dansschool Korsten. Mensen van alle leeftijdsgroepen kun nen deelnemen. Wanneer u hier meer van wilt weten kunt u komen kijken in het Wijk gebouw op vrijdag 14 december van 19.30 tot 21.30 uur of bellen 673417 Maak zelf Uw kerstsfeer met ons doe-het-zelf assortiment zoals ijslandsmos, kerstgroen, kerstklokjes steekmos, kaarsen, hulst enz. enz. hebt om in te verande- iwen, reset- ie keukenle* aak. Dat be- d want vol* i alle eiken ijs verhoogd, van Tilburg want dat schaarste in EXPOSITIE MIEKE ENGERING De Tilburgse kunstenares Mieke En tering exposeert tot en met 18 januari 1980 met een aantal potloodtekening rarellen in de AMRO-bank aan mv u.oekhovenseweg 45 te Tilburg. Mieke Engering is in 1954 te Grams- bergen geboren. Zij volgde de vieija- rige ND-opleiding te Tilburg, waar door zij nu bevoegdheid heeft teken- stofversierlessen te geven. Zij agde voor deze opleiding in 1976. Mieke Engering voelt zich vooral aan getrokken tot de aquareltechniek en het maken van potloodtekeningen. Als onderwerp voor haar werken neemt ze graag bomen en stillevens vanwege de rust die ervan uitgaat. KOFFIE-VOLKSDANS- INSTUIF Op zondag 16 december houdt het so ciaal cultureel centrum Terra Nova weer een koffie-volksdans- instuif voor de groep 40 jaar en ouder en wel van 11.00-13.00 uur in de grote zaal, Nieuwlandstraat 46, Til burg. De leiding is in handen van Alma Verhagen. Ambassade (Nacht) «Motorduivels in uniform» Vroem Camera I (Nacht) «Le souffle au couer» Een fraaie film van Louis Malle over de eerste stappen op het seksuele pad van een jongen van vijftien, die ook nog eens verliefd wordt op zijn moeder. Een charmante film met erg mooie momenten. Noorderlicht (Dag) «Chinatown» Eigenlijk helemaal een te gekke film. Een goeie journalist moet eigenlijk objektief zijn, maar ook een journalist is maar een mens op zich. Het is eigenlijk net als alle films van Roman Polanski een meesterwerkje. Alles is puntgaaf, de regie, de acteurs, de ac teerprestatie, het verhaal, de beelden de muziek... het kan echt niet kapot. De hoofdrollen zijn voor Jack Ni cholson en Faye Dunaway. Jack Ni cholson is nou niet direct het type van deprivé-detectives. Toch vergeetje ’m nooit meer als je ’m in deze rol hebt gezien. Hij speelt J.J. (spreek uit djeedje) Gittes, een privié-detective in huwelijkszaken. Wat aanvankelijk als «een journaal karweitje «begint blijkt een grote zaak te zijn. Hij vindt daarbij Noah Cross en zijn dochter Evelyn vj toch (Faye Dunaway) op zijn weg. Er ont- ïmaal erg warrig spint zich dan een intrigerend web ack ’n roll-musi- van passie, hebzucht en tegenstrijdige belangen, dat J.J. Gittes messcheip weet te ontrafelen. Echt een film die je kunt blijven zien. Vanafa.s. zaterdag 15 december is er in de etalages van de winkels, verbonden aan het winkelcentrum Tilburg-Noord, de tentoonstelling «Tilburg in beeld, 1865-1945» te zien. Daarmee heeft het bestuur van het winkelcentrum, in sa menwerking met de heer Ronald Pee- ters van de gemeentelijke archiefdienst een leuk initiatief genomen dat zeker aan zal slaan bij het winkelend publiek. «Tilburg in beeld 1865-1945» is een uniek boek, met 600 foto’s schit terend geïllustreerd, dat een glas helder overzicht geeft van de periode waarin Tilburg groeide van een dorp van 18.000 inwoners tot een stad van 110.000 inwoners. Het is een vreselijk rijk boek, met in totaal zo’n 607 foto’s, waarvan de meeste nog nooit eerder zijn gepubliceerd. Foto’s die de ge weldige industrie laten zien, de grote kdom van een kleine groep en tege- 1 de bittere armoede van het deel van de bevolking. Foto’s imposante internationale ten- ‘.lingen die men in het begin van iw in Tilburg bouwde, waarbij In de vredestijd vt leerlingen van de Stefanusmavo, delboslaan 155, 5042 PC Tilburg inzetten voor een weeshuis in N.. toddy, India. Manantoddy ligt in de staat Noord-Ke- rala India en heeft een zeer arme bevol king, die voornamelijk uit de oorspron kelijke bewoners van India bestaat en die men wel Tribals noemt. Father Jacob, de leider van dit, mede door de Stichting Samenwerking met Landen in Ontwikkeling, opgezette weeshuis in Manantoddy, wil een nabij gelegen stuk wildernis gaan ontginnen tot landbouwgrond. Op deze grond kan men gewassen gaan verbouwen die voor meer regelmatige en voedzamere maal tijden in het weeshuis kunnen zorgen. Voor het rooien van deze wildernis, het omheinen, het aanleggen van een be- vlieiingssysteem en aankoop van za den is veel, heel veel geld nodig. De leerlingen van de Stefanusmavo willen met een gesponsorde wandel tocht op 20 december a.s., het verza melen van oud papier, verkoop van zelf gemaakte kerstkaarten en wat kleinere individuele akties voor de nodige finan ciële steun aan dit weeshuis in Manan toddy zorgdragen. iecember a.s. is er 1. Het thema is dit r worden». nd willen we op een ge- bezig zijn rond de ge- ",oringen die we als het ouder worden. t om 10 uur. Zoals i kinderen ook welkom. De wKelijkse koffie-ochtenden zijn tot en met 21 december nog iedere woensdag- en vrijdagochtend van 10 tot 12 uur. In de week tussen kerst en oud op nieuw is het vrouwenkafee ook ’s avonds gesloten. Vanaf 1 ja nuari is er alleen koffie-ochtend op vrijdagochtend van 10 tot 12 uur. Op die ochtend bespreken we om de week een thema. Woensdagavond 19 december a.s. is er in het vrouwenkafee, Korte Tuinstraat 7, een kledingruilbeurs. Als regels voor deze avond geldengeen kinderkleding; iedere vrouw kan maar 5 kledingstukken ruilen; wat je so wieso kwijt wilt zonder er iets voor terug te willen hebben, mag je onbe perkt meenemen. Voor de kontrole wordt gevraagd op de 5 kledingstuk ken je naam te spelden. De avond be gint om 20.30 uur. JA Nu beslissen in 1980 laten komen in 1981 betalen (laatste deel) Dat kan bij Centraal Parket Magazijn. Dat betekent extra voordeel voor in 1981 profiteren van prijzen die in 1979 golden Bovendien alles rechtstreeks geïmporteerd met uitschakeling van de tussenhandel. Wilt zélf leggen’ Prima! Laat u het liever aan ons over dan krijgt u vakwerk tegen kostprijs. I-Maak een afspraak en bezichtig liefst 300 m2 parket in -50 verschillende soorten.- Redenen genoeg om nu de hoorn van de telefoon te pakken en te draaien: (076) 139044 of 143421 (b.g.g.), (van 9.00 tot 21.00 uur). Bezichtiging en adviezen altijd gratis en vrijblijvend, maar wel uitsluitend op afspraak. Wees geen dief van uw eigen portemonnee. BESTEL NU PARKET BETAAL LATER. k-CENTRAAL- PARKETMAGAZIJN Nieuwe Haagdijk 8 - Breda DANSAVOND VOOR AL LEENSTAANDE De Werkgroep 30-65 organiseert op zaterdag 15 dec. a.s. weer een ge zellige ontmoetings- en dansavond istaanden van 30 tot 65 jaar Jjkcentrum «de Saloen Schout-Backstraat 33 (Zorgvliet). Aanvang 8 uur. Attentie toegang uitsluitend op ver toon van toegangsbewijs. Informaties hierover, via telefoon, mevr. Van Straelen 432265 of mevr. Beun 681357. OMBUDSWINKEL >r zover dit tot THERESIA hoort gebruik Qmj,udsWinkel Theresia in de Nij- imatenaal. Bij verstraat 42 is> in verband met de V feestdagen, gesloten van 21 december er "k tot en met 6 januari. Na 6 januari is iedereen weer welkom op het spreek- uur van de ombudswinkel. lge Wilt U buiten de spreekuurtijden kontakt met ons hebben, bijvoor- beeld voor het maken van een af- sPraak- dan kunt u ons bereiken op Jet-set roman Een boek dat al verfilmd wordt is «Scru ples» van de Amerikaanse schrijfster Judith Krantz. «Een opwindende, onweerstaan bare en gepassioneerde roman over een vrouw die alles begeerde, alles kreeg en nog meer wilde...». Een typisch Amerikaanse roman over film-, mode- en geldmakers, voor ge stroomlijnd leesplezier dat sterk doet den ken aan het kijkplezier van televisie-series als «Wheels» en «Room at the top». Uitg. Van Holkema Warendorf, f 34,50 Gemoedsrust In India Sinds de Beatles zoeken velen innerlijke rust en geestelijk inzicht bij goeroe’s en andersoortige leiders van geestelijke be wegingen. Zelden is zo’n eerlijk boek verschenen over een dergelijke beweging als «Een schijn van heiligheid» van de Ned.-Canadese schrijf ster Lin Stevens. In het ook in Nederland we)(11 niet onbekende oranje kleed en met open geest trok zij naar Poona om discipel te worden van Bhagwan Shree Rajneesh. Het lijkertijd boek verhaalt van haar ervaringen en geeft grootste een objektief beeld van deze «Leer der over de L__, Verlichting». toonstelling Uitg. Bruna, f24,90 deze eeuw jn Tilburg bouwde, waarbij komplet» fabriekshallen werden óp getrokken en Venetië in het klein werd I nagebouwd. J Voor de bewoners van nieuw Tilburg, want zo zou je Tilburg-Noord relatief gezien toch wel kunnen noemen, is het temeer een kans om kennis te maken 11 met een stukje historisch Tilburg. Via I het boek kan dat op dit moment niet want het boek is dusdanig enthousiast ontvangen dat de eerste druk al was I uitverkocht voordat het de kans kreeg I >i> de etalage te liggen. Ook de tweede oplage, 6.000 stuks in getal, is bij boekhandel Signotten ai gedeeltelijk I uitverkocht. Daarom is het initiatief van het winkelcentrum Tilburg-Noord toe te juichen. Ons Vios Op maandag 17 december wordt clubhuis van Ons Vios weer de n delijkse gezelligheidsbingo avond g houden. Er zijn fraaie prijzen te wi nen tegen een geringe inleg. Alle dames ontvangen bij nenkomst een kop koffie gratis. Deze bingoavond begint om half negen in het clubhuis van Ons Vios aan de Ta- traweg (Groenewoud). Voor gemoto riseerd verkeer bereikbaar vanaf de verlengde Trouwlaan. Deze bingo staat in-het teken van de Kerst, met als bijzondere prijzen wild en gevogelte. Uiteraard met kiennummers en weg- geefprijzen. Het andere kookboek Wie genoeg heeft van de Hollandse pot en een liefhebber is van de meer exotische keuken, zal ongetwijfeld blij zijn met het kookboekje «Chinees-Indisch Koken», een voordelige paperback waarin niet alleen nieuwereceptenvoorhóofdgerechtenstaan, maar ook voor delicatessen als bijv, gefri tuurde eendevelletjes. Van Dishoeck Kookboeken. Andere koek is Ellen Buchman Edwald’s boek vol vegetarische «Recepten van Moeder Aarde». Wie niet bang is eens wat anders te probe ren en zolangzamerhand ook in de gaten begint te krijgen dat ons chemisch opge- eens dit handboek moeten kopen. Hergeeft GENEALOQISCHE niet alleen gezonde alternatieven maar VERENIGING toont ook aan dat gezond ook heel l-*'1'— kan zijn. Elsevier Focus, f 15,50 Na enkele maanden oefenen hebben een aantal Tilburgse amateurs o.l.v. Liesbet Kroese nu definitief een ka merkoor opgericht. Alhoewel alles nog min of meer in een beginstadium ni7 f' AUCTunv verkeert, is het de bedoeling om na ivr, liAKS i nut verloop van tijd enige uitvoeringen te Op 20 december a.s. wordt er op de gaan verzorgen. Op dit moment is er Garsthof, Dienstencentrum voor nog plaats voor enige stemmen (alt, ouderen, Columbusplein 15, weer het tenor en bas). Geïnteresseerden kun- jaarlijkse kerstfeest gehouden. Ieder- nen zich wenden tot: Liesbet Kroese, een is van harte welkom. Toneel en Goudenregenstraat 5, tel. 324412. zang in kerstsfeer. Aanvang 14.00 Koorrepetities zijn iedere donderdag- uur. avond van kwart voor 8 tot 10 uur. «Peter en zijn zusje» en «Ken je Pipl Langkous» In «Peter en zijn zusje» vertelt Astrid Lindgren hoe een jongetje de komst van een zusje beleeft. De tekeningen van Ilon Wikland vormen een prachtig geheel met dit «echte» verhaal. Het boek werd ver taald door Maydo van Marwijk Kooij. «Ken je Pipi Langkous» is een vroljjk pren tenboek over de belevenissen van mis schien wel het bekendste figuurtje dat door Astrid Lindgren werd bedacht, Pippi Lang kous. Het wordt nu voor het eerst in Ne derland uitgegeven met de originele teke ningen van Ingrid Van Nijman. Het boek werd vertaald door Elisabeth Rottier- ivolpe. D.V. Centrale Uitgeverij Harderwijk, f .90 Harmonie (Dag) «Apocalypse Now» Het film-epos van Francis Collopa over de oorlog in Vietnam. Catain Willard gaat op zoek naar kolonel Kurtz, verborgen in de Cam! jungle. Erg goed en erg oms Midi (Dag) «Een pak slaag» De nieuwe film van Bert Haanstra. Kees Brusse speelt een iabrieks- direkteur op al enigszins gevorderde leeftijd. Zijn vader (Paul Steenbergen) leeft echter nog en eigenlijk is Kees daar helemaal niet zo blij mee. Hij wordt constant met zijn vader verge leken en de uitslag is voor hem niet altijd even gunstig. En dan doen er ook nog geruchten de ronde over e’en ver schrikkelijk pak slaag dat Kees ooit eens in zijn jonge jaren heeft gekregen. Niemand lijkt er het fijne van te weten en Kees houdt wijselijk zijn mond. Toch komt er stukje bij beetje wat meer boven drijven. De film is ge maakt naar een boek van Anton Kool haas. Ambassade (Dag) «Cha-cha» De film waar pop-minnend Nederland al maanden reikhalzend naar uitkijkt. Hoewel het een schiere onmogelijk heid leek om ui al de publiciteit die al over ons werd uitgestort nog een ver haal te maken is het blijkbaar dan f gelukt, hoewel het aller blijft. Het is dus een rock cal, met als belangrijkste verhaal-ele- ment de liefdesgeschiedenis van Her man Brood en Nina Hagen. Boven dien loopt in de film ook Lene Lovich rond die een internationale politieke activiste speelt met een hoofdkwartier in een sjieke bar onder een Am sterdams hotel. Herman heeft dat eigenlijk allemaal niet zo in de gaten. Het gaat hem meer om de muziek en om Nina. Voor 90 procent muziek en dat maakt de film de moeite waard. Camera I (Dag) «Hair» Voor de laatste week de succesvolle musical over het vrije blije leven in de jaren zestig. Camera II (Dag) «Nosferatu» Griezelfilm is eigen lijk een veel te enge benaming voor de film, alhoewel je af en toe met je tenen bij elkaar geknepen zit te kijken. Ook een erg mooie film. Nosferatu is al eens een keer gemaakt en wel als een stomme film in de vroegere jaren twintig, door Friedrich Mumau. Wemer Herzog vond het de moeite waar om het nog eens over te doen. Het resultaat mag er zijn, hoewel gezegd moet worden dat het op veel plaatsen nagenoeg een exacte kopie is van de originele film. Jonathan Harker moet bij graaf Dra cula in Transsylvanië een huis gaan verkopen. (Voelt U de bui ook al aan komen? Zijn vrouw Lucy vraagt hem om toch maar thuis te blijven. Zij heeft verschrikkelijke nachtmerries gehad. Jonathan gaat echter toch en ondanks welgemeende waarschuwingen die hij onderweg krijgt komt hij toch in het kasteel van de graaf. De graaf blijkt al gauw een bloeddorstige vampier te zijn, die echter al gauw meer interesse toont voor Lucy (die ons thuis zit) dan voor Jonathan. Hij gaat dan op weg de lange, slungelige naar de woonplaats van Lucy en Jo- Frangois oogstte ak nathan. De laatste gaat hem achterna, meer bc’ JV J zij het zeer moeizaam, verzwakt als hij met ^J11 is door het bloedverlies. Eenmaal in- Hulot. het stadje aangekomen zaait hij dood Alle filmen van Tati «aan in feite over en verderf met duizenden ratten. Lucy de verwarringen van het moderne be- besluit dan zichzelf op te offeren om staan en het feit dat daarin mensen de vampier te vernietigen. krities en ongelukkig in ronddwalen. Francois kijkt een kermistent binnen en ziet een van die gekke joumaal- filmpjes die toen in 1947 nog in de bioskopen meedraaiden aan het eind van het wereldnieuws. Amerikaanse postbodes demonstreren hierin hoe vlug ze wel zijn: met de snelle motor door de vlammen, in een vliegtuig de lucht doorklievend enz. Francois wordt er enerzijds droevig van maar anderzijds ook zeer jaloers op de prestaties van de posterijen in de USA. Hij wil ook in Amerikaans tempo de brieven rondbrengen in zijn doip en dat is het begin van een hele serie grappen. De basis van de humor vormt de stille kunst van de pan tomime; een kunst die Tati zich al veel eerder had eigen gemaakt. Jour de fête is bijna een zwijg-’»'1» cusdeuntjes. Als doet hij dat in brabbeltaaltje, welsprekender, fois één lange ci zijn «gevechte jektieven centraal staan. van Brabant Voor de afdeling ’s Hertog Tilburg van de NGV zal op 13 december a.s. de heer A. een lezing houden. De heer Delahaye, archivaris van het streekarchivariaat «Nassau - Bra bant», zal op deze avond uiteenzetten waarom naar zijn mening, de vader landse geschiedenis van de eerste 10 eeuwen herschreven zou moeten wor den. hum lezer

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1979 | | pagina 3