tyebers Bij is het iedere dag klokkenshow l >18, Garage Denissen B.V. viert 25-jarig bestaan met grote Datsun show VESTEN ’t Pincet organiseert le Met een opstootje) naar de kinderruilbeurs in Tilburg jaren tachtig C «Presa» I member 1979 pagina 38 Donderdag 1 november 1979 pagina 39 DE TILBURGSE KOERIER Kinderarbeid in de textielnijverheid ringen? Het adres in A. de Bont- iortelplein ii V-hals 11750 TOP 10... Westermarkt 13 103A Angela kleuter- en basisschool 75 jaar muziekhuis Postzegelverzamelen ook voor de jongeren st here van st riling toegé perzische tapijten JOEP STRAATMAN ONZE SPECIAALZAAK BIEDT U TOT SINTERKLAAS 10% ECHTE KORTING Ons Vios RUIME PARKEERGELEGENHEID AANWEZIG II! IEDERE DONDERDAGAVOND GEOPEND TOT 9 UUR srpe en /T Kom kijken bij: Kom kijken bij Kom kijken bij: Kom kijken bij: Kom kijken bi j: Juwelier - Horloger Juwelier - Horloger op ber ALtiviteiten-week op Maranatha van 9 tot en met 16 november leuk en ijzersterk 1976 1978 1976 1978 1979 1975 1977 1977 HUW 1976 1978 1976 1975 1978 1978 1977 1979 1978 1977 1976 1978 1976 HUW 1975 1977 1979 1978 EUW 1972 1977 EUW 1978 1979 1977 EUW 1978 1977 1977 1977 1978 1978 KOOP UW PERZISCH TAPIJT IN EEN SPECIAALZAAK ziek een ianapark 56 burg 3-42.17.67 Noordhoekring 19 - TILBURG Tel. 013-422584 - na 6 uur: 013-680818 JOEP STRAATMAN PERZISCHE TAPIJTEN ica 70, au t zoals iropaze- :t getoonde in de kleuren: grijs lila zwart marine bordeaux Juwelier - Horloger 'fyebers Schouwburgring 27 'fyebers Schouwburgring 27 'fyebers Schouwburgring 27 Juwelier - Horloger tyebers Schouwburgring 27 tot en Uden- :n-Otten, burg, Spoorlaan 320, Tilburg Tel. 013 - 43 45 72/43 35 84 Deze bingoavond begint om half ne gen in het klubhuis van Ons Vios aan de Tatraweg (Groenewoud). tilburq i méér dan 50 (aar één bagrip voor vartrouwen an sanrica Jul. v. Stolbergstr 7 en 2S i 5 november wordt in /an. Ons Vios weer de ^zelligheidsbingo - .11. Lr zijn fraaie prijzen „„rj geringe inleg. Er is 5 hoofd- en tus- ippensysteem, ifprijzen. - Found a De foto’ hoogte, lijk is, kleurige baar. Tip John Ozila La Koumba -Enscho: :halken- :o, Tilbu Het schei kind aspect Van 25 dit tl .ove Attack Simpson onze ijver en na- j receptie geen uit- ekregen, onze ex- :n van harte wel- fijne mode fijn om te hebben fijn om te geven Textielmuseum gecL jaar waarin het De 1 lacht aan het en k bedt tren en Moer- Snellen, rwijk, 04242 Mevr. Zr. 1 Ecliptic 753- nbeek en Riel: ers-Verschuuren, irle, 013-341955. Iers 1 jaar, zal t de bouw Deze zal rikt, voor ons. Ver- 1 te ma- nieuwe >r de in vrijwilligers- centrale TILBURG >’s zijn opgehangen op een kij.k- die voor kinderen aantrekke- bovendien is voor hen een gratis «catalogus» beschik - ook verkoop en origineel handgeknoopte wollen berber-tapijten zowel in effen als gedessineerd Ik in alle maten leverbaar 100% service, óók na aankoop tapijten bij u thuis op zicht alle tapijten met garantiecertifikaat voor kwaliteit en echtheid een zeer uitgebreide kollektie ook in oude kleuren koop vertrouwd en prijsbewust geeft een goede indruk van hoe kinde - ren met slechts weinig postzegels toch een mooie verzameling kunnen op bouwen, iets wat helemaal niet duur hoeft te zijn. Juwelier - Horloger 'fyebers l Schouwburgring 27 gedaan van arbeid naar onderwijs, i^e tentoonstelling die over kinderen *n kinderarbeid handelt, is vooral ook /vdoeld vóór kinderen. Door middel van foto’s en werktuigen wordt aanschouwelijk gemaakt hoe in vroeger tijden de kinderarbeid in de nijverheid een geaccepteerd ver schijnsel was in onze samenleving. Toekomst In het begin van het komend Garage Denissen starten met 1 van een nieuwe showroom. I hoofdzakelijk worden gebruik de verkoop van ABC-occasior der is men druk bezig plannen ken voor de bouw van een r grote toonzaal, omdat dit door groeiende verkoop van de Datsur automobielen noodzakelijk zal zijn. Het jubileum wordt gevierd met een feestelijke Datsun show. Op deze’ show zullen 3 primeurs te zien zijn. Namelijk dp Datsun Sunny TRA VELLER; de nieuwe Datsun VIOLET en de 180SX. De Sunny traveller is een sportief ge- Van vrijdagavond 9 tot en met vrijdagavond 16 november organiseert Maranatha een serie aktiviteiten rond de vraag: op wat voor toekomst bereidt het hoger onderwijs je voor. Het is een open aanbod in het kader van pastoraat van studerende jongeren: de verschillende aktiviteiten zijn voor iedereen toegankelijk. Het programma van deze week wil. op de eerste plaats met de studenten aan de verschillende hoger-onderwijs-instellingen in Tilburg, zorgen voor -een opstoot (je) naar de jaren tachtig» lijnde 5-deurs stationwagon op basis van de Sunny Coupé. Technisch ge zien is hij exact gelijk aan de Sunny Coupé. De Violet verschilt qua uiterlijk van zijn voorganger, doordat hij voorzien is van bredere bumpers een rubber be- schermstrip over de zijflank, nieuwe grote achterlichten en andere grille met rechthoekige halogeenlampen en geperste stalen sportvelgen. Het inte rieur van de Violet is ook vernieuwd en daardoor moderner en nog com fortabeler geworden. De 180 SX is een 3-deurs sportcoupé voorzien van een 1800 cc motor met benzine-inspuiting. De auto is zeer sportief gelijnd en beschikt dank zij zijn derde deur over handige ge bruiksmogelijkheden. De uitmon stering van deze sportcoupé, is zoals wij Datsun gewend zijn, zeer veel om vattend. Door zijn benzine-inspuiting levert de motor van de SX niet alleen een hoog vermogen, maar blijft ook het benzineverbruik gunstig. J ubileum voordeel Voor iedere koper van een nieuwe auto of ABC-occasion biedt Garage Denissen BV jubileumvoordeel. De klant mag voor F. 250,- besteden aan accessoires naar eigen keuze. Ook voor een betrouwbare occasion kan men bij Garage Denissen terecht. Alle occasions boven de F. 4000,00 zijn voorzien van ABC-garantie, zon der enige vorm van eigen risico. De show wordt gehouden in de show room aan de Burg. Jansenstraat 52- 56 te Tilburg. De showdagen zijn za terdag 2 t/m 10 november. SOS-dienst om een luisterend oor te vin den voor hun problemen. Soms gaat het om een vraag, waarop een konkreet ant woord kan volgen. In de meeste gevallen om een gesprek waarin je je hart kunt luejiten of waarin je anoniem over hele persoonlijke dingen praat met iemand die je daarin kan begrijpen. Voor dat werk willen wij omstreeks maart 1980 dag en nacht, 7 dagen tang, be schikbaar zijn. Op maandag het klubhuis va maandelijkse gezellighe, avond gehouden. Er zijn f~ te winnen tegen een geringe onder meer keuze uit 15 ho senprijzen met envelof kiennummer en weggeef Nederlands inkt in 1979, het jaar waarin het 1 centraal staat, aandacht aan het —t arbeid in het leven van het kind. .125 oktober t/m 16 december wordt thema belicht in de tentoonstelling: Kinderarbeid in de textielnijverheid» een fototentoonstelling voor en over kinderen. deren zo goed mogelijk voor te be reiden op het vervolgonderwijs of hun taak later in de maatschappij, en on getwijfeld zullen velen met een warme herinnering terugdenken aan deze wor kleuter- en lagere schooltijd. (Even lom mogen we op deze plaats stilstaan bij het overlijden van Zr. Catharina van Gils op 23 oktober jl. die meer dan 25 jaar aan de Angela-school verbonden was). Vanzelfsprekend heeft het Neder lands Textielmuseum zijn aandacht gericht op de textielnijverheid en wordt met foto’s, werktuigen en de monstraties getoond hoe, en onder welke omstandigheden kinderen vroeger in het arbeidsproces volledig werden ingezet. Daarnaast wordt in de expositie een overzicht gegeven van de geleidelijke veranderingen die zich hebben voor- ;ze showroom in 1977 verder uit te „.Jden. Dit gebeurde tegelijkertijd met de verbouwing en de modernise ring van de werkplaats. Persoonlijke service De service van Garage Denissen die al deze 25 jaar op zeer persoonlijke wijze aan de klant werd gegeven, is de oor zaak van het succes van het bedrijf. Ook het nagenoeg constante per soneelsbestand werkt hieraan mee. Chef werkplaats Dhr. F. Hendrix zal over 2jaar zijn 25-jarigjubileum bij het bedrijf vieren, evenals monteur Dhr. N. Spanings. Van het in totaal 14 man tellende per soneelsbestand, zijn er 9 man al langer dan 8 jaar bij Garage Denissen BV werkzaam. 1. Donna Summer Barbra Streisand No more tears 2. Amii Steward Knock on wood 3. Michael Jackson Don’t stop (3) 4. Frantique Strut your funky Stuff (4) 5. Crusaders Street Life (9) 6. Cheyenne Get Jogging (6) 7. AL Hudson You can do it (3) 8. Gonzales Haven ’t stopped dancing yet (8) 9. Ferrara Love 10. Ashford and Sin cure (5). In een feestweek van 5 tot en met 9 november proberen we iedereen die zich verbonden voelt of voelde te be trekken bij de feestelijkheden. Feest, allereerst voor de kinderen, die via al lerlei akties hebben gezorgd dat er ge feest kon worden. Maar ook feest voor (oud)-personeel, oud-leerlingen, be stuur, ouders en allen die zich op eer andere wijze verbonden weten met de Angelascholen. Allen zijn welkom op de receptie (reünie) op woensdag 7 november, in de zaal in de Accasiastraat, van 17.30 uur tot 19.00 uur. Diezelfde woensdag avond is er een feestelijke bijeen komst voor alle ouders... Op maandag 5 november zal, na de eucharistieviering, het Angela-beeld, )rden onthuld, waarna met een ba- - .-menwedstrijd en zeepkistenrace, de festiviteiten een aanvang zullen ne men. Mocht U, ondanks or speuringen, voor de re nodiging hebben gek. cuses, U bent allen kom In 1904 werd de Angela bewaar- en lagere school gesticht door de Zusters Ursulinnen en later, in 1944 overge nomen door de Zuster J.M.J. uit den Bosch. In de zestiger jaren werd de jongensschool (H. Hartschool) sa mengevoegd met de Angela meisjes school en verhuisde deze laatste van de Dionysiusstraat naar de El zenstraat («oude» jongensschool). Vijf-en-zeventig jaar lang hebben de Angela-scholen geprobeerd hun kin- Het programma zoekt met name naar wat er nog aan verwachtingen en inzet bij stu denten zelf leeft om «hun» onderwijs te richten op de jaren tachtig.Hebben ze er nog «zin» in om zelf inhoud en opzet van het onderwijs mee te bepalen? Vanuit ho geschool, leraren-opleiding, hogere tech nische school, akademie lichamelijke op voeding en opleiding MO-pedagogiek zul len enkele studenten voor een start zorgen in een forumgesprek op dinsdagavond. En krijgen vrouwen in de jaren tachtig ook meer kansen in het (hoger) onderwijs. Vanuit de Groep Vrouwenstudies van de Universiteit van Amsterdam zal een aanzet voor gesprekken in kleinere groepen wor den gegeven op woensdagavond 14 nov. Het programma is ook bedoeld als een uit daging tot leren voor Maranatha zelf: wat hebben «ouderen» en «jongeren» hier el kaar te bieden aan uitzicht op en zin in toekomst? En komen we een stap verder in politieke scholing aan de hand van het «Paarsboek», uitgave van de Basisbewe ging Nederland als analyse van de aktie rond «200 St. Jan», de syrisch-orthodoxe christenen in de kerk van bisschop Bluys- sen? De week wordt op vrijdagavond 16 novem ber afgesloten met een feest. Na een klein kabaret-programma vanuit eigen kring, wordt er muziek gemaakt door de Steel- band «Alegria» uit Eindhoven om zelf mee te doen. STUDEREN IN HET HOGER ONDERWIJS: WAARTOE? Vr. 9 nov. 20.00: toneelstuk met diskussie. Geen vingers... dan gaan we verder door proloog uit Eindhoven. Za. 10 nov. leerdag in het kader van het politieke scholingsprogram Basisbeweging Nederland. H.a.v. Paarsboek, verslag ak tie Ront «200 St.-Jan». Zo. 11 nov. 11.00 u.: open bijeenkomst «zondagmorgen-anders». Krijgen studen ten binnen het huidige hoger onderwijs nog uitzicht op en zin in de jaren tachtig? M.m.v. Klaas van Oosterzee, studen tenpredikant te Rotterdam. lerdagavond jopavond sn en thuisbrengen Op zondag 4 november a.s. wordt in het wijkgebouw 't Sant- Beneluxlaan 74, door Jeugdpostzegelklub «’t Pincet- voor de eerste maal aan Kin- derruilbuers gehouden. Het bijzondere aan deze ruilbeurs is, dat, hoewel ieder een welkom is, alleen kinderen in de leeftijd t/m 15 jaar met elkaar kunnen ruilen. Hierdoor kan voorkomen wor den dat ouderen een kind van een waardevolle zegel beroven in ruil voor paar goedkope prullen, iets wat c" ruilbeurs voor volwassenen nogal voorkomt. i wordt door het bestuur van «’t een streng toezicht uitgeoe- De openingstijd van de ruilbeurs en tentoonstelling is van 13.30 tot 17.00 uur. De toegang is gratis en de jeugdleiders van «’t Pincet» zouden graag zien dat oök ouders van kinde- een paar goedkope prullen, iets wat op ren een kijkje komen nemen, om een een ruilbeurs voor volwassenen nogal indruk van het werk van «’tPincet» te eens voorkomt. krijgen. Er zal voldoende documen- Hierop wordt door het bestuur van ’t tatiemateriaal aanwezig zijn. Lid wor- Pincet» een streng toezicht uitgeoe- den van «’t Pincet» is al mogehjk fend. wanneer het kind 9 jaar is. De Tevens zal een tentoonstelling worden jeugdleiders van «’t Pincet» zullen gehouden van door de leden van «’t hierover graag meer vertellen. Voor Pincet» gemaakte werkstukken, zoals nadere informatie kunt u terecht bij over de 2e Wereldoorlog. Europaze- dhr. B.v.d. Wijngaert. Wandelboslaan gels, Kerstmis enz. Het getoonde 45, Tilburg, tel. 680009. Garage Denissen bestaat 2 november a.s. 25 jaar. Dit jubileum zal op die dag gevierd worden met een receptie; terwijl de dag erop een feestelijke jubileumshow zal starten die een week lang zal duren. In 1954 startten Dhr. en Mevr. Denissen met een garagebedrijf aan de Burg. Jansenstr. In de toen in aanbouw zijnde wijk Zorgvliet, bestond behoefte aan een garagebedrijf, wat naast benzineverkoop en onderhoud van automobielen ook kon voorzien in de mogelijkheid tot autostalling. In de moeilijke beginfase, waren dit de pijlers waarop het bedrijf draaide. Persoonlijke service was toen ook al deze een van de belangrijkste kenmerken breit van het bedrijf. In 1955 werd begonnen met de bouw van garageboxen, omdat er een stij gende vraag was naar autostallingen. Deze toch wel gewaagde investering, bleek gerechtvaardigd, gezien het feit dat op de dag van vandaag alle 54 gara geboxen nog steeds verhuurd zijn. Garage Denissen BV bleef zich spe cialiseren in het onderhoud en repara tie van alle merken automobielen en de klantenkring groeide gestaag. Door het attente beleid dat Dhr. en Mevr. Denissen al deze 25 jaren hebben ge voerd, had het bedrijf in 1964 ook de primeur van de eerste volautomati sche autowasmachine. Deze inves tering was evenals die van de garage boxen niet zonder risico. Het succes was echter groot. Iedere zaterdag wa ren drie personeelsleden, inclusief de kinderen bezig met het bedienen van de wasinstallatie en alle activiteiten er omheen. Met hét aantrekken vaij het Datsun- dealership in 1966, veranderde er heel wat in het bedrijf. Door dé sterk groei ende verkopen van dit Japanse merk bleek het aantrekken van een full-time autoverkoper al gauw een noodzaak. Ook uitbreiding in de vorm van een autoshowroom bleek hard nodig te zijn. In 1969 werd, dit in een nieuw pand aan de Burg. Jansenstraat 56 ge realiseerd. De groeiende verkoop ^mallen Datsuns, maakte het nodig Ma. 12 nov. 20.00 u.: inleiding tot gesprek. Welke kansen hebben studenten zelf nog om mee richting te geven aan hun onder wijs naar de tachtiger jaren toe? O.a. van wege het voorontwerp Wet op het Weten schappelijk Onderwijs van de ministers Pais en Van der Stee. Door: Dr. A. Grewel, voorzitster universiteitsgraad van de Ge meentelijke Universiteit van Amsterdam. Di. 13 nov. 20.00 u.: forum-gesprek. Wat leeft er (nog) bij studenten aan verwach tingen en inzet rond hun onderwijs als voorbereiding op de jaren tachtig? m.m.v. studenten van verschillende hoger-onder wijs-instellingen in Tilburg. Wo. 14 nov. 20.00 u.: verhalen tot gesprek in groepen. Hoe krijgen vrouwen meer kansen in het onderwijs in de tachtiger ja ren? m.m.v. groep Vrouwenstudies van de uni versiteit van Amsterdam. Do. 15 nov. 20.00 u.: gesprek in Maranath- kring. Hoe kunnen we elkaar in maranatha helpen in kijk op en zin in toekomst m.m.v. Werkgroep Pastoraat van Stude rende Jongeren. Vr. 16 nov. 20.00 u.: feestavond. Klein ka- ;t-programma uit eigen kring met mu- van de steelband «Alegria» uit Eind- Om dat te verwezenlijken en ook om een zo groot mogelijke aandacht te kunnen geven aan selektie en introduktie, vragen wij met spoed 50 CENTRALISTEN Wij zoeken mensen die niet jonger zijn dan 22 jaar zich onbetaald beschikbaar stellen 1 dagdienst (4 uur) 1 avonddienst (4uur) 1 nachtdienst (10 uur) 2 weekenddiensten (afwissenlend dag-, avond-, of nachtdienst) bereid zijn, deel te nemen aan een toerusting tot centralist gemotiveerd zijn tot het geven van medemenselijke hulp. Gaat uw belangstelling naar dit vrijwil ligerswerk uit, dan kunt u kontakt opne men met de Vrijwilligerscentrale, Spoorlaan 320, Tilburg en vragen naar mevr. G. Bruggemeijer of de heer L. Theunisse, telefoon 013-43.45.72 of 43.35.84. ïrwach wijs al i.m.v. )nder- 1975 lann 1978 Juwelier - Horloger 'fyebers Schouwburgring 27 Kom kijken bij: Juwelier - Horloger 'fyebers Schouwburgring 27

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1979 | | pagina 39