L nter^oun I 998, Brieven van lezers Rob de Wind maakte film en fotoboek over NS KINDEREN WELKOM IN OOSTENRIJKS TELFES I surisk 4NBIEDING specialist in beeld en geluijd - - (BIEDING Wol sportief en het nonchalante combineren Ontwerp de ideale auto Grandioze stunt-aanbieding Silver stereo toren compleet met 30 watt boxen g SILVER Donderdag 27 september 1979 pagina 15 DE TILBURGSE KOERIER >mber 1979 pagina 14 i aarle pt. r spor- toch Adviesprijs tl. 1798, ONZE PRIJS Veldovenbakken in Goirle ïn :rn Kinney - Groove me. muziekhuis Dit alles vindt plaats achter Foto: Willem Diepraam. schouwburgring 6tilburg 436875 12 INCH (30 CM) 17 l t/m 47 ikelbv 82348-630670 je spiitjes met 1 De foto toont Ahasane, een kind uit het dorp Révane, die ook op de postzegel van 55 ct. voorkomt. uwe moet zijn: SAMEN, SOLIDAIR, ÉÉN HECHT FRONT VORMEN OPDAT NAAR ONS WORDT GELl EN ONZE RECHTEN WORDEN ERKEND. Bestuur A.N.I.B. afdeling Tilburg. Hcge kwaliteit schitterende handgeknoopte en gecertificeerde ZEER WAARDE VOLLE PERZISCHE TAPIJTEN alsmede schitterende exemplaren uit Turkije, Afghanistan, Pakistan en India. URGENTE OPENBARE VERKOPING door onmiddellijke roep stuk voor stuk aan de hoogste bieder Tot en met 22 oktober zijn de inzendingen van de Autovisie Ontwerpwedstrijd «Ontwerp de ideale auto» in Lips Autotron, Automuseum te Drunen tentoon gesteld. De ontwer inzenders. SOLIDAIR, VORMEN spoorver- i de vroege in het werk zitten? van alle lilt u een irmeer «Oos- Ternesserlei 16. S. Vandensavel, Veilinghouder: Roepzaal Ternesse (MTD) PVBA, Wommelgem, onder toezicht van deurwaarder Turnhout. DE ANIB IS EEN AKTIEVE OR GANISATIE. De A.N.I.B. zal ook in de toekomst itie zijn en wil l en f. Bommel weet raad DAMES iaat 33 t/m 46 HEREN iaat 38 Vm 54 Mevrouw Ine vd. Akker, Eric Busman en Marjo v. Well beginnen zaterdag 29 september tussen 10-11 uur ’s morgens met de opbouw. Er wordt een kuil gegra ven; potten in een pyramide opgestapeld; daaromheen stro, houtwol en houtkrul len aangebracht. Na het aansteken wordt alles toegedekt met plaggen. Na 24 uur smeulen, waarin de temperatuur oploopt tot 8 a 900 graden, komt ’n gedeelte bloot te liggen en zakt ook de temperatuur. Zondagmiddag wordt de oven leeggehaald. Abcoven, Abcovenseweg 23, Goirle. S 255, TILBURG EG 58, TILBURG IAAT 5, GOIRLE ER .UISTERD ZULLEN •dePr igen. hoofdprijswinnaars r boven de anderen van de jury. ïaliseert, dat het en in sommige ibele uitslag is ge- --j Auto- Jt publiek ook nog toekennen, door De Algemene Nederlandse Invaliden Bond (A.N.I.B.) De landelijke organisatie voor gehandicapten en invaliden Aan het woord is Rob de Wind, fotograaf en cineast uit Utrecht. Hij is zo geboeid door het NS-bedrijf en de mensen, die er werken, dat hij er een film en fotoboek over heeft gemaakt. De film wordt op 29 sep tember, ’savondsomstreeksnegenuurdoor de VARA op Nederland 1 vertoond. Het fotoboek, waarvoor Alexander Pola de teksten schreef, ligt vanaf die datum in de j boekhandel. «Mens en trein» is de titel, die beide meekregen. Rob de Wind is geen onbekende bij de tele visie. Hij werkte drie jaar voor Farce Ma- jeure, maakte in 1975 voor de NCRV een film over de Wadden. Vorig jaar vertoonde de VARA zijn milieufilm «Wat nu». Daar naast werkte hij o.a. voor het Ministerie van Buitenlandse Zaken. Een film maken doe je niet alleen, het is teamwerk. Dat wil De Wind best kwijt. Z’n ploeg heeft zich veel moeite getroost om de kijker te laten zien wat er zich achter de schermen van het 140-jarige NS-bedrijf af- 1. Massada - Arumbai (1) 2. Al Hudson - fou can do it (5) 3. Commodores - Sail on (4) 4. Uncle Louie - Full tilt boogie (2) 5. Jackie Moore - This time baby (3) 6. The Buoys-Give up your guns (6) 7. Johnny Mattis - Begin the beguine 8. Gino Soccio - Dancer (8) 9. Ashford and Simpson - Found a cure (-) 10. Michael Jackson - Don’t stop (-) FM MW LW 3-Band Star» Racatwar Stereo cassette deck Stereo turntable Tuner-versterker MG-LG-FM stereo 2 x 24 watt Cassette-deck frontloader Draaitafel met snaaraandrijving autm. afslag en M.D. element Rack met platenberging 12 mnd garantie Over Oostenrijk gesprokenWij beschikken over folders1 provincies die u gratis kunt afhalen bij onze stichting. Wi opera, operette of koncert bijwonen in bijv. Wenen! Infor dan bij ons over het programma. Gratis abonnement op tenrijk Magazin», dat kan. Bel ons even of stuur een kaartje en u ontvangt tweemaal per jaar «Oostenrijk Magazin». Wilt u met Kerstmis naar Oostenrijk, wij hebben nog voldoende vakantieadressen. Stichting Vriendenkring Oostenrijk, Paul Adriaanstraat 64, 5014 LR Tilburg. Tel. 013-42.48.28. woensdag gaat men met de kabelbaan naar het bos bij Telfes, om er te wan delen, te spelen, bloemen en pad destoelen te plukken Op een klein vuurtje worden er dan worsten gebra den en die gaan er bij de jeugd altijd wel in. WOENSDAG BESTELDAG KINDERPOSTZEGELS WAARDEVOLLE VERSCHEPING Veiling in pakhuis grensovergang Poppel Liquidatie van zeer kostbare zending oorspronkelijk bestemd voor gespecialiseerde tapijthandelaar, nu opdracht tot onmiddellijke Liquidatie t.b.v. crediteuren. ciale aandacht vraagt De Wind v“- aspect van het goederenvervoer. De onevens van alle wagons, die op het Ne derlandse spoornet rijden, zijn in Utrecht opgeslagen in het geheugen van een com puter. Dat is niet alleen belangrijk voor een vlotte afwikkeling van goederentranspor- i, maar evenzeer voor de veiligheid bij t vervoer van gevaarlijke stoffen. film «Mens en trein» laat de kijker ken- naken met aspecten van het railbedrijf waar hij doorgaans geen weet van heeft. gane verplichtingen niet zijn nagekomen op de overeengekomen data, zijn goederen verwijderd uit opelag en zuUen onmiddellijk worden geveild, stuk voor stuk aan de hoogste bieder. RHdt méér dan M |aar één begrip voor vertrouwen on service Jul. V. Stolbergstr. 7 en 25 speelt. Bij nacht en ontij is men er op uitge- Speci trokken. een a Omdaar begint de film mee spoorver- gegev nieuwing mee te maken, om in de vroege derlai ochtenduren de eerste NS’ers aar te zien. Boeiend en informatief zijn ook de opna- te men die gemaakt zijn in de werkplaatsen van NS, waar locomotieven, wagens en Defy e«.<k. conditie mnelen houden. raodtn, g„, „instel i die het goederenvervoer rege- Niemand zal het kunnen ontkennen W dat wij in een moeilijke, sociaal bewo gen tijd leven. Mensen die buiten hun schuld gehandicapt of arbeidsonge schikt zijn, zijn vaak overgeleverd aan minimale uitkeringen. Uitkeringen waarvan amper is «rond» te komen. Desondanks gaat onze huidige rege ring door met bezuinigingsmaatrege len te treffen op die sociale uitkerin gen. Dat wij met ons allen een veer moeten laten, akkoord maar dan moet dat wel rechtvaardig en naar evenredigheid gebeuren. Zoals het nu gaat kan het niet langer. De zwaksten in de samenleving moeten het harder ontgelden dan de genen met de grote inkomens. Zij die van een uitkering moeten leven worden door de regering gepakt door Ue zal ooK ,n ,ae !oekon Daarom getuigen de door de regering arbeidsongeschikten aangaan genomen en de vermoedelijk nog meer Dat betekent ook dat de A.N.I.B. re- te verwachten maatregelen niet van gelmatig besprekingen voert op hoog sociale gevoelensniveau in Den Haag en met andere voor Dat is niet eerlijk, niet rechtvaardig en instanties om daar de belangen van r. De hoeven we niet te nemen!! haar leden te bepleiten. De A.N.I.B. is Bovendien ontstaat door het onzeker er ook voor uw persoonlijke belangen, toekomstbeleid irritatie met als ge- Wij helpen u zoveel wij kunnen en volg, onrust onder de mensen. trachten samen een oplossing te vin den voor uw problemen. In het kabinet blijft men verwoed dis- Hiervoor wordt iedere dinsdag en cussiëren over de laagste inkomens. donderdagmorgen gelegenheid gebo- De tendens lijkt te zijn dat de bevol- den tussen 9.00 en 1030 uur in de Vre- kingsgroep met de lage, ergo laagste deman de Vriesstraat 38 te Tilburg, uitkeringen, er op zijn best niet op Tel. 013-32.07.23. achteruit gaat. Deze belangenbehartiging is nog De «nullijn» noemt men dat. s,teeds nJodi^.redef! teAm^ ^arom Moeten wij dat op ons laten zitten? het noodzaak is dat de A.N.I.B. groter Dat toch zeker nooit!! sterker wordt: Laten wij daarom onze stem horen. Onze leus en ook de hard en duidelijk!! Hoe zou i organisat voor de belat dicapten en ar. A.N.LB. dat beter kunnen dan via de Uie die daadwerkelijk opkomt angen van alle gehan- irbeidsongeschikten. DE In Telfes, op 1007 meter hoogte in het Stubaital, draagt men de kinderen een warm hart toe. Dit vriendelijke va- kantiedorpje gekenmerkt door rust en eenvoud is door het Nationale Oostenrijks Verkeersbureau in Wenen uitgeroepen tot «Kinderfreundlichster Ort Österreichs»Vrij vertaald, als nergens anders in Oostenrijk, zijn in Telfes de kinderen van harte welkom. Natuurlijk is dat geen loze kreet, want anders plaatst DFVW Telfes niet als nummer één op de lijst van vakantie- plaatsen, waar men veel voor kinderen organiseert. Telfes kent zowel ’s zomers als ’s winters een kosteloos programma voor de kinderen van haar gasten. De dames Christi en Anni verzorgen iedere week een leuk programma voor alle jongens en meisjes van 5 tot 12 jaar. Gratis wel te verstaan. Op woensdag gaat men naar een boerde rij, waar men niet alleen kennis maakt met de dieren, maar waar de dapperen ook pony mogen rijden. Verder wor den er allerlei spelletjes gedaan. Op verwoed dis- ïren over de laagste inkomens, ndens lijkt te zijn dat de bevol- "roep met de lage, ergo laagste ringen, er op zijn best niet op «ruit gaat. dlijn» noemt men n wij dat op ons vh zeker nooit!! - ;j daarom onze stem horen. Het driedaags kinderprogramma wordt op donderdag besloten, twee onderdelen: ’s ochtends zwemcursus in het bad van Telfes, terwijl de jongens en meisjes zich ’s middags creatief kunnen uitleven, met tekenen, schilderen, zingen en musi ceren. Ook worden er dan dia’s en films vertoond. Alle restaurants in Telfes kennen speciale kindermenu’s, van vier tot zes gulden. Als geen ander Tirools dorp te Telfes veel vakant— boerderijen waar een verblijf ook niet al te veel in de papieren loopt. Zo is Telfes (5 kilometer van de Brenner autobaan) leuk voor jong en oud. Voor inlichtingen kan men vrijblijvend te recht bij de Vriendenkring Oostenrijk in Tilburg, telefoon 013-42.48.28. Al lijkt de nieuwe wintermode 79/80 met name voor de vrouw een beetje streng met die verbrede schouders (vaak met vul lingen) en rechte lijnen, er blijven toch tal van mogelijkheden voor nonchalante lievelingen om zich eigentijds en soepel en gemakkelijk te kleden. In een «Weer of geen Weer»-landje als het onze kan dat vooral heel goed met wol. Lekker warm als de wind juist op zondag giert en je toch een wandeling of fietstocht wil maken. Met de mooie diepe kleuren s’ waarvoor zuiver scheerwol zo ges, lder is en eindeloze mogelijkheden leidt itie- kombineren. Het overhemd met de wollen spencer die zo goed pasten bij het jasje en de pantalon kunnen ook heel goed onder de ruime, komfortabele blouson. Want ook die blousons hebben de wollige stoffen met heel fij daarin de kleine, veelkleurige werkjes die chalant zo typerend zijn voor de nieuwe man- mende nenmode waarin jasje, broek en vest van verschillende stoffen zijn gemaakt die op elkahr zijn afgestemd. Zo kan een met enige zorg gekozen garderode in vele verschil lende gedaanten worden gedragen rustiek als het werk is, nonchalant op een feest en sportief als het «buiten uitwaaien geblazen» is. En dat geldt dan voor mannen zowel als voor de vrouw. Naast de uitgebreide col- lekties mantels van zuiver scheerwol voe- ren alle modezaken ook blousons voor de kleuren vrouw en de «nieuwe lengte» het geschikt driekwart jasje. Heel geschikt als het gezin 't voor er op de fiets op uit gaat maar ook steeds meer de voorkeur genietend van het groei ende Nederlandse leger vrouwen dat zich per auto vervoert. Kort samengevat als combineren het deze herfst en winter helemaal is dan kan dat heel fijn en gemakkelijk ook het non- nte combineren zijn. Want de ko- ...vUUe maanden is sportief in wol jonger dan ooit. erpwedstrijd is een groot succes geworden, alleen al gezien het groot aantal s, de veelvuldigheid van de ontwerpen, maar ook door de kwaliteit ervan. De jury, bestaande uitJohn de Vries, ontwerper Volvo Car HelmondHarm Lagaay, ontwerper Ford Europa in Keulen; Nico de Jong, hoofdredak- teur Autovisie; Helmut Vonk, foto graaf AutovisieMenno Mijer, vorm gever Autovisie; Mare Taminiau, di- rekteur Lips Autotron b.v., had het zeker moeilijk met het beoordelen van de inzendingen en het aanwijzen van de prijswinnaars. De A.N.LB. heeft ten doel: a. de behartiging op algemene grondslag van de belangen van de gehandicapten in het algemeen en die van zijn leden in het bijzonder. b. bevordering van de maximale ont plooiing en optimale integratie van de invaliden in de samenleving, ongeacht hun handicap of levens overtuiging. (Art. 3 v.d. Statuten). De A.N.LB. is aan geen enkele poli tieke partij gebonden. De A.N.LB. wil haar aktiviteiten nog intensiever gaan aanpakken door de mensen er op te wijzen hoe hard het nodig is om georganiseerd te zijn. Hoe meerieden de A.N.LB. heeft, des te groter stem in het kapittel. «Als mensen het over de spoorwegen hebben, denken ze vaak alleen maar aan een gele trein in een groen land- schap. Maar er zit ontzettend veel aan vast om treinen te laten rijden. Daar staat eigenlek niemand bij stil. Ver- keersleidingsposten, grote werkplaat sen voor onderhoud en revisie van treinen en locomotieven, de mensen die sporen, wissels, seinstelsel er - ding in f mensen die het goederenvervoer rege len, daar hoor je normaal gesproken niets van» inzendi prijswir Vooral ook omdat de interpretatie van worden, het de ideale auto een grote veelvuldig- visie beslote heid van ontwerpen met zich mee bracht. Zo geeft de tentoonstel voor vele ontwerpers in ristische sportwagen het is. Slechts enkele inzenders hebben op de uitdaging: «Ontwerp de ideale auto» zich verdiept in, en op papier geuit over een efficiënte multi-funktionele Vincentius inzameling De eerste zaterdag van oktober staat, zoals elk jaar een aantal vrijwilligers in de Veemarktstraat klaar om uw twee dehands goederen in ontvangst te ne men. Deze goederen zijn bestemd om de minderbedeelde stadgenoten en de bevolking van de ontwikkelingslanden aan kleding, dekens, lakens enz. te J*P helpen. Al meer dan 25 jaar zorgt het Fern Centraal magazijn Vincentius dat met uw goederen een groot aantal mensen uit de ergste nood wordt geholpen. Breng daarom zaterdag 6 oktober a.s. uw tweedehands goederen naar het magazijn. U kunt er terecht van 9 tot 17 uur. Het adres is Veemarktstraat 37 (achter de kerk van de Heuvel). auto. De tekeningen van de prijswinnaars zijn op dit moment in Lips Autotron te zien en zijn een goede representatie van alle inzending Vooral de drie steken kwalitatief boven de anderen uit, naar het oordeel van de jury. Omdat de jury zich realiseert, dat L een uiterst moeilijke en in somr gevallen een discutabele uitslag is -L;e^t de Red^tie van t/vo.uten om het publiek oc1 een prijs te laten middel van stembiljetten. riling aan, dat De publieksprijs wordt na 22 oktober spe, de futu- bekend gemaakt. t ideale beeld Woensdag 3 oktober zal er 's mid dags even na twaalven zeer waar schijnlijk bij U aangebeld worden: kinderen van ruim 8000 scholen ko men bestellingen voor kinderpost zegels en wenskaarten opnemen. De opbrengst van de zo bekende ac tie "door het kind - voor het kind" is dit jaar in eigen land ondermeer bestemd voor de financiering van 19 gezinsbegeleidingsprojecten voor een periode van 3 jaar, waarbij het aan ouders van gehandicapte kinde ren mogelijk gemaakt wordt hun kind (langer) thuis te houden. Met dit project zal een bedrag van 4 1/2 miljoen gulden gemoeid zijn. Voor wat het buitenland betreft heeft het Nederlands Comité voor Kinder postzegels voor de tijd van 6 jaar het Senegalese dorp Révane geadop teerd, onder het motto "Voor elk kind een Boom". Het Comité is be reid hiervoor een bedrag van 3 mil joen gulden beschikbaar te stellen, •waarmee een herbebossingsproject en voorzieningen voor drinkwater, gezondheidszorg en onderwijs ge realiseerd kunnen worden. Zonder het project is er voor de kinderen van Révane geen toekomst, door de verontrustend snelle uitbreiding van de Sahel-woestijn. Het Comité Kin derpostzegels steunt overigens veel andere projecten voor kinderen in nood, in binnen-en buitenland. Ter gelegenheid van het Internationaal Jaar van het Kind zal de serie kin derpostzegels van dit jaar de rech ten ven het kind uitbeelden. Kleine tot zee grote maten, lopers en tussenmaten, w.o. luxueuze meesterstukken als volzijden tentoonstellingsexemplaren, exem plaren met jachttaferelen, puur Kashmirwollen Mori Kasban, gloedvolle symbolische nomaden stukken, Nahavand, Holy Quoom, vele gecatalogiseerde stukken zeer schaars, uiterst fijne Bokhara’s, Anatolians, ingelegd zijden exemplaren als Nain en vele andere unieke handgeknoopte Perzische en andere Oosterse tapijten en lopers in schitterende en rijke kleuren. Na directe verwijdering uit opslag ONMIDDELLIJKE VEILING in het pakhuis van HESSELMANS INTERN. EXPEDITIE N.V. Grens 18, Poppel. direct t/o Douanekantoor ZATERDAG 29 SEPTEMBER, 15.00 UUR. Gelegenheid tot inspectie vanaf 13.00 uur. Catalogi beschikbaar bij Hesselmans Intern. Expeditie B.V. Grens 18, Poppel.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1979 | | pagina 15