1 g DANSSCHOOL ROBBEN TILBURG *N GROTE BOODSCHAP VOOR DE BAAS HOGE NOOD... HOND IN DE GOOT die gratis folder kunt u krijgen bij: Dienst reiniging en vervoer. AQA Ceramstraat 6, de wijkcentra en bij de receptie op het stadhuis UnP afwisselend programma Promconcert is een muziekfeest voor iedereen! Stichting jazzmeeting sleutelt weer aan een Het geheime liefdesleven van mevrouw Rozeman I MONUMENTEEL öi ORGELS Donderdag 9 augustus 1979 pagina 9 3 1979 pagma 8 DE TILBURGSE KOERIER Vrijdag 31 augustus, zaterdag 1 september en zondag 2 september Hostesses gesle ■r, dat INRUILORGELS V.A. 950, doei bren NEEM NU DANSLES OP DE AVOND VAN UW KEUZE uuJ het het 7 nog niet eerder, cele maal tijdens S:?:® O praktische Romantisch orgelconcert op Heikes orgel INSCHRIJVING: dagelijks van 17 tot 20 uur aan de zaal, of telefonisch: 013-430031. Wespetheater op de Schans, Transvaalplein, Kruikenmarkt «Specialiteiten» «Restaurant» hieraai idee ORGELPRAKTIKUM, WAAR WIJ U ORGEL LEREN SPELEN EIGEN TECHNISCHE DIENST in Tafelreservering 013-434512 - 674394 is niet zo eugdig is) eekeinde i het _.ians, worden ir gege- i zater- op de trede Mam Zangvt Het pr< met el' et Brabants Orkest sopraan Bonne Es egin van het 1-Brabant 9 rten ge- ncerten t geven /endien ten. dieren die. Tonny haar ver en. De na- je. veelal op 1 aan dat en toch lee wil de or- voor de jeugd v... Kinderen van een Brabantse jazz - mu- een jeugdig jazz - or- orke sten rin zij als 't Buiten- 's Dinette. r~lk of the die aan Min- Dots, t Trio /rouw irmii ing zullen een- ten gehore ge- dere. warme werken r behalve dan een enkele mi een groepstentoonstelling. lovende ver- sterren van The Rosy’s alive and «Voluthe 2.250,— "'“tmaten, ritme, automaat en dep 1OND wc plein ziek met alle deel plaatsvinden. voor Algemc de Verenigde Het zijn voor en natuurlijke f Goossens inspi scheidenheid v; tuurlijke een basi zij ogen: kreatief .Iburg istot istaande in het nationaal Jaar fbtotentoon- in deze we- Jonge zalm Franse kikke Vers Jonge Alles bereid met heerlijke verse kruiden. N00RD-BRABANT ONTDEK BRABANTS S RIJKE HISTORIE heeft zijn sporen swaar onzichtbaar. Juliana van Stolbergstraat 7 en 25 Telefoon 013-420986/323049 £o« van kunstvoorwer t jaar zal dat weer het geval zijn, beschikking gest :ekt vanzelf dat de Jrganisatie Hilvarenbeek. I Jrgelijk groot evenement wel 1 i ander kost. Rabobank voor alle Prom- in Nederland als sponsor j. t betrekking tot de ..„arg en Roosendaal t geer, telling ikken als ■eld In het Kultureel Sentrum Tilbi en met 2 september aans*°° kader van het Interna.. van het Kind de wereldfot stelling De kinderen var. reld te zien. stelling heeft voor een Promconcert en graag dit geweldige festijn wil meema ken. kan bij de Rabobank in z’n eigen omgeving kaarten kopen a f 10.per stuk. Bovendien steunt men ook hog een góed doel, want van die f 10. gaat namelijk f 2,50 naar het Neder landse Rode Kruis en wel naar de af deling in de plaats' waar het concert w< De buurtkinderen kunnen nog steeds niet spelen zonder "onder" thuis te komen. Is üw hond nog niet zindelijk? 't Is zo simpel. Vraag de gratis folder. Clubs voor: tieners twens gehuwden alleenstaanden privé-lessen Stella Jazz Matinee Zondag 2 september zijn de diverse zalen van de schouwburg weer netjes aangeveegd en zal daar de Jazz - mati nee plaatsvinden. Hiermee werd vorig jaar een start gemaakt en het werd meteen een enorm sukses. Deze jazz - middag is gratis toegankelijk en dat is mogelijk door de medewerking van de Stella Artois Bierbrouwerijen. Welke lieve dames (de leeftijd is niet zo belangrijk, als het hart maar jeugdig is) maken zich tijdens het eerste weekeinde van september vrij om mee te werken aan het welslagen van dit festival. De publiciteitsman van de schouwburg (322033) verschaft heel graag alle ge wenste informatie hierover. e t namelijk f 2, Ise Rode Krui? teling in de plaat /ordt gegeven Opbrengst voor het Rode Kruis De Rabobank treedt niet alleen als sponsor op. maar verzorgt pok vja haar kantoren de verkoop van de toe gangskaarten. Iedereen die belang- Om 11.30 uur start het geheel met de traditionele jazz - mis, waaraan dit jaar deken L. Bijl en Operakoor Concordia meewerken. Vanaf 12.30 uur ontrolt zich dan een groots jazz - gebeuren met pis belangrijke items een optreden van de Eddy House Big Band uit Bel gië (tijdens het laatste Big Band Fes tival brak het publiek figuurlijk de zaal af). een optreden van de Jazz Old Ma niacs uit Tilburg (oude Tilburgse jazz - fanaten), een jazz - ballet - demon stratie en vanzelfsprekend het «huis orkest» van de schouwburg de Tilburg Big Band. Kinder - Matinee Tijdens de jazz - matinc ganisatie iets speciaals v gaan ondernemen. Kindi aantal Midden - zikanten zullen kest vormen. Alle Tilburgse jongens en meisjes (tot en met 15 jaar). die een instrument bespelen, worden uitgenodigd om mee te komen spelen. Onder deskundige leidir voudige jazz - nummers bracht worden. Jazz Meeting Zaterdagavond 1 september gaat om 20.30 uur het hoofdgebeuren van de manifestatie van start: de Jazz Mee ting 1979 in alle zalen van de Stads schouwburg met zo’n 12 orkesten uit Nederland. België. Duitsland, Enge- irnamelijk plate fragmenten c pireren tot van werker te tinten wit en beige sis van jute ook. tonen mschijnlijk eenvoudig ;f zeer gevoelig werkt. land, Frankrijk en Zweden. Zoals al tijd zijn 'op deze avond weer diverse jazz - stijlen vertegenwoordigd: de on vervalste oude stijl, de feestelijke dixieland en ook de modernere jazz "1 voorde echte kenners. Definitieve inemers aan dit gebeuren zijn: de Pete Allen Jazzband uit Engeland, de Chicago Foot Warners uit Duitsland. So What uit Nederland, de Volt Big Band. South Jazz Band, de Fondy Ri verside Bullet Jazzband uit België, de Brussel's Jazz Gang uit België en La- marotte uit Tilburg. Besprekingen met een Zweeds en een Frans orkest zijn jenoeg afgerond. Bovendien wor- ien nog enkele verrassingen achter de land gehouden. Tonny Goossens met wandkleden bij AMRO-bank Tot en met 6 september a.s. exposeert de Tilburgse kunstenares Tonny Goossens met een twintigtal, wandkle den in de AMRO-bank aan de Con- servatoriitmlaan 10 te Tilburg. Tonny Goossens is 57jaar en autodidacte. Zij genoot evenwel opleidingen in textiele werkvortnep aan het Duvelhok en Terra Nova (schilderen en tekenen). Vanaf haar 40e is mevrouw Goossens bezig met kreatieve vorming in de tex- tiel. Zij exposeerde haar zeer bijzon- Ondanks herhaalde oproepen zit de Stichting Jazz Meeting Tilburg drin gend verlegen om enkele hostesses. Deze vriendelijke dames hebben een zeer belangrijke taak tijdens het jazz - festijn: zij begeleiden de orkesten, as sisteren de presentators en verschaffen het publiek alle informatie over het programma van de Jazz Meeting. Orgelkoncert 0-0 Op veler verzoek zal ook dit jaar de wereldberoemde Franse organist Jean Guillou de eerste elf dagen van augustus voor een concerttoumee naar Nederland komen. Zo zal hij op donderdag 9 augustus het vierklaviers- nrgel in de Grote Kerk van Breda be- elen. Op zijn programma staan o.a. erken van M. Dupré, L. Vieme en J. Ook ?al hij improviseren op uit het publiek. Het concert om kwart over acht. Kaarten jgbaar aan de kerk. ook steun verleend door Nieuwsblad van het Zuiden en Brabants Nieuwsblad. maar kante van Dupr punt volg van Kret ling van Bach. en wel een Trio en een Fuga. Vervolgens keren we in de ro mantiek terug met Sechs Trios op. 47 van Max Reger. Tenslotte sluit Beekman het concert af met een van de grote koraalfantasieën van dezelfde Reger Wie schön leuchtet der Mor- gemstern. Deze fantasie, die wordt af gerond met een korte fuga, kan alleen op een groot orgel worden uitgevoerd. Het Heikes orgel zal door Beekman in heel zijn klankrijkdom geëxposeerd worden, om dit grootse werk van Re ger tot zijn recht te laten komen. Sinds 1970 In 1970 werden aan het bej concertseizoen in Noord- zogenaamde promenadeconcertei geven. Het doel van deze contv •was een bredere bekendheid te f" aan het Symfonieorkest. Bove.. werd besloten de opbrengsten be schikbaar te stellen aan charitatieve instellingen. Het werd een enorm suc ces en de Promconcerten groeiden uit tot een jaarlijks terugkerend evene ment in Brabant. Dinsdag 14 augustus om 19.30 uur or ganiseert het Kultureel Sentrum een straattheatervoorstelling van het Wespetheater uit Haarlem. Het Geheime Liefdesleven van me vrouw Rozeman brengt de oerhol- landse Lien Rozeman weer terug ir Tilburg. Vorig jaar augustüs had ze de prijs gewonnen op een amateurto- neelfestival waarna ze aan de Euro- pese kampioenschappen mocht mee doen. Onherkenbaar na een vi- brerende veijongingskuur is ze voor een kort bezoek in haar moederland. De snelstijgende ster heeft in één jaar tijd furore gemaakt in plaatsen als Las Vegas en Hollywood. Speciale opzet Om echter een veel breder publiek De grote kracht van de Promconcerten ligt ongetwijfeld in de formule, die be staat uit het populair-klassieke genre. Ook de ongedwongen, familiaire sfeer draagt daartoe bij. Elke schouwburg in Nederland heeft een klassieke concertserie op het winterprogramma staan, maar deze concerten trekken slechts een be paalde .categorie liefhebbers. kennis te laten maken met het Sym fonieorkest. moest naar een speciale De ekspositie bestaat uit 515 foto’s uit 94 landen door 238 fotografen en is georganiseerd in samenwerking met Unicef. De ekspositie, die handelt over de situatie waarin kinderen door ras. afkomst, geloof, sociale ach tergrond of lichamelijke of geestelijke handicaps verkeren, is dit jaar in alle grote steden van de wereld te zien, na in december 1977 voor het eerst ge toond te zijn in de Algemene Verga derzaal van de Verenigde Naties in New York. Sindsdien heeft de tentoonstelling ca. een miljoen bezoekers uit vijf wereld delen getrokken. In totaal zal de eks positie in 60 landen te zien zijn. ----- Bij deze tentoonstelling waarvoor orgel in de Grot de toegang gratis is is een fraai foto- spelen. Op zijn boek als katalogus verschenen en perken van reeds nu kan gesteld worden dat geen Guillou. Ooi enkele rondreizende tentoonstelling een thema v zoveel aandacht heeft getrokken als begint De kinderen van deze wereld verknjj Onder het motto -Muziekfeest voor iedereen- worden ook dit jaar weer in een aantal plaatsen in Brabant Promconcerten gegeven. Behalve het Brabants Orkest, dat onder leiding van dirigent Jan Stulens staat, treden o.a. op de sopraan Sonja Poot, de bariton Jan Derksen. het Koninklijk Mannenkoor La Bonne Esperance uit Eindhoven en de Koninklijke Gemengde •vereniging «De Volharding» uit Valkenswaard. irogramma bestaat uit wereldberoemde operamelodieën. Beide koren vormen i-lkaar een groot operakoor van 200 personen. Samen met het Brabants Orkest op volle sterkte staan in totaal 300 medewerkenden klaar om de bezoekers een onvergetelijke avond te bezorgen. Met muziek uit o.a. «La Traviata» en «II Trovatore» van Verdi en «Les Toréadors» uit «Carmen van Bizet! dit jaar voor de 10e keer wordt georganiseerd, brengt de populaire lening o.a. op vrijdag 24 augustus a.s. in de Stadsschouwburg in /rijdag 31 augustus in Sportcentrum Leijsdream in Roosendaal. begint telkens om 20.15 uur, terwijl de zaal om 19.30 uur De voorbereidingen voor de Jazz Meeting Tilburg 1979 zijn op dit moment al weer in volle gang. Er wordt druk gesleuteld aan de laatste onderdelen van het pro gramma. Het is de zevende keer, dat deze jazz - manifestatie plaats gaat vinden. De data zijn vrijdag 31 augustus, zaterdag 1 september en zondag 2 september. Alle gebruikelijke onderdelen komen weer terug: de sfeervolle Dixietocht op de vrijdag avond, de spontane Streetparade in het centrum op de zaterdagmiddag, de uiterst gezellige Jazz Meeting in de schouwburg op zaterdagavond en de gratis toegan kelijke Jazz - matinee op de zondagmiddag. “L.!NA 1.995,- Drie voetmaten en veel speelhulpen COSMOVOX vanaf 1.995, INKLUSIEF RITME EN AUTOMAAT VISCOUNT vanaf Drie voetr afdekklep HAMMUiw vanaf 2.390, Met het warme «HAMMOND» ge luid. YAMAHA vanaf 2.395, Het kwaliteitsprodukt uit Japan FARFISA Bijvoorbeeld model 5240R. Met in gebouwde synthesizer en polyfoni- sche piano 5.890, EMINENT vanaf 8.990,- Nu ook te leveren in fraaie eike- houten kast. GULBRANSEN van f 13,150,-8.500,^— Het Amerikaanse orgel met de theatersound. Brabants verleden getoond in 250 prachtige foto’s en beschreven in boeiende verhalen. Bovendien met acht p routebeschrijvingen. f 18,90 Nu in de boekhandel ZOMER KEUNING EDE Wij zijn terug Oranjestr. 4-6 TILBURG uit Frankrijk! Boordevol nieuwe «specialiteiten» uit de verfijnde Franse keuken. -uit de LOire mkkerbilletjes rs lamsvlees uit de Pauillac-streek poussins uit het land van De toernee. die i muzikale happe Tilburg en op vt Het Promconcert geopend is. Verblindende kritieken; k gelijkingen met beroemde weleer: «The Rhyming Garbo». Talking Tracy«Happy I Rhyme», «Mrs. Rozeman well», «Lien on the scene». I and 2...». Maar haar succes I achtergelaten welisv maar toch... Heeft ze haar achterban definitief de. rug toegekeerd? Is haar sukses haar naar het hoofd gestegen? Hoe werd haar altijd zwakke ongeneeslijk zieke linkerbeen ineens kerngezond? Heeft haar flitsende carrière alles te maken met de bijbelcursus die ze deed? En... is Lien Rozeman echt gelukkig? Er gaan geruchten dat een alles ver slindende. hartverscheurende, onge temde liefde haar langzaam uitholt. De beroemde sexuoloog Dr. Turbin Bem- dermann zou haar behandeld heb ben. Ze bestudeerde liefdes technieken vanaf de middeleeuwen tot nu toe. Maar voor wie? Welke vlam brandt haar langzaam op? Voor iedereen toegankelijk op plein voor het wijkcentrum de Scht De andere voorstellingen woensdag I5 augustus !9.30uur ven op het Transvaalplein. en dag 18 augustus om 14.30 Kruikenmarkt. die de men. Jazzband, de Volt Big en Laipar. nummers van het eerste jazz - of» de elpee meegenomen. V augustus zal deze plaat in Till krijgbaar zijn. Dixietocht In samenwerking met een achttal ho reca - bedrijven wordt de Dixietocht georganiseerd. Dat gaat gebeuren op vrijdag 31 augustus van 22.00 tot 02.00 uur. In de volgende bedrijven zal een prima jazz - orkest de sfeer komen ver hogen: De Patriot, Extase, beentje, Dionysos, Herman’* De Schouw. Lotus en The Talk Town. Enkele nieuwe orkesten. de Dixietocht meewerken zijn: strels of Annie Street, The Polka I de Dirty Stream Jazzband en het Cees Schrama. Het bekende pendelor- Jtest Dirty Dozen zal in alle bedrijven de sfeer nog komen verhogen. Streetparade In samenwerking met de winkeliersver eniging Tilburg Centrum vindt zater dag 1 september van 13.30 tot 17.30 U1A1C weer de Streetparade plaats. Zo’n stijl s twaalf orkesten gaan aan dit festijn Jeeh meewerken. In de Heuvelstraat en de pete direkte omgeving spelen zes loopor- kesten (drie Tilburgse orkesten: La- marotte. Yorkshire Jazzband en Jug- gets Jazzband). De overige orkesten komen op taktische plaatsen té zitten en zullen daar hun muzikale jazz - klanken over het publiek uitstrooien. ccu Qe happening krijgt rond 17.00 uur nage weer een hoogtepunt op het Heuvel- den plein waar boven op de bekende mu- - kiosk een grote eind - session alle deelnemende orkesten zal TAM KONIJN bereidt op grootmoederswilze en vele andere specialiteiten. Restaurant ALBERTVILLE Alphensebaan14 -CHAAM Tel. 01619-1586 Keuken open van 12 tot 21 uur Tijdig reserveren gewenst met het Brabants Orkest, waarbij ze voor een relatief lage prijs populair - klassieke muziek voorgeschoteld, kre gen. Landelijke belangstelling Na het geweldige succes in Brabant lag het voor de hand, dat er landelijke belangstelling zou komen voor de Promconcerten. Orkestdirecties uit alle delen van ons land bekochten re gelmatig de concerten en na bespre kingen met het Contactorgaan van Nederlandse orkesten, waarin alle grote orkesten zijn vertegenwoordigd, werd in I976 het startsein gegeven -zocht. Die opzet werd voor de organisatie van 50 Proms in /orm van Promenade- geheel Nederland. die in het buitenland Alle bekende Nederlandse c en daar in ons land traden op in de regio’s waarir het ware thuishoorden. Ook dit. ’t Spree van een der het één en Terwijl de Rabobar concerten iï> Nvdvn optreedt, wordt met concerten in Tilbur; gemeente Hilvarenbeek en de Heem kundige Kring lonnas Goropius Be- canus heeft ertoe geleid dat er op nieuw ëen tentoonstelling kan worden jricht als twintig jaar geleden, organisatie hoopt veel mensen uit Hilvarenbeek en omgeving te mogen begroeten op de expositie Hilvaren- beeks Kunstbezit die geopend zal zijn, zowel in het gemeentehuis als museum De Schorsmolen van zondag 5 augustus tot en met zondag I9 augustus 1979. Openingstijden weekdagen 10.00 tot 12.00 uur - 14.00 tot 16.00 uur. Zaterdags gesloten. Zondagen 14.30 tot 16.30 uur. De toe gang is geheel gratis. Elpee Het grote nieuws is dit jaar de produk- tie van een echte Tilburgse jazz - el pee. Deze plaat wordt geproduceerd door de Stichting Jazz Meeting Til burg in samenwerking met de firma Discofoon. Rond 20 augustus zal de elpee verkrijgbaar zijn. Het is een al lang bestaande wens van de organisa tie om een dergelijke elpee uit te bren gen. Het enorme sukses van het Til burgse jazz - plaatje, dat twee jaar ge leden uitgebracht werd, ligt nog vers in het geheugen. Van dat plaatje werden inmiddels meer dan 1.500 exemplaren verkocht en nog altijd blijkt er in Til burg grote belangstelling voor te be staan. Op de elpee «Live Jazz Tilburg 1979», op 10 juni jlin de Studio - zaal van Stadsschouwburg werd opgeno- staan nummers van The South d. The Wooltown Jazzband. Big Band, de Tilburg Big Band irotte. Bovendien zijn ook de z plaatje Vanaf 20 Iburg ver- Fototentoonstelling De kinderen in deze wereld Aanstaande zondag 12 augustus is het orgel van de Heikese kerk te horen in een concert door Bram Beekman. Het concert, georganizeerd door de Mid- den-Brabantse Orgelkring. begint om vier uur. Het programma bevat vooral romantische orgelwerken. Bram Beekman, geboren in 1949. stu deerde orgel aan het Brabants Con servatorium. Daar haalde hij in ^1972 het solistendiploma en het diploma schoolmuziek. Vervolgens studeerde Beekman een jaar bij de wereld beroemde orgelpedagoog Anton Heiller in Wenen. In 1975 sloot’ Beekman zijn opleiding af met de prix d’excellence. In de loop van de jaren won hij prijzen op verschillende or- gelconcoursen in het buitenland. Beekman geeft vele concerten in heel Europa, en maakte een viertal lang speelplaten. opgenomen vooral op Zeeuwse orgels. Deze Middelburgse organist zal op het Heikes orgel enkele grote werken uit het romantische re pertoire vertolken. Het programma voor zondagmiddag bevat de volgende werken. Als openingswerk horen we van Marcel Dupré. de in 1971 overleden organist van de Parijse St. Sulpice. zijn tweede symfonie voororgel in cis groot. Voor deze Franse laatromantische muziek is een enorme spelvaardigheid vereist. ir dat is juist een van de sterke ten van Beekman. De symfonie iré omvat drie delen. Als rust- Igen nu twee kleinere werken ïbs. de beroemdste orgelleer- Hilvarenbeeks Kunstbezit in gemeentehuis Z De ‘o Ongeveer twintig jaar geleden is in het gemeentehuis van Hilvarenbeek een irtgelijke tentoonstelling gehouden i kunstvoorwerpen in bruikleen ter -steld door inwoners uit Ivarenbeek. Deze expositie werd destijds druk bezocht en was een groot succes. De herinnering hieraan bracht enkele mensen op het idee een derge lijke expositie nog eens te herhalen. Een samenwerkingsverband tussen de opzet worden gez gevonden in de v< concerten zoals c en ook yvel hier werden gegeven. Aangezien de schouwburgen over het algemeen een capaciteit hebben van rond de 800 zitplaatsen, werd van meet af aan besloten de concerten te geven in andere gelegenheden met een enorme accommodatie. Het werd een enorm succes en tienduizenden maakten zo eens kennis

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1979 | | pagina 9