2.500 kinderen vieren 25-jarig bestaan van stichting Kinder Vakantie Werk FILMS L CHT H. DE ZEEUW N E OOSTERSE TAPIJTEN [rara ulp rbv ODfflES '^&nh©Sf| 15 augustus gekozen als feestdag Jaar van het Kind |EURO^UITLtAtATCENTE dB Euro SB Uitlaatcenter TILBURG Ringbaan Oost 146 Tel.013-424384 15 juli: race tegen i?™ de stoomtrein Donderdag 12 juli 1979 pagina 3 DE TILBURGSE KOERIER 1979 pagina 2 12 jaar Zojuist ontvangen i? in orde! Doe daarom nu De betere zaak voor Perzische tapijten iTni mr Udo. Heuvelstraat 50 - Tilburg van contact lenzen Dus.... toch een bril of Fa. H. de Zeeuw heeft bijna 50 jaar ervaring met de in- en verkoop van Oosterse tapijten. treden t il is om ’roots de- ;rste laét RIJ ZO MAAR BINNEN ZONDER AFSPRAAK ■1, M. Swa- ig 186, tel. UW VOORDEEL tijdens de voorverkoop. WAARSCHIJNLIJK S WERELDS BESTE AUTO UITLAATSERVICE dewerking toezeggen bij de organisa tie.» Aldus het verhaal van de drie he ren van de stichting. vliegt voor ieder mag nog we ihoekske in Ber- seert op vrijdag /ond die eluisterd :iek van Trekhaken, uitlaten, remblokken Tilburgse oor de pe- i augustus. maandag/vrijdag 8.30-17.30u zaterdag 8.30-l3.00u 30 korting of gratis montage DE KNETTERPOT Veldhovenring 41. tel. 433273 op van het ont- egrepen" aad-montage van alle merken onderdelen en montage delijke bediening door grondig eder kado iaste toe- OOQMEETKUNDIG OPTICIEN BV. WAGNERPLEIN <7 WINKELCENTRUM TILBURG-NOORD TEL 013-554512 een zeer exclusieve partij tapijten. Keuze uit meer dan 1.000 en Deskundige voorlichting Alle tapijten worden geleverd met certi ficaat van echtheid Vrijwillige inzet van talloze medewerkers oogst bewondering BADSTOF TRAININGS- EN VRIJETIJDSPAKKEN in vele kleuren en modellen va 28,85 (kleine stijging per maat) TILBURG Nieuwstraat 172 (hoek Trouwlaan) Tel. 013-424754 Namen noemen in verband met het kindervakantiewerk Het zou ondoenlijk zijn en er zou aan zovelen tekort worden gedaan als we een uitzondering gaan maken. Toch doen we het. We maken een speciaal kompliment aan het adres van Kinder Vakantie Werkgroep De Buitenbeentjes Buitenbeentje omdat het hier gaat om een groep van gehandicapte kinderen, maar eigenlijk al lang geen buitenbeentjes meer omdat deze kinderen, dank zij de inspanningen van Corien Mutsaers en René van de Wiel, en met hen al weer zoveel anderen, volwaardig meedraaien in het Kinder Vakantie Werk. Kijkt u maar naar hun .handenarbeidsbeurs, dans en muziek, een oriëntatietocht, zwemmen, de speeltuin en een dag heuse sportdag waarop deze gehandicapten, waarvan elk kind apart, de hele week door, een begeleider bij zich heeft, de strijd uit- aan zullen binden met andere kinderen van 't Kinder Vakantie Werk Groene Woud en met de kinderen van de Reit. Het is ’ustus, de da- verheugend te merken dat dit initiatief ook in andere wijken navolging krijgt. Op de foto maken enkele Buitenbeentjes een volksdans met andere kinderen van het Kinder Vakantie Werk Groene Woud. Dames- en herenmaten v.a. 119,- ■gustus, als voor de 25e keer in jren ’s morgens met hun zakje - u pas |aat jn keren en, M. v.d. Heyden, 153, tel. 674262. iders, Hoogvensestr. beginners en Beide kursus- van mevrouw >n-‘en op dins- ;innerskur- tsdaga- de kur- HIER IS ONZE AANBIEDING: Konkurrerende prijzen Geen uurloon voor montage van volledige systemen Geen verrassingen: onze vooraf bepaalde prijzen zijn “Alles inbec Enorme voorraa Garantie op o Snelle vriendf opgeleide monteurs. 32 in het voordeel van Old-Timers begeleid door J Op 15 juli zal voor de zesde maal wederom de race tussen tien antieke automobielen van het automobielmuseum Lips Autotron en de stoomtrein van de stoomtreinmaatschappij Tilburg-Turnhout worden De strijd gaat over een trajekt van 23 km. De mach Vogels, is er zeker van dat de trein deze maal zal winnen omdat door een slimme weddingschap in een moeilijk pakket heeft ge Midi Weekfilm Moonraker» De allernieuwste productie van Jan Fleming’s creatie gaat in première. Roger Moore als James Bond 007, de geheimagent. Moonraker is de naam van de door de miljardair Drax ge bouwde space-shuttles (raket- vliegtuigen). Als er een in het niets verdwijnt, krijgt James Bond opdracht op onderzoek uit te gaan. Dan ontdekt hij de gevaarlijke giftige bollen, het geheime allesvernietigende wapen van Drax, die daarmee de aarde wil over meesteren. Jaws is zijn grote tegen stander. Bond belandt met de mooie CIA-agente Holly in een kolossaal ruimtestation van waaruit de dodelijke dreiging zich tot de aarde richt. Perfect gebouwde mannen en vrouwen zullen de aarde overheersen, nadat al het menselijke leven is weggevaagd, al leen de dieren zouden immuun zijn voor het gif. Met de allernieuwste technische snufjes weten James en Holly uiteindelijk het gevaar te keren, maar eerst nadat er met lasers ën gdcentrum 't Torent - Enschot organise juli a.s. een barbecue-avc zikaal zal worden opgeh door het Brabantse volksmuzie De Doeble Band. Dit orkest bestaat o.a. uit oud-leden van Den Vedel. Het optreden begint om 21.00 uur, en de zaal is om 20.00 uur open. I KURSUSSEN DUITS VOOR BEGINNERS EN GEVORDERDEN Het sociaal cultureel centrum «Terra Nova» organiseert komend seizoen een tweetal nieuwe taalkursussen een kursus Duits voor F een voor gevorderden. Be sen staan onder leiding A. Boers-Mulder, en starten dag 2 oktober 1979. De begii sus wordt gehouden (op de dins vonden) van 19.00 - 20.00 uur, de sus voor gevorderden (eveneens op dinsdagavond) van 20-21 uur. Camera I Jeugdfilm «Lady en de vagebond» Het is een Nederlands gesproken film. Walt Disney’s ontroerendste mees terwerk. Het verhaalt het wel en wee van een grote liefde van Lady, de aristocratische cocker spaniël en Va gebond, een straathond. Lady is be droefd als ze hoort dat ze moet ver trekken uit het gezin van Jan en Liesbeth, een lief mensenpaar, als er ’n baby komt. Vagebond troost haar en tracht met haar baby te bescher men. doch dat wordt door de mensen verkeerd begrepen. De dreiging van een rat, straathonden en de hon denvanger moeten ze trotseren voor dat ze de liefde van de mensen kunnen herwinnen. Loven-Besterd, J laan 441tel. 43( Gasth. ring - N. Sabben. 421183. De Reit, K. van Ham, Oude Dijk 14, KelIï K im een tijd van minimum- [e] 432457. J Anna - Noord hoek, Heuvel, gemakers, Schouwburgring 425787. Vredesparochie, J. de Kort, Margrie- thof 25. Zand - Wandelbos, Postelse Hoefl., 153 Fatima, W. Sendv. 84. Hoefstr. - Groeseind. W. Arts, Twee- pad 5. Goirle, tel. 342939. Heikant - Quirijnstok, R. van Hooft, Oerlesestr. 245, tel. 352833. Heuvel - Koningshoeven, Sakrament, G. v.d. Kamp. Eisenhouwerstr. 34, tel. 681869. Stokhasselt, mevr. Irene Koebergstr. 39, tel. 553282. Woud, A. Bertens, 123, tel. 430349. itjes, R. v.d. Wiel of C. ikestr. 62. tel. 432744. Deelname nog mogelijk 't Kinder Vakantie Werk 1979 kan straks beginnen. De -- -- rond. Vanaf 6 augustus jrg. 2.500 kinderen op pad, begeleid door de zo’n 100 leiders en leidsters, bijge staan door een even grote stai van mensen die allemaal achter de scher men opereren, maar waarvoor nu dan al niets dan lof! Voor die ouders die hun kind graag op willen geven is er een lijst afgedrukt waarop de wijken en de namen van hen, bij wie u inlichtingen kunt inwinnen. Komt uw wijk niet voor de lijst maar wilt u uw kind toch graag mee laten doen, aarzel dan niet om iemand uit een naburige wijk op te bellen. DANSAVOND VOOR ALLEENSTAANDEN De Werkgroep 30-65 organiseert zaterdag 14 juli, ter afsluiting seizoen, weer een gezellige ■meetings- en dansavond voor alleen staanden van 30 tot 65 jaar in «de Sa- loen», Schout-Bachstr. 33 (Zorgvliet). Aanvang 8 uur. Na de vakantie (begin september) be gint men weer met de wekelijkse dans avonden op zaterdagavond en op woensdag 5 september met de dans lessen. Jubileum En daarmee zijn we al weer in 1979. Een jubileumjaar. De zilveren kroon op het werk van zovelen. Het is on doenlijk om een overzicht te geven van alle aktiviteiten die er in alle wij- programmakennismakingsspelen, I ken georganiseerd worden. Eén dag heuse sportdag waarop deze gehandii echter kan er gemakkelijk worden uit- aan zullen binden met andere kii gelicht. Dat is de 15 augi* J tum waarop 25 jaar geleden voor het eerst t Kinder Vakantie Werk tot stand kwam. Het stichtingsbestuur heeft voor die ene dag, in overleg met alle wijken, de leiding in handen genomen. Niet om de baas te spelen of om te kontroleren, of de gemeentelijke sub sidiegelden goed worden besteed, nee, om op die dag blijk te kunnen geven van hun sympatie voor het werk en om alle 2.500 kinderen een verrassing te kunnen bieden. Die dag blijver kinderen dichtbij huis, zodat feestbus. met daarin (of is het daar of daarachter?) de blijde verrassir alle kinderen kan berei' ook de uitslag bekendgem; van een puzzel, waaraan kinderen hebben meegedaan en waar van de winnaars de lucht in mogen, middels een vliegreis. Voorwaar een feestdag voor iedereen, mede dank zij, en dat mag nog weleens gezej den, de gemeente Tilburg en denstand. J. Prince, Hoffmann- 10169. Theresia, Goirke-Hasselt, Rosmolenplein 16, tel. Geschiedenis Vanwaar die onstuimige groei van het kindervakantiewerk? Hoe is dat vij fentwintig jaar geleden begonnen? Wie zijn toch al die mensen die daar zo belangeloos aan meewerken? Houdt zoiets stand in deze «volwassen» tijd Feest! Hoe wordt dat gedaan voor 2.500 kinderen tegelijkAllemaal vra- waarop het antwoord zo gemak- -ïgeven wordt door het stich- jur van ’t Kinder Vakantie _rk, bij monde van voorzitter Van Dongen, sekretaris Smit en pen- ’meester Maas. Zij kunnen zo ge- ckelijk antwoord geven omdat zij, samen met hen zoveel anderen, al ;er honderden uren arbeidstijd ach- jg hebben om Kinder Vakantie 979 rond te krijgen. Vandaar maar ook van die van vroeger. «Dat zijn in ’54 heel wat minder ar beidsuren geweest, dat moet wel, want het aantal kinderen was natuur lijk geringer. Waarschijnlijk is het ooit allemaal begonnen ergens op een la gere school, waar een meester vond dat er voor de kinderen van de gewone man ook maar eens iets moest worden gedaan. De rijke tak kon op vakantie naar zee of had ontspanning in de pad vinders- of welpenbeweging. Dat was veel te duur voor kinderen uit zwak kere sociale milieus, voor wie, omdat ze thuis bleven, de vakantie toch wel erg lang duurde. Vandaar dat de on derwijzersbond, het N.K.V., de mid denstandsbond, de politiebond en misschien nog meer bonden besloten vermaak te organiseren voor deze kinderen. Dat gebeurde dan op kleine schaal. Zo is bekend van het Kin der Vakantie Werk uit ’59 dat dat opge zet was voor 4 afdelingen in Tilburg. 1959 was ook het eerste jaar dat üv gemeente met subsidie bijsprong. Daarvoor moesten er dan wel statuten gemaakt worden, en mede daardoor werd besloten tot de oprichting van de stichting Kinder Vakantie Werk. In de I jaren zestig kreeg het kindervakantie- W werk belangrijk nieuwe impulsen toe- J gediend vanuit de middenstand, via de stadsschouwburg en de kunstijsbaan Drax’ bemanning gevechten geleverd en via het Nieuwsblad van hetZuiden, zijn op leven en dood. dat de gewoonte had om twee weken De productie druipt weer van groots met een kindjervakantiekrant te ver- opgezette scènes en fantastische de- schijnen, waarin door kinderen dage- cors met spanning die men in de eerste lijks verslag werd gedaan van het ge- minuut reeds voelt en die niet los laat beuren, tot in de allerlaatste minuut. Bij de stand 32 in het voordeel van de Renaults, Fordjes en de Spijkers, werden de coureurs van het museum overmoedig en trapten in een handig opgezette val. Ton Vogels lokte een weddingschap uit waarbij Autotron verplicht is minimaal één auto het hele traject achteruit te laten rijden. Een stijve nek bij de chauffeur, een ko kende motor vanwege de slechte koeling en een gloeiend hete ach- teruitversnelling zouden de rest doen. Speciaal geprepareerde auto Walter de Munnik, de man die de stijve nek zou moeten oplopen, heeft met veel zorg een Mercedes racewa gen uit de kollektie gekozen. De bolide is met zwaailichten en een batterij van spiegels voorzien om de hulp van een arts na afloop van deze race onnodig te maken. Autotron is ervan overtuigd dat zij de Mondilederwisselbokaal zal verove ren. Deze bokaal is beschikbaar ge steld door het lederenmeubelenbedrijf Mondileder, die ook nog een pu blieksprijs te verdelen geeft. Publieksprijs Een jury, welke plaats heeft genomen in de auto’s en de trein, zal een echt de stoomtrein n gehouden. :hinist van de stoomtrein. Ton FIETSTOCHT het museum KASTEELHOEVE In tegenstelling tot een eerdere be richtgeving kan de fietstocht voor ouderen, georganiseerd door De Kasteelhoeve, van 25 juli a.s., geen doorgang vinden. Deze tocht is verzet naar woensdag 1 augustus en gaat richting Gilze-Rijen. via de Oude Waranda. Er zijn voor de deelnemers geen kos ten aan verbonden. Het startschot wordt om 1.30 uur bij De Kasteel hoeve aan de Hasseltstraat 256 gelost. BRABANTS VOLKSORKEST IN ’T TORENHOEKSKE Onder die kinderredakteuren zijn er zelfs nog enkelen bij, die later doorge stoten zijn naar de echte journalistiek. Maar er kwar. jeugdloon, kinderen mochten dat werk niet meer gratis doen en de kinderva- kantiekrant was ter ziele omdat het te duur werd. De veelvuldige publiciteit via het Nieuwsblad en de talloze ak- tiviteiten door de stichting georgani seerd, had wel tot gevolg dat het jaar lijks aantal deelnemers alsmaar steeg en daarmee ook het aantal vrijwilligers kwamen dan vaak uit het onderwijs of uit het jeugdwerk, vaak waren het priester-studenten, ouders, maat schappelijk werkers of wat daar al of niet met diploma, voor door mocht gaan. Allemaal mensen, die graag hun vrije tijd opofferden om de kinderen twee weken plezier te bezorgen én... om ze van de straat te houden, zodat ze niet tot vernielingen toekwamen Groene aan plantsoen of schoolgebouwDat is schotsestr. nog wel een beetje, vandaar dat Pu- De Buitenbeent blieke Werken en politie ook alle me- Mutsaers. Heil Handelsonderneming Nova bestaat tien jaar Dezer dagen wordt bij Handelson- dememing NOVA, Goirkestraat 48 te en om Tilburg, het feit herdacht van het igaan tienjarig bestaan. De eigenlijke op- 'en de richtingsdatum is I juli 1969, toen de d de herenC. van Laarhoven en D.v.d. Rijt Y°P besloten een compagnonschap aan te >hjde verrassing gaan zij startten hun aktiviteiten op liken. Die dag zal tiet a<jres Smidspad 29, maar al Igemaakt worden spoe(jjg werd deze ruimte te klein en araan alle 2.500 mOest worden omgezien naar een groter pand. Dat werd gevonden op het adres Goirkestraat 48De formule die door Nova werd gekozen sprak de klanten erg aan: een garantie van twee ïgd wor- jga,. en een servjce van 24 uur. Door de mid- jjet nakomen van deze belofte bouwde Nova een uitstekende reputatie op en al spoedig werd het assortiment, dat lederen poef namens Mondilec doen aan de meest enthousia schouwer of ster. Baarle-Nassau Het eindpunt is wederom Baarle-Nas sau, station la Gare. Voorzitter van de VVV Baarle-Nassau - Hertog, de heer Opbroek, zal de bokaal van de VVV Baarle-Nassau - Hertog aan de ver tegenwoordigers uitreiken. Wie zal dat worden? Volgens Ton Vogels, zijn stoker, rangeerder en chef-trein be staat er geen twijfel :l de stoomtrein zal zegevieren. Met de opmerking: «Als ze voor mijn wielen komen, moeten ze het zelf weten; ik rij gewoon door», stookt hij het wedstrijdvuur aardig op. Vertrek station Tilburg-West: 15 juli te 13u,25. Kaarten voor deze rit zijn verkrijgbaar bij Streek VVV Hart van Brabant te Tilburg en VVV Baarle- Nassau. De auto’s nemen geen pas sagiers mee. Er wordt gestreden om een bokaal die ter beschikking is ge steld door de VVV Baarle-Nassau. Mondileder heeft een aantal bokalen voor diverse verschillende prijzen ter beschikking gesteld. De tocht wordt voor de zesde maal gereden. De stand is 32 in het voordeel van de antieke auto’s. tot dan voornamelijk had bestaan uit koelkasten. wasmachines, diepvriezers enz., uitgebreid met ra dio- en tv-apparatuur. Om de beloofde service te kunnen waarmaken beschikt men bij Nova over een uitstekend onderdelenmaga zijn en zijn er serviceteams, die snel en deskundig reageren. Inmiddels kan men bij Nova voor vele zaken terecht, maat wat er ook ge kocht wordt, de klant geeft altijd de zekerheid dat men bij Nova voor hem blijft klaar staan. Het aantal klanten neemt nog steeds toe en dat geeft de heren Van Laarhoven en v.d. Rijt en alle medewerkers genoeg optimisme om de volgende periode van tien jaar met vertrouwen tegemoet te zien. Maandag 6 augustus is de grote dag. Dat duurt nog lang, nog heel wat nachtjes slapen, maar dan is het zover, het kindervakantiewerk gaat van start. Zelf van sprokkelhout hutten bouwen in het bos en verdedigen tegen vijandige stammen, naar het poppentheater, naar de Efteling, naar Jeugdland in Rotterdam of naar ponypark Slagharen, zelf een sprookjes land maken of een muzikale optocht organiseren, naar een film van Asterix en Obelix, naar de speeltuin, een Vlaamse kermis, op vossenjacht en ga zo maar door.... Het kan allemaal in die drie weken na 6 augt Tilburg het feestgedruis losbarst, de kindert brood, limonade en een hardgekookt ei van huis gaan om daar de namiddag, met rode koontjes op de wangen, weer terug te moe van alle inspanning, maar voldaan, gretig aanvallen op het avon deten. En slapen. En de volgende dag weer op stap met de groep, met Ali Baba en zijn veertig rovers of met de Peppies, de Zandhazen, de Woudlo pers, de Vlinders, de Gompies, de Buitenbeentjes of hoe ze ook mogen heten. En dat een week of veertien dagen lang. Een overdreven verhaal Niets daarvan. Dat bewijst de enorme vlucht die het Kinder Vakantie Werk in zijn 25-jarig bestaan heeft genomen. Een vlucht naar een kinderparadijs op aarde, waar eerst plaats w'as voor, 8e" hoeveel zullen het er. begin de jaren vijftig geweest zijn Vijftigterwijl tj^‘Jshe8set^ er nu plaats is voor 2.500 kinderen. En misschien nog wel meer, want de Werk bii 1 poort in sommige wijken is nog niet gesloten, inschrijving is nog mogelijk. - ningr mak! en weer honderden uren arbeidstijd ter de rug hebben om Kinder Vak< Werk 1979 rond te krijgen. V hun kennis van de aktiviteiten LIPS IAUT0TR0NI ke 13 mi

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1979 | | pagina 3