_ALZON_ Grate wordt een kledingstuk gereinigd bij een volle kaart elke keer dat u een kledingstuk laat rein ontvangt u weer eer halve bij reklai bij inlevering van pelde kaart wordt gratis SX jumper, trui kolbert of jurk KUS A. Gaillard KORVELSEWEG 259 Tilburg Tel: 351933 OEI!! I, Thcnmofume9 ’5 Tips voor de vakantieganger Nieuws bij de Renault 5 modellen 1980 )S5 „DE MEEUW’’ clean^^rette westermarkt 90 winkelcentrum, Wagnerplein, Tilburg Noord Donderdag 5 juli 1979 pagina 7 DE TILBURGSE KOERIER 979 pagina 6 Dicht bij ’t leven I KORTINGEN links 30% -50% ISOLEER VERSTANDIG MET vakkundig geplaatst door Nieuw Shell zelftankstation in Tilburg ien. exclusieve damesmode e ter afsluiting van I 1979 bij St.-Dionysii tar! de Houthandel en verhuurbedrijf stadhuisplein 348 (katterug) tilburg Winkel Showroom Tilburg Goirkestraat 26 tel 013-425.180 Breda Haagdijk 52 tel 076-133.332 jzonderhede estand, Renault 5 - 5 deuren De 5-deursuitvoering is in drie versies leverbaar: De Renault 5, 5 TL en 5 150 140 94.- 97.- Prijs 42.- Piusstraat 325 - Tilburg ^Tel. 013-430707 - b.g.g. 424157 brug, het hoog rege Dit; afge bon sius verse ïding zijpaneel irs modellen; l ,5 cm naar achte- :ring van t Renault veran- Specificatie: Compressieverhouding: 9,5 l (su- perbenzine). mee i in kleur Willem II 'er dat deéz prent al prijken. geloven wilt, einigen »en stempel (be- imeaanbiedlngen). een volgestem- I Geslaagde demonstratie St.-Dionysius Heemkundekring wil zaadhuisje behouden rfr/ kTEN «oede hy- uvd na ge- u gaat ko- DROGISTERIj GUUS* i FRANKEN tpkamer niet (bijvoorbeeld s) dan moet tennet worden gesl het bijzonder voor Enkele prijsvoorbeelden: Breedte Hoogte 80 100 140 140 180 200 cregen een verbeterde —ie rugleuning met (een kuipachtige L werd voorts dokje, schild- ipanelen in ilokjes moeten uitsluitend van kt water worden gemaakt. t geen onverpakt ijs, dat in een je langs de weg verkocht al vermeerderen bacteriën eratuur niet, hun j zo al groot genoeg. Verpakt schepijs uit een schone, druk :t muggenvrij 1 door mus- t onder een "eslapen. Dit baby’s en Max. verin—22,5 tij 4400 t/min. Max. koppel: 8,4 DaNm (ISO) bij 2000 t/min. Veel aandacht werd geschonken aan het verbeteren van het geluidsniveau van de Renault 5. Door veranderingen aan te brengen in de transmissie en de isolatie van de carrosserie is Renault erin geslaagd het geluidsniveau tijdens het rijden aanzienlijk te verlagen. Renault 5 TL en Renault 5 Bestel Deze uitvoeringen hebben een grotere en zuinige 1108 cm3 motor gekregen gekoppeld aan de transmissie uit de Renault 5 GTL. ALUMINIUM ZONWERING v RECHTSTREEKS VANAF DE FABRIEK Beter voorkómen en genezen met BMP-sportverzorging Verbanden, bandages, tapes en A/armtepjeisters. De avond werd afgesloten met een vervolg op het komisch nummer mi- nitrampoline - springen van vorig jaar. Deed de herenploeg toen een nummer in babykleren, deze keer waren ze ge transformeerd tot «geestelijken». On der aanvoering van een «bisschop» lieten de «paters» in hun pijen een voortreffelijk staaltje van hun kunnen zien. Dit viel duidelijk in de smaak van het publiek. Al met al een zeer geslaagde demon stratie ter afsluiting van het turnsei- zoen 1979 bij St.-Dionysius. en ver weg. Die leefde mid den onder ons. Hij lette nauwgezet op de polsslag van Zijn medemen sen. Zo moet het dus ook met de Kerk zijn. Rome op de rots is maar een stukje van de Kerk. Rome is het vliegwiel wat reguleert, zegt Bomans. Maar de levende Kerk dat zijn de veldwerkers, de ruste- lozen. Ze zijn van de hoge rotsen af gedaald om dicht bij het werkelijke leven te zijn. Wat dat betreft geeft Paus Jo hannes Paulus de Tweede ’n schitterend voorbeeld. Bel nu 321331 (toestel 12) vooreen snelle en konkurrerende prijsop gave. Ook de subsidieaanvraag (tot max. 1200,—) kan desgewenst door ons worden verzorgd. Hou de warmte binnen... doe gor dijnen dicht... olieprijzen om hoog... gasprijzen omhoog... wees zuinig met energie... U leest dit haast iedere dag - daarom, wees verstandig en ISO LEER uur service Benzineverbruik: bij constant 90 1 bij constant 1201 jiënische adviezen t het in acht neme lande genot.. j besmettelijk besmettelijks De compressieverhouding is terug gebracht naar 8,2 1 waardoor de Re nault 5 GTL geschikt is gemaakt voor het gebruik van normale benzine. De Heemkundekring «Loon op ’t huisje Sandt» te Loon op Zand/Kaatsheuvel teken heeft bezwaar aangetekend bij de ge meente Loon op Zand tegen de plan nen van Burgemeester en Wethouders toestemming te verlenen aan de heer H. Friesen om het z.g. Zaadhuisje te verbouwen tot een villa. Dit ge bouwtje, gelegen aan de Kasteellaan te Loon op Zand en daterend uit de 18e eeuw, vormt volgens de Heemkun dekring een harmonisch geheel met het bekende Kasteel van Loon op Zand, en het verbouwen van dit Zaad- Specificatie: Cilinderinhoud: 1289 cm3. Max. vermogen: 32,5 kW (ISO) bij 5000 t/min. Max. koppel: 9,1 DaNm (ISO) bij 2000 t/min. Hygi Met het in acht nemen van de in het voorgaande genoemde adviezen kunt u besmettelijke ziekten zoals o.m. besmettelijke geelzucht, buiktyfus, cholera, dysenterie, kin derverlamming en paratyfus in be langrijke mate voorkomen. Neem echter in gebieden waar minder goede hygiënische toestanden heer sen bovendien altijd de volgende maatregelen: hygiëne vermindert de kans dat het voedsel besmet wordt met ziektever wekkende bacteriën. koelen maakt, dat er geen massale verme nigvuldiging kan plaatsvinden van de enkele bacteriën, waarvan de aan wezigheid nauwelijks te vermijden verhitten doodt veel ziekteverwekkers en maakt in de meeste gevallen ook de bacteriële vergiften onwerkzaam. Voedsel dat besmet is, ziet er dikwijls normaal uit, ruikt goed en smaakt uitstekend! Ziekte bronnen kunnen onder meer zijn: vlees, kip, melk, ijs, rauwe groenten^ en water. Renault 5 GTL De voorstoelen ki zitting en verhoogde zijdelingse steun (e vorm). De Renault 5 GTL uitgerust met een extra kL bumpers en zijbeschermj antracietgrijs uitgevoerd. Langs de Rijn zie je, heel hoog, oude kastelen liggen. Gebouwd op hoge rotsen. Vast en onbewegelijk. Prach tig om te zien. Maar ’t echte leven speelt zich beneden af. Dat stroomt met de Rijn mee. Daar beneden liggen de ho tels. Daar zijn de mensen. Die vaste, hoge burchtèn staan te ver af van ’t leven. Het zijn bezienswaardighe den. Ook de Kerk, is op een rots gebouwd. Boven of bui ten ’t leven?? Dat kan niet de bedoeling zijn. De Kerk moet Christus’ eigen leven weerspiege len. En Die stond niet hoog voor hun demonsti mat, hoge rek, brug balk. Het gezamer..^ dames- en herenp'— nitrampoline viel uk bliek in de smaak. Op zaterdag 7 juli a.s. opent de heer P.C.M. Witlox zijn nieuwe zelf tankstation aan de Spoorlaan 3 in Til burg. De Tilburgse automobilisten en bromfietsers krijgen daarmee meteen al een belangrijk voordeel, want de benzine is er aanzienlijk goedkoper. Super en Normaal zijn er 4 cent per liter voordeliger terwijl voor Shellina bromfietsbenzine de korting zelfs 6 cent per liter is. Zelf tanken is bovenal snel tanken. De bediening van de pompen is zo een voudig dat iedere zelf-tanker er vlot mee overweg kan. Het bedrag dat U moet gaan betalen verschijnt duidelijk op een overzichtelijk paneel. Bij een gewijzigde interieurbekleding; verbeterde voorstoelen en ach terbank (verhoogde rugleuning); hoofdsteunen of de mogelijkheid deze te installeren; vernieuwde bekled1: achter bij de 3-deurs achterbumper ren verplaatst; grotere buitenspiegel. Ten opzichte van de Renault 5 TL modeljaar 1979, geeft deze motor een verbetering van het benzineverbruik met 30 bij stadsverkeer en 20 op de grote weg. "■tratie op de lange rug ongelijk, vloer en .inlijk optreden.van de iploeg op vooral de mi- el duidelijk bij het pu- zaterdag 30 juni j.l. vond ’s avonds de sfeervolle zaal van de Drieburcht jaarlijkse demonstratie van Gym nastiekvereniging St.-Dionysius plaats. Het publiek was in grote getale naar Tilburg-Noord gekomen, om te zien wat er allemaal bij St.-Dionysius ge beurt. In het begin van de avond lieten de kleinste leden zien, wat ze zoal op hun lessen leren. Ze demonstreerden hun kunnen op de trapezoïde, bok. bank, brug, balk, kast, mat en valmat. Door i publiek werd vooral het ogspringen door de kleinsten met ïelmatig applaus gewaardeerd. t gedeelte van de demonstratie werd gesloten door het ophouden van 18 irden met de woorden «St.-Diony- i 55 jaar»Om 21.00 uur traden de schillende wedstrijdgroepen aan Knettergekke comedy-serie Bonkers betekent in het Engels zoveel als knettergek. Dat is dan ook meteen het juiste woord voor deze nieuwe En gelse ITC-serie. waarvan de AVRO de eerste aflevering op donderdag 5 juli van 19.30 tot 19.50 uur via Nederland 2 op het scherm zal brengen. Bonkers is een satyrisch. kolderiek pro gramma. waarin humor en show el kaar in snel tempo afwisselen. De hoofdfiguren in deze serie zijn de drie Amerikaanse humoristen Bill, Mark en Brett Hudson en de Engelse ko miek Bob Monkhouse. Zij tonen grap pen en grollen van The Marx Brothers en The Ritz Brothers. In elke show treedt een bijzondere gast op. zoals de Amerikaanse zan geres Sandy Ducan (5 juli). Rita Mo reno. bekend uit o.a. West Side Story (19 juli), de dokter van Lucille Ball. Lucy Arnaz (2 augustus). Petula Clark 116 augustus) en Florence Henderson (30 augustus). Het produktieteam bestaat uit Tho mas M. Battista, Jack Bruns. David Pollock en Elias Davis. de belangrijkste regels Houd het besmettingsgevaar zo klein mogelijk door een goe' giëne. Was uw handen goed bruik van het toilet, vóór ken en vóór u gaat eten. Was keukengerei en vaatwerk af in heet sop. ook als u kampeert en spoel het niet in dat sprankelende beekje of heldere meertje, waarvan het water wel eens minder zuiver is dan zo op het eerste gezicht lijkt. Gebruik schone handdoeken en laat geen vuile thee-, hand- en vaat doeken slingeren. Spoel ze na ge bruik in een sopje uit en droog ze vlug, liefst in de zon. Was groente en fruit in zuiver water. Bent u daar niet zeker van, was ze dan in gekookt water. Fruit dat daarvoor in aanmerking komt, kunt u beter Schillen. Uw eten is betrouwbaar als u het Goed seizoen voor P.T.T. harmonie Zoals ieder jaar heeft de P.T.T.-har monie Tilburg weer een enorm druk muzikaal programma in de afgelopen voorjaarsmaanden afgewerkt. Het korps was weer overal in Tilburg en ver daarbuiten te beluisteren en te zien. Van maart tot juli stonden maar liefst vijftien optredens genoteerd. De verscheidenheid was zeer groot, men kon de muzikanten aantreffen bij diverse voetbalmanifestaties in de stad Tilburg, in verschillende kerken tijdens misvieringen, bij drum- bandfestivals op het Hoge Veer en Prinsoord, opening van manifestatie Brugge - Tilburg, tijdens het P.T.T. concour in Zwolle, met een goed re sultaat, in het Leijpark en tweemaal in de Belgische stad Herentals met con certen. Daarbij kwamen nog enkele serenades, al met al een zeer geva rieerd muzikaal programma. Voor de maand september zijn er al diverse optredens gepland met name bij feesten die plaatsvinden op de Kasteelhoeve en een concert op de Tilburgse Kruikenmarkt. Maar eerst is het verdiend rusten voor deze Til- 'irgse 'izikanten. snel aan de kook brengt (100° C) en het een kwartier laat doorkoken. Eet bij warm weer of in een warm klimaat geen rauw (tartaar) of half- rauw vlees. Proef ook geen rauw gehakt en zorg voor heel schone handen als u gehakt aanmaakt. Schelpdieren (mosselen, oesters en dergelijke) kunnen eveneens be smet zijn. Het rauw consumeren van moet dan ook worden ontrade Kook op warme dagen ’s avonds demelk door, of het nu losse melk is, dan wel flessemelk uit een aangebro ken fles. Het is verstandig om losse melk altijd vóór het gebruik te ko ken. Bewaar etensresten koel, want bacteriën vermeerderen zich bij lage temperaturen niet of nauwelijks. Kampeert u en heeft u geen koelkast, bewaar dan geen restjes. Een koeltas is géén koelkast en kan er beslist niet voor gebruikt worden. Neem geen vacuüm verpakt vlees of vleeswaar mee op reis. Deze ver pakking verlengt de houdbaarheid niet of weinig. Ongekoeld en in een warme omgeving is deze zelfs min der lang houdbaar dan de datum op de verpakking aangeeft. Levens middelen in blik zijn wèl houdbaar. Vliegen. Zorg dat uw voedsel tegen vliegen is beschermd. Houd medekampeerders, die buikpijn en/of diarée hebben, buiten de keuken en druk ze op het hart hun handen veel en goed te wassen, ze ker na gebruik van het toilet. Niet alle water is drinkbat Twijfelt u in het buitenland aan kwaliteit van het drinkwater, drink dan mineraal water (met of zonder prik), vruchtensap en dergelijke dranken. Usbh gekookt Eet i karretje wordt; zich bij de lage temper aantal is zo al groot ge ijs en schepijs bezochte winkel leveren meestal geen bezwaar op: Wij leveren tevens: Aluminium jaloezieën voor binnen en buiten Vertikale jaloezieën Rolgordijnen Zonneschermen Aluminium raam- en deurhorren AHe maten - Vele kleuren - 5 Jaar garantie - Gratis meten - Snelle levering rmogen: 32,5 kW (ISO) bij GTL. Dit model wordt eind juli-begin augustus op de Nederlandse markt ge bracht om aan de grote en nog toene mende vraag tegemoet te komen die ontstaan is nu de Renault 6 door de fabriek uit productie is genomen. Op km/uur: 1 op 20,4; de 5-deurs modellen blijft de wielbasis km/uur: 1 op 14,7. en de totale lengte van de wagen gelijk aan de 3-deurs Versie. De meerprijs van een 5- deursuitvoering zal omstreeks f 750,- (incl. BTW) bedragen. i verwaarlo- nen weer in -Li r lvü opknap- 't - - bestemming gebouw of ...g aan te verder J tijd wordt Zand een numentenlijst op- tdere historisch of panden, >rden, be- je zou een verdere aantasting be- ^„enen van het historische erfgoed van de in historisch opzicht toch al niet meer zo rijk bedeelde gemeente Loon op Zand. Bovendien is de Heemkun dekring bevreesd dat aantasting van dit gebouw het begin zou kunnen vor men van een grovere aantasting van het omliggende parklandschap. De Heemkundekring «Loon op ’t Sandt» is van mening dat de gemeente het Zaadhuisje, dat nu, na een restauratie enige jaren geleden, door zing en baldadige vernielingen verval is geraakt, zou moeten pen en het een passende beste moeten geven, zonder het geb< zijn schilderachtige omgeving tasten. De Heemkundekring is v van mening dat het dringend tijd dat de gemeente Loon op Z gemeentelijke monumenter' stelt, zodat ook and-.v ...ou, architectonisch waardevolle die nu met sloop bedreigd wor houden kunnen blijven. Zowel in Frankrijk als in het buiten land heeft de Renault 5 bewezen een suksesvol produkt te zijn van de Régie Renault. Met een to taalproductie van meer dan 2.500.000 automobielen, waarvan er 1.335.000 buiten Frankrijk werden verkocht, bezet deze Renault de derde plaats in het wereldklasse- ment. Zeven jaar na de lancer- het eerste type Renault 5 komt R nu met een aantal opmerkelijke deringen: Vernieuwing van het interieur bij alle Renault 5 modellen en verbete ringen aan geluidsniveau, besturing en benzineverbruik. Montage van een grotere en zuini ger 1108 cm3 motor voor de Renault 5 TL en 5 Bestel. Wijziging aan de 1.289 cm3 motor in de Renault 5 GTL door verlaging in de compressieverhouding tot 8,2:1 (geschikt voor normale benzine). Uitbreiding van het Renault 5 gamma met een 5-deurs versie. Dit is in het kort het nieuws over de Renault 5 modellenlijn voor het mo deljaar 1980, waarvoor 3 juli a.s. als publicatiedatum is vastgesteld voor alle landen in Europa. RESTYLING: Alle Renault 5 modellen hebben een restyling ondergaan, met als belang rijkste veranderingen: een gemoderniseerd dashboard en stuurwiel; van binnenuit afsluitbare voorpor- tieren; opbergvak rond console bij de ver snellingspook; verbeterde bediening van ventila tie- en verwarmingssysteem; binnenverlichting nu zowel 1 als rechts; contactslot rechts van stuurkolom geplaatst; Kleurenfoto Willem II Weet U het nog? Die grote kleuren plaat van Willem II. Vorige week op de voorpagina van «De Tilburgse Koerier». Die is blijkbaar wel in de smaak gevallen bij onze lezersLeest U onderstaand gedichtje maar eens. Het werd gemaakt door A. Van Huyke- lom. Oude Langestraat 26 in Tilburg. Bedankt, bedankt, bedankt Koerier Dat viel nou echt eens Zo’n mooie foto en van ons, ONS Wille Ik weet haast zeker op veler muur zal p En als U 't niet g,! kom dan bij mij eens kijken. Want op ons Tilburgs Willem II is Tilburg hots en fier. Daarom voor Willem II olé. En dank voor de Koerier. 1is de slaaj gemaakt C-: kietengaas) muskiete geldt in I kleine kinderen. 2. bescherm u. na zonsondergang, buitenshuis zoveel mogelijk tegen muggesbeten (draag b.v. een lange broek, lange mouwen enz.). De niet bedekte lichaamsdelen kunt u be schermen door het gebruik van in- sectenwerend middel op de huid (pas op de ogen). Deze middeln zijn twee tot drie uur werkzaam: daarna moet u ze opnieuw aanbrengen. Pokken en gele koorts Reisbureaus, reisorganisaties, lucht en scheepvaartmaatschappijen enz. zullen u over het algemeen inlich tingen kunnen verschaffen betref fende de verplicht gestelde vaccina ties tegen pokken en gele koorts. Ook als de vaccinatie tegen gele koorts niet verplicht is wordt de in enting tegen deze ziekte vooral bij reizen naar Middenafrikaanse lan den en naar landen in Zuid-Amerika (o.a. Suriname) krachtig aanbevo len. Noteer bijzonderheden inzake ge zondheidstoestand, gebruik van ge neesmiddelen (b.v. insuline, cori- costeroïden. enz.) of bekende over gevoeligheid op een kaartje, armband e.d.. en draag deze bij u. N.B. In de Internationale Bewijzen van Inenting van het Ministerie van Volksgezondheid en Milieuhygiëne kunnen deze en andere medische ge gevens op de daarvoor bestemde plaats worden vastgelegd. Indien regelmatig geneesmiddelen moeten worden gebruikt verdient het aanbevelin een brief bij zich te dra gen waarin de behandelende genees kundige in het Engels dit geneesmid- delengebruik nader toelicht. Zorg in deze gevallen voor een voldoende voorraad geneesmiddelen. Neem een reservebril of een bril- recept mee. Indien door tijdgebrek een vac- cinatieschema niet kan worden af gemaakt, voltooi dit dan zo spoedig mogelijk na terugkeer in Nederland. volle tank scheelt zelf-tanken al gauw enkele kwartjes. Tenslotte rekent U binnen bij de kassa af. Degene die daar achter zit is vaak dezelfde die U graag een handje helpt als U nog niet weg wijs bent in zelftanken. Vragen staat dus vrij! Papieren handdoekjes Het nieuwe Zelf Tank Station is bij zonder goed uitgerust. Om maar en kele voorbeelden te noemen: boven de pompen is een grotere luifel gebouwd waaronder U altijd droog staat, al re gent het nog zo hard. En niemand hoeft meer vieze handen te krijgen, want bij elke pomp staat een automaat met papieren handdoekjes waarvan U zonder meer gebruik kunt maken. Ook is in het nieuwe zelftank station een zelfbedieningswinkel, met een keus uit verschillende artikelen. Te vens staat de centrale kassa hier opge steld. Het Shell Zelf Tank Station zal voort aan geopend zijn van maandag tot za terdag tussen 07.30 en 21.00 uur. Op zondag is het station geopend van 10.00 uur tot 20.30 uur.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1979 | | pagina 7