c a a.l. o J FILMS I Tilburgs roekenbos gesloten voor het publiek *N GROTE BOODSCHAP VOOR DE BAAS HOGE NOOD». HOND IN DE GOOT die gratis folder kunt u krijgen bij: Dienst reiniging en vervoer, AAA Ceramstraat 6, de wijkcentra en bij de receptie op het stadhuis Beschermde roekenkolonie heeft aandacht van gaf zwartboek uit ODTOE5 IfflüHI Werkgroep «Woonerven Uitvindersbuurt vogelwerkgroep Midden-Brabant |EURO^UITLtAtATCENTEI I I WB Euro MS Uitlaatcenter TILBURG Ringbaan Oost 146 Tel.013-424384 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 5 juli 1979 [pagina 3 pagina 2 229-11 16 decor Bezoek op aanvraag Foto: van Aarle itroei :n l< ïls- en- ind van =S=’.. ings- van A.O., Trekking loterij jaar. BEZORGERS GEVRAAGD Aanmelden: NS-plein 14 of tel. 430783 - 430898 >ck Rondom Teleurstelling over houding van de gemeente Steeds zeldzamere vogel zeker niet schadelijk voor land- en tuinbouw contact lenzen iten ick, Dus.... toch een bril of fil ter- bnste bdri| Bienste ■bedril' den-Brabant talloze bez"" ;n daar ir een bez r informa ~^nkor* een il de RIJ ZO MAAR BINNEN ZONDER AFSPRAAK ien afgehaald': v. >urg. groep qp jder van 'neente te zijn Hësj zijstr nomen was op tieve het ma- rwer- ig en com- vens. con- deel- igen ftelij- d; iiplo- aan- chten Per- kor- 90154 enve- ature' >pge- ian- rre- van mek WAARSCHIJNLIJK S'WERELDS BESTE AUTO UITLAATSERVICE bus jde lici- 30”. Stadhui’sF1^-" waardebon Kant 8 in Don; Brekelmans-Sf ouder 5, orgai - juli t« le pan staan es op -oeker igen het ,hen sen dat I die Trekhaken, uitlaten, remblokken Tilburg I sinds jar Gelegen i vormt dit bied een gevallen v gevallen zijn dat de bewoners ze niet willen. ,s het echter wel zo dat het initiatief bij het aanleggen i dan over e spreken. de hand. maandag/vrijdag 8.30-17.30u zaterdag 8 30-13.OOu ïgroepen ort een irganiseerd. De e en Gemeente» -.wijk- s opge- iktione- :n bij egrepen" jad-montage van alle merken onderdelen en montage Jelijke bediening door grondig 30 korting of gratis montage DE KNETTERPOT Veldhovenring 41, tel. 433273 V. 2892; 1. 2 radiocas- /ijk altijd haar publiek weet op te zoeken is in de afgelopen jaren nogal eens gebleken. Na het spelen op campings, openluchtfestivals, huifkarrentochten Trekking loterij N.K.F. afd. Oisterwijk. Zondagmiddag8juli zal dit Hoofdprijs, draagbare TV. jeugdige ensemble o.l.v. Nico Hane- dames of herenfiets 3526; veld van 14.30 tot 16.00 uur haar mo- setterecorder 2324; 3 c< dern harmonieprogramma ten gehore der 3949; 4 dame brengen aan de badgasten, die onge- 3933; 5 Polaroid twijfeld bij mooi weer dit mooie stand- bad bevolken. Voor een wijk omgeving St.-Elisabeth-ziekenhuis Voor een wijk Tulpstraat Voor een wijk de Ruijterstraat en voor de wijk Korvelseweg Graag wonende in deze omgeving. HARMONIE IN ZWEMBAD Dat Harmonie Orkest Oisterwij' r publiek weet op te zoeken is dopen jaren nogal eens r--*-'-’ het spelen op camping luchtfestivals, huifkarrentochtt Kerken, gaat het orkest nu r™ keren' op het «Staalbergven» ii agmiddag 8 juli zal di le o.l.v. Nico f’ )t 16.00 uur ha? imma ten g die bezit een roekenbos, Het landgoed Dongewijk aan de Bredaseweg biedt al iren een onderdak aan deze in Nederland met uitroeiing bedreigde vogel. aan het beekdal van het riviertje de Donge (een verlengstuk van de Ley) it landgoed, met zijn kombinatie van beuken- en eikenbos en zijn weidege- i uniek vogelreservaat, waarin een kolonie roeken tot voor kort heer en meester was. Tot voor kort, want met de komst van de nieuwe eigenaar dreigt het roekenbos zijn bewoners te verliezen. Forse opknapwerkzaamheden in het jarenlang niet onder houden bos, waarbij een tiental zieke of al afgestorven beuken en eiken, midden in de broeitijd, werden opgeruimd, hebben aan minstens 50 roeken het leven gekost, terwyl tussen de 50 en 100 nesten werden vernield. Dit zeer tot teleurstelling van de vogelwerkgroep Midden-Brabant, maar ook tot teleurstelling van de nieuwe eige naar, die niet het verschil wist tussen roek en kraai en zijn ondoordachte daad betreurt. irlogsfilm wordt j Quinn. Een rol hem op het lijf is geschreven. Hij ^elt een stugge Baskische haapsherder die een Amt leerde uit de handen van c hem AVOND VOOR ALLEENSTAANDEN Wanneer U alleenstaand bent en ouder dan 23 jaar, dan bent U van harte welkom op zaterdag 7 juli vanaf 20 u. in het wijkgebouw «De Ypelaar» Corellistraat 10. Tilburg. Dit is de afsluitingsavond van het seizoen. De eerste avond zal begin september weer gehouden worden. ZIEKENVAKANTIE Evenals vorig jaar is op 27 juni j.l. weer de vakantie-verloting geweest van de Schuit. Op de braderie van de Hasselt is voor dit doel een enveloppe-loterij en een 21-spel gehouden, waarvan de baten voor deze vakanties bestemd waren. Voor deze uitloting was de heer JMe lis uitgenodigd. Voor de bekend making van de 6 gezinnen had hij as sistentie van de heer Donders. Na de trekking van de namen van de vakantiegangers, nodigen de Heren v.d. Heuvel van de camping De Zwarte Bergen nog vier personen uit, zodat het totaal op 10 gezinnen kwam. Deze zijn in de week van september- oktober welkom te Luyksgestel, waar een luxe zomerhuisje voor hen klaarstaat. De volgende families zijn uitgeloot: Fam. Pijnappels, Fam. v.d. Zande, Fam. v. Bladel, Fam. v. Dun. mevr. v.d. Sande, Fam. Mulkens, de h. de Rooy, Fam. Schuurmans, mevr. Popeliers. Fam. Kieboom. De h. Melis reikte aan de aanwezige winnaars een brochure van de Zwarte Bergen uit en bood tevens een reis naar Londen aan. Dit gebaar werd door de aanwezigen met veel applaus ontvangen. Midzomer dansavond voor alleenstaanden Zaterdag 8 juli is er een gezellige mid zomer dans- en ontmoetingsavond voor alleenstaanden in «de Saloom», Schout Backstraat 33 (nabij Bur gemeester van de Mortelplein). Aan vang 8 uur. Er is een prima dansvloer en goede muziek verzorgd door eigen disco. Informatie voor toegangsbewijzen uit sluitend via telefoon mevr. v. Stralen, 43.22.65 of mevr. Beun. 68.13.57. FIETS - ORIËNTATIETOCHT A.s. zondag 8 juli organissert de Pro gramma Kommissie Theresia weer een fiets - oriëntatietocht vanuit het buurtgebouw Theresia aan de Nijver- straat 42. Ook dit keer zijn er weer enkele leuke prijzen te winnen met de opdachten die in deze toch verwerkt zitten. Er kan worden deelgenomen als kompleet gezin of je kan indivi dueel meedoen. In beide gevallen is er een hoofdprijs beschikbaar. De aan vang van de tocht is ’s morgens te 11 u. Inschrijven kan vanaf 10.30 u. tot 12 u. op genoemd adres. REUNIE OUD-LEIDING JEUGDWERK PAROCHIE HOEFSTRAAT Daar dit jaar het parochiehuis van de Hoefstraat, tegenwoordig de Base- laer, 50 jaar bestaat is men druk bezig een reunie, op initaitief van enkele oud-leiders, te organiseren op een na der bekend te maken datum. Bij het verzamelen van adressen bleek al snel, dat een overgroot gedeelte van de oud-leiders(sters) niet meer te achterhalen zou zijn. Hierbij wil de werkgroep jeugd Groeseind - Hoefstraat dan ook een beroep doen om hen telefonisch kontakt op te ne men met Maarten Janssens, Jan Tin bergenlaan 72 Berkel - Enschot, tel. 013-33.10.11. een n de bus en 85 daarvan :vuld terug. 101 invullers t er een woonerf moest ko- aren er van mening dat er J moest komen en 36 had- iutostraat. teleurstelling was dan ook groot I de werkgroep te horen kreeg van gemeenteambtenaren dat de jorbereiding nog zeker 1,5 uit- tid zou moeten worden en dat de sperenStraat éh den Hes^eren- traat niet in het plangebied opge zonden kunnen worden. Dat 3 mei van dit jaar. Na een pro test van de werkgroep, kreeg zij op 14 juni toch nog te horen dat B W toch aan Publieke Werken opdracht gaan geven om te beginnen met een woon- omgevings - verbeteringsplan. Wel zou er nog met de bewoners overlegd moeten worden om welke straten het dan gaat. ONDERLING CONTACT KERK EN VREDE... De Tilburgse Ontspanningsvereniging Kerk en Vrede is een landelijke, onaf- voor mindervaliden «Onderling - hankelijke vereniging die zich al sinds Contact» zoekt mensen met auto, die 1924 inzet binnen en buiten de kerken vrijwillig een paar uur per maand hun voor de vrede. Een vredesorgani tijd beschikbaar willen stellen, die de dus. Maar al te vaak blijken kt leden van bovengenoemde vereniging stilzwijgend mee te c' kosteloos naar de contactavonden (9 x njng, oorlogsvoorbei per jaar) kan brengen en ophalen. logsvoering. Kerk Belangstellenden kunnen zich opge- protest aan tegen 1 ven bij het secretariaat p/a Ringbaan- stilzwijgend en soms ze Zuid 167, 5021 EB Tilburg. Tel.: 013- 340349. Bij voorbaat onze dank. De Garsthof Dienstencentrum voor ouderen, de Gdrsthof, Columplein 15, organiseert op dinsdagmiddag de 10e juli te 2 uur een fietstocht o.l.v. br. Aloisius noor Spaandershorst in Esbeek. Vertr om 2 uur vanaf de Garsthof. De buurtkinderen kunnen nog steeds niet spelen zonder ’’onder” thuis te komen. Is üw hond nog niet zindelijk? ’t Is zo simpel. Vraag de gratis folder. aangei: irbij de zogel werd wikkelingen ;n schade zijn voedsel >ond dat de roek a ielger een nuttige fur Bezwaren alsdat de irengt >nd. De naar gras •’“jd lai Twee jaar Het initiatief werd in 1976 genomen door een aantal bewoners van <jie Chr. Huygensstraat die vonden dat hun straat veel te gevaarlijk werd voor de spelende kinderen. Na een kleine en quête en een handtekeningactie werd op dertien september 1976 een brief gestuurd naar burgemeester en wet houders. Bijna twee jaar lang horen zij niets meer en besloten de werk- groepsleden een bezoek te brenj aan het gemeentehuis om zo op I spreekuur van wethouder van Alpt hun wensen kenbaar te maken. Intus sen hadden zich nog 7 andere straten bij de Chr. Huygenstraat aangesloten: Cornelis Drebbelstraat. v. Mus- schenbroekstraat. Hesperenzijstraat, straat. Snelliusstraat, lotstraat. Het woonerf is vertrouwd gericht geworden in het Tilburgse straat beeld. Soms zijn de bewoners daar blij mee en soms niet. Er zijn waar schijnlijk net zoveel gevallen waarin de straatbewoners blij zijn met een Over het algemeen is van een woonerf, uitgaat van de gemeente. De bewoners krijgen het algemeen wel de gelegenheid om hun mening daarover uit te s In de wijk Trouwlaan is er wat dat betreft iets bijzonders aan g. Niet de gemeente, maar de bewoners hebben laten weten dat zij een woonerf willen. En het is deze keer de genu die maar weinig enthousiast lijkt te over deze plannen. Dat was de reden voor het verschijnen van het «Zwartboek werkgroep» Woonerven Uitvindersbuurt. In dit zwartboek wordt de hele geschiedenis van het gevecht van de bewoners voor een woonerf beschreven. Het blijkt een lang verhaal te zijn van brieven aan de gemeente die niet of maanden en soms zelfs jaren later beantwoord worden. Hoofdprijs, draagbare dames of herenfiets 3: setterecorder 23~,, der 3949; 4 dames- of herenhorloge, 3933; 5 Polaroid camera, 4955; 6 le- vensmiddelenmand 4334; 8 barbecue 4169; 8 koeltas 4050; 9 tuinstoel 3579; 10 visstoel 3567; 11 doos wijn 4650; 12 doos wijn 4953; 13 auto plaid 2548; 14 doos zeep 6353; 15 termosfles 0338; 16 doos after shave 4307; 17 vruch tenpers 3193; 18 pedaalemmer 0292; 19 pedaalemmer 3412; 20 termoskan 5455; 21 termoskan 6360; 22 broodtrommel 6360; 23 broodtrommel 2528; 24 barset 4996; 25. Weegschaal 8050. Prijzen kunnen worde Heutszstraat 26, Tilbi De cirkelfoto van deze week werd gemaakt in de Goirkestraat. De omcirkelde figuur kan aan ons buro de volgende prijzen komen afhalen: f 10,- van de Tilburgse Koerier; waardebon f7,50 van Galerie den Uil, Antoniusstraat 24-38; een verrassing van Gijzen Optiek. Koestraat 136; 'n waardebon voor een slinger echte Tilburgse boerenworst P. v Amelsfoort, Insulin- deplein 19; waardebon voor een boeket of plant t.w.v. f 7,50, bloemensalon Flamingo, Hasseltstraat; waardebon voor jaarabonnement Openbare Biblioteek, Koningsplein; waardebon voor ijstaart voor 12 personen, Ad. Bertens, Ringbaan- Oost 16; waardebon voor een zonnebad van 30 minuten, Effi, IJzerstraat 5; waardebon voor een transistorradio, Uni-Sales, splein 341; waardebon voor een koude schotel t.w.v. f 10,-, Catering Service Veldkamp, Esdoornstraat 13; een >on voor 4 broodjes Jantje van Broodje Jantje, NS-plein; een bon goed voor f 10,- van Vermaris hypoteken, Hoge mgen en een blik antiekwas t.w.v. f 7,50 van de Kast, Tuinstraat 34. De winnares van vorige week mevr, ipijkers. Burg Rijnstr. 38, Goirle, heeft haar prijzen al ontvangen. Plantvoorbereiding Na een bezoek van de werkgr het spreekuur van wethoud VERZILVERDE KRUIKËZEIKER Ons plaatselijk souvenier, de Til- bïirgse Kruikezeiker, heeft er onlangs een broertje bij gekregen. Tot op he den was hij in 4 versies verkrijgbaar. Vanaf heden is er een aan toegevoegd. Men zou het de rijke tak kunnen noemen. Het is namelijk ejn verzil verd beeldje. m. Kieboom. Volkstuintje Vooralsnog zijn de gemoederen rond om de affaire in het Tilburgs roeken bos zeker niet zo verhit. En dat zou ook niet op zijn plaats zijn. De vergis sing is triest, maar gemaakt. Dat hoeft niet verder opgeblazen te worden. Zo ook hoeven er van beide partijen geen moeilijkheden te ontstaan over de aanleg van volkstuintjes op het aan grenzend weiland. De roeken vormen geen bedreiging voor deze tuintjes, integendeel, terwijl op voorhand niet verondersteld mag worden dat het an dersom wel het geval zou zijn. Blijft nog staan de wens van de eigenaar, om het roekenbos bij zijn privébezit te betrekken en het dus niet publiekelijk toegankelijk te stellen. Overigens leert ww ,.www. Een vredesorganisatie die de dus. Maar al te vaak blijken kerken eniging stilzwijgend mee te doen aan bewape ning, oorlogsvoorbereiding en oor logsvoering. Kerk en Vrede tekent protest aan tegen deze houding van stilzwijgend en soms zelfs aanmoedi gend meedoen en roept op tot een kri tische houding. In Tilburg is een plaatselijke afdeling in oprichting, indien u interesse hier voor heeft kunt u inlichtingen krijgen bij L. Leemans, Tuinstraat 57, Til burg. Als u meer wilt weten over Kerk naar en Vrede stuur dan een kaartje naar: rtrek Kerk en Vrede, Utrechtseweg 159, 3818 ED Amersfoort. KINDERTEJATER Op donderdag 19 juli 1979 verzorgt de stichting Kindertejater NJT de eerste van een tweetal kindertoneelvoorstel- lingen getiteld Professor Zekerheid in het openluchtteater Oisterwijk, Gemullehoekenweg te Oisterwijk. Aanvang 14.30uur. Ingeval van slecht weer vindt de voorstelling plaats in De Kunstkring, Stationsstraat 5 te Oisterwijk. tel. 04242-9020. Kaartver koop vanaf heden dagelijks bij het V.V.V.-kantoor, De Lind 57 te Oisterwijk, tel. 04242-2345 en op de dag van de voorstelling vanaf 13.30 uur aan de kassa van het openlucht teater Oisterwijk. LIEVE HEMEL Zaterdagavond 7 juli organiseert tref centrum Lieve Hemel in het kader van de aktie «Houdt Lieve Hemel op Aarde» (deze aktie wordt inmiddels gesteund door Dries van Agt en Bouke Beumer), een optreden van de zanger- gitarist Gerrit Christiaens. Het reper toire van Gerrit bestaat uit veel eigen nummers aangevuld met bekende liedjes zoals «working class hero», «the universal soldier» etc. Gerrit ver zorgt een avondvullend programma dat bestaat uit drie sets van ieder on geveer 40 minuten. Zondagavond 8 juli zal er in Lieve Hemel weer ouderwets muziek ge maakt worden door een groep muzi kanten afkomstig uit Exit. Savage, R.K. Veulpoepers B.V. De muziek, bekend of onbekend, zal in ieder geval garant staan voor een avondje swingen in Lieve Hemel. Aanvang beide .avonden 21.00 uur. Holstraat 4. Hilvarenbeek. 21 juli: Bob Kerr’s Whoopy Band uit Enge land. 9 september: Bikse Fiste. TAO Door het Tilburgse Aktieg Overleg worden binnenkor drietal kursussen geor; eerste kursus is «Aktie en is bedoeld voor aktiegroepen, en buurtraden. De kursus is splitst in twee onderdelen: Funki ren van de gemeente en wat te doer demonstratie. De tweede kursus han ded over het opzetten van dokumen- tatiesystemen en behandelt het or denen van materiaal gevolgd door e praktijkavond. De derde kursus wil deelnemers introduceren in pers en publiciteit. Daarmee zijn zeven don derdagavonden gemoeid. Wie nadere inlichtingen wil kan zich in verbinding stellen met Lenie Donkers van TAV, Nieuwlandstraat 39, tel. 435039. Receptie Ter gelegenheid Van het feit dat door Freddie Kuijpers het wegkampioen- schap van Nederland voor Nieuwelin gen 1979 werd behaald, zal op zater dag 7 juli een receptie worden ge houden in Café Jerusalem, Caspar Houbenstraat 109. Deze wordt hem aangeboden door het bestuur van T.W.C. Pijnenburg en duurt van half acht tot negen uur. Tentoonstelling In de Wandelgangen van het gemeen tehuis te Hilvarenbeek wordt tot en met 29 juli een tentoonstelling ge houden van poppen. De poppen zijn ingezonden door tien pop penmaaksters. waarvan er negen uit Brabant komen. De tentoonstelling is op weekdagen geopend van tien tot' twaalf en van twee tot vier uur en op zondag van half drie tot half vijf. Op' zaterdag gesloten. Afscheid Zr. Lidwina Op donderdag 5 juli neemt Zr. Lidwina afscheid van de Bisschop Bekkers school. Ze is vanaf 1945 werkzaam in het onderwijs en vanaf augustus 1967 verbonden aan de Bisschop Bekkers school. Nu willen de kinderen van de school haar een fijne middag bezorgen met o.a. het opvoeren van de musical «Het koffertje van mijnheer van Da len». De avondvoorstelling is uitsluitend bedoeld voor de ouders. Voor de kin deren van de school wordt de musical ’s middags om 13.30 u. opgevoerd. Daarna wordt de middag verder opge vuld met zang en dans. wijziging heeft aangebracht in de een telefoontje dat de eigenaar aan de jachtwet, waarbij de roek tot be- geïnteresseerde wandelaar na overleg, schermde vogel werd uitgeroepen, graag ruim baan wil verlenen; daar is Nieuwe ontwikkelingen in het onder- hij zelf natuurliefhebber genoeg voor, zoek naar nut en schade van de roek in verband met zijn voedsel, hebben aangetoond dat de roek als insek- tenverdelger een nuttige funktie ver vult. Bezwaren alsdat de roek schade aanbrengt aan inzaaivelden zijn onge grond. De voorkeur van de roek gaat uit naar grasland. Vervolgens hebben geploegd land, stoppelvelden en in zaaivelden de voorkeur, maar is het gewas als een klein stukje opgekomen, dan wordt er door de roek niet meer gefoerageerd. Verschil roek en kraai De meeste konklusies uit gedane on derzoeken luiden, dat de roek als een overwegend nuttige vogel kan worden beschouwd voor de landbouw en de bosbouw. Dit min of meer in tegen stelling tot de kraai, maar dat is dan een heel andere vogel, die zich in het roekenbos nauwelijks of niet laat Het belangrijkste verschil tussen roek en kraai is het geheel ander gedrags patroon dat de roek er op nahoudt. Deze leeft in kolonies en is doorgaans luidruchtig. De praktijk heeft geleerd dat omwonenden van een roeken kolonie doorgaans snel aan het lawaai gewend zijn. De kraai leeft veel onop vallender en een kraaiennest laat zich moeilijk vinden. Over het uiterlijk valt op te merken dat de roek een glanzend verendek heeft en een kale schedel. De kraai is veel sterker bevederd. Om het anders te stellen zelfs een opper vlakkige vergelijking tussen roek en kraai leert al heel snel het verschil tus- 1 beide vogels. Vandaar ook bijv. I het ekskuus van een Eibergse boer een roekenkolonie had uitgemoord en zei dat hij dacht van doen te hebben met de (niet wettelijk beschermde) kraaien, door de kantonrechter niet is aanvaard. Daarmee zou de affaire rondom het roekenbos afgedaan zijn, ware het niet dat de vogelwerkgroep Midden-Bra bant nog niet geheel overtuigd is van het behoud van het roekenbestand op het landgoed. En die angst voor het verlies van alweer een roekenkolonie is niet zozeer gestoeld op een gebrek aan vertrouwen in de goede bedoelin gen van de nieuwe eigenaar, ofschoon het verleden het tegendeel zou bewij zen; neen, men baseert die angst op het simpele gegeven dat het roeken bestand in Nederland de laatste 25 iaar met ongeveer 80 is achteruitgegaan. Zo verdwenen ook in onze regio tal van kolonies Rauwbraken (Tilburg). Koningshoeven (Tilburg), Maurick (Vught) en Druiventros (Enschot). Misverstand De rec/én van ’t door mensenhanden uitroeien van de roek is gebaseerd op een levensgroot misverstand. Het speciaal in de broeitijd gekon- centreerde afschot, de nestverstoring, het al dan niet opzettelijk vergiftigen van de roeken en het kappen van bo men (verminderde broedgelegenheid), dat alles wordt gedaan, in de veron derstelling dat de roek schadelijk zou zijn voor de landbouw. Het tegendeel is echter zeker niet onwaarschijnlijk. Vandaar ook dat de regering in ’77 een Het is voor beide partijen een afwegen van belangen. De eigenaar heeft een 16 ha groot landgoed gekocht, stelt daar van een zestal ha ter beschikking voor volkstuintjes en houdt de overige grond graag in privébezit. En stelde de vorige eigenaar zijn landschap wel steeds open voor bezoek, daarvoor gesubsidieerd door het rijk, het is het wettelijk recht van deze nieuwe eige naar om dat niet te doen. Wat in zijn geheel niet wegneemt dat het gedeelte waarin de wettelijk be schermde roeken hun domicilie heb ben, in stand gehouden moet worden. Daar komt de vogelwerkgroep Mid- J voor op daar komen de -ezoekers van Dongewijk voor v.i in het op en daar komt de eigenaar voor op. laat zien. Voor een bezoek aan het landschap of >sen roek voor informatie over de volkstuintjes gedrags- kan men kontakt opnemen met de heer op nahoudt, de Kok. tel. 670645, 1 is doorgaar heeft geleei ?ao HET HEILIG UUR Maandelijkse bijeenkomst van gelo vige katoelieken, die aan hun over tuiging een diepere inhoud willen ge ven. De eerst volgende viering zal plaatshebben donderdag 5 juli q.s. om 20 uur in de kapel van de Zusters Do- micanessen, Dr. Nuyenstraat op ’t Groeseind. Er zal worden gebeden een rosenkrans, gecelebreerd een H. Mis met korte predikatie en een lof. HIER IS ONZE AANBIEDING: Konkurrerende prijzen Geen uurloon voor montage van volledige systemen Geen verrassingen: onze vooraf bepaalde prijzen zijn "Alles inbec Enorme voorraa Garantie op o Snelle vriendf opgeleide monteurs. 7 andere s traat aanges traat, v. Hesperenstraat. A]phen brengt deze op JuH |978 ze)f Mmon Stevm- een tegenbezoek aan het buurthuis Buys Bal- Trouw|aanwaar hij belooft dat er in de eerste helft van 1979 gestart zal wor den met de planvoorbereiding. Dit wordt later nog eens schriftelijk be vestigd in een brief van B W. Op grond van deze toezegging gaat de werkgroep enthousiast verder. Er worden drukbezochte informatie avonden gehouden en er wordt een en quête gehouden over het plangebied. De enquête werd door de werkgroep samengesteld. Iedereen kreeg t formulier in de bus en 85 daan kwam ingevuld terug, ivi vonden dat Noorderlicht men. 15 ware «The Passage» een woonpad De hoofdrol in deze oorlogsfilm wordt den toch liever de «oude» au4' vertolkt door Anthony Quinn. Eenrol De teleurstelling was dan ooi die hem op het lijf is geschreven. Hij toen de werkgroep te horen kre speelt een stugge Baskische twee gemeenteambtenaren schaapsherder die een Amerikaanse planvoc geleerde uit de handen van de Nazi’s gesteld moet houden, door hem over de Pyre neeën naar het neutrale Spanje te smokkelen. Het wordt een strijd tussen de schaapsherder en de Nazi-officier von Berkow, die een meedogenloze ach tervolging inzet. De vlucht wordt nog eens bemoeilijkt door een zieke vrouw van de geleerde en hun dochter. Dan begint een wilde jacht door de Pyr neeën waar het oorlogsgeweld niet v£ :asetterecor- de lucht is. hart van Brabant

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1979 | | pagina 3