r IR EL Jazz-meeting Tilburg produceert de eerste Tilburgse jazz-elpee STADS C/ SCHOUWBURG CC >O düXUoovst SSMWÏÏKBf «kings CLUB» Filmhuis: Eisenstein tot en met Wajda van Susanna Mildonian Het kultureel sentrum naar buiten Amateurs kunnen meewerken aan Kulturele Achtdaagse 9,— I9, 12,50 speelt bij 13e Koffie-concert Donderdag 7 juni 1979 pagina 13 ni 1979 pagina 12 DE TILBURGSE KOERIER edkoop I. I lolfo, ibool Tekeningen en akwarellen van S Susai Arme Britse kunstenaars 1900-1950 ger buq kunststofmeubel Si" als in de flexibele >13-42.03.59 worden. p. mtr. Voortreffelijke gerechten uit onze verfijnde Franse keuken iND I ag pavond «Specialiteiten» «Restaurant» fzuiger keur. eurs jkosten luiting. jedjes ols en kussens Tentoonstelling ABRAMMOÓ HET GEWICHT IN GOUD WAARD louwbur 1 voor dt 20-tal Lp’s en be- festivals wereld- :oals Albert Ni- °n, Nat. Gonella, ;n totaal- laar i de Tafelreservering 013-434512 - 674394 sols ige dessins ameter ENS 'OOR ELK MEUBEL slaapwinkel schouwburgring 25, tilburg tel.: 422122 250 hoog t/m l juli o.a. David Oranjestr. 4-6 TILBURG opvallende orbe,J J Het hiernaast de vorm van t Ondersteunt, veert en geef plaatsen waar het moet. i voor ;n. HEUP moet zowel in de matras onderlaag opgenomen worden. «Dixie machine» in jazzclub ’t Kerkepadje STA OP EEN GOEDE LIGGING Bij Ditvoorst staan ze erop u alles over een goede ligging te vertellen. TAILLE-ondersteuning het lichaam is van het Meeting loopt al lan- lannen om een Til- J- markt te t~~ :t grote risi».» in deze p' Onlangs is U HEEFT RECHT OP EEN GOED BED HOOFDzaak is dat uw lichaam in liggende houding dezelfde stand heeft als in staande houding. I j van het smalste gedeelte vanW grootste belang. J Vrijdagavond 8 juni DANSAVOND in bar-dancing m.m.v. de formatie «EAST-WIND» Aanvang 21.00 uur Geopend 19.00-3.00 uur PIUSPLEIN 11 jaren ’70 werden in Am-’ presentee zogenaamde «Inklusieve gegeven. Deze konserten a 9 SCHOUDER moet voldoende weg kunnen zakken nek en wervelkolom in één rechte lijn te houden. >urgs Filmhuis, itste twee jaar igen van de Til- leiding van Jan worden. De Volt in Niko Lan- Open- veave 270 hoog et loodveter u. zullen de verrichting burg Big Band onder 1 Nooyens vastgelegd w. Big Band onder leiding var eubel Jonian is de dochter van iders en werd geboren in studeerde aan het con- servatorium daar en ook enkele jaren in Parijs. Zij is de winnares van vele eerste prijzen, gewonnen op concours in diverse landen van Europa en in Israël Haar Mildo r geeft In de Koerier van vorige week is al uitvoerig ingegaan op de films van 6 en genhuisen zal om 18 u. spelen en rond 20.30 u. start de opname van het Til burgse looporkest Lamarotte onder leiding van Jan Scheepens. De acht grote kulturele instellingen van Tilburg zullen zich in de tweede week van september op grootse wijze aan de bevolking van Tilburg en omgeving gaan presenteren. Van 9 tot en met 16 september zal een grote Kulturele Achtdaagse gehouden worden met voorstellingen, demonstraties, tentoonstellingen, koncerten en nog veel meer informatieve aktiviteiten. Tijdens deze manifestatie zal de nadruk komen te liggen op de amateuristische kunstbeoefening. r de volgende opzet: iktiviteiten in alle acht meeste aktiviteiten de beide weekends len. In de schouwburg komt informatie-markt waar alle istellingen zich presenteren, imaast zal iedere instelling optre- ren-van doorslaggevend belang voor de vorming van kunstenaars, die, in alle landen, de invloed ondergingen van radikaal nieuwe denkbeelden. De ekspositie bevat 81 tekeningen en akwarellen van 29 verschillende kun stenaars waaronder Henry Moore, Ben Nicholson en Graham Suther land, die alle drie behoren tot de toon aangevende figuren in de hedendaagse beelden kunst; zij zijn vertegenwoor digd met «vroeg» werk. Daarnaast vinden we werk van Paul Nash, Stanley Spencer, Jones en Barbara Hepworth. Kultureel Sentrum. koningsplein 1, Tilburg. Openingstijden: di. t/m vr. 10.00 - 18.00; za. 10.00 - 16.30; zo. 13.00 - 16.30; wo„ do. en vr. avond 19.00 - 21.30 u. Dit is de titel van een tentoor die in het Kultureel Sentrum i gehouden wordt van 7 juni a.s. Deze tentoonstelling bevat een grote verscheidenheid aan werk van kunstenaars die in het begin van deze eeuw als toonaangevend werden be schouwd. Van belang is dat men hierbij veel minder door dogma’s gescheiden groepen aantreft dan op het vasteland in die dagen het geval was; vandaar waarschijnlijk ook dat de tentoon stelling een grote verscheidenheid aan stijlen en opvattingen laat zien. Het ligt niet in de bedoeling een feta overzicht te geven, maar wel is er ru gestreefd een inzidht te geven in wijze waarop de kunst zich na 1900 in Groot-Brittannië heeft ontwikkeld; ja- De acht instellingen nodigen alle men sen en groepen uit Midden-Brabant, die op kultureel gebied aktief zijn, uit om zich nu al op te geven voor deel name aan de kulturele Achtdaagse. De gedachten gaan uit naar to neelgroepen, koren, muziekgroepen, beeldende kunstenaars, dichters, fo tografen, kulturele klubs, enz. enz. Iedereen kan opgeven op welke wijze aan de Achtdaagse deelgenomen wil worden en ook de voorkeur voor de ruimte van het optreden. Meer infor- zjjn matie kan verkregen worden bij de Het\ acht instellingen en bij de afdeling pu- zeer bliciteit van de Stadsschouwburg, die zjjn tijdelijk voor de koördinatie van de kaan: manifestatie zorgt. Vragen, opmer- ..mgen en aanmeldingen kunnen ge- ~‘:ht worden aan: Stadsschouv 1- i.iourg, Louis Bouwmeesterplei "'’8 TN Tilburg. Aanmeldir Het tijdschema van de opname - dag is als volgt. Om 10.30 u. start de South Jazz Band onder leiding van Henk van Belkom. Om 13.30 u. begint de op name van de Wooltown Jazz Band on der leiding van Piet Vriens. Vanaf 16 t afgebeelde Lattoflex-systeem neemt van uw lichaam aan. sunt, veert en geeft tegendruk op die TAM KONIJN bereidt op grootmoederswilze en vele andere specialiteiten Restaurant ALBERTVILLE Alphensebaan14 -CH AAM Tel. 01619-1586 Keuken open van 12 tot 21 uur Tijdig reserveren gewenst lap, Stravinsky, Wagenaar, Andries- sen, Eisler, Advis, Breuker, Huynh Minh Siêng, Poulenc, Alfonso, Men gelberg, Hunnekink en Driessen. Onafhanklijke -Salon Van dinsdag 12 juni tot en met 15 juni :ert het Kultureel Sentrum het volgende buitenprojekt. Nu van Onafhankelijk Toneel op het Piusplein. Dat straattheaterprojekt van Onafhankelijk Toneel, genaamd «Salon des Indepen dents», waarvoor de akteur Gerrit Timmers samenwerkt met Jan Klatter en Dirk Kuiper, is een driedaags ge- i en wordt vanaf een wagen «de Salon» gebracht. Rondom de Salon vindt het volgende plaats tegenover de hoeden- en pettenwinkel van de heer Hoendervangers aan het Piusplein wordt de wagen gestald en een tent opgebouwd. De etalage van de winkel wordt vervolgens op ware grootte nageschilderd op een doek dat daarna in de tent wordt opgehangen. De echte en geschilderde etalage be- t be- vinden zich dan op enkele meters af- ie en stand tegenover elkaar. Dan wordt de sa- tent een winkel: de in de etalage zicht bare artikelen worden verkocht, niet echt, maar geschilderd waar u bijstaat. Elk artikel kost vijf gulden. projekt is genoemd naar de be roemde Franse salon van de tweede "eneratie impressionisten, opgericht _>or onder meer Gauguin en Seurat. salon is vanouds de plek waar inst werd verhandeld, waarbij het )or het Onafhankelijk Toneel vooral kunst en kunst- t bereiken van een uw publiek. toegang is gratis. Paté van rivierkreeftjes Hollandse asperges Verse jonge zeezalm Jonge kwartels Vers lamsvlees (pauillac) Sorbets van exclusieve vruchten De grote zomertentoonstelling «Abrammoó, het gewicht in goud waard», van het Afrika Museum te Berg en Dal is dit jaar gewijd aan de goudgewichtjes van de Akan-sprekende volken uit West-Afrika. Abrammoó IS DE BENAMING VAN DE Ashanti uit Ghana voor goudgewicht en slaat in eerste instantie op alles waarmee goud gewogen kan worden, zoals steentjes, boontjes, zaden en schelpen en ook Europese munten, knopen en gor- delhaken. Het meest interessant zijn echter de voorwerpen van messing die spe ciaal als gewicht zijn gemaakt en die al jaren een geliefd verzamelobject vormen. Soms hebben deze gewichten abstract-geometrische vormen en versieringen, soms zijn het ook miniatuur-voorstellingen van mensen, dieren en gebruiksvoorwerpen. De tentoonstelling geeft een beeld van het vakmanschap waarmee veel charme en schoonheid is gelegd in beeldjes die niet meer dan een paar centimeter hoog zijn. Hollanders en de «Goudkust Het legendarische goudland lokte, na de Portugezen, ook de Nederlanders naar de West-Afrikaanse kust van waar zij in de 17e eeuw het goud voor de Hollandse munten haalden. De tentoonstelling begint met enige documenten die herinneren aan de forten die de Nederlanders op de «Goudkust» hadden. Zo zijn er een handgetekende kaart van de goudkust en een «Verslag der Landswetten, Ze den en Gebruiken in het Elmineesche Landschap» geschreven door een vroegere commandant van een van de forten. Op vrijdag 8 juni 20.30 uur wordt de Griekse film «O Thiassos» van Theodor Angelopoulos vertoond. Een rondreizende groep komedianten speelt een stuk Griekse geschiedenis tussen 1936 en 1952, waarin de opeen volgende rechtse diktaturen worden behandeld en waarbinnen ook de Griekse burgeroorlog valt. De ko medianten gebruiken hiervoor een to neelstukje uit de vorige eeuw «Golfo, het herderinnetje», dat een symbool zou kunnen zijn van het landelijke Griekenland van vroeger. De groep wordt echter geplaagd door interne konflikten, veroorzaakt door rivaliteit en jaloezie. Ook het door di- daktuur, oorlog en Engelse Bezetting geteisterde Griekenland laat zijn spo ren achter bij de groep. Celine en Julie Zaterdag 9 juni 20.30 uur: «Celine et Julie vont en bateau» van Jacques Ri- gaf Susanna vette. De film speelt zich af op twee ?e niveaus: twee «gekke» meiden leven en spelen in Parijs, terwijl zich tegelij kertijd in een leeg huis theaterachtige toestanden af spelen. Celine et Julie willen in dat huis een gebeurtenis uit het verleden oproepen, waarbij een kind vermoord wordt. Deze flarden uit het verleden herhalen zich en worden steeds komplekser. Aan het eind halen de meisjes het kind weg uit het «theatemiveau» en nemen het mee in een bootje. Tegelijkertijd is er sprake van een andere lijn in de film: de twee meisjes worden steeds meer zichzelf en maken zich in solidariteit en vriendschap los van hun rol als vrouw. De ene wachtte op de man die met haar zou trouwen, de andere zou een sex-toer naar Beyroet maken. Elk maakt echter de toekomst van de an der onmogelijk. Bunel Van het klassieke Europese film programma dat in de afgelopen maand januari is vertoond in het Tilburgs den als gastheer voor groepen en men sen, die iets op kultureel gebied willen tonen. Op dit moment wordt ook e<*n dia-serie vervaardigd over de aktivi teiten van de instellingen. Vrijdagavond 8 juni wordt de laatste jazz-avond voor de grote zomerstop. Dan komt in jazzcafé 't Kerkepadje aan de St.-Janstraat 28 in Oosterhout Dixie Machine: een jazzorkest met een dy namische naam (opgericht in jan. ’76) dat hevig swingende dixieland jazz speelt in een modern idioom met rag time-, oude jazz, swing-, mainstream-, en hedendaagse muziekinvloeden. Een formatie, waarvan de bezetting bestaat uit musici, die buiten kijf tot de besten van de Nederlandse traditional jazz behoren. De musici van Dixie Machine speelden voorheen in gere nommeerde jazzorkesten. In diverse formaties traden zij vele keren voor radio en t.v. op, maakten tournees naar Duitsland, Zwitserland, België, Frankrijk, Engeland, Canada en de V.S. Hun laatste tournee was een be zoek aan Japan. Zij realiseerden een geleidden op vele beroemde musici zoals chólas, Bud Freeman, Nat. Gonel.„, Benny Waters, Jabbo Smith, de En gelse blues-zangeres Beryl Bryden e.v.a. BEZETTING: Mart Dal: trompet, flügelhom, vocals, musical director Daan Wilthagen: klarinet, alt- en te norsax, commercial director Louis Bink: trombone, trompet, vo cals. Chuck Ford: banjo Cor Raatsie: stringbas Jeroen Ophoff: slagwerk. El) van Rusland tot Ame gl. mofoonopnames zijn pt Decca. Gedurende 9 seizoenen heeft de Stichting Muziek Evenementen Til burg Koffie-concerten in de pauze- foyer van de schouwburg georgani seerd. De eerste try out van deze opzet in 1970 was een overweldigend suc ces; Tilburg bleek in klassieke muziek zeer geïnteresseerd. De opzet van deze concerten is steeds gehandhaafd gebleven door de SMET kamer muziek van hoog niveau, een goed programmabeleid en een toegan kelijkheid voor iedereen. Het succes van onze Koffie-concerten werd aan leiding voor vele andere steden ook daar eenzelfde serie te initiëren. .In Tilburg zijn de Koffie-concerten nog steeds gratis. De serie draait op subsidie van de gemeente, die echter wel als voorwaarde stelt, dat het pu bliek ook een bijdrage moet geven. De term gratis is dus eigenlijk niet van toepassing. De entree is een vrijwillige bijdrage. Er is wel een kindercrèche en het schouwburgrestaurant zorgt weer op tijd voor de koffie. Méér dan hun gewicht in goud waard Deze documenten zijn niet de enige voorwerpen van Nederlandse her komst op de tentoonstelling. Alle geëxposeerde goudgewichten zijn af komstig uit Nederlandse privé-verza- melingen. Door hun opvallend hoge kwaliteit w’orden zij door de titel van de tentoonstelling eigenlijk onder schat; zij zijn letterlijk méér dan hun gewicht in goud waard. De tentoonstelling wordt begeleid door een boek met ruim 120 afbeeldin gen en een inleidende tekst van Drs. H. ^eijten, conservator van het Tro- penmuseufn in Amsterdam. De tentoonstelling loopt tot 15 sep- ,‘rm tember 197.9. de Het museum is dagelijks geopend van 9.00 tot 17.00 uur. Op zon- en feestda gen van 11.00 tot 17.00 uur. Presentatie kunstaankopen kunstuitleen In de achterste tentoonstellingsruimte van het Kultureel Sentrum worden van 7 juni t/m 1 juli a.s. de 13 werken geëksposeerd, die zijn aangekocht van het subsidiebedrag die de gemeente Tilburg heeft ontvangen van het mi nisterie van C.R.M. t.b.v. de Kun stuitleen. Het betreft hier een eenmalige rijks- subsidie 33.000,-) die aan elke ge meente waar een uitleenburo is geves tigd is uitgekeerd, met de bedoeling de werken die voor dit geld worden aan gekocht te laten rouleren in de kunstuitleen. Er werden totaal 67 werken van 36 me|ijk over wat~je stadsgewestelijke beroepsbeeldende en voor kunstenaars ingezonden; tenslotte is tot aankoop van de 13 nu tentoon- denken w gestelde werken van de volgende kun- de konsumr stenaars overgegaan: menhangen U Peter Beerens, Evarsky Blom, Henk ander publiek Geraedts, Mant 1’Herminez, Theo I’ konsertpublr' Herminez, Hanneke Klinkum, Hans daardoor bei.. Lie, Van van Rooy, Ad Willemen, muzikaie aant Niko de Wit en Hans van Zummeren. kritische socii treedt «De buurtcentra straties. 7“ door de strumentak strijdlieden Zaterdagmi speeld wgf Voorstellingen uit het dagelijks leven De figuratieve goudgewichtjes geven een zeldzame kijk op het dagelijks le ven zoals zich dat in vroeger dagen aan het hof en in de steden en dorpen af speelde. Er ligt veel levenswijze humor in een scène met palmwijndrinkers of in de voorstelling van de twee oude vrienden Adoe en Amoeakoe die el kaar najaren weer ontmoeten en con stateren dat ze nog altijd even arm zijn. t vrouwtje met de handspiegel, een r oud stuk, en de haarkam-scène, van een intimiteit die bij Afri- tijdehjk voor de koordinatie van de kaanse beelden eigenlijk nooit voor- mamfestatie zorgt. Vragen, opmer- komt. kingen en aanmeldingen kunnen ge- Van opvallende monumentaliteit is ncht worden aan: Stadsschouwburg bijvoorbeeld de vijf centimeter hoge Tilburg, Louis Bouwmeesterplein 1, hoornblazer. 5038 TN Tilburg. Aanmeldingen De goudgewichtjes zijn niet alleen af- dienen vóór 10 juni a.s. ingestuurd te komstig van de Ashanti, maar van vrijwel alle Akan-sprekende volken, waartoe ook de Baoele, de Fanti en de Denkyera behoren. Abstracte goudgewichten Een tot nu toe vrijwel verwaarloosd gebied vormen de niet-figuratieve ge wichten met geometrische versierin gen. De tentoonstelling laat hiervan nu een ruime kollektie zien, die aantoont dat men tot nu toe ten onrechte aan deze abstracte gewichten voorbij ging. Dr. Th. A.H.M. Dobbelmann uit Am sterdam heeft een indeling uitgewerkt die uitgaat van de geometrische vorr van de versiering zelf en niet van ck veelal veronderstelde betekenis van deze vormen. Evenals vorige jaren wordt ook dit jaar weer een aantal aktiviteiten buiten het Kultureel Sentrum georganiseerd door het Kultureel Sentrum. Zaterdag 9 juni wordt op de Kruikenmarkt om 14.30 uur begonnen met een optreden van or kest «De Volharding». In de beginji J sterdam de konserten» g duur den 8 a 9 uur, waarbij allerlei soorten muziek ten gehore werden ge bracht. Men hoopte daarmee het eks- klusieve karakter van konserten en hun publiek te doorbreken. Louis Andriesen heeft toen voor een van deze konserten een stuk geschreven dat beuren het eigene van de inklusieve konserten had. Na het uitvoeren van dit muziekstuk hebben de uitvoerenden besloten ver der te gaan op deze basis waardoor het orkest «De Volharding» een feit werd. Binnen het orkest wordt getracht door middel van vaak lange diskussies, over alles eenstemmigheid te bereiken: na- j speelt, hoe je speelt oral: voor wie je speelt, rie aspekten van muziek: het I sn van muziek, de produktie iptie hebben onderlinge n te doorbreken, zoekt een liek dan het gebruikelijke ubliek, en laat zijn repertoire beïnvloeden. Een dergelijke Het npak komt voort uit een :iale houding. Sinds 1972 gene Volharding» op zowel in door i als bij politieke demon- Een Het repertoire wordt gemaakt kuns groep zelf en bestaat uit in- voGi tale stukken en socialistische gaat om de relatie _jren. verkoop en het gmiddag zullen werken ge- nieuw publiek, worden van: Milhaud, Borst- De t De Stichting Jazz Meeting Tilburg, die ieder jaar in september een grote jazz-manifestatie organiseert, is druk bezig met de produktie van de eerste Tilburg jazz-elpee. De opnamen voor deze elpee, waaraan alleen Tilburgse jazz-orkesten zullen meewerken, vinden aanstaande zondag plaats van 10.30 tot 21.00 uur in de Studio-zaal van de Stadsschouwburg. Belangstellenden kunnen deze opnamen gratis bijwonen. >rdt de dag 13juni Poolse film «Het land van belofte» et le cler- van Andrzej Wajda vertoond. De film Dulac, is een verbazingwekkend schouwspel, n— «Un rijk in details en groots in zijn mas- sascènes. Wajda toont de uitbundig heid en de verwording van de grote industriestad aan de hand van zake lijke manipulaties van drie gezworen kameraden die besluiten mee te gaan met de nieuwe tijd en door een fabriek te bouwen waarmee kapitalen worden verdiend, maar die mensen verslindt. De toegang is gratis. Het initiatief om te komen tot zo’n achtdaagse komt van de Stads schouwburg. Al jarenlang organiseert de schouwburg aan het begin van het theaterseizoen een Schouwburgerdag om iedereen in de gelegenheid te stel len kennis te maken met het komende programma. De laatste jaren was er wat onvrede over deze open dagen. Het was eigenlijk veel te druk in het gebouw om alle mensjn van infor matie te kunnen voorzien. En zo werd het idee geboren om met de acht Til burgse kulturele instellingen acht da gen lang een presentatie op touw te zetten. De acht instellingen zijn: Openbare Bibliotheek, Volkenkundig Museum, Natuur-Historisch Mu seum, Textielmuseum, Stichting Mu sische Vorming, Kultureel Sentrum, Tilburgse Muziekschool en Stads schouwburg. Gekozen is voor acht dagen lang ak instellingen. De i zullen in plaatsvindt een grote acht de ins Daar De filmachtdaagse van het Tilburgs Filmhuis, Kultureel Sentrum, met herhalingen effekten, tegen een opvallende mon- uit het programma van de laatste twee jaar is deze week begonnen. Woensdag 6 tage. De makers van de film wilden de' juni werd de Russische klassieke film «Iwan de Verschrikkelijke» gedraaid. Don- geestelijke gezapigheid van de toe- derdag 7 juni 20.30 uur wordt «La terra prometida» van de Chileen Miguel Littin schouwer doorbreken en daarbij tege- gedraaid. Vervolgens komen dan vrijdag 8 juni «O Thiassos zaterdag 9 juni lijkertijd de voornaamste surrealis- «Celine et Julie vont en bateau», woensdag 13 juni «L’age d’or» en «Un chien tische overtuiging, namelijk de macht Andalou», donderdag 14 juni «Land van belofte» van Wajda, vrijdag 15 juni van het verlangen, naar voren laten Delitto d’amoreen zaterdag 16 juniPastoraal verstoppertje van de Japanner komen Shuji Terayama. Wajda Filmhuis wordt het surrealistisch pro- Donderdag 14 juni 20.30 uur wor gramma herhaald op woensdag 13 juni Poolse film «Het land van bel om 20.30 uur: «La coquille gyman» van Germaine «L’etoile de mer» van Man Ray, «L.. chien Andalou» van Luis Buneul en Salvador Dali en «L’age d’or» van Luis Buneul. De opzet van «Un chien Andalou» was een aanval op het deftige en intel- lektuele Parijs enerzijds en de avantr gardefilm anderzijds. Buneul en Dali waren tegen het gebruik van licht- en schaduwwerkingen, tegen filmische Op vrij Het 13e en laatste Koffie-concert van dit seizoen is op zondag 10 juni, van 12.30 uur tot 13.30 uur, in de pauzefoyer van de schouwburg. De Armeense harpiste Susanna Mil donian zal dit concert verzorgen met werken uit de 18e eeuw tot en met de 20e eeuw: G.B. Pescetti (Sonate in c mi neur), A. Soler (Sonate in D majeur), M.A.P. Albeniz (Sonate in D majeur), A. Roussel (Impromptu), Cl. Debussy (Claire de lune), P. Hindemith (Sonate) en B. Bartók (Six danses populaires roumaines). sanna Mildor r-n.neense oude Venetië. Zij st. ;rvatorium d?! 1 Parijs. Zij is prijzen, uiversv .anu -ël. L«aT eerste concerten l '■’Ionian al op 14-jarige leeftijd. Zij I» geeft recitals en is soliste bij veel be- I langrijke orkesten in de hele wereld, van Rusland tot Amerika. Gram- gemaakt bij De Stichting Jazz) ger rond met pk burgse jazz-elpee op de mai gen. De hoge kosten en het f maakten de realisering van nen tot nu toe onmogelijk._o. er echter kontakt gezocht met de fir Discofoon en besloten is om van een samenwerkingsverband de elf op te nemen en uit te brengen. He overigens niet de eerste gram mofoonplaat van de Jazz Meeting. Twee jaar geleden kwam er een «sin geltje» uit, dat onmiddellijk erg aan sloeg. Inmiddels zijn daar zo’n 1500 exemplaren van verkocht. Orkesten Aan de eerste Tilburgse jazz-elpe zullen gaan mee werken: de Tilbur Big-Band, de Volt Big-Band, d Wolltown Jazz Band, de South Jaz Band ep het vermaarde looporkest Lamarotte. Alle orkesten zullen twee nummers leveren voor de elpee, waarop ook nog de twee nummers van het eerste plaatje te beluisteren zullen zijn. De opnamen zullen aanstaande zondag van 11.00 tot 19.00 uur I plaatsvinden in de Studio-zaal van de Stasschouwburg. Iedereen kan deze opnamen gratis bijwonen. Wel wil de organisatie erop wijzen, dat het zon dag alles behalve een koncert wordt. Het kan voorkomen, dat een nummer vijf of meer keer opnieuw gespeeld wordt. Toch kunnen belangstellenden zondag een goed idee krijgen van de manier waarop live-opnamen grammofoonplaten plaatsvinden bren- risiko plan- ngs is

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1979 | | pagina 13