BEMA NAAIMACHINES I GRANDIOZE AANBIEDING 298, 1 tiers emits Drukke kulturele week Trefcentrum «Mensen zonder bij Trappaf in Oisterwijk werk» houdt open dag N IJS NIEUW NIEUW Nu 600,- Nu 498, nu 399,- Sr 175,-4 GRATIS e l Drie exposanten in Galerie uonderdag 17 mei 1979 pagina 15 i 1979 pagina 14 DE TILBURGSE KOERIER Baanlozen aan het werk uurla Oiste 200 gram modestoffen bruidsstoffen bruidsjaponnen Met zijn allen in de bus naar Duitsland aad strekt ERGOED inleg bedroeg deze week f Rectificatie Nieuwe Bosscheweg dijk ich- 5 showroom 150 m2 o >0 Wij hebben al een met zig-zag vanaf LEWENSTEIN compacta 70 Normaal 795,- (inruil mogelijk) (inruil mogelijk) Inruil mogelijk, 3 jaar garantie T Nieuwe handmachines van 298,- machines vanaf 50,- met garantie. 2,25 2,50 3,50 4,25 2,25 2,25 2,50 1,85 2,75 2,50 1,85 1,50 1,98 1,98 1,50 2,25 2,25 1,98 van hun werken is klein. Werken i maar Keramiek (steengoed) van Joris van Grinsven Donderdag koopavond Parkeren naast de zaak Naaimachine-meubelen tegen gereduceerde prij zen. jes verkrijgbaar zijn. .00 uur. f 808,08 Elsenpad weg 200-202 25 BEMA NAAIMACHINES Piusstraat 124, Tilburg Tel. 013-42.55.23 Levering direkt aan partikulier TEGEN GROOTHANDELSPRIJZEN f741,26 Oranjeplein 66 te Week De t e ac- werd WW» nerveuze jl vertelt diere" ;s» begint mei wanneer !t naar Duits- lagen lang de rot opger beker een c vepelo Beide meerd en kunnen volledig van Tilbur t meege- iris-p“" i optreden van de Bots. Aan vang rrganisatie t.e.m. 26 Door inruil verkregen Betaal nooit te veel instantie is ;zet als ontmoetin ilozen waarbij ;boden om mi eigen organiseren nu op m zien op wat voor korting J J jaar e" I om 20.00 beginnen ans- en sho- tppie Brom- De nieuwste modellen tilburg - heuvelstraat 52 - telefoon 013-423224 ^korting^J Verkoop reparatie van alle merken zoals Anker, Phoenix, Bernina, Pfaff, Lewenstéin, Singer, Kohier, Husqvarna, Elna, Adler. Toyota, eigen naaimachine-servicedienst. Ook ruim ge sorteerd in kleinvakartikelen. Ritssluitingen, knopen, garens enz. plakt, ou™ gedrukt wai hij er toch a Wie de «I ren moet zondag 1 bouw. 1 16.00 ut nog geen feestgids heeft er een af komen halen. ing geven jfcentrum "t er dan :rzichte- Slechts 3 ^]R|to- een ■tine, on- ontvangt 3-delige met gar- Eucharistieviering, koffietafel en re ceptie zullen allemaal in het gebouw van de Willem II rijksscholen- gemeenschap worden gehouden. Het adres is Tatraweg 80. Rüdesheim Voor de «Hop Mariannekes het festijn pas goed op 24 mei de komplete groep afreist land om daar eens vier da .voor 1 98 j" geraden bedrag Houthem, P. v.d. urg igt 5 van de inleg. Dit is f licitatietraining. er zijn temagroepen waarbij werkelozen een aantal voor hun aktuele problemen bespreken zoals «werkgelegenheid en milieu», «de rechten van de baanlozen», «ut ekonomische situatie». Uitslag jeugdloto v.v. GSBW 808,25 Eerste prijs: geraden bedrag f 808,25 J. Schoenmakers, P. Breugelplein 6 te Tilburg J.-P. Smits, Baden Powellaan 25a te Tilburg M v d Schoot, P. v. Haarenstraat 5 te Tilburg Zij moeten 20 van de totale inleg delen. Ieder f 53,90 Tweede prijs: geraden bedrag f 808,20 H. Spijkers, Weth Vekemansstraat 14 te Goirle Hij ontvangt I0 van de inleg. Dit is f 80,80 Derde prys: Kees 29 te Hij ontvanj 40,40 Reclames kunt U indienen binnen een week na publicatie bij Fr. v.d. Krab ben, Hoogeindseweg 96 te Goirle. zinvol Vooruitlopend op de grote open dag geven wij hieronder vast een beeld van wat er zoal aan aktiviteiten op het tref centrum «mensen zonder werk» plaats vindt. In eerste instantie is het trefcentrum opgezet als ontmoetingscentrum voor baanlozen waarbij er gelegenheid werd geboden om met elkaar te praten over hun eigen situatie en om te zoeken naar mogelijkheden hoe de vrije tijd niet alleen ontspannend maar ook zin vol door te komen. Uit deze gesprekken die de baanlozen met el kaar gevoerd hebben is een pro gramma naar voren gekomen dat zeer gevarieerd is en vooral overtuigt door zijn leerzaamheid en de mogelijkheid van praktische toepassing. Zo worden er kursussen gegeven in talen, in typen, in fotografie, bloemschikken, tekenen en schilde ren, etc. Er worden kursussen gegeven in sol- chitektuur. Licht en schaduw verho gen dit kontrast. Door zijn fijne en nauwgezette schilderwijze dwingt deze visie tot overtuiging. Tot 12 juni a.s. in Galerie Nieuwlandstraat 17 te Geopend van dinsdag tot en met za terdag van 12 tot 19 uur. superlichtgewicht Anker met vrije arm Extra ingebouwde zware mo tor, lange verlengtafel, 5 jaar garantie van 698,- In de Tilburgse Korier van vorige week schonken wij aandacht aan de problemen op de Nieuwe Bos scheweg. Een aantal bewoners was bij elkaar gaan zitten om te praten over het woonkarakter van de straat dat in het geding dreigde te komen door een steeds groeiend aantal kantoren op de Bosscheweg. De Oisterwijkse jongerenor Trappaf organiseert van 19 mei haar 3e kulturele week. De volgende aktiviteiten, die ge houden worden in een feesttent achter het Trapafgebouw aan de Ter- burghtweg te Oisterwijk, staan op het programma. Zaterdag baltomooi tallen o" Oisterwi,.. wijk. Aa"’ Steeds met de bedoeling om de baanlozen inzicht te geven in de be staande situatie en om hen te leren met hun eigen vrije tijd om te gaan. Duide lijk moet zijn dat het trefcentrum niet beoogt om mensen zonder werk weer werk te verschaffen, dat is zelfs voor het arbeidsbureau vaak moeilijk. Eer der pleit het trefcentrum ervoor dat «werkeloos zijn» niet hetzelfde is als maatschappelijk minderwaardig, maar wel degelijk mogelijkheden geeft voor een zinvol bestaan. Programma Op de open dag wil men uiting aan deze ideeën. Het trek. «Mensen zonder werk» heeft ook naar gestreefd om een over zetten in het plaatsje Assmanshausen, dat vlakbij Rüdesheim ligt en waar dan de «feesten van de rode wijn» worden gèhouden. Er zit een kansje in dat het peloton daar een optreden gaat ver zorgen. «The Marnelly’s» De «Hop Mariannekes» bestaan tien jaar. Eigenlijk gaat de geschiedenis al terug tot I96l toen de Tilburgse jbatengroep «The Mamelly’s» w ïricht. De groep werd al gauw een :nde naam in Tilburg en omstre ken. De meisjes van de groep traden toen een keer op verzoek op als majo rettes. Dat sloeg goed aan want in een paar maanden was het «majoret- tenpeloton «Hop Marianneke» een feit. Op de oprichtingsdatum, 31 mei 1969, bestond het peloton uit 7 meisjes. Op 31 augustus was het pe loton al compleet met 18 meisjes. Via vriendinnen en kennissen kwamen er steeds meer meisjes bij het peloton en op het moment is het zo dat er naast eerste peloton ook een reser- :loton bestaat, én een wachtlijst, ■e groepen zijn volledig geunifor- rd en kunnen volledig meedraaien in de praktijk. Frankrijk In de afgelopen jaren hebben bestuur en majoretten samen heel wat maakt, zo vertelt ons sekretaris-pen- ningmeester Dré van Loon. Plezierige herinneringen bewaart hij aan twee uitstapjes naar Frankrijk, waar twee optredens verzorgd moeten worden. En natuurlijk waren er ook minder leuke dingen zoals de twintigduizend stickers die vorig jaar over alle tom- bolaformulieren moesten worden ge plakt, omdat die niet helemaal goed iren. Achteraf bekeken kan wel weer om lachen. Hop Mariannekes» wil felicite- et maar eens gaan kijken op ig a.s. in het Willem II schoolge- bij de receptie van 14.30 tot uur. Daar kan ook iedereen die I korting 5 200,J Week 1 De totale 741,00. Eerste prijs Geraden bedrag f 740,99 Sonja Luyten, Pastoor van Dunstraat 22 te Goirle. Zij ontvangt 20 van de totale inleg. Dit is f 148,20. Tweede prijs Geraden bedrag Maria Elands. Goirle. Zij ontvangt 10 van de totale inleg. Dit is f74,10. Derde prijs Geraden bedrag ff 741,49 L. Krijnen, Robert Baelde straat 7 te Goirle. Hij ontvangt 5 van de totale inleg. Dit is f 37,05. ek 2 totale inleg bedroeg deze week f lijk programma samen te stellen waar bij ernst en ontspanning in een goede verhouding zijn tot elkaar. Er zijn twee leslokalen ingericht als tentoon stellingsruimte met alle informatie over de kursussen. De groep baanlo zen die Frans hebben gedaan vertoont een filmverslag van hun exkursie naar Parijs. De groepen Nederlands, typen en tekenen en schilderen geven op de open dag een zelf gemaakte verbalen en gedichtenbundel uit. Degenen die mee hebben gedaan aan de kursus ,n.vii «Problematiek van de derde wereld» eu verzeggen een klankbeeldDoor leden «de van de kursus Sport en spel» worden buiten een aantal sportwedstrijdjes georganiseerd en leden van de foto- grafieklub houden een overzichts tentoonstelling en ze maken tevens de prijswinnaars bekend van een eer der gehouden fotowedstrijd. Daar naast zal er tijdens het middagpro gramma dat duurt van twaalf tot zes ook nog een bijeenkomst zijn rond meditatie en yoga. In het avondprogramma zit om half negen de groep «Bots» en tijdens de pauze wordt er een demonstratie ver zorgd door de groepen «dansexpres- sie», «ontwerpen en maken van eigen kleding» en «bloemschikken». Al met al een achtenswaardig pro gramma, opgezet door de ongeveer 400 werkelozen die zich bij het trefcentrum «Mensen zonder werk» hebben aange sloten en die er mee hopen te bereiken dat de manier waarop zij hun vrije tijd zinvol gebruiken weerklank zal vinden bij vele andere werkelozen. superlichtgewicht (6 kg.) Anker Extra ingebouwde zware mo tor, lange verlengtafel, kompleet met acces soires koffer, geen 3 maar 5 jaar garantie van 574,- Galerie Kokondllmaal drie tegelijk herbergt iM.udl verband mei PJO|J M3T13fl HULC V lCI*t tlCilJ3Tlg l)CSt33Il M 3J O TC't t dl JJClO t OII omvang van hun werken is klein. Werken op klein formaat hebben iets intiems; iets waar je met je neus op moet staan, maar al is de ruimte beperkt, er kan toch veel gebeuren. Huub Niesen In een wat i maar trefzekere tekenstijl Huub Niessen over mensen, dieren en dingen. Een stijl die toelaat het verhaal puntig en zeker ook met humor te vertellen. Een visie met een ironische kijk op de zaak, die vaak gestalte krijgt in koddige figuraties. Hij laat zich daarbij sterk inspireren door de poëzie van Lucebert en Jan Elburg, hetgeen I duidelijk te zien is gelet op voor- noemde trefzekerheid die vaak arge- loos en vanzelfsprekend aandoet. Het getuigt van groot vakmanschap, maar het meest gewaardeerd is wel de oor spronkelijkheid en direktheid van het werk. Joris van Grinsven Joris van Grins ven maakt kleinplastieken uitgevoerd in gebakken klei, het zgn. «steen goed». De 30 cm hoge beeldjes laten meestal mensen zien in een minimaal aangeduide omgeving en interessanter is nog de wijze waarop hij dit doet. Op merkwaardige wijze weet hij in een beeld twee uitersten te verenigen. Men ziet de gracieuze elan van het ge baar samengaan met het makabere van de ontbinding. Twee facetten die in zijn werk een totale eenheid vormen. Koo Stroo De derde exposant is de Haagse kunstenaar Koo Stroo. Hij be schildert kleine paneeltjes met olieverf en gaat daarbij ook uit van een kontrast in de figuratie. Het is de ba rokke vormenwereld van machines en de ruimtelijke strakheid van de ar- Per vergissing werd in het artikel lingc steeds melding gemaakt van Bos scheweg in plaats van Nieuwe Bos scheweg. Het ging in dit geval om de problemen op de Nieuwe Bos scheweg. Voor eventueel ongemak veroorzaakt door deze vergissing bieden wij hierbij onze verontschul digingen aan. Het rapport bekritiseert de beperkt heid van het traditionele begrip arbeid, zoals dit door onze samenleving en door alle instanties wordt opgevat. Ondermeer wordt uitvoerig ingegaan op de diskussie over de werkgelegen heid en op de regels over «pro deo werk»die zijn opgesteld door de So ciale Verzekeringsraad. Het rapport en de reakties van een aantal instel lingen (zei de samenvatting) zullen het onderwerp zijn van een «Congres Ar beid Anders», dat op 23 juni a.s in Utrecht zal worden gehouden. Deel nemers aan dit congres krijgen het rapport van te voren toegestuurd. Rapport en congres zijn mogelijk ge maakt door het Ministerie van CRM Inschrijvingsformulieren voor dit congres zijn voor alle geïnteresseer den verkrijgbaar door ze schriftelijk aan te vragen bij de Landelijke Stic..- ting Werkwinkel, Potgieterstraat 37, Utrecht. I uur begint er een voor de deelne- >oi. Tijdens deze ■'ring en de trek- v. dit tornooi Ook niet-deelne- i vanaf 18 jaar zijn mUZivn. «o aai Five». de jeugd van 9 streden van de Aanvang en Joe r voor de Vrijdag ica-Drive- Poort en Rapport vrijwilligersaktiviteiten De Landelijke Stichting Werkwinkel heeft een rapport gepubliceerd onder de titel «Vrijwilligersaktiviteiten/ Een drietal knelpunten». In dit rapport worden aanbevelingen besproken voor enkele materiële voorzieningen voor vrijwilligers. Kokon, Bepleit wordt, dat de overheid zich Tilburg, richt op een verruiming van het begrip arbeid, zodat vrijwilligersarbeid aan beroepsarbeid gelijkwaardig wordt. Er moet een regeling komen dat wer kelijk gemaakte onkosten aan vrijwil ligers voor 100% vergoed worden, net als bij beroepsarbeid. Er moet’ een wetswijziging komen, zodat instel len die voor bepaald vrijwilligers werk, zoals bij vakantieprojekten, enig zakgeld of alleen al maaltijden verstrekken, niet meer verplicht kun nen worden hiervoor het minimum- laan te betalen. Bij sociale uitkeringen dient een onbeperkte toestemming te komen om zonder sankties aan vrij willigerswerk deel te nemen. Er zullen een 2-tal uitvoeringen wor den gegeven, waarvan de le om 13.00 uur en de 2e om 15.00 uur begint. Kaarten hiervoor zijn gratis verkrijg baar op de volgende adressen Taxandrialaan 11, Pannenschuurlaan 84 en Burg. Vogelslaan 4 te Oister wijk. Voor de 115 medewerkers (vrijwil ligers) van Trappaf, de oud-medewer- kers van de afgelopen 13 jaar en ouders van medewerkers zal om 20.00 uur een grootse feestavond met medewerking van dans workest «Broadway», Apr mert en Harry Touw. Donderdag 24 mei door de to neelgroep Trappaf zal een uitvoering worden gegeven van het jeugdstuk un tornooi «Van de Koning die zo graag een ..ict-deelne- Clown wilde zijn» van de Nederlandse f 18jaar zijn auteur Wim Burkunk. De regie is in mziek is in handen van de Oisterwijkse regisseur Wim Rooth. Aanvang 14.00 uur. Om 20.00 uur een optreden van een tweetal groepen t.w. The Houseband -- '-j Borne. ..jJag 25 mei voor de jeugd van 0 t.e.m. 14 jaar zal vanaf 14.00.uur op treden, de groep Teach In». Om 20.00 uur begint er een bier- en wijnfeest m.m.v. de Riesenthaller Kappelle. Ook zullen de wijn- en kaas- stand niet ontbreken. De avond is voor personen van 18 jaar en ouder. Zaterdag 26 mei m.m.v. de vereni- :t ging «Griekse gemeenschap Oister- i. wijk» is voor deze avond een Griekse avond georganizeerd. De muziek wordt verzorgd door «Trio Hellini- que». Ook zullen er typisch Griekse drank en hapjes verkrijgbaar zijn. Aanvang 20.00 uur. Alle aktiviteiten worden gehouden in n een feesttent achter het Trappafge- bouw. dagen Iedere koper van nieuwe naaimachir» geacht het merk, een prachtige naaibox, gevuld nituur t.w.v. 60,- «We hebben een heel goed bestuur, dat alles heeeeel goed voor ons regelt, en wij hopen nog lang bij de majoretten te zijn Dat schrijven Carola Brabers en Anja v.d. Schoot in hun verslag dat staat in het feestboekje «Hop Marianneke dat uitgegeven werd ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van het majorettenpeloton «Hop Marianneke Het bestuur heeft zeker een hoop geregeld want de feestelijkheden in de komende week liegen er niet om. Op zondag 20 mei zal begonnen worden met een eucharistieviering, waarna er aansluitend voor leden, bestuur en ouders van de leden een koffietafel zal zijn. Om halfdrie ’s middags begint dan de receptie waarop alle bekenden van de «Hop Mariannekes van harte welkom zullen zijn. Al geruime tijd is in het voormalige fabrieksgebouw van de firma Enneking aan de Goirkestraat 89 het trefcentrum «Mensen zonder werk» gevestigd, voorheen het Baanlozenprojekt Na twee jaar in een onzekere fase te hebben verkeerd waarbij Ihet de vraag was hoe men de experimenteerfase door zou komen, heeft het tref centrum nu duidelijk meer vastigheid gekregen, o.a. in de vorm van gemeentelijke subsidie. Het mag algemeen bekend zijn dat men met dat geld de laatste anderhalf jaar een heel stevig en degelijk aktiviteitenpakket heeft ontwikkeld waar gelukkig steeds meer werkelozen op af komen. Diezelfde werkelozen o* dinsdag 22 mei een open dag om aan belangstellenden te laten zinvolle manier het trefcentrum funktioneert. 19 mei een herenvoet- )i met 12 deelnemende elf- op de velden van RKSV- vijk aan de Heisteeg te Oister wijk. Aanvang 9.30 uur. De organisa tie is in handen van de afdeling sport van Trappaf. ’s Avonds om 20.00 i grootse feestavond mers aan dit tomoc avond zal de prijsuitreikinj king van de loterij t.b.v. gehouden worden. C mers aan het tornooi van harte welkom. De handen van «The New Zondag 20 mei voor d t.e.m. 14 jaar een optrtuvu Trappaf-Drive-In-Show. 14.00 uur. Vanaf 20.00 uur jeugd vanaf 15 jaar de Veronic In-Show met de d.j.’s Jaap Jos Bakker. Maandag 21 meieen Eindhovense groep 20.00 uur. Dinsdag 22 mei voor alle bejaarden van Oisterwijk, Haaren en Moergestel de bejaardenshow «Uit met Out» met de «Zerkino’s en Peter Adrichem. Aanvang 14.00 uur, gratis entree. De avond wordt gevuld met een optre den van de Tumbleweeds. Aanvang 20.00 uur. Woensdag 23 mei voor de kinderen zal er een optreden plaatsvinden van «De Film van Ome Willem» met zijn medewerkers «Buurman» en «Neef». bloemetjes buiten te zetten in Rüdes heim aan de Rijn. Er staat dan van alles op het pro gramma zoals een tochtje op de Rijn, een bezoek aan de beroemde wijn velden, een bezoek aan de Asbach Uralt fabrieken en aan een paar his torische bezienswaardigheden in de buurt. Als het even meezit kunnen de meisjes ook nog eens hun beste beentje voor- et.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1979 | | pagina 15