it t Het Huis van Oranje HtlfiUlO Fietsvierdaagse rekreatief sportgebeuren voor jong en oud Twee open bijeenkomsten in Maranatha 355 5.95 Maak Moeder sprakeloos Op Moederdag zeggen bloemen zoveel Hg 9.95 12.95 5.95 4.95 9.95 5.95 !i 1979 pagina 20 Donderdag 10 mei 1979 pagina 21 DE TILBURGSE KOERIER Prinsen, Stadhouders, Koningen en Koninginnen ca. ’root moeder meer NATUURSTEENBEDRIJF Een moederdagwinkel vol grote ên kleine ideeën om moeder te verwennen. Henricus 3?5 2?5 1895 Nieuwe districtsdirecteur PTT-Post i ge- jn, is 1 F irk 127 uurtje -> de pi. trouw. Orchidee Kaaps Viooltje Watergever [Tilburg, Stadhuisplein 323 Oisterwijk Centrumpassagej van koningin Juliana over enige tijd ook «geschiedenis» zal >t uitgeverij De Haan in Haarlem een boek te doen iren lem dochk tig jaa GRAFMONUMENTEN OPEN HAARDEN VENSTERBANKEN F. SCHAAPSMEERDERS en Zn. scl fUr route i dus) i tel, o- achterdeur Noch op d' enig berou die hun residentie len, werden pas in L- waar- "“emeente te i zicht op de i studenten - West - Duits- Chinese Roos rijk bloeiend Riegerbegonia rijk bloeiend Zijdebloemen in luxe kadoverpakking Dierfiguren in wit aardewerk ngen - soor- ielen - tmate- he ap- edruk- letaal- - kom- Wij staan dag en nacht voor U klaar om bij overlijden onze diensten te kunnen verlenen B R.K. Begrafenisregeling V ssaus nog- driejarige n oom het -'ch voort ij noemen. ver- Prinses Juliana met haar grot Emma in 1919.' ;re voorlopig geschakeld. In stadhouderloos voortduurde. 5 land van ingevallen irdigers van de tudieweekend. ;eschoolstad enkele .t plaats in Tilburg, "ti kerk - kritisch is in diverse pasteltinten De Kinderbloemenwinkel 3.95 Droogbloemenboeketje 2?5 Glazen bloemenvaas v.a. 2.45 LIJST VAN OVERLEDENEN in de week van woensdag 9 mei t.e.m. dinsdag 15 mei Aanbiedingen zolang de voorraad strekt. Tot ziens bij de Moederdagwinkel van Florado Veilingvers Bloemgoed politieke is werden Ridder ;s (een grote eer!) '1 werd in 1485 Jederlandse ge in de grote Nassau-fa- zozeer op de voor in als neven riezen» star van Nassau, Op 10 juli 1584 werd Willem van Oranje, de vader des Vaderlands, vermoord. De moordenaar heette Balthasar Gerards. Op de fatale datum wachtte de sluipmoordenaar achter een pilaar in de hal van het Prinsenhof de prins op. Toen deze de trap afkwam, loste Gerards het dodelijke schot. Hij wist door een te ontkomen maar struikelde over een mesthoop en werd gegrepen, pijnbank, noch bij zijn terechtstelling (door vierendeling) toonde hij Gravure van J. Luyken ca. 1675. Piusstraat 114 TILBURG Telefoon 013-424484 Met de organisatie van drie opeen volgende fietsevenementen, J!~ 5 één week plaatsvinden, he< burgse wielervereniging Pijnenburg d handen meer dan vol gehad. Aai zaterdag vindt de plaats van de ANWF urg voor wat betreft itie op zich heeft aanstaande wordt Besterd verreden, ws itie as 4.5.1979 Jus Adrianus Denissen Wilhelminapar Dielemans Lochtstraat 1.2 Arrangement Zijdebloemen 1 fi 95 de nieuwe trend A aJ» Witte sierpotten v.a. vele soorten en nidten Moederdagboeket een uitbundiq boeket Van Gestel Boomstraat 181 St.-Dlonysius v./h. Rooms Leven, Tuinstraat 65 Helaas bleef zijn huwelijk kinderloos en met de dood van Willem III wa ren de Oranje-Nassaus uitgestorven. De erfenis ging naar Willems veer tienjarige Friese neef, graaf Johan Willem Friso van Nassau-Dietz. zijn functie neerleggen en afscheid nemen van het PTT-bedrijf. Biedermeier Droogbloemenmandje Van vrijdagavond tot en met zondagmiddag a.s. komen vertegenwooi studentengemeentes in Nederland op Maranatha samen voor een sti Twee keer per jaar komen van elke universiteits- of hogeschot studenten bijeen voor een landelijk kontakt. Dit keer vindt dit plaats in Tilburg. Het onderwerp voor deze studiedagen is hoe maatschappij- en kerk - kritisch is de studenten - gemeente waartoe men behoort In het kader van dit weekend zijn er twee open bijeenkomsten, waarop iedereen welkom is. adjunct-directeur van het postkantoor te Tilburg. In 1966 volgde zijn be noeming tot adjunct-directeur van het Postdistrict ’s-Hertogenbosch. In 1973 werd hij aangewezen als waar nemend hoofd van de Centrale Afde ling Postmechanisatie te ’s-Graven- hage met de opdracht deze afdeling te reorganiseren. In 1976 bracht hij sa men met anderen een nieuwe op leiding tot stand voor hoger gekwalifi ceerde functies bij de postdienst waarna hij gedurende twee jaren als hoofddocent aan deze opleiding ver bonden was. De heer Peterse, die te Tilburg woon achtig is, zal waarschijnlijk per 1 juli a.s. zijn nieuwe functie aanvaarden. De heer K. Bakker zal begin juli 1979 De koningen en koninginnen Koning Willem I, zoon van Willem V, was vorst over Nederland én België. Maar nog tijdens zijn regering maak ten de Belgen zich los van het Konink rijk en dat was een harde klap voor onze eerste Oranjevorst. Hij staat be kend als de «koopman-koning» en dat is niet voor niets: Willem I heeft zich tijdens zijn regering erg ingespannen voor de Nederlandse economie. Zijn zoon Willem II was heel anders: charmant, emotioneel, edelmoedig, maar ook opvliegend, beïnvloedbaar en onbezonnen. Hij was dol op pracht en praal, evenzeer trouwens als zijn «keizerlijke» echtgenote Anna Paulowna, dochter van de Russische Tsaar. Op vrijdagavond 11 mei te 20.15 uur, komt pater J. Saelman, overste van de Augustijnen in Nederland, spreken over zijn eigen indrukken van Puebla. Hij was de officiële vertegenwoordi ger vanuit Nederland op de Latijns - Amerikaanse Bisschoppön - ‘'r'n- ferentie in jan.-febr. jl. Puebla rond kristendom en kristendom als polit zijn ook onze vragen Op zondagmorgen 13 mei te 11.00 uur komt Marie Veit opnieuw in Marana- dienst. Meerdere afstanden De deelnemers kunnen kiezen uit de afstanden 35 en 50 kilometer. Heeft men voor een van de twee afstanden gekozen, dan is het de daaropvolgende avonden niet mogelijk naar de andere te «switchen». Start en finish zijn iedere avond bij café-bar Ploff-Inn aan de Beukenstraat in Tilburg, waar tus sen 18 en 19 uur kan worden inge schreven. Vanaf 18 uur kan men tel kens starten. De deelnemers worden iedere avond via de fietsroute de stad in- en uitgeleid, waarbij op drukke punten de route beveiligd zal worden door de Tilburgse gemeentepolitie, die in deze haar medewerking al heeft toe gezegd. Op de korte route zullen drie t.en de invloed in de loop der toe, niet in het delige huwelijken graven van Nassau sloten. En Friese Nassau’s, c as juist door hun echtverbin- in Leeuwarden hadde "'assaus vaste voet 1552 tot Rijksvorst verheven, waar- injenï™ nge bertJ door ze eindelijk dezelfde rang hadden als hun Hollandse verwanten. Dat die Hollandse tak met het overlijden van Willem III zou uitsterven, dat hadden ze toen nog niet verwacht. gen en Oosteind terug naar Tilburg en de laatste avond wordt richting Dorst gekoerst, vandaar gaat het via Bavel en Alphen weer terug naar Tilburg. Opvallend is, dat tijdens de derde dag de routes van de 35- en 50-km-deelne- mers elkaar niet overlappen, zoals vo rig jaar, toen het op de smalle fietspa den in de Loonse en Drunnense dui nen een drukte van belang was, wat vooral veel hinder veroorzaakte voor de grote groepen fietsers, die de korte route «bevolken». Het inschrijfgeld voor alle vier avon den bedraagt vier gulden per persoon. Daarvoor krijgt men naast veel fietsgenot een herinnering, als alle avonden is deelgenomen. Tevens zijn er prijzen beschikbaar voor de oudste en jongste deelnemer en voor de oudste en jongste deelneemster. Vorig jaar namen ruim 540 mensen aan de fietsvierdaagse deel en de organisatie verwacht dit jaar zeker 750 mensen te kunnen begroeten. Als het weer mee werkt, kunnen dit er wellicht zelf ne genhonderd worden. /erd het aanzien van de Ne- tak van de Nassai' :rgroot, toen de van Nassau van zijn o' _Jom Oranje erfde en zich Prins van Oranje mocht nc Maar alles liep toch anders dan wacht. Prins René sneuvelde in 1544 en met hem was de Nederlandse Nas- sau-tak uitgestorven. Nu de regering vi worden, besloot verschijnen dat alle verre en directe voorvaderen van onze koningin in een historische volgorde voor het voetlicht brengt. Een vorstelijk défilé, van de prinsen en stadhouders, koningen en koninginnen uit het Huis van Oranje. Het boek is rijk geïllustreerd met kleuren en zwartwit foto’s van makkelijk leven. Met zijn eerste schilderijen en prenten, munten, glazen, meubelen, borden, zilveren vrouw, was hij ongelukkig, met zijn voorwerpen die trekking hehb» »p d«^Oranje-sof l0t hun p.r«»nHike i*”“*l,lib‘hoord“- z,Jn bijvoorbee d opgenomen een de eerste jaren voortdurend overhoop jachthandschoen van Fihps Willem, zoon van Prins Willem van Oranje, de met mjnjster Thorbecke. Het tweede kamerjapon van stadhouder-koning Willem III en de miniatuurportretten huwelijk van Willem III met een jonge die prinses Wilhelmina van Pruisen, echtgenote van stadhouder Willem V, prinses Emma van Waldeck-Pyrmont van haar 3 kinderen maakte. daarentegen was erg gelukkig. Door drie zoons uit van de koning (de ander en dochtertje Als opvolger van de heer K. Bakker, die binnenkort zijn functie om zondheidsredenen moet neerlegger benoemd tot directeur van het Post district s-Hertogenbosch (omvat tende Midden en Oost-Brabant als mede een deel van West-Brabant) de heer H. Th. Peterse, thans adjunct-di recteur van dit district. Maria Beels-Brouwers Burgm. Rauppstraat 2, Tilburg geboren, Tilburg 24.2.1898 overleden, Londen 23.4.1979 Maria Vehorn Indigolaan 182a, Tilburg overleden, Tilburg 26.4.1979 Petrus Vermeer Groenstraat 28, Udenhout geboren, Udenhout 14.8.1896 overleden, Udenhout 29.4.1979 Johannes de Lepper Dr. Ahausstraat 2, Tilburg geboren, Tilburg 22.2.1900 overleden Tilburg, 2.5.1979 Wilhelmina van der Wal-Prince Gen. Kockstraat 13, Tilburg geboren, Tilburg 10.6.1900 overleden, Tilburg 3.5.1979 Johannes van de Pas Hakvoortseweg 14, Hilvarenbeek geboren, Hilvarenbeek 2.7.1908 overleden, Bladel 4.5.1979. Wilhelmus van Rijswijk Vermiljoenstraat 6, Tilburg geboren, Rotterdam 27.9.1911 overleden, Tilburg 3.5.1979 Anthonia Teunissen-de Laat Stadhuisplein 291, Tilburg geboren, Oude Tonge 14.2.1903 overleden, Tilburg 4.5.1979 Jozef van Gorp Hilvarenbeekseweg 2, Tilburg geboren, Tilburg 3.3.1920 overleden, Tilburg 7.5.1979 Johanna Kramer-Timmermans Gen. Smutslaan 698, Tilburg geboren, Oud-Heusden 4.3.11 overleden Vught 7.5.1979 Adrianus Petrus van Gorp Troubadourplein 52, Tilburg geboren, Tilburg 29.10.1902 overleden, Tilburg 28.4.1979 Antonius Petrus Josefus Geboers Statenlaan 115, Tilburg geboren, Tilburg 5.3.1902 overleden, Tilburg 4.5.-1979 Robbert Maarten Vermijs Theresiastraat 17, Tilburg geboren, Tilburg 19.12.1978 overleden, Breda 4.5.1979 Johannes Franciscus Clemens Marie Derckx Reitse Hoevenstr. 151, Tilburg geboren, Bergen-op-Zo< 21.9.1912 overleden Tilburg 6.5.1979 Ook zijn stambomen opgenomen van de vroegste graven van Nassau, de het e Friese stadhouders en vanzelfsprekend van de Oranje-Nassau dynastie. prins In het onderstaande een stuk verkorte weergave van de inhoud van het boek, dat werd geschreven door de historica en journaliste Reina van Ditzhuyzen. Oisterwijk- tweede dag naar avondfietsvierdaagse Dongen, op eifiek gericht op Udenhout en er wordt na- duinen via L geboden Tilburg en de t hele ge- Riel en Alphen *- ïigen km - deelnemers gaan t vondeveneens naar Moergestel, maar De tweede ai it, Vught en Cr De heer Peterse is geboren in 1921Na zijn middelbare - schoolopleiding iaaai volgde hij de opleiding voor hoger Willem II was degene, die in 1848 plot- PTT-personeel en de stafschool PTT. seling van zeer conservatief zeer libe- Vervolgens studeerde hij aan de Eco- raai werd en de grondwet aanvaardde. nomische Hogeschool te Rotterdam. Eenjaar later stierf hij onverwachts en Hij diende het PTT-bedrijf op ver zijn zoon volgde hem als Willem III schillende standplaatsen en in vele op. Deze stugge Oranje had geen ge- functies. In 1961 werd hij benoemd tot Al vijf eeuwen lang is de geschiedenis van het Huis van Oraiye-Nassau nauw verbonden met de Nederlandse geschiedenis. De prinsen en stadhouders, koningen en koninginnen die deel uitmaken van ons vorstenhuis hebben bijna allen een belangrijke rol gespeeld in de geschiedenis van hun tijd. De vroege Nassaus Ofschoon over de oorsprong, van ons vorstenhuis en over de haam Nassau niet veel met zekerheid te zeggen is, beschikken we toch over een aantal betrouwbare gegevens. We weten dat rond 1120 de graven van Laurenburg een burcht lieten bouwen bij de Lahn, een zijrivier van de Rijn, en dat zij deze (waarschijnlijk) naar de omliggende «Nasse Auen» (natte weiden) Nassau noemden. De graven van Laurenburg waar overigens niet van bekend is, waar zij zelf oor spronkelijk vandaan kwamen noemden zich later, najarenlange be woning van hun burcht Nassau, gra ven van Nassau. Het aanzien, de macht, van deze familie nam i jaren voortdurend toe minst door de voorde., die de graven van Na het was tenissen, dat de Nassaus vaste voet kregen in de Nederlar van Nassau bijv, (rond 1400) ve door zijn schatrijke bruid Johanna van Polanen een groot aantal heerlijk heden en paleizen, w.o. het kasteel van Breda en paleizen te Brussel en Mechelen. Tegelijkertijd groeide hun invloed. De Nassaus van het Gulden Vlies en graaf Engelbert II stadhouder over de Nt westen. In 1521 wé derlandse maals ver René i prinsdc aan zich. Maar in 1747 werd ons land door Frankrijk bedreigd en wederom zag men in een Oranjetelg de redder van het vaderland. Willem IV werd dus benoemd tot stadhouder van alle ge westen (dat was Willem III nog niet geweest!) en hij bleef dat tot zijn dood in 1751. Vele Nederlanders war eigenlijk alleen maar blij toen Wilk IV stierf: ze vonden hem te onzeker, te slap, te toegeeflijk/ Van zijn zoon Willem V verwachtten ze méér. He laas werden hun verwachtingen in onze laatste stadhouder teleurgesteld. De prins was weinig berekend voor zijn taak. Daarbij kwam nog dat de economie van ons land enorm ach teruitging en er alom veel armoede was. Verder waren er ontelbare misbrui ken, waar de stadhouder niets aan deed. Willem V verloor steeds meer gezag en moest uiteindelijk in 1795 bij de Bataafse Revolutie het land uit vluchten. Een lange periode van ballingschap begon hiermee voor de Oranjes, eerst in Engeland, later in Duitsland. Maar het Huis van Oranje-Nassau kwam te rug in ons land: als koningshuis. De Friese Nassaus De Friese tak vai milie was nooit grond getreden als hun suksesvolle «Hollandse» neven dat gedaan had den. De «Friezen» stamden af van graaf Jan van Nassau, een broer van Willem de Zwijger, en zij bekleedden stiet stadhouderschap in de noordelijke provincies van de Nederlanden. Wil lem Lodewijk van Nassau, (gestorven in 1620), die nu nog door de Friezen «Us Heit» (onze Vader) wordt ge noemd. tha vertellen. Deze vrouwelijke theologe, docent voor studenten in katechese in Giessen, West - Duits land, bleek vorig jaar op een studiedag in Maranatha een zeer boeiend «ver teller» Omdat zij ook werkt met stu denten in de studentengei ppen - con- Marburg heeft zij veel zie De vragen in (on)mogelijkheden van om als eredienst pastoraat in het huidige 5 ilitiek handelen. |and Deze zondagmorgen - bijeenkomst op Maranatha is niet een viering of een Johan Willem Friso was dus benoemd tot de erfgenaam van de laatste Prins van Oranje. Maar zo gemakkelijk ging dat niet, want met name de koning van Pruisen deed ook aanspraken op de rijke erfenis. In 1711 reisde Prins Jo han Willem Friso naar Den Haag om hierover te praten maar bij de Moerdijk sloeg de veerpont waar de prins zich op bevond, om en hij ver dronk. Zijn weduwe de in de ge schiedenis al even bekende Maaike Meu bracht zes weken na zijn dood een zoon ter wereld: de latere stad houder Willem IV. Intussen was in de Nederlanden het Tweede Stadhouderloze Tijdperk aangebroken. De stadhouders Rene had zijn bezütingen aan zUn Oranjeprins als stadhouder boven Duitse neef vermaakt: aan de elfjarige graaf Willem van Nassau-Dillenburg. Met hem, onze Vader des Vaderlands, Willem de Zwijger, begint het Huis van Oranje-Nassau. Ieder Nederlands schoolkind wordt al jong vertrouwd gemaakt met de feiten uit het leven van Willem van Oranje, die zich inzette voor de vrijheidsstrijd der Nederlanden. Hij was de onver moeibare leider van de opstand tegen Spanje en hij bleef ondanks vele poli tieke, financiële en persoonlijke pro blemen de strijd volhouden tot hij in 1584 te Delft werd vermoord. Zijn twee zoons Maurits en Frederik Hendrik zetten het levenswerk van hun vader voort. Maurits van Oranje was de geniale legerleider, die in een aantal jaren vele Nederlandse steden op de Spanjaarden wist te heroveren. Maar hij was ook de man die met de staatsman Oldenbameveldt in conflict kwam en liet toe dat men hem ont hoofdde. Zijn halfbroer FrederikHendrik«de Stedendwinger» behaalde even eens het ene na het andere succes op de Spanjaarden. Zo werd tenslotte na tachtig jaar oorlog voeren in 1648 de zelf standigheid van de Republiek der Ze ven Provinciën erkend. Frederik Hendrik stierf kort daarop en zijn zoon Willem II was zijn opvolger. Het aan zien van het Huis Oranje-Nassau was deze jaren sterk gestegen. De familie leefde in vorstelijke pracht en praal en Willem II was getrouwd met een echte Engelse prinses, Mary Stuart. Helaas stierf prins Willem in 1650 aan de pokken: hij was pas 24 jaar.... Na zijn dood werd zijn zoon, de latere Willem III, geboren. Maar voorlopig waren de Oranjes uitge 1650 begon het Eerste St: Tijdperk, dat tot 1672 Maar in dat jaar toen ons land van vier kanten tegelijk werd aangevallen en het volk «radeloos, reddeloos en ra deloos» was, werd besloten de Prins van Oranje de functies van zijn vader te geven. Door velen werd Willem III, stadhouder en kapitein-generaal, als redder van het vaderland gezien. Maar deze Oranje zou het door zijn hu welijk met de Engelse prinses Mary Stuart nog verder brengen. In 1688 werd hij tot Koning van Engeland ge kroond materiaalwagens van Tilburgse rij- die alle in wielhandelaren patrouilleren, die in leeft de Til- geval van pech vakkundige hulp zullen de bieden. Omdat aan de langere afstand ^uuou. r»an- over het algemeen meer geoefende staande zaterdag vindt de landelijke fietsers zullen deelnemen die mate- fietsdag plaats van de ANWB, waarvan riaalpech veelal zelf kunnen verhel- Pijnenburg voor wat betreft Tilburg de pen, beperken de materiaalwagens organisatie op zich heeft genomen, zich tot de korte route. Op de laatste Zondag aanstaande wordt de Ronde avond worden de deelnemers inge- van den Besterd verreden, waarover u haald door de Tilburgse drumband in dit blad meer informatie aantreft en Sandy Boys». maandag gaat de derde editie van de De deelnemers aan de korte route gaan Tilburgse Fietsvierdaagse van start, die op de eerste dag (maandag dus) rich- georganiseerd is door de (oerafdeling ting Oisterwijk - Moergestel, op de van Pijnenburg. tweede dag naar Loon - Op - Zand en Het opzet van de avondfietsvierdaagse Dongen, op woensdag gaat het via is ook dit jaar weer specifiek gericht op Udenhout en de Loonse en Drunense het rekreatieve aspekt er wordt na- duinen via Loon op Zand terug naar melijk volop de gelegenheid geboden Tilburg en de laatste avond worden om vier avonden lang, met het hele ge- Riel en Alphen aangedaan. De 50 zin of op het dooie eentje, in eigen km - deelnemers gaan op maandaga- tempo de mooiste plekjes van Brabant vond eveneens naar Oisterwijk en per fiets in ogenschouw te gaan nemen, Moergestel, maar keren via Goirle te met als prettige bijkomstigheid natuur- rug. De tweede avond worden Uden lijk dat de lichaamskonditie tijdens hout, Vught en Cromvoirt opgezocht, deze vier dagen extra opgekrikt wordt, op woensdagavond gaat het via Don- Maar ook degenen die al regelmatig aan die konditie werken, kunnen vier spor tieve dagen tegemoet zien op de fiets, want juist voor die meer geoefenden is er de wat langere route, die elke avond gefietst dient te worden. Marie Louise Theodora Gov< dina Berkelmans-van der Aa Hieronymusstraat 4, Tilburg geboren, Tilburg 9.4.1943 overleden, Tilburg 6.5.1979 Franciscus Joannes Godefridus Govers Alsemhof 8, Tilburg geboren, Tilburg 16.7.1921 overleden, Tilburg 7.5.1979 Wilhelmina Maria van der Meijs- van Beurden Groenstraat 258, Tilburg geboren, Tilburg 16.10.1904 overleden Tilburg 8.5.1979 Cornelis Matheus Loots Sevenhoekstraat 37, Tilburg geboren, Tilburg 2.4.1907 overleden, Tilburg 30.4.1979 Cornelia Catharina Remmers- van der Westen De Fallastr. 40, Tilburg geboren, Raamsdonk 13.2.1898 overleden, Tilburg 30.4.1979 Henricus Josephus van Driessen Indigolaan 434, Tilburg geboren, Tilburg 3.5.1899 overleden Tilburg 4.5.1979 Josephina Gertruda Maria Man- naerts-Keyzer Molenwijck, te Loon op Zand geboren, Tilburg 11.8.1901 overleden, Tilburg 4. Wilhelmus Gerardi Philippart Stadhuisplein 302, Tilburg geboren, Tilburg 16.5.1935 overleden, Tilburg 5.5.1979 Maria Adriana Leijten-van Hees wij k Gasthuisstr. D1, Kaatsheuvel geboren, Vught 7.6.1895 oVerieden, Kaatsheuvel 6.5.’ Josephina Carolina Smeulders-Feij Berkenrode 22, Goirle geboren, A’dam 4.9.1904 overleden, Gorile 6.5.1979 Hendrikus Marinus Lommers Slipjachtpad 17, Tilburg geboren, Udenhout 27.8.1896 overleden, Tilburg 6.5.1979 Anna Cornelia Waegemakers- Boeren Kerkstr. 93, Gilze geboren, Baarle-Nassau 25.7.1890 overleden, Gilze 6.5.1979 Maria Wilhelmina Antonia van Oudheusden-van lersel )om Paus Adriaanstr. 60, Tilburg geboren, Tilburg 22.11.1888 overleden, Tilburg 7.5.1979 V/h St.-Dionysius - Roomsch Leven Kantoor en rouwkamer: Tuinstraat 65 Telefoon 013 - 42.35.42 - 42.57.83 b.g.g. en 's nachts 43.32.86 (013) leven. Met zijn hij ongelukkig, n vrouw v zoon de kroonprins, kon hij he maal niet vinden. Verder lag hij de eerste jaren voortdurend met minister Thorbecke. Het t huwelijk van Willem III met eet prinses Emma van Wald’ daarentegen Was erg gel: het overlijden van allje dr eerste huwelijk prinsen Willem, Alexar Maurits) werd Emilia’s a Wilhelmina in 1884 op 4-jarige leeftijd troonopvolgster. Vijftig jaar lang heeft koningin Wil helmina geregeerd en eenieder weet, hoeveel deze vorstin in moeilijke jaren voor ons land betekend heeft. Haar ter Juliana is nu al weer ruim der- iar koningin en ook zij wordt be wonderd om de wijze, waarop zij haar zware taak vervult. Koningin Juliana is voor ons, zoals ze zelf eens zei, een rots in de branding, rustig te midden der woelende golven. We hopen dat die rots er nog héél lang blijft.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1979 | | pagina 21