DE d KOERIER den. huis I Woningbouw in 1 II Reeshof start vijk I I volgend jaar SBUUEANS-LOOS Tentoonstelling in stadhuis over Tilburgs nieuwe wijk k X Brabantse Nederland Wederom nederland A. v.d. Schoot Citroën-show - 124.- «grand gala de mode» Beekse Bergen «sluitpost» Ronde van I Stroomlijning dienstenpakket VVV’s 160.- rrrRrrrrWmrfl I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I Nieuwe prijzenbeschikking makelaarswerkzaamheden ter zake van onroerend goed maart 1979 pagina 2 WEEKBLAD VOOR HET HART VAN BRABANT Donderdag 8 maart 23e jaargang nr. 11 I Verschijnt in geheel Tilburg - Goirle - Riel - Loon op Zand - Udenhout - Berkel Enschot - Oisterwijk - Moergestel en Hilvarenbeek. Zo gaat de «Gesworen Hoek» er uitzien DENISSEN Tel. 42.55.25 b.g.g. 433370 10,— ptiek. :ten zi Ook ■f n Zomermode 1979 AUTOBEDRIJF weer kken, H KREMERS ALUMINIUM RAMEN EN DEUREN fabriek Renoveer en isoleer voor eens en altijd Jules vemeweg 5. Tei. 42.60.41 -42.60.42 INTERIEURVERZORGING CENTRUM VOOR BETER WONEN Koestr.138 Tilburg Tel.425197 Partij garens te koop aangeboden wegens waterschade Meelstraat 31-33-35, Paterstraat 39. Tel. 013-42.15.13-43.38.60, Tilburg Lift aanwezig Eigen parkeergelegenheid De VVV’s in Tilburg en Oisterwijk zijn I-kantoor geworden 10-17-24 maart tot 17.00 uur Ledeboerstraat 22 ind. terrein noord SS Tilburg, tel. 013-67.5104 deze si-, niet van Veldhovenring 69 Tilburg, tel. 013-423030. Zaterdag 10-17-24 maart U bent van harte welkom bij B(wit) {(bruin) voor .■I in toren enners m ijven rijdt tme kwi' elaarsvereniging te leden van de Ne- tn Makelaars in on- Die -i-kantoren maken binnen Neder land reserveringen voor een hotelbed, een geheel verzorgde binnenlandse rrri mi Eg 1 Zaterdag van 9.00 t( tsen, sca- bruilende totorex- het ‘pu- PROTESTANTSE BEGRAFENISONDERNEMING Tel. 013-33.25.10 of 04255-3107 Nu 30 isolatiesubsidie Bij ’n overlijden in uw familie, zowel 's nachts als overdag belt u eerst ons, wij nemen al de zorgen, betreffende de begrafenis of eventueel cre matie van u over. BEGRAFENISONDERNEMING ciKuop af gemaakt I tegen tocht lerhoud (wit) (bruin) rrrrirrrr^rrrr goed zal zijn. Meer zeg- niet!!» :rgen heeft Vrijdagavond 9 maart klokslag negen uur gaat wederom de sensationele grand gala de mode van start hetgeen ook deze keer een groot spektakel gaat worden, mede door de vele deelnemende zaken. Evenals voorafgaande jaren zijn Boutique La Colline en Courage er in geslaagd een zeer modische. internationale collectie samen te stellen welke op deze mode-avond getoond zal worden. Maar liefst twaalf mannequins en dressmen zijn beschikbaar om deze vele variabele modellen te showen. UITGAVE: DE TILBURGSE KOERIER B V. Oplage 70.800 ex. OPRICHTER: J.H. G. DE BEER DIR. T. DE BEER-DOUWES REDAKTIE EN ADMINISTRATIE: N.S. PLEIN 14 - TILBURG TELEFOON 013-430783 - POSTGIRO 1.126745 ling intrekt. In prijsvoorschrift Zaterdag 18 augt van de Ron< plaatsvindt recreatieoor Tilburg en H Na een tocht ’n tripje L sluitend daarop de Limburgse bantse dreven, hoopt Beekse Bergen vele wielrenners als laatste etappe- aankomstplaats te mogen begroeten. Daarna (om 15.00 uur) volgt een ploegentijdrit en die belooft wat: de Peugeot-groep met Henny Kuyper en IJsboerke zijn er zeker. Nieuw is de Daf. leeds buurman? leel dik en kleurig nderdachttien woontips. Van )t zitgroep. Alles in kleur. i mens maar kan /andelgids als dagje Sliedrecht. Als die procedure is afgerond, is het de bedoeling dat volgend jaar begonnen kan worden met de bouw van de wonin gen in de Gesworen Hoek. is te zien burgerhal, maart. ’ustus 1979 zal de finale ide van Nederland ien in het strandpark van het >rd Beekse Bergen (tussen Hilvarenbeek). at door «ons vlakke land», in het buitenland met aan- rop de Limburgse en Bra- :n, hoopt Beel ,ners als laats ts te mogen begn t 15.00 uur) vol ie belooft v zullen op deze avoi ■uwste zonnebrillen van de Fa. Look )dige mode-; welke ten, van Landbouw en Visserij, en van Volks- ing en Ruimtelijke Ordening, hebben na langdurig overleg met de make- janisaties en de consumentenorganisaties een nieuwe Prijzenbeschikking makelaarswerkzaamheden ter zake van onroerend goed vastgesteld. De beschikking bepaalt met name in hoeverre bij bemiddeling ter zake van koop en verkoop van vrij te aanvaarden woningen boven de courtage ook nog advertentie- kosten mogen worden doorberekend. ^ouwonder verenigingen aan het publk deze tentc De ministers van Economische Zaken, van Landbouw en Visserij, en van Volks- de opdrachtgever zijn geplaatst. Voor huisvesting en Ruimtelijke Ordening, hebben na langdurig overleg met de make- doorberekening komen slechts in laarsorganisaties en de consumentenorganisaties een nieuwe Prijzenbeschikking aanmerking de netto advertentiekos- daarswerkzaamheden ter zake van onroerend goed vastgesteld. ten die aan derden (dag- en weekbla den e.d.) zijn betaald. Dit zijn dus de kosten na aftrek van eventuele aan de tussenpersoon verleende kortingen. Kosten voor advertenties in eigen wo nting- (advertentie)bladen van de ma kelaar mogen derhalve niet aan de op drachtgever worden doorberekend. Het onderhavige prijsvoorschrift geeft het maximum aan van de advertentie kosten die in rekening gebracht mogen worden. Of de advertentiekosten ook daadwerkelijk doorberekend worden, is afhankelijk van het feit of die door berekening bij de opdracht tot bemid deling is Övereengekomen. Dit is met name van belang in die gevallen, waarin de opdrachtgever zijn opdracht Inspraak Tijdens al deze procedures was er ge legenheid voor inspraak. En naarmate «c procedure vorderde, kwam er ook voor de toekomstige bewoners van de ;shof steeds meer mogelijkheid om i de inspraak mee te doen. De atste fase voor de bouw van de eerste woningen zal in de komende maanden worden afgewerkt en begin nen met de tentoonstelling op het stadhuis. Op de tentoonstelling zullen ïmemingen, woningbouw- en hun architekten zich iek presenteren. Ook op toonstelling zullen dan be langstellenden voor een woning in de Reeshof zich hiervoor in kunnen schrijven. Dat geldt alleen voor in schrijving voor huur- en koopwonin gen. De inschrijving voor de partiku- liere bouw zal pas later zijn. Iedereen die zich inschrijft voor een koopwoning krijgt inspraak over de basisstructuur van de woning (indeling bv.). Uit de gegadigden voor een huurwoning zal een groep worden ge vormd van ongeveer 25 personen die onder de toekomstige huurders een woonwensenonderzoek zal houden, over wat de huurders graag wel en graag niet aan en in de huizen zouden zien. De groep van 25 bewoners, zal dan namens de overige bewoners overleg voeren met de woningbouw verenigingen over de wensen van de toekomstige huurders. De inspraak zal duren tot augustus van dit jaar. rennersveld goed zal zijn. Meer zeg- lingen, die o.a. bestaan uit het bieden gen we nog nietvan sportieve en educatieve rekreatie „j,, Beekse Bergen heeft hiermede weer De entreeprijs voor het standpark op men een sportief evenement aangetrokken, 18 augustus blijft f 7,alle attrakties het dat geheel past binnen haar doelstel- blijven open. In het woonsferenplan wordt aange geven waar wat voor woningen ge bouwd gaan worden. Gestapelde bouw, open bouw en dicht aaneenge- bouwde woningen. De tweede fase is dan het stedebouwkundigplan. Daarin komt te staan hoe de woonbuurt er precies komt uit te zien. Dat gebeurt met behulp van maquettes waarmee aangegeven wordt waar welke wonin gen komen, waar het groen komt, waar geparkeerd kan worden en hoe het verkeer bij de woningen kan ko men. Dubbele beglazing thermopane of polypane. Schildersbedrijf Gebrs. Game, Tilburg den van de Makelt Amsterdam en de derlandse Bond var roerende goederen. Indien de advertentiel dragen dan 30 vt het meerdere x ten "boven die opdrachtgever bracht. Onder advertentiekosten moeten uit eraard worden verstaan de kosten van die advertenties, die ten behoeve van enkele of dubbele beglazing (10 j. gar.) eigen vakkundige montageteams ook in kleur leverbaar raadpleeg ons vrijblijvend bij u thuis Wanneer op 13 maart a.s. de tentoonstelling van het globaal bestem mingsplan en het stedebouwplan gepresenteerd zal worden in de bur gerhal van het stadhuis, betekent dat dat we in Tilburg weer een stapje dichterbij de eerste steen voor het eerste huis in het plan Reeshof zijn. De tentoonstelling betekent tevens het begin van een volgende stap in de inspraakprocedure rond dit plan. Vanaf het begin van de planontwikke- LJangstellenden gelegenheid /al bij de ontwikkelingsschets, i en daarna aan het uitwer- Maximum aangegeven Indien de advertentiekosten minder zijn dan 30 van het courtagebedrag, mag maximaal de helft van die adver tentiekosten aan de opdrachtgever worden doorberekend. Binnen het rechtsgebied van de kantongerechten Amsterdam en Zaandam mag bij wijze van overgangsmaatregel voor dit jaar maximaal driekwart (3/4) van de advertentiekosten worden doorbe rekend. Dit in verband met verschillen in gebruik die bestonden tussen de le- idvertentiekosten meer be- 30 van de courtage, mag van de advertentiekos- ie 30 volledig aan de ;r in rekening worden ge- A.S. MOEDERS! Uw en ons belang Prijs -Service-Kwaliteif® I BABY -HOME xS:: Alleen: Willem ll-straat 88, Tilburg De zogenaamde discolook zal op deze Ook zullen op deze avond de al- avond getoond worden in een omge- lemieuwste zonnebrillen getoond ving van de nodige rolschaatsen, sca- worden van de Fa. Look modebrillen teboards en niet te vergeten brullende en de nodige mode-accessoires van De motoren onder toezicht van motorex- Bonneterie, welke o.a. gedragen zul- pert Toon Hoes, welke voor het pu- len worden in de weelderige, modi- bliek nog enkele verrassingen in petto sche kapsels welke worden verzorgd heeft. door kapsalon Henry de Beer. Tropische ruimte De gehele ruimte zal zoals altijd weer herschapen worden in een tropische tuin waarvoor de Plantenkas zal zorgdragen. De toegangsbewijzen zijn verkrijgbaar zolang de voorraad strekt bij de deel nemende zaken en morgenavond (vrijdag 9 maart) vanaf 6 uur aan de kassa van The Talk of the Town. symbool toegevoegd. Dit -i-symbool, ïbracht bij de ruim 60 WV-kantoren aou dc konsument aanbieden. Ten behoeve van het publiek is lange tijd gezocht naar een mogelijkheid de verschillen in het takenpakket van de diverse VVV’s aan te duiden die lokale en regionale informatie verstrekken en kantoren die tevens informatie geven over geheel Nederland. Van 1 maart 1979 zijn VVV’s die informatie verstrekken over geheel Nederland op het gebied van toerisme, recreatie en verkeersverbindingen, voor de konsument ook als zodanig herkenbaar. Aan de bekende VW-driehoek wordt het -i-sj~ met de aanduiding «Nederland wordt aangebracht bi. die een uniform landelijk informatiepakket aan de kc «Bovendien», aldus de h. E.M. de Vries, sekretaris van de Stichting Ronde van Nederland, «de wereld kampioenschappen staan ook voor de deur. De wielrenners moeten dus wel wedstrijden blijven rijden, anders zijn ze gauw hun ritme kwijt. We kunr dan ook terecht verwachten, dat I Rechtstreekse verkool worden op maat c dubbele dichting l vragen geen ond< tot bemiddeli tuatie is het f toepassing. In samenhang met deze advertentiere- geling is een geringe verhoging van de courtage toegestaan. Voor koopsom men tussen ca. f80.000,- en f250.000.- bedraagt de nieuwe courtage 1,25 (voorheen 1,23 De bovenstaande procedure lijkt zo op het eerste gezicht erg ingewikkeld, ze ker voor buitenstaanders die niet da gelijks met deze stof te maken hebben. Toch valt dat bij een nadere be schouwing best mee. Het is eigenlijk een kwestie van steeds beter en steeds duidelijker gaan zien van wat .je met zo’n woonwijk wilt. De ontwik kelingsschets was zo dus inderdaad een grove schets van wat men in de Reeshof wilde en de procedure die zal beginnen na de tentoonstelling is een zo fijn mogelijke uitwerking, van huis tot huis van het gezicht van de wijk. Waarom? In de ontwikkelingsschets, die eind 1977 klaar was, werd aangegeven waarom er een nieuwe woonwijk met 8500 woningen in Tilburg bij moest komen, waarom deze wijk in het wes ten van de stad moest koiqen en hoe de wijk er ruwweg uit zou moeten gaan zien. En om het antwoord op deze L vragen nog eens kort te geven: De Reeshof moest er komen omdat er in Tilburg een woningtekort is. Niet al leen een tekort in het aantal woningen, maar ook aan goede woningen aange past aan de eisen van de tijd was een tekort. Daarom zou de Reeshof ge bouwd moeten worden, waar alles bij elkaar zo’n 20.000 Tilburgers komen te wonen. De Reeshof is speciaal erg De cirkelfoto van deze week werd gemaakt maandagmorgen jl. bij de scholengemeenschap Quirijn. De omcirkelde figuur kan aan ons buro de volgende prijzen komen afhalen: f 10,van de Tilburgse Koerier; waardebon f7,50 van Galerie den Uil, Antoniusstraat 24-38; een verrassing van Gijzen Optiek, Koestraat 136; ’n waardebon voor een slinger echte Tilburgse boerenworst P. v. Amelsfoort, Insulindeplein 19; waardebon voor een saunabad Studio Sylphide, Goirkestraat; waardebon voor een boeket of plant t.w.v. f7,50, bloemensalon Flamingo, Hasseltstraat; waardebon voor jaarabonnement Openbare Bibliotheek, Koningsplein; waardebon voor ijstaart voor 12 personen, Ad Bertens, Ringbaan-Oost 16; waardebon voor een zonnebad van 30 minuten, Effi, Uzerstraat 5; waardebon voor een transistorradio, Uni-Sales, Stadhuisplein 341; waardebon voor een koude schotel t.w.v. f 10,Catering Service Veldkamp, Esdoornstraat 13; een waardebon voor 4 broodjes Jantje van broodje Jantje, NS-plein; en een bon, goed voor f 10,van Vermaris hypotheken in Dongen. De winnares van vorige week, mevr. v. Oirschot-Stoopen, Da Costastr. 33, heeft haar prijzen reeds afgehaald. dermeer kaarten voor vakantie en vrije tijd. In deze gidsen, die per regio of provincie zijn samengesteld, staan de gedetailleerde toeristisch/rekrea- tieve gegevens van zo’n gebied. ling voor de wijk Reeshof, is hierover voor de belai voor inspraak geweest. Dat was eerst het gev; daarna aan het globaal bestemmingsplan kingsplan. De muziek tijdens de pauze en na afloop van deze avond zal tot in de late uurtjes worden verzorgd door «The Dirty Stream Band. Servicepakket voor de konsument Deze kantoren beschikken over een landelijke dokumentatiesysteem met toeristische, rekreatieve en verkeers informatie. De VVV-i-kantoren be schikken ook over een uniform pakket drukwerken. Dit pakket omvat on- De heren J.A.H. Smeets en E.M. de Vries ondertekenen namens de Stichting Ronde van Nederland de overeenkomst met Beekse Bergen, vertegenwoordigd door de heren E.M. de Grood en L.M. Redelé. De heren zijn voorzitter res- pektievelijk sekretaris van beide besturen. vakantie en plaatsbewijzen voor eve nementen als toneel, kabaret, kon- certen, popfestivals e.d. De góed gespreide ligging van deze kantoren maakt ze bereikbaar x een groot publiek. Zonder veel spanning kan men op deze kante over de toeristisch/rekreatieve, so ciale en kulturele mogelijkheden in het eigen land worden voorgelicht. Bevordering binnenlands toerisme In samenwerking met het Nationaal' Bureau voor Toerisme wordt begin maart een campagne gevoerd ter be vordering van het binnenlands toe risme. De VVV-i-kantoren met hun uniform dienstenpakket krijgen in deze campagne een plaats. geschikt voor zo’n plan, omdat het ge bied groot genoeg is voor zo’n wijk, omdat veel grond in dat gebied al eigendom van de gemeente was, zodat er al snel met bouwen zou kunnen worden begonnen en bovendien zijn er daar genoeg mogelijkheden om het landelijke karakter van het gebied te bewaren. Toen dat allemaal vastgelegd was in de ontwikkelingsschets, kon begonnen worden aan het eerste globaal be stemmingsplan, waarin aangegeven zou worden waar straks woningen, wegen, water, winkels en openbaar groen komen. Het gaat hier echter om een groot ge bied. dat daarom in drieën werd ge deeld, drie globale bestemmingsplan nen dus. Dat uitwerkingsplan was onderver deeld in twee fasen. De eerste fase was het woonsferenplan en de txveede fase xvas het stedebouwkundig plan, dat nu in ontwerp af is. Het resultaat daarvan i op de tentoonstelling in de I, die zal duren van 13 t.m. 17 Drie globale bestemmingsplannen dus Twee fasen Na dit globale bestemmingsplan komt normaal gesproken het uitwer- lege, kingsplan, waarin precies aangegeven de p wordt hoe het stratenplan in elkaar zit voor en waar welk type woning gebouwd Rees moet worden. Óp deze procedure is aan deze keer een uitzondering gemaakt, laats om eerder aan de woningbouw te kun- nen beginnenDaarom werd er tegelijk gewerkt aan het globaal bestem mingsplan en aan het uitwerkingsplan. stad) Dat uitwerkingsplan ging echter niet boux over de hele Reeshof, maar alleen over de «Gesworen Hoek», die in de noordoostelijke hoek van het plan ligt. Dat uitwerkingsplan was onderver deeld in twee delen: het woonsferen plan en het stedëbouwkundig plan. 1979 I4 U jjrrrtj

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1979 | | pagina 1