sn sc r^ï 9e con< vioo Rob Bezoek dan de tentoonstelling die van 13 t/m17 maart in het stadhuis wordt gehouden 1 *2! 3 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 8 maart 1979 paginal DE TILBU In totaal 1312 woningen in de Gesworen Hoek stichtingskosten of huurprijs/peil 1979 aantal woningtype realisator 327 woningbouwverenigingen woningbouwverenigingen bouwondernemingen particuliere bouw De Gesworen Hoek De woningbouw in de Gesworen Hoek: waar en wanneer - Met de bouw van de eerste woningen wordt naar verwachting in de tweede helft van 1980 begonnen. - De eerste woningen worden gebouwd in het westen van de woonbuurt. - Vermoedelijk is de totale woonbuurt eind 1982 gerealiseerd. Wilt u de resultaten zien van de inspraak rond de plannen voor één van de woon buurten in Reeshof? Wilt u zich inschrijven voor een koop-of huurwoning in de Gesworen Hoek? Wilt u bovendien inspraak over het bouwplan voor uw woning? Reeshof: toelichting overbodig Waarschijnlijk is er bijna geen enkele inwoner van Tilburg te vinden, die niet weet wat er bedoeld wordt als het woord Reeshof valt. Voor de enkeling, die het nog niet weet, volgen hier de belangrijkste kenmerken. Reeshof is een nieuwe woonwijk in het westen van de stad waar in totaal zo’n 8500 woningen worden gebouwd verdeeld over tien woonbuurten 15.00-22.00 uur 14.00-22.00 14.00-22.00 14.00-18.00 13 maart 14 rijenwoningen: woningwet gestapelde laagbouw: woningwet Van Dam- woningen rijenwoningen: premie gestapelde laagbouw boven winkels: premie rijenwoningen: beschutte sfeer rijenwoningen: goedkope premie rijen woningen: dure premie rijenwoningen en twee onder één kap: vrije sector premie vrije sector tot 130.000,— tot 130.000,— tussen 130.000,—en 145.000,— tussen 150.000,—en 200.000,— tot 145.000,— boven 145.000,— Friedrich belangrijk Engels in nieuw ve lands, 12 Thom Ho BEVRIJD werk van 18.50. Thomas DERLOO de stichti STUDIËN MUNISM Nieuw nc EKOLOG stoffen, 5 Bom-grot MOEDER WORDT 1 der lage I ROMANS uitgave v KAMER Marie Cai 27,50; Jul. OM DE N man, DE I nes v.Jen. NING, 29 NIEK DEF Rudolf F, 32.50. 2 ROBES O'COMIC werk van THE CON 19.50. Popp Parci met l «Var Saartje J «ParcivaL om 14.30 voorstellii is gebase sprookje e vluchten derend d< enige mog troepen te derdak zo renko» te bracht me voor dejei Het eerste plan toot Reeshof is klaar... Een tentoonstelling met ’n tweeledig doel Presentatie van het plan Gesworen Hoek Door middel van kaarten, foto’s en maquettes wordt getoond hoe vanuit een globale opzet van de totale wijk is toegewerkt naar het eerste gedetailleerde plan voor een van de tien woonbuurten: de Gesworen Hoek. Mogelijkheid tot inschrijven voor een huur- of koopwoning Op de tentoonstelling presenteren zich de bouwers van koop- en huurwoningen met hun architecten. Bezoekers van de tentoonstelling kunnen prijzen vergelijken en kennis maken met ontwerpen van architecten. Per bouwondernemer is aangegeven waar en wanneer deze in de Gesworen Hoek gaat bouwen. De tentoonstelling bevat alle informatie over het plan Gesworen Hoek, over de te bouwen huur- en koopwoningen en over de inspraak bij de bouwplannen voor deze woningen. Voor bezoekers van de tentoonstelling is er een informatieboekje. De tentoonstelling wordt gehouden in de burgerhal van het stadhuis. Korte voorgeschiedenis In 1974 is gestart met het maken van een globale opzet voor de wijk Reeshof in de vorm van een Ontwikkelingsschets. Hieraan is meegewerkt door een inspraakgroep, bestaande uit vertegenwoordigers van belangengroeperingen en particulieren. De Ontwikkelingsschets is in 1978 door de gemeenteraad vastgesteld. Voor de verdere plannenmakerij is het totale gebied opgesplitst in drie gebieden. Voor elk van deze gebieden wordt een globaal bestemmingsplan gemaakt. In zo’n plan wordt ruwweg aangegeven en juridisch vastgelegd waar woningen komen, waar het groen, waar de winkels enz.. In 1978 is gestart met de inspraak over het eerste globale plan, en wel voor de woonbuurten Huibeven, Langlaar en Gesworen Hoek alsmede voor een stukje van Heyhoef, het toekomstige centrum van de wijk. Dit plan is inmiddels klaar en wordt binnenkort door de gemeenteraad behandeld. In 1978 is tevens gestart met de inspraak over het eerste uitwerkingsplan, namelijk voor de woonbuurt Gesworen Hoek. In een uitwerkingsplan wordt precies aangegeven waar welke woningen worden gebouwd, hoe het stratenpatroon er komt uit te zien enz.. Ook dit plan is inmiddels gereed. Inschrijven voor koop- en huurwoningen Wie kunnen inschrijven? 1. Gegadigden voor een woning in de Gesworen Hoek moeten 3 jaar woonachtig zijn in of economisch gebonden zijn aan het stadsgewest Tilburg. 2. Gegadigden, die een huurwoning van gemeente of woningbouwvereniging achterlaten, genieten de voorkeur. 3. Gegadigden voor een koopwoning kunnen zich slechts bij één bouwondernemer laten inschrijven. Gegadigden voor een koopwoning moeten er rekening mee houden dat zij de gekochte woning binnen 5 jaar niet zonder toestemming van burgemeester en wethouders mogen verkopen. Op verkoop zonder toestemming staat een boete van 50.000, De bovenstaande voorwaarden moeten nog door de gemeenteraad worden vastgesteld. Bij wie kunt u inschrijven? Bij één van de vijf bouwondernemingen, die elk ongeveer 45 premiekoopwoningen en 10 vrije sector koopwoningen zullen bouwen. Bij één van de woningbouwverenigingen die ongeveer 460 huurwoningen en 66 koopwoningen in de beschutte sfeer zullen bouwen. Nog geen inschrijving mogelijk voor particuliere bouwers In de Gesworen Hoek komen in totaal 306 kavels, bestemd voor mensen die in eigen beheer een woning willen bouwen. Voor deze kavels is nog geen inschrijving mogelijk. De inschrijving voor particulieren zal later plaatsvinden. Hierover volgen nadere publicaties. Nog 75 koopwoningen in reserve In een later stadium zal inschrijving mogelijk zijn voor nog eens 75 koopwoningen, die nu nog niet aan bouwondernemers zijn toegewezen. Ook hierover volgt tezijnertijd een nadere publicatie. voor eengezinswoningen tot ongeveer 460,— per maand (kale huur) Het 9e S.M.E.T. om 12.301 schouwbu U.S.A, afl bert Brov maanden i speelt een posities vi Jean Mart nr. 6, opus tian Bach van Igor Elegy ei 1931) de S Robert 1 Angeles er spelen. Tc normale a had, verv< ding aan d in New Y< studeerde. Snel daam wel klassi certen met naast was concertme Ballettheat Zijn speci; rokmuziek was van semble de het Italiaar zijn tournt Universitei Het concei toegankelij luisteren is een crèchi Deze is te bereiken via de ingang naast de Coffeeshop. De openingstijden van de tentoonstelling zijn als volgt: dinsdag woensdag donderdag 15 vrijdag 16 De inspraak: meepraten over het ontwerp van uw koop- of huurwoning Burgemeester en wethouders hebben met de bouwers van huur- en koopwoningen de volgende afspraken gemaakt over de inspraak voor toekomstige bewoners: a. Alle gegadigden voor een koopwoning kunnen inspreken. b. Namens de gegadigden voor een huurwoning gaat een groep van 25 personen inspreken; deze groep enqueteert onder meer alle gegadigden voor een huurwoning en vormt op die manier als het ware een klankbord voor de toekomstige huurders. De insprekers praten met de architect en bouwondernemer over met name de basisstructuur van de woning: hoogte, diepte, dakvorm, indeling enz.. d. Indien hiervoor belangstelling bestaat, kan bij de inspraak over huurwoningen ook gesproken worden over bijzondere woonvormen, zoals ’’centraal wonen” e .d. De inspraak vindt plaats tussen maart en augustus van dit jaar. Geschillen over de inspraak tussen toekomstige bewoner en bouwondernemer worden ter beslissing voorgelegd aan burgemeester en wethouders. WANDE LP. gesworen heek HET’*"*" WANDELBOS! 2 65 66 66 66 66 150 150 50 28 278 zaterdag 10.00-17.00 Gemeente Tilburg, Afdeling Voorlichting woongel reeshof o r-~i woongebied werkgebied L*.*,*.*J stadsgroen

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1979 | | pagina 16