lit liet en I Programma Openbare Karnavalviering Moergestel De Steunzolen De Verrekesstaauwers vieren carnaval op muziek van de Stèèloren Ss RUITERSHOP MDEN Prins Paulus III, nieuwbakken zetbaas van Theebuikenland, gaat voor in theedrinken w ise- I I I I I I am. I P J uK M Carnaval bij de Bierpompen Kaaiengat heeft eigen lied jari 1979 pagina 10 Donderdag 22 februari 1979 pagina 11 DE TILBURGSE KOERIER Willem I de baas in Riel de /clubhuis Jan I zal i nengen na ze jeugdige groc in irgring voor finger De Fènpruuvers het een SMICKEL TIP Bomnulffl [O 1 Karnaval De Schans land rer Ie *ocht Idoor het ut naor toe- van Haarverzorging Haarstukjes Haartransplantat ■mid- ird». kin- H J «Pompen en Pompinnen» gekt ’■ekessta ^aar c< Dat do Ons speciaal karnavalstaartje ca-bedrijx is. Het is uurtjes plaat Dinsdag zal i gegevc worde Servicef zaljt de th derbij verhaa uur de «last post gebla fluitje van de adjudar treurig klinkt, ja zelfs e<*n piepend, vals Kindercarnaval «De Zandhazen» Jngen. atis mee, ne vergoe '1.30 u. en zal er eerst de optocht. in de stal, tocht wor- -:er de >ot 1 ™mvang: 1 and the nev de leden. S per Jo den alles voor de ruiter - iets voor het paard aantrekkelijke kollektie - redelijke prijzen en deskundige adviezen fr. mannaertsstraat 9 - bij diamantkruising ringbaan noord - telefoon 013 - 430632 iiiiiiiiiiimllli JiMiiiaii ting wordt een bezoek ge let kindercarnaval in «De ook de avond wordt ter plaatse e prins en zijn Raad van Elf tracht. W^t-.mjèertédurven Haarverzorgingssalons Peter de Kok Tilburg Heikestraat Tel. 013-42.31.48 i Hilvarenbeek I Doelenstraat I Tel. 04255-2689 is toch fijner Eigen parkeergelegenheid Jan Aartestraat: 1e inrit links Heuvel 45 - Tel. 421285 De ouverture in «De Haorn» is het begin van een drukke tijd. Zaterdagmorgen zal om 12.00 uur op het gemeentehuis in Kaatsheuvel officieel het startsein van de carnavalsmarathon 1979 gegeven worden, als de burgemeester aan prins Nu nog weten sommige inwoners van Loon op Zand niet waar prins Paulus lil de mosterd haalt, hoe de lepel in de breipot staat en de buik bij de thee komt. Echter over enkele dagen zal dat allengs duidelijker worden als met veel tam-tam het carnavalscircus zijn tenten opslaat in het land van de Theebuiken. Zo zal immers het dorp heten als op vrijdagavond de plaatsnaamboordjes verhangen zullen worden. Met in gedachten de kreet «De eerste klap is een theepot waard: zal de vrij dagavond meteen een dijenkletser wor den, Op die avond wordt in «De Hoorn» Tijdens de a.s. karnavaldagen kunt u de Fènpruuvers vinden in hun vaste on derkomen: café De Fijnproever aan de Bredaseweg, waar ze, onder leiding van hun Vur- en Naopruuver (dit jaar Kik en Kliekske geheten) wederom 1 staan voor een groots kamavalfestijii. Iedereen, ook niet-leden: welkom; en tree wordt niet geheven, maar... vol is vol! Het programma ziet er globaal als volgt uit: Zaterdag gint het 1 dag, na de or*""1 losbarst en eer 27 februari om L Ook de tieners voor hen navalfeest 26 februar zes, ein< avonds. de- DINSDAG 27 FEBRUARI begint om kwart voor twee de gran dioze dweiltocht vanaf Extase. Lid maatschapskaart zeker meebrengen, 's Avonds is dan het laatste oergezel lige - onvolprezen - steunzolen-kar naval waaraan om 12 uur een einde komt wanneer de Kruikezeiker door de brandweer van zijn Heuvelse weer vroeg in staanplaats zal worden gehaald. St.-Dionysius en S.C. ’t Zand Ook dit jaar organiseren gymnastiek- en sportvereniging St.-Dionysius en voetbalvereniging S.C. 't Zand een groots karnavalbal. Dit grootse bal wordt gehouden bij Boerke Mutsaers in 't Zand op vrijdag 23 februari a.s. De muziek zal worden verzorgd door de Bergefo’s, terwijl dansgroep Les Gardes voor ons zal dansen. Ook Prins Jan de Twidde zal samen met zijn gevolg ons met een bezoek vere ren. Alle leden van beide verenigingen zijn van harte welkom als ze ouder zijn dan jaar. navai ie vieren 20.00 uur: groots gekostumeerd sluitingsbal in klubhuis «De Brouwer» Ook op deze slotavond zal Stadsprins Jan I weer diverse bezoeken ajleggen bij meerdere openbare gelegenheden. 23.45 uur: verbranding van Pierrot XVII op het St.-Jansplein voor «Den Boogaard»waarbij alle Moergestelse karnavalverenigingen vertegenwoor digd zullen zijn. 24.00 uur: officiële sluiting van de karnavalfestiviteiten in het Piere- waaiersrijk, wat vanaf dit moment weer onder het bewind zal staan van de Edelachtbare Heer burgemeester J. ter Veer. die alleen toegankelijk is voor rcuvn ”n donateurskaarten verkrijgbaar iii bijzondere avond te worden met grat cr Jos dun Twidde met zijn Raad, e itreden van Tonpraoter Jan van «evojg een bezoek afleggen bij i crpompen voor een echte carnavalssfeer zal zorgdragen. zullen bij verschillende bevriende Carnavalsverenigingen worden afge legd. Na afloop van de dweilmiddag gaan de Bierpompen heerlijk eten. Het Carnaval wordt besloten op de Heuvel samen met Prins Noud dun Irste en vele andere carnavalsverenigingen. De Rammelaers bevriende verenig it” tden mogen grab, alen een kleine vertrekken om ±11.. terug om ±17.45 u. zorgd Dinsdagmiddag is de *Opper en de «el met Raad van Elf aanwezig om bevriende kaar zul- verenigingen, die een bezoek bij de ird leuke Rammelaers komen brengen, te ont vangen, dus ook dat is weer karnaval ten top bij de RammelaersOok hierbij is eenieder van harte welkom. 's A vonds groot sluitingsbal. Aanvang 20.00 uur met levendige muziek. Om vergoeding 24.00 uur wordt den Opper en zijn ad- egt tegen het- judant afgevoerd en behoort karnaval 1979 weer tot het verleden. Het ligt in de bedoeling van de Opper om met een deputatie van de raad op dinsdagmorgen op ziekenbezoek te gaan bij hen die helaas niet aanwezig kunnen zijn. van genoer,^« vens brenf andere A-. ten. Dinsdag 27 februari 1979: 14.00 uur: aanvang van de kindermid- dag in Residentie «Den Boogaard». Ome Gijs zal zorgen voor een leurig karnavalsmuziekje Stadsprins Jan I en de hofhouding van C.V. «De Pierewaaiers» brengen na tuurlijk een bezoek aan deze jeugdige Pierewaaiers. Tijdens deze middag brengt Stads prins Jan I samen met zijn hofhouding en zijn dansmariekes tevens een be zoek aan de zusters in klooster «St.«Stanislaus». Daarna wordt een bezoek afgelegd aan het lustrumvierende bejaarden centrum «Reuselhof». 19.30 uur: sluitingsbal in «Den Boo gaard». Muziek van Ome Gijs. Maandag 26 februari kinderoptoc door wijk ’t Zand. Georganiseerd dc Karnavalsgroep de Zandhazen. Aan- le met zijn Raad een bezoek af- vang 11.00 uur vanaf Wijkcentrum ’t bij een langdurige ieke. Vanaf Sant, Beneluxlaan 74 te Tilburg. Beginpunt wijkcentrum ’t Sand Be neluxlaan 74. Richting Wandelbos laan. Linksaf ventweg Wandelbos laan. Linksaf Statenlaan. Rechtsaf Westerpark. Rechtsaf Postelsehoef- laan. Linksaf Albert Magnusstraat. Linksaf Thomas v. Aquinostraat naar Bemardesplein. Rechtsaf Ignatius- straat. Linksaf Reitsenhoevenstraat. Linksaf Brunostraat oversteek Pos- telsehoeflaan naar Jagerslaan. Ja- gerslaan rechtdoor Drijverstraat. Linksaf Lagewitiebaan deze volgen tot afslag Beneluxlaan. Linksaf Be neluxlaan deze volgen tot wijk centrum ’t Sand. Hier ontbinding van de stoet. Zaterdagmiddag 24-2-79 van 13.30 tot 17.30 uur is er een middag voor de vang om 20. jeugd. Dus een echte kinderkarnaval kunnen de I (alkoholvrij). Entree is f 1,en er is een surprise aan verbonden. De kon- sumptieprijs is voor de jeugd f 0,50. Voorverkoop van 12.00-13.00 uur. Zaterdagavond, dezelfde dag, start om 20.00 uur het festijn voor de volwasse nen. Voor passende muziek wordt ge zorgd. De konsumptieprijzen zijn nor maal. Entree om de kosten te dekken: f 2,50. Bierpompen i hun befaamd ims. Bezoeken 24 februari om drie uur be- kinderkarnaval, terwijl zon optocht het feest pas goed erst zal eindigen op dinsdag 12 uur ’s avonds. s zijn niet vergeten, want wordt een speciaal disco-kar- it georganizeerd op maandag ari, aan vang 11 minuten vóór ide 11 minuten vóór tien ’s Zondagmorgen om 10.00 uur zullen prins Paulus HL de Raad van Elf en het bestuur alsmede hun dames een heilige mis bijwonen in de St.-Jans-Ont- hoofding. Daarna staat een bezoek aan Stadsprins Jan I bezoekt buiten deze twee zalen nog diverse andere openbare gelegenheden. Maandag 26 februari 1979: grootse dweiltocht: Vanaf 12.30 uur zal heel Moergestel weer op zijn kop staan. Onder aan voering van opperstalmeester Jan I en geleid door dorpsveldwachter Eddy Hurkmans zullen alle openbare gele genheden bezocht worden voor de jaarlijkse biertest. Diverse hofkapellen zullen de zaak weer extra op zjjn kop zetten. Ook dit jaar is er voor de diverse hof- i weer een vastgestelde De Haaiplèkkers Zaterdag 24 februari 1979 Groot Haaiplekkerskarnavalsbal Aanvang :20.00u. Orkest: Gladys and the new five. Ontvangst van de stads prins Nond I met Raad van Elf en Hof kapel. Loterij met prachtige prijzen. De opbrengst is ten bate van de kin- derkarnavalsmiddag a.s. maandag middag 26 februari 1979. De leden van de Haaiplèkkers hebben gratis gang, doch iedereen is verder harte welkom. Zondag 25 februari 1979. Groot Kruikenkarnavalsbal. Aanvang 20.00 u. Orkest: Gladys and the new five. Opper Jo den Irste met zijn Opperraad is wederom aanwezig. Maandag 26 februari 1979. 1Onze kinderkarnavalsmiddag. Aanvang: 14.11 uur. Toegang gratis voor de kinderen met hun ouders. Or kest: De Haaistampers. Waarschijn lijk bezoek van de stadsprins Noud 1 met Raad van Elf en Hofkapel. Voor de best gekostumeerde kinderen zijn prijzen te verdienen. Het geheel onder leiding van Opper Jo den Irste en Op- peerraad. 2. Grote Meensenkarnavalsbal. Aanvang: 20.00 uur. Orkest: Gladys and the new five. Bezoek van de Stadsprins Noud 1 met Raad van Elf Paulus III de sleutel van het kerkdorp de bejaarden van De Venloene op het ca-bedrijven die Theebuikenland rjjk overhandigt. programma. is. Het is duidelijk dat dit tot de vroege Als eerste officiële daad zal Paulus III Als maandag in de late ochtend de haan uurtjes plaatsheeft. het college van B. en W. vier dagen kraait, zal Theebuikenland in rep en Dinsdag zal al vroeg het verzamelteken vrijaf geven. roer zijn, zullen de theebuiken en gegeven worden en zullen bezoeken rac aan e 1 bonte kledij, de kleurrijke optocht te zal jammer genoeg een dag zijn waarop Hoorn»; ook de avo P kunnen bekijken die om 14.00 uur ver- de theepot met de grote tuut steeds na- door de prins en zijn Raad van Elf Deze wordt afges|oten met de derbij komen%m het carnavals. doorge rac prijsuitreiking waarna de opper-thee- verhaal uit te blazen. Als nu om 24.00 buik met zijn gevolg de inwendige mens uur de «last post geblazen wordt en het gaat versterken om zich voor te be- fluitje van de adjudant extra lang en reiden op het avondgebeuren. Die treurig klinkt, ja zelfs zal overgaan in avond wordt er een loop, rij en een piepend, vals geluid, zal het car- struikelbezoek gebracht aan de hore- naval 1979 tot het verleden behoren. Zaterdag 24 februari 1979: 13.30 uur: bijeenkomst van alle Moergestelse bejaarden, invaliden en de weduwensociëteit in Residentie «Den Boogaard». 14.00 uur: verwelkoming door stads prins Jan den Urste en de hofhouding van alle Moergestelse karnavalver enigingen. Diverse leuke attrakties zullen er aan bijdragen, dat deze mid dag, die georganizeerd wordt door stichtingsbestuur «Den Boogaard» en het bestuur van C.V. «De Pierewaai ers» een super-opening van de kar naval 1979 zal betekenen. Dit is een uu trikt besloten middag Tevens uit- houdi eiking van de karnavalshteratuurprijs dweilroute van Z D H Stads. de diverse hofhoudin- 19.30 uur: groots gekostumeerd kar navalbal in «Den Boogaard» o.l.v. Ome Gijs. 20.00 uur: groots gekostumeerd kar navalbal in klubhuis «De Brouwer» Deze avond zal Stadsprins Jan I on danks zijn vermoeiend programma 's middags weer in boven einde zalen aanwezig zijn. Te- ngt hij een bezoek aan diverse Moergestelse etablissemen- het begin van de vier dagen leut gevierd middels een grootse carnavalshappe- in de ning. Alsdan zal de club aangevoerd worden door een nieuw opperhoofd, die bij zijn «doop» op 11 november 1978 de klin kende naam Paulus lil meekreeg. De derde ploegbaas dus in de zo rjjke car- navalshistorie van Theebuikenland. Zullie uitgebrand maar niet uitgeblust Maandag 21 januari stond ut op vurpagina van de kraant Pas Buiten lag in puin en as. Iedereen dacht naa Zullie is begraoven. Mar wè die mensen niet verwachten was da Zullie wel un stotje kan hebben. Zullie is dus wir verhuusd, irst van de Lindeboom naor Pas Buiten, en naa dur ut noodlot gedwongen naor ’t Molentje. En dat ut daor wir effe gezellig zal wor den, daor stao Zullie garaant vur. Mar nouw we mee ons neus op ut gróte zottenspul zitten wordt ut stillekes aon hóóg tèd om dè nuuwe Zullie un gróót welkom toe te roepen. En as ge daoro- ver nog niks wit, dan stao ut hier mee gróte letters ZULLIE IN «’T MOLENTJE» OP 24-25 EN 26 FEBRUARI irganisaosie dur ut Zulliebestuur is eindelijk (nao de braand moesten hillemaol opnuuw beginnen j' Op vrijdag begint het Carnaval voor de Bierpompen in hun residentie de Postkoets J aan de Spoorlaan, die alleen toegankelijk Ls voor leden en donateurs. Tot don derdag 22 februari zijn donateurskaarten verkrijgbaar in de Postkoets. Het belooft ook dit jaar weer een bijzondere avond te worden met gratis snert bij binnenkomst, presentatie van Opper Jos dun Twidde met zijn Raad, een wedstrijd voor gecos- tumcerden en het optreden van Tonpraoter Jan van Heijst. Ook zal prins Noud dun Irste met zijn gevojg een bezoek afleggen bij de Bierpompen, terwijl de huiskapel van de Bierp De zaterdag staat bij de Bierpompen in het teken van de kinderen. Van half drie tot vijf uur wordt het Kènderfist t. gehouden met prijzen voor de best ge- costumeerde Pompkus en Pompinne- kus. Na het Kènderfeest gaat het be stuur op receptie bij Prins Noud dun Irste. Op de zondag nemen de Bierpompen deel aan de Carnavalsoptocht met een grote wagen onder het motto: Wè’ne Tèd, pa werkloos thuis, kènder uit un rejegeerbuis en ma mist buitenshuis. Voor het eerst zal dit jaar ook leven dige muziek op de carnavalswagen spelen. Op maandag gaat opper Jos dun Twidde met zijn Raad er~ 1--r leggen bij een lar.„2_- - twee uur is de Opper met gevolg weer terug in de Postkoets voor ontvangst van bevriende verenigingen. De maandagavond is het Pompinnen- avond. Voor enkele uren nemen de Pompinnen de heerschappij over in de residentie van de Bierpompen en zal de Raad van Elf de avond in een an dere zeker potsierlijke gedaante moeten doorbrengen. Dinsdags gaan de dweilen met de bus en dweilorkest de Walddrur Prins Willem d’n eerste in het dagelijkse leven Wim of zoals de kaaien dat zeggen Wullem Stet» zal tijdens de aanstaande carnavalsdagen het Kaaiengat besturen. Wij vroegen de prins, wat hij zoal van het carnaval verwachtte. Dan barst de nieuwe prins los, dan is hij niet meer te stuiten. «Het wordt een feest, waar alle kaaien zich in zullen storten. Als je nu al de opwinding, de bloeddruk van de kaaien meet, dan zal straks in en na de optocht het geweld van het plezier, de dans, het gehos los barsten». «Dat verwacht ik van Riel. Lekker dweilen, veel plezier maken een paar dagen gek doen, anders dan door het jaar heen. Daar heeft iedereen, maar vooral de Kaaien uit het Kaaiengat behoefte aan.» ingdag. Vanaf half en Hofkapel. ïrstaauwer en zijn Dinsdag 27 februari 1979. Groot Haaiplekkerskarnavalsbal. Aanvang: 20.00 uur. Orkest: Gladys and the new five. Toegang: gratis voor de leden. Sluiting karnaval door Op- Irste met Opperraad. jaar :igen worden, niet al- die zoals gebruikelijk weer zeer origi- i eigen hofkapel is, neel zal zijn, komt ook Prins Noud d’n irste een kort bezoek afleggen. De Vèrrekesstaauwers verwachten hem rond half een. De volgende dag, zondag, z: worden deelgenomen aan de ’s Avonds is het weer feest i zal een dweiltc ■bij onder meer de m bezocht, terwijl groot gecostumeerd toie prijzen te winnen De Koplemkes Hierby nodigen wij alle bewoners van Broekhoven en omstreken uit om kar naval te vieren bij de karnavalvereni- plemkes». Karnaval heb- mvii wij altijd gevierd in ons buurthuis Demokratisch Centrum, dat 23 oktober jl. is afgebrand. Wij gaan vyf dagen karnaval vieren. Vrijdag gaat om 19.00 uur de tent open. Wij hebben dan balavond waarop de Prins en zijn gevolg ingehuldigd wor den. Wij sluiten elke avond om 01.00 uur de tent. Zaterdag, zondag, maandag en dinsdag gaat de tent reeds om 11 u. open. Gedu rende deze dagen vinden er diverse karnavalaktiviteiten plaats, zoals zon dag kinderkarnaval; verder gaan we dweilen en houden we audiëntie. Wij hopen dan dinsdagnacht onze Prins Jo I in goede gezondheid te begraven. Goolse Gêten De Koninklijke Erkende Karnavals- vereniging «De Goolse Gêten» deelt aan alle echte karnavalsvierders groot en klein, dik en dun, jong en oud, mee dat in hun Residentie Café de Kort aan de Kloösterstr. 30 in Goirle zaterdag 24 februari tot en met dinsdag 27 fe bruari op grootse wijze karnaval zal worden gevierd. start het kar- Gêtenkonlng Bart den Eerste zai met i ige muzte zijn raad van Elf garant staan voor een grandioze stemming. r,n^ Uiteraard met muzikale onder- aa steuning van het overbekende kar- naval'sorkest de «Silver Stars». Zondagmiddag 25 februari is er een kinderkarnaval. Aanvang 14.00 uur. Voor de kinderen is er gratis drank tzig terwijl ieder kind bovendien kenen op een traktatie. 979. Met tocht prins Jan I en c gen. 19.30 uur: groots gekostumeerd kar navalbal met de onverbeterbare Ome Gijs als disc-jockey in Residentie «Den Boogaard». 20.00 uur: aanvang karnavalbal in s «De Brouwer». Stadsprins met zijn hofhouding bezoeken brengen aan beide bals. Zondag 23 februari 1979: 14.00 uur: grootse karnavaloptocht voor kinderen en volwassenen. Veel wagens, groepen en kinderen zullen Moergestels wegen opfleuren door hun presentie. 16.00 uur: ontbinding van de optocht en ontvangst van Z.D.H. Stadsprins Jan I en zijn hofhouding, ereraad, prinsen, adjudanten en voorzitters van de zusterverenigingen ten gemeente- huize, door de Edelachtbare heer bur gemeester J. ter Veer. 16.00 uur: aanvang van de kindermid- dag in Residentie «Den Boogaai Hier zullen de prijzen van de dermiddag worden uitgereikt. Tevens zullen alle aanwezige kinderen een ge zonde traktatie ontvangen van C.V., «De Pierewaaiers» Wederom verzoeken wij de ouderen deze middag zoveel mogelijk te mij den. Alle andere openbare gelegen heden ontvangen U met open armen en de kinderen kunnen dan op onge stoorde wijze hun karnaval vieren. Muziek: van Ome Gijs. Natuurlijk bezoekt ook Stadsprins Jan I deze middag. 17.00 uur:prijsuitreiking voor volwas senen in zaal «De Brouwer» 17.30 uur: einde kindermiddag in «Den Boogaard» 19.30 uur: aanvang karnavalbal in «Den Boogaard». Muziek: Ome Gijs. 20.00 uur: aanvang karnavalbal in klubhuis «De Brouwer» den ingeschreven tot en met din vond, als Nillis d’n twide met x remonieel wordt begraven, zal groot carnavalsfeest zijn. Na de intocht van Nillis d’n twidde, likelijk weer zeer origi- In de mooiste stal van Kruikenstad, zoals de stadsprins ooit heeft gezegd, vieren de Verrekesstaauwers dit jaar hun carnaval op muziek van een ei hofkapel De Stèèloren. Het zal geweldige carnaval leen omdat er nu een niet omdat er zo'n 160 staauwers en staauwerinnen zijn, niet omdat de Op- perstaauwer Nillis d’n twide en zijn raad en hofbèren daar borg voor staan, maar vooral omdat iedereen het motto van dit jaarIk heb unne bèr van unne vent en vèrrekus van jong, goed in zijn Op maandag zal een dwei oren heeft geknoopt. den gehouden, waarbij on< De Vèrrekesstaauwers staan klaar om Bierschaopen worder - ook dit jaar carnaval geheel in stijl te er ’s avonds een g- vieren. Dat doen zij nu en dat hebben bal is, waarbij mooi ze sinds 1965 al gedaan. In hun resi- zijn, dentie, de verrrekesstal, die in nor- Dinsdag male tijden café Het Brouwerswapen vier staa aan de Bisschop Zwijssenstraat heet, gevolg gaan de heerboeren hun gang. Vanaf Op het zaterdagavond, als om negen uur de pers' Opperstaauwer wordt ingehaald en er begr weer reuge bère in het stamboek wor- De or< naa ei we klaor. En daordeur kunnen we nu zeggen voor alle Zulliërs en alle aandere kar navalsvierders begient ut Zulliefist op zaoterdag 24 februari om 20.15 u., mee veul leut en un fèn muziekske gespeuld dur ons ège huisorkest The Snakes (witte wel, die van ut vurrig jaor). Alles natuurlijk onder de zotste leiding van Opper Zul dun derde. En as dè nog nie genoeg is, komt Prins Noud 1 mee zunne Raod nog eens kèken of ut nog niet zot ter kan. Mar ge het ut al gemerkt Zullie is verhuust naor CAFÉ <’T MOLENTJE» ROSMOLENPLEIN 61 Daor gaon we gewóón ok zondags en ’s maondags deur, want daor staon we vur bekend. Mar as ge ut naa nog niet begrepen het 24 februari Zullie barst los in ’t Mo lentje, onder supervisie van Prins Noud 25 februari We gaon gewóón dur, Zullie vur de twidde aovond 26 februari Zullie vur de leste aovond, mee de verkiezing van de gróte zot. Ok dees jaor is er un vurverkoop van kaortjes bij Café «’t Molentje», Rosmolenplein 61 Hendrickx, Gen. de Wetstr. 65 v.d. Wiel, Brunostr. 27 (zijstr. Post. Hoefl.) v. Stiphout, Mascagnistr. 379 (flat 3e verd.) Peters, Drossaard van Wesepstr. 1 Café «Pas Buiten», Schouwburgr:~~ 200. Un pasje vur alle drie de aovonden kost f 12,50 in de vurverkoop. Losse kaortjes kosse f 5,- p.p. Mar goed we zien oe wel verschènen bij ut gróte Zullie-fist in café ’t Molentje» Houdoe war Zaterdagmiddag 24 februari: Gewoontegetrouw openen we de kar- Lede naval met een leuke kindermiddag. betal Deze middag vangt aan om 14.00 uur en duurt tot ongeveer 17.15 uur. De middag wordt begeleid en verzo door enkele clowns die het geheel i spelletjes en grappen aan elkac~ len verbinden, er zijn uiteraard leuke prijsjes te verdienen met de verschil lende onderdelen, alsook voor de kostumering. Kinderen van leden hebben uiteraard gratis toegang,kinderen van niet-le den moeten een kleine betalen, wat niet opweef geen ze geboden wordt. Entreebewijzen zijn verkrijgbaar aan de bar bij de Huub of aan de ingang op zaterdag. Zaterdagavond: Zaterdagavond openingsbal. Aan vang om 20.00 uur. Tijdens deze avond leden hun konsumptiebon- nen verkrijgen bij de bodes. De gehele avond levende muziek. En Opper Peer den Eerste zal trachten met de Raad van Elf er een leuke en gezellige avond van te maken Misschien dat er deze avond nog een verrassing staat te wachten maar dat is nog niet helemaal zeker. We zijn nog in onderhandeling. 's Avonds om 20.00 uur st navalbal weer met levenc tot aan sluitingstijd. Het ligt in de bedoeling van Noud van Tilburg om met zijn van Elf en kapel om op deze avond om 21.00 uur een bezoek te brengen aan Peer den Eerste en de Rammelaers. KHpk Maandagmiddag/avond: Voor de *"lek Zoals elkjaar gaat Opper en Raad van nnnwp7; b?rR Elf op maandag bezoeken afleggen bij f Stijn. Kan reKt niet-leden ceding. We zijn weer is de ontvar taan de Oppersta i daarvoor klaar, t einde van de avond zal de Op- "erstaauwer plechtig en in stijl worden graven en wordt er traditiegetrouw roggebrood met zult uitgedeeld. de schoenen. I staat om tien uui energie op te doen, gens de regels op te laten verlopen. Draaiboeken, scheme zef af t Om elj nemers de kruimels ^mkleedpartij beginnet olgens het huidige om één uur de Kruikenstad in. ’s Avonds doen weer prachtige ver- 'en de ronde en gaan we verder met drie-dagen-durende oergezellige - onvolprezen - steunzolen-karnaval. MAANDAG 26 FEBRUARI worden alle steunzolen en -zooltjes om twee uur verwacht in «de Heikant». Samen met de Nissels gaan we de be woners van dit tehuis enkele vrolijke karnavaluren bezorgen. De sfeer is daar bijzonder goed. ’s Avonds gaat men weer verder met het twee-dagen-durende - onvolprezen iaar) oergezellige - steunzolen-karnaval ding met dezelfde aanbevelingen als daar voor. Voor deze regelaars ur het ontbijt klaar om de stoet weer vol- regels op te stellen en vlot te verlopen. Draaiboeken, tijd- ta’s, kielen en banden zijn bij Jo- f te halen. elf uur mogen onze opstoetdeel- lers de kruimels verdelen en aan de nen. schema gaat dan grootse opstoet ZATERDAG 24 FEBRUARI begint men met een serieuze zaak en wel het regelen van de intocht van Prins Noud I. Voorde elfde keer gaan de Steunzolen deze intocht alsmede de opstoet op zondag vlot laten verlopen, llxl 1 xhulde, Steunzolen Om 13.45 uur begint op het buiten bordes van het station een massaal omkleec muzikaal optreden van verschillende Volgens kapellen totdat om 11 over 2 de Prins om en zijn gevolg arriveren op het eerste perron. Na een officieel welkom gaat de stoet via de Stationsstraat - haler Nieuwlandstraat - Markt naar het het d stadhuis, waar om 10 voor 3 de ont vangst plaatsheeft door B. en W. eveneens ZATERDAG 24 FEBRUARI zijn om halfdrie alle Steunzooltjes tot en met 14 jaar begonnen aan hun groots evenement, het KIN DERKARNAVAL. Alleen kinderen van de leden hebben gratis toegang (t.lm. 14 jaar), terwijl per lid één introducée (t.lm. 12 jaar) kan worden toegestaan tegen betaling van f 4,-. I Na halfvijf kunnen de kinderen wor- I den af gehaald en hebt u mooi de gele- I genheid naar de receptie van Prins Noud I in de schouwburg te gaan, 's Avonds begint dan pas het vier-da- gen-durende onvolprezen - oergezel lige - steunzolen-karnaval te draaien. Astammezuur toereikend is zullen ook de Nissels voor ’n bijdrage zorgen. ZONDAG 25 FEBRUARI I zijn de opstoetzolen al

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1979 | | pagina 11