9 9 5 0 5 «WWW ITIaas WIJFFELS r1 J N NÜ EXTRA LAAG GEPRIJSD.. tor Zo gaan uw meubels langer mee i2r Donbcrs^^FDonörr1 Prism- BI bal bal Moest de meerderheid van OOSTERSE BONTMANTELS KEES VAN DE VEN jl s bewoners Paduawijk andere woonruimte zoeken? III KWALITEITSKEUKENS TAPIJTEN Studiedag voor ouders en ouderverenigingen 1 1 TECHNISCH WARENHUIS Magazijnverkoop Donderdag 15 februari 1979 pagina 17 DE TILBURGSE KOERIER ari 1979 pagina 16 voorkomt tevens klachten en onkosten en zorgt dat we meer plezier beleven van onze toch wel igen (ac- kinderen nog waard n; U meest neubels individueel - 20.00 uur sisschool. i ge wei- p./liter '■L TAPIJTTEGELBAR RVS RVS Uw speciaalzaak Eigen atelier ■t in met noest er Nieuwlandstraat 3 Tilburg Tel. 013-42.66.17 S Korvelseweg 56, Tilburg, Telefoon 013-424283 ’s maandags gesloten Bernard Loderstraat 37 tel. 673805, pal achter Vendet aan de Westermarkt (naast rijwielhandel Noud van Loon) uur ielplein 86, HOPPE JONGE JENEVER BPEDASEWEG 43 TEL:43S319. TILBURG louden instraat 3 de indt Reform - Dieet V.N.R. ORD ILS flesjes f95 aan particulieren, ver beneden de winkelprijs. De opruiming gemist? Geen nood. Wij hebben nog volop koopjes. Kortingen van 20 tot 50 Koop niet alvorens bij ons geweest te zijn. Anders betaalt U te veel. Parkeren voor de deur. lingen voor ischap 013-422854 *'3-420098 sin 320 31380 fffr! MENS SPECIAL MODE Deze ’de pens diskussieavc zijn in deze idervereni- i stand te Geneeskrachtige kruiden Thee - Chemicaliën Over problemen in beroepsonderwijs y Als we onze meubels op de juiste manier behandelen, zullen ze veel langer meegaan en hierbij ripnkpn wp nipt s>ll<w>n aan rlo -„„i, 12. die van tijd tot tijd op van het raam zit, bevir alles wat zich in de Het hout van de jebe- jaar de k stevig ren. Meubel was maakt de is niet schoon, alleen maar vet- i 1 ii i lage tafels die zelfs alcohol, maar dat is te zien. Ga er c blad gevoelig is dus kan vlekken, doorzweten en n soms krassen, tk een stukje vilt ?eld. wat u j i- 5 en handeling •stel biJ syritetis vall !t elkai lu^e in huis Dit kan wor sen hygrome- ttiekzaak is te krij- meer verdam- itoren en zet kamer. tapijttegels Cfl^KAIfombrista^AI 11 icssenjenever JU BOOMSTRAAT 132 (in het hart van Tilburg) Eigen ruim parkeerterrein. lichtingen en tel. bestellingen "on zetwaren en gereedschap 01! i’waren en meubelen 013-^ i ook icert i 558 gedistri- is. De infor- té overvloedig; verdere uitstekend. Rogier van Wegwijzer In de Homeopathie: Dr. Vogel V.S.M. Om precieze cijfers te 69 oorspronkelijke bewoners (gezin nen) keerden er31 niet terug, 45% dus. De betrouwbaarheid van deze gege vens kan volgens de BHW bijzonder moeilijk in twijfel worden getrokken. Heeft u een nieuwe keuken nodig, en wilt u niet meer be- ^^^talen als strikt noodzakelijk is, dan haalt u de aller- allerlaagste prijs even bij Wijffels. En vergeet niet "Dat geldt ook voor inbouwapparatuur". Nü een prachtige inbouwkookplaat 1198 Voor inlichtingen en advies: F JA Peters, Benediktusstraat 11, tel. 670304 H.F.A. Gadellaa, Thomas van Kempenstraat 27, tel. 673755 H.A.A. van Erp, Gen. Smutslaan 812, tel. 435475 A. Doremans, Melsbroekstraat 27, tel. 675435 P.J.C. Villevoije, Corellistraat 83, tel. 552807 A.J.M. Buster, Vermeulenstraat 3, tel. 551761 G.W. van Hest, Bartokstraat 32, tel. 551119 douwe moestuin speciaalzaak voor groenten en fruit In onze winkel liggen voor u gratis recepten. Deze zijn afgestemd op groenten- en fruit- soorten die nu volop verkrijgbaar en daardoor betaalbaar zijn. Wonderoliekuur Echt leer van tijd tot tijd met een voch tige doek goed afwrijven. Eens per jaar -wonderoliekuur” toepassen. Op een schone tampon 8 druppels wonderolie goed verdelen. Dat is voldoende om één vierkante meter zitting, rug i armleggers mee in te wrijven. Bet één druppel te weinig da Deze behandeling wordt ven door het Leerinstituut van T.N.O. te Waalwijk. Doorkijkmeubels Meubels van plexiglas of perspex rylaat) trekken gemakkelijk stof aan. Dagelijks even afnemen met een sopje (vaatwasmiddel), voorkomt dit. Eve nals gewoon glas kan ook het daarop lijkende perspex krassen. Weekmaker Kunstleermeestal skai genoemd blijft jarenlang soepel, omdat de fa brikant er een weekmaker in heeft ge daan. Op plaatsen die telkens met de huid in aanraking komen, verdwijnt die weekmaker en gaat het kunstleer barsten. Elke dag met een vochtige doek afstoffen en zo nu en dan met een sopje afnemen, kan dit voorkomen. Nooit was gebruiken. Het valt van een bewonersorganisatie als de BHW met haar vele komitees over heel de stad ook moeilijk te ver wachten. SPORTSCHOOL VAN DE POLDER karate - judo - body building - fitness training - con ditietraining - beat- jazz-ballet voor da mes, heren en jeugd. Magazijnstraat 6 Tel. 351611 Droge lucht In woningen met centrale verwarming is de lucht meestal te droog. Het hout van de meubels gaat daardoor krim pen. Massieve panelen kunnen dan zelf barsten. Spijltjes-stoelen vallen door uitdrogen tenslotte uit elkaar. Het relatieve vochtgehalte moet minstens 50% zijn. 1 den gekontroleerd met et tertje, dat in elke oprit gen. Hang zonodig pingsbakjes aan de radiat meer bladplanten in de ka - ----r uiiiauuvivu, £uuui vvi laiign mvvgaaii vu uivi p denken we niet alleen aan de konstruktie, maar ook aan het uiterlijk. Een goed gebruik voorkomt tevens klachten en onkosten en zoret dat we meer nlezier beleven van onze toch wel kostbare meubels. Op vier poten Als een stoel met één of drie poten op het karpet staat, hebben de verbin dingen het hard te verduren. Hetzelfde geldt als de stoel wiebelt doordat de vlóer ongelijk is of als we achterover leunen, zodat de stoel alleen op de achterpoten staat. Een stoel gaat lan ger mee als alle vier de poten hun werk doen. Trap is beter Nette mensen leggen eerst een krant op de stoelzitting, voordat ze er op gaan staan, maar verstandige mensen halen de trap uit de garage. Het s feerwerk kan onherstelbaar wor.. vernield door er op te gaan staan. Klemmende kastdeur Als de deuren van een bergmeubel klemmen, betekent dit heel vaak dat het meubel ongelijk staat. Maak het II1CU[ meubel leeg en leg onder één van de vo|(1( poten een stukje dik karton of triplex. w In zeer vochtige kamers kan een kast deur door uitzetting eveneens gaan klemmen. en wrijven. Beter dan één teveel. >t voorgeschre- Veel borstelen Op de bekleding van zitmeubels ligt een laagje stof, dat elke dag dikker wordt. Daar komt dan door het ge bruik zweet en huidtalg bij en het laat zich raden wat er dan gebeurt. Daarom de poter een of twee keer per week de bekle- hout stei ding stevig borstelen en daarna stof zuigen. Bij poolweefsels nooit tegen de vleug in borstelen of stofzuigen. Niet om te zitten Armleggers zijn bedoeld om de armen te steunen en niet om op te gaan zitten. Doen we dit toch, dan kan bij gestof feerde armleggers het binnenwerk ka pot gaan en houten armleggers kunnen door dit verkeerde gebruik gaan los zitten. Klassieke langspeelplaten Zuid-Indiase Vina muziek jk De Vina weet haar bestaan als snaar- instrument in India sinds het begin der I5e eeuw onder islamitische invloed bevestigd. De invoering van de Vina geschiedde vermoedelijk vanuit het Twee-Stromen «land of Egypte. De Vina bezit als langhalsluit ook de aan duiding van stockciter. In haar klas sieke en huidige vorm bestaat het in strument uit een dikke stok waarbij aan de uiteinden grote kalebassen als resonatoren geplaatst zijn. Op de stok zijn vele beweegbare baren aange bracht waarover heen verschillende stalen gespannen zijn. Door een- '"’•udige verschuivingen van die baren billende intervallen iiase toonreeksen irneembaar. De hierdoor ontstane gelijkheden voor improvisatie izen dikwijls aan zeer gevoelige :menten, samen te vatten in een leer van affecten. Het aantal snaren is va riabel, doch de vina kent wel twee groepen nl. de losliggende tussen kam en brug en de melodiesnaren. De eerste groep van vier of vijf snaren' worden onverkort door een plectrum aan de rechterduim aangetokkeld in een zich herhalend ritmisch patroon. klank is zuiver, helder en wordt vergroot door de grote kalebassen. De functie Van melodiecontinuïteit is dikwijls vertegenwoordigt in de vorm van een apart toegevoegd instrument, de Tanpura, die niets anders bezit dan enkele snaren die naar een patroon ge stemd zijn en slechts door de rech terhand éjteën bespeeld wordt. Dat deze mógelijkheid nu aanwezig is bij de Vina. zichzelf te begeleiden heeft ertoe geleid dat dit instrument lange solo’s maken kan. Onlangs verscheen op het platen- label(tje) Ocora, dat zich speciaal toelegt op het uitgeven van etnische- en volksmuziek, een opname van een vinakoncert, gegeven door Sankara Sastry, vina en Madras Kana, mridan- gam, (een houten trommel die aan weerszijden bespeelbaar is). Op beide plaatzijden een raga van 20 minuten langte. Uitermate boeiend wordt het thema geëxposeerd in allerlei variaties waarna enkele minuten de trommels invallen en een samenkomend geheel ontstaat van melodie en ritmen en de raga zijn verdere verloop ken in ui termate spontane improvisaties met een climaxaal hoogtepunt als eind punt. Zulke plaatuitgaven zijn ter il lustratie van die fantastieke en heimzinnige muziek uitermate kom. Voor diegene als muziekstudent is deze uitgave aan te bevelen, zo immers voor de liefhebber. Conc de Vina, Inde du Dud Ocora 503, en wordt in Nederland bueerd door WEA records matie is niet al té overvloec presentatie is ui Hoek. tijd eerst proberen. Na het verwi vlek de gehele opp droogschuim behandeler Wiebelende tafels Negen van de tien eettafels hebben af neembare poten die met moeren stevig op hun plaats worden gehouden. Door uitdrogen kan speling ontstaan en gaat de tafel wiebelen. Dan de moeren een paar slagen aandraaien om erger te voorkomen. De opmerkingen van Tiny Kox, voor zitter van de Bond van Huurders en Woningzoekenden, over de vaak ver zwegen maar bijzonder trieste gevol gen van genovatie e.d. voor de oor spronkelijke bewoners, hebben bij een aantal mensen nogal wat verontwaar diging gewekt, waar het ging over een opmerking over Padua. Toch blijft de BHW-voorzitter bij zijn verklaring dat een bijzonder groot gedeelte van de oorspronkelijke Padua-bewoners niet is teruggekeerd in de vernieuwde wijk. Wijkraden-Noord over inspraak fietspadenplan Al vanaf 1974 is er sprake van een fietspadenplan voor Tilburg-Noord. Dat plan zou er moeten komen met behulp van inspraak vanuit de wijk. Het is nu 1979 en nog steeds is er geen inspraakprocedure opgezet. Daarom wordt op gezamenlijk initiatief van de wijkraden op 21 februari ge probeerd om een begin te maken met de inspraak. Iedereen is om 20.00 uur uitgenodigd in de Schans om daarover te gaan praten. Hypotheken tot 100% mogelijk voor: bestaande woningen nieuwbouw verbouwing uitbreiding centrale verwarming modernisering en instandhouding van een ouder- iwerk- vereniging; het aktiveren van de :ht. De ouders; de verhouding ouders - «vil zaken, die samen- school; de verhouding oudervereni- het beroepsonderwijs, ging - NKO; samenwerkingsver- rijtje zetten met de be- banden mavo - lts - mavo - Ihono. iet ouders over deze za- Er is nu besloten een studiedag te i gedachten te wisselen. houden voor ouders, die betrokken ’rootste probleem bleek te zijn of zijn bij het beroepsgericht onderwijs, t het zo moeilijk blijkt om in deze De thema’s van deze studiedag zijn: ierwijs een oudervereni- Hulp bieden bij het oprichten van richten en in stand te een oudervereniging en steun en rich ting geven bij haar funktioneren; Ons verdiepen in problemen, oudervertegenwoordigingen op i.u|. weg vinden en trachten, door ervaring uit te wisselen, oplossingen aan te trekken. Deze zater stadhuisplei teL UK’"31 tilburg In een ingezonden brief vroegen de h. Vermeulen (voorzitter wijkstuurgroep Padua) en de heer Abbenhuis (voorzitter huurders gemeentewoningen Padua), zich af waar de heer Kox van de BHW zijn informatie vandaan haalde. Het ging hier om de stelling van de heer Kox, dat een flink aantal bewoners van de nieuwe gemeentewoningen in de Paduawijk, na het bouwen van die woningen niet meer zou zijn teruggekeerd omdat de huur te hoog zou zijn geworden. De heren Vermeulen en Abbenhuis waren van mening dat slechts een klein aantal bewoners (S) weggebleven of vertrokken was vanwege een te hoge huur. In het hieronder staande persbericht gaat het BHW hier op in. Noot van de redactie: Ook in dit bericht dus geen precieze opgave van de bron van de heer Kox. Die was wel te vinden in een brief die de heer Kox naar de heren Vermeulen en Abbenhuis stuurde. Hierin noemt hij de Gemeentelijke Woningdienst als bron. Wij hebben daarom contact opgeno men met de gemeente waar men ons o.m. het volgende vertelde. Voor de bouw van de gemeentewonin gen hadden 12-15 bewoners te kennen gegeven dat zij niet meer naar de wijk wilden terugkeren. Dat was dus voor dat er ook maar iets bekend was over 1 noemen: van de huurprijzen. Toen de woningen klaar - waren gaven nog eens 6 bewoners te kennen dat zij in de tijdelijke huisves ting wilden blijven wonen en daarom niet terugkeerden naar Padua. Dat zijn dus op zijn hoogst 21 bewoners die niet zijn teruggekeerd, waarvan hooguit 6 De BHW wijst er verder op dat er ver- om redenen die met een te hoge huur te der geen negatieve opmerkingen zijn maken kunnen hebben. gemaakt in de richting van bewoners of organisaties daarvan. Integendeel. Warme glazen Warme glazen en schalen kunnen op tafelbladen die met was of olie zijn be handeld kringen doen ontstaan. Door de warmte worden olie en was dunner en zakken dan dieper in het hout. Niets aan te doen. Een glasplaat is mis schien niet zo gezellig, maar vormt wel een uitstekende bescherming tegen vlekken, kringen en krassen. VERVROEGDE PENSIONERING Op dinsdagavond 6 maart komt Her man Bode - FNV-bestuurder - praten over de vervroegde pensionering. Op die avond zal er ook een korte in leiding over arbeidstijdsverkorting gehouden worden door Herman de Jong, distriktbestuurder van de In dustriebond NKV, Tilburg. Een eerder geplande avond op maan dag 19 februari is hierbij komen te ver- Zeist vallen. Deze avond zou ook over ver- 07Ó-503704 h 8 H 8’ 1 in het KWJ-gebouw, Korte Tuin Indien we werkelijk willen dat ouders ^Tva^ meer zicht krijgen op en mede gaan zlJn van harte welkom' bepalen hoe het onderwijs aan hun kin deren er in de toekomst uitziet, is dit een voorzichtige poging om straks samen met direkties, besturen, docenten tot een vruchtbare gespreksrelatie te ko men. Dit alles vereist een mentaliteitsveran dering, niet aüeen bij ouders maar ook bij direkties en besturen en docenten. Plastic op tafel Laat nooit een plastic tafelkleed per manent op de tafel liggen. De week maker die in het plastic aanwezig is, kan bepaalde lakken aantasten. Ge bruik tijdens de maaltijd kan geen kwaad. Vaak hoort men tegenwoordig kreten als: LBO de verkeerde kant op Wat is het LBO voor onze I - Ouderbetrokkenheid bij de school Hoe en waar kan mijn kind na het LBO nog verder studeren? en vele andere vragen. Veel ouders hebben moeite met al deze zaken, omdat de drempel van de school in veel gevallen nog te hoog blijkt te zijn en de vraagstukken en problemen binnen het beroepsgericht onderwijs steeds maar groter worden. Ze kunnen er nog wel toe komen om te horen, in een kort gesprekje met de leraren of op een ouderavond, hoe het met de vorderingen van hun kinderen staat, maar veel verder komen de meeste ouders niet. En de school???? In het midden van 1977 is er een groep beroepsonderwijs opgericl werkgroep wil - J-’- hangen met L eens op een f doeling om met ken eens van Het gr is dat 1 tak van onderwijs ging op te houden. Op 13 april 1978 zijn vele onder vertegenwoordigingen uit het be- Iroepsonderwys in Utrecht bij elkaar *■- geweest om aandacht te schenken aan de vele problemen binnen het lager be- le roepsonderwijs. it Er is o.a. gesproken over: oprichting Legplanken Een legplank die flink doorbuigt, wordt te zwaar belast. Dit komt voor, als een grote encyclopedie op een wat te lange plank wordt gezet. Zo mogelijk in het midden ondersteunen of een zwaardere legplank gebruiken. Droogschuim Delen van de bekleding die regelmatig met de huid in aanraking komen, wor den op de duur glimmend van het huidvet. Voorkom dit door die plekken extra te borstelen. Als niets meer helft, dan een behandeling met droogschuim toe passen, maar dan eerst borstelen en stofzuigen. Niet schuiven Moet een zwaar meubelstuk worden verplaatst dan liever niet schuiven. De poten kunnen daardoor losraken en de vloerbedekking kan worden bescha- stof- digd. Kan het niet anders, leg dan on- trden der twee poten een stuk karton en til de andere kant van het meubel op. Dat schuift lekker. Schrijfkleppen Schrijfkleppen van kasten zijn lang niet altijd sterk genoeg om een schrijfmachine te dragen of sterk op te leunen. Er moeten op z’n minst twee zware scharen (bewegende dragers) aanwezig zijn of het blad moet onder steund worden. Vallende noest Ieder is gek op de natuur en niemand vindt het dan ook erg, als in grenen meubels een paar flinke noesten zitten. Door sterk uitdrogen van het omrin gende hout kan een noest uitvallen. Strijk de wanden van het gat kneedbaar hout en druk de n weer in. Warme TV Kleuren-TV’s ontwikkelen nogal v warmte. Dat is slecht voor buis meubels. Zorg dat rondom het toes ioende ruimte aanwezig is, zodat uv warmte snel kan verdwijnen. Of haal op die plaats het achterschot uit de kast. Kringen en vlekken Er zijn bladen van l bestand zijn tegenaku zo op het oog niet l daarom van uit dat elk voor vocht en Bloempotten kunnen t aardewerk - asbakken Plak onder zo 'n asbak van een oude hoed bijvoorbet Het kraakt... Ledikanten gaan vaak kraken, omdat de vloer ongelijk is. Leg zonodig een stukje karton of triplex onder één van de poten of hoeken. Misschien is het sterk uitgedroogd, waardoor spe ling in de verbindingen is ontstaan. Dan de verbindingsschroeven of moeren goed aandraaien. Volksdansgroep viert 10-jarig bestaan Op 9 februari bestond de Tilburgse volksdansgroep -De Molen» 10 jaar. Dat gaat op 19 februari gevierd worden met een gezellig samenzijn van de le den, ouders en genodigden, die het de i, die groep in de afgelopen tien jaar mogelijk hun hebben gemaakt om diverse creatieve activiteiten en optredens te verwezen- lijken. voud‘ge verschuiving De volksdansgroep «De Molen» heeft worden de verschill :e studiedag zal plaatsvinden op haar behuizing momenteel aan de van l ;rdag 17 maart 1979 in de Breul te ringbaan zuid achter de kleuterschool waar”-“m «De Kindermolen» van broekhoven mo8£ II. Wekelijks wordt er door een grote gren3 en een kleine groep gerepeteerd om zo goed mogelijk voor de dag te komen tijdens het seizoen, dat loopt van sep tember t/m juni. Dan verzorgt de groep optredens in diverse bejaarden- en verpleegtehuizen, waar de groep een graaggeziene gast is geworden. Het repertoire van de groep omvat dansen uit Nederland,1 Duitsland, Oostenrijk, Frankrijk, Engeland, Zwitserland,, Zweden, Denemarken. Italië, Griekenland, Joegoslavië, Hongarije, koopavond geopend Israël en Indonesië. negentiende zal ge vierd worden in de parochiezaal van Pius X achter de kerk. Aanvang 20.00 uur. Na een aantal succesvolle optredens in verschillende jongerencentra, ver zorgt de 5-tallige symfonische rock formatie «Skylla» een optreden in het open jongerencentrum «Foey», Reinevaartstraat 55 in Tilburg. Deze 5-mans -formatie dankt haar naam aan een oude Griekse mythe, waarin een vijfkoppige draak met deze naam voorkomt. De bezetting van de band bestaat uit: Piet Broeckaert uit Oosterhout, solo- gitaar; Alko Visser uit Tilburg, slag- gitaar en zang; Frank Gude uit Til burg, basgitaar en zang; Henk Klis uit Dongen, drums en Dre van den Bosch uit Dongen op percussie. Allen zijn rond de twintig jaar, en spe len voornamelijk eigen muziek. De groep bestaat binnenkort 1 jaar, en hoopt door middel van o.a. het optre den in «Foey», meer bekendheid te krijgen. Het open jongerencentrum «Foey» is gehuisvest binnen het Wijk centrum «’t Kievitslaar», in de wijk het Wandelbos. Het centrum is dins dagmiddag en -avond, woensdag middag en -avond, donderdagmiddag, vrijdagmiddag en -avond geopend voor jongeren van 14 t/m 20 jaar uit deze wijk. Men probeert samen met deze jonge ren ’n toffe sfeer op te bouwen, in hun eigen ruimte. Een onderdeel van hun programma is de disko-avond op vrij dag. De aanvang zal zijn om acht uur. Grauwsluier De aanslag binnenkant zich op letterlijk kamer bevindt, meubels wordt ook met zo ’n laagji dekt. Daarom een paar keer per jaa meubels met een vochtige doek afwrijven. Meubelwas meubels tig. Wat is een beschermmiddel tegen vocht, meer niet. Marmer zuigt Marmer is een poreus kalkgesteente dat elk druppeltje koffie, thee, bier of limonade wil opzuigen. Dan ontstaan vlekken in het marmeren blad die bijna niet meer zijn weg te krijgen. Daarom moet zo ’n blad afgewerkt worden met een laagje polyesterlak en anders goed onderhouden met speciale mar- merwas of autowas waarin wateraf stotende siliconen zijn verwerkt.. Pletten Alle poolweefsels hebben enige neiging tot pletten. Dat hoort er ge woon bij. Een velours van wol of mo7 hair kan worden «ontplet». Leg een schone, vochtige doek op het geplette deel. Met een warme strijkbout stand op linnen luchtigjes op de doek drukken. Vooral niet persen. Door de stoom die ontstaat, richten de poolhaartjes zich weer op. Afneem bare kussenhoezen kunnen boven een stomende ketel worden behandeld. Na één of twee behandelingen ziet de ve lours er weer uit als nieuw. Deze be- '"Tdeling kan niet worden toegepast ische velours. Zelf wassen Afneembare kussenovertrekken van een dralon platweefsel kunnen in een handwarm, zacht sopje gewassen worden. Niet wringen, knijpen of drukken. Spoelen in een ruim bad of zo vlak moge lijk in de wasmachine. In halfvochtige toestand weer op de vul ling trekken, daardoor worden was- vouwen voorkomen. Dralon velours kan men beter chemisch laten reini gen. Bij hoezen van natuurlijke vezels bestaat het gevaar van krimpen. - Vlekje wegwerken I Als een vlek in de bekleding wordt ver wijderd, zal dat plekje extra schoon worden en daardoor afsteken bij de rest. Een onbekend vlekkenmiddel al- op een niet zichtbare plek Na het verwijderen van de □per\ lakte met len.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1979 | | pagina 17