DE KOERIER SBUUD4NS-LOOS Ki Fatimabewoners voeren aktie voor een wijkcentrum Moest de meerderheid van Prinsenbal op 10 februari KNOPEN en BREIEN cMNSSENS Iken d ?9 bewoners van Padua wijk andere woonruimte zoeken '2.50 ruari 1979 pagina 30 WEEKBLAD VOOR HET HART VAN BRABANT Verschijnt in geheel Tilburg - Goirle - Riel - Loon op Zand - Udenhout - Berkel Enschot - Oisterwijk - Moergestel en Hilvarenbeek. Parochiekerk is nr. 1 op verlanglijstje Ook noodoplossing laat op zich wachten 9e kroegendweiltocht Perzische-tapijten waarin >r algemene zaken en TOÊI Tel. 42.55.25 b.g.g. 433370 Prins Noud I een aller Isget :val KREMERS ALUMINIUM RAMEN EN DEUREN fabriek Renoveer en isoleer voor eens en altijd Jules vemeweg 5. Tei. 42.60.41 -42.60.42 Koestr.138 Tilburg Tel.425197 INTERIEURVERZORGING CENTRUM VOOR BETER WONEN Lift aanwezig Meelstraat 31-33-35, Paterstraat 39. Tel. 013-42.15.13-43.38.6Q, Tilburg Eigen parkeergelegenheid eiken Het aanbieden van de wethouder mevr. /er het feit is waar i zouden kunnen waarscnijnnjK met m ae laatste pi door het vele aktievoeren van de v bewoners. Het is te hopen dat ze ni te lang meer hoeven te wachten. In het t meerdei aan het woord kwam, vond lang niet gesloten, want een toege- zeker t in de EL ken van jsis KAS' iktiviteiten die dat het jben. Tapijtfabriek Nouwens-Bogaers B.V. Ringbaan Noord 23, Tilburg Verkoop uitsluitend op zater4 100% scheerwollen garens ii Rechtstreeks van de fabriek. Beslist nergens goedkoper. Tel. 013-33.25.10 of 04255-3107 Nu 30 isolatiesubsidie maat c ichting I ond< «Beter gek gepraot as gek gedaon» PROTESTANTSE BEGRAFENISONDERNEMING donderdag 8 februari 1979 23e jaargang nr. 1100 DENISSEN Tel. 42.55.25 b.g.g. 43.33.70 LET OP HET JUISTE ADRES WILHELMINAPARK 127 A.S. MOEDERS Uw en ons belang Prijs -Service-Kwaliteit BABY - HOME Alleen: Willem ll-straat 88, Tilburg jrdag voor de middag van 9.00 uur tot 12.00 uur. s in vele verschillende kleuren en berbertinten. Over goed ver. Tilbi strad. Velt prachtige negende maal teleins in het petitie en de verzoekschriften aan de burgemeester en Van Puyenbroek, door leden van de Steungroep. iel taar A Verzamelaars Vereniging Tilburg INTERNATIONALE MUNTENBEURS ZONDAG 11 FEBRUARI Strand-restaurant Beekse Bergen Zaal open: 9.00 tot 17.00 uur. Gratis busvervoer v.a. station nabij rijwielstalling 9.00 - 10.00 - 11.00 uur enz. commissies voor voor publiciteit. werd gevoerd, leidde ook tot de kon- klusie dat een wijkcentrum voor Fa tima noodzakelijk leek. Deze toezegging is voor een aantal in woners van Fatima het eindpunt van een lange tijd van vergaderen en aktie voeren. 'toeven, dat weini- nieuw" 1 Dito.^.^ de uitlating/ genuancet't. het zijn i die men deze gezichte/ tellen over ook nieu\ Het kara uitlat Dubbele beglazing thermopane of polypane. Schildersbedrijf Gebrs. Game, Tilburg UITGAVE: DE TILBURGSE KOERIER B.V. Oplage 70.800 ex. OPRICHTER: J.H. G. DE BEER DIR. T. DE BEER-DOUWES REDAKTIE EN ADMINISTRATIE: N.S. PLEIN 14 - TILBURG TELEFOON 013-430783 - POSTGIRO 1126745 /ilde Parochiekerk Waar dat wijkcentrum zou moeten komen wist eigenlijk niemand, totdat bleek dat de parochiekerk van Fatima aan het Fatimaplein, aan het eind van 1979 zou moeten verhuizen naar het bejaardentehuis St.-Josephszorg in de wijk. De kerk zou op die manier vrij komen en een ideale ruimte vormen ■*ir een wijkcentrum. De kerk werd 5 aangeboden aan het lur, die over aankoop log steeds onder enkele of dubbele beglazing (10 j. gar.) eigen vakkundige montageteams ook in kleur leverbaar raadpleeg ons vrijblijvend bij u thuis De organisatie van dit festijn is in han den van de feestcommissie, in samen werking met een aantal andere com missies die allemaal met het car- navalsgebeuren te maken hebben. In dit geval zijn dat de muziekcommissie, de commissie Raad van XI en de Op woensdag 31 januari werd door 15 vertegenwoordigers van verenigin gen uit de wijk Fatima een petitie aangeboden aan de burgemeester en wethouder van Puyenbroek, evenals een ton met ruim 850 verzoekschrif ten van bewoners. In de petitie en in de verzoekschriften ging het om een wijkcentrum voor Fatima. Een wijkcentrum dat er nog steeds niet is, ondanks het feit dat er al enkele jaren lang door bewoners aktie wordt gevoerd voor de komst van zo’n wijkcentrum. Een wijkcentrum is hard nodig voor Fatima. Dat blijkt wel uit de vele noodkreten die opstijgen uit het verenigingsleven in Fatima, dat door een groot gebrek aan ruimte moeite heeft om van de grond te komen. En dat terwijl er in Fatima toch genoeg mensen zijn die zin hebben om mee te doen in het wijkverenigings- leven. Als er maar ruimte voor was!! Carnaval ’79 staat weer voor de deur onder het motto «Beter gek gepraot as gek gedaon Daarom staat op zaterdag 10 februari het Prinsenbal op het programma. Voor dat feest nodigt prins Noud I alle kruiken uit. In ieder geval zullen aanwezig zijn: de Oppers, presidenten, voorzitters en prinsen van alle echte Tilburgse carnavalsverenigingen. Misschien dat het daarom wel Prinsenbal heet. Bij ’n overlijden in uw familie, zowel 's nachts als overdag belt u eerst ons, wij nemen al de zorgen, betreffende de begrafenis of eventueel cre matie van u over. BEGRAFENISONDERNEMING Kom nu naar JANSSENS en kies uit de grootste collectie van Zuid-Nederland eigen douane-entrepots deskundige voorlichting kleden op zicht bij U aan huis Alle kleden met garantie-certificaat van echtheid VELDHOVENRING 2 TILBURG TEL. 013-420504 derzijds is het mogelijk dat enkele be woners de nieuwe huur niet hebben kunnen opbrengen. Vooral dit laatste zal naar ons idee een goed onderzoek behoeven. Onze eerste indruk is echter dat weinig bewoners ter wille van de nieuwe huur vertrokken zijn. onderzoek zal er toe bijdragen dat ngen van de heer Kox meer ?erd zijn. Een geruststelling: nog steeds 'dezelfde gezichten i tegenkomt op Padua. Het zijn :z:z':ten, die iets kunnen ver ier stadsvernieuwing, uwbouw mogelük is. ^arakter van de wijk zal door de uingen van de heer Kox niet ver stoord worden. Integendeel, het zal versterkt worden om de werkwijze sa men iets te doen, te verstevigen. Deze werkwijze kan ook voorgesteld worden door de Bond van Huurders en Wo ningzoekenden. Het zal er toe bijdra gen dat er echte stenen verplaatst worden en dat de huren betaalbaar blijven. Overigens zagen wij graag dat de heer Kox in een vergadering bij ons zijn bewering waar komt maken. F. Vermeulen, voorzitter wijkstuurgroep J. Abbenhuis, voorzitter huurders gemeentewonin- gen Paduastraat 3, Tilburg Tilburg, 4 februari 1979 :d twee weken is het weer zo- burg wordt weer camavals- :1e duizenden kruiken gaan dit s feest weer vieren. Voor de organiseren de kas- centrum een kroegen dweiltocht. De deelnemende kroegen zijn: de Meulen, Spinnewiel - Joker- bar, Bodega, Chez Antoine, Bonte Koe, Damrak, Castell, Old Fashion, Talk of the Town, de Schuur, Extase, Cambrinus, Dionysos en de Schotch Inn. Dit jaar dus weer veertien kroegen die bezocht moeten worden. Om mee te doen, moet men op een van de deelnemende kroegen, een dweilkaart met vignet kopen voor een rijksdaalder. De dweilkaart wordt in elke kroeg, die bezocht wordt, afge stempeld. Na afloop wordt de kaart ingeleverd in de laatste kroeg. Op 7 maart zal prins carnaval in de Talk of the Town de trekking verrichten v; de winnende dweilkaart. Hoofdprijs een reis voor twee personen naar het openingsartikel van de vorige week stelden wij de vraag of de gebracht heeft de I irheid van de bewoners van de Padua wijk een andere woonruimte aafigezet om~ welkt moest zoeken. De heer Kox, die in dat artikel aan het woord kwam, vond van weL Daarmee is de discussie echter nog lang niet gesloten, want een JJ/*” s aantal inwoners van de Paduawijk is duidelijk een andere mening toege- voor Het daan. Zij voelden zich in hun wiek geschoten door deze stelling, zeker oul omdat zij in het verleden veel moeite hadden gedaan om het project in de probleem Paduawijk te verwezenlijken. Zij vragen zich daarom ook af: woners ht naar voor l WAAR HEEFT DE VOORZITTER VAN DE BOND VAN HUURDERS singen. Oplc EN WONINGZOEKENDEN DE HEER KOX, ZIJN INFORMATIE VANDAAN GEHAALD? uitermate lastig was voor de werk groepen Peuterzaal en Hobbyklub, die inmiddels meer dan genoeg mensen bij elkaar hadden om te beginnen. Alleen de ruimte was er niet. Daarom stuurde de Steungroep op 19 juni een brief naar het kollege van B&W, waarin men vroeg om aanschaffing van de Fatima- kerk als wijkcentrum, maar omdat men wel besefte dat dit nog enige tijd kon duren, stelde de Steungroep ook een aantal noodoplossingen voor, waar een wijkcentrum tijdelijk huis vesting zou kunnen vinden. Dat waren de kantoren van Gulf of Anco, op het terrein van van Raak of het Parochie huis. Toen in de daaropvolgende we ken bleek dat deze noodoplossingen geen van allen bruikbaar waren, ver zocht de Steungroep op 24 augustus 1978 de gemeente om een tijdelijke ba rak te bouwen. Aanloop De feestcommissie hoopt dat dit Prin senbal een geweldige aanloop naar een groots carnaval wordt en omdat te verwezenlijken zijn natuurlijk zoveel mogelijk kruiken en kruikinnen nodig. Als die maar op komen dagen komt de stemming er vanzelf in, zeker als daarbij de Loeiers en de Sleutelsollers nog een handje helpen met de muziek. Het motto van het Prinsenbal is «Gij op Sjaanternel, ik ók». Voorafgaande aan het Prinsen*??.! worden alle verenigingen uitgenodigd om met twee afgevaardigden hun op wachting te komen maken bij prins Noud. Speciaal hiervoor is de Van Dalsumzaal gereserveerd. De organi satie van dit Louwuurke is in handen van de commissie Algemene Zaken, die de verenigingen hierover al een briefje stuurde. Ook de Duvelèrs heb ben op de tiende een lange avond voor de boeg. Vóór het Louwuurke zullen Bond zij in een speciale bijeenkomst door kender prins Noud, ook in de Van Dal- strekki sumzaal. Een drukke avond voor het gezelschap dus. Burgemeester en wethouder, die door vele akties al wel op de hoogte waren van het probleem, zegden toe dat er zo vlug als mogelijk begonnen zou worden met een barak, waar ruimte zou moeten zijn voor de aki meest nodig hebt 3nbal «Moest de meerderheid van bewoners idigd van paduawijk andere woonruimte zoeken?». Terecht, plaatst de Til burgse Koerier van donderdag 1 feb ruari 1979 een vraagteken achter de kop van dit artikel. Op het vraagteken achter het artikel kunnen wij wel ant woorden. Hopelijk zijn dan de uitla tingen van de heer Kox voor hem recht gezet. De heer Kox kan dan in zijn hoedanigheid als voorzitter van de J van Huurders en Woningzoe- en rechtvaardige informatie ver strekken naar zijn toehoorders. In de Paduawijk stonden 69 gemeen- tewoningen die zijn gesloopt en niet zijn de ig met ons en oningen aan- n de stad. Met het de nieuwbouw had- keus om huurder er niet toe /elke reden dan ook te gaan verhuizen. Zeker doen stadsvernieuwing zoals die bij gebeurd probleem gevallen 'et zijn meestal zeker begrijpe ndere bewoners die zich als aandienden. Met deze be- hebben wij samen gezocht ,r hen aanvaardbare oplos- Jplossingen die wij samen ge zocht hebben in de Paduawijk, tenzij de bewoner anders heeft gewild. Ook hier heeft het grootste gedeelte geko- gerenoveerd. Hiervoor zijn in de zen voor de Paduawijk en is in hun plaats gekomen 86 woningen, te weten wens voorzien. Uiteraard is het op de 48 kleinere woningen, o.a. voor be- dag van vandaag nog een normaal jaarden, c.q. onvolledige gezinnen en verschijnsel in welke wijk dan ook dat 38 eengezinswoningen. Ruim 80 van er bewoners gaan verhuizen. De rede- de huurders had zich uitgesproken nen kunnen heel verschillend zijn, voor deze vernieuwbouw. De ver- Begrijpelijk is het dan ook dat in een scheidenheid in grote en kleine wonin- wijk waarin woningen staan in de par- gen was de uitdrukkelijke wens van de tikuliere sektor weleens verwisselen bewoners. Tot deze keus zijn wij sa- van eigenaar. Of de huurder koopt de men met de bewoners gekomen om te woning, of er dient zich een andere voorzien in de behoefte van de katego- eigenaar aan. Ook in onze wijk is dit rie oudere bewoners die graag een een normaal verschijnsel. Toch zou kleinere woning huurden. het de stadsvernieuwing in zijn al- Tijdens de vernieuwbouw zijn de gemeenheid ten goede komen om eens huurders in samenwerking met ons en te onderzoeken waarom een aantal de bouwverenigingen, woningen aan- oorspronkelijke bewoners nu niet geboden elders in de stad. Met het meer in de wijk wonen, gereedkomen van de nieuwbouw had- Enerzijds kan dit veroorzaakt wórden den de bewoners de eerste keus om door de normale doorstroming, dat terug te keren in deze woningen, sommige elders een huis kopen. An- Slechts vijf bewoners vonden nieuwe huur te duur en zijn blijven zitten in de hun toegewezen ruilwoning. Elf be woners vonden zich te oud voor het hele proces en zijn opgenomen in een bejaardencentrum, of zijn blijven wo nen in hun ruilwoning. De zorgelijke vraag in het artikel hoe het zit met de oorspronkelijke bewo ners en waar zijn ze naar toe gegaan is hiermede ontzenuwd. De aandacht voor Padua heeft niet alleen landelijk, maar ook internationaal de aandacht getrokken. Het kan zijn dat in het artikel huurwo ningen zijn bedoeld in de partikuliere sektor. De vernieuwingen daarin aan- Rechtstreekse verkoop af worden op maat gemaakt dubbele dichting tegen tocht vragen geen onderhoud 80.000,— Publiek^ Werken kreeg daarop op dracht om een advies uit te brengen over het bouwen van zo’n barak. Dat advies kwam drie weken geleden. De barak zou een omvang moeten krijgen van 9 bij 6 meter. 36 m2 dus voor een tijdelijk wijkcentrum. In deze barak zou ruimte komen voor de Peuter- speelgroep en de opbouwwerker. Voor de hobbyklub was geen plaats. Alles bij elkaar zou dat 80.000,gul den moeten kosten. Dat advies was voor de Steungroep de druppel die de emmer deed overlopen. Er werd een kaartenaktie op touw ge zet, waarin de buurtbewoners door ondertekening van een kaart uiting konden geven aan hun ongenoegen over de gang van zaken. Op 28 januari werden door ophalers en drumband 850 van de 1.200 uitgedeelde protest- kaarten opgehaald. Die werden op 31 januari samen met de petitie aangebo den aan de burgemeester en de wet houder mevrouw van Puyenbroek, waarbij de burgemeester overigens tegen de heer Marcelis zei dat als hij voor 80.000 gulden iets goedkopers kan vinden, hij daarmee akkoord zou gaan. De heer Marcelis is zodoende al druk op zoek. Intussen heeft men in Fatima de hoop op de kerk als wijk centrum nog niet helemaal opgegeven. Publieke Werken heeft een inrich- tingsschets gemaakt, waarover al ver gaderd werd. Voordat de kerk als wijkcentrum in gebruik kan worden genomen zal er nog flink wat water door de zee moeten stromen, als het al ooit zover komt. De cirkelfoto van deze week werd gemaakt op de Postelse Hoeflaan. De omcirkelde figuur kan aan ons buro volgende prijzen komen afhalen: f 10,van de Tilburgse Koerier; een verrassing van Gijzen Optiek, Koestraat; een waardebon voor een slinger echte Tilburgse boerenworst van P. v. Amelsfoort snacks, Insulindeplein 19; waardebon voor een saunabad van Studio Sylphide, Goirkestraat; vier broodjes Jantje van Broodje Jante, N.S.-plein; waardebon voor een boeket of plant t.w.v. f 7,50 van bloemensalon Flamingo, Hasseltstraat; waardebon voor een jaarabonnement van de Openbare Bibliotheek, Koningsplein; waardebon voor een ijstaart voor 12 personen van diepvriescentrum Ad Bertens, Ringbaan Oost; een kado van f5,van boetiek Den Uil, Antoniusstraat; een waardebon voor een zonnebad van 30 minuten van Effi, IJzerstraat 5; een transistorradio van Uni-Sales, Stadhuisplein; een waardebon voor een koude schotel t.w.v. f 10,van Catering Service Veldkamp. Esdoornstraat 13. De winnaar van de cirkelfoto van vorige week heeft zijn prijzen reeds opgehaald. Foto van Aarle Eerste aanzet De eerste aanzet hiervoor werd gege ven in 1974 toen wijkbewoners aktie voerden tegen de aanwezigheid v containers in Fatima. Die groep wi verder gaan door zich in te zetten voor veiliger verkeer in de wijk en meer groenvoorzieningen. Deze aktie was echter maar een kort leven beschoren, omdat men een tekort had aan mensen en vooral aan financiële middelen. Toch bleken deze akties achteraf het eerste georganiseerde optreden van buurtbewoners te zijn. Voor eer In 1975 werd het weer eens gepro- te koop aangeboden aan het gemeen- beerd. Een lid van de aktiegroep 2000, tebestuur, die over aankoop van de dat ook in Fatima woonde, probeerde kerk nog steeds in onderhandeling is. akties in de wijk weer op gang te bren- Maar ondertussen zat men in Fatima gen. Dat had een hele lange broeitijd nog steeds zonder wijkcentrum, wat nodig, maar uiteindelijk gebeurde er toch iets. Er werd een aantal gesprekken ge voerd met wethouder Driessen, waarna het SCOT financiële steun en persoonlijke begeleiding beloofde, zodat men in Fatima aan de gang kon gaan. Die persoonlijke begeleiding zou moeten gebeuren door een op bouwwerker, die overigens nog steeds in het gebouw van het SCOT in de Willem-II-straat zit, omdat er in Fa tima geen ruimte voor hem is. Initiatiefgroep In 1977 werd er een initiatiefgroep op gericht, bestaande uit wijkbewoners. Eén van de leden van de groep was de heer L. Marcelis, met wie wij onlangs een gesprek hadden over de hele gang van zaken. Het eerste wat de initiatiefgroep deed was het houden van een enquête in de wijk. Hieruit bleek duidelijk dat een groot gedeelte van de bevolking onte vreden was over het feit dat er in de wijk geen ruimte was waar allerlei ver- enigingsaktiviteiten worden ontplooid. Door het gebrek aan ruimte moesten ondertussen een aantal pas opgerichte verenigingen de wijk verlaten omdat er in de wijk geen plaats voor hen was. De initiatiefgroep werd later omge doopt in «Steungroep Wijkbelangen Fatima» en door deze steungroep werd op 14 maart 1978 een vergadering gehouden met alle verenigingen uit de wijk. Bovendien was iedereen uit Fa tima voor deze bijeenkomst uitgeno digd. Op deze vergadering werden een aantal werkgroepen opgericht, die zich bezig moesten gaan houden met het opzetten van een aantal aktivi- teiten. Dat waren de groepen Peuterspeel zaal, Verkeer, Hobbyklub, Groenvoorziening en wijkkrant. Ook voor deze vergadering was door een delegatie wijkbewoners regel matig gesproken met wethouder Driessen, die beloofde een onderzoek te zullèn laten doen naar een mogelijke huisvesting voor de aktiviteiten uit de wijk; eigenlijk gewoon dus een wijk centrum. Een onderzoek van de SBTW (Stich ting Beheer Wijkcentra Tilburg), dat naar aanleiding van deze gesprekken zonnige zuiden. Verder is een week end Londen de tweede prijs, en een racefiets de derde. Daarnaast zijn er nog vele andere prijzen. Het wijkcentrum voor Fatima heeft een «hoge prioriteit» bij de gemeente, 0R r> renlöouuj en

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1979 | | pagina 1