2 A L Z O N_ ALUMINIUM ZONWERING v I Franse folkformatie in trefcentrum Moergestel Israëls Rivièra ligt aan de Rode Zee ars” IDEN verdere ontwikkeling Wat voor kansen hebben onze kinderen Acht fijne dagtrips voor groepen in het Hart van Brabant Vrolijke bloeiers brengen de lente mode in leer en suède Meer overleg van scholen bij overheidsmaatregelen «Opzet Dorpenplan» basis voor Donderdag 18 januari 1979 pagina 35 DE TILBURGSE KOERIER •wari 1979 pagina 34 Leefbaarheid kleine kernen staat voorop In inspraak wordt voorzien )RD 95 Cursus «Vorming» bij Kath. Vrouwengilde meer Met bussen en hostessen >ns raad ’n Dagje verwennen na- orig Koningin van Sheba was er al 3000 jaar geleden Diverse Renata’s C31CC Leergangen wijzen of problemen komt recht soms larantie Nu extra voordeel bekende steunmerken, o.a. die door ïrnen van Van Bommel Jat or Durea Ara Cristall VAN RIJSWIJK SCHOENEN toeren- he achter aan de >rt- T O Y O T A t. Nu is Eilat Rivièra in- 150 140 ’t hier- reeds Winkel Showroom Tilburg Goirkestraat 26 tel 013-425.180 Breda Haagdijk 52 tel 076-133.332 St.-Annaplein 14 Tel. 350017 Prijs 42.- niet- van 94.- 97.- RECHTSTREEKS VANAF DE FABRIEK :olle» Hexagone iris» Hexagone Hamers van Hooi Tel. 013-434860 22BI 600 nst. 1977 I 250,- I dag 21 ?t functioner ■et Medisch levrouw Dra Enkele prijsvoorbeelden: Breedte Hoogte 80 100 140 140 180 200 t Hart van die in het worden belang- er voor jaar een het kind tot de ard ge- anale faam. z^xaba ligt op van de idelijker zijn de 1 Saoedi-Arabië Koop eet lende kleurei een gezellige den ze koel koud is kunnen ze (halfschaduw). Cn en narcissen in pot geve Er kan niets mislukkei bloeien van de knoppen in de vensterbank te zien Geef regelmatig water, na 1, zijn de bollen waardeloos. formatie is verstrekt, heid komen voor de ideeën en aanmerkinj dorpenplan te spuien. Die informatiefase zal starten in de cember 1979. De informatie-avonden zullen plaatsvinden in begin februari, en in juni 1980 zal een definitief besluit genomen worden over het Dorpenplan van het Stadsgewest Tilburg. Terug naar de dag van vandaag. Vorig jaar is gebleken dat de belangstelling voor de groepsdagtochten zich zeer sterk verder heeft ontwikkeld, f' liefst 25.000 mensen hebben voor VVV-service aangeklopt. Alle reden dus tot juichen. De heer Hörmann wees vervolgens op de gevolgen van de genoemde be leidsbeslissingen van de overheid voor de werkgelegenheidssituatie. Het bestuur van de Katholieke Leer gangen bereidt thans maatregelen voor frankrijk voor ar- t. Ook skiën e Paradijs voor zonaanbidders gorter een unieke flora en fauna. Diepzee- duikers uit de hele wereld komen naar Eilat om hun sport in de Rode Zee te beoefenen, omdat - -1 moois onder water te zien is. Dat ple zier is vooral te beleven in de win termaanden, want ’s zomers is de hitte soms hinderlijk. De temperatuur van het zeewater bereikt dan wel eens waarden in de buurt van 30° C. Oor zaak: de Rode Zee ontvangt weinig verversend water, omdat het een bin nenzee is. Vandaar ook dat het zoutgehalte hoger is dan wat wij ge wend zijn. Plezierig overigens voor slechte zwemmers en bijv, reumapa- tiënten! Niet alleen voor diepzeeduikers is Eilat aantrekkelijk. Men kan er uiter aard heerlijk zwemmen. Verder is de sterdam, Rode Zee ideaal voor waterskiën, jet- 24.96.42. wij onze kinderen de hun levensweg mee te J houden van onze kinderen, ir dat houden van betekent ook, wij ons verdiepen in de aard van kind. Wat heeft mijn kind nodig >rden er veel kansen ge- kinderen. Zijn wij op de ie mogelijkheden We- asen te benutten Kun- >deren voldoende op weg Zijn isen die or „staan :sties zal het in deze a bestaande cursus ’en stellen. Ook nie* .atgenoten zijn om het inwonerstal van de kern 1"“’ het bijbehorende buitengebied op p_ te houden. In het stadsgewest Tilburg B zijn dat de kernen Dongensche Vaart, voorwaarden en beperking van De Moer, Hulten, Molenschot, Riel, middelen. Samen met een planks c-ii. i.ker Haghorst, artel, Loon op "lulsel. de kernen heid 4. Voor 5. FysL onder i De gemeenten in de groeiklasse 2 der 1 wordt een groei toegestaan die relatief wel I minder zal zijn dan die uit de derde I groeiklasse en ten hoogste gelijk mag J zijn aan het gemiddelde van de wo- i ningbouw bij per saldo natuurlijke groei van de gemeente. In het stadsgewest Tilburg zijn dit de kernen Gilze, Alphen, Diessen, Mid- delbeers, Moergestel, Haaren en Lage i Mierde. De groeiklasse 1 is voorbehouden aan I de gemeenten voor wi* voorraad ten hoogste met het aantal woning van vo1- Wij leveren tevens: Aluminium jaloezieën voor binnen en buiten Vertikale jaloezieën Rolgordijnen Zonneschermen Aluminium raam-en deurhorren A He maten - Vele kleuren - 5 /aar garantie - Gratis meten -Snelle levering wie, de woning- e meg toenemen igen dat nodig is Op zaterdag 20 januari aniseert «The Rock ’n’ Roll Society-Tilburg» wederom een internationale rock ’n’ roll-meeting in zaal de Harmonie, Stations straat 26, Tilburg. Overdag is er een grammofoonplatenruilbeurs, die duurt van ’s morgens 11.00 u. tot’s avonds 18.00 u.’s Avonds van 20.00 u. tot 24.00 u. vindt er een optreden plaats van de Tilburgse rock ’n’ roll en rock-abilly-groep Savage Kalman and the Explosion Rockets. Deze groep maakte onlangs hun eerste plaat, die regelmatig te horen is op Hilversum III en was in december 1978 te gast als huisorkest bij de TROS Top 50. Er worden mensen verwacht uit o.a. Engeland, Duitsland, België en Frankrijk. In het waarom van deze dagtrips en onmiskenbare populariteit ervan is geen verandering gekomen. Uit de praktijk is de laatste jaren bij Streek VVV Hart van Brabant gebleken dat er een grote behoefte bestaat aan komplete dagarrangementen. Een be hoefte die verklaard zou kunnen wor den uit een gebrek aan inventiviteit interessante en leuke attrakties te den. Toch is er zeker meer, want wie laat zich niet eens graag een dagje verwennen. De tijd hebben we er voor, het vervoer is geregeld en dat allemaal die zonder meer interessant te noemen zijn en waaruit de geïnteresseerdheid en bereidheid van het bedrijfsleven om een goed produkt tegen scheme prij zen te leveren, zonneklaar blijkt. Maar er is meer en wel in een hoek waar men niet zo snel zal gaan zoeken. 25.000 tevreden dagarrangemen tenklanten vorig jaar. Hoeveel daarvan zullen geïnteres seerd zijn geraakt in het Hart van Bra,- bantland met zijn talloze mogelijk heden en die dan weer terugkomen om nog meer te ontdekken en nog meer, want in deze streek kan het gewoon niet op. Sla er het boekje maar eens op na. Een telefoontje aan 013-43.61.31 en het wordt u keurig bezorgd. Dan nog even stilstaan bij de dagtrips zelf die óp een uitstekende manier in el kaar zijn gepast en die geen gebiedjes, hoe klein ook, onbesproken laten. Ga maar eens mee op ontdekkingsreis. Op vrijdag 19 januari wordt in Café Bet Kolen, Broekhovenseweg een Country en Western show georganiseerd door Country Club Tilburg. Vanaf 8.30 uur valt er te genieten van de muziek van de heel populaire Engelse clubwinnaars The Mike Scott Tracy Band. Deze uit Kent afkomstige formatie won The Best band in ien. In het England award in The Tennesee Club in Wimbledon. Door de grote drukte in :nde 15 ker- voorgaande shows is er besloten om het Café om 7 uur te sluiten om de Country i aan te merken Club de beschik! )e Moer, Hulten, nu de gelegenheid geven oir .vt, Kiei, oiest-Houtakker, entree voor deze gezellige ai Haghorst, Oostelbeers, 7,50. artel, Hooge Mierde, Hulsel, Zou U lid willen Middelbeers en Lage dan kunt U dit Gezien de te verwachten drukte is er voor het optreden van La Bamboche een voorverkoop georganizeerd. Kaarten kunnen besteld worden op nummer 04243-2239. Leefbaarheid Deze opzet kan niet los gezien worden van streek- en struktuurplan. Vooral het struktuurplan voor het stads gewest Tilburg zal nauw samenhangen met het dorpenplan. Het zou zelfs zo kunnen zijn dat het dorpenplan een integraal deel wordt van het struk tuurplan. Het uitgewerkte dorpenplan zal echter meer de nadruk leggen op de afzonderlijke kernen en meer ingaan op de leefbaarheidsaspekten vooral de kleinere kernen. In het ledige dorpenplan zal de groeifunktie van de kernen ten volle gerelateerd zijn aan de plaats- en funktiebepaling in groter verband (kleine en overige kernen) en voorzover mogelijk aan de leefbaarheid (kleine kernen). Het on derscheid tussen kleine en overige kernen wordt hier vooral gemaakt, omdat in kleine kernen (die met min- Dat La Bamboche een graag gehoorde gast is, blijkt wel uit het feit dat de groep vanaf augustus ’77 tot nu toe al over de 100 optredens heeft verzorgd in Frankrijk, Zwitserland, Duitsland en België. Nu komen de vier Fransen en de ene Fran^aise voor de tweede keer in de hierna volgende samenstelling naar ons land. Samenstelling: Jean Blanchard: viool, akkordeon, epinet, doedelzak en zang; Jacques Bbisset: elektrische bas gitaar en zang; Evelyne Girardon: draailier en zang; Daniël Olivier: akoestische en elektrische gitaar; Bernard Chauchat: drums, per- kussie en zang. Discografie La Bamboche: «Jeu a monter sans colle» 1 883005; «Quitte Par. o- 883012. De Moer, Hulten, Esbeek, Biest-Houtakke Oostelbeers, Biezenmor,„., Zand, Hooge Mierde en Hi Om de groeifunktie van c. verder uit te werken en een soort ont wikkelingsplan voor de kernen buiten het stedelijk kerngebied op te stellen werd door het Stadsgewest Tilburg het Dorpenplan Stadsgewest Tilburg op gezet. Het K.V.G. organizeert dit cursus «Vorming» waarin I Elke groep die uit tenminste 20 per sonen moet bestaan begeleid door een VVV-hostess. Onmisbare vrouwen die de wetenswaardigheden van de streek haarfijn kunnen vertellen en die u, vriendelijk en behulpzaam, tot gids zijn. U ontmoet haar bij een van de drie kofHeadressen, of startadressen waar koffie met een Brabantse lekkernij te wachten staat. Vanaf 60, jaar geleden passeerde i van Sheba voor een bezoek Salomo (ongeveer 300 km en van Jeruzalem) een baai Op die plek, het zui- de Negev-woestijn, het Israëlische om een aan de gewijzigde omstandighe- SNIJBLOEMEN den aangepast werkgelegenheidsbeleid Bij vriezend weer moet u kostbare te voeren. snijbloemen uitsluitend goed in papier verpakt over straat meenemen. Thuis gekomen zet u ze enkele uren op een koele plaats in een emmer met water, in het papier (van boven losmaken). Voelen stelen en bladeren stevig aan, dan mogen ze in een vaas worden ge zet. Stukje van de stengel afsnijden en snijbloemenvoedsel gebruiken. Lelies en Alstroemeria’s krijgen de helft van de voorgeschreven hoeveelheid in het water, waardoor de bladeren langer groen blijven. Orchideeën doen het ook goed op gewoon water, alleen van Cymbidium is bewezen dat snijbloe menvoedsel zin heeft. Voor alle houtige stelen is heesterchrystal het aangewezen middel. 6. Leefbaarheidsanalyse kleine ker nen, voorzover samenhangend met draagvlak- en groeiaspekten. Deze zes punten zullen op zichzelf staand en onderling zeker eén aantal knelpunten opleveren. Een overzicht van deze knelpunten en problemen zal te vinden zijn in het befèidspro- gramma, dat tevens aandacht zal schenken aan de vraag op welke wijze aan een mogelijke oplossing, als re sultaat van een afwegings-proces, een bijdrage geleverd kan worden. Daarbij zullen beleidsmatig een aantal keuzes met gedaan moeten worden, gezien er re- peil kening houdend met allerlei maat schappelijke ontwikkelingen, rand- i de - „amen met een plankaart zal dit geheel het dorpenplan voor het stadsgewest Tilburg vormen. Voor de samenstelling van het dor penplan is een werkprogramma opge zet dat zal moeten zorgen voor het verkrijgen van de benodigde infor matie. Interessant is hierbij vooral dat voorzien is in inspraak van de bevol king van de betreffende gemeenten. Nadat aan de bevolking de nodige in formatie is verstrekt, zal er gelegen heid komen voor de bevolking om ideeën en aanmerkingen t.a.v. het Door drs. F. Hörmann, lid van het be stuurscollege van de Katholieke Leer gangen te Tilburg en van de Katholieke Lerarenopleiding te Sittard, werd tij dens een nieuwjaarsbijeenkomst voor de staven van de opleidingen en de cen trale diensten heden ingegaan op de ge volgen van de huidige beleidsombuigin gen voor het onderwijs. De heer Hörmann noemde het van fundamenteel belang voor de scholen om, alvorens het voorwerp te worden van maatregelen van de overheid, in een reëel overleg met de overheid al ternatieven en uitvoeringsmodali teiten aan orde te kunnen stellen. Hij gaf enige voorbeelden waarbij van een dergelijk overleg geen sprake is geweest. Onder andere noemde hij de bijzonder moeilijke situatie waarin de Ongeveer 3000 de Koningin aan Koning ten noorden aan de Rode Zee. delijkste puntje van i verrees 30 jaar geleden stadje Eilat. Aanvankelijk was de ne derzetting een politiepost. het centrum van Israëls «1 ternationaal geliefd oord voor zonaan bidders in de wintertijd. Sinds de jaren vijftig is Eilat door een I imponerende autoweg dwars door de I woestijn verbonden met alle belang- I rijke plaatsen in Israël. Er is ook een vliegdienst tussen Tel Aviv en Eilat. I Eilat is ook een belangrijke haven plaats voor de zeeverbindingen naar en van Afrika en de Oriënt. I De kustlijn bij Eilat behoort t mooiste ter wereld. Als kuurooi niet het stadje intemation De Jordaanse stad Aki nauwelijks 1500 meter afstand baai van E at en zuidelijker grimmige L rgen van duidelijk zichtbaar. De bevolking van Eilat komt net als de andere Israëli’s üit alle wind streken van de aarde. Velen proberen het de toeristen naar de zin te maken, want van de vele bezoekers aan Israël ien er tienduizenden in Eilat te lt om te genieten van de zon, ont spanning en gastvrijheid. Niet rood maar blauw De oorsprong van de naam Rode Zee hebben de geschiedvorsers nog steeds niet ontdekt. Feit is in ieder geval dat het water niet rood, maar prachtig blauwgroen is. Misschien heeft de naam iets te maken met het rood ge- pigmenteerde blauwwier, dat aan de wateroppervlakte drijft. Aan de kust van deze ongeveer 2300 km lange binnenzee (grootste diepte 2600 meter) liggen talrijke koraalriffen en koraaleilanden. De zeebodem biedt opleidingen tot eerste - graads leraar in de tehatex - vakken (tekenen, hand vaardigheid en textiele werkvormen) zijn gebracht. Een ander voorbeeld vormt de be zuinigingsoperatie die op de nieuwe lerarenopleidingen wordt toegepast. Ook werd verwezen haar de laborato riumopleidingen van het Dr. Struijckeninstituut, waar een voor treffelijke interne stage-regeling werd beëindigd zonder dat enig alternatief voorhanden is. 3 klassen I De aard en omvang van de toekom- I stige groei van een gemeente zou be- I paald moeten worden aan de handVan een indeling in klassen van de ge- meenten. Aan de gemeenten in de l groeiklasse 3 wordt een groei toege staan die ten hoogste gelijk mag zijn I aan de per saldo natuurlijke groei van de gemeente. Voor het stadsgewest Tilburg zijn dit de gemeenten Dongen, Hilvarenbeek en Rijen, gemeenten in de groei! dt een groei toegestaan dï zal zijn dan die Na de gezelligheid van de feestdagen zitten we in eens met een nogal saai en leeg huis. Natuurlijk proberen we de ’kerstplanten’ zoals kamerazalea, cy claam en kerstster nog een poosje mooi te houden. Af en toe mest en dagelijks wat water, uitgebloeide bloemen ver wijderen - dat is alles. Direkt in het nieuwe jaar zijn er ook al echte voorjaarsbloeiers, zoals primu la’s en bolgewassen zoals crocussen en narcissen in pot. Zet ze niet te warm en vooral volop in het licht, de zon heeft nu nog niet veel kracht en te warm wordt het daardoor niet gauw. :ns drie primula's in verschil- :n en plant ze bij elkaar in schaal. Na de bloei wor- gezet en als het niet te /_e voör goed de tuin in Jrocussen, hyacinten -ïven veel plezier. en en het open :n is boeiend om n gebeuren. het bloeien juichende bewoordingen introdu- rt de Streek VW Hart van Brabant haar jongste uitgave van de «Acht fijne dagtrips voor groepen 1979». Op een prezenteerblaadje, kant en klare sug gesties voor een fijne dagtrip Speciaal bedoeld voor personeelsverenigingen, vrouwenverenigingen, sportverenigin gen en voor hen die op zoek zijn naar leuke attrakties maar die door het vrij grote landelijke aanbod in feite door de bomen het juiste bos niet meer kunnen vinden. En dat juiste bos ligt in het Brabant, getuige de ideeën c keurig verzorgde boekwerkje aangedragen, én... de enorme stelling van wijd en zijd die blijkt te bestaan. Blikken we even terug naar het vorig jaar toen «zes fijne dagtrips» werden <king te geven van zaal en Café. Door deze extra ruimte kunnen we gelanceerd Dat er aan een derge- eid geven om te dansen. U kunt vanaf 7 uur bij ons terecht en de lijke folder behoefte blijkt te bestaan is e gezellige avond bedraagt voor leden fl. 5,00 en voor niet leden fl. wel duidelijk gebleken, gezien het feit dat in de afgelopen jaren het deelne- i worden van deze Country Club wat diverse voordelen meebrengt, men aan deze arrangementen van na doen door contact op te nemen met Dini Lewis, Bankastraat 17, genoeg niets, opgelopen is tot vorig Loven, Tilburg. jaar ongeveer 25.000 mensen.» Op 28 januari vindt er in het tref centrum een optreden plaats van de Franse folkformatie La Bamboche (15.00 uur). De waardering fii Franki tiesten is groot. Ook volks- muziekgroepen kunnen er met optre dens een aardige boterham verdienen. De Fransman betaalt voor een goed stuk muziek al gauw een bedrag dat wij hier en bijvoorbeeld de Britten niet zo snel zullen neertellen. Dat is een van de redenen dat er in ons land vrij zelden Franse volksmuziekgroepen te be luisteren zijn. Des te aardiger is het dat het toch mo gelijk bleek om een gerenommeerde Franse formatie naar Moergestel te halen. Het is de groep La Bamboche, afkomstig uit Lyon. In de steeds wisselende samenstellin gen van de groep blijft Jean Blanchard steeds de onbetwiste leider. Hij is het ook die in april vorig jaar La Bam boche wat meer het aanzien ging ge ven van een elektrische folkgroep. De sound van de groep is wat meer heavy geworden. Traditionele muziek wordt nu gespeeld met hulp van instrumen ten uit deze tijd. De verstedelijking van het platteland, is een ontwikkeling menigeen met lede ogen wordt aangezien. De gezellige dorpskei vroeger verdwijnen, terwijl overal moderne woonwijken als paddestoelen uit de grond schieten. Dat gebeurt uiteraard op grond van een aantal weloverwogen in het verleden genomen beslissingen Vele gemeenten voerden een beleid dat erop gericht was de bevolkings- en derhalve ook de ekonomische groei van een gemeente zo groot mogelijk te maken, meestal onafhankelijk van de bestaande vraag binnen een gemeente zelf. Maar ondanks het feit dat voor vele gemeenten het verzadigingsniveau nog lang niet bereikt is, wordt men zich langzaam bewust van een aantal nadelige gevolgen die zo’n beleid met zich meebrengt. Op de eerste plaats is daar het verlies van het landelijke karakter van de ge meente, en voorts blijft een gemeente lang niet altijd meer één gemeenschap. Een woonbeleid gericht op het aantrek ken van mensen van buiten de ge meente, brengt vaak grote woonpro blemen met zich mee voor bevol kingsgroepen, die toch graag in zo’n gemeente blijven wonen, zoals bijvoor beeld alleenstaande jongeren en be jaarden. Bovendien stellen bepaalde maat schappelijke ontwikkelingen zoals kleinere gezinnen, grotere mobiliteit en veranderende ekonomische om standigheden, aan de woon- en andere voozieningen van een gemeente. Zich mede baserend op dit soort overwegingen streeft het beleid van de Rijksoverheid naar een terugdringen van het vestigingsoverschot in Geld erland en vooral in Midden- en Oost- Brabant. Daarop voortbordurend is het ruimtelijk beleid van de provincie erop gericht uiteindelijk een mi gratiesaldo van 0 te bereiken. In de praktijk betekent dat dat de ge bieden in het streekplangebied die buiten de stadsregio’s en buiten de al verstedelijkte kernen liggen zoveel r mogelijk in staat moeten worden ge steld hun landelijke karakter te be- houden. De groei van de kleine kernen dient beperkt, met dien verstande, dat in het algemeen minstens zij die ter i plaatse geboren en getogen zijn of er ekonomisch aan gebonden zijn, een kans moeten krijgen in een kleine kern te wonen. Inhoud De inhoud van het dorpenplan zou, in het kort, het volgende moeten omvat ten 1. een weergave van de uitgangspun ten en doelstellingen voor het gewest 2. De bevolkingsontwikkeling en de daaraan gekoppelde woningbehoefte 3. Beroepsbevolking en werkgelegen heid Toorzienningen 'ysiek-ruimtelijk onderzoek, waar- >er infrastruktuur; - dan 2.500 inwoners), veelal nog sprake is van een landelijk karak ter. Vanwege de hoge waarde die hier aan gehecht wordt, wordt ook de leef baarheid in de kern onderzocht en in hoeverre die bij groei van de kern aan getast zou kunnen worden. In Stadsgewest zijn de volgende 15 ke.- nen als kleine kernen aan te merken Dongensche Vaart, De Moer, Hulten, Molenschot, Riel, Biest-Houtakker, Esbeek, Biezenmor Diessen, Mierde. Vanaf 35, en windsurfen. Alle voor deze en benodigde uitrustingen zijn in t te huur. De mooie boulevard is ■•vu vertrekpunt voor tochtjes met ple zierboten, jachten en schoeners. Daartoe behoort de in Zweden geregi streerde «Gretel», een indruk- t nergens zoveel wekkend zeilschip, dat onder Finse te zien is. Dat ple- vlag 30jaar lang alle wereldzeeën heeft ,_i j bevaren. Drie Zweden kochten het schip en bouwden het in zes jaar om tot een luxe plezierboot met ruime passagiersaccommodatie Een van de vier zee-observatoria ter wereld bevindt zich in Eilat. Een unieke toeristische attraktie. Een lift voert de bezoekers naar een glazen bol onder zee, waar men kan genieten van de pracht van de koralen en het tropische zeeleven. Meer informatie over Eilat of een va kantie elders in Israël by het Israëlisch Nationaal Verkeersbureau in Am sterdam, Wijde Kapelsteeg 2, tel. 020- ‘S centraal staat. Het K.V.G. volgt mee de lijn die de Ver. Naties aangaven. Allen trachten a beste bagage op I geven. Wij houd maar dat hc"J* dat wij o ons kind. Inderdaad wor boden aan de ki hoogte van die ten wij de kans nen wij de kindc helpen Wanneer wij ondanks onze inzet en goede wil geen resultaten boeken met onze kinderen, wat dan Zijn er dan nog instanties en mens kunnen geven en bijst Maar Over al deze kwesti’ rdeze uit vier causeriën gaan. U kunt vragen leden en hun echt harte welkom. Het programma luidt als volgt woensdag 31 januari 1979 thema de ontwikkelingsfase van het kind van 0« 12 jaar, het accent op de kleuterfase; mevrouw Dra C.A. van lersel - Kneepkens; woensdag 21 februari 1?79 thema het functioneren en de wer king van het Medisch Opvoedkundig Bureau; mevrouw Dra M. Meuwese, „wi_ dir. Med. Opv.kundig Bureau; it om woensdag 14 maart 1979 thema vin- begrijpen ouders hun kinderen - -heer Ad. Mol v.d.Prot. Sticht, voor 5 graag een dagje geestel. gezondh.zorg; jd hebben we er woensdag 28 maart 1979 thema s tot in de puntjes wat doet de pedagogische didactische hT.aal voor prijzen dienst in de scholen mevrouw Dra M. v.d. Capel. Ped. didact. dienst. De cursus begint om acht uur in het N. V.O.B.-gebouw Pieter Vreedeplein 1 (achter V. D., met parkeerplaat sen en 's avonds kosteloos. Tijdsduur van 20 tot 2 u. 30. Als contactpersoon fungeert mevr. H.J.M. Jeukens-Osse, Burg. Suijsstr. 41, Tilburg. Tel. 674170.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1979 | | pagina 35