8, 25 JAAR «PLAYBOY» OOK ZO’N VREESACHTIG VLIEGTUIGPASSAGIER Rossmeisl ruimt op Enorme aanbiedingen in stereo-apparatuur S muziekhuis ^tilburg 598,- 198, 1598, ™»1798, PIANO’S Hoe ver staat men prijzen 2.100 1/1 9.000 5.500,- Pierre Kartner weigert prijs u 2.700,- 900,- 950,- 1.050,- 1.350,- 1.400,- 1.500,- 1.550,- 1.750,- 2.000,- 2.000,- 3.600,- IP» Nu1 18, lage Opruiming van alle inruilorgels tegen ongelofelijke met kunstbloed? 389 nu198, Va 68, DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 18 januari 1979 pagina 17 Klokradio Music Air Van4298? Van226? NU Diverse klokradio’s ien Yattes ïs «lessc NU NU 59,- ap- 65,- AUTOBEDRIJF H. VAN DEN MEIJDENBERG B.V. 699,- DE NET IETS BETERE BMW-DEALER b januari 1979 paginal) Film over Elvis Presley tuner sr met eler Reeds meer dan 58 jaar een begrip van vertrouwen en service EIGEN TECHNISCHE DIENST Loyds cassettedeck Met dolby. Inruil en overgave kleuren-T.V.-appara- ten tegen zeer interessante prijzen. 013-426687 076-147518 01830- 31068 bedient zich eken: hij leert de eerste plaats hun angst on- Sansui Stereotoren Incl. rack - tuner-versterker - cassette deck - platenspeler. Van 2596? NU leet met boxen. JULIANA VAN STOLBERGSTRAAT 7 en 25, TILBURG. TEL. 013-323049 Op alle 3-in-1-combinaties 40 - 50 - 60 korting. Weltfunk - Ferguson - Rosita - Philips, enz., enz. Port, stereo-radio I.T.T. Weekend Met koptelefoon. Van_368? NU Hoewel het vliegtuig vandaag de -voermiddel is dat nogal t wordt, voelen veel ?t op hun gemak erikaanse studie tenminste een vrees- t ge- luidt schrijvers als Henry Vladimir Nabokov. Wij niet bepaalde van onze urrenten volgen en ge**" :hrift gewijd aan cytiw 'TJONGE, TJONGE? WAT 'N INRUILORGELS Grundig Type Studio 1500, incl. boxen Heco Radio en platenspeler 2 x 15 Watt. verscheidene malen i dan de natuurlijke die slijk leren is. ietode toe- f personen, diplomaat, de hand in die Tijdens hun «leerschool» om van hun fobie af te geraken stellen de «passagiers» een lijst op van tien zaken die ze op het gebied van luchtverkeer het meest veraf schuwen. Ze rangschikken die za ken in orde van belangrijkheid, waarna eerst het vaagste gevoel van onbehagen bestudeerd wordt, en geleidelijk alle andere types van onvrede met het luchtvervoer worden uitgepraat. EEN GOED GEKOZEN BRIL MAAKT U JONGER Laat U adviseren door HOOGERS OPTIEK OOGMEET- KUNDIGEN KONTAKTLENS- SPECIALISTEN Besterdpleln 31 Leverancier aan alle ziekenfondsen Tel. 351699 Philicorda-orgel. Eén klavier. Nieuwste model Solina-orgel model A 100. Twee klavieren en 13-tonig pedaal Solina-orgel model T. Met drie voetmaten en percussion Solina-orgel model TL. Idem, maar met ingebouwde 2-speed Leslie Elka-orgel. Veel voetmaten, Leslie en ritme. Met afdekklep Viscount-orgel model C 3. Met vijf voetmaten Solina model G 110. Met ingebouwde ritme-apparaat Hammond-orgel. Met afdekklep en ingebouwde Leslie en ritme. Met de echte volle «Hammond» sound Solina SL. Twee klavieren met vier oktavenomvang en ingebouwde Leslie Philicorda-orgel met twee klavieren en 13-tonig pedaal. 2x4 octaven. Hét orgel voor de klassieke organist Ri-Ha-orgel. Model Largo. Met afdekklep, bank, ritme en Leslie. In Nieuwe staat Portable Viscount-orgel met ingebouwd synthesizereffekt en nagalm. Aan te sluiten op elke versterker. Poten opklapbaar. Inclusief hoes en deksel Er is een film op komst over het leven van de Amerikaanse zanger Elvis Presley, die in 1977 is overleden. De film gaat 20 miljoen H. fl. kosten. Wie de hoofdrol gaat vertolken is nog niet bekend. «Misschien John Travolta, Warren Beauty of gewoon iemand van de straat», aldus een van de producenten. Het script voor de film is gé schreven door George Klein, een vriend van Elvis. «Ik ben niet geïnteresseerd in geld, ik wil erop toezien dat de film het ware verhaal vertelt», aldus Klein. In het voorjaar begin nen de opnamen en rond Kerstmis gaat de film lopen. Sony Stereotoren systeem 11 Inclusief Heco-boxen type 8077 spelt dat het aandeel van dit repertoire, in o.a. de hitlijsten dat volgens hem de laatste jaren al sterk is teruggelopen, nog verder zal dalen. Volgens hem is het weigeren van de prijs het enige middel om hierop aandacht te vestigen, juist ook omdat andere artiesten niets zouden durven on dernemen uit angst voor vergeldingsmaatregelen. Grundig Type Studio 2000, incl. boxen Heco Radio en platenspeler 2 x 20 Watt. VanJ696,- "9 A A NU wVOj" In het buitenland wil Playboy op de markt komen in Australië en in Spanje. Men rekent erop'dat de oplage van deze beide buitenlandse edities samen de 300.000 zal benaderen. Sedert 1972 worden van Playboy edities in West- Duitsland, Frankrijk, Italië, Ja pan, Brazilië en Mexico uitgege ven telkens in de eigen landstaal. Maar de spektakulaire opleving van het Playboy «-imperium is te danken aan het sukses zonder voorgaande van zijn twee speelca- sino’s te Londen, die door de rijke emirs van de Golfstaten worden bezocht. Wij hebben de grootste winsten van.de afgelopen vijfjaar verwezenlijkt dank zij onze speel zalen. En het is nog maar een de buut zo verklaarde Hugh Hef ner die de bouw overweegt van een gigantisch casino in Atlantic City, het Las Vegas van de oostkust van de Verenigde Staten. Ik sta aan het hoofd van het meest opmerkelijke persfenomeen van onze tijd. Ik ben gelukkig dat dit mij te beurt is gevallen zo vertelt Daniels, een 50-jarige met grijzende slapen die steeds en graag omringd is door de mooiste meisjes van Amerika. riteiten door De vermin- fouten deden de ge periode achter de stichter vani Yattes behandeling bestaat uit zes «lessen», een bezoek aan een luchthaven en tenslotte een test- reis tussen Londen en Parijs. «British Airways» steunt Yaffes inspanning. In feite zitten vele luchtvaartondernemingen met dit probleem verveeld. Gewoon om dat het toch maar zo is dat vliegschuwheid klanten doet ver liezen. In de V.S. heeft Panam reeds een duizendtal personen wegens luchtschuwheid «ver zorgd». Ferguson 2 in 1 combinatie Met FM tiptoetsafstemming, 2 x 40 Watt. Garrad platenspeler type 35SB Van 169U? nu 030, Exclusief boxen. Ferguson 2 in l combinatie Met FM-tiptoetsafstemming, 2 x 25 Watt. Garrard platenspeler SP25 Van>W<r- NU JjO," Exclusief boxen. Ferguson radio-cassette-gramo- foon-combinatie, inclusief boxen. Q A Q Van 2445? voor j (slechts enkele stuks) over hun problemen, hun vrees tijdens een vliegtuigreis. Yaffe liet in zijn kantoor twee vliegtuigzetels installeren. Zijn patiënten kunnen er zich in neerzetten en hun veilig heidsgordel omgorden terwijl hij zijn metode toepast. De «pas sagiers» luisteren naar bandjes die geen verband houden met de vliegerij, maar in feite onspan- ningsoefeningen vormen. Het gaat er daarbij'om bepaalde spieren te ontspannen volgens een werk wijze die doet denken aan de oefe ningen die zwangere vrouwen moeten doen met het oog op hun pijnloze bevalling. Finnair, de Finse nationale luchtvaartmaatschappij, stelt haar passagiers zelfs een soortgelijk geluidsbandje ter beschikking tij dens transatlantische vluchten. Maar Yaffe zegt dat de meeste luchtvaartbedrijven er bij voor keur aan geven hun passagiers in de waan te laten dat zij geen ont spanning nodig hebben. VS bloe opgeb ratorit ren ratten met ven. De Russen onthulden tot dusver echter niet dat ze re search uitvoerden i.v.m. koolstofïluoride. Volgens Zül- zer zullen de Westerse geleer den ongetwijfeld erin slagen over vijf tot tien jaar kunst- bloed aan te maken. Drie Amerikaanse bedrijven heb ben daarvoor een overeen komst met Bethesda. Grundig Type Studio 2040 incl. boxen Heco. Radio en platenspeler 2 x 40 Watt. VanJ296? 0A0 NU O wO smen- jekules ve gedu- groter zijn 1 molekules. Deze molekules, zo ver klaarde prof. Rosenberg, wor den vergroot door er een aan tal polymeren op aan te bren gen, of nog door polymeren te vormen die uit verscheidene molekules natuurlijke he moglobine bestaan. Rosenberg voegde eraan toe dat de vorsers eveneens emul sies hebben samengesteld van koolstofïluoride, syntetische oplossingen, die eveneens de rol van zuurstofdragers kun nen vervullen. Aldus konden katten, waar van het bloed vervangen werd door een emulsie van luoride 6 tot 8 uren in iuen en dieren waar voor 85 procent ilossing vervan- twee weken Stationsstraat 95-97 - Waalwijk Telefoon 04160-32443 en 34541 Russische wetenschapsr sen zijn er in geslaagd g rende acht uren dieren in I te houden waarvan het bloed volledig vervangen was door kunstbloed. Volgens prof. Grigori Ro senberg is deze bloedver- vangende stof, die zuurstof meevoert, in het instituut voor hematologie en bloedtrans fusies samengesteld. Het gaat om een mengsel op basis van hemoglobine, waarvan de mo- Prof. William Crosby, leider van de afdeling hematologie in de Scripps-kliniek te La Jolla, in Califomië, acht het tenslotte zijnerzijds mogelijk dat de Russen bepaalde problemen hebben opgelost die verband houden met het gebruik van gezuiverde hemoglobine als bloedvervangend middel, maar hij blijft niettemin skep- tisch wat het resultaat aangaat. vinding in twijfel. Prof. Wolf Zülzer, van he' nationaal in stituut voor hart, longen en bloed te Bethesda (Maryland), voorzitter van een Ameri kaans - Russische kommissie voor bloedtransfusies ver klaarde hieromtrent dat in de reeds een gelijkaardig ïedvervangend middel werd gebouwd en dat in de labo- ivria reeds verscheidene ja- met kunstbloed le- worden zo zegt Derick Daniels - een rechtstreekse zinspeling op Penthouse de grootste kon- kurrent van Playboy Met een oplage van 4,5 miljoen eksempla- ren heeft Penthouse dat uit voeriger foto’s publiceert die de pornografie benaderen, is Pen thouse qua oplage in de buurt van Playboy gekomen waar van de oplage van op minder dan 6 miljoen eksemplaren is gevallen. Adverteerders geven echter de voorkeur aan Playboy dat zich richt tot een publiek dat welgesteld is. Playboy beroemt er zich op 14 miljoen zakenlui te bereiken tegen 10 voor het weekblad Time en 9 voor News week -Jj Hefner, waren voor de De inkomsten uit publiciteit van Playboy »-groep verlieslatend. Playboy zijn dit jaar tot 50 Hoewel voorstander van een J-"-- J-* strenger beheer, bleef de nieuwe leider van het Playboy »-rijk trouw aan de opvatting van het cv» (uiosoluil vasuiu s magazine dat zich de samen film, verhuur van wagens), ge- werking verzekerde van grote daald tot 1,1 miljoen dollar nadat schrijvers als Henry Miller en zij twee jaar tevoren de top van Vladimir Nabokov. Wij willen tende magazine Ga 11,3 miljoen dollar hadden bereikt. niet bepaalde van onze kon- nemen en de oplage De toestand was ernstig en Hugh kurrenten volgen en geen tijd- teel 500.000 eksempk Hefner, die 72 procent van de aan- schrift gewijd aan cynecologie beien, delen van de groep bezit, ver trouwde de leiding van Playboy Enterprises toe aan een gewezen journalist, de 50-jarige Derick Da niels. Deze nieuwe direkteur-ge- neraal trof onmiddellijk drakoni- sche bezuinigingsmaatregelen. Verscheidene Playboy »-klubs in de Verenigde Staten en een ho tel werden onmiddellijk gesloten. Een deel van het personeel werd afgedankt en de verspillingen van Hefner ingedijkt. Zo werd de zwartgeschilderde DC-9 die gebruikt werd om gasten van Hef ner te vervoeren tussen diens ex- travagante50kamers tellende villain Chicago en zijn eigendom in Los Angeles, verkocht. Sommige prestige-aktiviteiten onder meer in de filmsektor, werden geschrapt. De films The Naked Ape (De Naakte Aap) en de MacBeth »- verfilming van regisseur Roman Polanski, een persoonlijke vriend In verband met de weigering van Kartner heeft Conamus besloten de bijeenkomst waarop de prijs zou worden uitgereikt niet door te laten gaan. loten ruimten, evenmin s als een ander lid van de r.3groep die niet er opgezet is het feit dat hij «daarboven» maar normaal geen hoogte vrees heeft. Psycholoog Yaffe t van twee basistechniek zijn «patiënten» in de e de echte aard van hun angst on derkennen en af te leren. Hij maakt hen m.a.w. ongevoelig voor hun angst door er hen geleidelijk aan mee kennis te laten maken. Daarna volgt een gewenningspro ces als gevolg waarvan iemand zo vertouwd wordt met het voor- of onderwerp van zijn vrees dat hij eraan gewoon wordt. De vijf testpersonen praatten gebrom van vliegtuigmotoren dag een vervoermiddel is dat nogal maar de achter zich dichtslaande veel gebruikt wordt, voelen veel deur akelig vindt. reizigers er zich niet op hun gemak De man die Van die dicht- in. Volgens een Amerikaanse studie vallende deur geen lekker gevoel maakt van ieder gezin tenminste krijgt, is normaal niet bevreesd één persoon deel uit die een vrees- -voor gesloten ruimten, evenmin achtig vliegtuigpassagier moet ge- overigens als een and noemd worden. Daarin verluidt terapiegroep die niet ooken dat is misschien nog eigen- met c,;. ui; aardiger dat slechts één op tien zjt| personen echt van een luchtreis ge- vrèei niet. Psycholoog Yaffe van het Guy’s Hospital te Londen, verklaart hier- omstrent dat heel wat beroemde fi guren uit de politiek of amuse- mentswereld met tegenzin een vliegtuigtrap bestijgen. Hij stelde een lijst op van mensen die door de aard van hun werk of loopbaan ge noopt zijn het luchtruim te door kruisen, maar die er wel de voor keur zouden aan geven op de be gane grond te blijven, o.a. boks kampioen Mohammed Ali, de ge wezen gouverneur van Califomië, Ronald Reagan, de Amerikaanse filmster Doris Day, de rock-zanger David Bowie, en zelfs stuntman Evel Knievel, een kerel die de ge woonte heeft met zijn motorrijtuig over hele rijen auto’s te zweven, maar een afkeer heeft van lijn- vluchten. Hier gaat het echter maar om mensen die zich tijdens luchtrei- zen niet in hun sas voelen, maar hun gevoel van onbehagen toch van zich kunnen afzetten. Er zijn daarentegen een betrekkeilijk groot aantal reizigers die aan vliegangst lijden. Yaffe stelt dat het geen bejaarde dames zijn, zoals men geneigd is te geloven, die een vliegtuigreis als een nieuw experiment beschouwen, maar W zakenlieden, diplomaten en kun stenaars. Voor hen die luchtshuw zijn is een vliegtuig, als ze er ooit een betreden, synoniem met koud zweet, flauwvallen, misselijkheid, bibberen, krampen en tandenge- klapper. Voor zulke mensen is een reis van de transatlantische route een hel (de vlucht duurt zeven uren), zo meent hjj. Yaffe denkt echter dat c luchtschuwheid met een tamel eenvoudig terapie af te leren Yaffe paste zijn geneesmetodet op een groep van vijf o.w. een vrouwelijke c., die een bevordering van wees omdat zulks haar zou plicht hebben vliegtuigreizen maken, evenals een jongeman die van vliegtuigen als dusdanig houdt hij zegt zelfs dol te zijn op het koolstoffh leven blijven v van het bloed door deze opl___ gen werd hadden nodig om hun eigen bloed op nieuw aan te kweken. DOELTREFFEND? Dit bloedvervangend middel zou de komende tien jaren in de klinieken bruikbaar kunnen worden, zo meent de Rus sische geleerde. In de VS trek ken verscheidene Ameri kaanse specialisten niettemin het belang van de Russische Kartner: «Juist door de vele internationale sukses- sen die ik verleden jaar had, viel het mij op dat in het buitenland zonder uit zondering de eigentalige artiesten veel meer gele genheid krijgen hun kreaties aan het publiek te laten horen en zien, dan in Nederland. Met deze maatregel hoop ik de ernst van de situatie te onder strepen: meer Neder landstalig repertoire op ra dio en televisie. Volgens Kartner «zit het Nederlandstalig repertoire in de verdomhoek en blijft het daar zitten». Hij voor- Op alle inruilorgels verlenen wij garantie Gulbransen-orgel, met bank, model «Paragon» (USA) Het instrument met de machtige theaterklank. Met volledige garantie NIEUW, van 13.150,- Yamaha-orgel, model C 40. Kompleet met bank. Met volledige garantie Hagelnieuw, van 7.630 - Tijdens de balansopruiming geven wij kortingen van 10 tot 20 op alle bij ons in voorraad zijnde nieuwe piano’s. Yamaha - Lindbergh - Dietmann - Kaps - Steingrüber - Alexander Herman - Young Chan - Uebel Lechleiter - Bruckner (Rippen). Goede gebruikte piano (klein model) met studiepedaal en Renner-mechaniek Nadat het drie jaar geleden zwaar getroffen werd door een financiële krisis, heeft het Amerikaanse Playboy -imperium dat deze maand z(jn een 25e verjaardag viert, zijn levenskracht teruggevonden. Per Om zjjn kwart-eeuw te vieren, komt het magazine Playboy de steunpilaar van het in 1953 door Hugh Hefner gestichte rijk, dikker en luxueuzer dan ooit op de markt. Playboy heeft ertoe bijgedragen de Amerikanen te helpen de repres sie en de onzekerheid te overwinnen die rond seks zijn verweven in onze maatschappij zo betoogt Hugh Hefner die door zijn vrienden de Guru - van het Amerikaanse nieuwe hedonisme wordt genoemd. Deze verleider dankt een goed deel van zijn uitzonderlijk welslagen uitsluitend aan zijn intuïtie. Een kwart eeuw geleden kwam hij op het denkbeeld een van de zeldzame nog vrije sektoren van de pers, die van de seks-pers, te gaan domineren, in een puriteins Amerika dat pas de Korea-oorlog achter de rug had. Nochtans heeft het imperium met de veelvuldige aktiv Hugh Hefner opgebouwd, een moeilijke tijd doorgemaakt, dering van de oplage van het magazine en beheersfoute - Playboy Groep - wankelen. Wij hebben een onrustige n** de rug naar de krisis is nu overwonnen zo zegt <U Playboy nu. Enkele cijfers illustreren het van Hugh best de krisis van het Hefner-rijk. Playboy In 1975 waren de netto-inkomsten van Playboy Interprises waar onder de meest uiteenlopende ak- tiviteiten van de groep verenigd zjjn (magazine, hotels, casino’s, Stereo cassette-deck Englebert Frontloader. VanJ9BT OAA NUjCwOy De zanger-komponist Pierre Kartner (Vader Ab raham) heeft de hem voor 1978 toegekende ex portprijs van de Stichting Conamus geweigerd. De prijs, die hem maandag 8 januari tijdens een feeste lijke bijeenkomst zou wor den overhandigd, was hem toegekend voor de inter nationale suksessen van zijn komposities. Met de weige ring wil Kartner proteste ren tegen het feit dat het Nederlandstalig repertoire te weinig aandacht krijgt van radio- en televisiepro- gramma-makers. miljoen :n 10 Playboy zijn dit jaar tot 50 miljoen dollar gestegen, dit is het dubbel van die van Penthouse Wij zijn momenteel in een pe riode van expansie zegt Daniels die de toekomst van de Playboy -groep rustig tege moet ziet. Hij wil het verliesla tende magazine Games over- van momen- ilaren verdub-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1979 | | pagina 17