f A.H.J. dringt aan op naleving logementsverordening Kleinbedrijf krijgt regionaal dienstverleningscentrum TABAKS PLANT - 1 r «•Boesschotem .••Bocsschoten, Maatregelen ter bevordering van de Nederlandse export ROSSMEISL HOfdllO tljoe ödjouto spoordijk 82 tilburg IK ari 1979 pagina 10 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 4 januari 1979 pagina 11 Ruilbeurs in Breda voor miniatuur-automobielen LIJST VAN OVERLEDENEN Adrianus Dealer van o.a. .an- Branc :ht. Takenpakket NIEUW muurdecor Olie tegen zere keel VIDEO SPECIALIST 1-32.30.49 - 42.09.86 begrafenisondernemingen demon- NATUURSTEENBEDR1JF Steun aan •ondernemers Exclusieve bruidsboeketten RDK in Kamergebouwen 47^ II TVSS&W Philips - Nord-Mende - Technics Sony - Wega Nee - Toshiba 1886 -1978 REEDS VANAF 2.495,- 7156 pm h. van hoof interieurverzorging oerlesestraat 156 telefoon 013-430544 27 B R.K. Begrafenisregeling v V/h St.-Dionysius-Roomsch Leven BEHANG - VERF - (AUTO)LAK Dona-Kniknie DE MAN VAN ’t VAK Noordhoekring 79 - 424556 Aint.Aïmm mientünst Besterdring 88 Telefoon 421055 5014 HM Tilburg Muziekhuis irgani- ‘e zon- :n. dan hoort men nog wel van snst daling HOEFSTRAAT 145 TEL. 432163-421271 Specialist in VIDEO APPARATUUR vele imers irelden soort Wij staan dag en nacht voor U klaar om bij overlijden onze diensten te kunnen verlenen Veilingvers Bloemgoed Stadhuisplein 323 Oisterwijk Centrumpassage JUL. v. STOLBERGSTR. 7, Tilburg TEL 013- )40 :-1978 in het kader elingen voor «Klein maar fijn» Denissen Wilhelminapark 127 Dielemans Lochtstraat 12 :1e problematiek van de huisjes- ïrij in een notedop. Tilburg »r 25-7-1912 >urg 26-12-1978 >sephus Maria van jeboren Tilbu jrleden TilL iana Cornt i Riel jenackerstraat 7, Moergestel -g 21-2-1906 urg 26-12-1978 ritalina Kierkels engevechten met een ils taak het aanjagen t 181 is v./h. en, Tuinstraat 65 in de week van woensdag 20-12-1978 t.e.m. dinsdag 2-1-1979 Rijks- 5 Zelfstandi- zoek van de Vraag vrijblijvend stratie. GRAFMONUMENTEN OPEN HAARDEN VENSTERBANKEN F. SCHAAPSMEERDERS en Zn. ALLEEN Piusstraat 114, Tilburg Telefoon 013-42.44.84 Scherpe prijs Eigen servicediens Gemakkelijke beta vloerbedekking 1 gordijnen 1 kleinmeubelen 1 cadeauartikelen bedden i perzen 1 schilderijen 1 van een project. sten voor 2 terwijl dc lale concurn niet verkrijg is. P- ~t 434, Tilburg ilburg 1-10-1908 Tilburg 24-12-1978 is Johannes van energiebesparende inbouwhaarden plaatstalen voorhanghaarden verplaatsbare open vuren originele ardenner houtkachels cv open haarden, franklin haarden godet salamanderkachels jks 10 tot 17 uur. op zaterdag 11 tot 16 uur. tel. 013-433275/436018 Van Gestel Boomstraat St.-Dionysius Rooms Leven, showroom open dagelijl avonduren op afspraak Norbertus jwes :kevorsellaan 4, Moergestel jeboren Gilre Ryen 16-4-1921 irleden Moergestel 20-12-1978 ria van der Pol - Kla- 20-12-1978 Josephus van KOOPAVOND GEOPEND bij het ministerie van Economische Za ken, Bureau Informatie, Postbus hing 20101, 2500 EC ’s Gravenhage, tele- toe- foon 070-814011, toestel 2325. Ook na dere informatie over deze en andere ex portbevorderende regelingen is aldaar veikrijgbaar, onder andere de bro chure «Regelingen voor de Export». Aanvulling op financieringskosten Momenteel zijn een aantal maatregelen van kracht, gericht op het bevorderen van de Nederlandse export. Een drietal specifieke maatregelen, welke ook in 1979 zullen worden voortgezet, zijn: Aanvraagformulieren voor boven genoemde regelingen zijn verkrijgbaar 19, Tilburg I905 j 22-12-1978 >nius Matheus 3 u. Sony video speelduur 3.15 u. 5 u. 5 u. 2,5 u. 3.15 u. 1 van de 0% van de voorbe- ken, 1 >r haar rekerting 20101, is alleen van t„~ i buiten de EEG. bepalingen ten >ogte van het con- gegevens te fende het be- ieding, de e financie- Dat olie nodig is om uw automotor te smeren vindt u niet vreemd. Maar dat olie ook uw ademhaling smeren kan wanneer u verkouden bent, verbaast U Toch is olie al eeuwen lang bekend als medicijn In het oude Babylon gebruikte r petroleum als zalf voor wonden en wrijfmiddel tegen jicht en reuma, geneeskrachtige werking van olie rustte toch wel voor een groot deel bijgeloof. De medische wetenschap was hon- derdvijftig jaar geleden nog i ver. Daarom kon een heerscl Samuel Kier grote met zijn fameuze «1 Intussen wordt olie in een zeer vorm ook vandaag nog steeds in de farmacie, voornamelijk en laxeermiddel. Tevens werd overhandigd een lijst met panden welke meer dan directe con trole behoeven. Bovendien werd mel ding gemaakt dat het pand Piusstraat 26a gekraakt is. Dit is een van de pan den dewelke reeds te lang leeg staan zonder dat er een duidelijke bestem ming voor is. Dit alles met de be doeling om tijdelijk, verhangende woonruimte te bieden aan mensen die op straat zijn komen te staan, wanneer eens eindelijk een bouwval door de gemeente wordt afgekeurd. De ge meente blijft ernstig in gebreke met het slappe argument dat zij geen huisves ting voor deze bewoners heeft zodat de AHJ zich genoodzaakt ziet om daar maar zorg voor te dragen. De logementsverordening behandelt het toezicht op panden Welke ver huurd worden aan 5 personen of meer, (op zich ook al een criterium waaron der op eenvoudige wijze uit te komen is). De verordening bevat dus voor waarden waaraan woonruimtes dienen te voldoen wil men überhaupt toestemming verkrijgen om tot ver huur over te gaan. Voorwaarden op het gebied van de brandveiligheid, de technische staat e.d. Aangezien deze logementsveror dening, deze VERPLICHTE loge mentsverordening massaal ontdoken wordt, en Bouw en Woningtoezicht geen actief aanschrijvingsbeleid voert is de bescherming van kamerbewo ners gereduceerd tot om en nabij het vriespunt. De sancties op het niet na komen van de verordeningbepalin- gen zijn te verwaarlozen, de uitstel en afstel procedures legio en men krijgt op den duur situaties zoals bijv, met het pand Smidspad 31. Dit pand in deze eens zo bloeiende winkelstraat kan door jarenlange ver waarlozing niét meer opgeknapt wor den en het onbreken van afdoende toezicht op deze vorm van sluipende vèrpaupering. niet zo :hap als omzetten maken Kier’s Rock Oil». •zuivere i gebruikt als bind- dit centrum zien ar hij met allerlei vragen terecht kan. Samen met de on dernemer wordt het probleem dan na- lanalyseerd, waarna bekeken orden hoe een en ander dient te illen de n U insti- i een mstraat 6, Tilburg ourg 5-5-1925 ilburg 25-12-1978 Petrus Johannes Baptist Betgstraat 6, Goirle geboren Goirle 25-10-18 overleden Goirle 27-12-1 Norbertus Pierre Jolie Tobias Asserlaan 133, Tilburg geboren Tilburg 27-11-1976 overleden Tilburg 29-12-1978 Maria Wilh. v. Oosterhout - Ver hoeven Prof. Gimbrèrelaan 30, Tilburg geboren Drongelen 21-6-1894 overleden Tilburg 29-12-1978 Johannes Henricus Norbertus Wieggers Friezenlaan 304, Tilburg geboren Tilburg 22-4-1956 overleden Tilburg 29-12-1978 Maria Wilhelmina Christina Kivits - Verhoeven Korte Hoefstr. 6, Tilburg geboren Tilburg 12-1-194 overleden Tilburg 30-12-1 Ludovicus Gerardus Maria van geboren Buchem Heuvelstraat 262, Tilburg geboren de Bilt 26-2-1931 overleden Tilburg 30-12-1978 Gerardus Wilhelmus Robben Beneluxlaan 101, Tilburg geboren Tilburg 3-7-1899 overleden Tilburg 31-12-1978 Kantoor en rouwkamer Tuinstraat 65 Telefoon 013-423542 - 425783 b.g.g. en ’s nachts 433286 (013) mstraat 60, Tilburg iren 23-7-1899 Iburg 24-12-1978 iria Heerkens - van -aanbiedi jmkey» I een combir contract slu constructie drijfsklaar reidingskost vaak hoog, temationale van het r..v dracht groot Michael Johannes Hamers Heinsiusstraat 10, Tilburg geboren Tilburg 5-3-1914 overleden Tilburg 19-12-1978 Maria Adriana Antoinetta Jong- bloets - de Jong Purperstr. 52, Tilburg geboren Tilburg 24-6-1931 overleden Tilburg 19-12-1978 Maria Petronella Donders - van Daesdonk Dr. Ahausstraat 2, Tilburg geboren Tilburg 8-10-1892 overleden Tilburg 20-12-1978 Gerhardus Johannes Coenradus J. Eissens Burg. Vissersstr. 2, Tilburg geboren Sneek 2-11-1907 overleden Tilburg Petrus Joannes Berkel Beneluxlaan 101, Tilburg geboren Tilburg 21-11-1899 overleden Tilburg 22-12-1978 Petrus Franciscus Casimirus Pul Pijlijzerstraat 44, Tilburg geboren Tilburg 16-6-1927 overleden Tilburg 23-12-1978 Bernardus Theodorus de Winter van Mierisstraat 69, Tilburg geboren Utrecht 4-7-1896 overleden Tilburg 23-12-1978 Cornelia Johanna Mommers - Pijnenburg Paus Adriaar geboren Haar overleden Tilt Catharina Mai der Wegen Pelgrimsweg 40, Tilburg geboren Tilburg 28-1-1897 overleden Tilburg 25-12-1978 Johannes Adrianus Witte Reitsehoevenstri geboren Tilburg overleden Tilbun Concreet op dit moment (met in het achterhoofd de noodzaak van het bij voortduring aandringen op verhoging van het bouwtempo) is de problema tiek van de huisjesmelkerij: het bijna beroepsmatig opkopen, «beheren» en verhuren van panden om deze tegen in het algemeen schandalig hoge prijzen te verhuren aan de vele zoekenden. Dit alles gekenmerkt door slecht en achterstallig onderhoud, (waslijsten met klachten ter inzage bij de AHJ). Onze aandacht is vooral toegespitst op een 7-tal heren dewelke ronduit mis bruik maken van de schaarste aan goede, betaalbare woningen, al of niet onder het mom van allerlei vage stich tingen. (een van deze heren heeft ver spreid over diverse steden in Brabant een honderdtal panden om te melken). Naast de hoge huren en veelal ver waarloosd hebben de bewoners last van onvoldoende informatie over hun toch al wrakke rechtspositie, het warte» wonen, geen huursubsidie geen of een ondeugdelijk huurcon- ict. mgezien Tilburg geliberaliseerd is haar huurders dus in verregaande /ogelvrij wat de huurprijs aan- hier weinig aan te doen zodat aandacht noodgedwongen beperken tot de andere mis- :ze taken op ade rt uit voeren. e is op instigatie iris van Economi- jaren geleden, in met de betrokken in- voorbereiding in gang ge- >men tot de oprichting van stichtingen Regionaal rleningscentrum Kleinbedrijf in Nederland. a. het matchingfonds Dit fonds heeft tot doel exporteursdie weliswaar in staat zijn concurrerende aanbiedingen te doen, maar door con currentieverstorende aanbiedingen betreffende de financiering (door overheidssteun in het buitenland) dreigen te worden uitgeschakeld, in de gelegenheid te stellen hun financie ringsaanbod te verbeteren. Deze steun betreft dus een suppletie op de finan cieringskosten en niet op de financie ring zelf. Naast kapitaalgoederenex porteurs is het fonds ook toegankelijk gemaakt voor exporteurs van andere dan kapitaalgoederen, welke even eens gebruikelijk op krediet worden geleverd. Voor het verlenen van steun zijn een aantal bepalingen van kracht onder andere betreffende de werkgelegen heid, terwijl ook gegevens over het aanvragende bedrijf*, de aard van de transactie, de pnjsopbouw etc. ter be schikking dienen te wouden gesteld aan de beoordelende Commissie. Voor 1979 is voor dit fonds een bedrag van f 100 miljoen uitgetrokken. b. garantie voorbereidingskosten turn- key-aanbiedingen «Turnkey» houdt in dat een bedrijf of jinatie van bedrijven een luit voor het ontwerp en de compleet en be- De voorbe- zo’n project zijn door de sterke in- irrentie het risico .rijgen van de op- De garantie nu houdt «zwarte en g< tract Aan; en li mate v< gaat is 1 wij onze dienen te I standen. Ook de gemeente Tilburg is in het ge lukkige bezit van een zgn. logements- vergunning welke echter vooral opvalt door een dikke stoflaag: hij wordt hoegenaamd niet toegepast. Teke nend hiervoor is een uitspraak van de (ex)-wethouders Evertse en Van Alp- hen waarbij deze op ontnuchterende en kille wijze duidelijk maken waar de schoen nu wringt: bij een stringente naleving van de logementsveror dening zouden panden gesloten moeten worden (ongeschikt voor bewoning) de inwoners zouden op straat komen te staan en vervolgens niet opgevan gen kunnen worden wegens gebrek aan deugdelijke vervangende woon ruimte. De hele melker ding en verwijzing van öndememers in het kleinbedrijf op sociaal en eco nomisch gebied; deze wegwijzer- funktie wordt een belangrijke taak van de borgstellingsfondsen- c. subsidiëring gebundelde exportini- tiatieven Het openbreken van nieuwe markten gaat over het algemeen gepaard met hoge kosten. Om het Nederlandse be drijfsleven in de gelegenheid te stellen door middel van gebundelde in itiatieven nieuwe markten te verove ren, is deze subsidieregeling ontwor pen. Het moet gaan om een samen werkingsvorm tussen ten minste drie van elkaar onafhankelijke, in Neder land gevestigde, ondernemingen die behoren tot dezelfde sector of die, el kaar aanvullende, produkten leveren aan dezelfde klantenkring. Subsidie is mogelijk tot ten hoogste 40% (vanaf 1 november 1978) van de kosten voor een programma van elkaar opvol gende nieuwe activiteiten met een maximum van f 500.000 per actie programma. Voor subsidiering komen in aanmer king activiteiten zoals het instellen van marktonderzoek, aanstellen van een agent, houden van een gemeenschap pelijke tentoonstelling, etc. Voor het verlenen van subsidies gelden be paalde voorwaarden. Bij de aanvragen dienen gegevens betreffende de be drijven, de programma’s, het pro- duktassortiment etc. te worden ver strekt. een, lelde, van mensen die sympathie heb- met het door de aren. nisch maar dit /ereen met de heerst. Op 7 januari 1979 zal door de OTHC, Old-Timer-Hobby-Club, in het Euro- motel te Breda een ruilbeurs voor mi- niatuurautomobielen worden georf seerd, de openingstijden zijn: die dag van 11.00 uur tot 16.00 uur. Men kan het Euromotel bereiken door de E 10 aan te houden tot de afslag Rijsbergen. Op een beurs als deze kan men naast zeldzame miniaturen ook antieke pop pen en antiek speelgoed bewonderen, ook de eigen verzameling aanvullen door aankopen of te ruilen, de meeste standhouders zullen liever ruilen dan verkopen. De beurs zal rakter hebben standhoud landers hi Demonstratief Nu blijkt de hoogte van de ventuele verbouwingskosten te liggen in de orde van grootte van zo’n f 70.000,- zodat de zaak voorgoed dichtgaat. De eigenaar kan nu niets meer gedaan worden («gezien de kosten van ver bouwing lijkt ook politiedwang bij niet voldoen hier niet op zijn plaats»aldus het college van B en W in een toelich tend raadsschrijven) en wederom is het resultaat verlies van een in oor sprong goede huisvestingsmogelijk- heid. Woensdag 3 januari j.l. heeft de AHJ aan wethouder van Bergen (belast met o.a. Volkshuisvesting) een dringend beroep geaaan over te gaan tot een stringenter toezicht van Brandweer en Bouw- en Woningtoezicht. De ondernemer kan c als een instituut waar vragen terecht kan. dememer wordt het der gena moet wor worden aangepakt. Vaak zuL medewerkers van het centrum daarna verwijzen naar bepaalde ir. men tuten, die gespecialiseerd zijn in mals bepaalde problematiek. Desgewenst De zal men U daar introduceren en indien be- nodig U blijven begeleiden. Ook kan :el op het zijn dat het centrum direkt be paalde aanvragen voor U verzorgt, voor zover het daartoe gemachtigd is. Onder kleinbedrijf dient in het al gemeen te worden verstaan onderne mingen met ten hoogste 10 per soneelsleden. Het RDK zal gefinancierd worden door bijdragen van het Minis terie van Economische Zaken, de pro vincie, de gemeente en de Kamers van Koophandel te Tilburg en Waalwijk. De taken van het RDK worden o.m.: opvang, voorlichting, begeleidin® en verwijzing van öndememers het kleinbedrijf op sociaal e nomisch gebied; deze wegv wordt een belangrijk de t-— - nieuwe- stijl; het signaleren van probleem situaties in het werkgebied van het centrum; behandeling, rapportering en ad visering inzake aanvragen voor de Rijksgroeperingsregeling Zelf standigen (R.Z.) en de Rijks groepsregeling Oudere gen (R.O.Z.), op verze gemeentebesturen; behandeling van aanvragen voor bedrijfsbeëindigingshulp en rap portage aan de Stichting Ontwik keling en Sanering voor het Mid den- en Kleinbedrijf te Am sterdam; begeleiding van de ondernemer en rapportage aan de gemeentebestu ren en andere instanties in het ka der van de toekomstige regelingen op het gebied van de stads vernieuwing; uitvoering van taken i van toekomstige regel het kleinbedrijf. 1 een internationaal ka rn, naast de Nederlandse iders zullen vele buiten- nun waren aanprijzen, en te- De zich wijzigende omstandigheden in de laatste jaren op sociaal-economische gebied in het midden- en kleinbedrijf hebben ertoe geleid dat de positie van de borgsteilingsfondsen voor de mid denstand ter diskussie is gekomen. De borgsteilingsfondsen werden in de ja ren dertig opgericht om middenstands- bedrijven, die het in die jaren moeilijk hadden, te hulp te komen. Ze verstrek ten de middenstander kredieten tegen een lage rente. De in het fonds ver tegenwoordigde instanties (gemeenten, provincie en Kamer van Koophandel) stonden hiervoor borg. De ontwikkelingen in de laatste jaren hebben er evenwel toe geleid dat deze kredietverlenende taak aan betekenis inboette. Er zijn veel regelingen speci fiek voor het midden- en kleinbedrijf ontstaan en door een verdere populari sering van het bankwezen kregen meer ondernemers toegang tot de kre dietmarkt, aldus vermeldt het maandblad van de Kamer van Koop handel. Gelijktijdig met deze ontwikkeling is de behoefte aan een meer sociaal ge richte voorlichting en begeleiding aan/ van ondernemers, alsmede aan rap portering t.b.v. ahdere instanties zoals gemeentebesturen in het kader van de Rijksgroepsregeling Zelfstandigen en aan de Stichting Ontwikkeling en Sa nering in het kader van de Bedrijfs- W,JK> met ee beëindigingshulp, sterk toegenomen, burg en een Voor de kleine zelfstandigen zijn de Het ligt in fondsen meer en meer een wegwijzer hoofdvestiging als en raadsman geworden. Hoewel de huisvesten in de fondsen zich zoveel als mogelijk aan Kamers van Koophandel te deze gewijzigde behoefte hebben aan- resP- Waalwijk. Er wordt r gepast, is het toch wenselijk gebleken streefd de met de omvorming een andere struktuur te kiezen voor de borgsteilingsfondsen samenhar organisatorische maatregelen I ca. een half jaar te voltooien. Maria Theodora van den Hout - van de Sanden Beneluxlaan 101, Tilburg geboren Tilburg 9-11-1886 overleden 19-12-1978 in dat bij het met verkrijgen opdracht de Staat 50% van de reidingskosten voor neemt. De garantie is passing op projecten Voorts gelden nadere aanzien van de hoogt' tractbedrag en dienen worden verstrekt betreffend drijf, het project, de aanbie voorbereidingskosten en de ring. kleine twee jaar Ter ondersteuning van dit alles wordt, loor statistieken, voorafgaande aan de komende ge meenteraadsvergadering van 8 ja nuari, een eisenpakket overhandigd houdende een sluitend geheel t.a.v. het terugdringen der wantoestanden op de particuliere kamermarkt. Tevens worden de burgemeester en de gemeenteraadsleden verblijd met een, iii enkele weken tijds verzamelde, 1000-tal briefkaarten van mens - j:* op deze wijze van hun s— ben doen blijk geven met AHJ voorgestane gebeur Het klinkt wat tragi-komi getal van 1000 komt ovt leegstand welke er hier 1 Gelukkig heeft de gemeenteraad, na veel aandringen, m.i.v. februari de mogelijkheid om middels de woon- ruimtewet 1947 onrechtmatig leegstaande panden te vorderen. Een druppel op de overbekende gloei ende plaat maar mocht er bij met name de gemeenteraad en de woningbouw verenigingen iets doordringen van het veelgebezigde «voorspoedig 1979» dan moet de bouwcapaciteit toch echt toenemer Zo niet c ons. instellingen die dez» quate wijze kunnen u In verband daarmee van de Staatssecretar sche Zaken enkele nauw overleg stanties, de zet om te kor ca. 22 Dienstverk (R.D.K.) i.. Petrus Theeui v. Rijd- gebc over Cornelia Mari vers Beneluxlaan 101, Tilburg geboren Roosendaal 14-1-1891 overleden Tilburg 21-12-1978 Jacoba Joanna Cornelia Van Stratum - Hendrickx Churchill-laan 6, Tilburg geboren Tilburg 30-6-1917 overleden Tilburg 22-12-1978 Gijsberdina - Wilhelmina Lt genberg - van de Rijt v. Grobbedonckstraat geboren Tilburg 4-4-15 overleden Tilburg Josephus Antoi Schellekens Beethovenlaan 170, Tilburg geboren Tilburg 8-3-1913 overleden Tilburg 23-12-1978 Wilhelmus Antonius Steffens Kard. v. Enckevoirtstr. 14, Tilburg geboren Amsterdam 18-4-1905 overleden Tilburg 23-12-1978 Francisca Verheyen - Vin- gerhoets Bellinistraat geboren Tilb overleden Tilburg Antonius Arnoldut Helvoirt Bellinistraat 209 B, Tilburg geboren Tilburg 23-6-1912 overleden Tilburg 24-12-1978 Adriana Cornelia Van der Boom - van F‘ Hogt Maria de geboren Tilburg 2 overleden Tilburr Gerarda Gerri.a Engels Beukenstraat 66, geboren Deventer overleden Tilbi Wilhelmus Jot Geloven Hart v. Brabantlaan 627, Tilburg geboren Tilburg 23-5-1902 overleden Tilburg 31-12-1978 Cornelia Adriana Maria de Beer - van Lieshout Martinitorenstraat 17, Tilburg geboren Tilburg 2-1-1905 overleden Tilburg 2-1-1979 Helena Maria de Bie - Pijnenburg Schubertstraat 100, Tilburg geboren Oosterhout 13-9-1893 overleden Tilburg 2-1-1979 Martin Wilhelm Gor- Hart van Brabantlaar geboren Duisbur- overleden Tilburg Cornelius van Por- Hoevenseweg 4 geboren Tilburj overleden Tilbi Wilhelmus Oerleses Indien men meer te weten wil komen over deze beurs of over de OTHC kan men kontakt opnemen met de heer Waltman, Postbus 4711, Amsterdam, of met de Gebrs. van der Heijden Old- 3 deze Timer-Handel B.V., Oude Langstraat ïggen, 1, 5051 CD Tilburg. De Aktiegroep Huisvesting Jongeren (AHJ) is reeds een doende op het gebied van de huisvesting. Overspoeld door statistieken, notulen en commissies blijft één ding als een paal boven troebel water staan: woningnood anno 1979. Ook in Tilburg, «de schónste stad vant laand». De enige conclusie van de vele vragen en problemen kan niet anders zijn dat er gebouwd moet worden. De afgelopen jaren moesten er gemiddeld zo’n 1500 woningen per jaar bijkomen. Het bouwtempo is echter stevig ingezakt tot zo’n schamele 700 stuks in 1976. Aldus een stijgende vraag tegenover een dalend aanbod. Gemeente en woningbouwverenigingen spelen elkaar de vele zwarte pieten vrolijk toe: geen bouwgrond, het te laat afkomen der bestemmingsplan nen, moet er nu één of ’n centraal toewijzingsbeleid komen, en als klap op de vuurpijl het «tijdrovende» inspraakgebeuren. (wat echter al lang in gepland had moeten zijn). Wij als AHJ bezien dit soort achterhoede- en schimmel gezonde dosis wantrouwen en hebben in hoofdzaak al o van de burokratie en te logge instellingen op het gebied van het wonen. EIGEN technische dienst met speciaal opgeleide vi deo technici. vens trachten hun collectie uit te Op deze beurs breiden. Voor mensen die de mi- liefhebbers aantr niatuur Old-Timer als hun hobby heb- in de schaal ben moeten zeker een kijkje gaan ne- overlappen men in Breda, vele exclusieve beurzen, exemplaren kunnen zij hier bewonde ren, als men prijzen vergelijkt kan men ongeveer de waarden van de eigen collectie vaststellen, deze prijzen va riëren van f 5,^- tot enkele honderden guldens. Naast het eventueel aanko pen en bewonderen kan men op beurs de nodige contacten lej deze zijn onmisbaar indien men van zijn hobby een interessante belegging wil gaan maken. Ook op deze beurs zal er wederom een promotie-stand zijn van het inmiddels overbekende «Old-Timermagazin», dit is een binnenkort te verschijnen maandblad op Old-Timergebied. Door de Staatssecretaris van Econo mische Zaken is middels de Stichting Coördinatie Dienstverleningscentra Kleinbedrijf aan de besturen van de borgsteilingsfondsen verzocht als in itiatiefnemers te fungeren voor de op richting van een regionaal dienstver leningscentrum kleinbedrijf. De besturen van de middenstands- borgstellingsfondsen te Tilburg en Waalwijk hebben aan dit verzoek ge volg gegeven en zijn tot de konklusie gekomen, dat het gewenst is te komen ,«t de oprichting van één regionaal dienstverleningscentrum kleinbedrijf voor Midden-Brabant, omvattende de werkgebieden van de huidige borg- stellingsfondsen te Tilburg en Waal wijk, met een hoofd vestiging te Til- 1 steunpunt te Waalwijk. i de bedoeling zowel de s het steunpunt te gebouwen van de phandel te Tilburg u/i wuiui naar ge- van de ingende binnen zal men ook treffen van Old-Tir 1:1, deze twee wer elkaar op dit .oren- ■rieden Tilbi ....1 Wilhelm Gorres •f van Brabantlaan 359, Tilburg >oren Duisburg (Did.) 21 -6-1905 len Tilburg 2-1-1979 ius van Poppel 40, Tilburg irg 6-4-1914 )urg 22-12-1978 van Anholt :straat 162, Tilburg n Appeltern 12-9-1910 overleden Tilburg 23-12-1978 Vincentius Verschuren Kraaiendreef 7, Tilburg geboren Tilburg 2-1-1895 overleden Tilburg 29-12-1978 Monique Beerens Stokske 4, Moergestel geboren Tilburg 27-3-1969 overleden Nijmegen 29-12-1978 Jan van Gestel Papenstraat 14, Hilvarenbeek geboren Hilvarenbeek 16-12-1883 overleden Hilvarenbeek 24-12- 1978 UIT VOORRAAD LEVERBAAR Akai video speelduur __.iy vi- Grundig video ITT video Philips video Fisher vido

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1979 | | pagina 11