ipdaj STADSE SCHOUWBURG TILBURG Ml i STAMP) Concert medewerkenden zijn: Piano’s u Sr mode in leer en suède Klaas de Vries i DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 7 december 1978 pagina 13 iber 1978 pagina 12 3.750,- LINDBERGH Filmhuis: 3.775,- Natascha Emanuels en Vrouwenkabaret BRUCKNER 4.690,- Z- KI ry KAPS 5.975,- Piano mécanique YAMAHA 5.980,- JORGENSEN 6.150,- STEINGRAEBER 9.138,- Goede gebruikte plano klein model 2.900,- muziekhuis COUNTRY CLUB I Zuidelijk woensdag mtry intry Rob Hoeke Hothouse in Posjet E zondag in Lieve Hemel Gelegenheid tot inschrijving zaterdags en zondags van 19 tot 21 uur De lessen starten op 6 januari a.s. Inschrijfgeld 25,-. iremière p' Malaga en het feest wordt Band o.I.v. Piet tilburg jstraat 7 en 25 haar tweede Op deze verleent bekende ZIMMERMAN van 4995.- NU Bach, Stockhausen, Feldman, Debussy en Klaas de Vries samenstelling: I 1 - UEBEL LECHLEITER 9.295,- Leverbaar In noten; eiken of chip pendale uitvoering. Volledige garantie Inkl. stemmen. Juliana van Stolbergs Telefoon 013-420986 L 013-323049 langs zijn den de 1 Country bekendhc Tilburg I en GL__ staat uit «allet en ïe is van /an Eric zich in een d was. loor Nora Vos, Jos Globe speelt Dimanche; uit het leven van een fanatieke majorette plaats. De muziek op en The Wooltown Jazz vroeger ow, en d’Bus- naar een "'menten ichtte ge- ratie Mede"1 sert z. Mieke stein (violoncello) (piano). De toegang is gratis. Jasperina de Jong komt naar Tilburg vier donkere de- de Stads- hartverwar- len met haar Plaa «Thuis 'ntet Zo zijn er naast de gitaar en bas gitaar, twee saxen, twee klavieren, twee slagwerken en twee sets conga’s. volle ran alleda„, worden, ken aar st iaat» van nvuvS van het 17 december ur Teater uit ;elde. onge mensen, die ie jongeren maar maatschap pijn. De be- igeren er blijven DANSSCHOOL ED. GRIJSBACH (ingang via parkeerterrein) tel. 04242-2457 b.g.g. 04160-33708 Waalwijk: Grotestraat 407 Oisterwijk: Lind 59 de jeugdharmonie Orpheus, Sport Instituut Ooms, Jon- Stars, Gymnastiekvereniging -an de Dansschool Boute- NIEUWE DANSLESSEN voor BEGINNERS, GEVORDERDEN, GEHUWDEN en PRIVÉLESSEN Wij brengen ook de nieuwste danken uit de film «Grease» IlSOTZIfP* Het repoertoire (Latin en Funk) is zo samengesteld dat zowel dans- als luisterpubliek zich erin zal kunnen vinden. Het bestaat uit eigen muziek van Hout House en uit muziek die door Hothouse bewerkt Deze Eindhovense formatie is in de zo mer van 1977 opgericht uit verschil lende bestaande formaties. Zo speelden Johan Aben en Henny vroeger in Fanfare (het h Toon van de Berg komt uit «Direktie Volksvermaak». STADHUISPLEIN 343 (t.o. Hamers van Hooft) Tel. 013-434860 tuin van allegoriën die zich met muziek uit deze periode bezig houden: Kaproen Huelgas en semble, Trajectina Sequenza en Syn tagma Musicum. «Tuin van allegoriën» scenische collages; Drom'*1 Roos en Verzoeking, waarit wordt geschetst die e in de gril de twint y Van de Vorst huidige Bots) en de formatie Op vrijdag 15 december organiseert Country Club Tilburg haai Country en Western show, avond wordt medewerking door de internationale r--artjest johnny Spencer. Deze -igeland afkomstige zanger, be kend van radio en televisie, maakte on- !ti 4e LP. Daarnaast zal optre- Tilburgse Bluegrass Group Trash die in deze omtrek al leid geniet. De Country Club heeft na haar eerste zeer ge- Country en Western show vo- maand zoveel goede reakties ge kregen dat ook deze tweede show een "“e avond beloofd te worden. De arten zijn aan de zaal verkrijgbaar, aan vang 20.30 uur in Café Bet Kolen, Broekhovenseweg 111. kende Londense altisten onderne ming. In zijn gevolg komen een aantal kopstukken uit Londen en Belfast mee. De musical speelt namelijk in het J*7r burgerstrijd geteisterde Noord- land. lewerkenden aan dit STAMP-kon- zijn Evert Lemaire (slagwerk), Biestra (viool), Max Roosen- (altviool), Arthur Oomes en Klaas de Vries Tweede «Music Gallery van dit seizoen De AVRO-Televisie brengt op zater dag 9 december van 21.55 tot 22.55 uur via Nederland 1voor de tweede maal in dits eizoen het programma met mu ziek in vele nuances «Music Gallery» op het scherm. Presentator Pim Jacobs ontvangt we derom een aantal gasten uit binnen- en buitenland. Uit Amerika zijn dat Ben Sidran en Dakota Staton. Zanger- pianist Ben Sidran componeert zelf zijn liedjes. Bovendien tekent hij ook voor de teksten. In deze tweede «Mu sic Gallery» brengt hij twee nummers uit zijn uitgebreide repertoire ten ge hore, te wegen: het swingend «Char lie’s Blues» en Broad Daylight». Dakota Saton is voor velen een «oude bekende» jazz- en blueszangeres uit de midvijftiger jaren. Nog even vitaal en swingend als in die jaren, zingt zij, begeleid door het Trio Pim Jacobs met assistentie van saxofonist Ferdinand Povel, het nummer «Broadway». Country Daarna zal zij met begeleiding van het uit Enge Metropole Orkest onder leiding van Rogier van Otterloo onder meer You better go now», «There’s no greater love» en «You’ve changed» ten ge hore brengen. Uit Nederland ontvangt Pim Jacobs de Tilburg saxofonist Ferdinand Povel, de gita- slaagde rist Piet Souer en de zangeres Liselore rige i Gerritsen. Van haar pas verschenen kreg: langspeelplaat zingt zij de nummers fijne «Roeland» en «Ik heb het tegen jou», kaart De regie is in handen van Bob Rooijens. roos» i te tonen. Die vor ioneerde patroon ->olitiek i VMi- Donderdag 14 december 20.30 u ureen filmische bewerking door Nikita Mi- chalkov van Anton Tsjechov’s on voltooide toneelstuk «Platanov». De eigenlijke titel luidt «Neokontsemaya pyesa dleya mekhanicheskogo piani no» (onvoltooid stuk voor pianola) De film begint met schitterende beelden van een Russisch landschap. In een groot landhuis zijn een aantal mensen verzameld... de maatschappij w°rdt in een notedop. Naarmate er meer ge- een aKteur dronken en gefeest wordt, groeit een trouwensin dramatischespanningendiezichontlaadt met zijn jn een konfrontatie vooral toegespitst Gesteund °P het ‘ndividu van MichaeI Platanov, ‘akowitsj g een op het individu van MichaeI Platanov, een wat eigenzinnige intellektueel en dominerende persoonlijkheid. De toegang voorde filmvoorstellingen is gratis. Evert Lemair - slagwerk Mieke Biestra - viool Max Roosenstein - altviool Arthur Oomes - violoncello Klaas de Vries - piano jaterkafee, we Deze primeur is een cadeautje van Steinmetz ook er oud-Tilburger William Horvers. Wil- sonniers optrader liam heeft een zwak voor zijn ge- De op boortestad. Daarvan getuigt o.a. ook volgt: zijn werk voor de hartpatiënten in deze streek. Honderden zijn door zijn introduktie in Engeland geholpen kunnen worden en velen van hen zullen de kans grijpen om William Horvers die avond nog eens luchtbrug naar tijd zijn hobby -.Tm?'..-- Keuze uit vele wildspecialiteiten Restaurant ALBERTVILLE Alphensebaan 14 - CHAAM Studio Laren: Zaterdag 9 december om 20.30 uur treedt in het Kultureel Sentrum Studio en Laren op met hun nieuwste programma De «Tuin van allegoriën». luit Dit seizoen organiseert het Kultureel Sentrum Tilburg in samenwerking met het Kultureel Sentrum ’t Hoogt uit Utrecht en de Nederlandse Om- roepstichting (NOS) een zestal mu ziekprogramma’s van middeleeuwse en renaissancemuziek. Studio Laren is- het eerste programma. Daarna zal elke maand een programma worden gepresenteerd van de volgende groepen King Lear Woensdag 13 december, donderdag 14 december, vrijdag 15 december en zaterdag 16 december wordt in het Tilburgs Filmhuis, Kultureel Sentrum films gedraaid rond het thema film en drama. Woensdag om 20.30 uur de Shakes peare verfilming van Kozintsev «King Lear», donderdag een Tsjechov vAr- filming «Piano Mécanique» van chalkov, vrijdag om 20.30 uur een «Electra» interpretatie van Jancsó en zaterdag om 20.30 uur The Living Theatre met «The Brig». Grigori Kozintsev besteedde vele ja ren aan de voorbereiding van de film King Lear»wat de vertolking van de hoofdrol betreft is deze nauwelijks minder omstreden als zijn verfilming van «Hamlet». Deze hoofdrol wordt vervuld door Yuri Jarvet, i uit Estland. De hele film is tr - opgenomen, wat r zwart-wit verfilming pracht fecten heeft opgeleverd. Gesteund door de muziek van Sjostakoi maakt Kozintsev drie uur lang buiging naar Shakespeare. Verrassend was de elpee «Fin gerprints» die hij in dat jaar uitbracht. Met de Engelsman Alan Price nam hij in 1977 de elpee «Two of a Kind» op, die door de kritici gunstig werd ont vangen. Maar Rob Hoeke wilde ook weer op toemee en zocht contact met de formatie Railway en samen trekken ze nu door het land. Er staat ook een elpee op stapel van Rob Hoeke en Railway. Het optreden in Lieve He mel begint zondag 10 december om 20.30 uur. Het STAMP konsert van 10december dat om 14.30 uur begint, is samen gesteld door Klaas de Vries. Het pro gramma bestaat uit een niet aflatende stroom van muziek en teksten waarbij «onmogelijke» associaties worden ge suggereerd tussen bijvoorbeeld mu ziek uit de Afrikaanse binnenlanden en werken van Bach. bestaat uit drie imendoder, de aarin een mens geschetst die even standvastig griffioen en de basiliek gelooft als ..itigste -eeuwse mens in UFO’s en andere buitenaardse wezens. De grens tussen werkelijkheid en fictie ligt in de tijd. De tijd die Studio Laren onder leiding van Marijke Ferguson de toeschouwer voorschotelt kende nauwelijk onder scheid tussen kerk en wereld, tussen geloof en fictie. Broer Bogaard speelde drumms in de Mr. Albert Shot later nog de Conga’s bij Sweet o ter, maar zocht uiteindelijk groep waarin hij beide instrume zou kunnen bespelen. Daarom ric hijzelf Hot House op. Behalve noemde mensen bestaat de forms verder uit; Rinus Raaymakers, Willem van Barschot en Miriam Snoeck. Wil lem, Rinus en Henny zijn konservato- rium-freaks, terwijl de andere leden van de groep allemaal self made lui zijn. Opvallend aan Hot House is een I in het popwereldje ongebruikelijke I samenstelling. Tejaterkafee dit keer in teken van folklore en dans In oktober startte de Stads schouwburg als eerste in Nederland met een maandelijks Tejaterkafee. Het thema was chansons en er kwa men meer dan 400 bezoekers naar dit Tejaterkafee, waar naast Thérèse Steinmetz ook enkele amateur-chan- sonniers optraden. De opzet van het Tejaterkafee is als -2O.: er is steeds een ander thema. Het eerste gedeelte wordt door een professionele artiest of groep verzorgd en na de pauze is het podium vrij voor de amateur. Op 17 december is het 9..jrthema: «Folklore-dans». Om 15.00 uie avond nog eens te begroeten. De uur zal Sananda Kumar dansen laten 'ichtbrug naar Engeland noemt hij al- zien uit Noord- en Zuid-India. „jd zijn hobby, maar zijn werkelijke Alle dansen worden toegelicht. Sa- werk is managing-director van een be- nanda danst op authentieke Indiase muziek en in de echte, letterlijk en fi guurlijk, schitterende Indiase kos tuums. Het is de bedoeling dat rond 16.00 uur het podium vrijkomt voor amateurs, die één of meer folkloristische dans- nummers willen vertonen. Wereldpremière «The Barrier» Op zaterdag 8 december zal in de Statsschouwburg Tilburg de wereldpremière plaatsvinden van de splinternieuwe «The Barrier». Dat gaat gebeuren tijdens een ....ernationale avond, waaraan zo’n 350 amateurs en beroeps-artiesten meewer ken. Het programma duurt van 20.00 tot 23.30 uur en daarna is er nog een groot it geschreven werd feest in de Studio-zaal. omrij, Ivo de Wijs, Voor de pauze treden de volgende verenigingen op: in Boerstoel, Joop de Teenagerband Prins Bernhard met de Texas Girls, i het Ensemble Con Amore, Judo door de Stichting f gerenkoor Koningshoeven, Dansmarietjes The Blue S; St. Dyonisius en Ballroom Dancing door de vereniging var kan. Na de pauze vindt de wereldpr verzorgd door de «Tuna’s» uit J Vriens. STAMP-konsert met alternatieve muziek Zondag 10 december wordt er in het Kultureel Sentrum weer een begin gemaakt met de stimulering alterna tieve muziekpraktijken ofwel de STAMP konserten. Dit jaar vijf kon- serten die elk door verschillende mu sici en ensembles zullen worden gege ven. De programma’s bestaan voor het overgrote deel uit muziek van de twintigste eeuw, waarvan ook veel Nederlandse avantgarde muziek. Veel aandacht is er voor vormen van mu ziektheater, speelsheid, geïmprovi seerde muziek en verschillende genres zoals buiten-Europese muziek. De konserten die dit seizoen gegeven worden staan achtereenvolgens onder leiding van Klaas de Vries, Willem Fre- derik Bon, Harry Spamaay, Guus Jansen en Theo Loevendie. Klaas de Vries. Tenslotte doen de musici van Studio Laren, gestoken in bevreemdende kostuums, hun uiterste best ook vi sueel die wonderlijke wezens te spelen waarover zij in hun muziek zingen. Medewerkenden aan dit programma van Studio Laren zijn: Marianne Blok, Ernst Boreel, Yoka van Brummelen, MichaeI Sagan, Elizabeth Eskes, Ka rin Visser, Marijke Ferguson, Jos van der Lans, Donald de Marcas en John Munasey. De toegang is gratis. Zuidelijk Toneel Globe speelt woensdag 13 en donderdag 14 decem ber het toneelstuk «Dimanche» van Michel Deutsch in een vertaling van Remco Campert en een regie van Paul Vermeulen Windsant. Aan deze voor stelling wordt meegewerkt door o.a. Liesbeth Coops, Ilona van Wijk, Guus Hoes, Nora Kretz, Guusje van Til- borgh, Marjan Geveling, Babette advertentie Mulder, Teuntje de Klerk, Matthias naaimachir Maat, Henk Uterwijk, Johan Leysen, Jan-Anne Drenth, Wiek Ederveen Janssen en Renate Arends. DIMANCHE gaat over het leven ve Ginette en haar vriendinnen, jonge meisjes in een mijndorp die dromen van de grote stad, de liefde en het le ien. Ginettes moeder naait c1- van het majorettenkorps waar tan meedoet, haar vader is werkloos mijnwerker. Zij heeft een vriendje, René, die na zijn diensttijd in het dorp geen werk meer kan vinden. Ginette traint voor een majorettenkonkours. Ze droomt ervan te winnen, het dorp Hit te gaan, de wereld in, misschien «Bij leven en welzijn» De jeugdtheater-voorstelling op woensdag 13 december in de Studio- zaal van de Stadsschouwburg wordt verzorgd door de toneelwerkgroep «Bij leven en welzijn» uit Maastricht. Deze groep brengt een volkomen nieuwe jeugdproduktie met de titel «Loes en de gevangen popster». De voorstelling begint om 14.30 uur. De toegangsprijs is slechts ƒ2,50 en de kaartverkoop start woensdag 6 de cember. De theaterwerkgroep «Bij leven i welzijn» bestaat sinds april 1977. I leden van de groep proberen vam improvisaties op een gekozen thema eigen toneelstukken te maken, die vooral gericht zijn op menselijke ver houdingen en het sociale rolgedrag. In dit jeugdtheaterprogramma voor kin deren van 8 tot en met 12 jaar wil de groep laten zien hoe de jeugd (in dit geval Loesje) reageert op het verschijn sel «popster». °P wel naar Hollywood. Haar wereld wordt steeds kleiner, steeds minder mensen zijn om haar heen. De wereld krimpt ineen tot hij binnen de vier mu ren van de gymnastiekzaal past, waar Ginette verder traint. Dromen en realiteit. Badminton spelen met je vriendje. De beste majorette ter we reld. Een wandeling in het bos, een tie in de krant, een snorrende naaimachine, een nachtelijke ont moeting. Het zwanenmeer. Michel Deutsch beschrijft met liefde- "e nauwkeurigheid het leven van lag, van mensen die werkloos ;n, elkaar in het café iets te drin- inbieden, in de regen op de bus staan te wachten, thuis naar de tele vi de pakjes sie kijken. tar Ginette Dezerealiteit,getoondinkorteepisodes die op zichzelf niet erg belangrijk of indrukwekkend zijn, krijgt in zijn sa menhang een betekenis die boven die Op 14 december is het de beurt aan van een serie anekdotes uitstijgt. Sa- Hothouse om in Posjet op de planken te men geven zij een beeld van de luister staan. en ontluistering van het menselijk be staan. In de Dromendoder worden bijvoor beeld een aantal aardige vérhalen uit de Gesta Romanorum en Deuterono- mium samengevoegd met muzikale omlijsting van moletten, hymnes, één- en meerstemmige liederen. Mechels Miniatuur Teater met «Jan Rap en z’n maat» Vorig seizoen bracht Theaterunie het toneelstuk «Jan Rap en z’n ma, Yvonne Keuls. Het werd één van de meest bejubelde toneelprodukties theateijaar. Ook in Tilburg was de zaal nagenoeg vol. Op zondag F komt het stuk terug in een uitvoering van het Mechels Miniatuur België, een groep die al eerder met veel sukses in Tilburg spet «Jan Rap en z’n maat» speelt zich af in een opvanghuis voor jon geen dak meer boven hun hoofd hebben. De opzet is, dat de tijdelijk in dit tehuis blijven en daarna weer terugkeren in de gewone r pij, maar er blijken nauwelijks doorstromingsmogelijkheden te ziji schutting en de warmte van het huis zorgt ervoor dat de jong hangen. Het stuk van Yvonne Keuls is gebaseerd op ware gebeurtenissen, die Nederlands opvanghuis hebben afgespeeld, toen Yvonne daar staflid «Jan Rap en z’n maat» wordt gespeeld in een regie van René Verreth do Tilley, Heddie Suis, Tuur de Weert, Jaak van Assche, Mandus de Geens, Luc Spinguel, Manu Verreth, Nellie Rossiers, Theo Hijzen, Agnes de Nul en Wemer Marcelo. Muziek en zang in de scène-overgangen door de Vlaamse groep Cassiopeia. Plaatsverkoop start zondag 10 december. pet vrouwenkabaret van Natascha Emanuels brengt op dinsdag 12 december in de studio-zaal het programma «Een traan voor elke roos». Aan dit programma Werken Natascha Emanuels, Cilly Dartell, Carla Delfos, Corrie van Kessel en jkletta de Vries mee. De piano wordt bespeeld door Fred Hekket. Natascha Emanuels bracht met haar groep al vier kabaret-programma’s, die Steeds ontstonden in nauwe samenwerking tussen Natascha en Els Korvers en een team van schrijvers en schrijfsters, waarvan Ingrid van Delft de belang rijkste is. «Een traan voor elke roos» probeert verschillende vormen van verzet bij vrouwen aan te tonen. Die vormen variëren van het gevoel van onbehagen over het gekonditioneerde patroon in het privé-leven tot en met uitingen van bewust maatschappelijk en politiek verzet. «Een traan voor elke roos» is een kabareteske kollage van muziek, proza, poëzie en andere uitdrukkingen van verzet. Regie: Heleen van Meurs. Choreografie: Frank Sanders. Plaatsverkoop start dinsdag 5 december. HERRMANN van 5010,- nu 3.795,- YOUNG CHANG van 4995,- nu 3.995,- De legendarische zanger-pianist Rob Hoeke is zondag 10 december a.s. te zien en te horen in trefcentrum Lieve Hemel Hilvarenbeek. In het begin van de jaren zeventig werd Rob Hoeke al gemeen als een van de beste boogie- woogie- en bluespianist beschouwd. Zijn roem taande in de loop der jaren, maar Rob Hoeke vocht terug en on danks de persoonlijke tragedie kon Rob, de man met «de betonnen lin kerhand», in 1975 weer piano spelen. N o. M f 513 Jasperina de Jong zal cemberavonden in Schouwburg Tilburg op inende wijze komen vulk nieuwe kabaret-programma Pest». Dit programma, dat geschr~ door o.a. Gerrit Komrij, h Lennaert Nijgh, Jan Boerstoel, Joop Stokkermans en Eric Herfst, is op dinsdag 19, woensdag 20, donderdag 21 en vrijdag 22 december in Tilburg te tien. De plaatsverkoop voor alle vier de voorstellingen start op dinsdag 12 december. «Thuis Best» is een vokomen nieuw programma van Jasperina de Jong, die geassisteerd wordt door Serge Henri Cadeautje V3D oud-Tilburger Valcke, Frits Hassolt, een vier man De operettevereniging BOeMS gaat sterke balletgroep en een orkest onder jets hee| bijzonders doen. Zij heeft de leiding van Jan Huydts met Henk van kooFpartijen ingestudeerd van de der Hurk, Charly Angenois en Gfldo nieuwe musica| <<The Barrier». De El- do?r Del Mistro. «Thuis Best» bestaat uit pee van musjca| js vorige maand lerla kabaret Show chansons, ballet en pas in Engeiand en Ierland uitgeko- |og veel meer. De choreografie is van men Binnenkort brengt Red Bullet de folhan Lynne en de regie van Ene p,^ in Nederland uit. Solisten als E. Brenda May (uit Belfast), Mike Wade Plaatsverkoop start voor alle vier de en Peter Lewis (uit Londen) zullen de voorstellingen op dinsdag 12 decem- solo-s zingen in een grote selektje Dat ller- is een wereldprimeur, want de musical -- gaat pas op zijn vroegst over een jaar in Londen en New York op de plan- --- 'Jb-.. ken. «Hamlet». De ild door Yuri stlanc Estland c

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1978 | | pagina 13