4 GROOTHANDELSPRIJZEN Handelsonderneming NOVA hamers! [l^NH©©FFj 'fyebers raakt in Tilburg r TIJDENS DE GEOPEND Bewoners Smidspad uiterst gebelgd over uitstel van de rehabilitatie BIJ DE VAKHANDEL KOOPAVONDEN ZIJN Wl In Liempde worden de werk tuigendagen 1979 voorbereid steeds meer achterop» «Sociale woningbouw «Bestemmingsplan Stuivesant nog niet vastgesteld» Donderdag 30 november 1978 pagina 43 »mber 1978 pagina 42 DE TILBURGSE KOERIER S.V.W. constateert: Schrijven aan Ben W. van «De Pastorieklamp» St.-Nicolaasprijs Koffer 75 cm Boven 15OOO,- 70 cm Weekendtas tut. Fabrieksterreinen moeten worden ingevuld 1600 ST :n af; :renij ak Gezellige avond Kom kijken bij: 1977 1975 ...1973 I Schouwburgring 27, Tilburg R? NU NU, IV 79,- NU 39,- 39,- Incl. BTW Incl. BTW Incl. BTW Incl. BTW Incl. BTW Incl. BTW Dit leest u goed Incl. BTW Wij lossen ze op! Carmen Wereldontvanger Seville 007 l\ NU, IV Incl. BTW [(159,3 ’ARATIE Incl. BTW Incl. BTW Incl. BTW Incl. BTW Incl. BTW Incl. BTW eer Bauknecht Scheerapparaat Braun Special Foto wijkt af. NU l\ NU 69,- NU l\ 1.498,- 498, 69,- Incl. BTW Incl. BTW 16 dec. zijn wij de gehele >en van 7 tot 10 u. Incl. BTW Incl. BTW mken. IEN IS! 3 begeleiding door drumband y Boys». ,t en rust in Wijkgebouw 't voor alleenstaanden Rondgang Sinterklaas alle prijzen alle kleuren irice ELS spareer je bij neen en weer cheelt werke- onderstaand ld worden die ijl u wacht. 3. goedkoop. ....f 95.00 ....f 12.00 ....f 39.25 1977 1975 1976-1977 1976 1978 29.75 25.95 iakgroef - een aai Strijkijzers Bauknecht :es opger belemmer Elektrische snijmachine Merk Wigo Prijs 119,— 1979 moet weer een woensdag 9 en i sn temidden van het prachtige hoge bo- Goirkestraat 48 TILBURG Tel. 013-426893 Vollop parkeergelegenheid ie el. 43.68.37 4 dec. zijn wij de gehele snd. SERVICE Led calculator i beide ndbaat 1 niveau ligt ?end i de Pas- t be- laten ;k al- Droogmachine Philips Groot model St. Nicolaasprijs Schooltas 2 vaks pó,- mee Koe ver Draagbai Philips Reeds v.a. Tosti - apparaat Niet te geloven ilips irautomaat van diepvrieszï Merk Bauknecht 79,— Elndstraat 17 Breda Mini-mouline Kompleet met Prijs 77,50 Disco bag Gabrielle Paris Evlta Paria Capuclnia Asslma pen dagelijks van dags van 9.00 tot deelnemers en iedereen die de Werktui; nden tot het i van de Tuinbouwbond Spoorlaan 350, tel. 013- Tilburg. 50-52 70 Maandag 4 dag geopen Draadloze FM microfoon lette it blender ivang var :n begonnen u vooraf wat g. En inclusief teraf. U krijgt iderdelen. Apparaat voor het lassen van diepvrieszakken Tijdig afgeven van deelname Nieuw van Philip Koffie-doseer iurg en de afde nken was alleen de te zijner tijd laaspro- fi laatste id en Haardroogkap Philips en grondstatief Prijs 92, Woensdag 6 d( dag gesloten. 55,- 50,- 29,75 i, die de- Kom vrijblijvend naar onze hon derden kado-tlps kijken. Damesportemonnee Driedelig plat papiergeldvak en ruim ritsvak voor het muntgeld, leder gevoerd, in div. kleuren. Als St.-Nicolaasprijs. geen 39,95 maar 29.75 Heuvelstraat -3 Westermarkt Tilburg matieboekje vervolgt dan: «Om het proces van woningverbetering en ver betering van woonomgeving soepel te laten verlopen, is het zinnig van te vo ren een bestemmingsplan te maken. Hierin kunnen dan voorwaarden voor het verbeteringsproces opgenomen worden en eventuele belemmeringen weggenomen» Eigen technische dienst. Zeer goede voorlichting Zeer scherpe prijzen. Zeer gemakkelijke betaling. Kleuren-T.V.’s Zeer bekend merk 51 cm beeldbuis 1.898,— huurwonii gen. Begi Reeshof. I bestemmikigspuuureu. Dat hebben de bouwverenigingen voor de Reeshof bij het gemeentebestuur be pleit. Stereo pick-ups stofkap en 2 boxen NU/ (69,- U kunt zich voorstellen dat de in- spraakgroep hevig verontwaardigd is over het uitstellen van de rehabilitatie van het Smidspad en omgeving het geen tot uiting komt in de reeds di verse malen uitgesproken gedachte het vertrouwen in de inspraak op te zeggen en verder niet meer mee te doen aan deze procedure. Brieven van lezers van het centrum naar de Ringbaan- Oost aan te leggen. Het ligt in de be doeling, over deze eventuele verkeers- ingreep en de konsekwenties voor het verdere verkeer in de wijde omgeving (zuidoostelijk deel van de oude stad) een inspraakprocedure op te zetten, waarbij alle belangengroepen betrok ken dienen te worden. In deze zin heeft de Voorlopige Raad voor de In spraak aan het gemeentebestuur geadviseerd. WeZ^m le ZOttdag in de Heuvelkerk ...f 4.95 KSf 149.00 ....f 16.95 ....f 34.95 Op de voorpagina van de Tilburgse Koerier van vorige week (23 novem ber 1978) stond een artikel onder de kop «Havenrecreatie wordt toekom stige bestemming van de Piushaven» In dit artikel wordt uitgebreid inge gaan op de planontwikkeling voor de omgeving van de Piushaven en het Stuivesantplein. In de eerste zin is echter een pertinente onjuistheid op genomen als gesuggereerd wordt dat het bestemmingsplan Stuivesant reeds vastgesteld is. Zover zijn we echter nog niet. De in- spraakgroep is wel een heel eind ge vorderd. Voor de duidelijkheid lijkt het zinvol naast de inhoudelijke in formatie die vorige week verstrekt is, deze week nader in te gaan op de pro cedure. Verkeersproblematiek De planontwikkeling die geschetst is, is in de inspraakgroep besproken. De groep zou in staat zijn de diskussies binnenkort af te ronden, ware het niet, dat er een belangrijke verkeerskwestie doorheen speelt. Er bestaan bij de ge- eente immers plannen om via de oopvaardijstraat, Piushaven en Ha- mdijk-Noord een extra ontsluiting 49,75 3 vaks^,- 55,- Aan Ben W. heeft de Inspraakgroep «e Pastorieklamp» schrijven gezonden. Omdat er een aantal punten in vermeit ook in wijdere kring van belang zijn, drukken wjj dit schrijven ook in «De Tilburgse Koerier» af. De inspraakgroep schijft als volgt Eind 1977 is aan het Inspraakteam Tilburg verzocht een inspraakproce dure op te zetten voor het bestemmingsplan «de Pastorieklamp». Het gaat daarbij om het gebied dat omsloten wordt door Wilhelminapark, Goirke- straat, Kardinaal Vaughanstraat, Houtstraat en Veldhovenring. Op 13 april van dit jaar is de inspraak rond dit bestemmingsplan van start gegaan met een algemene informatieavond. Toen is ook de inspraakgroep gevormd. Tijdens de eerste kontakten tussen het Inspraakteam Tilbui ling Stadsontwikkeling van het Bedrijf der Publieke Werk, sprake van het ontwikkelen van een bestemmingsplan voor c' vrijkomende fabrieksterreinen van de gebroeders Franken, George Droge N.V. en Van Beurden-Van Moll, teneinde deze opnieuw te bestemmen en in te richten. /eken geleden gaf het koor Laren in de Trappistenabdij uitvoering. Een recensent schreef: koren van zo’n kwaliteit zijn er slechts enkele, zoals bijvoorbeeld Dit Arti Vocali zal in de 11.30 uur op zondag 3 jvelkerk de liturgie ar geleden deden zij Top in de eerste zondag Blarr k a’, en tot - 2. Daarom uitgenodigd. Zij zul :vis van Ton de Leeuw zingen e motetten o.a. van Neumann en Pitoni. -J* “houden s Rooy Ontmoedigend Wij verzoeken U derhalve dringe om alles in het werk te stellen stadsvernieuwing in «de F torieklamp» aansluitend aan de stemmingsplanprocedure te k statten. Wij achten dit verzoek leszins gerechtvaardigd, gezien de verwachtingen die in de buurt gewekt zijn bij de start van deze inspraakpro cedure, het waardeverlies van de re sultaten van het buurtonderzoek en zeker niet in de laatste plaats vanwege de motivatie, betrokkenheid en inzet van de inspraakgroep én de buurt om aan de planontwikkeling mee te doen. Dit laatste is een aspekt dat met name voor stadsvernieuwing onontbeerlijk is, dat tijdig moet beginnen en dat zo min mogelijk onderbroken moet wor den. Gezien de onzekerheid en de onvrede die momenteel in de inspraakgroep over dit belangrijke onderwerp heer sen, lijkt het ons erg gewenst op korte termijn hierover meer duidelijkheid te krijgen. Over ongeveer een maand zul len de resultaten en de daaraan te ver binden konklusies van het buurton derzoek bekend zijn. De inspraakgroep kan die resultaten niet aan de buurt presenteren, noch daar zelf mee aan de slag gaan, zonder te weten wat het standpunt van uw col lege is over het startmoment van de stadsvernieuwing in dit plangebied. Led klokradio Prijs Tekort in enkele jaren op te lossen hebben zich toen tot het gemeente bestuur gewend. Daarbij hebben zij gevraagd om hen, de woningcorpora ties, 400 nieuwe huurwoningen per jaar te laten bouwen. Woningen in de sektor van de gesubsidieerde huurwo ningen. Dit kwantum van 1.200 wo ningen in 3 jaar is bij lange na niet gehaald. In de jaren 1976-1977-1978 zijn slechts voor 451 huurwoningen vergunningen afgegeven, die de wo ningbouwverenigingen konden bouwen. Daarnaast werden door de corporaties nog 190 koopwoningen gerealiseerd in deze periode waarvan ruim de helft zogenaamde «Beschutte sfeer» wo ningen. Deze laatste zijn koopwonin gen met extra subsidie voor mensen met lagere inkomens. De konklusie van kort en duidelijk zijn: verhoog het kwantum te bouwen ringen voor de bouwverenigin- >in daarmee al met het plan En herhaal dit voor de overige De Werktuigendagen, al sinds vlak na de oorlog een agrarisch evenement van de eerste orde, werpen hun schaduwen al vooruit op het landgoed «Velder». nog beginnen, maar het zal Liempdejaar worden op i donderdag 10 mei zullen Op verzoek van het Coördinatiecen trum Stadsvernieuwing is destijds be sloten om het plangebied niet te beper ken tot de genoemde fabrieksterreinen maar uit te breiden met het gebied tus sen de Leo XlII-straat en het Wilhelmi napark. Vandaar dat als aanleiding voor de voorbereiding van een nieuw bestem mingsplan in het informatieboekje (dat door uw college is vastgesteld) be halve de aankoop van het fabrieks complex van de gebroeders Franken ook heel nadrukkelijk staat dat in 1980 of 1981 begonnen wordt met een reha- bilitatieplan in het gebied ten noorden van het Wilhelminapark, te weten het verontrustend snel achteruitgaande ^en’, Smidspad en omgeving. Het infor- Wer1, Incl. BTW Opgeschoven Wie schetst nu de verbazing van de inspraakgroep als zij onlangs van het Coördinatiecentrum Stadsvernieu wing verneemt, dit eveneens tot verrassing van de afdeling Stads ontwikkeling, dat de rehabilitatie van het Smidspad en omgeving aanzienlijk is opgeschoven. Wij vragen ons af wat dan nog de zin is van deze, met veel inzet van de buurt, verzamelde gegevens als deze pas over een groot aantal jaren gebruikt kunnen gaan worden. Tot besluit van hel sinterkla gramma 1978 vindt de derde en rondgang in de wijken Het Zanc Het Wandelbos plaats op zondag 3 de cember. Vertrek vanaf café - restaurant Boerke Mutsaers aan de Vijverlaan om 12.00 uur. Route eerste gedeelte Vijverlaan - Meerkoldreef - Wandel boslaan - Statenlaan - Tobias Asser- laan - Jac. Oppenheimstraat - Ed. Meyerslaan - A. Moddermanstraat - Tobias Asserlaan - Postelse Hoeflaan - Alb. Magnusstraat - Th. van Aquino- straat - Bemardusplein - Ignatiusstraat - Reitse Hoevenstraat - oversteek Lage Witsiebaan - Jupiterstraat - Pos- «/Ise Hoeflaan - Jagerslaan - Drijver- straat - oversteek Lage Witsiebaan - Kruisherenstraat - Predikherenlaan - Visitandinenstraat - Montfortanen- - laan - Salesianenstraat - Lage Witsie- Zij baan - Europalaan - Nimrodstraat - Jachtslotstraat - Westerpark - Bene luxlaan. Muzikale t «De Sandy Aankomst Sant - Beneluxlaan 74. Route tweede gedeelte Beneluxlaan - Luchthavenlaan - Europalaan - Baden Powelllaan - oversteek Taxandriëbaan - Sinopel- straat - Lage Witsiebaan - Kruidenlaan - Melisseweg - Zuringhof - Hoflaan - Gentiaanlaan - Wijnruitweg - Baden Powelllaan - Geert Gossaertdreef - Naeffdreef - Auteurslaan - Anna zondag Blamanweg - Marie Koenenlaan - t ieders Zwartvenseweg - Indigolaan - Ver zijn zij miljoenstraat - Amarantstraat - rllen de Zwartvenseweg - Baden Powelllaan - Lage Witsiebaan - Reinevaartstraat. Muzikale begeleiding door drumband «The Purple Berets Einde en ontbinding stoet nabij wijk gebouw ’t Kievitslaer, Reine vaartstraat 55. Aansluiting bij streefdatum Voor alle duidelijkheid moet vermeld worden dat het hierboven genoemde tijdstip (1980 of 1981) waarop met de stadsvernieuwing begonnen zou wor- J afkomstig is uit het door Publieke jrken opgestelde en door de ge meenteraad in april van dit jaar, wel iswaar voorlopig, vastgestelde plan nings- en prioriteitenschema struk- tuurplan Tilburg Oude Stad. Bij het samenstellen van dit schema is er uit drukkelijk vanuitgegaan dat deze aan sluiting ook zal plaatsvinden. Deze schriftelijke informatie en de toelichtingen daarop van gemeente- zijde op de informatieavond hebben in de buurt de verwachting gewekt dat er nu, na jaren vragen en wachten, eindelijk iets zou gaan gebeuren. Dat was voor een aantal bewoners uit de omgeving van het Smidspad reden om zich enthousiast aan te melden voor de inspraakgroep. Het zal u ongetwijfeld ook bekend zijn dat de inspraakgroep onlangs een buurtonderzoek heeft gehouden in het kader van deze bestemmingsplan procedure. Bij de voorbereiding van dit onderzoek heeft de op handen zijnde stadsvernieuwing een belangrijke rol gespeeld. Het behoeft geen betoog dat de verwachtingen rond de aanstaande rehabilitatie door dit onderzoek alleen nog maar versterkt zijn. Het is ons inmiddels gebleken dat de verzamelde gegevens erg zinvol zijn voor de stadsvernieuwing en in minder mate voor het opnieuw invullen van de fa brieksterreinen. de vlaggen wapperer jonge groen aan de men. Op het sekretariaat binnenkomende telefoontjes bewijzen dat inzenders al reikhalzend uitzien naar de gelegen heid, een plaats voor hun produkten te reserveren. Blijkbaar kunnen zij de toezending van de aanmeldingsfor mulieren niet eens afwachten, zer dagen worden verzonden. Nieuwe kas Zoals ieder jaar zullen ook voor de Werktuigendagen 1979 weer verbete ringen op het terrein worden aange bracht. De belangrijkste is zeker dat de demonstratiekas, van ouds het centrum van proefteelten en aktivi- teiten op tuinbouwgebied, wordt ver vangen door een nieuwe, gebouwd volgens de nieuwste opvattingen en voorzien van de modernste snufjes. De bouw is al begonnen zodat de de- monstratieteelten van de voorlich tingsdiensten tijdens de W dagen het gewenste stadium kunnen bereiken. Halte Liempde Opnieuw zal tuigendagen Liempde vat weger steller zo pr- mini wor zoel koel Volkshuisvestingsbeleid in Tilburg. Het knelpunt in deze gemeente vormt nog steeds de nieuwbouw. Ook over 1978 valt dat weer te constateren. De wo ningnood neemt eerder toe dan af. Dit geldt met name voor de sociale woning bouw. Dus voor de bouw van huizen, die de mensen moeten huren bij de wo ningbouwvereniging of bij de ge meente, aldus schrijft de S.V.W. in haar orgaan Woonbelangen». Déze woningnood is alleen maar op te heffen door NIEU Wbouw. Maar hoe staat het daarmee? Voor dit jaar (1978) is alleen maar een beperkt aantal wo ningen in de sociale sektor in aanbouw genomen. Het aantal «woningwetwo ningen» dat in Tilburg voor 1978 met de provincie werd overeengekomen, zal helaas niet tot stand gebracht kun nen worden. Er is weer vertraging. In de meeste gevallen gaat het om bouwplannen die niet binnen de ge stelde termijnen veranderd of aange vuld konden worden, willen ze qua kwaliteit en prijs binnen de norm «so ciale woningbouw» vallen. Dat is on der andere het geval met het bouwplan Korvel. Vertraging dus ten opzichte van het tijdstip waarop met de aanvang van de bouw volgens de plannen had moeten worden. In de tijd gemeten is dit van betekenis. Immers, hoe minder nieuwbouw er klaar komt, hoe groter de woningnood en hoe langer de wachtlijsten voor de woningzoekenden. Ieder dient te beseffen, dat wij het hebben over woningnood. Dit is voor ons: er zijn te weinig huizen in de sek tor gesubsidieerde huurwoningen bij de bouwverenigingen en de gemeen telijke woningdienst. Dat tekort zou binnen enkele jaren op gelost moeten zijn. Daarom moet het bouwvolume van deze huurwoningen hóger gesteld worden. Een beleid dat door de gemeente over meerdere jaren daarop gericht moet worden. Met de zogenaamde «Van Dam - eenheden» waarmee jongeren geholpen worden is La; een dergelijk beleidsplan opgesteld. tels Voor de overige woningen zou iets dergelijks ook moeten gebeuren. In 1976 hebben de woningbouwver enigingen de stand van zaken nog eens opgemaakt (Nowon - rapport). Wanneer U alleenstaand bent en ouder dan 23 jaar, dan bent U van harte welkom op zaterdag 2 december vanaf20.00 uur in het wijkgebouw «De Ypelaer», Corellistraat 10, Tilburg. Daar verzorgen Jan en Peter de disko Hebt U drempelvrees? Voor opvang wordt gezorgd. Wilt U meer inlich tingen, bel dan gerust een van de vol gende telefoonnummers: 553295 - 555514 - 552641 - 550412. Misschien komt de Sint wel even langs? gedurende de Werk- de speciale halte nipde van de Nederlandse spoor den treinreizigers in de gelegenheid len, op het terrein uit te stappen en alle verkeersdrukte en parkeer problemen te vermijden. Om de tien ninuten stopt er een trein en het is mder dat in 1977 al tienduizend L- ekers een reis- en toegangsbiljet chten op het station van hun keuze waar ze de auto konden achterlaten. Inlichtingen Aspirant - (Lu,,,,,,.,., e meer wil weten over d dagen kunnen zich wenc retariaat van de N.C.B., 42.00.80, Enkele we Rafael uit 1 een i hreef slechts er Arti Vocali. hoogmis van Ii.jv geen december in de Heux d be- opluisteren. Eenjaar dat in het kader van van de maand ook grote bewondering, opnieuw uitgenodig missa brevis van Te igen- en verder enkele tsek- Dufay, Pirenne, De gastpredikatie wordt gehc door de bekende pater Jac. de S.J. nu//TX (69,- nu/ÏTk (998^ 298,3

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1978 | | pagina 43