I 35, fl 30, ZOMERBRUIN Sint-Gregorius vereniging bestaat lOOjaar GOED VOOR U Nieuw van de Gildefotograaf Collecte AVO-Nederland van 20 tot en met 26 november 1978 Antillen op de kruikenmarkt KIJK NOU ENS BIJ CLEVEN-NOUWENS 32,50 Cleven-Nouwens f 29,95 m Eén Kamer van Koophandel voor Midden-Brabant een juweeltje kado: je bruidsreportage in miniatuur BLOUSONS IN TWEED-FLAUSCH EN BOUCLÉ fancy feston SX..0, f 49 p. str. mtr. Huurwaardetabel voor de eigen woning wordt aangepast DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 16 november 1978 pagina 35 978 pagina 34 Viering ook in Tilburg V >araat 59,- raat 68, li- ultang ook 1KEN tot 6 uur; IETS >44.i f rans van aarle gewacht. tabel huurwaarde eigen woning rdt dan als volgt Voor gehandicapte medeburgers is nu f 4680. VELOURS ANTIEK p.m. o.mtr. NOVILON KROMMENIE p.mtr. alle dessins p.m. mtr. ^31900 lilburg 19,- n Industrie in Latijns-Amerika Bespreek vóór je bruidsreportage natuurlijk bij Lindestraat 1Oa en 12 Tilburg - Tel. 420359 Vakwerk en service tegen betaalbare prijzen Door huidvoedend ultraviolet A-zonlicht 315-400 nanometer icestuur, versnel- set licht, rs, Veld- 426687 147518 31068 Kleuren bruin, goud, donkergroen, rood en oud rose kerk-muzikaa e onze stad bei stelde rtabel De t_ wordt DORT traat) len ..burg, ;vestigd, ^aalwijk. VELOURS DOREE incl. maken - band - haken - opmeten en ophangen 150 390 780 1170 1560 2340 3120 3900 4680 *5850 *7020 Berbertapijt v.a. KORVELSEWEG 255, TILBURG BROEKHOVENSEWEG 58, TILBURG DORPSSTRAAT 5. GOIRLE FotografenGiMeW 1 8 )tre- tus- begeleiding wordt door de harmonie «Sint Raamsdonk. 15.000 30.000 60.000 90.000 120.000 180.000 240.000 300.000 360.000 450.000 540.000 De instrumentale verzorgd Bavo» uit itie-1 NG I 3 15.000 30.000 60.000 90.000 120.000 180.000 240.000 300.000 360.000 450.000 540.000 mland aan niseert organiseert de Kruiken el evenement speelt Vanzi, een ïkt die naar aan- -geluk .jorlo- lomen. De en som- eeuw, ver- De voorgest huurwaardet In het besluit van de beide Kamt aantal leden vastgesteld op 4 de verdeling van deze 44 werknemers, midden- en kleinbet en overige ondernemingen takken van handel en njji tilburg:wagnerplein 22 westermarkt 16 De nieuwe Kamer van Koophandel i Fabrieken heeft haar zetel te Tilbui waar ook het sekretariaat is ge\ met kantoren te Tilburg en W< een extra be- 3 miljoen in K.N.M.V. De’ ichtige prij- hegit goed ge- Inschrij- naar schatting leiden tot lastingopbrengst van f 1979. in 9 kleuren inc. maken - band - haken - opmeten en ophangen Zowel het landelijk als diocesaan Bestuur van de jubilerende Sint-Gregoriusvere- niging heeft in hun eigen organen c.q. bij speciaal aan alle Dekenaten gerit verzoeken, er op aangedrongen dat de eeuwfeestviering niet uitsluitend uit landelijke viering mag bestaan maar vooral ook plaatselijk c.q. dekenaal zal moeten plaatsvinden. Tilburg heeft een rijke traditie i de verschillende mooie onze verschillende grote moeilijke en zware taak Tilburgse kerkmuziek-componisten als lekens, en vele anderen die zich in de voorbije eeuw en ook thans nog verdienstelijk maken Programma Het rijk-gevarieerde programma van deze viering ziet er als volgt uit:Opening: Suite «Nimrod» uit de «Enigma-Variaties» van Edw. Elgar door «Sint Bavo» o.l.v. H.v. Mol. /ordt de «Missa Pastor r 5 stemmig gemengd disten en blaas-ensemble. werd gecomponeerd bijgele- :id van het zilveren Pastoorsfeest Erkend ^^^^-dealer Zaterdag 18 november a.s. de Antilliaanse Kring op dt markt een sociaal-kultureel onder het motto; EEN KIJKJE OP DE ANTILLEN Het programma omvat o.m. het opti den van een Antilliaanse Steelband tl sen 1 en 4 uur. Ook zijn er enkele informatiekramen en worden er Antilliaanse produkten verkocht. Ook worden er Antilliaanse lekkernijen verstrekt. aanpassing van de eigen woning zal OVERGORDIJNEN in diverse dessins a 6,~ on- van de be de jongen met het eer- beroep temidden van ?winterde boeven en be te proberen welkom. rdag van en zaterdag EFFI-ZON- ing voor ge- ten), IJzer- rum Tilburg. Tel. Nylon huiskamertapijt Nylontapijt 400 breed Meeneemprijs p.str.mtr. aktief- ter we- )uis 09. voor pso- nu met 6 jaar :-‘~3zondheid, len zieken- Europa, van Pastoor P. v. rlchte gehele leiding berus !t een recteur van het Welke bruid zou dót niet willen hebben: een piepklein albumpje van echt leer met je trouwfoto’s erin en jullie namen erop. Voor in je handtas, om aan iedereen te laten zien. Want het grote reportage-album heb je niet altijd bij je. krijgt het kado van de Gildefotograaf, als je binnen twee den bij hem je bróidsreportage bespreekt, 't Hindert niet als de eigenlijke trouwdatum nog heel wat maanden in het erschiet liat^. Motor- en Autoclut «De Grensjagers» Bovenstaande vereniging heeft weer een oriëntatierit, de z.g. «Wildrit», voor auto’s en bromfietsen, waarvan de eerste deelnemer op zondag 19 nov. om 13.1 uur gaat starten bij café «Dorpszicht» te Lage-Mierde. De lengte van de rit is ongeveer 48 km en wordt gereden volgens 1 reglement 1976. Er zijn prachtige zen te winnen, waaronder goed ge vulde bakken wild en wijn. Inschrij ving vanaf 12.30 uur te Lage-Mierde. In de ministerraad is aan de órde geweest de door de minister en de staatssecretaris van Financiën gegeven uitwerking aan de tijdens de algemene politieke en finan ciële beschouwingen over de begroting 1979 en de behandeling van Bestek ’81 in de Tweede kamer gedane toezegging tot aanpassing van de huurwaardetabel voor de eigen woning. Besloten is op korte termijn bij de Tweede Kamer terzake een nota van wijzigingen in te dienen op het wetsontwerp tot wijziging van de inkomstenbe lasting en de loonbelasting in het kader van het belastingplan 1979. In deze nota van wijzigingen zal tevens worden voorgesteld de bevriezing van de arbeidsonge- schiktheidsaftrek achterwege te laten. Nieuwe kursus bij Terra Nova Spaans voor beginners Het sociaal cultureel centra m Terra Nova heeft een geheel nieuwe kursus in het leven geroepen, nl. Spaans voor beginners. Deze kursus zal gehouden worden op de maandagavond van 19.30 - 20.30 uur in Terra Nova, Nieuwlandstraat 44. De leiding is in de deskundige han den van mevrouw Wesseling-Coffi. De kursus bedoelt de deelnemers spreekvaardigheid in de Spaanse taal »r bij te brengen, de grammatica staat op de tweede plaats. De kursus, telt vijftien maandagavon den. Bij voldoende belangstelling be staat de mogelijkheid dat een tweede kursus van start gaat en wel van 20.30 - 21.30 uur. start van de kursus Spaans voor beginners is op maandag 8 januari 1979. Men kan zich voor deze kursus aanmelden bij Terra Nova, Nieuwlandstraat 44, tel. 426269. Nieuwe tabel De huidige tabel huurwaarde eigen woning, die sedert 1 januari 1974 on gewijzigd is gebleven, eindigt bij een waarde van de woning in het economi sche verkeer van f 360.000. Daaren boven is het huurwaardeforfait een vast bedrag. Gelet op de sedert 1973 t opgetreden inflatie zal worden voor- 13 30 gesteld de tabel te verlengen met een tweetal schijven van f 90.000 tot f 540.000. De nieuwe schijven f 360.000 tot f450.000 en f450.000 tot f 540.000 komen in guldens van 1974 overeen met de bestaande hoogste twee schijven: f 240.000 tot f 300.000 en f 300.000 tot f 360.000. Voor een eigenaar van een woning mpt een u.j ut waarde tussen f 360.000 en f 450.000 >mmissie h°udt de verlenging van de tabel geen de Ver- verhoging van de huurwaardeforfait in, bij een waarde tuisen f450.000 enf 540.000 bedraagt de verhoging f 1170, en bij een waarde boven f 540.000 be draagt de verhoging f 2340. Kamerhoge OVERGORDIJNEN va 20,- p. mtr. OPEN WEAVE 270 hoog met loodveter f 17,50 p. mtr. J 200 hoog f 15 FILMLIGA Greep naar de vrijheid Dinsdag 21 november Dat je ook uit Italiaanse gevan genissen veel slechter naar buiten komt dan je erin gaat, is bekend nieuws uit de krant. Wat er allemaal niet pluis is, laat Damiani op zeer realistische manier zien. Franco Nero s jonge architel leiding van een auto-ongc met dodelijke afloop in voo pige hechtenis is gene gevangenis is een oud ber gebouw uit de vorige et een ellendig milieu om te toeven. De camera tast de smerige wanden en cellen af, en de zekere reakties van de schaafde jong zame t doorgev wakers. Damiani gaat er zeer hard tegenaan. Het is een afschuwe lijk verhaal, waarvan men toch het gevoel heeft dat het geen onmogelijk verhaal is. De ge vangeniscel is eigenlijk een weerspiegeling van de machts verhoudingen in de buiten wereld. De architekt-in- goeden-doen, Vanzi, komt duidelijk in het verkeerde milieu waarin wrok tegen de rijke uit buiters en misdadige of pes terige trekken hand in hand gaan. Wil hij zich handhaven dan is hij wel gedwongen zijn eigen positie te gaan gebruiken en met bewakers en in vloedrijke gevangenen te gaan heulen. Eenmaal zover geko men, wordt hij een willoos werktuig in handen van de korrupte gevangeniskliek. En dan is het te laat. De Vereniging AVO-Nederland col lecteert nog en niet zonder reden. AVO- Nederland vecht nl. nog dagelijks tegen het misverstand, dat haar werk over bodig zou zijn geworden. Een ondragelijk misverstand vooral voor hen, die het direct aangaan, onze gehandicapte medeburgers Het is waar dat er voor de gehan dicapte uit de zeventiger jaren meer wettelijke regelingen tot stand zijn ge komen dan voor hun lotgenoten uit de jaren twintig, de periode waarin de AVO ontstond. De AVO verheugt zich met hen over deze ontwikkeling in de sociale wetgeving, welke erop gericht is de levensomstandigheden van de gehandicapten in materieel op zicht te verbeteren en hen mede daar door de kans te geven gewoon deel te nemen aan het leven van alle dag. AVO-Nederland blijft pleiten voorge lijke kansen in een maatschappij waarin weliswaar van welvaart wordt gesproken, maar waarin juist voor de zwakste groepen het welzyn steeds verder achterop dreigt te raken. Daarom dienen de AVO-activiteiten voort te gaan door o.m. het verlenen van veelsoortige vormen van hulp. Eigen middelen Het hoofdmotief van het AVO-werk is ook in 1978 voor de gehandicapten zoeken naar eigen middelen van be staan door aangepaste arbeid. Tegen over arbeid staat, naar AVO-opvat- Buro Kommunikatie Buiten de Kat. Hogeschool organi woensdag 22 november a.s. van L -15.30 uur in AZ-11 een lezing over: «Recente ontwikkelingen in de La tijns - Amerikaanse industrie». Gastspreker zal zijn prof. Adolfo Dorfman, één van de voornaamste deskundigen op het gebied van Latijns - Amerikaanse industrialisatie. Prof. Dorfman heeft vele jaren er varing als «senior economist» bij de ECLA (Economische Commiss voor Latijns - Amerika van Vv.- enigde Naties) en als consulent bij vele internationale organisaties gericht op ontwikkelingsbeleid Hiernaast is hij auteur van 30 a 40 mo nografieën en boeken, waaronder het klassieke werk «La industria en la América Latina y las politicas de fo- mento». (Mexico, 1967). Prof. Dorfman zal zijn lezing in de En gelse taal houden. Het voornemen, over te gaan tot de instelling van één Kamer van Koop handel en Fabrieken moet worden ge zien tegen de achtergrond van de toe nemende regionalisatie van het over heidsbeleid, hetgeen onder meer ten In het besluit van de beide Kamers is het gevolge heeft dat het takenpakket van aantal leden vastgesteld op 44. Omtrent de Kamers van Koophandel ziender- de verdeling van deze 44 zetels over ogen toeneemt. werknemers, midden- en kleinbedrijf Daarbij komt dat tussen de betref- en overige ondernemingen, alsmede de fende gebieden, in sociaal economisch takken van handel en nijverheid dient opzicht, een duidelijke samenhang be- het advies van de S.E.R. te worden af staat in karakteristiek en problemen. Samen optreden Deze samenhang vereist in vele ge vallen een gezamenlijk optreden van de betrokken Kamers van Koophan del en Fabrieken. Uit een oogpunt van verhoging van de effektiviteit van de dienstverlening c.q. de behartiging van de belangen van het bedrijfsleven in de betreffende gebieden, heeft het de voorkeur deze dienstverlening te doen geschieden door één Kamer van Koophandel en Fabrieken. De Kamer van Koophandel en Fa- briekenvoorMidden-Brabantomvatde volgende gemeenten: Aalburg, Al- phen en Riel, Baarle-Nassau, Berkel- Enschot, Chaam, Diessen, Dongen, Dranen, Dussen, Geertraidenberg, Gilze en Rijen, Goirle, ’s Gravenmoer, Heusden, Hilvarenbeek, Hoge en Lage Mierde, Hoge en Lage Zwaluwe, Loon op Zand, Made en Drimmelen, Moergestel, Oirschot, Oisterwijk, Oost-, West- en Middelbeers, Raamsdonk, Sprang-Capelle, Tilburg, Udenhout, Waalwijk, Waspik, Wer kendam en Woudrichem. ;en, o ver ifier) met lours. Be- In hun vergadering van 31 oktober 1978 hebben de Kamer van Koophandel en r Fabrieken voor Tilburg en omstreken f en de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor noordelijk Noordbrabant besloten, de minister te verzoeken om per 1 januari 1980 de genoemde Ka mers op te heffen en in te stellen één nieuwe Kamer van Koophandel en Fabrieken met de naam: Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid den-Brabant. mate uit te voeren. Het gaat om het welzijn van hen, die er het meest recht »t op hebben en er het hardste aan toe )r zijn Geef aan de collectanten of gireer uw bijdrage op giro 1111650 t.n.v. pen ningmeester van de AVO-afdeling Til burg en Omstreken, te Tilburg. KAMERBREED TAPIJT zware wollen Berber '.d. Velden. De al- ist bij de organist-di- Fatima-koor, de heer P. Raaijmakers. Als slot wordt het bij elke koorzanger bekende «Haec Dies» van A. Giessen gezongen. Deze viering wil laten horen dat ook zonder beroeps of semi-beroeps zan gers, onze liturgische vieringen op passende wijze kunnen worden opge luisterd. Het grote enthousiasme waarmede de bijna 150 gewone men sen die hieraan meewerken ten toon spreiden is een garantie voor een waardige eeuwfeestviering van de lezamelijk te zin- Gregorius-Vereniging. )rgd door het Til- Na deze viering zal om 12.30 uur door je harmonie «Sint Bavo» uit Raamsdonk een koffie-consert wor den gegeven in de zaal van «’t Wit Paardje»Lijnsheike 8 te Tilburg. Het Tilburgs Gregoriaans koor zal op zondag 17 december te zien en te horen zijn in een uitzending voor de T. V. van uit de Maria-kerk aan de Heikant. Het Fatima-koor hoopt met deze actie een aanzet te kunnen geven tot een goede en blijvende samenwerking tus sen ALLE Tilburgse kerkkoren en de St.-Gregorius-Vereniging. ook in Nederland, met goede resultaten gebruikt. Zij schenkt al het nodige uit de zon, nl. ul- traviolet-A golven van 315-400 nanometer. Ook bij veelvuldige bestraling, bv. een week lang iedere dag een uur, is zon nebrand of huiddroging uitge sloten. Reeds na enige dagen is het begin van de aantrekkelijke braining en betere konditie merkbaar. Het gehele jaar bent u bruin en fit door 1-2 weken dagelijks een uur te zonnen, afwisselend met een zelfde pe riode met 1-2 maal per week. Speciaal voor het gebruik van deze bruinings- en gezond- heidslampen is voor minder dan f 2000,- een fraaie, maar vooral praktische zonnehemel beschikbaar met 18 originele Philips-09-buizen. Droom- zachte ligbank en grote zil- verreflektor behoren erbij. Alles met 2 jaar garantie. Uniek zijn de aluminiumsteuen, waarin de hemel in alle standen horizon taal en vertikaal (zij-bruining) kan balanceren. In seconden kan iedere hoogte tussen 17 en 35 cm tot op millimeters van de huid worden ingesteld. Om dit te zien en bent u dagelijks Maandag t.m. dondert 9-22 uur en vrijdag van 9-20 uur bij NEHUIS (Stichtinr zondheidsprojekte. straat 5, Centra— 013-43.23.09. Zonlicht is noodzakelijk voor alle leven. De 41/z m2 grote mensenhuid neemt veel zon licht op. Via de biochemische aktiviteit van miljoenen huidcellen wordt het bloed ver rijkt. Beter bloed betekent beter funktioneren van alle organen en van elk deeltje van het chaam. U voelt zich gezonder. Gebrek aan voldoende zonlicht vergroot de vatbaarheid voor een aantal ziekten, waaronder typische winterkwalen. Voor beelden: voorjaarsmoeheid, reumatiek, Engelse ziekte, enige longaandoeningen, pso riasis en sommige puistjes. Vrijwel iedereen uit zon-arme landen ervaart zon op de huid als een weldaad. Vrijwel iede reen verkiest een zomerbruine huid boven een winterbleke. Ruime hoeveelheden zonlicht bespoedigen de vernieuwing en daardoor de gaafheid van de huid. Uit onderliggende cel- lagen komt het aantrekkelijk bruine pigment aan de opper vlakte. 'n Zomerbruine huid toont dat ze gezond is en haar biochemische taak ten opzichte van de totale gezondheid goed verricht. De meest veilige bruinende zonnelamp t reld is de Philips-tl-bi Aanvankelijk puur i riasisbestrijding, r ervaring in huidges wordt ze| in honderde huizen in Amerika en Het is de grote verdienste van het Fa- De wisselende gezangen van de laatste tima-koor en de voorzitter hiervan zondag na Pinksteren worden evenals Pastoor P. v.d. Velden om Tilburg ook de voorzang van de gezamelijk te te laten meevieren met het eeuwfeest gen Hle Credo, verzor„ 1 van de Gregorius-vereniging. burgs Gregoriaans koor o.l.v Ko van Geldorp. Dat deze vereniging zoals maar al te De vaste gezangen worden uitgevoerd vaak gedacht wordt uitsluitend de door de gezamelijke koren met bege- gregoriaanse kerkzang zou propage- leiding van harmonie «Sint Bavo» en ren is een misvatting die in deze als solisten: Loekie Senders-Raaijma- viering zeer positief wordt weerlegd, kers Sopraan, en Lisette Joore-Rem- Deze Eeuwfeest-viering waartoe ge- mers Mezzo-Sopraan. heel Tilburg wordt uitgenodigd vind Uitgevoerd wc plaats op zondag 19 november a.s. om Bonus» voor 10.30 uur in de Fatima-kerk te Tilburg, koor, sol De hoog Eerwaarde Heer Mgr. Drs. Deze mis v A.J.J. Ooms, één der Vicarissen van genhei het Bisdom ’s-Hertogenbosch zal dan voorgaan in een plechtige Eucharis tieviering waaraan meewerken: Ge mengd door «Resurrexit» (Hoefstraat) Tilburg; Dameskoor «Broekhovens Echo», Tilburg; Dameskoor «Fa- tima», Tilburg; Tilburgs Gegoriaans koor, Tilburg; Groot «Fatima-koor» Tilburg. ting, het récht op vrijetijdsbesteding, vacantie, recreatie en ontspanning na inspanning. Het is gauw gezegd en het klinkt zo vanzelfsprekend, maar voor de gehandicapte die b.v. niet kan lo pen of slecht ter been is, zijn de hotel kamers, campings en watersportcen- tra nog nauwelijks of in het geheel niet bereikbaar of toegankelijk evenmin als schouwburgen, concertzalen, biosco pen, verenigingsgebouwen, kerken, enz... Toegankelijkheid De AVO strijd mee voor toegankelijk heid óók voor hen, die nu in hun rol stoel buiten moeten blijven. De AVO streeft naar een zo volkomen moge lijke integratie van de gehandicapten in de samenleving. In het jubileumjaar 1977 stelden wij een voorbeeld door de stichting van een volledig aangepast recreatiecentrum mogelijk te maken. Het zijn slechts enkele grepen uit de vele AVO-activiteiten. Enerzijds op de bres staan voor de belangen van de gehandicapten als groep, anderzijds de helpende hand bieden aan die hon derdtallen gehandicapten die tussen wal en schip vallen. AVO-Nederland komt vooral op voor gehandicapten, die het gevaar lopen van isolement, vereenzaming of totale uitschakeling uit het volle leven. Dat alles kan niet anders dan met des kundige hulp en... geld. Helpt daarom AVO-Nederland haar werk in ruimere op kerk-muzikaal gebied. Denken we maar eens aan ie orgels welke onze stad bezit in de nog bestaande kerken, aan '"tere en kleinere kerkkoren waar met groot enthousiasme de aak van «kerkzangeres en kerkzanger» wordt beoefend, aan --|s Willem van Kalmthout, Rijniers en Schil- -nponi en veie anderen die zich i voor de Kerkmuziek.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1978 | | pagina 35