t ^ll mod I 8» 11 renata jeugdschoenen 15r De H sterrenhemel in oktober VAN RIJSWIJK SCHOENEN AVO Feestelijk afscheid van Jan Naaijkens als schoolhoofd te Hilvarenbeek Tilburg: o Gobelin handwerk Alsof wij het weggeven. ROSCOOP HANDYMAN Donderdag 28 september 1978 pagina 19 DE TILBURGSE KOERIER sr 1978 pagina 18 d in de kerk; Zomerdriehoek RADIO tel. 030- Vrijwilligers gevraagd... LIJST VAN OVERLEDENEN iirg PAROCHIENIEUWS imel genheden rum, Spo Telefoon: Meer dan 50 vestigingen. I irt Doe-het-zelf Vrijdag 27 september Parochie Heikant - ST.-ANNAPLEIN 14 - TILBURG Telefoon 013-350017 Madurodam dit jaar langer geopend orthopedische schoenmaker!) steun- en gemakschoenen klnder-korrektleschoenen (Gratis nazorg) Voor al uw voetproblemen Heuvelstraat 21a waar men met nar bv. plakken en 1 allerkicii Maandag meditat het onze M Alle soorten BREI-, HAAK- EN WEEFGARENS ry’s O ,80 >urg j 12-11-1948 irg 25-9-1978 vl uvuulp vaneen zien dat de grijze sse» sterren be /erigens een zeer om de ster sterren 2 jgen 1-1978 ZOOM K sn. :n zijn er ook Deelnemers ingsgroep repeteren ijkse les voor uit- adsschouwburg, het en andere ge- INLIJSTWERK Alle soorten en maten tegen voordeelprijzen. Vlug klaar. /erkers aan dit programma zijn pastores L. Appels, P. Baren- Oktober verandering in de kerk; t.a.v. jezelf en je nageslacht. November Doodgaan; je kunt er niet omheen. iagmiddag jelijk om u cursussen in de week van woensdag 20-9-1978 t.e.m. dinsdag 26-9-1978 ’n Onderwijzer in de ruimste zin Deze lijst van overledenen kwam tot stand in samenwerking met de begrafenisondernemingen 9 J Nergens zo’n collectie Smyrna en Soedan garens Voorgetekend stra I Alle handwerkstof Ontbijtlakens Wandkleden Lampekapframes Handwerk - Hobby - Weefcentrum DE WOLKAST Piusplein 55, Tilburg - Tel. 42.23.33 >urg 3-1917 24-9-1978 wThêïminapark 127 Dielemans Lochtstraat 12 Béste maatjes met jontje voeten! turgs Danscentrum tegenover het stati week aan Plaatsen van Garsthof, N.\ Paulus, Heikant, Goirle. De bijeenkomsten zijn altijd ’s mor gens van 10-12 uur. Voor de deelne mers zijn er geen kosten aan verbon den. Medewe o.a. de Van Gestel Boomstraat 181 St.-Dlonysius v./h. Rooms Leven, Tuinstraat 65 i A De Stichting Bejaarwerk Tilbt Stedelijke Bond van Bejas jaardenbond St.-Jozef te Vereniging Dekenaat Tilbt bieden aan iedere bejaarde i en Goirle een winterpro rond de volgende 7 onder ^0 December 85+, dus non-aktief Januari eenzaamheid en relatie. Februari Hoe ga je verantwoord om met je geld Maart De bijbel; vroeger dicht, nu open. April Minder kerkgebouwen, minder priesters. Is er nog toekomst voor de kerk Winterprogramma F voor bejaarden L op di. 26 september een bijeenkomst in de Driekoningenkerk. Er werd een kerngroep voor de vrede opgericht. In het pastorale plan van dit jaar staat de vorming van pastorale werk groepen of kerkraden voor de kerk ruimten. Dit om de anonimiteit, onbekendzijn met elkaar, in o grote wijk wat te doorbreken. Parochie Heilig Kruis Vorig weekend was er een info-markt in de kerk. Zowel zaterdagavond zondag na de diensten waren er nc wat parochianen die hun belangs ling lieten blijken. Vanwege deze ii. fo-markt kon men dat weekend geen aandacht geven aan de interkerkeïijke vredesweek. Dit gebeurt a.s. weekend in gebed en bezinning. Zondag zingt om 10 uur het gemengde koor vanwege de eerste zondag van de maand. Op dinsdag 3 oktober komt om 8 uur de parochievergadering weer bij elkaar in het zaaltje van de kerk, waarin terug gekeken wordt naar de info-markt. Verder staat het begin van een gesprek over liturgie op de agenda. Deze bij eenkomst is zoals altijd voor iedereen toegankelijk. Alle onderdelen voor wasautomaten stofzuigers koffiezetapparaten, en gratis advies bij ONDERDELENSHOP Stadhuisplein 271 Voor nadere informatie over het bo venstaande of voor de gratis brochure over mogelijkheden van vrijwilligers werk, kunt u terecht bij de Vrijwil- ligerscentrale, Spoorlaan 320, tel. 43.45.72. •C Makkelijk zo’n uni-blouse in 100% polyester. Met keus uit o.a. écru, grijs, camel, bordeaux en pink. Maten 42 t/m 52. Eén van onze vele bloem- rokken. Natuurlijk kiest u uit talloze kleuren en dessins. Maten 36 t/m 46. pen het verschijnsel televisie toege- aai licht en daarbij een aantal voorspel- lingen gedaan omtrent de verschuiving |ing aa] van vermaak naar voorlichting, die we] te destijds nog maar door weinigen wer den onderschreven, maar die zich in- middels toch grondig hebben vol- signatuur trokken. ren Verder heeft hij altijd een duidelijke waar zin gehad voor het belang van het be- jngei houd van de eigen identiteit in Hil varenbeek en in het Stadsgewest Til- Jan Naaijkens heeft deze bemoeienissen burg. Het aandeel dat hij destijds ge- inderdaad nooit anders gezien dan als montfortparochie Weekend 30sept. -1 okt. zaterdags om 19 u. zingt ons gemengd koor zondags om 9.30 en 11.45 u. is er volkszang; uitgaande van de lezing Mat. 21: 28-32 zal Peter Denneman de verkondiging verzorgen. Zondag om 10.30 u. is er een experimentele viering rond het thema Over God gesproken Het lied «Ik ben vervuld van je hier zijn en wegzijn» vormt het uitgangspunt. Het experi-koor verzorg t de zang. V<x>rganger is Peter Denneman. Gelijktijdig aan deze viering is er voor de -"-rkleinsten kresj en voor de groteren kindernevendienst. lag 2 okt. van 19.30 - 20.00 u. gelegenheid om deel te nemen aan de itie. Om 20.15 u. eerste bijeenkomst voor hen die deel willen nemen aan de ekspressiegroep o.l.v. Ans van Rijswijk; om 20.30 u. bijeenkomst voor de overleggroep voor experimentele vieringen. Dinsdag 3 okt. om 20 u. repetitie voor het gemengd koor. Om 20.30 u. bijeenkomst voor de overleggroepen voor jongerenvieringen en kindergezinsvieringen. Woensdag 4 okt. om 14.00 u. bijeenkomst voor de ziekenhuisgroep op Bellinistraat 141; om 18.30 u. repetitie voor het kinderkoor; om 20 u. repetitie voor het jongerenkoor. Van 19.00 - 20.00 u. gelegenheid tot het inleveren van de zakjes voor de verjaardagsaktie. Donderdag 5 okt. om 19.30 u. in het kader van «donderdagavond - anders-zinnig» een kringgesprek rond gedeeltes uit hoofdstuk 6 en 7 van het evangelie volgens Matheus. Deze gedeeltes worden gelezen en na een stilte wordt ieder de gelegenheid geboden te vertellen wat hem of haar deze tekst te zeggen heeft. Om 20.15 u. bijeenkomst voor hen die meewerken met de kerkbijdrage-aktie, tevens gelegenheid tot het inleveren van de opgehaalde zakjes. >urg, de iarden, de Be- i Goirle en de jurg-Goirle in Tilburg irogramma aan Verwerpen een natuurlijk verlengstuk van zijn on- derwijstaak. en daarom is het toch wel als al deze facetten bij zijn af- I als schoolhoofd aan de orde ko- blijft het onderwij- ij de hoofdzaak, en speciaal de school- leerlingen van Jan Naaijkens zijn, die hem op het afscheidsfeest in de bloemen zullen zetten. De receptie wordt ge houden tussen 17 en 20 uur, gemakke lijk lang, zodat iedere belangstellende acte de présence zal kunnen geven. Arend, vormt Deneb een grote driehoek, de zogenaamde zomerdrie hoek. Midden door het sterrenbeeld Zwaan loopt de grij ze band van de melk weg. Op het platteland, waar het stadslicht ons niet hindert, is deze grijze band bijna over de hele hemel te volgen, mits de Maan niet al te vol is. De melkweg is een verzameling van ontelbare sterren op grote afstand (vele lichtjaren) van ons zonnestelsel. Met behulp van een verrekijker is goed te zien dat de grijze strook inderdaad uit «losse» sterren bestaat. Een verre kijker is overigens een zeer geschikt instrument om de sterrenhemel te ver kennen. De sterren zien we dan niet alleen beter dan met het blote oog, maar bovendien zien we er veel meer, ook sterren die te zwak zijn om zonder kijker te zien. Wilhelm Kroezen Leijparkweg 105, Tilburg Tungerloh(D) 20-9-1911 overleden Tilburg 26-9-1978 Cornelius Antonius Adrianus van Oosterhout Croydorstraat 7, Tilburg geboren Tilburg 12-2-1923 overleden Tilburg 20-9-1978 Josephina Maria Anna Heerkens-van Gorp Piusstraat 106, Tilburg geboren Tilburg 17-3-1900 overleden Lage Mierde 21-9-1978 Joannes Marinus Tabbers Transvaalplein 9, Tilburg geboren Tilburg 22-1-1916 overleden Tilburg 22-9-1978 Johannes Albertus Brands Besterdring 94, Tilburg geboren te Tilburg 15-9-1978 overleden Tilburg 24-9-1978 Johannes Norbertus Maria Honders Kastrupstraat 11, Tilburg geboren Tilburg 16-5-1928 overleden Tilburg 25-9-1978 Robertas Nicolaas Hendrikus Achterberg Slotstraat 5, Tilbt geboren Tilburg overleden Tilburc Helena Maria Schilders-de Graaf Beneluxlaan 161, Tilburg geboren Middelbeers 12-9-1889 overleden Tilburg 26-9-1978 Charles Petrus Teirlinck Karei Doormanlaan 51, Tilburg geboren Aardenburg 19-2-1916 overleden Tilburg 26-9-1978 Gerdina Wouters-Appels Bredaseweg 347, Tilburg geboren Tilburg 30-12-1903 overleden Tilburg 24-9-1978 Huberdina van Gorp-Lutten Burg. Damsstraat 15 geboren Nijmegen 23-6-1898 overleden Tilburg 22-9-1978 Cornelius Mertens Kruidenlaan 208, Tilbi geboren Tilburg 16-3- overleden Tilburg Marco Tommasi Friezenlaan 44, Tilburg geboren Tilburg, 14 dag overleden Tilburg 22-9-1 samenkomst ’t Sant, LO.B. - gebouw, Petrus us, Kasteelhoeve, Huize Baselaer, Maria Boodschap, brug, S. Kuyten, H.v. Oers, L.v. Spreeuwel, H.v. Thiel, C. Zand bergen, medewerkers van ’t Garst- hofteam, mej. Habraken, C. Vermo- len en Zr. T. Vroom. De onderwerpen zijn in een pro gramma bijeengebracht door de pas- torele werkgroep bejaarden. De or ganisatie berust bij het Pastoraal In stituut, Ringbaan West 177 te Tilburg, tel. 67.65.66. had heeft in de opzet en de con tinuering van de Groot Kempische Kultuurdagen is door de deelnemers goed,’: daaraan altijd met sprekende blijken scheid van waardering erkend, maar toen men. Maar allicht t deze stijl van kultuurbeoefening ach- zend aspekt hierbij terhaald begon te raken, was het toch het zullen dan ook s. wel vooral Jan Naaijkens die inzag, en leerlingen van Jan Naaijkens ztfn, staande hielddat met deze vorm toch hem op het afscheidsfeest in de bloen niet het hele identiteitsbeeld van Bra- zullen zetten. De receptie wordt bant overboord hoefde te gaan. Zo houden tussen 17 en 20 uur, gemal bleef, en blijft, rondom hem een kring lyk lang, zodat iedere belan i van mensen, die zich voor v iMjIturele ontwikkeling interesse- Zijn kulturele belangstelling heeft hechte greep gehad op het dorps- :n van Hilvarenbeek, waarin met ;~“jn een uitgesproken kulturele gerichtheid gegroeid is, die, sinds het herontdekken van begrippen als «wel zijn» en «milieu», nu ook in verschil lende andere gemeenten wordt nage streefd. Deze gerichtheid erft uiter aard door op de jongere generatie, die jzelfde ludieke en vernuftige instel- -- aan de dag legt als de vader; het is v. >.e hopen, dat zij het element kui tuur niet al te vanzelfsprekend zal la ten verwarren met politiek van één uur, want dit zou een te betreu- identiteitsverlies betekenen, irmee toch niet iedereen zal zijn inomen. Dit afscheid heeft echter nog een ver dere strekking, en dit zal een reden te meer zijn, waarom de belangstelling rvoor zo groot zal zijn. Jan Naaijkens was schoolmeester in de ruime zin van het woord en meende, dat de onderwij zende taak niet was afgelopen, als de kinderen eenmaal van school waren. Iedereen weet, dat hij vooral het to neel daarvoor als medium gebruikt heeft en nog altijd gebruikt. In het Ne derlandse amateurtoneel is zijn naam als toneelschrijver een begrip en ieder jaar worden dan ook op tal van plaat sen stukken van hem opgevoerd, bij voorkeur in de vorm van openlucht toneel. Er zullen, nu hij helemaal vrij is en als hij van de schrik over die plotselinge vrijheid wat zal zijn beko men, nog veel toneelstukken van zijn hand komen, waarin de gevatheid van de dialogen het publiek zullen blijven verrassen en vermaken. Vrijdag 27 september zal het druk zijn in de school aan de Koestraat te Hilvarenbeek, want dan wordt er afscheid genomen van het scheidende schoolhoofd. Jan Naaijkens, die om gezondheidsredenen met vervroegd pensioen gaat. Het wordt een feestelijke bijeenkomst, omdat dan tevens wordt herdacht, dat hij veertig jaar geleden zijn onderwijsdiploma behaalde. Hij is 36 jaar aan de school verbonden geweest, waarvan 18 jaar als b ofd, dus hij heeft heel wat mensen van de huidige gezaghebbende generatie in Hilvarenbeek onder de knoet gehad. Dat onder de knoet is natuurlijk maar een kwink slag: Jan Naaijkens is zowel onder zijn leerlingen als onder de kollega’s altijd erg populair geweest, vooral vanwege zijn gezonde kijk op onderwijs in het algemeen, waardoor hij een leefbaar gemiddelde wist te vinden tussen de overheidsvoorschriften en datgene wat naar zijn ervaring kinde ren dienen te leren. De ontwikkeling van het onderwijs sinds de oorlog bleet, en heeft veel veranderingen doorgemaakt, waarvan de meeste onvermijdelijk, ^^kult maar waarvan toch ook wel experimenten onnodig waren, die dan ook ren haastig werden verlaten, als bleek, dat het zó allemaal niet hoefde. Jan een Naaijkens heeft er altijd voor gezorgd, dat noch de leerlingen, noch de lever ouders, noch de kollega’s werden lastig gevallen met dingen, die er niet op de jarer in hadden. Hij was dan ook altijd bereid er met elke werkelijk geïnteres- gerichth seerde over te praten, wat hij op de gemoedelijke, verstandige manier deed, die van hem speciaal bekend was. Vierde seizoen Tilburgs Danscentrum Het Tilburgs Danscentrum, de bal letschool tegenover het station, begint volgende week aan haar vierde seizoen. Vrijdagmiddag 29 en zaterda* 30 september is het nog mogel op te geven voor een van de cti die in de week van 2 oktober van start gaan. Op woensdagmiddag zijn er cursussen Dansspel voor meisjes en jongens vanaf vijfjaar. In deze cursus beoefe nen de kinderen spelenderwijs dans- expressie, ritmiek en kinderdansen. Op alle dagen van de week zijn er mo gelijkheden voor het volgen van een cursus Jazz-ballet voor meisjes en jongens vanaf tien jaar en voor vol wassenen tot zestig jaar. Bij de cur sus Jazz-ballet op donderdagmorgen komt ook een crèche. De cursussen Moderne Dans zijn op donderdagavond. Er komen drie les sen in een verschillende moeilijk heidsgraad en een Voorstellingsgroep. Maandagavond komt er een les Klas- siek-ballet voor volwassenen en woensdagavond zijn er cursussen Klassiek-ballet voor gevorderder Voor gevorderde leerlingen zijn ei voorstellingsgroepen. aan een Voorstellings; naast hun wekelijk: voeringen in de Stads Kultureel Sentrum schikte ruimten. Voor inlichtingen kunt u terecht bij het Tilburgs Danscentrum, Spoorlaan 424 in Tilburg. Telefoon: 013- 43.27.72. Quirijnstok Voorgangers in het weekend 30 sept. -1 oktober in de Mariakerk pastor W. Manders. In de Driekoningenkerk de pastors H. Wouters en H. v.d. Berg. In de Herderskerk pastor St. Kuijpers. In de aula van Huize de Heikant pastor W. Manders. Op zondag 1 oktober de 26e door het jaar en einde van de vredesweek wor den de volgende schriftgedeelten gele zen Ezeciel 18-25-28; Filippenzen 2/1-11 en Matteus 21/28-32. Het tema Gods weg is kaarsrecht volg die en je zult leven. Op zo. 1 okt. zingt om 9.30 u. in de Mariakerk het dameskoor, om 11 uur in de Herderskerk het Herderskoor en om 11.15 u. in de Driekoningenkerk het Driekoningenkoor. De dirigent van het Driekoningenkoor vertrok op 2 juni 11. als pelgrim naar Santiago de Compostella in Spanje. Hij legde de tocht te voet af. Zondag 1 oktober is hij terug in de Driekoningenkerk en zingt met het koor het pelgrimslied. In het kader van de vredesweek was er Diverse verkennerij-groepen in Til burg vragen nog leiding voor de welpen, de kabouters, de verken ners, de gidsen, de rowans en de sherpa’s op zaterdagochtend en -middag; Demokraties Sentrum Lijsterstraat vraagt leiding voor de donderdaga vond voor handenarbeid en sport voor 11 en 12-jarigen; Stichting Ons Streven vraagt v willigers die regelmatig geh dikapten en alleenwonende bejt den met regelmaat willen gaan zoeken. ■km Weegschaal KSgS (23 sept.-23 oktober) ■Heësë® iets mis, wat u dan op verlies korht te staan. In liefdes zaken kunt u daarentegen iemand, die zegt in u belang te stellen vertrouwen, ook al drukt hij/zij zich wat on- Xnen%tsG^°Xna ~in9en Schorpioen (23 okt.-22 november) oGpa^,fx:7^gxrafp^n;ern - voet bij stuk te houden en niet van de voorgenomen lijn af te wijken. In amoureus opzicht is de week on gunstig behalve tijdens de avonduren op het einde Boogschutter (22 nov.-21 december) Problemen met kinderen in de fami liekring kunnen alleen worden op gelost, als u eerst luistert naar wat er aan de hand is; uw neiging om me te oordelen moet u zeker bedwingen. a^dac^toont^dit’isPzeker^ni^ten Steenbok (21 dec.-21 januari) Relaties of belangen in het buiten- blijven ziende mensen denken gezind; doet u vooral uw best een nieuwe partner goed te verstaan. Laat geen vrienden in uw persoonlijke geheimen delen. Waterman 21 januari-20 februari) verband des te beteru kunt in een Xrr rX^£SpafflS dragen deze week, maar u zult het er dan ook wel naar Xtounto9cehmh^ Vissen (20 februari-21 maart) werd aanvaard; deze week blijkt, dat uw inzicht juist was u kunt zich ge- vergroten! In’het’s^ b^hefingaan otdZljs^emTn'. v»^ Ka deren moeten met zorg worden bezien Ram (21 maart-21 april) Bij uw studie is aan te raden, dat u niet alleen de leerstof doorneemt, »Xherd9 Een Stier (21 april-21 mei) Als men u aanbiedt uw spullen voor u degelijke kennissen. Tweelingen (21 mei-21 juni) Bij financiële kwesties kunt u steun zien; als u hun adviezen volgt kunt u ^~=~S Gebruik uw creativiteit, maar verlies u niet in ijdele bespiegelingen. Kreeft (21 juni-22 juli) Hoe meer u zich druk maakt over een familiekwestie, des te verwarder zult iz ruime tijd met de kwestie te maken heeft en houd u aan SSSSi’SH'H anders verkomt uw vensterbank. Leeuw (22 jull-22 augustus) Wees deze week wat zuinig met uw geld, want aan het eind komt er een ZXaXKK ikhouding is geen overdreven luxe. In oet u niet te veel verwachten van een ch liefst maar achterbaks houdt. Zor- isen moet u zich niet persoonlijk aan- gstelling Is echter wel gewenst. Maagd (22 aug.-23 september) Hoe minder u zich deze week be- er’noS ïlangstel- houding aan te raden; u kunt natuurlijk wel taktisch deze in- ^ruXSZ^TZ De direktie van de miniatuurstad Ma durodam in Den Haag heeft onlangs het besluit genomen Madurodam dit jaar langer open te stellen voor het publiek. Was het de voorgaande jaren gebruikelijk dat de miniatuurstad zijn poorten sloot op de eerste zondag in oktober, dit jaar gebeurt dat pas op 22 oktober, waardoor Madurodam voor het eerst nu ook tijdens de herfstva kanties van de scholen bezocht kan worden. In Madurodam ondergaat u de sprookjesachtige sensatie als een Gul liver onder de Lilliputters te wande len. Een zorgvuldig verkleinde (l :25) Nederlandse stad met al haar charme, al haar leven, met treinen en varende schepen, met druk verkeer langs de wegen, met kerken, scholen, schouwburgen en fabrieken. Wie Madurodam na zonsondergang bezoekt, beleeft een feeëriek avon tuur: de meer dan 46.000 lampjes in het stadje gaan branden. In het bijzonder het prachtig verlichte Binnenhof met op het Binnenplein de Gouden Koets met volgrijtuigen, het militaire ere- escorte en de Koninklijke Militaire Kapel vormen een fantastisch schouwspel. Madurodam is dagelijks geopend: t.e.m. 8 oktober 9.30 - 21.30 uur; 9 t.e.m. 22 oktober ma. t.e.m. vr. 9.30 - 18 uur, za. en zo. 9.30 - 21.30 uur. Maan en Aldebaran De Maan draait op ongeveer 380.000 km rond de Aarde. Eén omloop duurt een kleine maand. Dat heeft tot gevolg dat de Maan zich aan de hemel ver plaatst ten opzichte van de steiTen. Dat is fraai te zien wanneer hij dicht bij een heldere ster staat. Na enkele uren is dan duidelijk te zien dat de Maan achterblijft bij de beweging van de ster. Zo bijvoorbeeld op 19 oktober ’s avonds. De Maan scheert dan dicht langs de ster Aldebaran. Vooral met een verrekijker is de verplaatsing goed te volgen. Wilt U meer weten over wat er ’s nachts allemaal aan de hemel te zien is of over sterrenkunde in het al gemeen, schrijf of bel dan naar Stich ting De Koepel, Nachtegaalstraat 82- Bis, 3581 AN Utrecht, 31.13.60, voor gratis informatie. De planeten laten ons deze maand wat in de steek. Mercurius, Venus en Mars staan vanaf de Aarde gezien ongeveer in de richting van de Zon en hun schijnsel verdrinkt dan ook in de zonnegloed. Ze zijn voor ons niet zichtbaar meer. Rond middernacht is wel Jupiter te vinden in het oosten als een schitterende «ster». Hij bevindt zich in het sterrenbeeld Kreeft, dat bestaat uit een aantal zwakke sterren. De Kreeft is daarom moeilijk te vinden tussen de meer op vallende beelden Tweelingen en Leeuw. Saturnus moeten we ’s ochtends vroeg, voor zonsopgang zoeken in het zuid oosten. Saturnus staat vlak bij de ster Regulus. De planeet is ongeveer even helder als deze ster. De ster echter twinkelt, de planeet niet. Zwaan Deze maand stellen wij aan U voor het vrij- sterrenbeeld Zwaan. De Latijnse :han- naam is Cygnus. De helderste sterren jaar- van de Zwaan vormen een kruis aan de i be- hemel (zie tekening.) In oktober staat dit kruis hoog aan de westelijke avondhemel. Bij invallen van de duisternis zelfs precies in het zenit, dat wil zeggen boven ons hoofd. Deneb is de naam van de helderste ster in de Zwaan. Samen met de eveneens zeer heldere sterren Wega en Altair, res- pektievelijk van de beelden Lier en Nicolaas van de Ven Korenstraat 16, Moergestel geboren Moergestel 28-1-1917 overleden Tilburg 19-9-1978 Maria Catharina Klemans-Willems Kamgarenplein 18, Tilburg geboren Tilburg 4-10-1916 overleden Tilburg 20-9-1978 Adan Antonius Henr. Will. M. Friezenlaan 82, Tilburg geboren Ossendrecht 7-11-1900 overleden Tilburg 19-9-1978 Antoon Willem Wasser Enschotsebaan 13, Berkel-En- schot geboren Sevenum 29-10-1900 overleden Berkel-Enschot 20-9- 1978 Maria Salden-Bergs Wethouderslaan 9, Tilburg geboren Gelsenkirchen 25-5-1903 overleden Tilburg 23-9-1978 Gertruda Maria van Gorp-Christiaans Ruysdaelstraat 60, Tilburg geboren Cuyk 12-1-1905 overleden Tilburg 24-9-1978 Cornelia Maria Schults-Schoenmakers J.-P. Coenstraat 65, Tilburg geboren Tilburg 24-7-T913 overleden Tilburg 24-9-1978 Adrianus Johannes Eijsermans Bredaseweg 88, Tilburg geboren Goirle 10-2-1887 overleden Tilburg 24-9-1978 Franciscus Adrianus Cornelius Bertens Generaal Winkelmanstr. 487, Til burg geboren Tilburg 27-9-1903 overleden Tilburg 25-9-1978 Bernardus Spapens Deken Cauthalsstraat 30, H.-beek geboren Hilvarenbeek 27-8-1912 overleden Tilburg 22-9-1978 Waltherus vam Huijgevoort Ringbaan Zuid 460, Tilburg geboren Tilburg 24-9-1905 overleden Tilburg 23-9-1978 Hermanus de Munk Eksterdreef 16, Tilburg geboren Alkmaar 1-1-1916 overleden Tilburg 24-9-1978 Anna Hoes-Verheijen Piusstraat 93, Tilburg geboren Tilburg 8-5-1900 óverleden Tilburg 23-9-1978 Kultuurspreiding Minder bekend is van hem, dat hij toch ook op andere gebieden een duidelijke vormende invloed heeft gehad. Toen de televisie nog een nieuwtje was, en de ouders eigenlijk nog niet wisten wat zij ermee aan moesten, vooral wat de kinderen betrof, heeft hij op indruk wekkende manier voor oudergroe- Huize Nieuwland heeft het voor nemen om in samenwerking met 5 andere gezinsvervangende tehuizen voor de bewoners sportavonden or- orgamseren. Het is de bedoeling dat de avonden worden georganiseerd op maandagen van 19.00 tot 21.00 uur. Verwacht wordt dat er onge veer 25 deelnemers zullen zijn. Om deze plannen te kunnen realiseren worden 2 vrijwilligers gevraagd die klaar zijn met of in opleiding zijn bij de sportakademie of soortgelijke opleiding; Kluphuis Korvel vraagt 5 vrijwil ligers voor de leiding van een groep van 4 tot 9-jarigen. Het gaat om een instuif waar men met name kreatief bezig is, bv. plakken en knippen;

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1978 | | pagina 19