Jeugdclub «HEUKA» s ABC f 550 Ui een grote dierenshow, Tilburg organiseert op zondag 3 sept. haar bekende jaarlijkse rommelmarkt en Jongeneel Chateau de Lunes V.D.Q.S. op de speelplaats Tivolistraat 45, van 12.00 tot 18.00 uur VOGELS 7 rg Geite kaas makerij in Halten uniek voor Zuid-Nederland Aan haar jaarlijkse rommelmarkt, die alom bekendheid geniet, heeft de jeugdklub HEUKA nu een dierenshow verbonden ANTIEK OP DE ROMMEL MARKT Prachtige verzameling oude munten op de rommelmarkt te koop Therunofianè MEjjDEmaiö Op de rommelmarkt biologisch geteelde groente BESPREEK TIJDIG: Schildersbedrijf GebrS. GAME DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 31 augustus 1978 pagina 19 978 pagina 18 ie Op de rommelmarkt aanwezig MISE DU CHATEAU DIO TIJDELIJK Vogelvereniging «Hart van Brabant» 50 daarvan klop- /Zz/Z LA BARRIQUE» I5 mg. irkt kuntU kijken naar deze prachtig uitgedoste dansgroep. 15.00 uur en om 16.00 uur. ZO voor Het beroej PER FLES Nostalgie op de rommelmarkt Goirke - Kanaaldijk 28, Tilburg Telefoon 013-42.52.00 Ook U leveren wij graag de bekende SHELL-brandstoffen en -smeermiddelen Optreden dansgroep The Blue Stars kwaliteit efficiency ervaring Deze dierenshow is in samenwerking met VV Hart van Brabant en de geiten van de Kaasmakerij v. Dijk uit Hulten. Op deze show zal getoond worden, wat de amateur, liefhebber of hobbyist, in zijn vrije tijd, met zijn dieren weet te bereiken. De rommelmarkt is dit jaar zeer groot, er is voor elk wat wils. Vooral de meubelhoek is flink uitgebreid. Er zijn antieke, nostalgi sche en gebruiksmeubeien. v/h Mulders pos t>ini ZOh Ook zijn er nog diverse kasten, stoelen en oude landbouw werktuigen. i in een vorm sutgestookte vakkundig aangebracht door WEER ZO’N BIJZONDERE AANBIEDING VAN WIJNHANDEL aannemingsbedrijf van grond - riolering en kabelwerken, bronbemalingen, asfalt- en betonzagen, doorpersingen onder wegen, gebouwen efi watergangen. verhuur grondverzetmachi- nes Spoorlaan 430, TILBURG Tel. 32.11.11 De waar I978 Aannemingsbedrijf de brouwer Vogelvereniging «Hart van Brabant» o «Produkten o voor de bouw» - O Ringbaan Oost271, Tilburg-Telefoon 013-434680 Bouwbedrijf Hazenberg Marktveld 26 Vught (073) 57 9112 :n stand dat er ie stofte De dansgroep The Blue Stars bestaat uit 25 meisjes en een jongen, variërend van 7 tot 13 jaar, die samen 2 groepen, 2 solo's en een danspaartje vormen. Ze hebben al verschillende eerste en tweede prijzen behaald op de concoursen. Ze treden geregeld op voor bejaarden, invaliden en zieken, en tijdens diverse fes tiviteiten. Ook tijdens de rommelmar Ze treden voor U op om 1 strijdend kan zijn, er zijn meerdere medische voordelen zoals bij- Ook hier weer keuze te lust en te keur, munten uit 1734,1746,1754,1786,1790 en ga zo maar door. Ze komen uit alle delen van de wereld, bijvoorbeeld uit Nieuw-Zee- land, Curasao, Duitsland en Nederland. voor natuurkoeken 750 gram tarwemeel 1 pond havermout 4 scharreleieren 2 dl zonnepitolie 2 dl honing dit weer maken tot deeg en i gieten en bakken in een hot oven. -asmakerij en de broodbakker is er eer die op biologische wijze geteeld is. Biologisch wil zeggen dingsmiddelen zijn gebruikt en dat de grond met organische Op de rommelmarkt van de Heuka, is ook het antiek niet vergeten. Een wereld van schoonheid in kleur, vorm, beweging en geluid Gratis grabbelton voor de kinderen Op de rommelmarkt kunnen de kinderen gratis één keer in het zaagmeel zoeken naar een leuk pre sentje. Oeralweg 63-65 5022 RG TILBURG v Telefoon 013-430873 Privé 013-430960 Toch heeft vooral de kanarie ge zorgd voor de bloei van VV Hart van Brabant. Waren het oon tiental jaren geleden kleurkanaries uit Tilburg, in den lande prijzen behai laatste jaren komen speciaal de isoleer kwaliteitsbewust met (origineel) ISOLERENDE BEGLAZING "et ,ee!t ln navolging van de kaas vooral de die op biologische wijze '.dieallom ---- talden. De de huid als kleding en dit gel dan zo’n 6.000 jaar geleden. Onder de lezers zullen zich men sen bevinden die zeggen zo lang geleden en er is verandei toen had heeft zij nu niet meer. Dré en Dorothé van Dijk wijzen w dan op de medische betekenis van melk gr geitemelk en zonder daar al teveel het over uit te weiden, verwijzen zij len is gebeurd. f Zuidhollandse frisékanarie rrmee A. Mertens in januari 8 in Bocholz (Duitsland) een wereldtitel behaalde. Deze vogel zal ook te zien zijn tijdens de Heuka-markt. RODE, FRIS-FRUITIGE WIJN VAN DE ZONNIGE MÉDITERRANÉE. DIREKT DRINKBAAR. SERVEERTEMPERATUUR 16° de winterschilder uw buitenschilderwerk 1979 Bel daarom nu voor een vrijblijvend advies en offerte Tilburg/Berkel-Enschot/Hilvarenbeek 013-332510 04255-3107 In Frankrijk heeft men ingezien, rond I950, dat geiten inderdaad van belangrijke betekenis kunnen zijn en zij gaven daarmede een groot aantal kleine boeren een be staansrecht, waarmee de geit als «koe van de armen» zijn naam eer aandeed, een mogelijkheid die in Nederland nog onvoldoende wordt onderkend. verf, glas 30 jaar ervaring Tilburg 10 jaar garantie Komo-keur profiteer nog van de subsidieregeling wafels (echte Bek 5 scharrelt pen) 1 kg tarwemeel 1 koffielepel zout 1,5 pakje boter 250 gram rozijnen 400 gram rietsuiker dit kloppen en dan kunnen we de wafels smaken. Dit allemaal is te zien op een stand op de rommelmarkt van de jeugdklub Heuka. i dat is al al zoveel :rd, de betekenis die de geit voorbeeld de lichte verteerbaar- heid van deze melk, die het moge lijk maakt zelfs babies met deze groot te brengen, hetgeen in verleden al verschillende ma- Ook dit jaar heeft de jeugdklub kele kruiswegstaties Heuka weer verschillende nos talgische dingen op de rom melmarkt te koop aan te bieden. Zo is er weer een antieke eethoek, verschillende landbouw- heel werktuigen zoals o.a. een houten om eg, een ploeg, een zegr oude wa- jeugdklub terpomp, diverse schilderijen, en- houden. Stand met brood dat op natuurlijke wijze gebakken is in een houtgestookte oven. In dit op natuurlijke wijze gebakken brood zitten alleen maar natuurproduk- ten in verwerkt. Zoals o.a. zuivere tar wemeel, echte scharreleieren, rietsuiker, echte boter en gist. Dit wordt met de hand tot deeg gemaakt en in een oven gebakken die met hout wordt ge stookt. Enkele recepten van produkten die op de rommelmarkt te zien zijn: voor brood 1 kg tarwemeel 20 gram gist 1 koffielepel zout 2 3 dl warm water (zodat het eerder begint te gisten) Is het dan een wonder dat duizen den zich voelen aangetrokken tot deze groep van gevederde dieren. Dat velen begonnen zijn de ver zorging op zich te nemen, om te kunnen genieten van de prachtige kleuren of het jubelend gezang. Daarom ook hebben in ons kleine landje meer dan 50.000 mensen zich verenigd in klubs en bonden om hun kennis over de vogels on derling uit te wisselen en door het houden van tentoonstellingen en wedstrijden te trachten de schoon heid van de vogels op een nog ho ger plan te brengen. kele kruiswegstaties, en ga maar door. Eigenlijk teveel om op te noemen, maar U kunt beter zelf komen kijken om te zien wat ouders,, kinderen en leiding een jaar lang gespaard hebben de financiële kant van de Heuka gezond te istuurkanaries uit deze vereni- ng hun woordje meespreken, >wel op nationaal als op de inter nationale wedstrijden. Zo kwamen dit jaar o.a. van de wereld tentoonstelling in Bocholz (Duitsland) twee vogels van een lid van VV Hart van Brabant terug met een gouden en een bronzen medaille. dgische wafels) sleieren (eitwit Kinderboerderij van de Heuka is op de rom melmarkt te bezichtigen. Tijdens de rommelmarkt kan iedereen die belangstelling heeft de kinderboerderij van de Heuka bezichtigen. Er lopen o.a. geiten, schapen, konijnen, kip pen, fazanten, en er is een pony. Hebt U wel eens het heldere geluid van een tropische nachtegaal waargenomen, of de parelende zang van de edelzanger of de mo- zambiquesijs? Hebt U wel eens de kleurenpracht van een wever of een gouldsamadine bewonderd? Hebt U wel eens een Chinese dwergkwartel met een stuk of acht jongen, niet groter dan een hom mel, aanschouwd? Zo zouden we door kunnen gaan als we over vo gels beginnen te praten. Denk maar eens aan de vaak werkelijk oogverblindende kleurenpracht van vele grote parkietsoorten. Of aan het groot aantal van bijna 200 verschillende kleuren die ontstaan zijn uit dat kleine grauwe vogeltje, de wilde kanarie. Een van die vele vogelverenigin gen die we in ons land kennen is vogelvereniging Hart van Bra bant. Deze vereniging die nu ruim 30 jaar bestaat heeft zich vooral gespecialiseerd op de kanarie. Maar daarnaast komen natuurlijk ook andere vogelsoorten voor bij haar leden, zoals diverse soorten kleine tropische vogels en parkiet soorten. Niet alleen de kleur, maar ook de merkwaardige soms zelfs bizarre lichaamsvormen of krullende ve ren en schitterende kuiven komen we tegen als we spreken over ka naries. Vaak is het ook zo dat vo gels die minder opvallen door hun kleuren, des te meer het gehoor strelen door hun welluidende zang. Terug naar het bedrijf van Dré en Dorothé die U, wanneer U dat wenst, kunt ontmoeten op zondag 3 september bij de rommelmarkt ten bate van het jeugdhuis. Zij brengen enkele geiten mee en geven een demonstratie, hoe, ook voor eigen huishoudelijk gebruik, kaas kan worden gemaakt, graag zeggen zij tot U, tot ziens aan staande zondag. in Duitsland dat momenteel on- dc derzoekt of geitemelk kanker be- geitekaas, die, omdat een s recept wordt gebruikt, zor geringste chemische toevoegin gen, leidt tot een bijzonder smake lijk natuurprodukt. de boerderij van Dré en Dorothé van Dijk. In deze boerderij bouwden zij in 1976 een kaasmakerij en in 1978 een machinale melkerij waarin per keer 49 geiten gemolken kunnen worden. Waarom gaat iemand geiten houden vraag je je af. Het beroepsmatig geiten houden is in Nederland vrijwel niet bekend, zodat de ondersteuning die bij voorbeeld de boeren met koeien ondervindén veel geringer is en meer jnoet worden overgelaten aan het eigen inzicht van de geite- boer. Voor een stuk, zeggen Dré en Do rothé, is het de uitdaging aan te tonen dat de «koe van de armen» voldoende mogelijkheden heeft om van te bestaan, zonder dat het milieu te zwaar wordt belast. De geit is praktisch het oudste huisdier dat de mens kent en ver gezeld heeft, niet alleen voor de melk was de geit belangrijk, echter ook voor haar vlees als voedsel en In Hulten ligt aan de Oude Baan 19 de huid als kleding en dit gebeurde dan naar het Max-Planck Instituut Deze medische voordelen bestaan naast de zachte smaak van de ai--speciaal jnder de is, die ~t wordt igste leidt WEALXduÏANGi

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1978 | | pagina 19