79\ w T. 96 5T Bijna 50 orkesten werken mee Cosmovox vdbrekel l Programma GLOBE BRENGT Schouwburgerdag met talrijke aktiviteiten CADANS gCENTRUiyj^l Èospoorlaan424 doU-432772 «MOOIE HELENA 06 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 31 augustus 1978 pagina 17 stus 1978 pagina 1 Vrijdag 1 en zaterdag 2 september Dixietocht Organisatie Moderne Jazz Landelijke première in Tilburg Tilbi igent het Cosmovox F 50 deluxe muziekhuis 3 het meest komplete orgel in z’n prijsklasse! ,no'e' Op zondag 10 september vindt in alle zalen van de Stads schouwburg weer de traditionele «Schouwburgerdag plaats. Pol uit Wilt U er meer van weten? I official Cosmovox dealer bi i hoeveelheid klankkleuren en passend meubel maakte Tilbury Juliana van Stolbergstraat 7 en 25 Tel 013-420986 Tilburg oorbeeld de Cosmovox F 10. ankkleuren, 9 speelhulpen en 1995,- taast ichil- 0 uur eindigt c ide op de kiosk met ee lion. modehuis jonge onder De kombinatie van een grote een stijlvol bij elk interieur Cosmovox tot een van de meest gekochte orgels in is de kollektie voor het komende najaar reeds kompleet De Jazz septemb jazz-kon 02.00 uti stad, zat parade i Hans I- o ui (bs) tijdei "illem kest Sjors leiding van Lam- Hermann’s splei tion, The Dixie One plus Seven uit Berkel- Enschot speelt in de Jul. van Stol bergstraat, zy River Jazz Band uit Mid- Iburg speelt in de Heuvelstraat aan de zijde van de Nieuwlandstraat, The Wooltown Jazz Band uit Tilburg speelt op de Oude Markt en The Paradise Jazz Band uit Oosterhout speelt op het Stadhuisplein bij de Katte rug. The Blue uit- no- Hen- t The en The weden. nodige Paradise The Doo- (wonnen in Willem Kühne (pi), Niko Lan- genhuijsen (bas) en Theo Kieft (dr), het Redtekwintet, bestaande uit Toon Gouw (trp), Rik Bartels (fl), H skel (tsax), Hein van der Gein i n Bartels jr. (dr), het Wil Kwintet, bestaande uit Sj Molengraf! (tsax), Huub Li Willen Kühne (pi), Gerard (bas) en Frans Meijer (dr) en i Koekoek/Gein/Henrard, be- het Henk Koekoek (tsax, lein van der Gein (bas) en Piano-recital door Tom Demmers. Hij brengt twee korte koffiekon- serten om 12.30 en om 13.10 uur. Op het programma staan werken van Chopin, Schumann en Liszt. Tijdens de recitals zijn de deuren van de grote zaal dicht. Het is de bedoeling dat de jeugd zich tijdens deze korte koffiekonserten elders in het gebouw vermaakt. Jazz meeting maar Ier probleem, idelijke zal immers c_ Grieken en Trojt ..vn en daarmee het Tra de Ilias van Homer1 zaal onsterfelijke tragedie «Spek- Maar in «Mooie He t leerlingen |anp niet iziekschool de aanloop: 1 ',nd o.l.v. Helena, met De cho- |aos, de koni ?ktakulair handvol Griel mny As- Monique Sanders en Jos Brekelmans. In en rond het gebouw zullen nc al deze aktiviteiten nog verse lende leuke dingen gaan gebeur theatermiddelen de hoop ren op een betere werelu v de kracht symboliseren or ven. En als we daarom L geen boze of cynische la~* die ten koste gaat een lach die in eerste komt uit zelfherkennit L TILBURG- BERGEN OP ZOOM - ROERMOND-HORST (LI Aan de Jazz Meeting Tilburg 1978 op vrijdag 1zaterdag 2 en zondag 3 september a.s. werken bijna 50 orkesten en solisten uit Nederland, België, Duitsland, Engeland, Canada, Zweden en de Verenigde Staten mee. Nog nooit eerder werd er in Tilburg zo’n grote jazz-manifestatie georganiseerd. Wat zes jaar geleden tijdens een Schouwburgerdag met een Streetparade van vier orkesten begon, is nu uitgegroeid tot een driedaags festival met landelijke bekendheid. Vorig jaar, toen het eerste lustrum gevierd werd, werd het festijn zo’n grote manifestatie, dat besloten werd om dit jaar de Jazz Meeting en de opening van het seizoen van de Stadsschouwburg niet meer tegelijker tijd te laten plaatsvinden. Die opening zal nu op zondag 10 september gevierd worden. Op de kiosk midden op de Heuvel spelen The Savoy Jazzmen uit Eindho ven. Daar zal presentator Pierre van Ostade U op zijn welbekende wijze bezighouden. Om 17.00 uur eindigt de Streetparade op de kiosk met een grote sessk Jazz Meeting to'* igtepunt van de driedaagse lifestatie zal plaatsvinden september van 20.15 tot alle zalen van de Stads- Het modem Jazz-konsert is eigenlijk ook de start van de serie «moderne Jazz in de schouwburg». Er treden de volgende vier Tilburgse moderne groepen op: het Niko Langenhuijsen Septet bestaande uit Toon de Gouw (trp), Hans Sparla (trb), Paul van Ke- menade (asax), Henk Koekoek (tsax), (een uit pianist Harry Fred Krens en ard), Duitsland (v iten, die voor De eerste toneelproduktie van Globe «Mooie Helena» is meteen een heel bijzondere. Er werken zo’n twintig akteurs en aktrices aan mee. De regie Een open huis voor jong en oud met vele, afwisselende aktivi- ’aarnop Se teiten en een gratis toegankelijk programma van voorstel- wijze, waarop hij «De Rovers regis- lingen voor iedereen. De schouwburgdeuren zijn geopend van seyde> lk’ dekors en kostuums zijn 12.00 tot 17.30 uur. Iedereen is welkom alleen kinderen tot 12 choreografie is°van Frans van Vliét en jaar moeten vergezeld zijn van begeleiders. Het programma de muzikale leiding van dit mu- vermeldt o.a. oop symbolise- :ld en de illusies :n om te overle- m lachen is dat lach, geen lach van anderen, maar instantie vooit- ing. Tilburg Centrum en de Jazz Matinee op de zondagmiddag wordt aan de Til- burgse bevolking aangeboden door de Stella Artois Bierbrouwerijen. Daar naast zijn er nog een groot aantal in stellingen, bedrijven en personen die hun medewerking aan dit grote festijn leveren. Van 16.00 tot 17.00 uur kunt u inde foyers meegenieten van het heiaardkonsert, dat in de toren van de Heikese kerk gespeeld zeil wor den door de beiaardier Daan Van- hoecke. Rond 17.00 uur wordt schouwburgerdag in de grote afgesloten met het ballet takel» door docenten en van de Tilburgse Mul m.m.v. de Volt Big Banc Niko Langenhuijsen. De reografie van dit spel «spektakel» is van Tor selbergs, Philip Nasta, I c~ uiers en Jos Brekelmc ‘speeld. muziekgroep 't Patske 16.00 uur een pro- r De hele dag is er in de pauze-foyer een Kinderkleurplaten-hoek, waar Uw kinderen «tekeer» kunnen gaan. Iedereen die een kleurplaat inlevert ontvangt een leuke verras sing. Tijdens de Schouwburgerdag zal de uitslag van de wedstrijd uit het augustus-nummer van Theater- kompas (dat huis-aan-huis in Til burg verspreid werd) bekend ge maakt worden. tz Meeting 1978 bestaat uit de volgende onderdelen: vrijdagavond 1 nber om 20.30 uur in de Studio-zaal van de schouwburg een modern consert met een Tilburgs aksent, eveneens vrijdagavond van 22.00 tot tur de Dixietocht in tien horeca-bedrijven in het centrum van de aterdag 2 september 's middags van 13.30 tot 17.00 uur een Street- met twaalf orkesten in en rond de Heuvelstraat en ’s avonds de grote Jazz Meeting met dertien geweldige orkesten en solisten in alle zalen van de schouwburg en zondag 3 september van 11.30 tot 17.00 uur een Stella Jazz Matinee met allerlei gratis toegankelijke jazz-aktiviteiten in de schouwburg. De organisatie is in handen van de Stichting Jazz Meeting Tilburg. In die stichting hebben zitting de heren Leo de Brabander, Berry van Eijck, Henk van Belkom, Frans Bertens, Piet Maes, Ruud Erich en Hans Kahle. Dit bestuur zou het driedaagse festival nooit kunnen organiseren zonder de grote medewerking van verschillende bedrijven en instanties. Zo werd het modem jazz-konsert georganiseerd in samenwerking met de direktie van de Stadsschouwburg. De Dixietocht wordt gefinancierd door de tien deel nemende horeca-bedrijven. De Streetparade zou niet gehouden kun nen worden zonder de grote mede werking van de Winkeliersvereniging Stella Jazz Matinee Door de geweldige medewerking van de Stella Artois Brouwerijen is het mo gelijk om de Jazz Meeting zondagmid dag af te sluiten met een zeer aantrek kelijk, gratis toegankelijk jazz-feest in alle zalen van de Stadsschouwburg. Deze jazz-matinee begint om 11.30 uur met een Jazz-mis in de grote zaal, waaraan de Brabantse Operette en Musical Spelers en deken L. Bijl zul len meewerken. Daarna is er in de pauze-foyer een kort koffiekonsert en vervolgens de Tilburg Big Band onder leiding van dirigent Jan Nooyens. Verder staan op het programma een jazz-balletdemonstratie door het Til burgs Danscentrum, een optreden van The Wheather Bird Jazz Band uit Zweden en van de Minstrels of Annie Street uit Breda. The Wooltown Jazz Band speelt op het terras van de schouwburg en rond 15.30 uur zal deze matinee afgesloten worden door The South Point Big Band uit Breda o.l.v. Frits Bayens en Michiel van Zundert. The Coton City Jazz Band uit België (gespecialiseerd in de echte New Or- leans-stijl). In de grote zaal vinden twee belang rijke jazz-optredens plaats. Het pro gramma wordt daar op de^tundige wijze gepresenteerd door 'Willem Marschalk. Om 22.00 uur speelt The Diamond Five (na twintig jaar weer helemaal terug), bestaande uit Cees Sllhger (pi), Harry Verbeeke (tenor sax), Cees Smal (trompet), Johnny Engels (drums) en Jacques Schols (bas). Solist Kai Winding (trombone) zal met The Diamond Five meespelen. Om 12.30 uur zingt in de grote zaal de Engelse zangeres Beryl Bryden, die dit jaar het 25-jarig jubileum viert als be- roeps-jazz-zangeres. Deze werkelijk, grote jazz-zangeres wordt begeleid door het uitstekende orkest The Pica- dilly Six eveneens uit Engeland. De toegangsprijs voor de Jazz Meeting is f 15, De kaartverkoop is al gestart (en loopt goed) aan de kassa van de schouwburg, dagelijks van 11.00 tot 16.00 uur. U kunt bovendien kaarten reserveren dagelijks van 13.00 tot 16.00 uur onder nummer 013-432220. ch Gi lovende kritie /ijze, waarop hij «De Rovers» r seerde). De dekors en kostuums ontworpen door Wolf Münznpr choreografie is van Frans van de muzikale leiding van dit ziektheaterstuk is in handen van Peter Poliakine. «Mooie Helena» wordt gespeeld door Theu Boermans, Jan-Anne Drenth, ios, Liesbeth Coops, Hans ^ornelissen, Wiek Ederveen, Marlous Fluitsma, Theo de Groot, Marjan Ge- ling, Guus Hoes, Teuntje de Klerk, ibette Mulder, Joost Prinsen, Mi- Zaterdagavond spelen van 22.00 tot 02.00 uur in tien horecabedrijven tien geweldige orkesten. De toegang is gratis. Een pendelorkest onderhoudt de verbinding tussen alle deelnemende bedrijven. In de Patriot aan het Piusplein speelt The Paradise Jazz Band uit Oosterhout onder leiding van Martin Kamphuis. In het Party Centrum aan de Spoor- laan 376 speelt The Wheather Bird Jazz Band uit Zweden. Dit is een ge weldig orkest, dat aan vier onderdelen van de Jazz Meeting gaat meewerken. In Old Fashion aan de Heuvelring 120 speelt The Old Fashion Jazzmen, het huisorkest van dit horeca-bedrijf dat bekend en geliefd is bij vele Til- burgers. Bij Stef Hoes in Dionysos aan de Het Zuidelijk Toneel Globe presenteert zich op vrijdag 8 en zaterdag 9 september voor het eerst aan het publiek met een sterk verjongd gezelschap. Dat gebeurt met de grote toneelproduktie «Mooie Helena». Een theaterstuk van Peter Hacks en Herbert Kawan, gebaseerd op de operette La belle Hélène van Jacques Offenbach, rade in Tilburg Vrijdag is er een normale voorstelling en zaterdag vindt de landelijke première komen zetten) De zitorkesten zijn Globe is een duidelijke nieuwe koers ingeslagen. Het gezelschap Ls verjongd en er is een nieuwe artistieke leiding, bestaande uit drie jonge regisseurs, die het afgelopen seizoen tot Globe zy n toegetreden en hier en elders hun sporen al verdiend hebben: Ulrich Greiff, Gerardjan Rijnders en Paul Vermeulen Windsant. Om zich heen hebben zij een groep enthousiaste jonge akteurs en aktrices verzameld, die vast besloten zijn de schouwburger te vullen met ontroerende, afstandelijke, gevoelige, intellektualistische, spannende, moeilijke, geinige, droevige, feestelijke, ouder wetse, muzikale, baanbrekende voorstellingen. Veemarktstraat 7 speelt The Riverside Seven onder leiding van Felix Ophorst uit Dordrecht. In Cabaret aan de Heuvel 49 speelt tijdens de Dixietocht het Tilburgse or- n.t;»t The Wooltown Jazzband onder n Piet Vriens. uv.uxouu s Dinette aan het Stadhuis- 'ïin 5 richt de spots op Intrioduc- tion, een verschrikkelijk goed trio, dat ook op de Jazz Meeting speelt. In De Schouw aan de Schouwburgring 190 speelt The Sevety Five Seven uit Leerbroek. Dit orkest stal vorig jaar de show op de kiosk op de Heuvel tijdens de Streetparade. In Extase aan de Heuvelring 112 spelen* de Marktown Syncopators uit Breda, die ooit nog eens het bekende festival van Loosdrecht gewonnen hebben. In Shakespeare, het restaurant van de schouwburg, speelt het zeer goede Trio Jack van Poll. In Het Buitenbeentje aan de Heuvel speelt tijdens de Dixietocht de La Vids Jazzband uit Groningen. De pendeldienst zal onderhouden The Lazy River Jazz Band u worden door het beruchte looporkest delburg speelt in de Heuvelstr Dirty Dozen uit Breda. Op een oude brandweerwagen gaat dit orkest langs alle kroegen om de sfeer te proeven en waar nodig te verhogen. Voor de Dixietocht wordt door de horeca-be drijven geen entree geheven. Streetparade mppentheater «De Trekwagen» t Doetinche'm verzorgt van 12.00 tot 14.00 uur poppenspel-demon- straties in de pauze-foyeri De Tilburg Big Band zorgt voor een swingend optreden van 12.45 tot 14.15 uur in de studio-zaal. In de pauze-foyer bevindt zich de theatersupermarkt waar U alle in formatie kunt bekpmen over de ab onnementen, couponboekjes en kunst-knipkaarten Bij de hoofdingang speelt het orgel «De Tolbrug» vrolijke, aangepaste melodietjes van 12.00 tot 16.00uur. Om 14.00 uur zal Zuidelijk Toneel Globe enkele scènes spelen uit het muziektheaterstuk Mooie He lena» dat een dag eerderin Tilburg de landelijke première beleeft. In de pauze-foyer is een grote in- formatie-markt waar gezel schappen, organizatie-buro’s en kulturele instellingen U graag zul len voorzien van allerlei interes sante informatje. Om 14.30 uur begint in de Studio- zaal een jeugdproeramma door Thoraldo's' Poppehthealer met goochelen, buikspreken en pop penspel. Er zijn 6 modellen, neem bijvoc Een kompleet orgel met 10 klan een ritmebox met 8 verschillende ritmes. De prijs: Stap dan eens bij Uw linnen Om 15.30 uur wordt in de grote zaal door 75 leerlingen van de basis- scholen in de Tilburgse wijk Loven Kees Brao de kindermusical «Paula en haar Cornelisset lineaal» gespeeld. Fluitsma. Theo de De volksmuziekgroep ‘t Patske veling, Guus Hoe? brengt om 16.00 uur een pro- Babette Mulder, Joost Prinsen, Mi- gramma in de Studiozaal. chel van Rooy, Huib Rooymans, Ton De hele dag is er in de pauze-foyer Selter, Allard van der Scheer, Guusje van Tilborgh en Henk Uterwijk. De Griekse mythologie leverde zo’n drieduizend jaar geleden de persona ges, de komponist Offenbach een dikke honderd jaar geleden de muziek en het happy-end en Globe levert U nu de rose bril waardoor een operette be keken kan worden. Het gaat om het aloude verhaal van de Trojaanse prins Paris, die van drie go dinnen Venus als de mooiste uitkiest. Zijn beloning voor deze keuze is de liefde van de schoonste vrouw op aarde: Helena, maar die beloning is niet zonder probleem. Paris en Hele na’s goddelijke geïnspireerde ver liefdheid zal immers de grote oorlog tussen Grieken en Trojanen ontkete nen en daarmee het Trojaanse paard, de Ilias van Homerus en een handvol onsterfelijke tragedies. i iviwiv ilelena» is het nog t zover. Daarin zien we alleen -Paris’ kennismaking met t haar echtgenoot Mene- koning van Sparta, met een handvol Griekse helden en met de ge desillusioneerde opperpriester van de Jupitertempel. Is het happy-end een illusie? De operettemuziek alleen een exponent van gedateerde slechte smaak? Wij denken, dat zulke «oppervlakkigé» Zaterdagmiddag worst van 13.30 tot 17.00 uur i.s.m. de winkeliersvereni ging Tilburg Centrum in Heuvelstraat, Juliana Van Stolbergstraat, Oude Markt, Stadhuisplein en op de Heuvel een Streetparade gehouden met twaalf orkesten. De medewerkende looporkesten zijn Lamarotte (begonnen als een gezellig groepje Tilburgse muzikanten en nu één van de bekendste looporkesten van Nederland), The Silver Leaf Band (gemodelleerd naar de originele Brassband kompleet met een grand marshall voorop; de groep komt uit Groningen), de Bear Hunters (een groep Oisterwijkse muzikanten leiding van Jan Potters), de Klondike Jazz Band (een orkest uit Canada, dat speciaal voor de Jazz Meeting Tilburg naar Nederland komt; de groep bestaat uit zes heren en twee dames in prachtige kostuums) en The South Rempart Street Paraders Het hoog (na 20 jaar wil dit orkest de Streetpa- jazz-mani rade in Tilburg nog meer kracht bij zaterdag 2 se 03.00 uur in t schouwburg. Daar zorgen dertien geweldige or kesten en solisten uit Canada, Neder land, België, Zweden, Duitsland, En geland en de USA voor een fantasti sche jazz-a vond, die U nooit zult ver geten. De nadruk ligt dit jaar op de kwaliteit van de gekontrakteerde or kesten. The Klondike Jazz Band uit Canada zal U bij binnenkomst op pas sende wijze begroeten. Het Tilburgs Looporkest Lamarotte speelt op ver schillende tijden en plaatsen in de schouwburg. In de pauze-foyer wordt de muziek verzorgd door Intrioduction (een ge- weldig trio bestaande j Happel, slagwerker bassist Daan Gaillard) Rhythm Four uit Duitsland (vier stekende muzikanten, die voor de dige swing zorgen), solist Joop 1 driks (alt- en tenorsax), die met Blue Rhythm Four meespeelt Wheather Bird Jazz Band uit Zwt In de Studio-zaal wordt voor de r.. muziek gezorgd door The Jazz Band uit Oosterhout, hackedoodles uit Duitsland 1977 het Jazz Concours in Breda) en Hem ihuijsen Redteki de( Mei en Tom Kühne I.„. van de Mok mers (gt), Brohm (bs het Trio staande 1 asax), H< Pieter Henrard (dr). o LU o o w

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1978 | | pagina 17