DE KOERIER tra £4 SBMUEANS-LOOS rijzen Fietsroute in Tilburg trekt veel buitenlandse belangstelling aan en 890- I Aanvragen van bouwkavels voor huizen in De Blaak, fase 2 tn r 469- 469- 459- 499- in J 429,- 598,- giro: 272249 746 CBÜTÖMËLÏBD anan Tilburg i ese i De MIVA K95 095 stus 1978 pagina 24| WEEKBLAD VOOR HET HART VAN BRABANT Oplage 70.280 ex. Verschijnt in geheel Tilburg - Goirle - Riel - Loon op Zand - Udenhout - Berkel Enschot - Oisterwijk - Moergestel en Hilvarenbeek. Wielrijdersverkeer loopt Rond 15 de Foto van Aarle 15" 751- 1.398- 899- 433,- 398- Vandaag inschrijvingen open tot 15 september 539,- 352,- liggen ïente 798,- - 649,- Garage Snel reageren DE KRIJGER KREMERS ALUMINIUM RAMEN EN DEUREN Renoveer en isoleer voor eens en altijd Jules Verneweg 5 tel.426041 - 426042 Loon op Zand ten name van MIVA, Vijverstraat 12, Breda september afgewerkt Nog een overschot aanvragers fase 1 Photokina in september Donderdag 24 augustus 1978 22e jaargang nr. 1077 naar CENTOURUS- WEG 105 is VERHUISD VEERT BEVERWIJK vervoermiddelen te kunnen geven aan missionarissen en eigenlandse krachten voor hun werk ten bate van de mensen in de derde wereld. Na alle g deze nit door totaal g gebied van /el, want hoeveel Vindt U dat er weinig leuke kinderbrillen zijn? Ga dan eens kijken bij bun fiet Ook zonder recept. Gratis oogonderzoek. Gijzen - Optiek Koestraat 138, Tilburg Tel. 425197 HOOGERS OPTIEK OOGMEET- KUNDIGEN KONTAKTLENS- SPECIALISTEN 8ESTERDPLEIN 31 - TIE!! naar keuze >r de snelle prijsnormen sn, met nnen inkopen rdeel voor A omt Xr Sportvelden Industrieterrein «Loven» 20% KORTING OP UW MONTUUR (Tot max. van f 20,-) uitgezonderd klndermonturen of het Til- •Jigis, dat de betekent, ie fietsers in "erceel in het be- 2-gedeelte van het je daarvan zijn al /els voor een vrij- overgel fase 2 g gers va specula- et toege- Kom ’ns kijken in onze nieuwe showroom Hoge Steenweg 45 A «Citroën»' specialist Constant 200 auto's in voorraad, nieuw en ge bruikt 3,5o j 45o i 95 B 1 worden, dat Igemeen de aanleg van de zeker voordelig is op tal van e gevallen is zeker wat intussen nog eind van het jaar alle materiaal BEGRAFENISONDERNEMING DENISSEN Tel. 42.55.25 b.g.g. 433370 LET OP HET JUISTE ADRES WILHELMINAPARK 127 geharrewar van het wennen aan ieuwigheid en ook aan de hier- gewijzigde inzichten op het 1 binnenstedelijk vervoer, naar het Tilburgs voor op wat bescheidener art met het ontwer pen en aanleggen van fietsroutes. Van gemeentewege zei men ons: veel belang- «Blijkbaar heeft de Tilburgse uit Noorwegen, demonstratie voor veel gemeen rijk, Zwitserland ten net dat duwtje betekend, dat van een doen opgezet, ien zullen kun- in de fietsroute :n hebben gehouden, werden on- :1 matige dage te al zo de Tilburgse praktijk op de hoogte stellen. Er is wel eens de gerezen, of het voor Til ling, en in het algemeen, al dat ïld wel waard is geweest de De Cirkel foto van deze week werd tijdens het Prom-concert in de Pellikaanhal. De omcirkelde figuur kan aan ons buro de volgende prijzen komen a 10,van de Tilburgse Koerier; een waardebon van f 5,van Gijzen optiek, Koestraat; een waardebon voor een slinger echte Tilburgse boerenworst van P. v. Amelsfoort snacks. Insulindeplein 19; waardebon voor een saunabad van Studio Sylphide, Goirkestraat; vier broodjes Jantje van Broodje Jantje, N.S.-plein; waardebon vooreen boeket of plant t.w.v. f 7,50 van bloemensalon Flamingo, Hasseltstraat; waardebon voor een jaarabon nement van de Openbare Bibliotheek, Koningsplein; waardebon voor een ijstaart voor 12 personen van diepvriescentrum Ad Bertens, Ringlaan Oost; een kado van f 5,van boetiek den Uil, Antoniusstraat; een waardebon voor een zonnebad van 30 minuten van Effi, IJzerstraat 5; f 10,— van Vermaris hypotheken b.v., Auteurslaan 108; een transistorradio van Uni Sales, Stadhuisplein en een waardebon voor een koude schotel t.w.v. f 10,— van Catering Service Veldkamp. Esdoornstr. 13. De winnaar van vorige week, Roland v. Bijnen, Valeriaanhof 12, heeft zijn prijzen reeds ontvangen. INTERIEURVERZORGING CENTRUM VOOR BETER WONEN meelstraat 31-33-35 paterstraat 39 tel. 013-421513/433860 tllburg Elft aanwezig Eigen parkeergelegenheid In dit weekeinde van 26-27 augustus vraagt de MIVA, de Missie Verkeersmiddelen Aktie, uw hulp om Rechtstreekse verkoop af fabriek worden op maat gemaakt dubbele dichting tegen tocht vragen geen onderhoud A.S. MOEDERS® Uw en Ons belang! Prijs -Service-Kwaliteit BABY-HOME Alleen S:-:-: Willem II- str. 88,Tilburg PROTESTANTSE BEGRAFENISONDERNEMING TIJDELIJK Tel. 42.55.25 b.g.g. 433370 Zie pag. 26 Bij 'n overlijden in uw familie, zowel s nachts als overdag belt u eerst ons, wij nemen al de zor gen, betreffende de begrafenis of eventueel crematie van u over. Proefenquête De komende maanden zal een meer uitvoerige enquête worden waarin de ondervraagde nen zeggen, wat zij var vinden. Hogeschoolstudenter al een «proefenquête» wrfarin de ondervraagden we denerdeeld in dagelijkse, regel en incidentele gebruikers. De lijkse gebruikers vonden de route gewoon, dat zij er niets bijzonders meer aan te vernoemen wisten en dus neutraal reageerden. De regelmatige gebruikers, die ook wel eens langs een andere route rijden, lieten zich heel positief uit; de incidentele berijders hadden nog weinig commentaar. wil hen helpen, snel en goed. Helpt u de MIVA daarbij! Een aam als de perse nomischget wel drie jaar gewest Tilburg stellenden kunner ven nog inlichting Veldkamp, Publ 434050. toestel 2I aan te raden niet t enkele of dubbele beglazing (10 j. gar.) eigen vakkundige montageteams ook in kleur leverbaar raadpleeg ons vrijblijvend bij u thuis Het ontbreken van voldoende woonruimte in Tilburg is onder meer aanleiding tot voortvarende uitvoering van bouwplannen, waartoe het project in De Blaak een belangrijk kwantum bijdraagt. Het is het grootste project, dat de stad op het ogenblik onder handen heeft en tevens biedt het ook particuliere bouwers gelegenheid zich naar hun eigen smaak te ves tigen. Tussen maandag 28 augustus en vrijdag 15 september kunnen particuliere bouwers weer inschrijven voor een bouwpei stemmingsplan De Blaak, fase 2. De kavels in het fase 2-g plan zijn geruime tijd geleden al toegewezen en sommige volgebouwd. Er waren toen 194 gegadigden voor kave! staande villa, 176 voor een vrijstaande bungalow. 147 voor een schakel- bungalow, 283 voor twee huizen onder één kap en 84 voor een schakel- woning. Van deze aanvragen werden er resp. 30. 19, 68, 158 en 52 toegewezen, terwijl er in totaal 245 aanvragers zich na te zijn voorgelicht terugtrokken. Er bleven toen nog resp. 59, 83, 101, 172 en 74 aanvragers over. De rangorde waarin de toewijzingen werden vastgesteld werd toen door loting beslist. Nu de kavels in fase 2 beschikbaar komen zijn de ebleven van fase 1 het eerst aan de beurt, met dien verstande, dat in geen kavels zitten voor villa’s en vrijstaande bungalows; die aanvra- vallen dus af. ivraag wordt alleen behandeld, soon in kwestie hetzij eco- ïbonden is aan Tilburg, dan r achtereen in het stads- vjrg woonachtig is. Belang- nnen, alvorens te schrij- ■vmingen krijgen bij de heer "ublieke Werken, tel. 217, maar het is toch te lang na te denken. is al die pu- ug: we ko- r.trekkelijke De vraag rijst natuurlijk, o irgs publiek óók van menin? etsroute een vooruitgang I Zeker is in elk geval, dat de I stijgende mate van de fietsroute ge- I bruik maken. I Metingen bij de Cobbenhagenlaan en in de Tuinstraat hebben uitgewezen, dat op het eerstgenoemde punt nu 45% van het verkeer via de tunnel gaat, op een willekeurige dag zo’n 2.100 fietsers tussen 7 uur 's morgens en 7 uur 's avonds. Terwijl in de Tuinstraat op diezelfde tijd 5.068 fietsers pas seerden. waarbij onderzoek uitwees, dat 57% hiervan ook vroeger van deze weg gebruik maaktein oktober '77. en K«27% de route via de Spoorlaan tegen de fietsroute verruild heeft, waar dan nog 15,6% aan nieuw verkeer van fietsers is bijgekomen. Het laat zich wel aanzien, dat naarmate de fietsroute in het stadsbeeld ver trouwder zal worden, die toename nog beduidend zal oplopen. Een telling aan de Bosscheweg wees uit. dat de fietsroute nu 33% meer berijders telt dan een jaar geleden, die nagenoeg al lemaal van Berkel-Enschot en Oister wijk komen. Ook regionaal blijkt de route dus aan te slaan. Het grote foto- en filmevenement, dat eens in de twee jaar in Keulen wordt gehouden, is de Photokina. Deze we- reldfotobeurs is allereerst bestemd voor de vakman, maar ook veel ama teurs gaan er heen om te zien wat er voor nieuws is op het gebied van foto graferen en smalfilmen. Dit jaar wordt de Photokina gehouden van 15 tot en met 21 september. Er zullen waar schijnlijk ongeveer 1.000 exposanten zijn. Informatie over de verkoop van toegangskaarten verstrekt de Duitse Kamer van Koophandel, Nassauplein 30 in Den Haag (tel. 070-65.19.55). wezen kavel inderdaad neemt, ver plicht men zich om binnen vijfjaar te bouwen, en binnen die vijf jaar mag het kavel niet worden doorverkocht. Voldoet men niet aan de bouwver- plichting, dan krijgt men, als de pe riode verstreken is een forse boete en bovendien neemt de gemeente het ka vel dan weer terug. Men kan maar voor één woningtype inschrijven, en elke aanvrager kan maar één kavel krijgen. Wel kunnen twee gegadigden, die samen twee huizen onder één kap willen bouwen, zich ook samen in één brief aanmelden voor aanvraag van twee naast elkaar gelegen kavels. Te voren wordt nog bekend gemaakt, dat bepaalde kavels met voorkeur zullen worden toegewezen aan degenen, die een huurwoning achterlaten, die eigendom is van de gemeente Tilburg *v.. ci van een Tilburgse bouwvereniging, aanvraag Dit is uiteraard om de doorstroming te tig aan de bevorderen. astgesteid Welk woontype ist van dp In de aanvraag hoeft men alleen dus te ',orr*ielden voor welk woontype men een kavel verlangt: een schakel- bungalow, dat zijn bungalows, die aan elkaar gebouwd zijn, een kavel voor twee onder één kap of een schakel- woning, wat vroeger een huis uit een rij zou gehetén hebben, alleen worden tegenwoordig de huizen niet meer in een rij gebouwd, maar meer insprin gend of uitspringend, om het woonerf- karakter van de straat wat levendiger te maken. Men kan in zijn aanvraag nog geen voorkeur te kennen geven voor één speciaal kavelwant het staat nog niet precies vast hoeveel kavels er AUTOKOSTER B V Verdere toekomst >rd" ook plannen voor de wat verdere toekomst ctratpn zÜn het aansluiten van de Spoorlaan siraien. op de f|etsroute via de Heuve|ring de Willem Il-straat en de Stationsstraat, welke twee laatste straten voor de ege- fietsers tweerichtingsverkeer zullen lr,e krijgen. Dat vereist ingrijpende recon- dat structies van de lichtsignalenbeveili ging en de studies van hoe het dan worden moet, en wat het zal gaan kosten en wie het betalen moet, de gemeente of het Rijk, zijn nog niet af gesloten. Nog verder in de toekomst liggen de plannen voor de noordzuid- verbindingen voor fietsers, waarvoor wel suggesties zijn gedaan, maar daar zal nog veel over uitgaan. De bijkomende gevolgen voor het stadsbeeld langs de fietsroute zijn r>«- merkelijk. Door de aanleg wor het uiterlijk van heel wat straten, waarlangs de route passeert opge haald, terwijl de bewoners er door worden aangezet om ook zelf iets aan hun voorgevels te doen. In diverse ge vallen is dit nu al duidelijk waar nemen, en het is te verwachten, dat ook dit effect zich wel zal doorzetten. kan voorlopig zeker gezegd w in het algemeen de aanleg fietsroute zeker voordelig is oj punten. In incidentele ook schade ontstaan, v in studie is. Tegen het zal in een narapport worden samengevat. tus- vraag zerk- burg, verricht, gel wat aanlegkosten belopen tot dusver Iden, rond de 16 miljoen, die nagenoeg "*•')- geheel door het Rijk worden be taald. Gezien de reacties van de bezoekers en de resultaten, die tal van r-o-.leeft, mag zeker geconcludeerd worden, dat die kosten niet betreurd hoeven te laai an- worden. Op tal van plaatsen is men, luci Mi onver van beeld, zij hete op het ogenblik alleen schaal, gestai kan worden afgezien, pen en aanlc~ i ook in binnen- en Van gemeentewege z I enorm veel belang- «Blijkbaar heeft d( ling voor; uit Noorwegen, demonstratie voor veel ger ;ië, Frankrijk, Zwitserland ten net dat duwtje betekem i.e laatste weken ook Duits- de schaal in de richting gemeentebesturen en definitief besluit heeft presseerden zich van doorslaan. Voor de stad Tilburg is al bliciteit niet ongunstig' men er op een aantier manier mee in het nieuws als een gemeente, die met voortvarend heid nieuwe plannen ter verbete ring van het leefklimaat weet aan te pakken en uit te voeren. beschikbaar zijn, hoe groot ze precies zo door elkaar gerekend zowat f 90. zijn en waar ze allemaal liggen. Dat per m2 hebben opgebracht, voorfase 2 verneemt men, als de gemeente op de moet men deze prijs zeker met IÖ a aanvraag reageert. In die reactie zul- 15% verhoogd denken, maar die ver- len andere bijzonderheden worden hoging geldt dan alleen voor de nieuwe meegdeeld. Over de grondprijs is al- aanvragers; de aanvragers, die bij fase leen maar vagelijk iets te zeggen; die 1 overbleven, en die dus nu eerst wor- moet pog door de gemeenteraad wor- den geholpen, betalen nog het tarief den vastgesteld. Maar om enige rich- dat destijds werd vastgesteld. Overi- ting van denken te hebben, kan men gens worden de kavels niet per meter ervan uitgaan, dat in fase I de kavels uitgegeven maar per stuk tegen één prijs. De prijs per meter die wij hier noemen is dus naar een gedach- Afwerking De komende weken zal, zoals gezegd het traject worden afgewerkt, wat aanleiding zal zijn, dat op diverse da gen het kruispunt Waringinstraat- fietsroute voor verkeer gesloten of belemmerd zal zijn. Met name tussen I t/m 4 september zal de tunnel bij de Waringinstraat afgesloten zijn, zodat het fietsverkeer en in sommige geval len ook het autoverkeer zal worden omgeleid. Maar 15 september moet alles toch worden afgewerkt. Dezer dagen worden schuilgelegen- heden geplaatst aan de Cobbenhagen laan, maandag en dinsdag worden de abri’s aan de Heuvelring vervangen, op 5 september wordt de overkapping van de portalen aan de Spoorlaan ter hoogte van de Enthovenseweg afge werkt, op 18 september komt er een de kap boven de fietsenstalling aan het -n Pieter Vredeplein, waardoor 200 fietsen bij regen droog kunnen staan en tenslotte wordt vanaf maandag een ge schermwand aangebracht langs de ?e- fietsroute tussen de Enthovenseweg en de Doornbosschestraat, om de fietsers te beschermen tegen ruk winden en spatten van voorbijrij dende treinen. In het najaar zal bo vendien het metselwerk langs de route over de Spoorlaan zijn afgewerkt, waarna een beplanting zal worden aangebracht. UITGAVE DE TILBURGSE KOERIER B.V. OPRICHTER J.H. G. DE BEER DIR. T. DE BEER-DOUWES REDAKTIE EN ADMINISTRATIE N.S. PLEIN 14 - TILBURG TELEFOON 013-430783 - POSTGIRO 1126745 »5- V Verleden keer is gebleken zoals trouwens ook te verwachten dat het aantal aanvragers het aantal kavels overtrof, en dat zal, nu er nog een rest staat, deze keer zeker het geval zijn. De inschrijving staat wel open tot en met 15 september, maar wie tot het laatst wacht maakt toch veel kans ernaast te zullen grijpen, en minstens op de vol gende gelegenheid te moeten wachten, wat dan wel de Reeshof zal worden. Op de hierbijgaande kaart staat fase 2 aan gegeven; de zwarte vlek in het midden stelt het winkelcentrum voor. Eerstdaags, tegen 15 september, zal de fietsroute dwars door Til burg klaar zijn, er moeten, sen nu en dan, nog enkele wc zaamheden worden i waarover wij hieronder nog bijzonderheden vermelc maar het project is toch al gro tendeels af. In Den Haag, de tweede stad in ons land, waar van rijkswege zo’n demonstratie- deze demonstratie op object wordt aangelegd, is men plaatsen gehad heeft, m nog op geen stukken na zo ver de omstandigheden liggen daar natuurlijk ook wel helenu ders dan in Tilburg zodat het demonstratief karakter fietsroutes c in Tilburg I Er is dan buitenland stelling België en de land komen gei andere geïnten den, rd h< Naar het zich laat aanzien is het aantal kavels, dat in fase 2 beschikbaar komt wel wat groter dan in fase 1, dus ook al moeten de inschrijvers vande vorige keer eerst worden bediend, er blijft toch nogal wat te verdelen over. Men zal er echter goed aan doen snel een aanvraag in te dienen, want de toewijzing nieuwe aanvragers wordt vas.^ naar volgorde van binnenkomst van de aanvragen. Het is duidelijk, dat degene die een vermek aanvraag indient, zich daardoor niet een kc verplicht het kavel, dat hem eventueel wordt toegewezen ook te nemen; be valt het hem niet dan kan hij zich weer terugtrekken. Maar natuurlijk is het voor de goede gang van zaken onge wenst. als men een aanvraag indient zonder serieuze bedoelingen. Zo-maar informatie kan men op de gemeente ook wel zonder aanvraag krijgen. Binnen 5 jaar Er zijn regels vastgesteld om s tie tegen te gaan. Als men het low, dat zijn! gebouwd zij mder één 1 wat tehete oordig

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1978 | | pagina 1