V zondag 27 augustus 'fyehers /Z de vijfde Dixietocht Dizzy Man’s Band kultureelsentrum Ëpêda Is het bed de sleutel Tien Horecabedrijven werken weer mee aan tot goede slaap? düXUQQVst rfW kultureelsentrum DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 24 augustus 1978 pagina 13 stus 1978 pagina 1: Jazz - meeting 78 van uur tot uur Moderne jazz In Dixietocht lur Vrijdag en zaterdag a.s.: Evening disco m.m.v. Rob Vermeulen Zondag 27 aug. inette, Stadhuisplein lur Dizzy Man’s Band LET OP SEPTEMBER f 565,- De komedianten Vier dichters servato- 1». licht weg dan d van een Epeda- treft u deze week »nover v'ó' Slaapwinkel Schouwburgring 25 - Tilburg Tel. 42.21.22 ’ere s in rstar-act, v in een ser s bij- hits, ]ues Kloes tot dient te wor- ten het 3 sept.: «THE SWINGING BLEU JEANS» 8 sept.Travesty verkiezing m.m.v. Misty 10 sept.: «THE DRIFTERS» 17 sept.: «GRUPPO SPORTIVO» en met hun 'tra- Zaterdag 2 sept. 13.30 ut Zaterdag 2 sept. 20.15 ut ..THE TALK OF THE TOWN” «Presenteert» iruk -- taat Ier Jack van Poll (piano), Mary (bas) en Johnny Engels (slag- Een uitstekend orkest met een Ti tintje. (Shakespeare). ieland-orkest onder t Ophorst uit Dor is Bert Niemands- Harbour ploiteert. Vrijdag I sept. 20.30 uur jogte- ling van tournees radio- en hits. iarkt, Ju de kiosk uur. Om tioskeen die de Savoy op de jazz legt. Deze format uit leider Jack van Poll (piano), Heuat (bas) en Johnny Engels werk). Een uitstekend orkest modern SCHOUWBURGRING 27 waarna de hele erie rock-songs Vrijdag 1 sept. 22.00 uur Old Fashion ital echte Til- Een svvirT Een verfiJnd jazz-trio, dat de nadr intie vormt In de studiezaal van Tilburgse moderne ja serie «moderne jazz i Toegangsprijs: f 6, en zijn: «ein lorlaan 376 dring 120 tstraat 7 Jazz meeting Zondag 3 sept. 11.30 uur i.ouw, Schouwburgring 190 Heuvelring H2 speare, restaurant Stads- vburg In tien Tilburgse horecabedrijven spelen tot 02.00 uur tien onvervalste jazz-formaties. Alle kasteleins tappen swingende muziek. Zie pag. Toegang gratis. Jazz-meeting 1978 Een grote jazz-manifestatie in alle zalen van de stads schouwburg met dertien grandioze orkesten en solisten uit Nederland, Zweden, België, Duitsland, Engeland, Canada en de Verenigde Staten. Dit festijn gaat tot 03.00 uur door. Zie pag. Toegangsprijs f 15, Kaartenverkoop vanaf 18 augustus aan de kassa van de stadsschouwburg, dagelijks van 11.00 tot 16.00 uur. Telefonisch reserveren dagelijks van 13.00 tot 16.00 uur, tel. 013-432220. vooreen geweldige sfeer zullen zorgen tijdens de Dixietocht. (De Schouw). The Marktown Syncopators Eens winnaar van het Loosdrechts Jazzorkest en een veelgevraagd orkest voor alle jazz-festivals. Een stelletje muzikanten, die al jarenlang ervaring hebben met improvisatie. Dat alles onder leiding van Luud Melis. (Ex tase). Trio Jack van Poll La Vida Jazz Band Het enige New Orleans-orkest boven de grote rivieren, bestaande uit Albert Schooneveld (trb), Jaap Borggreve (kl), Adolf Robertus (pi), Hemmo Kieft (bj), Ton Kolkman (drums). Op gericht in 1973. (Buitenbeentje). n de stadsschouwburg spelen vier jazz-groepen. Tevens start van de in de stadsschouwburg»Zie pag. paspoorten f 4, CADANS CENTRUM, CQspoorlaan 424 —013'432772 i M 1100l«'9" 6» Ballroom 1928 zeer goed benadert. Het neusje van de zalm voor de Oude Stijl-liefhebbers. Bezetting: Bent Persson (trp), Jens Lindgren (trb), Tomms Örnberg (kl.), Göram Sta- chewsky (bjen git.), Göran Lind (bas) en leider Ulf Johansson (pi.). (Party Centrum). Old Fashion Jazzmen Het huisorkest van The Jazzclub, waarin een aant burgse jazz-veteranen samt geweldige muziek zorgen. I gende formatie, die een garat voor een goede sfeer. (Old Inderdaad, maar dan moet u verder kijken dan de prijs en het uiterlijk van de matras; de aard en de kwaliteit van het bed worden bepaald door de technische opbouw van het geheel. Epeda maakt bij haar matrassen gebruik van de Multlspiredit is een vering, opge bouwd uit een zeer groot aantal in elkaar gevlochten cylindrische veren uit één draad. Deze soepele vering past zich aan het lichaamsgewicht aan, de veerkracht ondersteunt elk gedeelte op de beste wijze. Hierdoor kunnen alle spieren tot rust komen en alleen zo wordt een ontspannen slaap gegarandeerd. De Epeda matras wordt gebruikt in com binatie met een onderbed. Bovendien kunt u kiezen uit een rijk gevarieerd aanbod van dekoratie: spreien, gestoffeerde hoofd borden, sluimerrollen, etc. Een kompleet voorbeeld var - Décoratlon komblnatie tio.\ u aan in onze etalage. Dirty Dozen Een Dixietocht is niet kompleet zon der pendelorkest, dat in alle zaken even de sfeer komt proeven en moge lijk verhogen. Wij kozen Dirty Dozen. Een geweldig looporkest o.l.v. Henri Gunpowdercar, dat alleen tijdens de festivals in Breda en Tilburg te be luisteren is. Poëzie hardop Hoe verwerken wij ons verleden, en wat verwachten wij van de toekomst? Een stankuitwasemend verleden» (Lucebert), waarin in West-Europa een Revolutie niet doorging, die van deze zogenaamde «kapitalistische» maatschappij een rechtvaardiger sa menleving had moeten maken; waarin vervolgens een wereldoorlog woedde die, nooit echt beëindigd, in onze da gen voortwoedt in grote delen van vooral de «derde wereld». En dan de vanzelfsprekendheid waarmee ook in Nederland, tussen verleden en toe komst in, ondernemers en regenten, de vertegenwoordigers en woordvoerders bij uitstek van de «heersende» klasse en moraal, over het lot beschikken van de kleine man. Teksten over de toekomst van onder andere: Bertolt Brecht, Dries van Agt, Jan Arends, Paul Celan, Ariël Dorf man, K. Kavafis, Lucebert, Jhr. Sick- inge, Leo Vroman en Peter Weiss. Stella jazz-matinee Een geweldige afsluitende jazz-middag in de stads schouwburg, mogelijk gemaakt door de Stella Artois Brouwerijen. Om 11.30 uur een jazz-mis, daarna een doorlopend jazz-programma tot ongeveer 17.00 uur. Zie pag. Toegang gratis. Streetparade Twaalf orkesten zitten en lopen muzièk te maken in het winkelhart van Tilburg: Heuvelstraat, Oude Mar' liana van Stolbergstraat, Stadhuisplein en op de op de heuvel. De orkesten spelen tot 16.30 uur 17.00 uur presenteert Pierre van Ostade op de kiu» grandioze session van alle deelnemers. Zie pag. handen van de komediespelers filmmakers. O Thiassos bevestigt niet alleen beloftes van eerder gemaakt Ree structie en De dagen van ’36» l rige week in het Tilburgs Filmh maar vertegenwoordigt ook een zc nige kwaliteitssprong, dat hij daan kan worden gerekend tot de meest zonderlijke Europese regisseurs zijn generatie. De voorstelling is gratis toegankel Vrijdag 25 augustus om 20.30 uur een accent op de Tilburgse poëzie. De dichters zelf omschrijven zichzelf als volgt. Fred Lahaye laat zich vooral inspireren door het geluid van zijn transportfietswielen, daarmee ge vaarlijk laverend door het Tilburgse verkeer en zijn gedichten al schrijvend op de laadklep van zijn transportfiets. Tymen Trolsky heeft de gewoonte om hoog gezeten in populieren, zich zelf moeizaam vasthoudend aan de iele takken, zijn verzen voor te dragen zich zelf bijlichtend met een knijpkat. De derde Tilburgse dichter zijn gedichten met veel misbaar, in bij voorkeur openbare gelegenheden, op alles wat los en vast zit opschrijft. Habakuk II de Balker moeten we meer zoeken bij een wiel aan de Waal alwaar hij mijmert over de mystiek van land, lucht en water. A gelopoulos «O Thiassos» (De kome- Poezie om naar te luisteren en te kijken ««anten). Een rondreizende Het Kultureel Sentrum brengt deze week in haar theater een drietal voorstellingen, speelt een stuk waarin de poëzie centraal zal staan. Donderdag 24 augustus om 20.30 uur een tussen 1936 en IS- programma van Poëzie Hardop met Helemaal goed komt het nooit Vrijdag 25 volgende rechtse augustus om 20.30 uur Vier dichterseen programma van de drie Tilburgse behandeld en dichters Tymen Trolsky, Jace van de Ven, Fred Lahaye en de dichter Habakuk II Griel de Balker. Zondagmiddag om 14.00 uur het sluitstuk in het kader van de han- dat delingspoëzie opgevoerd door Robert Joseph en Pier van Dijk. Deze voorstellingen zijn alle gratis toegankelijk. «Zowel op de plaat als op het podium proberen we alles zo perfekt mogelijk te spelen. Bij de opnamen doen we alles zelf, ook arrangeren. En dat alles zonder dat één van ons conservato rium of zoiets heeft gevolgd». i.v.n drummer Joop Tromp toe. Een meer dan suksesvolle hit-kar- rière, een boordevolle agenda, tot de nok gevulde zalen en radio- en TV- optredens bij de vleet dat was en is nog steeds Dizzy’s loopbaan. Toch schiet er blijkbaar nog gene tijd over om met andere zaken muziek bezig te zijn. Zo richtte de groep onlangs een heus voetbalteam op om daarmee op spe ciale gelegenheden in het strijdperk te treden ten bate van een goed doel. Bovendien leven de heren zich uit in zeer interessante hobbies, zoals bij voorbeeld het schrijven van hits, waarmee met name Jacqi de uitblinkers gerekend den. Tijdens de jaarlijkse Jazz Meeting Til burg neemt de Dixietocht een erg be langrijke plaats in. Het bestuur van de Stichting Jazz Meeting hecht erg veel belangstelling aan de samenwerking met andere ver enigingen en instellingen. Alleen dan is het mogelijk om in de eerste drie dagen van september weer een echte jazz-sfeer over de stad uit te laten vloeien. Dit jaar wordt voor de vijfde keer een Dixietocht gehouden en er zullen tien horeca-bedrijven aan mee werken. De Dixietocht vindt plaats op vrijdag 1 september van 22Ü.00 tot O2u.OO. Ieder horeca-bedrijf heeft een eigen swingend dixieland-orkest. Daarnaast onderhoudt een pendelorkest nog een verbinding tussen de verschillende deelnemende bedrijven. Gezeten op een (bijna) antieke brandweerwagen zal het befaamde looporkest Dirty Do zen de binnenstad van Tilburg die avond onder kontrole proberen te houden. De deelnemende bedrijvei Patriot op het Piuspleii Party Centrum, Spot Old Fashion, Heuvelrir Dionysos, Veemarktsu Lotus, Heuvel 49 Hermann’s Dinette, £t: 5 De Schouw, Extase, Shakesp schouwburg Buitenbeentje, Heuvel De deelnemende orkesten zijn: Paradise Jazz Band Uit Oosterhout komt de Paradise Jazz Band o.l.v. Martin Kamphuis. Een erg goed orkest, opgericht in 1971 en het huisorkest van de vermaarde jazz-club 't Kerkepadje in Oosterhout. (Patriot). Weather Bird Jazz Band Een jonge Zweedse formatie, stijl van Louis Armstrongs Drie bij vier Donderdag 31 augustus om 20.30 uur en vrijdag 1 september om 20.30 uur zal de bekende theatergroep Carrousel in het Kultureel Sentrum hun nieuwste voorstelling presenteren «Drie bij vier». Deze voorstelling gaat over lief en leed van jonge mensen die het ouderlijk huis verlaten en op kamers gaan wo nen. Dat betekent dat ze voor zichzelf moeten zorgen. Dat ze zelf kunnen uitmaken hoe ze hun tijd indelen en besteden. Hoe vroeg of laat ze op staan. Wanneer ze eten. Met wie ze vrijen en hoe vaak. Hoe hard of hoe langzaam ze studeren. Hoever ze doorzakken. Een nieuwe vrijheid! Hoe je die kan gebruiken en misbrui ken? Want al ras blijkt die vrijheid toch beperkt te zijn. «Iedere avond willen we naar huis gaan met de gedachte dat we het pu bliek vermaakt hebben. Als het niet lukt kan ik gewoon niet slapen». Aldus Jacques Kloes, zanger van The Craziest Band on the Continent, of te wel The Dizzy Man’s Band. En daarmee vertolkt hij tevens de me ning van het gehele Dizzy-gezelschap. want entertainen staat het Zaanse ze vental op het lijf geschreven. Sinds hun eerste hit, nu al weer bijna vijf jaar gleden, is het uitstekend ge gaan met Dizzy. «Tickatoo» luidde een uiterst suk sesvolle karrière in voor de zeven mu sici; een karrière met louter hoe punten, een aaneenschakeling hits, suksesvolle optredens, door verre landen, ontelbare TV-optredens en nog meer hits, hits... Sinds de zomer van 1972 maakt Dizzy hits onder Bovema’s vlag, waarvan «Jumbo», «Shoking» en «The Show» enkele voorbeelden zijn. Al hun platen worden geproduceerd door Richard de Bois. Wie wel eens een optreden van hen heeft bijgewoond kan dat volmondig beamen. Alle zeven musici maken de wildste grappen, bouwen de meest waanzin nige acts en zorgen steevast voor een enorme hilariteit onder het publiek. Je valt van de ene verbazing in de an dere; hun populaire Tóp Pop act heb ben ze vervangen door een Jesus Christ Supers groep zich ir stort. Organist Herman Smak zegt hier over «Ja, we maken altijd ontzettend veel plezier op de Bühne. Af en toe moeten we zelfs stoppen met spelen, omdat we blauw liggen van het lachen, maar het publiek pikt het». Maar wie nu denkt, dat de muziek koste gaat van de pret, die heeft falikant mis. groep wordt echter geplaagd door in terne conflicten, veroorzaakt door ri valiteit en jaloezie. Ook het door dik- tatuur, oorlog en Engelse bezetting geteisterde Griekenland laat zijn spo ren achter. Ondanks, of juist dank zij de groep komedianten de eigenzinnige stijl van Angelopoulos Griekse geschiedenis met zijn lange scènes, heeft de toe- -1952, waarin de opeen- schouwer na afloop het gevoel dat de Vrijdag 25 volgende rechtse diktaturen worden film nog lang niet genoeg is om de wer- e Tilburgse behandeld en waarbinnen ook de kelijke afloop te leren kennen. Maar ïkse burgeroorlog valt. Vandaar die werkelijke afloop ligt nooit in de «O Thiassos» in Cannes bij het filmfestival niet als officiële Griekse inzending is gepresenteerd maar des ondanks de origineelste film werd ge noemd. De Komedianten gebruiken hiervoor een stuk uit de vorige eeuw, «Golfo, het herderinnetje», een stuk dat een symbool zou kunnen zijn van het lan delijke Griekenland van vroeger. De Handelings Poëzie Robert Joseph en Pier van Dijk zullen op zondagmiddag 27 augustus om 14.00 uur een reeks poëzie performan ces uitvoeren. Hoewel zij in het al gemeen met hun werk duidelijk rela ties hebben met de internationale stroming van visuele poëzie (en ook daar hun plaatsin Nederland zelfs een vooraanstaande plaats, in vinden wat betreft exposities en publikaties) heeft hun werk toch ook een heel eigen ka rakter. Zij behoren namelijk tot de weinige dichters in Nederland die niet alleen gedichten schrijven en maken maar ook gedichten doen Het handelingsaspekt van hun ge dichten neemt binnen de visuele poëzie in Nederland een vrij unieke plaats in. Zij voeren als enigen poëzie-per- formances uit met een totaal »-ka- rakter. Zij gebruiken niet alleen tekst tijdens hun optredens maar ook beeld, beweging, geluid, objekt, situatie, enz. Kortom: zij gebruiken in principe alles in hun werk (ook in hun performances) want zij willen de poëzie meer met het en hun dagelijkse leven integreren. Zij werken voortdurend in een soort taalspanningsveld tussen woord, wer kelijkheid en beeld. Zij zijn van woorddichters in enge zin geëvolueerd tot totaaldichters ruimere zin. Bovendien vertoont hun werk werkwijze enige verwantschap «zen». Zij streven namelijk in werk naar een meditatieve concentra tie. Zij zoeken naar het middelpunt» en dit gaat voor de «beschouwer» gepaard met handelingen die in eerste instantie misschien dwaas overko men. Zij zijn zich hiervan bewust maar hun glimlachend geloof in de poëzie vervolgen zij hun ontdekkingstochten. Zij getuigen van de heerlijke dwaas heid van de dichtkunst zelf. iub, Waai ii A jazz-ve* dige muzii formatie, roede The Riverside Seven Een onvervalst dixie leiding van Felix recht. Drummer is verdriet, die de zeer bekende I Jazzclub in Rotterdam expl Prima groep. (Dionysos). The Wooltown Jazz Band Een Tilburgs orkest met volop er varing door de vele buitenlandse toer- nees (o.a. Duitsland en Denemarken). The Wooltown o.l.v. Piet Vriens heeft bovendien zangeres Hannie Dirven: «Tilburgs First Lady of the Jazz». (Lotus). Intrioduction Een geweldig trio bestaande uit pianist Harry Happel (bijna net zo muzikaal als Oscar Peterson), slagwerker Fred Krens (leraar slagwerk aan het Con servatorium van Rotterdam) en Daan Gaillard (bassist en oprichter van dit trio). Hun stijl wordt «mainstream» genoemd en doet denken aan Oscar Peterson en Monty Alexander. (Her mans Dinette). Seventy Five Seven Dit orkest uit Leerbroek stal vorig jaar tijdens de Streetparade de show op de kiosk op het Heuvelplein. Zeven zeer enthousiaste muzikanten, die zich al leen maar bezighouden met de al lerfijnste dixieland-muziek en beslist Eiken

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1978 | | pagina 13