DE 9, KOERIER SB\R1I)ANS~LOOS autovrij maken van binnenstad heeft niet meer voetgangers aangetrokken 1 Oisterwijkse Operette met j groot spektakel Gebouw levert gevaar op voor veiligheid Hasseltrotonde krijgt verkeerslichtenbeveiliging juli 19713 pagina 32 WEEKBLAD VOOR HET HART VAN BRABANT Verschijnt in geheel Tilburg - Goirle - Riel - Loon op Zand - Udenhout - Berkel Enschot - Oisterwijk - Moergestel en Hilvarenbeek. WIJZEN UIT: Kruikenmarkt van plan werkterrein te vergroten DOOR BOUWVALLIGE TOESTAND Garage DE KRIJGER 3 tapijten gsprijs 3, is VERHUISD se gec de as Verboden toegang oopt Foto: van Aarle diessenseweg 0 - talofoon 04255 - 15 75 645.434 1.000.000 Miljoenste bezoeker Beekse - Bergen KREMERS ALUMINIUM RAMEN EN DEUREN fabriek Renoveer en isoleer voor eens en altijd Jules Verneweg 5 tel. 426041 - 426042 Loon op Zand schijvens hilvarenbeek GEMEENTELIJKE TELLINGEN «Citroën»- specialist Donderdag 3 22e jaargang naar CENTOURUS- WEG 105 Tot 's nachts halftwee warme keuken Ook zonder recept. Gratis oogonderzoek. Industrieterrein «Loven» Kom 'ns kijken in onze nieuwe showroom Hoge Steenweg 45 A het i attr «De Smulpijp» Piusstraat 20 (t.o. parkeergarage) Gijzen - Optiek Koestraat 138, Tilburg Tel. 425197 20,- 12,50 INTERIEURVERZORGING 10.— 15.— 39.— 39.— 59.— 39.— 79.— 65.— 59.— 85.— 19.— 225.— 98.— 195.— 225.— 119.— 225.— 195.— 119.— 145.— 225.— CENTRUM VOOR BETER WONEN meelstraat 31-33-35 paterstraat 39 tel. 013-421513/433860 tllburg Lift aanwezig Eigen parkeergelegenneid BEGRAFENISONDERNEMING DENISSEN Tel. 42.55.25 b.g.g. 433370 LET OP HET JUISTE ADRES WILHELMINAPARK 127 uting l uit heb De scha keer raamt Sportvelden A.S. MOEDERS Uw en Ons belang! S;:;:?: Prijs -Service-Kwaliteit gjS BABY-HOME Alleen S:# Willem II-str. 88,Tilburg augustus 1978 nr. 1074 «lm Weissen Rössl Rechtstreekse verkoop af worden op maat gemaakt dubbele dichting tegen tocht vragen geen onderhoud Wonende in of om deze omgeving Vers belegde broodjes Verse soepen Heerlijke salades Wiener schnitzel friet 12,50 Biefstuk Stroganoff Gebakken mosselen 1/2 haan friet Constant 200 auto’s in voorraad, nieuw en ge bruikt Menigeen zal hopen, dat de Stichtir «De Kruikenmarkt» nog eens zal groeien tot een orgaan, dat de l Maar wat ook door velen merkwaardig gevonden zal worden is de onmis kenbare constatering, dat het verande ren van de binnenstad in afgeschermd voetgangersgebied geen aanleiding blijkt te zijn tot toename van het aantal voetgangers dat de binnenstad bezoekt. Autovrij maken van bepaalde con centratiepunten in een stad is zonder twijfel een groter gemak voor de voetgangers, die er toch al komen, maar duidelijk is ook, dat de mensen kennelijk niet zijn weggebleven omdat ze last van de auto’s hadden. tgeen zich It op het par- hinees-Indisch irkeerterrein is jing van de Jan vel. Aar. r_. •and. dat al ge lande staat van slechts overeind tten, terwyl iteel in volle 20 KORTING OP UW MONTUUR (Tot max..yan f 20,-) uitgezonderd klndermonturen De Oisterwijkse operette is erg blij met de medewerking van de Oisterwijkse harmonie, zij treden op als muziekka pel van de brandweer en op de rader boot. GEVRAAGD DEZORGERS *ow de wijken Bredaseweg - Llndeplein en BroekhovenMweg - Edieonlann kosten verbonden aan het aan- laffen en plaatsen van een ver- ïrslichteninstallatie worden ge- imd op een bedrag van f 303.000, Aanmelden aan one kantoorN$-plain 14 Bij 'n overlijden in uw familie, zowel 's nachts als overdag belt u eerst ons, wij nemen al de zor gen, betreffende de begrafenis of eventueel crematie van u over. PROTESTANTSE BEGRAFENISONDERNEMING TIJDELIJK Tel. 42.55.25 b.g.g. 433370 UITGAVE DE TILBURGSE KOERIER B V. n-i.M rn OPRICHTER J.H. G. DE BEER Opi«9« DIR. T. DE BEER-DOUWES RËDAKTIE EN ADMINISTRATIE N.S. PLEIN 14 - TILBURG TELEFOON 013-430783 - POSTGIRO 1126745 VOOR RUIM f 300.000 Voorts is de huidige afwikkelingsca- paciteit (ca. 2.500 voertuigen per uur) van de rotonde te gering in relatie tot de verkeersintensiteit (per gemiddelde werkdag maken ca. 31.000 voertuigen van de rotonde gebruik). In het bij zonder tijdens de speruren vindt ter hoogte van de Hasseltrotonde file vorming plaats, hetgeen met het oog op de stroomfunctie van de daarop aansluitende wegen ongewenst moet worden geacht, wil men voorkomen dat het verkeer naar alternatieve routes gaat zoeken (sluipverkeer). Met de plaatsing van een ver keerslichteninstallatie nabij de onder havige kruising wordt de huidige af- wikkelingscapaciteit van de rotonde met ca 40 verhoogd, reden waarom mede gezien het relatief grote aantal verkeersongevallen ter plaatse gedu rende de afgelopen jaren de aan schaf en plaatsing van een dergelijke installatie wenselijk is. aldus B. en W. Justus werd bij het strandpark kreatie-oord Beekse Bergen -">urg en Hilvarenbeek) ■5.434 verkocht. Dit bete- iljoenste bezoeker van dit Succes Er is uiteraard hard gerepeteerd de laatste maanden aan deze mon- sterproduktie. In april 1.1. hebben de beide verenigingen deze operette al in Utrecht op de planken gebracht, nl. in de grote stadsschouwburg. Beide uit voeringen waren totaal uitverkocht. De rollen worden vertolkt door Ma rijke Groenewoud, Ans van Leersum, binnenstad bestrijkt en dat zich erop toelegt, dat op meer punten regelmatig evenementen worden georganiseerd. In dat opzicht kan bij de reconstructie van het hele areaal dankbaar gebruik worden gemaakt van allerlei hoekjes en andere open ruimten, die voor de dag blijken te komen. Een voorbeeld hiervan is hetg op het moment afspeelt keerterrein van het Cl restaurant Lotus. Dat par gelegen bij de verbindin Aartestraat en de Heuvel keerterrein ligt een par ruime tijd in verregaa verval is. Het wordt sl gehouden door een paar stutt de bomen op het dak momenteel 1.. .„..v bloei staan. Het pand vormt in die toestand dan ook een groot gevaar voor de vele kinderen die het dagelijks passeren op weg naar school, of er gewoon komen om te spe len. ’s Nachts zou het pand vaak een toevluchtsoord zijn voor verslaafden, die nergens anders terecht kunnen. Over de Tilburgse binnenstad zijn we nog lang niet uitgepraat. Al enige tijd zijn er heftige discussies gaande over allerlei aspecten van het gebeuren in en rondom Heuvel en Heuvelstraat. Er wordt gepraat over hoe de binnenstad aantrekkelijker kan worden gemaakt, hoe er meer mensen aangetrokken kunnen worden, kortom hoe we het gebruik van het centrum kunnen intensiveren en er zodoende een echte «leefstad» van kunnen maken. Dit concentreren van de activiteiten kan naast al de bedoelde prettige gevolgen, ook een aantal onbedoelde minder prettige gevolgen met zich meebrengen. Minder prettige gevolgen voor hen die een min of meer normaal bestaan leiden en dan in de binnenstad geconfronteerd worden met randverschijnselen. Het spreekt vanzelf dat de samenleving zich tegen die rand verschijnselen wil wapenen om zich zo goed mogelijk te verdedigen. ’biHnenhiJi&r)rc;hi kunstmiver'f veie 1 verlichting de Grood, wethouder en loco-bur- gemeester van de gemeente Tilburg en E.M. d’Hondt, burgemeester van Hil varenbeek, de miljoenste bezoeker met zijn vrouw en kinderen Miranda en Willeke van harte welkom heetten. Als aandenken ontvingen de mil- joen-airs o.a. een mini giraffe, strand ballen, T-shirts en posters. Tevens inspekteerde de fam. De Laat, geëscorteerd door de cheetah’s Lucifer en Balthasar de «troepen» (meer dan 20 attrakties) vanuit de Beekse Bergen Boemel. De heer De Laat probeerde tevens de teleski uit en om van deze vermoeienissen uit te rusten ging men vervolgens op safari. AUTOKOSTER b.v. De opvoeringen van de operette «lm Weissen Rössl» door de Oisterwijkse Operette in samenwerking met de Utrechtse Operette beloven een grandioos schouwspel te worden. Niet minder dan ruim honderd meisjes, jongens, vrouwen en mannen verlenen hun medewerking waardoor deze uitvoeringen de grootste worden sedert 10 jaar. De première is op zondag 20 augustus a.s. in het natuurtheater te Oisterwijk. De verdere uitvoer op de zondagen 21 tember. Deze drie uitvoeringen beginnen allen om 14.30 uur. Bij ongunstig weer zal uitgeweken worden naar de grote zaal van de kunstkring, Stationsstraat te Oisterwijk. Natuurlijk moet bij het interpreteren van deze cijfers voorzichtig gerede- neerd worden. Men kan zomaar niet concluderen, dat de belangstelling van het publiek voor de Heuvelstraat ge leidelijk maar zeker aan het dalen is. Het kan bijvoorbeeld zijn, dat steeds meer mensen gebruik gaan maken van de ingangen van de warenhuizen aan g het Pieter Vredeplein en aan de kant van de Emmastraat. Vooral bij het verlaten van deze zaken zullen veel mensen liever recht naar de parkeer terreinen lopen dan bepakt en beladen door de Heuvelstraat te schuifelen. De tellingen geven niet aan men kan niet Mies willen in welke richting de voetgangers lopen, maar het is dus mogelijk, dat er nogal wat voetgangers is het r zijn, die wel de straat inlopen, maar gedeelt deze dan verlaten via de achteruitgang van een van de winkels, waardoor ze zichzelf, statistisch bezien, van de kaart werken. Op zich willen deze cij fers dan ook niet zeggen, dat het pu bliek de Heuvelstraat, en met name :t gedeelte vlakbij de Heuvelminder tractief gaat vinden. Verschuiving? Er is in de loop van het jaar gezegd, dat voor het eerst het bezoekerstal aan de westzijde van de Heuvelstraat dat aan de oostzijde overtrof, wat dan onder meer geweten werd aan de speciale attractie van de Kruikenmarkt. De cijfers, die door het gemeentelijk overzicht worden gepresenteerd, wij zen niettemin niet in die richting. Het gaat zowat gelijk op. In het algemeen ;nny van Rooyen, is een operette in 4 Rien Hesselbert, van de Ven en Tijn 1 augu van rekt (tussen Tilbu" kaartje nr. 645.-. kende de 1 miljc jaar. «Ja, eigenlijk 1 week later dan vorig jaar, maar dat lag ongetwijfeld aan het hele slechte weer begin juli», aldus de heer D. Aarden, direkteur Beekse Be rgen «gelukkig dat achter de wolken altijd de zon schijnt». De familie De Laat uit Nuenen zouden de betalers worden van kaartje nr. 645.434, maar dit werd verhinderd door het direktieteam van Beekse Be rgen, die tesamen met de heren Ed. M. eringen vinden plaats Thea Visser, Hem ’7 augustus en 3 sep- lm Weissen Rössl i Dick van Vulpen, Ria Poirters, Peter i van Poppel. enkele of dubbele beglazing (10 gar.) eigen vakkundige montageteams ook in kleur leverbaar raadpleeg ons vrijblijvend bij u thuis bedrijven op muziek van Ralph Be- natzky met muzikale bijdragen van Robert Gilbert, Bruno Granichstaed- ten en Robert Stolz. Xi.SZ" ^e’Tn Fotowedstrijd “XS Winkeldorp Heikant van het nu dubbel gemengde koor van beide operetteverenigingen, het jon gerenkoor van de Oisterwijkse operettevereniging, operettebal- letgroep uit Utrecht onder leiding van Jeanette Coumou, het Oisterwijkse Harmonieorkest en het Hilversums Operetteorkest in de Orkestbak. De Hasseltrotonde kent in zijn huidige min of meer natuurlijke wijze van ver keersafwikkeling nogal wat bezwaren. Zo is bijvooorbeeld de zichtbaarheid van het rondplein vanuit elke nade- ringsrichting zulks met uitzondering van de Gorinchemse Baan onvol doende, als gevolg waarvan het at- tentieniveau van de automobilist veelal te laag en de gemiddelde snelheid over het algemeen te hoog is. niet aan te raden om bepaalde gedeelten van de Heuvelstraat in de publiciteit te gaan benadrukken, om met andere gedeelten te concurreren. Er is erg weinig te zeggen over de con centratie van het publiek op bepaalde punten, als men alleen kan afgaan op het bewegen van het publiek door de straat heen. Bovendien breidt het winkelgebied zich steeds sterker naar de zijstraten uit. Zo begint zich een behoorlijke frequentie te ontwikkelen naar de zaken onder de Katterug en naar het Stadhuisplein. Er kan ver wacht worden, dat bij de voorgeno men doorbraak bij de voormalige ban ketbakkerij Van Nunen naar de Tuinstraat toe opnieuw een daling zal kunnen worden geconstateerd van het aantal voetgangers in het stuk Heuvel - Pieter Vredepad; maar dit wil niet zeg gen, dat dit de winkeliers in het be treffende stuk ook klanten gaat kos ten. Zo eenvoudig laten voetgan- gersbewegingen zich niet interprete ren. Als één geheel Er is dus veel aangelegen om het hele winkelgebied in de binnenstad als een geheel te blijven bezien en de al gemene attractiviteit ervan te verho gen. Een goed initiatief daartoe zien we bij de Stichting Kruikenmarkt, die in het kader van de jaarlijkse fotowed strijd met als onderwerp «Kruiken markt als verlevendiging van de Til burgse binnenstad» het terrein van de deelnemers aan deze wedstrijd doelbewust heeft uitgebreid tot de hele Tilburgse binnenstad. Hiervoor is medewerking gekregen van de win keliersvereniging Tilburgs Centrum en van «Place Paris», waardoor het prijzenpakket omvangrijker kan wor den en waardoor de deelnemers met meer variatie kunnen komen. «De Kruikenmarkt» is een aantrekkelijk evenement, dat zichzelf door zijn spe ciale organisatie telkens weet te ver nieuwen. Verondersteld mag worden, dat ook «Place Paris» zich het ko mende jaar op hetzelfde niveau zal weten te verheffen en daarin aan leiding zal zien om ook hiervan de or ganisatie in handen te leggen van een speciale commissie, die daartoe met «De Kruikenmarkt» zou kunnen sa menwerken. Meer evenementen De Cirkelfoto van deze week werd gemaakt op de markt aan de Schouwburgring. De omcirkelde figuur kan aan ons buro de volgende prijzen komen afhalen f 10,van de Tilburgse Koerier; een waardebon van f 5, van G(jzen optiek. Koestraat; een waardebon voor een slinger echte Tilburgse boerenworst van P.v. Amelsfoort snackx. Lovense Kanaaldijk 135; waardebon voor een saunabad van Studio Sylphide, Goirkestraatvier broodjes Jantje van Broodje Jantje, N.S.-plein; waardebon voor een boeket of plant t.w.v. f 7,50 van bloemensalon Flamingo, Hasseltstraat; waardebon voor een jaarabonnement van de Openbare Biblioteek Koningsplein; waardebon voor een ijstaart voor 12 personen van diepvriescentrum Ad Bertens, Ringbaan Oost; een kadobon van f 5,van boetiek den Uil, Antoniusstraat; een waardebon voor een zonnebad van 30 minuten van Effi, Uzerstraat 5; f 10,van Vermaris hypotheken b.v., Auteursiaan 108; een transistorradio van Uni Sales, Stadhuisplein. De winnaar van de vorige keer, voor de vakantie, heeft zich nog niet gemeld, maar kan in de loop van deze week nog aan ons buro terecht. Foto van Aarle Ook het lopende jaar zijn weer tellingen gehouden van het aantal voetgangers dat de binnenstad bevolkte op woensdag 31 mei en op zater dag 3 juni, op beide dagen tussen 14 - 18 uur. Zulke tellingen zijn van belang, omdat hieraan bij voorzichtige interpretatie kan worden afgele zen, in hoeverre het koopkrachtig publiek zich aldaar concentreert. Het was op beide dagen zonnig en zeer warm weer, en volgens de winkeliers aldaar heeft dit zonder twijfel het bezoekerstal beïnvloed. In de vooraf gaande twee jaar waren de weersomstandigheden normaal en beduidend gunstiger voor het bezoek. Als we de tellingen van 1972,1976,1977 en 1978 met elkaar vergelijken zien we niettemin een opmerkelijke teruggang. Nemen we het stuk tussen Heuvel en Pieter Vredepad; resp. waren de aantallen over de hele middag gerekend op woensdag in de genoemde jaren: 17.883, 17.050, 16.636 en 12.161; en op zaterdag33.693, 25.503, 30.516 en 18.214. Kennelijk moet het warme weer van dit jaar en dat bij de slechte zomer, die we gehad hebben tot dusver dan toch wel veel mensen hebben afgeschrikt. Maar ook afgezien van de opvallende daling in dit jaar blijkt in het stuk Heuvel-Pieter Vredepad toch een dalende trend aanwezig. Geruisloos is voor de tweede keer de vakantiefotowedstrijd van Win keldorp Heikant weer van start ge gaan. Het zal echter niet zo stil blijven, want zo gauw alle vakantiegangers weer thuisgekeerd zijn en de vaka tiekiekjes worden bekeken, dan zit vast wel een bij waarvan u zegt «d zou een leuke poster zijn» Lever deze foto in bij een van de aan gesloten winkeliers van Winkeldorp Heikant, herkenbaar aan het raambil jet, en u maakt kans op een van de dertig posters die u ook deze keer weer aangeboden worden. Tot 20 augustus hebt u de gelegenheid om uw mooiste, orgineelste of grap pigste vakantiekiek in te leveren. De winnende posters hangen begin september een week in de etalages van de winkeliers van Winkeldorp Heikant en daarna sieren ze uw kamer. Het is de eigenaar van het Chinees-In- disch restaurant Lotus, de heer Klerks, geweest, die nu zijn beklag tan dit par- doet over de ontwikkelingen die hij ai enige tijd met lede ogen aanziet. De doorgang is gedeeltelijk zijn eigendom en gedeeltelijk heeft hij de grond ge huurd. Aan de Jan Aartestraat is wel een bordje «Verboden Toegang» be vestigd, maar dat dit niet altijd effect sorteert zal duidelijk zijn. Het terrein is wel toegankelijk vanaf de Heuvel, maar dan eigenlijk alleen maar voor de gasten van het restaurant. Vooral voor de gasten is het nogal een vervelende situatie, omdat die nogal eens lastig gevallen willen worden door de nach telijke bewoners van het pand. De heer Klerks heeft op 9 juni een brief naar de gemeente geschreven, met het verzoek de situatie eens onder de loep te nemen, aangezien de huidige eige naar niet de geringste aanstalten (haakt om iets aan de huidige toestand van het pand te doen. Pit is natuuilijk een onhoudbare toe stand. Het pand is in de huidige toe stand een gevaar voor de veiligheid en zal dat ook wel blijven zolang er niets gebeurt. Verhoogde politiesurveillance is natuurlijk maar een halve oplossing en als enige bruikbare alternatieven lij ken algehele dichtmetseling of sloop van het gebouw aanvaardbaar. Dat is net zo noodzakelijk voor het behoud van een leefbare binnenstad als de op stapel staande grote bouwprojecten.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1978 | | pagina 1