KOERIER DE 9, SPARIDANS~LOOS van lójuli t/ni öujiili zijn wij met vakantie en daarom zyl in die tijd 'tfe Koerier., Nlf I verschijnen Kt Oj H 7 f I De Kermis is en blijft meest populaire feest van de Tilburgers Malafide adviseurs belagen eenmanszaken Kermis voor gehandicapte jeugd 'n I k Old-Timermarkt in Tilburg gratis af te halen in het «Shopcentre in de Heuvelstraat te Tilburg. Miss-verkiezing ■'V I r juli 1978 pagina 30 WEEKBLAD VOOR HET HART VAN BRABANT Oplage 70.010 ex. Verschijnt in geheel Tilburg - Goirle - Riel - Loon op Zand - Udenhout - Berkel Enschot - Oisterwijk - Moergestel en Hilvarenbeek. Ondanks nostalgische knipoog naar vroeger Dinsdag tussen de middag deze! e tapijten igsprijs oopt INTERIEURVERZORGING KRÈMERS ALUMINIUM RAMEN EN DEUREN fabriek Renoveer en isoleer voor eens en altijd Jules Verneweg 5 tel. 426041 - 426042 Schriftelijk aanmelden aan ons kantoór, N.S.- plein 14 Woensdag 12 22e jaargang RÊDAKTIE E TELEFOON Ook zonder recept. Gratis oogonderzoek. Gijzen - Optiek Koestraat 138, Tilburg Tel. 425197 0— 0 0— 0,— 0,- 0 0,— D-* Voor de wijk Pater v.d. Elzenplein vragen wij per 3 aug. een BEZORGER woonachtig in omgeving 10.— 15.—i 39.— 39.— 59.— 39.— 79.— 65.— 59.— 85.— 19.— BEGRAFENISONDERNEMING DENISSEN Tel. 42.55.25 b.g.g. 433370 LET OP HET JUISTE ADRES WILHELMINAPARK 127 225. 98. 195. 225. 119. 225. 195. 119. 145. 395. 159. 225. CENTRUM VOOR BETER WONEN meelstraat 31-33-35 paterstraat 39 tel. 013-421513/433860 tllburg Lift aanwezig Eigen parkeergelegenheid ildijk >lein; Mi- over het ker- r enkele hore- ‘-ekt. «Afschaffers» hebben groot ongelijk gekregen 20 KORTING OP UW MONTUUR (Tot max. van f 20,-) uitgezonderd klndermonturen Noordhoekring 19 Tel. 013-422584 VOOR KWALITEIT EN SERVICE Rechtstreekse verkoop af worden op maat gemaakt dubbele dichting tegen tocht vragen geen onderhoud «Waarom wordt u geen b.v.?» traaf. 4 bezit zijn «I genoegen Dicht zult U "“■ikornen die uw ;uen. men contact op- Bertens. 30 minut Klemmende waarschuwing van Kamer van Koophandel it plaats vinden op van 11.00 uur tot ons kantoon is ween geopend vanaf PROTESTANTSE BEGRAFENISONDERNEMING TIJDELIJK Tel. 42.55.25 b.g.g. 433370 G Speciaalzaak in Perzische tapijten A.S MOEDERS S Uw en Ons beiangi Prijs -Service-Kwaliteii :S:$ C BABY HOME Alleen W:* 8# Willem II- str 88,Tilburg gg: Bij ’n overlijden in uw familie, zowel 's nachts als overdag belt u eerst ons, wij nemen al de zor gen, betreffende de begrafenis of eventueel crematie van u over. dient te worden =r of gezinslid. iet gewest erlijk bena- eld op welke >c meiden. geheel is in han- :p Recreatie Ge- ■Iburg. UITGAVE DE TILBURGSE KOERIER B.V. OPRICHTER J.H. G. DE BEER DIR. T. DE BEER-DOUWES EN ADMINISTRATIE N.S. PLEIN 14 - TILBURG 4 013-430783 - POSTGIRO 1126745 Op zaterdag 22 en zondag 23 juli wordt er «Old-Timer» markt gehouden in de Pellikaanhal te Tilburg. De openingstijden op zaterdag zijn van 10 tot 22 uur en op zondag van 12 tot 22 uur. De opening van de markt op 22 juli 10.00 uur zai geschieden door de heer Hans Hugenholtz, oud-direkteur van het circuit van Zandvoort, ex-voorzit- ter van de Pioniers Automobielclub en bekend auto-journalist. gesteld. De Heuvel, het NS- Nog even en het is weer kermis en kan Besterd en het Koningsplein de Tilburgse bevolking weer genieten g altijd de meest gewichtige van een stuk traditie. traties, maar door het publiek Van de zijde van de kermisexploitanten „i.-begint zo langzamerhand echter ook een traditie te groeien, n.l. een ker- mismorgen voor gehandicapte kinde ren. Dit jaar zal het feest dinsdag 25 juli a.s. v 14.00 uur. De laatste maanden bereiken de Kamer van Koophandel steeds vaker klachten van ondernemers die zich hebben laten overreden om hun (eenmans) bedrijf om te zetten in een .B.V. Deze onder nemers zijn het slachtoffer geworden van B.V.-verkopers Een modeverschijnsel van deze tijd is dat iedere ondernemer, ongeacht de omstandigheden, zijn werkzaamf den in een besloten vennootscl daarna nog urenlang open; de be zoekers hoeven dus niet verwezen te blijven rondhangen of kattekwaad uit richten omdat ze nergens naar toe kunnen, zoals vroeger héél veel vroeger nogal eens gebeurde. Ouderen zullen zich herinneren, dat de kermisdagen voor wat meer preutse zielen aanleiding waren tot beklag over schandalen, waarbij uiteraard vooral de jeugd het moest ontgelden. Er bestaan nog schril gekleurde legen den over de vechtpartijen, die dan zo gezegd plachten voor te komen, in verhalen Tilburg een bijzonder e rol speelde. Wie met een wat tiger en objectiever oog naar de sn van destijds kijkt, moet toch Gedurende de heel maand juli geven wij 10% echte korting op uw aankoopbedrag JOEP STRAATMAN De Cirkelfoto van deze week werd gemaakt vrijdagmorgen II op de markt op het Koningsplein. De omcirkelde figuur kan aan ons buro de volgende prijzen komen aflialen f f0,van de Tilburgse Koerier; een waardebon van f 5,van Gijzen optiek, Koestraat; een waardebon voor een slinger echte Tilburgse boerenworst van P.v. Amelsfoort snackx, Lovense Kanaaldijk 135: waardebon voor een saunabad van Studio Sylphide, Goirkestraat; vier broodjes Jantje van Broodje Jantje, N.S.-pleir waardebo voor een boeket of plant t.w.v. f 7,50 van bloemensaion Flamingo, Hasseltstraat; waardebon voor een jaarabor nement van de Openbare Biblioteek Koningsplein; waardebon voor een ijstaart voor 12 personen van diepvriescentrum Ad Ringbaan Oost; een kadobon van f 5, van boetiek den Uil, Anteniusstraat; een waardebon voor een zonnebad van iten van Effi. Uzerstraat 5; f 10. - van Vermaris hypotheken b.v., Amteurslaan 108; een transistorradio van Uni Sales, Stadhuisplein De winnaar van verleden week, de heer Aarts, PticcinÉsiraat 503 heeft zijn prijzen reeds ontvangen. Verschillende lezers hebben,naar aanleiding van de foto van verleden week, ons gebeld om te vragen waar die kinderboerde rij eigenlijk precies ligt, want ze willen daar met hun kinderen ook wel eens naai toe. Welnu, ze moeten dan zijn in Tilburg Noord aan de Puccinistraat, achter de hoge flats. Foto: van Aarle ebleken dat, jrg, malafide i. De Kamer an ook aan: enkele of dubbele beglazing (10 j. gar.) eigen vakkundige montageteams ook in kleur leverbaar raadpleeg ons vrijblijvend bij u thuis 68.31.85, liefst tussen 18.00 uur en 20.00 uur op welk adres zij dan nadere instructies krijgen. De ouders dienen zelf wel voor eigen vervoer naar en van de kermis te zorgen en de begeleiding dient te worden be perkt tot een ouder De Instituten en Tehuizen in ht Tilburg zijn reeds afzonder”' derd, waarbij is medegedeeld plaats zij zich dienen te n",J* De coördinatie van het g' den van de Werkgroep hand kapten Gewest Tilt Verkopen en ruilen Op de «Old-Timer»-markt vindt U een unieke koliectie automobielen va riërend in leeftijd van 20 tot 50 jaar. Ook oude motoren zuilen een plaatsje krijgen op deze markt. De markt is gericht op het verkopen van Old-Ti mers, onderdelen en het eventueel ruilen van onderdelen. De organisatie ligt in handen van de gebroeders van der Heijden Old-Ti- merhandel B.V., Oude Langstraat 1, te Tilburg en de Fa Vullings, Markt kramenexploitant uit Tilburg. De hal zal worden aangekleed door Vavoline Oil Nederland B.V. Voor de kinderen tot 14 jaar zal er een prijsvraag op touw gezet worden, de formulieren voor deze wedstrijd zijn De standhouders menen «De men sen hebben veel meer geld dan vroeger. Er was vroeger een grote groep mensen, die weliswaar niet naar elders op vakantie kon, maar die toch ook niets voelde voor kermisrumoer, tenzij dan een kort bezoekje voor de kinderen ’s middags. Die groep is het voornamelijk, die nu met de ker misdagen de stad uitgaat. Maar die liefhebbers van de kermis, die vroeger veel minder te verteren hadden, be schikken nu over een wat ruimere beurs en permitteren zich om eerst een reisje te maken, maar komen dan s ciaal voor de kermis naar huis, om ze dit feest niet willen missen» houden i men teel iwing ge- ver- bij het mi- jen kunnen betrekking hebben op individuele of collectieve projecten op het gebied van één of meer vormen van kunst. Subsidieverzoeken moeten worden ingediend op een formulier, dat kan worden aangevraagd bij het bureau Algemene Zaken van de Directie Kun sten van het departement te Wijswijk, tel. 070-94.93.93, tst. 2924 of 2923. De formulieren dienen uiterlijk tus a.s. te zijn ingediend bij dt Kunsten. De minister zal op zoeken beslissen op grond var zen van de Raad voor de Kunst. Er wordt naar gestreefd de aanvragers vóór 1 februari 1979 op de hoogte te stellen van de beslissing. Intussen stelt zich de vraag, hoe het kan, dat zoveel mensen tijdens de ker misdagen naar elders op vakantie gaan, veel meer dan vroeger, en dat toch de kermisattracties evengoed bezet blijven als in de tijd, toen de mensen nog ner gens anders naar toe konden. (B.V.) wil uitoefenen. Dank zij deze modegril opereren, zich economische adviesbureau’s noemende, bedrijven op de markt, die op vaak agressieve en overdonderende wijze kleine bedrij ven benaderen. Meestal komen de vertegenwoordigers van deze zoge naamde adviesbureau’s ongevraagd en onaangekondigd het bedrijf binnen nhe- stappen. Zij komen vertellen dat de :hap juridische vorm van het bedrijf niet deugt, dat er te veel belasting wordt betaald en dat het de hoogste tijd is om een besloten vennootschap op te richten. Dit soort gesprekken hebben alle nóg één ding gemeen: de over rompelde ondernemer wordt onmid dellijk een kontrakt onder de neus ge schoven, waarin hij het adviesbureau machtigt alle voor de oprichting nood zakelijke stappen te ondernemen. Op zijn kosten uiteraard. Met klem wil de K. v. K. voor deze praktijken waarschuwen. Ook al is er geen enkele noodzaak tot omzetting in een B.V., dan nog komen de zoge naamde adviseurs op grond van een «studie» tot de altijd eensluidende conclusie dat een B.V. dé aangewezen ondememersvorm is. Hun adviezen zijn ondeskundig en hun rekeningen gepeperd. Juist de laatste weken is get met name in de regio Tilburg adviesbureau’s actief zijn, van Koophandel raad! dai laat elke ondernemer bij twijfel contact opnemen met de Kamer van Koophan del en hooit een contract tekenen zonder eerst overleg te plegen met zijn ac countant. Het is te verwachten, dat de belangstelling voor de kermis dit jaar even- groot zal blijven als de laatste jaren het geval is geweest. De Tilburgse kermis is nog altijd de grootste van het land, en dat is bij de kermismensen dan ook wel bekend. Dit jaar betaalden zij tegen de anderhalf miljoen gulden staangeld aan de gemeente, en er moet heel wat bezoek komen wil dit geld weer worden terugverdiend. Kennelijk vertrouwen de standhou ders erop, dat dit wel in orde zal komen. Daarom is de vraag, die nog geen tien jaar geleden in ernst gesteld werd: Wordt het geen tijd om dit achterhaalde vermaak af te schaffen zelf zozeer achterhaald, dat eigenlijk nauwelijks meer te begrijpen is, waarom zij werd gesteld. Dit is een leerzaam avontuur bij het bedenken van overheidsmaatregelen ten behoeve van een stad, moet men niet alleen maar kijken naar andere steden en met name buitenlandse steden, maar toch vooral te rade gaan bij de plaatselijke situatie, en bij de mensen, die van zulke maatregelen de dupe zouden worden. Gelukkig is dat destijds met de Tilburgse kermis ook gebeurd, en daarmee is het grootstejaarlijk.se feest voor het Tilburgse publiek behouden gebleven. tellen, dat deze verhalen zoals voor negentig procent roman- overdrijvingen waren, en dat llemaal nogal mee viel. De tegen woordige tijd leert, dat kermis bepaald geen toneel is voor aggressieve gedra gingen en dat die veeleer elders te be treuren zijn. Dat zal vroeger óók wel zo geweest zijn. Jeugdige helpers Wat vroeger meer ge*— was het betrekken var kermisgebeuren. Tegenw de kinderen met hun oudt mis op» en «mogen dan maar vroeger vaak met het op'- kramen en we.uvu u«u vrijkaartjes; oude™ weinig begees kleren waarin dierven te kor houden aan zouden veel - naadgewe bij te hore mee helpt teger part- bleel vera< verliep dooru stroef, hoeves ook gaf lijke sfee ’er meer gebeurde dan nu ekken van de jeugd bij het iwoordig gaan aders «de ker- mogen dan ergens in», r hielpen schooljongens opbouwen van tenten en /erden dan betaald met coders waren hierover :esterd met het oog op de rin hun zonen dan «thuis erven te komen», maar er was geen auden aan zelfs zonder honorering ruder, veel schooljongens zich uit de lad gewerkt hebben alleen al om «er- j ..oren»Zij sleepten hun ouders naar de attractie, die ze hadden Jpen opbouwen; het viel dan wel gen, als de spullebaas kennelijk zijn irt-time-werker helemaal niet terug eek te kennen. De geforceerde con- :rsatie tussen ouders en standhouder irgaans dan ook eerder reel moeite de jongen zich om een wat meer vertrouwe- 5êr te scheppen. Geiuidsvolume Dit aspect van de kermisopbouw bestaat wel nagenoeg niet meer; het is allemaal veel socialer geregeld en van de kinderen is een stuk eigen initiatief bij het veroveren van de wereld verlo ren gegaan. De aard van de attracties is natuur lijk diepgaand veranderd. De spelen zijn veel geraffineerder en technischer geworden, en zo te zien ook wat min der romantisch. En wat ook veranderd is, is het geiuidsvolume van de stand werkers en de achtergrond-'muziek; er zijn regels en zelfs strenge regels voor, om te voorkomen dat de diverse stands elkaar niet trachten te over schreeuwen maar vroeger kon de kermis zoveel lawaai maken, als maar gemaakt kon worden, zonder ook maar in de verte de lawaaigraad van de huidige kermis te bereiken. Deze bedenkingen doen niet af aan het feestelijk karakter van de kermis, die dit jaar weer op zeven plaatsen Miss-verkiezing niet voor oma’s Op zondagavond 20 uur zal dit festijn worden afgesloten door een Miss-Old- Timer-Holland 1978 verkiezing, geen oma’s maar ongehuwde jongedames van 18 jaar tot ongeveer 25 jaar zullen zich kandidaat kunnen stellen voor deze unieke verkiezing. De jury die de Miss zal kiezen zal be staan uit Hans Kok voorzitter Nederlandse Autorensportvereniging, Oud-ralleyc- rosskampioen. Arie RoestDirekteur Valvoline Oil Nederland B.V. Theo Glas eigenaar gelijknamig re- clameburo. Leon van Vliet hairstylist. Kees Roelofs modefotogra; Ook degenen die niet in het I van een Old-Timer zullen veel beleven aan deze markt, well» hier de automobiel tegenl grootvader heeft gereden Belangstellenden kum nemen met Gebrs. van der Heijden Old-Timen handel B.V., Oude Langstraat 1. 5041 CD Tilburg, Holland, fel. 013-435137 en 013-420758. staat opgei- plein, de Besterd en het Koningsple... zijn nog altijd de meest gewichtige concentraties, maar door het publiek wordt het als een verbetering gezien, dat ook op de verbindingswegen de attracties worden opgesteld, zodat het hele kermisgebeuren toch op een doorlopende lokatie plaats heeft. Een en ander heeft natuurlijk wel ge volgen voor de parkeerruimte in de binnenstad. Wie de kermis bezoekt zal auto verderweg moeten stallen dan het boodschappen doen. Ook de sroutes liggen anders, maar hoe dat gaan is bij het verschijnen van «De burgse Koerier nog niet bekend woensdagavond. Het wordt ons laatste nummer van het seizoen en daarom nemen we hier de gelegenheid waar onze lezers even plezierige vakantie- en kermisdagen toe te wensen als wjj zelf hopen te zullen krijgen. Verspreidt over drie kennisterreinen, n.l.: Koningsplein-Paleisring; De Heuvel; N.S. plein-Besterdplein, wordt aan ruim driehonderd gehan dicapte kinderen uit het gewest Til burg de gelegenheid gegeven gratis kermis te komen vieren. Tijdens de rondgang ov. misterrein wordt door e cazaken frisdrank verstrel Zoals steeds het geval is geweest zal door de Transportcolonne van het Ned. Rode Kruis gezorgd worden voor een ambulance en begeleidend, verzorgend personeel onder des kundige leiding. De gemeente-politie zal als altijd hun zeer gewaardeerde medewerking verlenen. Aangezien het aantal kinderen helaas tot ongeveer driehonderd beperkt moet blijven kunnen alle op deze dag thuisverblijvende gehandicapte kinde ren uit het gewest Tilburg zich voor 20 juli a.s. telefonisch of schriftelijk op geven bij de heer J. Horsten, Koren- bloemstraat 85 te Tilburg, tel. Wat daarvan zij, het is in elk geval ze ker, dat het moderne vakantiepatroon althans in Tilburg weinig indruk ge maakt heeft op de kermis. En hetzelfde geldt voor carnaval, een feest dat in onze stad nog jaarlijks aan populariteit wint, zonder dat dit afbreuk doet aan het enthousiasme, waarmee de stad een klein halfjaar later kermis viert. Volgende week Maandagmiddag a.s. kunnen onze le zers de eerste kermiswagens zien bin nenrijden en hun huishouden opzetten op de daartoe aangewezen parkeer plaatsen. De kermis begint dan zaterdagsmid- dags 22 juli om twaalf uur ’s middags welke ve en duurt tot donderdagavond 27 juli, martiale De stands moeten 's avonds om 12 uur rustij gesloten zijn, maar de cafés zijn feiter Projectsubsidie voor kunstenaars Kunstenaars die zich bezig met een project dat een experii of anderszins op kunstvernieuA richt karakter heeft, kunnen een zoek om subsidie indienen t; histerie van CRM. Aanvrager :rekking hebben op indivi tieve projecten op het m of meer vormen van 1 Jieverzoeken moeten ediend op een formulier, iden aangevraagd bij het ’emene Zaken van de Directi i van het departement te Wijs' )3.93, tst. 2924 of 2923 31 augus- ie Directie i de ver in advie- ■X

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1978 | | pagina 1