25 ®J Tirestone^ 50, Zet ’mopFirestone banden! WEEK 3 75 1O95 FiTil: N.K.B. 5 tijdens nog voldoende ruimte lage en 1150 1150 Het Nederlands 1175 kampioenschap autoraces 1175 1195 1195 sport - sport - sport - sport - sport - sport - sport - sport - IS Ëpëda Is het bed de sleutel W edstrij dkalender concoursen-hippique N.K.B. Jeugdwedstrijden op de Schietbergen Concoursagenda voor ponyruiters BV vakantie - hoogseizoen Overal in Nederland, Nationale politiehonden wedstrijden te Tilburg IAAR bv tot goede slaap? düXUoovst Een nier-, een hart en een Rode-Kruiszegel 5: 29 juni 1978 pagina 4 Donderdag 29 juni 1978 pagina 5 DE TILBURGSE KOERIER den modellen KLASSIEK Dames linnen schoenen 12,- Herensandalen en slippers 50 JAAR SCHOENENHUIS 0—2 Star lelux 24283 O Jo°tP voor de va- Nededand remmen, uitwijken en optrekken garanderen. Bijna een autoleven lang. Doen. Zet ’m op Firestone. Vraag inlichtingen bij uw bandenman. Slaapwinkel Schouwburgring 25 - Tilburg Tel. 42.21.22 Op foto de Mechelse Herder Nero, neemt een hindernis (klimsprong) 2—0 5—0 .uorts er waak; daag Jaa ACHTSTRAAT 39 >ek) -Jel. 671385 MENSSFEQA1 MODE 2 ichtig mam i van r tekst On ERF i decoraties ANG EN VERF I. 434857 672453 pi - Tel. 320291 I. 550724 ,p A. Kt terr De REEDSCHAP it-zelver. 15-29 15-25 15-21 15-20 15-18 15-16 15-14 15-13 15-13 15-11 15-11 8— 11 9— 11 8—10 HERENMODEZAAK AS LEMMENS isseltstr. 240-tel. 420016 Hebt u zelf stof? ij maken uw kostuum f pantalon naar maat 15.00 u. 16.30 u. 18.00 u. jworden ..ds kam- Maassen /an de laaatste impioenschap en te nat voorseizoen verwachtingen voor nt gescoorde ,5%. Voor de :pdrUIv ;dé en ig B.V., Ha ie rijpony, kleine maat v. Campen met Peggy - le Alle wedstrijdt Manége Zande stgesteld tot ipings en in 15 gesp. 13 gesp. 14 gesp. 15 gesp. 15 gesp. 15 gesp. 15 gesp. 15 gesp. 15 gesp. 14 gesp. 15 gesp. 15 gesp. vakantie - hoogseizoen nog voldoende ruimte is op jrtgebieden. emeen allemaal bezet. MCC Hart ^Qns taande t «De Succes voor P.C. «Het Laar» "zijn Banden die betrouwbare kilometers maken. Getest zijn eïijk gehan- en zwaar beproefd. Onder alle weersomstandigheden veilig 10—16 10—14 812 de prijzen te kunnen bemachtij evenement vangt aan te 13. 15.00 u. 16.30 u. 18.00 u. KORVELSEWEG 106C TILBURG-TEL 426194 van de De toe- ANG EN VERF ACHTSTRAAT 39 jek) - Tel. 671385 24 pt. 23 pt. 23 pt. 19 pt. 17 pt. 16 pt. 14 pt. 9pt. 9pt. 8 pt. 7 pt. 7 pt. .00 uur nm. is dan het spec- i e bijtwerk op de baaf door de Jen worden g ieind te Riel. 10 sept. 17 sept. 24sept. 1 okt. Dei 8 okt. Dei 55 25 cent: een rood kruis achtergrond van een wereldkaart. Ontwerp: Prof. W. Crouwel, Am sterdam. Zilver, rood, grijs en zwart. Het velletje met de drie Rode- Kruiszegels heeft als randschrift: «Voor hulp: altijd, overal, iedereen» en de verkooptermijn «22 augustus - 29 september 1978». Nadere emissiegegei eH^an Beeldformaat: 22 x 33 mi S cent>; 33 x 22 mm (55 ^r|it Zegelformaat: 25 x 36 cent); 36 x 25 mm (55 "144 3 De keuringscommissie bestaat uit de beren A. Michielsen en J. Peeters uit Goirle en J. Brouwers, Tilburg. Na de Wedstrijd-agenda Landelijke ruiters (Noord-Brabant en Gelderland) 2 juli: Oudenbosch 9 juli: Oirschot - Mill - Zevenaar van Brabant organiseert aanstaande zaterdag op het eigen cir cuit «De Schietbergen» aan de Swaardvenweg op het Industrieterrein Noord te Tilburg een bromfïetsdag voor de Hier Inderdaad, maar dan moet u verder kijken dan de prijs en het uiterlijk van de matras: de aard en de kwaliteit van het bed worden bepaald door de technische opbouw van het geheel. Epeda maakt bij haar matrassen gebruik van de Multisplre: dit is een vering, opge bouwd uit een zeer groot aantal in elkaar gevlochten cylindrische veren uit één draad. Deze soepele vering past zich aan het lichaamsgewicht aan, de veerkracht ondersteunt elk gedeelte op de beste wijze. Hierdoor kunnen alle spieren tot rust komen en alleen zo wordt een ontspannen slaap gegarandeerd. De Epeda matras wordt gebruikt in com binatie met een onderbed. Bovendien kunt u kiezen uit een rijk gevarieerd aanbod van dekoratie: spreien, gestoffeerde hoofd borden, sluimerrollen, etc. Een kompleet voorbeeld van een Epeda- Décoratlon kombinatle treft u deze week aan in onze etalage. 123/4 (55 25 cent). Papier: zonder watermerk, fosfore- scerend. Vellen van 10 x 10 100 zegels. Druktechniek: rasterdiepdruk. Drukkerij: Joh. Enschedé en Zonen, *ldig- Grafische Inrichting B.V., Haarlem. staat zoals altijd de rennertjes en het pu- waarbij het publiek er op iwezen om achter de dubbele te blijven. t gereden op het grote circuit, deze gelegenheid volledig is ;past en gehalveerd, daar anders jeugdige Wolsinkies en Sig- mansjes te weinig rondjes kunnen draaien in de beschikbare tijd, die voor elke manche is vastgesteld. Alle deelnemers rijden 3 manches om igen. Dit 5.00 uur, om de toenemende overheidslasten op te vangen. In bepaalde gebieden maken de over heidslasten 40% van de prijs uit en dat is te veel. Ook het varen wordt jaar lijks duurder. De natte »-recreatie- ondernemers maken zich hierover grote zorgen. De BTW op de huur van boten is al 14% hoger, dan wanneer men bijvoor beeld een bungalow huurt, terwijl ook de liggelden en bruggelden in twee jaar tijd zijn verdubbeld. In één bepaalde gemeente in ons land betaalt een recreant die een week op het water verblijft in een huurboot, een bedrag van circa f 60,aan kos ten, die hem door de overheid worden opgelegd. V akantiespreiding Al jarenlang wordt er gepraat over va- kantiespreiding. Helaas, anno 1978, is daarvan nog maar weinig gebleken op de Neder landse recreatiebedrijven. RECRON is van mening, dat vakan- tiespreiding van levensbelang is voor de recreatiebedrijven, maar dan niet in de sfeer van kortere zomervakanties en meer vakanties tijdens de win- rmaanden. e juni-maand is een ideale zomer- en kantiemaand, maar - helaas - de Ne derlandse recreatie-bedrijven zijn voor een belangryk deel leeg. Ten aanzien van de jeugd kan worden opgemerkt, dat er ruimte genoeg is voor de jongeren. Er zijn weliswaar bedre ven, die jongeren weren, maar dat is dan ook duidelijk het gevolg van de aard van het bedrijf. RECRON is een voorstander van dif ferentiatie, of zo men wil, specialisatie. In een percentage uitgedrukt kan wor den gesteld, dat op circa 75% van de bij RECRON aangesloten bedrijven jon geren welkom zijn. A.W. KROON/RECREON Echt, Hengelo, Langenboom mdsconcours voor ponyruiters te Wanroij ■s voor landelijke ruiters te Wanroij ;ide 19,- Strandschoanen. groot en klein Programma 1-7: Terrein 1 Hendriks - Stupke Ï.C.O. - F.C. Lions Lelderke - Benelux Terrein 2 Eeckelbos - Havep de Laat - Red Star Oud Goirle - V.V.B. Havep-competitie Uitslagen 24-6 Eeckelbos - Rad S Oud Goirle - Bene Havep - V.V.B. Kelderke-Stupke Hendriks - A.C.O. Stand Red Star F.C. Lions de Laat Kerderke Hendriks Stupke A.C.O. Havep V.V.B. Oud Goirle Benelux Eeckelbos Van de ruim 300.000 mensen, die zich in Nederland bezig houden met paardrijden, zijn ongeveer 50.000 ruiters actief in wedstrijdverband. Veruit de grootste organisaties zijn de twee bonden van landelijke ruiters, waarvan de Nederlandse Katholieke Bond van landelijke rij verenigingen het wedstrijdgebeuren in de zuidelijke provincies coördineert. In 1977 organiseerde deze bond in to taal 180 concoursen-hippique, terwijl aan bijna 16.000 ruiters en amazones een startkaart werd afgegeven. Naast deze concoursen, waaraan ge middeld 600 tot 700 combinaties deel nemen, wordt nog een groot aantal hippische manifestaties van meer re gionaal belang, zogenaamde kring- concoursen en kringwedstrijden, georganiseerd. Het hoogtepunt van het wed- strijdseizoen wordt gevormd door de bondsconcoursen van de N.K.B., die 15-8 op de zondagen 17 september (pony’s) 15-7 en 24 september (landelijke ruiters) bij 15-4 het recreatiecentrum «De Bergen» in Wanroij gehouden worden. Het aantal leden van de N.K.Bzal in de loop van 1978 vermoedelijk de 20.000 passeren. Het laatste programma cantie is zondag 2-7-78. 10 u. Donanti - Huysmans R.B.O. - Volco Kerkzicht - Hufima 11 u. Buro - Verschuuren - Telleman Electro - Albert - Hesselberth H.V.B.C. - Galaxy - Lin ■HB 12 u. De Tegelhal - Heidehoeve Het is echter zeer spannendgew in de stand van het Nederlands pioenschap, want Servé heeft door het resultaat ve race de 3e plaats in het kat terug veroverd. 1 te Tilb le jeugd. jraan kan alleen worden deelgei men door de eigen leden, maar da een respectabel aantal. De leeftijden van de deelnemertjes variëren van vijf tot zestien jaar. Er zal door deze jeugd worden gi den op zelfgebouwde of omgetovc bromfietsen, terwijl er ook velen aan wezig zullen zijn met origienele cross- brommers van diverse merken, zowel met automaatjes als met versnel lingen. Op deze dag st veiligheid van de bliek voorop, wordt gev afzetting Er wordt dat voor aangej deze Op de Nederlandse recreatiebedrijven, waaronder ook gerekend de water- recreatie, zal tijdens de zomervakantieperiode, overal voldoende ruimte en aan bod zijn. Dit is gebleken uit een steekproef-onderzoek dat RECRON, de organisa tie van recreatieondern»*mers Nederland, onder haar leden heeft gehouden. Het voorseizoen - en met name de junimaand - is achtergebleven bij de verwach tingen. De eerste week van mei bood enig perspectief voor een goed voorseizoen, maar daarvan is niets gebleken. Met name in Friesland werd een teruggang, in vergelijking met 1977, vastf 30% voor wat betreft de verhuurvloot, terwijl het vaste land, op de camp, de bungalowbedryven, een percentage tot 20% werd berekend. Als redenen werden opgegeven: slecht vakantieweer in 1977, eei 1978 en sterke concurrentie vanuit het buitenland. Waren de v het vakantieseizoen 1978 enigszins pessimistisch, de op dit moment achteruitgang - wat het vaste land betreft - kan worden gesteld op 8,5' watergebieden ligt dat hoger n.l. 20%. Dat betekent dat er tijdens het vakai de campings en in de watersport De bungalows zijn over het algei Vakantie- prijzen Pinocchio kinder sandalen on schoenen s.a 39,- ir Dames footshave gemakschoenen va 39,- Op 22 augustus 1978 zal de PTT drie 55 25 cent: een rood kruis tegen de bijzondere postzegels uitgeven, die achtergrond van een wereldkaart, alle een relatie met de gezondheids zorg hebben. Een zegel van 40 cent vestigt de aandacht op de niertrans plantatie. De actie tot bestrijding van hoge bloeddruk wordt ondersteund met de uitgifte van een postzegel van 45 cent. De derde zegel van de serie verschijnt in de waarde van 55 cent Nadere emissiegegevens met s 22 xf5353+m2m5(40t?45 ri wordt tevens in een speciaal etje van drie in omloop gebracht. 36 zgn. nier- en hartzegels zullen bij 3* Nederlandse postinrichtingen Tanding. 12j/J 14 (40 en 45 cent); 14: verkrijgbaar zijn zolang de voorraad |73/* strekt. De Rode-Kruiszegels en het velletje zullen verkrijgbaar zijnt.em. 29 september 1978. De oplagecijfers van de zegels van 40 en 45 cent en de ver kochte aantallen van de zegel van 55 25 cent en van het velletje zullen t. orden bekendgemaakt. De geit..,, :id van de frankering is onbepaald, ijgaande foto’s tonen de goedge- :urde ontwerpen. 4ü cent: een cartoonachtig mannetje, dat opwekt tot het afstaan van nieren voor transplantatie. Bijz. tekst: «Do- nomieren redden levens». Ontwerp: R.W. Opland, Amsterdam. Blauw, rose en zwart. 45 cent: tegen een achtergrond van sombere wolken symbool van be dreiging is een hart afgebeeld met een toorts en een meter als elementen van waakzaamheid. Bijz. tekst: «Omlaag met hoge bloeddruk». Ont werp: Jaap Drupsteen, Weesp. Geel, rood, violet en zwart. ta-BMW, wijkcentrum. 5e plaats Het tafeltennis zal bij voldoende be langstelling plaats vinden in het zoon nieuwe gebouw aan de Eenden- durfde jachtstraat. Hoewel de voormalige kleuterschool nog niet veranderd is, heeft de werk groep de gemeente verzocht op korte termijn het gebouw beschikbaar te stellen, omdat de verbouwing door de gemeente een te langdurige kwestie gaat worden. Op zondag 2 juli, organiseert de poli tiehondenvereniging «De Trouwe Held» te Tilburg haar nationale wed strijd met politiehonden. Dit jaar heeft deze wedstrijd een fees telijk tintje i.v.m. het 10-jarig-be- staansfeest. Voor deze gelegenheid zijn 8 com binaties uitgenodigd, o.a. uit Ros malen, Krimpen a-d Lek, Schijndel, Veldhoven, Goirle, ook mevr. V. Ge recht met haar Mechelse Herder, Bella F. uit Eindhoven, deze behaalde op de mei-keuring certificaat met lof en aantekening. En de plaatselijke fa voriet, Jac v-d Hout, met zijn Mech. Herder zal aanwezig zijn. Er zal worden gewerkt door de honden volgens de reglementen P.H.I. van de Koninklijke Nederlandse Politiehond Vereniging (K.N.P.V.) Als helpers (pakwerkers) zullen fur~~ ren de heren Heesakkers uit Schijn^, en W. Willemsen uit Tilburg. men heeft kunnen genieten van het seerd zyn kun felle gevecht waarin de Tonka-BMW, wijkcentrum, die in eerste instantie op een 5e plaats pjet tafeit lag, teruggewezen werd naar een 8e Jangstellir plaats omdat het motorvermogen van de Camaro’s niet te benaderen was. Standen Heidehoeve kompetitie 1. Huysmans 2. Heidehoeve 3. Hufima 4. Telleman 5. Electro-Albert 6. Hesselberth 7. Buro-Verschuuren 8. Donantie-Hurkens 9. H.V.B.C. 10. de Tegelhal 11. Kerkzicht 12. Volco 13. R.B.O. 14. Galaxy-Lin Op het ponyconcours zondag j.l. te Kaatsheuvel verreden, behaalden on derstaande ruiters van P.C. Het Laar eervolle plaatsen. B dressuur Henriette v. Campen met Peggy - 4e prijs Lucien Meesters met L dressuur Gerrie Krijnen met Ro nald 3e prijs. Z dressuur Marie-José Priem met Hammed - 7e prijs B springen Lucien Meesters met Pancho - le prijs Henriëtte v. Cam- pen met Peggy - 2e prijs L springen Eric v. Gils met Flye Way - 8e prijs Bestgaande Henriëtte v prijs. Tafeltennis «De Ark» De werkgroep Jongeren «’t Zand», die zich bezig houdt met aktiviteiten voor jongeren in de wijk het Zand en die o.a. werkt aan het open jongeren centrum De Ark gaat de behoefte peilen aan tafeltennis. Bij een laatst gehouden tafeltennis- tornooi is gebleken dat een aantal jongeren graag in onderlinge kompeti tie of met andere verenigingen wil ta feltennissen. De werkgroep wil nu aan de gehele wijk vragen hoe deze be hoefte ligt. Jongeren die geïnteres- cunnen zich opgeven in het terwijl er vanaf ±11.00 uur gelegen heid is voor de trainingen. Belang stellenden zijn van harte welkom op deze dag om ook te toekomstige coureurs aan het werk te zien, of hun favorieten aan te moedigen. Op de foto enkele van de jeugdleden bij de aangelegde tunnel, waardoor zij op hun eigen circuit kunnen komen onder de grote baan door. middag worden de uit te voeren oefe ningen van commentaar voorzien via een geluidsinstallatie door de H. P. Spapens uit Goirle. Het geheel zowel als na de middag zal worden gehouden op de prachtige oefenterreinen van de organiserende vereniging. Deze zijn gelegenaande Gilzebaant.o. het sport complex van Sarto. Om 9.00 uur voorm. beginnen de vooroefeningen o.a. springen, volgen, zoeken, revieren (speuren) en bewa ken. Om 14.04 taculaire honden. Het geheel staat onder leiding h. P. Boers met zijn clubleden. gang is geheel gratis. Na afloop is de prijsuitreiking in café Mentenbroeks, Academielaan te Til- inge- burg. De receptie ter gelegenheid van jndel dit jubileum zal worden gehouden op 11 november a.s. in café Rest. «Boerke - Mutsaers». I Servé Maassen, die tijdens de promo- j tieraces een 8e plaats behaalde, zal ook weer op 2 juli bij de internationale I races van de partij zijn. Het46.000-koppigepubliekheeftop 18 I juni volop kunnen genieten van de éromotie-races, waarin als hoofd- schotel de race was van de production Cars boven 2500 cc, over 20 ronden, welke dit keer als gastrijder Jan La rners had. De Tonka-BMW is door het zeergrote 1 publiek van alle kanten bewonderd en Sansui-competitie Inhaalprogramma 24 juni FC Verhoeven - SC Kamminsa FC Luco Sport - Bronzen Paardje SOV Tilbria - FC Bongkar FC Den Dré - FC Tempofoon Stand: 1. FC Den Dré 2. FC Luco Sport 3. FC Korenbloem 4. VV Geel-Zwart 5. FC Bongkar 6. FC Tempofoon FC Auto Noordhoek FC Verhoeven FC Bronzen Paardje FC Storm SOV Tilbria SC Kamminga Inhaalprogramma voor 1 juli FC Tempofoon - FC Verhoeven 14.15 u. FC Bronzen Paardje - SC Kamminga 14.15 u. VV Geel-Zwart - FC Korenbloem 15.30 u. gespeeld bij 16 juli: Someren - Eind - Leunen 23 juli: Baarle - Nassau 30juli: Dommelen 6 aug.Alphen - Helvoirt - Schayk - Wouw - Wehl 13 aug.Breugel - Malden 20 aug.: Berlicum - Lieshout - Wes- terhoven 26 aug.Klundert 27 aug.: Ossendrecht - Uden 3 sept.: Gewestelijke kam pioenschappen N.C.B. te Goirle (ju- bileumconcours i.v.m. 50-jarig be staan gewest N.C.B.) 10 sept.: Boxtel - Leende 17 sept.: N.K.B. - bondsconcours voor ponyruiters te Wanroij 24 sept.: N.K.B. - bondsconcr,,,rc voor landelijke ruiters te Wanroi Meer bezinning Door een belangrijk deel van de geën quêteerden werd aangenomen dat het buitenland toch wel een grote con current is van het binnenlands toe risme. Daarmee doelt men vooral op hotel/ appartementen-vakanties, die op in dringende wijze en tegen vaak lagere prijzen, dan wat in Nederland moge lijk is, worden aangeboden. De cijfers van het Centraal Bureau voor de Sta tistiek geven weliswaar aan dat steeds meer mensen de vakantie in het buitenland doorbrengen, maar wij dienen ons wel te realiseren dat Ne derland een ideaal vakantieland is met vele mogelijkheden. Het is verheugend dat met name de laatste tijd de toeristische organisaties en -instellingen, samen met het toeris- icours tiSCh en recreatief bedrijfsleven, zich °Ü- bezinnen, niet alleen over een meer hechtere samenwerking, maar ook over een betere informatie over de toeristische mogelijkheden in eigen land. RECRON vertrouwt er dan ook op dat we binnen een paar jaar zover zijn dat iedere Nederlander een goed beeld heeft van de vakantiemogelijkheden in eigen land en dat er ook een landelijk reserveringssysteem zal zijn, dat het de Nederlanders makkelijker maakt om een vakantie in eigen land te boeken. En alhoewel op dit moment de kam- peertarieven in Nederland ten op zichte van het buitenland redelijk zijn is RECRON van mening, dat we met ons allen zullen moeten zorgen dat de prijzen niet verder stijgen. Ten aanzien van de landrecreatie is er op dit moment een door (iet ministerie van Economische Zaken vastgesteld sectorbesluit dat een prijsverhoging toestaat van 5%, maar dit percentage is in de meeste gevallen niet voldoende Geslaagde paardrijdag gehandicapten Afgelopen zondag 18 juni, heeft de vereniging van ouders van geestelijk gehandicapten, afdeling Tilburg, weer een sportaktiviteit erbij gekregen. Naast het wekelijkse zwemmen wat de gehandicapten doen, kunnen zij nu ook zondags gaan paardrijden. Deze aktiviteit is mogelijk gemaakt door de medewerking van manege «het Wit Paardje» te Haghorst, die z.d.. >e- deuren voor de geestel”' »s- dicapten heeft open gezet. Het was een geslaagde middag en on danks vaderdag waren er toch veel ouders met hun kind, om te zien of of dochter wel op een paard durfden. Alle kinderen waren na een half uur rijden erg enthousiast. Dit al les gebeurde onder deskundige leiding met hulp van de ouders. Het afdelingsbestuur is dan ook erg gelukkig met deze unieke aktiviteit. Hetgeen weer bijdraagt aan de inte gratie van geestelijk gehandicapten in onze samenleving. 2 juli Haaren, Lobith, Lonneker, Schimmert, Sterksel, Ottersum 9 juli Rijen, Sittard, Velden 16 juli Baarle-Nassau, Middel-Olst, Roggel, Saasveld 23 juli Duizel, Papenhoven, Rossum, Sevenum 30 juli Bavel, Nederweert, Lattrop, Wellerlooi 4-5 aug. Wouw 6 aug. Breugel, Haelen, Malden, Peij, Raalte, Vlierden 13aug. Dag voor het gehandicapte kind «Voor het kind, door het kind» 13 aug. Geesteren 20 aug. Gewestelijke kampioenschappen A.B.T.B. te Luttenberg en Limburg te Siebengewald Aalst, Moergestel, Uden, Steenbergen 27 aug. Deumingen, Lierop, De Moer, Vught 3 sept. Gewestelijke kampioenschappen N.C.B. te Goirle (jubi- leumconcours i.v.m. 50-jarig bestaan gewest N.C.B.) .Grubbenvorst, Lonneker, Schinnen Den Bosch, N.K.B.-bond t.N.K.B.-bondsconcours' mekamp, Hoogerhek jumingen het zeg vel De alk 10. 12’ - te

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1978 | | pagina 5