VAN DAL VLOERBEDEKKING TAPIJTENGROOTHANDEL w/u&eHM&av 2/ is tes KON ANT Adviesbureau A A Seroenbv De Lindeburg is er voor gewone mensen 699.- 495.- 698.- r als u heel onze kollektie wilt zien, trek dan uw wandelschoenen maar aan!!! 395.- van herwaarden'® inferieurs Iw j «Plaats en funktie van het Nederlandse recreatiebedrijf» Ttlburgse winkelier winnaar etalagewedstrijd voor gaas Bloeiend jeugdcircus in Haaren juni 1978 pagina 12j DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 29 juni 1978 pagina 13 Optreden tussen 15 - 30 juli Hotel-Restaurant-Bar 71 Kowelplein U Tilburg Te! 685037^ 3» VAN DAL VAN DAL ENSCHOTSESTRAAT 238 TILBURG (100 meter van N.S. plein) Telefoon (013) 42.19.04 MEUBELEN Ier. Vakkundig ifieke 3-zits-en Verkenning van reuze-planeten op 29 juni NOS - T.V. De Historische Kilometer te Breda maar... »t kiest. Zorgelijk Het gat vooral Grote kollektie Perzische tapijten, tafelkleden, vloerbedekking, vloerkleden, karpetten enz. Ook zeer mooie kwaliteiten coupons. EUBELEN ING Maar de verlaten en ze en, voor voor rrtom voor van een ge- RINGBAAN NOORD 27 TILBURG TEL. 013-430996 Ierland f-kok ILBURG 3.58.50. met >p de met voor- ill, de veer- Imde in de Pio- erde dat - Be it juiste gaas ook dat deze onie met us 1978 /GE7 Dat ook niet .en. Maar in het ont- vordt zelfs het begrip t genoemd»aldus de itter. Stadsdienst 4/5 stopt praktisch voor de deur en die samen ca. 80% van de overnachtingen in „e te land en te water in Nederland verzorgen, vakantieverblijven voor groepen en gezinnen, jtverhuurbedrijven, zeilscholen en jachthavens. - -organisa- i toestel .gaan. Uranus, werden 1986, na enjaarover een drie miljard ki- Nieuwe vesting op «De Schans» goe< ontworpen, maar het belang er natuurlijk niet aan de bu.Lv aan af te zien, dat zit vervat in dc nis van Laurent eri Lenie van Num Tilburgs publiek en waarmee dit publiel ebied allemaal te maken Kruyssen-Don- lein in Tilburg i B.V. beloond alagewed- ierland te jk verkoop- Jroep, waar- miljard kilometer afgelegd, kele jaren het zonnestelsel verl Een bezoek aan onze winkel geeft U nieuwe ideeën voor de aankle ding van uw woning! Op 'n goed uur afstand 'n gezellig hotel met overdekt verwarmd zwembad, sauna, solarium, minigolf, n leuke kelderbar voor de late uurtjes... .inenstad per paar- kan ook. Iedere augustus vertrekt ardetram vanaf het lemstraat, Breda, /assenen, kinderen arten verkrijg- j werd een afstand van een r iegen verder ze zullen over enkt vele miljarden kilometers van ons verwijderen. U ziet ons vanaf de Ringbaan, maar denk aan het afslagje 50 mtr. voorbi) de stoplichten. Volop vrije parkeergelegenheid. VEEL BELANGSTELLING Het nieuwe bureau beschikt over een ïde outillage, het is ruim en licht >rpen, maar het belangrijkste is tuurlijk niet aan de buitenkant ieken- ten van de tk op fi- en kan Wij zijn met X- «4 vakantie van 1 t/m 14 juli 1 I Wij wensen U ook s een prettige vakantie 1 galavoorstelling. Inclusief een Ji :e duurt het hele programma drie en omvat onder meer: dans- f errichtingen op het strakke 1 ^.dedressuur, acrobaten, X^ aatiek, goochelnummers, nog veel meer, ’sprijs: kinderen f 2,50; f 4,grote groepen ;n krijgen die variëren j&D/UCÖfc/ tv-ruimte, laten RECRON omvat ruim 900 bedrijver de sektor van de verblijfsrecreatie- Kampeer- en bungalowbedrtfven, vakantieverblijven voor groepen en j en vooral in Friesland bootverhuurbedrijven, zeilscholen en jacl Naast veel particuliere exploitaties en instellingen omvat RECRON ook i des die gelieerd zijn aan vakbonden, kerken en overheid. Het bedrijfsleven in de verblijfsrecreatiesektor is verantwoordelijk voor de ver zorging van de vakantie en weekendbesteding voor 4 a 5 miljoen Nederlanders. Het direkte en indirekte ekonomische effekt betreft een aandeel in het nationaal inko men van globaal 4 miljard gulden. De totale werkgelegenheid, direkt en indirekt omvat naar schatting ca. 60.000 manjaren. 401 DERBENT Internationaal is van den Brink Campman sinds generaties een begrip in 1e klas tapijten. Niet alleen door het uitsluitend gebruik van de beste kwaliteiten 100% zuiver scheerwol, ook door de uitgebalanceerde ontwerpen. De warme tinten en boeiende kleurverfletsing, rafelen, breuken en eigen ververij. Elk patroon is volledig getekend en geweven, met gebruikmaking van 12 verschillende kleuren. Het aantal polen bedraagt 70.000 per m2 en de poolhoogte is 13 mm. De perfecte combinatie van de patronen, en de streng behouden ambachtelijke opvattingen van ververs en wevers vindt u terug in het voelbare en zorgeloze royale comfort en be zeker heid daar tientallen jaren van te kunnen genieten. El Bidjar tapijt van den Brink Campman wordt gegarandeerd kleurverfietsing, rafelen, breuken en van motten en kevers. ontbreken in de ontwerp-kampeerwet al evenzeer. Het verlangde evenwicht zou met name tot stand moeten komen via het im van de adviseur Nederlandse impeerraad. Maar de funktie van die ..„d wordt in de wettekst nauwelijks onderbouwd. Het RECRON-bestuur ziet de naaste toekomst van de verblijfs recreatiesektor dan ook met zorg te gemoet. Meer zorg dan goed is voor een sektor die moet bijdragen tot een ontspannen samenleving. Ruimtevaart heeft zich i Zelfs bezoeken aan de planet verder dan enkele honderden tifstanden werden pas afgelegd bezochten. Daarbij Pioneers vliej zullen zich v i altijd beperkt tot de direkte omgeving van de aarde, sten Mercurius, Venus en Mars voeren de sondes niet miljoenen kilometers van de aarde. Echt grote door de Pioneers 10 en'11, die de planeet Jupiter Wie Haaren, bij Oisterwijk, bin nenkomt wordt verwelkomd door een fleurig bord met daarop de tekst «Tuin van Brabant». Dat slaat op de bezig heden in dat dorp waar veel mensen dit ci het dagelijks brood verdienen met het treft kweken van heesters, bomen en plan- ker niet ten. Maar eigenlijk had er nog iets van de meer op dat bord moeten staan. Iets in de zin van «Circusdorp» of De v «Tuin van Brabant met een bloeiend eenruii jeugdcircus»Want sinds 1962 is een belangrijk deel van de Haarense jeugd een paar weken pér jaar clown, koordanser(es), jongleur en acro baat. Dit jaar voor de 17e keer ko- zitplaatsen voor men oud en jong van heinde en ver om Twee weken per ji de sfeer te proeven en te genieten van den, om precies te Dat is ook een belemmering voor het bieden van zekerheden aan de betrok ken recreanten. Onduidelijk is, welke herstruktureringen er straks, als ge volg van het ontbreken van een duide lijk en slagvaardig overheidsbeleid in het verleden, nodig zullen zijn. Pas- sende schadevergoedingsregelingen biedt U ongekende mogelijkhe den! Komt u ook? U bent van harte welkom! Reserveer een dag om bij de grootste tapijtwinkel van Neder land een kijkje te nemen! juli. De voorstellingen zijn in die pe riode dagelijks om 15.00 uur en van 25 juli t.m. 28 juli ook nog eens om 11.00 uur. Dé voorstelling is wel die van 30juli, de allerlaatste, welke om 20.00 uur wordt gegeven en die moet dienen als een galavoorstelling. Inclusief e**" pauze duurt het hele programma c uur mariekes, verri koord, paarde luchtacrob: clowns en i Toegangs volwassenen kunnen kortingei van f 0,50 tot f 1 van het instanties, f nancieel get krijgen. De belangstelling bij de opening wees er wel op, dat deze nieuwe en begrijpelijke manier van voorlichting wel bij de men sen aan zal slaan en meteen aan het begin van de week moesten er dan ook ai tal van afspraken worden afgewerkt. F VLUCHT VAN TIEN JAAR In 1977 lanceerde het Amerikaanse bureau voor de lucht- en ruimtevaart NASA weer twee sondes in de richting van Jupiter. Deze twee ruimtevaar tuigen, de Voyager - 1 en -2, zullen in 1979 Jupiter, de grootste planeet in ons ponnestelsel, passeren. Ze zullen daarbij niet alleen de planeet zelf maar ook vier van de veertien manen van dichtbij bekijken. De Voyagers vliegen vervolgens door naar Satumus, de planeet met de ringen. In 1980 en 1981 zal Saturnus van dichtbij worden bekeken. Als alles goed gaat zal één daarna nog naar Uranus gaan. L waarbij onlangs ook ringen ontdekt, wordt op 30 januari een vlucht van bijna tien jaar f afstand van meer dan c in het gaasecor aan te brengen en door een aantal dieren iets over het Bekaert- gaas te laten vertellen. Zo was er een hond, die maar niet kon uitbreken en het jammer vond «dat Bekaert zo sterk is», en een paard, dat opper kaert voor ieder doel het heeft». De jury vond dan o etalage met veel zorg en vindingrijkheid was opgesteld. De eerste prijs bestond uit foto-ap- paratuur accessoires ter waarde van/ 2.500,- en werd aan de heer Kruyssen overhandigd door drs. A. Penne, ver koopleider handelsprodukten van Be kaert Nederland, in aanwezigheid van een Bekaert-hostess. Breda is rijk aan historie, zichtbare historie. Een prachtige gotische Grote Kerk, het kasteel van Breda en het Begijnhof, om slechts een paar belangrijke zaken te noemen. Loopt u, onder leiding van een hostess van de VVV Breda, eens «De Histori sche Kilometer», een gezellige en in teressante wandeling door oud-Breda, waarbij u ook het interieur van de vele bezienswaardigheden wordt getoond. Periode: alle dinsdagen, woensda gen en donderdagen vanaf 4 juli t.e.m. 24 augustus. Vertrek 14.00 uur vanaf het VVV-kantoor aan de Wil- lemstraat. Kosten: f 2,50 volwasse nen; kinderen tot 12 jaar en 65-plus- sers f 1,50. Rondleiding groepen voor afgaand overleg met de VVV, tel. 076 - 22.57.33. De historische binnc--' detram verkennen I zaterdag t.e.m. 26 a om 14.00 uur de paar VVV-kantoor, Wilk Kosten f 5,volwr t.e.m. 11 jaar f2,50. Kaar baar bij de VVV Breda. Onlangs werd de firma Kr ders op het Rosmolenpld door Bekaert Nederland I met de eerste prijs in de etal strijd voor gaas. Bekaert Nede Dordrecht is het landelijl kantoor van de Bekaert-Gr toe ook Tornado behoort. 350 Bekaert Shops namen deel aan deze etalage-aktie, die liep van 15 maart tot 1 mei 1978. De bedoeling was van etalage, winkel of stoep een decor te maken met een aantal van de produkten van de dynamische gaasmakers. De Firma Kruyssen-Donders had het geheel een natuurlijk uitzicht gegeven, door een aantal fraaie bloemmotieven WILGENHOF Valkenburg, Broekhem 04406-12182-12183 Voor een gezellig uitje, een weekend of langer... lometer, bereikt. Welnu, in de dokumentatie «Ver kenning van reuze-planeten» die op donderdag 29 juni van 22.10 tot 22.40 uur via Nederland I wordt uitgezon den, kijkt de NOS terug op de vluchten van de Pioneers en vooruit naar de vluchten van de Voyagers. Het NOS- team, bestaande uit Rudolf Spoor en Chriet Titulaer, bezocht de weten schapsmensen die de Jupiter-foto’s analyseren, sprak met Amerikaanse astronomen, voerde een gesprek i Dr. Carl Sagan (die de plaquette oj Pioneer voor kommunikatie buitenaardse beschavingen stelde), bezocht Charles Kowal ontdekker van de dertiende en tiende maan van Jupiter en film het vluchtleidingscentrum van dv neervluchten. toe op h de begon 17 jaar de eerste twee jas gens in zijn wc voor zichzelf. WAT VOOR ADVIEZEN Wat is nu eigenlijk zo’n advies bureau Het geeft, zoals de naam zegt, raad op verzekeringsgebied, op belastingterrein, voor beleggingen aflossingen, voor hypotheken, aankoop van woningen, korte alles waar, naar het gevoel var woon mens, «grof geld» bij te pas komt. Heel veel mensen denken nog altijd, dat iemand om daarmee om te gaan van die dingen verstand moet hebben en dat hij, als hij dat niet heeft zich er maar beter niet mee kan inla ten. Maar soms is dit niet te vermijden en in andere gevallen komt ook een gewoon mens wel eens te beschikken over een stuk kapitaal, dat men liefst toch maar zo goed mogelijk besteedt. Eigenlijk heeft het lang geduurd voor dat er adviesorganen kwamen, die zulke gewone mensen, die er geen ve stand van hadden, van raad diene Door zijn omvangrijke kennissenkrii in Tilburg, waar hij en zijn vrouw ge houden en geslagen zijn, en door zijn studie van de diverse terreinen, die wij hierboven opsomden, kan het echt paar Van Nunen de problemen van gewonen mensen verstaan en ze om denken in de vereiste termen. Om deze service te verlenen is er dit ad viesbureau, waarheen de mensen kunnen bellen om een afsprak te ma ken en dan kunnen ze op al hun gemak hun eigen versie van hun problematiek uiteenzette. Het adviesbureau legt hen dan de mogelijkheid voor, en levert desgewenst ook een ontwerp, waarin zo’n mogelijkheid wordt geconcreti seerd. Zaterdag was er drukke belangstelling op de Schans, bij de opening van Maar hoe belangrijk ook als het Adviesbureau «De Lindeburg» van de heer en mevr, Laurent en Lenie bord», de lindeboom is toch van Nunen Oprins, in het ruime gebouw, dat gelegen is onder de grote bijkomstigheid als het gaat oude lindeboom aan de vroegere Heikant. Laurent van Nunen maakt zich sterk, dat deze lindeboom nog ouder is dan die op de Heuvel en beroept zich daarbij op een veronderstelling van de heer Knippels van de Plantsoe nendienst, die het mogelijk acht, dat de boom in de twaalfde eeuw werd geplant. Het is een in de hoogte groeiende soort, terwijl de boom op Heuvel een in de breedte groeiende soort is, vandaar dat deze laatste indruk van grotere ouderdom maakt. Anderen zijn van mening, dat of het nu een in de hoogte dan wel in de breedte groeiende boom is, de omvang van de boom op de Schans beduidend dikker zou moeten zijn na een groeiperiode van acht eeuwen zij geloven eerder, dat de boom geplant is in de zestiende eeuw, toen er in deze streken veel lindebomen - bij wijze van centraalpunt op een dorpsplein - werden geplant - om aan te geven, dat de betreffende lokaliteit zich verkoos te distanciëren van de Habsburgers en dus van Spanje. Zulke bomen ziet men in Brabant namelijk nog veel. circus in de dop, dat zich wat be- Jï entourage en voorstellingen ze- 1 iet in een schaduw hoeft te wanen Je grote «jongens» uit de wereld van het circus. T'- voorstellingen vinden plaats in imte die eens een noodkerk was. Daarvan is echter niets meer terug te kennen, want midden in de ruimte be vindt zich een echte piste, zoals dat hoort. Daaromheen een tribune met zitplaatsen voor duizend personen. Twee weken per jaar wordt opgetre- zijn van 15 t.m. 30 «uithang- maar een om het ad- van Nunen is de zoon van Toontje van Nunen, die, zoals veel ouderen nog weten, baas was bij Spandon. Laurent legde zich bij zijn studie toe op het verzekeringswezen en ir geleden als adviseur, de aar in loondienst en vervol- koonhuis aan de Zuringhof Het gaat om een jonge sektor, die zich vooral na 1961 de invoering van de vrije zaterdag heeft ontwikkeld, name Men ziet zich, vooral de laatste vijf forur jaar, voor grote problemen geplaatst. Kam Die hangen samen met de ruimtelijke raad ordening, de zorg voor het milieu en het ontbreken van een evenwichtig en sluitend overheidsbeleid op de ni veaus van rijk, provincie en gemeente. Daarbij komen de mogelijkheden tot overleg onvoldoende aan bod. Veel energie moet nu worden gestoken in het doorworstelen van ellenlange rap porten, nota’s en plannen, waarop dan, vaak dan in een te laat stadium, wordt gereageerd. En dan nog zo dat men al gauw overspoeld dreigt te ra ken door het geweld van de ambtelijke deskundigheid, waardoor ook onze politici worden gevoed. Ook de kampeerwet, zoals die in ont werp aan de tweede kamer is aange boden, zal het evenwiéht onvoldoende tot stand brengen. Zo wordt de pro blematiek van de stacaravan ér niet door opgelost. «Op dit ogenblik weten we niet of nauwelijkswat een staca ravan iswaar hij mag staan en hoeveel er op onze terreinen mogen staan. Dat laatste hoeft in een raamwet geregeld te worden. Maar in werp van de wet w< «stacaravan» nietg RECRON-voorzit. selfs hetbf :md»aldt de groeten

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1978 | | pagina 13