>9, 19, 75, 79, 49, 29, Grabs wordt een kledingstuk gereinigd bij een volle kaart elke keer dat u eèn kledingstuk laat reinigen ontvangt u weer een stempel (be halve bij reklameaanbiedingen). bij Inlevering van een volgestem pelde kaart wordt GRATIS jumper, trui kolbert of jurk T rtra prijzen sta Jan Swinkels Toneelzomerseizoen biedt tal van evenementen in de provincie STADSAGENDA montfortparochie FAL Haarstudio rette Our House met grote popdag in Kaatsheuvel Parochie Heikant-Quirijnstok vieringen waarin kinderen van onze basisscholen hun eerste communie deden. Het betreft op de eerste plaats de ouders, verder de leerkrachten en de leden van de verschillende werk groepen, koren en organizaties. Donderdag 1 juni 1978 pagina 9 DE TILBURGSE KOERIER ag 1 juni 1978 pagina 8 PAROCHIENIEUWS Klassieke langspeelplaten NATUURSTEENBEDR1JF Ai sti Beurden Irabbeelstraat 9, Til- r Freddie Cavalli, bas; drums; Danny Lade 9 Uitslag Moederdag- puzzel voca ibert Vertikaal de gezellige salon voor vakkundige modekapsels. Behandeling volgens afspraak Aparte kapsalon en pruikenboetiek. was werk u musici Met Nederlands beste groepen De Italiaanse Barokopera repetitie 20 u. 30 epen kin- om erk- ond .ieb- zijn /ordt N.V.I Telefor uur ber van van die een zeer ïtekent voor de Korvelseweg 131, Tilburg, tel. 013-43.45.85. oog slot 013- etitie peti- i u. LIJST VAN OVERLEDENEN van i de deze irtien van elke luur. :nha- groep Tilbt :rdag 8.00 e S.O.S., STICHTING BIJSTAND BUITENLANDSE WERKNEMERS MIDDEN-BRABANT ang. Petei :s Schout cSgitaar e. uur rvice Denissen Wilhelminapark 127 Dlelemans Lochtstraat 12 LS.H. AFDELING TILBURG enische hulpdienst, die tot 24.00 ereikbaar is, tel. 013-33.33.75. straat 105, Tilburg. sdagochtend 10.00 - erdagavond 19.00 - istraat 136-138, Til- „onius de Laat -. 2, Tilburg burg 18 nov. 1883 'ilburg 23 mei 1978 Johannes Josephus Bertens Kobaltstr. 24, Tilburg geboren Tilburg 27 sept. 1907 overleden Tilburg 26 mai 1978 ïbregts, eek; 3. L Tilburg. -sp. f25-f20 en f 15,— Denkcursiejje Wie is onze naaste Deze lijst van overledenen kwam tot stand in samenwerking met de begrafenisondernemi ngen in de week van woensdag 24-5-1978 t.e.m. dinsdag 30-5-’78 n tussen ji.vJwerkjes 1 trekkend van tribune Ook /achtend pu- zulle □e oud 184, iss. Zwijs lere werkda van 19.00- traat 54, Josephina Petronella Maria Dirks - van Beurde" Bisschop CraLLw«.»,.— burg geboren Tilburg 7 april 1922 overleden Tilburg 29 mei 1978 De organisatoren denken aan een 15- tot 20-tal groepen die elk twee of drie voorstellingen zullen verzorgen. Ui teraard is er een vergoeding beschik baar. Uw gegevens worden met veel belangstelling zo spoedig mogelijk in gewacht. >r en om Tilburgs irskerk i in de iet GRAFMONUMENTEN OPEN HAARDEN VENSTERBANKEN F. SCHAAPSMEERDERS en Zn. ALLEEN Piusstraat 114, Tilburg Telefoon 013-42.44.84 Brabants Museum kocht kostbare Godslamp aan Het Noordbrabants Museum heeft on langs in de handel een zilveren gods lamp kunnen aankopen, belangrijke aanwinst bete collectie. De Godslami vervaardigd 1716 door die in 171 spre- gilde t het De lamp is rmig vat, ikese ?ek- uur. in of buiten 32.89.11 Een wetgele «Wie is mijn woordde daan Barmhar. ?zelfde vrao ndefwaarge naar pleii me. Ook h - in afwacht bloemenp 1 worden Francien van Roosmalen Verdilaan 24, Enschot geboren Tilburg 1-1-1956 overleden Tilburg 24-5-1978 ster bestaat uit: Bertus lead vocals. Ex Mr. Al- Robert Jan Stips, VRIJGEM Bemardschool, Ceder- isten: ’s zondags 9.45 en Wouters er Herdersker Aula van Huize i v.d. Berg. Op zondag 4 juni zingt om 9 u. 30 in de Mariakerk het dameskoor 11 u. in dezelfde kerk het Tu Gregoriaans Koor. In de Herdei om 11 u. het Herderskoor en in d Driekoningenkerk om 11 u. 15 he Driekoningenkoor. In deze dienst van 11 u. 15 in de Driekoningenkerk wordt ook onze aandacht gevraagd voor het volk van Namibië. Bijzondere dank gaat uit naar de ve len die behulpzaam waren bij de 12 Kuijsters-Verschuren, Hoe A.A.M. Schalken-Otten, winstraat 110, tel. Tilburg, Berkel-Enschot en Van Gestel Boomstraat 181 St.-Dionysius v./h. Rooms Leven, Tuinstraat 65 Claudio Monteverdi gekend i baanbreker van de Italiaanse opei kunst, zijn oeuvre geniet grote t kendheid en overvleugelt s-J dere mooie produkties uit eeuwseenbeginjarender 16e< dere grootheden waren Jac Giulio Caccini, Jacopo Coro, da Gagliano. Deze laats uit Florence, genoot i aanzien middels zijn i geven madrigaalboel Gagliano zelf was de muziekcollege te Mant doel stelde de oude Gr. tranformeren naar 16e eeuwse cul turele normen. Naast deze vier Nederlandse topforma- ties zai waarschijnlijk ook nog een groep aantreden uit de Langstraat. Voorlopig is Our House nog met een groep in onderhandeling. Nu heeft Kaz Lux een nieuwe groep rond zich geformeerd. Met deze groep gaat hij weer door het land trekken en waarschijnlijk heeft Our House hier in Kaatsheuvel de première. Ook heeft de nieuwe formatie «De Kaz Lux dpee 8emaakt 8e‘ Een nieuw initiatief, dit festival in naamd «Distance»Deurne voor gekken Jn weekend De bezetting van de groep: Kaz Lux, van 23 - 24 en 25 juni 1978 zal het zang. Peter Schon, keyboards. Char- festival plaatsvinden zowel binnen als les Schouten, gitaar. Theo de Jong, buiten. De organisatie gaat uit van 4 basgitaar en Jean-Marie Aerts, gitaar. samenwerkende jongerencentra te weten: «Den Deel», «De Boerderij», «Walhalla» en Freeland». Het Festival of Fools is een voortzet ting van het nationale festival of Fools in Amsterdam dat van 1 tot 19 juni a.s. plaatsvindt. Er is gelegenheid tot deelname voor wagenspelen straattoneel mu ziektheater kindertoneel clow nerie e.a. vormen van theaterspekta- kel. Toneelmanifestatie in het kader van het bloemencorso te Zundert Op zondag 3 september a.s. zal er we derom een straattoneelmanifestatie Josephine Jacoba Maria Gerritse-Van Osch Indigolaan 264, Tilburg geboren ’s-Hertogenbosch 3-11- 1896 overleden Tilburg 25-5-1978 Agnes Maria Catharina Delen - Bots Indigolaan 644, Tilburg geboren Alkmaar 19-10-1899 overleden Tilburg 26-5-1978 Eduard Hendricus Laurentius Verster Europalaan 8, Tilburg geboren Tilburg 29-6-1962 overleden Tilburg 29-5-1978 Maria Theresia Verhoeven van Herk Wethouderslaan 9, Tilburg geboren Tilburg 22-5-1907 overleden Tilburg 30-5-1978 Leonardos van Bavel Gen. Smutslaan 224, Tilburg geboren Tilburg 1-4-1902 overleden Tilburg 24-5-1978 Cornelis Antor Dr. Ahausstr. 2 geboren Tilbi" overleden Til«. Vlugger dan je in de gaten hebt, zit ten we al weer in de junimaand. De parochieraad en andere werkgroepen hebben al weer de taak het afgelopen pastbrale jaar kritisch te overzipn en het pastorale plan op te zetten voor de komende periode. Op di. 6juni is het de gedachtenis Sint-Norbertus, de stichter van Norbertijnenorde. Leden van orde mogen nu al weer bijna veer jaar werken in de parochie Heikant - Quirijns. Goirkest Spreekuur: woensc 11.30 uur, donder :20.00 uur, Tivolis burg, tel. 013-32.14.36 (4 lijnen). Balie geopend: maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 14.00 tot 17.00 uur, woensdag van 10.00 tot 17.00 uur. Spreekuren: woensdag 10.00 - 12.00 uur, donderdag van 19.00 - 20.30 uur. Kaz Lux Band Velen zullen wel gehoord hebt Kazimier Lux. Kazimier ger van de legendarische Brainbox. als era- be- soms de an- t de eind 15e 'seeuw.An- Jacopo Peri, >rsi en Marco tste, afkomstig in zijn tijd groot reeds vele uitge- :ken. Marco da stichter van een intua, dat zich ten ïriekse drama’s te Vele auto's kwamen voorbij. Hon derden met Nederlandse nummerbor den en nog meer met Duitse. Som migen vertraagden even hun vaart, maar gaven dan weer vol Na drie kwartier het bet te regenen stopte er cedes. Vijf Turkse het Ze ontdekten dat de Ou was. Ze goten olie in de w de Nederlandse auto op brachten die door de s*"' veertig km ver, naar w heel veel vijven en z mes diep in de nacl men. Wie waren nu de naasten van de Til- burgse dames die met autopech langs de Duitse Autobahn stonden KERKDIENST Ned. Hervormde Gereformeerde ver eniging «ELIM», Min.Mutsaersstraat 22 (nabij Theresiakerk), diensten zon dag 10 uur en namiddag 15 uur. Bij bellezing ’s maandags om de 14 dagen. Inl. tel. 67.17.45, b.g.g., tel. 67.05.86. 1 langs, 2 aho, 4 et, 5 retig, 6 sr, 7 o.i.8 snoele, 9 le, 10 ral, 11 glans, 13 steel, 15 rij, 16 gelag, 18 art, 19 hem, 21 ser, 22 huil, 24 merrie, 26balis, 28 lever, 30 gala, 32 Uno, 34 aantekening, 35 weg, 36 dorp, 38 abt, 39 KR, 41 voorwend sel, 43 gas, 44 oase, 46 N.P., 53 abeel, 54 Irene. 58 Lea, 59 Bon Alle groepen spelen over de geluidsin stallatie van Sweet ’D Buster en ook zal een lichtshow aanwezig zijn. Verder zal in de kleine bioskoopzaal T.V. aanwe zig zijn voor de voetballiefhebbers. De popdag is op zondag 11 juni in het Apollotheater op de Nieuwe Markt te Kaatsheuvel. Aanvang 14.00 uur ’s middags tot 24.00 ’s nachts. Toegang 10 gulden voor de gehele dag. Wij staan dag en nacht voor U klaar om bij overlijden onze diensten te kunnen verlenen Weekend 3-4 juni ’s zaterdags om 19 uur zingt het gemengd koor meerstemmig; ’s zondaes om 10 uur 30 is er een viering rond het thema «Zien wat nog niet is»Het jongerenkoor van de Sakramentskerk zal dan de zang verzorgen. Voorganger is Simon Kuyten; gelijktijdig aan deze viering is er voor de allerkleinsten kresj en voor de grotere kinderen kindernevendienst. Wat betreft de overige vieringen zal Peter Denneman de verkondiging verzorgen, hierbij uitgaande van het katechese- projekt dat op dit moment op de lagere scholen behandeld wordt. Maandag 5 juni van 19 u. 30 - 20 u. gelegenheid tot meditatie; 19 u. avond voor de jongeren die dit jaar hun vormsel hebben uitgesteld; deze avond wordt gehouden in de Mont fort school. Dinsdag 6 juni om 20 u. voor het gemengd koor; om bijeenkomst voor de overleggroep voor jongerenvieringen (kerk) en ku.- dergezinsvieringen (Belstr. 141); om 20 u. 30 bijeenkomst voor de wein.- groep «verwelkoming. Woensdag 7 juni om 18 u. 30 repe titie voor het kinderkoor. Donderdag 8 juni om 20 u. repet:* voor het experi-koor; om 21 u. repet tie voor het jongerenkoor; om 19 i bijeenkomst voor de werkgroep «Schoonhouden-kerk» voor het op stellen van een nieuwe lijst. Mede- werk(st)ers voor deze werkgroep zijn van harte welkom. Zo ja, laat dan even iets van u horen Vrijdag 9 juni om 19 uur avorJ voor de jongeren die hun vormsel he ben uitgesteld. Ook hun ouders vanavond welkom. De avond w< keyboards, vocals. Ex Golden Earring, Super Sister. Hans Lafaille, drums. Ex Cuby and the Blizzards. Herman Deinum, bass guitar. Ex Cuby and the Blizzards en werkte mee aan -'aten van Jan Akkerman. Paul aeenk, gitaar, vocals. Maakte sa men met Bertus Borgers filmmuziek voor «Between the Lights». Rosa King and the Upside Down Band Diversiteit is het handelsmerk van de groep, geleid door de virtuose muziek van Rosa King. Rosa King is eigenlijk het muzikale brein achter de groep. Ze )ren in Amerika waar ze opge- .s met de muziek, vooral uit de blues- en soulhoek. zetting van deze groep: Rosa saxophone, guitar, zang, Truss Is, drums, zang. Holiday Bieck, Foolsfestival in Deurne plaatsvinden in het bloemencorsodorp Zundert (aan de Belgische grens). In verband met de enorme drukte van toeristen is het nauwelijks mogelijk om te werken met de geluidsinstalla ties, podia, wagens e.d. Het komt vooral aan op spelen de mensen met korte toneelw maximaal 30 minuten plein naar plein en naar tribune. Ook het wt bliek in afwachting van de komst van de bloemenpracht kan aange sproken worden door acterende ama teurs. - met 1 ‘n ever r volgas. uegon intussen ?r een oude Mer- ?ren stapten uit. olieleiding stuk .e wagen, namen op sleeptouw en stromende regen r Osnabrück. Na zessen zijn de da- ?ht thuis aangeko- ACTIE MOEDERS VOOR MOEDERS Mevr, de Bont-Rondema, Burg v.d. Mortelplein 113, tel. 67.49.69, Til burg. Mevr. Y Mevr. A.A Loevesteir 68.12.90, i Udenhout. eindseweg48, Goirle, tel. 013-34.19.55 en Hilvarenbeek, Riek Mevr. Zr. LeeuwekuijLTer Ecliptica 70, Loon op Zand, 04166-1753. B R.K. Begrafenisregeling V/h St.-Dionysius - Roomsch Leven Kantoor en rouwkamer Tuinstraat 65 Telefoon 013-42.35.42 - 42.57.83 b.g.g. en ’n nachts 43.32.86 (013) )ben van was de zan- popformatie C.O.C. WERKGROEP HOMOFILIE TILBURG Opvang en informatie voor homo fielen, tel. 013-55.65.47 b.g.g. 55.16.09, 04242-4560 of postbus 1263. Elke le en 3e zondag van de maand vanaf 20.00 uur soos in Checkpoint Charlie, Molenstraat 100. A.A. ANONIEME ALCOHOLISTEN zullen maken. De volgende popgroepen zullen op zondag 11 juni optreden: Herman Brood and his Wild Romance In 1976 heeft Herman Brood een nieuwe groep rond zich verzameld ge- |at naamd the Wild Romance. Na korte tijd repeteren ging de groep optreden. fn<Bfi En al spoedig bleek dat deze formatie in sloeg bij de echte popliefhebbers Nu heeft deze groep zijn eerste L.P. op de markt, genaamd «Shpritz». Schitterende swingende muziek die veel gehoor vindt gezien de vele op tredens. Bezetting: Freddie Cavalli, bas; Ani Meerman, drums; Danny Ladema- nctmuzi» cker,sologitaar;HermanBrood,gitaar, ,s ge.j.re piano en zang. fazz-^L Sweet ’D Buster De be; Sweet ’D Buster is een van de popu- King, lairste live-groepen in Nederland. De Engels zeer aanstekelijke muziek trekt zeer velen aan. De grootste ambitie van dit vijftal muzikanten is dan ook het ma ken van goede optredens. Geluk kigerwijs komt deze spirit ook heel duidelijk over op de plaatopnamen van de groep. Sweet ’D Bust Borgers, sax, k bert Show. Op 11 mei drukten wij ter gelegenheid van Moederdag een kruiswoordraad sel af, waarop, zoals gebruikelijk, tal van inzendingen binnenkwamen. Maar het bleek veel van de deelnemers toch niet te zijn meegevallen. Ver schillenden vulden de puzzel niet hele maal in, waardoor ze buiten de prijzen vielen, maar ook werden er nogal veel fouten gemaakt. De winnaars die van ons nog bericht ontvangen zijn 1. René van den Bosch, Purperstraat 108; 2. H. Zeebregts, Bloemenstraat 14, Hilvarenbeek; 3. K. Smolders, Ridderstraat 49, T Zij ontvangen resp. Oplossing Horizontaal 1. La, 2. Kers, 7. Oslo, 10. RG, 12. Wilhelmus Adrianus N.M. Jans sens Drapenierstraat 4, Tilburg geboren Tilburg 28-2-1896 overleden Tilburg 27-5-1978 Petronella de Jong - van der Lee Dr. Ahausstraat 2, Tilburg geboren Drunen 3-10-1898 overleden Tilburg 27-5-1978 Jeannet Hendrika Schapendonk - Witters Reinevaartstraat 210, Tilburg geboren Den Haag 24-6-1900 overleden Tilburg 27-5-1978 Toen in 1608 de uitvoering van Da Gagliano’s Dafne voor het eerst klonk aan het hof te Mantua was de tekst speciaal weer herschreven door de schrijver Ottavio Rinuccini. Zo kreeg het een renaissancistisch karakter en een niet minder mooi verloop. Niet bijster veel van al die muzikale ma nuscripten zijn bewaard gebleven. gasgitaar. Lamont Hampton, conga’s trompet. John Marshal, lead guitar. Benny Baan, pianist, zang. Our House, een werkgroep binnen VJV Oe-Toch organiseert in de gemeente Loon-op-Zand allerlei open jongerenaktiviteiten. Deze aktiviteiten lopen uiteen van een informatieavond over bijvoorbeeld Zuid-Afrika tot het organiseren van popkoncerten. Voor de aktiviteiten van Our House bestaat in de gemeente Loon-op-Zand veel belangstelling. De popkoncerten trekken steeds meer belangstellenden niet alleen vanuit de gemeente Loon-op-Zand maar ook uit de omliggende plaatsen. Omdat Our House dit jaar het 5-jarig jubileum viert willen ze nu een grote popdag organiseren waarop de allerbeste popgroepen van Nederlandse bodem hun op wachting De volgen Wel wat flarden, helaas. Voor een plaatuitvoering kwam «La Dafne», zeker in aanmerking, daar de par tituur, niet alleen kompleet bewaard gebleven is, maar ook vol details staat omtrent de toneelregie. De instru mentenkeuze, de kostuums, volgorde van opkomst, hoe problemen tijdens het grootste muzikale drama, uit de weg te gaan, of op te lossen. Veel kon er dus niet fout gaan ter uitvoering van dit werk voor een Archiv-plaat- uitgave. De uitvoerenden: Barbara Schilk, Norma Lerer, sopranen, Nigel Rogers, counter-tenor, Ian Partridge, tenor, en David Possemeyer en David Thomas, bas; het Monteverdi Kooruit Hamburg met de Camerata Accae- mica bestaande uit o.a. Hans Koch, violone, Colin Tilney, clavecimbel, Konrad Junghanel, luit en theorbe. De algehele leiding berust in de goede handen van Dr. Jürgen Jürgens. De opnamens zijn geregistreerd tijdens de «Sommerlichen Musiktagen Hitz acker» in 1976. Een hele gerust stelling geeft het fijne boekwerk met de komplete tekst van dit drama en uitgebreide inforamtie. Het referen- tienummer is 2533 348. Rogier van Hoek. A.A. werkgroep Tilburg Centrum. Elke donderdag 8.00 - 10.00 uur, Hulpcentrale S.O.S., Spoorlaan 320, tel. 32.08.92, postbus 227. MAATSCHAPPELIJK WERK TILBURG - GOIRLE Hebt u vragen, moeilijkheden, twijfels over uitkering, geld, werk, huis, school, ouderdom, of hebt u vragen of onzekerheden over uzelf, man, vrouw, kinderen, ouders, buren? ip is blijkens de merken vaaidigd in ’s-Hertogenbosch in J“9r de zilversmid Jacobus Smits, 710 als meester in het bossche ie der edelsmeden was toegelaten. i-.-s Opgebouwd uit een bol vormig vat, waaruit drie figuren van engelen naar voren komen, die de ket tingen dragen waaraan het vat is opge hangen. Door de aanwezigheid van deze engelenfiguren, die zeer plastisch zijn uitgevoerd, krijgt deze godslamp een voor een liturgisch gebruiksvoor werp ongewoon sculpturaal karakter. Mede door zijn omvang de door snede bedraagt 55 cm, de totale lengte 107 cm heeft het stuk een monu mentale allure, die bij dit soort voor werpen zelden wordt aangetroffen. Tevens leren we de weliswaar gedo cumenteerde, maar nog weinig gepro fileerde meester Jacobus Smits ken nen als een kunstenaar van niveau. Op de romp van de lamp zijn in reliëf voorstellingen van franciscaanse heiligen aangebracht. Dit doet ver moeden dat hij gemaakt werd in op dracht van een fransicaans klooster, wellicht dat de Megen, het enige klooster van de franciscaner orde in de omgeving van ’s-Hertogenbosch, dat in de achttiende eeuw nog kon func tioneren. De godslamp is geëxposeerd in de achterzaal van het-museum bij de af deling kerkelijke kunst. ?leerde vroeg aan Jezus "n naaste Jezus ant- uarop met het verhaal van de Barmhartige Samaritaan. Op diezelfde vraag zou ik met het vol gende (waar gebeurde) verhaal kunnen antwoorden Onlangs reden twee dames per auto van Kopenhagen naar Tilburg. Ze waren in de Deense hoofdstad ge weest om daar hun hond te laten dek ken. Ongeveer 40 kilometer vóór Os nabrück sloeg de motor af en ze slaag den er nog net in om hun auto op de vluchtstrook te laten glijden. Ze pak ten de gevarendriehoek en zetten die aan de rand van de weg. Tot hun schrik bemerkten ze, dat de lucht be trok en een storm opstak. 30r de snelle re pnjsnormen lfen, met Ur|nen inkopen.] ordeel voor komt. is er voor c Wat betreft u. ing verzorgen, hierbij uitgaai de lagere scholen behandelt gehouden in de Montfortkerk. Op donderdag 25 mei hebben wij onze halfjaarlijkse parochiële kon- taktavond gehouden, tijdens welke we het beleid hebben opgesteld voor het pastoraal werkjaar september 1978 - juni 1979. Na de inleiding van Bart Verreijt werd er in 6 groepen gepraat over ofwel toerusting, ofwel kerk en maatschappij. Bij het nemen van be sluiten bleek dat alle aanwezigen voor toerusting van de werkgroepen waren, daar gaat dus met kracht het komend jaar aan begonnen worden Wat be treft «kerk en maatschappij-wijk», daar was eenieder het wel over eens dat je als kerkgemeenschap aan de knelpunten in de maatschappij iets moet doen. De vraag «Hoe verschillend ingevuld. Over gaat een groepje op 16 juni keer praten om dan in sept. het ge schrevene in daden om te zetten. Al met al een avond waar iets konkreets is uitgekomen voor het kor toraal jaar Afgelopen weekt verslag uitgedeeld. Het versl te krijgen aan de pastorie. wostermarkt 90 winkelcentrum, Wagnerplein, Tilburg Noord "WEERT ^BEVERWIJK Wilt u daarover met iemand praten? Op elke werkdag is daartoe de moge lijkheid, telefonisch en persoonlijk van 9.00 tot 12.00 uur Noordstraat 80, Tilburg. Kom gerust langs of bel even (013-43.32.31 tst. 23). FIOM MIDDEN-BRABANT Regionaal bureau voor hulpverlening: bij ongewenste zwangerschap aan de alleenstaande ouder. Goirle, Tilburgseweg 184, tel. 013- 43.46.16, Tilburg. Biss. Zwijsenstr. Haar, 14a, spreekuur iedere werkdag van te]9.00 - 10.00 uur. RAAD VAN ARBEID Iedere woensdagnamiddag van twee Voor Oisterwijk, Haaren en tot vier uur spreekuur in het gebouw Moergestel mej. Zr. H. Th. Snellen, va" het GAK, Reitseplein 15, en elke Scheepersdijk 66, Oisterwijk, tel. vrijdagmorgen van 10.00-12.00 uur bij 04242-2098. het Ziekenfonds Midden-Brabant, P. Vreedeplein 40. GEREF. KERK VI lula Prins traat 4, diens 14.30 uur. CHRISTELIJK BUREAU SCHOOL-, STUDIE- EN BEROEPSKEUZEBEGELEIDING Elke woensdag spreekuur van 9.00 - 12.00, 144.00 - 17.00 en 19.00 - 21.00 uur op het adres Tuinstraat 54, tel. 42.53.89. BELANGENVERENIGING MINDERJARIGEN Biss. Zwijzenstraat 14a, Tilburg, tel. 013-42.38.70. Onvane. informatie minderjarigen, geopend maandag van 12.00 - 17.00 uur, dinsdag t.m. vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. GELOOF EN LEVEN Spreekuur voor iedereen woensdagavond van 19.30 - 21.00 ui Opstandingskerk, Prof. Cobber genlaan 8, Tilburg, tel. 67.17.63. SOCIAAL RAADSMAN Stadhuisplein 360 (achter de Heil kerk, hoek Monumentstraat). Spree uur op werkdagen van 9.00-12.00 ui Indien nodig, buiten de spreekurer afspraak. Telefoon (ook spreekuren) 32.85.10, b.g.g. (telefoniste stadhuis). VROUWEN BELLEN VROUWEN Woensdagachtend 10-12 uur. Tel. 32.03.39 Topper uit het aanbod der herschre ven libretto’s was «La Dafne». De eersten die dit werk uitverkoren had den om het als musicus te toonzetten waren Jacopo Peri en Corsi in 1594. Het karakter van het festival zal zo mogelijk nog worden verbreed en ver diept; Vlaanderen en Nederland op het totale terrein van het theater. Alle vormen van theater kunnen in be ginsel meedoen straattoneel wa genspelen solo-toneel tweespra kenvoordrachtenpoppentheaters muziektheater e.a. Ook de media film - video - en dia len meedoen. Zo mogelijk worden toneelschrijvers en uitgevers bij de opzet betrokken; we derom vanuit beide landen. Het festival wordt er op gericht om ge leidelijk aan uit te groeien tot een to- neelweek voor Vlaanderen en Neder land; misschien zelfs zodanig dat het afwisselend in Vlaanderen en in Ne derland gaat plaatsvinden... De tijdsperiode in september 1978 (2e helft). Aanmeldingen gaarne zo spoedig mo gelijk graag zo concreet mogelijk en liefst vanuit alle toneelvormen en groepen. aks, 14. terrine, 16 gal, 17. nota, 19. hela, 20 ereis, 22 kiezel, 23 smet, 25 geluk, 27 mals, 29 el, 31 Rai, 33 ge, 34 ar, 25 wad, 37 klank, 40 VV, 42 arge loos, 45 bomeo, 47 Niagara, 48 pro, 49 tes, 50 PS, 51 en, 52 ea, 54 in, 55 nb, 56 rd, 57 iel, 59 bes, 60 nee, 61 one, 62 glad, 63 snel De voortreffelijke samenwerking met het Comité Amateurtoneel België - Nederland b.g.v. het jaarlijkse to- neelfestival zal worden gecon tinueerd. Niet in Heeze dit keer maar in het mooie Kempische dorpje HIL VARENBEEK (bij Tilburg). In dit rustieke dorp, waar voorheen de jaarlijkse «Groot - Kempische Cul- tuurdagen» plaatshadden en waar ook een drietal amateurtoneelverenigin- gen actief werkzaam is, verwacht het B.C.A. een betere sfeer aan te kunnen treffen dan in Heeze geleidelijk aan in ontstaan. De vele klachten over de onvol komenheden bij de organisatie in Heeze en de praktische onmogelijk heid om e.e.a. nog redelijk te besp ken heeft aanleiding gegeven tot verplaatsen van de festivalplaats. Voorgangers weekend 3-4 juni in de Mariakerk, pastoor Harrie v.d. Berg. In de Driekoningenkerk, pastoor H. en pastoor W. Manders. In de erk, pastoor Ant. Derk. In de Huize de Heikant, pastoor H. Er bestaat reeds jaren een initiatief om jaarlijks een of meer groots opgezette toneelmanifestites tot stand te bren gen in de provincie Noord - Brabant. Sinds 1974 bestaat het wagenspelfes- tival te Heeze sinds 1977 het straat- theaterfestital te Zundert en nu voor het eerst een festival of Fools in Deurne. leder uit die belangstelling heeft om aan een of meer van deze zomerak- tiviteiten deel te nemen, kan bericht sturen aan het toneelcentrum van het BCA in Tilburg met vermelding van zoveel mogelijk gegevens over het re pertoire (titel stuk auteur, speel- duur, technische bijzonderheden en wensen, kostenopgave uitkoop onder scheiden in reis- en andere kosten). Festival of Fools in Deurne, Noord - Brabant Een nieuw initiatief, dit festival Deurne voor gekken. In het weeke 23 - 24 en 25 juni U7 :_Jïn zowel organisatie gaat werd dat alles nog een het - jatten. s konkree >mend pas- cend is het slag is nog

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1978 | | pagina 9