DE Ohm i:n n KOERIER ahoA an PD *■•«554 PO Hopelijk wijst de Raad voor verkiezingen Koffie Kontakt Huis SIARIDANSLOOS è'ilWl I aan Tilburg Noord toe 1 >n er dflNSSENS Hermans Pistorius BARTELS 431489 Bijdragen aangepast aan gestegen inkomens en huren «Place Paris» wordt dit jaar wekelijks evenement lij VIDEO3*"" I -M april 1978 pagina 28 I WEEKBLAD VOOR HET HART VAN BRABANT 91 Verschijnt in geheel Tilburg - Goirle - Riel - Loon op Zand - Udenhout - Berkel Enschot - Öisterwijk - Moergestel en Hilvarenbeek. Na welwillende beloften van wethouders L >5,- )5. )8. >8,- >9,- 15,- 18,- 18 5,- 15. 18,- 15. 1979 18,- 15,- 5,- 15. ten, J Vishandel KREMERS ALUMINIUM RAMEN EN DEUREN fabriek Renoveer en isoleer voor eens en altijd Jules Verneweg 5 tel. 426041 - 426042 INTERIEURVERZORGING '5,- >0,- )5,- 18,- >5.- 59,- 18,- >8,- >8,- »5,- 18,- 15,- ’n Klein verzoek, maar voor veel vrouwen van belang Warme gebakken vis 1 T.O. DE UITGANG VAN DE FAMILA EN OP HET VERDIPLEIN. plan nemen r gepre- waar ze an- ;n gaan. Ook zonder recept. Gratis oogonderzoek. ongeveer een groei natuurlijk naar VELDHOVENRING 2 TILBURG Telefoon 013-420504 weet U het nog? voor ECHTE PERZEN met GARANTIE en LAAG IN PRIJS! Gijzen - Optiek Koestraat 138, Tilburg Tel. 425197 ONZE HOLLANDSE NIEUWE: EEN KLASSE APART Prunusstraat 9, Tilburg, tal. 67.63.84. CENTRUM VOOR BETER WONEN meelstraat 31-33-35 paterstraat 39 tel. 013-421513/433860 tilburg Lift aanwezig Eigen parkeergelegenheid 20 KORTING OP UW MONTUUR (Tot max. van f 20,-) als rioos juist ‘Iwat v grot jesct UITGAVE DE TILBURGSE KOERIER BV. Oplage 69.900 ex. DIR. J.H. G. DE BEER REDAKTIE EN ADMINISTRATIE N S. PLEIN 14 - TILBURQ TELEFOON 013-430783 - POSTGIRO Ï126745 en net rammeien van jadering van B en W toch 'e gemeente- Iburg Noord, Donderdag 20 april 1978 22e jaargang hr. 1061 denken,i hebben zo’n onpoli.. waartegen politiek. ;n inbr ervar hinde voor deze 3.600,-tot Rechtstreekse verkoop af worden op maat gemaakt dubbele dichting tegen tocht vragen geen onderhoud iniuutiue aant dat is ruim 3. Hen VVV’s maandagavond irgse Koerier; vorst van P. v. t; 4 broodjes Jante van Hasseltstrai »rtv< uw buurman is ook lid ge worden Opening met grote ballonnenwedstrijd Met een kwart in één jaar toegenomen Groei van de pleziervaart in Noord - Brabant in 1977 Vanaf a.s. vrijdag 21 april is er iedere week vrijdag en zaterdag weer de gelegenheid tot het kopen van een lekker stukje warme gebakken vis. Verder zijn wij ruim gesorteerd in alle soorten verse, gerookte en gestoomde vis. enkele of dubbele b eigen vakkundige m< ook in kleur lever raadpleeg ons vri "TOOt- «.uilSt- :al een wel ziekin- dieg Bij 'n overlijden in uw familie, zowel 's nachts als overdag belt u eerst ons, wij nemen al de zor gen, betreffende de begrafenis of eventueel crematie van u over. ïgezegd oók de op- is een Place «i.v uvlangstellenden en iaal aan de jeugd voorlich- /en over het maken van PROTESTANTSE BEGRAFENISONDERNEMING TIJDELIJK Tel. 42.55.25 b.g.g. 433370 dit jaar een weke nden, want de be- t publiek verleden eweest, dat men er e mee had om tel- t op een be- niet te doen organisatoren akt en zijn tot •I het aantal overnachtingen ‘Ti wordt geregistreerd in iek en niet het aantal over- personen, moet het 53.000 overnachtingen worden met het ge- ipvarenden per boot, SMIS de werkgroep i de voorbe- richters zullen exploitatie en ;n willen er Uit voorraad leverbaar! Keuze uit: 4;:...- J.V.C., AKAI EN PHILIPS Philips 2 uur-cassettes nu 69,- BEGRAFENISONDERNEMING DENISSEN Tel. 42.55.25 b.g.g. 433370 LET OP HET JUISTE ADRES WILHELMINAPARK 127 bewijzen ook de groeiende aantallen jachten die langs Helmond en Ooster- aren. intal aankomsten van schepen van zo’n 18.50Ö in 1976 tot in 1977, dat is een relatieve 25%. lachtinger Individuele huursubsidie 1978 - 1979 beglazing (10 j. gar.) montageteams irbaar rijblijvend bij u thuis De pleziervaart in de provincie Noord - Brabant is in 1977 in alle opzichten toe genomen in vergelijking met 1976. Dit kan de Provinciale VVV vaststellen na dat tezamen met andere grote landelijk een enquête is gehouden naar de pleziervaart. Van de 14 sluizen in Brabant konden er 12 zowel over 1976 als 1977 gegevens verstrekken. Uit de totaalcijfers van deze 12 sluizen blijkt een groei van 5,6%. Belangrijkste passagepunt is de Vol- keraksluis nabij Willemstad in de vaarweg Zeeland - Holland vice versa. Ruim 22.500jachten werden hier in de periode mei tot en met september ge schut. Vanaf eind juni was dat meren deels via de speciale sluis voor ziervaart die toen in gebruik u nomen. Op deze wij: ziervaart en haastige 1 veiligheidsoverweging gescheiden. Op grote afstand van de koploper vol gen twee sluizen in de Biesbosch, te weten de Spieringsluis en de Biesboschsluis. Dat ook de kans!;- .cc. het watertoerisme aantrekkelijk zijn Het aantal toeristische overnachtingen van personen aan boord van de gast- schepen komt daarmee op ruim 100.000. Daarnaast heeft een onbekend aantal overnachtingen plaats van beman ningen op de eigen ligplaats. Het aantal rekreatieve nachten van bemanningen aan boord op de eigen ligplaats zal ruw malen in Brabant voor geschat zeker een 200.000 hebben be dragen. met 10% te verhogen. Die 10% is een schatting van de groei van het inko- f 680,- men vanaf begin 1977 tot 1 juli 1979, heeft ei dus over anderhalf jaar. mogeli’ verhul Huurders, die op 1 juli 1978 65 jaar of drage ouder zijn, of anders vóór 1 juli deze leeftijd bereiken, en die in een huurhuis wonen met een huur van meer dan f 6.750,- per jaar (f 562,50 fier maand), komen alleen voor subsi die in aanmerking als ze al op 30 juni 1978 deze woning bewoonden. Dit betekent een verruiming van de rege- iuder kan ling ten opzichte van de voorgaande: :n belast- deze zou namelijk voor de komende periode inhouden dat bejaarde huurders van een normale huurwoning met een hogere huur dan f 6.750,- per jaar in alle gevallen van individuele huursubsidie zouden zijn uitgesloten. Voor de berekening van de bijdrage wordt, als in de huurprijs een bedrag is begrepen wegens stookkosten, f 780,- van de huurprijs afgetrokken bij wo ningen en f 390,- bij wooneenheden in graag, bijvoorbeeld, een soort sociale VVV in onderbrengen. Dus geen hulp- instituut, maar zuiver informatie over waar mensen, die hulp zoeken, naar toe kunnen. Het initiatief is in de loop van verleden jaar ontstaan, toen de vrouwen, die nu de werkgroep vormen tot de bevinding kwamen, dat het gemis aan trefpunten in Tilburg Noord werkelijk een groot gemis is, en dat veel huisvrouwen eigenlijk geen gelegenheid hebben om eens ergens op haar gemak te gaan zitten, met deze en gene een praatje aan te knopen, en van het boodschap pen doen tijdens een drukke dag wat op haar verhaal komen. Er is niet zoiets in Tilburg Noord, en als er niet speciaal op gehangen wordt, zal er niets komen ook, dat is in het verleden wel gebleken. Niettemin de hoop is toch nog levend, en heel veel vrouwen in Tilburg Noord zien gespannen uit naar de dag, waarop het Koffie Kontakt Huis nabij het Wag ner plein zal kunnen worden geopend. Ruim een maand geleden is bij het win kelcentrum een enquête gehouden, waarop 573 antwoorden werden ver werkt. Een grote meerderheid was voor zo’n koffiehuis, 53 verklaarde er graag naar toe te zullen gaan, als het er eenmaal was, en 21 zei er soms naar toe te willen. 48 van de ondervraag den vonden de instelling vooral van be lang 'voor de gezelligheid, ruim 32 verwachtte er sociaal kontakt en 11 vond, dat er zeker heel wat informatie te halen zou moeten zijn, met name over vrouwenproblemen. Staatssecretaris Brokx (Volkshuis vesting en Ruimtelijke Ordening) heeft de tabellen voor de individuele huursubsidie, die zullen gelden voor het subsidietijdvak 1 juli 1978 tot 1 juli 1979, aangepast aan de gestegen in komens en huren. Van deze tabellen kan worden afgelèzen welke bijdrage men krijgt bij een bepaald inkomen en een bepaalde huur. De belangrijkste wijzigingen ten op zichte van de vorige tabellen en bedra gen zijn: subsidie voor gezinnen en alleen staanden van 30 jaar en ou worden verkregen tot een belast baar jaarinkomen van f 38.000,- (was f35.000,-) en een huur boven de f 2.160,- (was f 2.035,-) maar onder de f 6.750,- (was f 6.300,-) per jaar (respectievelijk f 180,-en f 562,50 per maand). De maximumbijdrage 1 groep is verhoogd van f f 3.900,- per jaar. subsidie voor alleenstaanden jon ger dan 30 jaar kan worden verkre gen tot een belastbaarjaarinkomen van f 22.500,- (was f 21.500,-) en een huur boven de f 1.635,- (was f 1.560,-), maar onder de f 4.500,- (was f 4.200,-) per jaar (res pectievelijk f 136,25 en f 375,-per maand). De maximumbijdrage voor deze groep is verhoogd van f 2.220,- tot f 2.400,-per jaar. De hoogte van de eventuele subsidie hangt af van de verhouding tussen het inkomen in die periode en de huur, die op 1 juli 1978 moet worden betaald. Het inkomen voor de periode 1 juli 1978 tot 1 juli 1979 wordt berekend door het belastbaar inkomen over 1977 Voor amateurs Verder zal ook dit jaar weer de groc ste aandacht uitgaan naar de kuns beoefening door amateurs. Er zb' podium komen met allerlei muzic... strumenten uiteraard onder toe zicht zodat zich spontaan uit het publiek combo’s kunnen vormen. Dat er de brandweerwagen weer zal staan spreekt vanzelf. Ook diverse kun stenaars, die verleden jaar hebben meegedaan zullen weer present zijn. Er komen houtbewerkers uit de Goirkestraat, die een club hebben on der de naam «Kunst en Ambacht» die zullen laten zien hoe paneeltjes gesne den kunnen worden. Dan is er ook weer de kaasmakerij uit Udenhout, 1I1CIV «De Zwaluw», die weer met de spe- Julis ciale «Place Paris»-kaasjes een wel- 42.0 Tijdens de voorbereidende besprekin gen en werkzaamheden, toen het vastere vormèn begon aan texi heeft de doelstelling zich nader l^mercurius De nw-bond voor werknemers intde handel, het bank- en verzekeringswezen en de vrije beroeper}. Antwoordnr. 111 Woerden 03480-18941 Het is te hopen dat woensdag (gisteren) ondanks de menings- j verschillen over de woonruimtekwestie, en het rammelen van enkele wethoudersportefeuilles, de vergac..1..^Z ngg ruimte heeft geboden aan het behandelen van de lijke medewerking aan het Koffie Kontakt Huis in Tilt, een initiatief van een gespreksgroep van jonggehuwde vrouwen uit de Ypelaer, die naderhand de Werkgroep Koffiehuis opricht ten, en die heelwat voorbereidend werk gedaan hebben om zo’n instituut van de grond te krijgen. We hebben er een hele tijd geleden al over geschreven, ook dat, verleden jaar al, de wethou der zich geweldig enthousiast toonde. Sindsdien is er veel ge beurd; er is een enquête gehouden, er is, in samenwerking met «de Keerkring» en met de opbouwwerker van de betreffende stadswijk, een begroting opgesteld, die neerkomt op ruim i ƒ11.500,waarvoor de medewerking van de gemeente wordt ge vraagd. Er zijn ook verschillende besprekingen per telefoon en in het raadhuis met de bevoegde wethouders geweest. Het enige wat er nog niet gebeurd is, is, dat de gemeente het geuite enthousiasme in daden omzet. Gehoopt werd door de werkgroep, dat de zaak van deze week in de B en W-vergadering zou worden behandeld, zodat er een voorstel bij de gemeente raad kan worden ingediend. Op het moment, waarop wij dit schrij- I ven (eergisteren voor de lezers) staat nog niet vast, of de uitdruk kelijke toezegging, dat die behandeling zal plaatsvinden, ook zal worden gehonoreerd, maar er moet maar het beste van worden gehoopt. Dit is wel een beetje moeilijk, want de dames, die zich voor dit koffiehuis beijveren, zijn al vaker teleurgesteld. VOOR DE VERKIEZINGEN Wanneer het verzoek van de werk groep in de ogen van B en W met enige spoed genade mocht vinden, kan het nog worden behandeld in de vol gende raadsvergadering, de laatste voor de verkiezingen. Het verlangen van de vrouwen in Tilburg Noord is géén politiek verlangen, het Koffie Kontakt Huis wordt ook geen politiek koffiehuis, iets wat sommige buitenstaanders nog enigs- zins schijnen te denken, maar ook in Tilburg Noord hebben de vrouwen stemrecht en zo’n onpolitiek geval als dit koffiehuis, waartegen toch werke- Jl lijk geen enkele politieke partij iets zinnigs zal kunnen inbrengen, zou, de tot standkoming ervan nadele werd vertraagd of verhinderd, nu ju de helling kunnen beïnvloeden, waar- langs een groot aantal stemmen een Place Paris gaat dit jaar een weke- kome aanvulling Biedt op de al even lijks evenement worden, want de be- zeer speciale «Place Paris»-wijn met langstelling van het publiek verleden een eigen etiket, wat volgens kenners jaar is zo groot geweest, dat men er een goede Franse landwijn is, waar eigenlijk maar moeite mee had om tel- niemand zich aan miskopen zal. kens uit te rekenen of het op een be- De opening, volgende week zaterdag paalde zaterdag nu wel of niet te doen wordt een groot klapstuk. Daags voor was. Daarom hebben de organisatoren Koninginnedag, op welke dag grofe maar de knoop doorgehakt en zijn tot hete lucht-ballonnen boven de stad elke week besloten. zullen zweven, ligt het in de rede, dat Ze hebben daarbij de steun toegezegd oók «Place Paris» dan een spectacu- gekregen van leerlingen van de op- lair ballonnenfestijn wordt. Met grote leiding handenarbeid, die volgens een plechtigheid zal van overheidswege rouleersysteem elke week op Place een tros ballonnen van 25 stuks, met Paris aan alle belangstellenden en niet minder dan één meter doorsnede, meer speciaal aan de jeugd voorlich- worden opgelaten met een «Place Pa ring willen geven over het maken van ris»-vlag, die zodoende statig naar het ambachtelijke werkstukken. Daar zwerk zal oprijzen. Tegelijkertijd zul- ziillen zeker veel liefhebbers voor zijn, len de kinderen, die zich daartoe aan melden, wat volgende week nader wordt bekend gemaakt, 1000 bal lonnen van meer gebruikelijk formaat oplaten, voorzien van hun naam en ad res. De grote tros ballonnen zou het 1 eens ver kunnen brengen, maar v.egene, die in Duitsland, Zweden of Polen de verstgekomen ballon vindt en terugstuurt heeft een tref: hij/zij kan met nog drie pesonen naar Tilburg komen en wordt daar door de organi satie «Place Paris» onthaald, onder meer op een excursie naar de Beekse Bergen. j Het programma begint zich dus al te vullen. Uiteraard zijn de organisatoren altijd blij, als iemand wil deelnemen aan de kunst- en ambachtenmarkt of nog anderszins goede ideeën heeft. Men melde zich dan bij Leenaerts Kleding, iana van Stolberghstraat 16, tel. ta.O4.76i hout varer Het aam nam toe 22.250 ir groei van De overnachtingen geveq hetzelfde beeld te zien met van 26%. Aangezien van jachten deze statistic nachtingen van aantal van ruim 32 mvi ui de vermenigvuldigd i e- middelde aantal oj i was dat meren- sluis voor de ple- i gebruik werd ge- rijze worden ple- beroepsvaart uit igen ruimtelijk kant zouden inschuiven, ders niet naar toe zouder WELWILLEND Tijdens de besprekingen hebben de wethouders en andere funktionariss hetzij uitdrqkkelijkgezegdzichi welwillend getoond en hebben ook lerlei medewerking beloofd, daar gaat het niet om, zegt de werkgroep. Óok op het stadhuis wordt wel ingezien, dat tegen het stichten van zo’n tref punt weinig of niets valt in te brengen. Maar waar het de organiserende vrouwen een beetje angstig om het hart wordt gezien de ervaringen is bij de vraag, wat er van al die be loofde medewerking in feite terecht zal komen. Vriendelijkheid van aan horen is al iets natuurlijk, maar het zou toch nog beter zijn, als daaraan ook nog de faciliteiten voor een echt kof fiehuis werden toegevoegd. In stedelijk verband lijkt het maar een kleine kwestie, maar voor de vrouwen, die in Tilburg Noord zo door de dag wel eens de muren op zich af zien komen, is het wel degelijk belangrijk. En dan nog iets: er is nooit gezegd, dat er geen mannen in het Koffie Kontakt Huis mo. gen komen; het is alleen maar zo, dat vrouwen er de dienst uit maken, omdat het een initiatief van vrouwen is. Wie nog ideeën heeft, of nadere inlichtingen wil, kan zich in verbinding stellen met Gonda Niessen van de werkgroep, tel. 55.48.03. GROOT GEI Intussen wordt door vasfc doorgewerkt aan reidingen. De dames-opri zelf zorg dragen voor de e voor het schoonhouden ei woongebouwen (was respectievelijk f 680,- en f 340,-). De bewindsman een en ander in een zo vroeg dijk stadium bekend gemaakt om uurders die het bedrag van de bij- direkt op de huur in mindering brengen, voldoende gelegenheid te geven de bijdrage van hun huurders te berekenen. De Cirekelfoto van deze week werd gemaakt tijdens de grootste demonstratie van de Harlem Globe Trotters, mas in de Pelikaanhal. De omcirkelde figuur kan aan ons bureau de volgende prijzen afhalen: 10,van de Tilburg een waardebon van/5,van Gijzen Optiek, Koestraat; ’n waardebon voor de slingerecht Tilburgse boerenwoi Amelsvoort Snacks BV, L. Kanaaldijk 135; waardebon saunabad van Studio Syphide, Lorkestraat; 4 broodjes Jante van Broodje Jantje, NS-plein; waardebon voor een koeket of t.w. v. 7,50 van Bloemensalon Flamingo, Hasseitstraat; waardebon voor een jaarabonnement van de Openbare Bibliotheek, Koningsplein; waardebon voor een ijstaart voor 12 personen van ijs- en diepvriesproduktenafhaalcentrum Ad Bertens, Ringbaan Oost; een cadeaubon van 5,van Boetiek Den Uil, Antonius- straat; een waardebon voor een zonnebad van het zonnehuis, IJzerstraat 5; 10,van Vermais Hypotheken b.v., Auteurslaan 108; transistorradio Philips van Uni-Sales, Stadhuisplein; een waardebon van 10,van Foto-Ciné Mulder, Tivolistr. 81-Westermarkt 10. De winnares van verleden week, Dinie van der Maas, Trouwlaan 245, heeft haar prijzen reeds ontvangen. (Foto Van Aarle) ciseerd; er zou een barak moeten ko men met een binnenruimte van 5x8 meter, waarin plaats voor een keukentje, een toilet en een portaaltje. Er zouden zo’n 25 gasten plaats moeten kunnen vinden en bij goed weer zou gebruik moeten kunnen worden gemaakt van een terras van drie meter breedte, waar een gezellig zitje zou kunnen worden gemaakt. Dus erg aanmatigend kunnen deze plannen allerminst genoemd worden. Als dat nog niet kan, wat kan er dan wél?!

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1978 | | pagina 1