it A.S. MOEDERS pz zo vindt u Bebie-nette Tilburg - Den Bosch Mascagnihof - Baggerhof Culturele zaken van de gemeente Tilburg l MG /IR ’t camera 4thuis mulder Tivolistr. 81, Westermarkt 10, siSé. Brieven van lezers Koffie-concert met cello en piano not! A Galerie Mural en galerie Insaid met Poolse kunst Judoklub Tilburg had druk weekend Alles voor uw baby Complete uitzetten Zeer grote kollektie wandelwagens Brabantse Dag Heeze dit jaar in teken van «vreemd in Brabant» „THE TALK OF THE TOWN” «Presenteert» 79,- «Alle dertien goed» Nu hebt u de scherpte in de hand. Met de Kodak Ektra camera. ipril 1978 pagina 22 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 13 april 1978 pagina 23 Vrijdag 14 april stukje Harry Ruijsenaars en Antoine Oomen die ook Zondagochtend-concert in de Postelse Hoeve op tstelbergseweg 3a, 21, Waalwijk, Informatiebrochure «CON- SKREmi Ise 5P0UIDG10S lant» orthop. en er SHAMROCK Zaterdag 15 april TRINITY Zondag 16 april GRUPPO SPORTIVO Schoonis Hydroplant i zondag >-zaal van de eheel ie in TILBURG Korvelseweg 55 Telefoon 425277 ook voor VERF Wist U dat «The Talk of The Town» ook geschikt is voor uw recepties - partijen - personeelsfeesten, etc. Inl. tel. 013/42.07.70. -t el- iants Entot 23 april extra voordelig van 119,50 voor slechts aan cant - igoed ■open naai een tornooi door Judo was Klub its >ni ziekenfondsen en. iuorp Deze door tot 330); en Bart v. chel Diede- fillem Bots, trok vorig jaar ruim ’stellenden; iets in verband met iigheden. Ge- srloop van de tS' i galerie Mural Janusz Przy- ijen (diverse prij- ;n Warschau), Ma- “t literatui .it systeem putten. I een boekwerk ver- van de Iet hema in bieden het fraaie projekten worden f een vaste staf in Bar uit Bengalen en Nederlanders. In Tilburg bestaat ook zo’n komitee. eerste itgen en aan Den rijs- ijia inaar en in 1966. ing van Jan Prix d’Ex- 250 modellen kinderwagens Babykamers 1e etage Volledige garantie Laagste prijzen Grote parkeer gelegenheid Galerie Mura) in Eindhoven zal zich in de toekomst bovendien gaan toeleggen op exposities met Poolse kunstenaars. met met (exposeerde Schools te _,.eryszewski (vele inter- slotte Jan Voor alle kamerplanten c hydrobasis en aarde. Molenstraat 101B, Tilburg Tel. 420983 H.H. DOE-HET-Z ELVERS Heeft U iets te schuren? Wij verhuren: b.v. band schuurmachines, vlak - schuurma- chines, parket-schuurmachinesen nog veel meer gereedschap. Doe meer met Piotr Boguslawski Stanislaw Masiak en grafiek - Ier in ’73 bij Willy Sc., eindhoven), Ryszard Gier' ryl op aluminium (vel ....tionale exposities), en tensl Dobkowski met pentekeningen. Klakkeloos Klakkeloos heeft de gemeente in zijn raadsbesluit maar aangenomen, dat de Tilburgse kermis het belangrijkste is (1 miljoen opbrengst) en al het overige heeft men maar gelaten voor wat L. fans van beweren ng van de altijd geen SËBS1 - Milton Tjon A Loy, Marc iwijk, Tommy Haans, Hans v. Gerrit Schellekens, Ronald Timmermans, Ronald ckers, Patrick Be- gespecialiseerd in velours gordilnen i (incl. maken vanaf 32,50) en gordljnkappen zwaar nylon tapijt kamerbreed 40,— per m in voorraad al onze tapijten worden gratis gelegd LOUIS HORNIKX Woningtextiel b.v. Molenstraat 47, Tilburg Tel. 013-432376 optocht vorig jaar worden er dit jaar maatregelen genomen die het samen hangend «trekken» van de circa v kilometer lange stoet moeten bevorde ren. I Cash en BCk^C'HCtte Carry b.v. tilburg. insulindeplein 18 - tel. 013-436840 b geopend dinsd t/m zat 10-18 uur s maandags van 13-18 uur ing tot het concert is geh 'ok dit keer is de organizatie iden van de Commissie Gezamen- e Muziekverenigingen Postelse eve. over actiegroepen Op zaterdag 15 april zal in Terra Nova, Nieuwlandstraat 44, de officiële pre sentatie van de brochure plaatsvin den. Deze brochure is het eerste re sultaat van de samenwerking van 13 werk- en actiegroepen in Tilburg. Zij willen het onderwijs- en vor mingswerk een aanbod doen t.a.v. za ken waarbij ze zich betrokken weten. Scholen gaan met hun tijd mee; do centen willen graag de maatschappij in hun klas halen. Aan het optreden van het operakoor wordt medewerking verleend door de solisten Th. van den Nieuwenhof, T. Otten, B. Otten en de pianist is A. Vergouwen. De toegan o.l. v. Jan gratis. Ooi zal de spits hanc :rg van R. lijke stant Con- Hoev l 7,50 i naaldbomen, ide en klimplanten. clwarhekken, ehz... :en en haardhout. otgrond, tuinturr. wij hebben Op de genoemde datum zal op Terra Nova van 12.0(0 tot 16.00 uur een in formatiemarkt zijn, waarbij alle groepen zich presenteren. Gelijktijdig is er een voortdurende voorstelling van films, dia’s en-andere aktiviteiten. Uiteraard is iedereen hier welkom. ...jurg toewerkei ’epen is de N.S.K.B. amenwerkende Kop- Bangladesh). is samengesteld uit 14 ko- elk een dorpskoppeling heb- ingladesh. Doel is ontwik- p te geven op kleinschalig ni- hulp ten goede te laten ko men aan de armere bevolkingsgroeper Elk komitee heeft in zijn koppeldor Er één of meerdere projekten lopen. wnr/Cr, gekoórdineerd ingladesh die bestaat Om deze en nog andere redenen zoeken leerkrachten kontakt met ac tiegroepen. Ze willen graag gebruik maken van gedetailleerde informatie. Ze vinden het een attraktieve lesvorm als groepsleden hun eigen ervaringen in de klas komen vertellen. De discus sie wordt erdoor verlevendigd. met zijn Festival Noord is die te vin- toe komt Qp Waar blijft Festival Noord Naar aanleiding van het artikel in de Koerier, «Wie doet in Tilburg cultuur wil de Wijkraad Heikt Quirijnstok gaama het navolgende aan U voorleggen. Bij het doorlezen van het artkel be greep ik, dat een enquête een indruk moet geven over het culturele patroon van de gemiddelde Tilburger. Op zich een zeer juiste zaak, onge twijfeld wordt het stilaan tijd dat ge meenschapsgelden een beter gebruik krijgen dan tot nu toe het geval is ge weest. Algemeen mag bekend zijn, dat de ge wone man vrijwel niet aan een kaartje kan komen voor Toon Hermans of Fons Jansen etc. etc. Lange rijen wachtenden ziet men dan ook regel- matig staan voor de Stadschouwburg, moord. Verontrust door deze gang van zaken, heeft de Wijkraad Heikant - Quirijn stok, de organisator van Festival Noord, naar alle politieke frakties een brief doen uitgaan, om als volksverte genwoordigers er op toe te zien dat zulke spontane culturele en maat schappelijke manifestaties niet verlo ren gaan voor Tilburg. De wijkraad is daarbij van mening dat iets waar meer dan 200.000 mensen naar komen kijken toch ook politiek verkoopbaar moet zijn, en dus een goede zaak is om zich politiek voor in te zetten. Het is immers maar al te» duidelijk bewezen dat dit soort vorm van ontspanning bij de mensen aan slaat en minder kostbaar is dan de in standhouding van zaken zoals een Cultureel Centrum. In de nieuwe ruimte van galerie Mural derijen, zullen tentoonstellen Janusz Przy- olieverven, bylski met schilderijen (diverse prij- schilderijen zeno.a. te Sczesin en Warschau), Ma- eerde ciej Modzelewski met olieverven en Eindl litho’s (werk aangekocht door musea met acryl te San Francisco, New York en Be- nationale rlijn), Jan Lesniak met ligho’s, Adam Myjak met keramieke objecten, Luc- jan Mianowski met litho’s (opleiding te Parijs, werk vertegenwoor~02 1.. collecties te Washington, Sao Paulo en Periode traditie Tokio), Marian Kepinski met schil- schilderijen (voll lawa Czech-Wal De Brabantse Dag in Heeze die dit jaar eind augustus voor de 21e keer wordt gehouden, zal staan in het teken van «vreemd in Brabant». De voorbereidingen voor «de langste dag van Brabant» die duurt van vrijdag 18 tot en met zondag 27 augustus, zijn in volle gang. In grote trekken zijn de programma-onderdelen van het Heezer evenement door het bestuur van de Stichting Brabantse Dag bepaald. Hoogtepunt dit jaar is de optocht op zondag 27 augustus. Daaromheen zijn vele programma-onderdelen in het Heezer-kasteel komt een tentoonstelling over het thema; in dit kasteel zullen in de week voorafgaande aan de optocht-zondag enkele culturele avonden worden georganiseerd; verder is er een folkloristische dag; een kindermiddag; een openingsfeest, een edelambachtendorp en een kunstmarkt. In vergelijking met vorige jaren is het programma van de Brabantse Dag niet verder uitgebreid met meer onderdelen; steeds hoger wordende kosten en een te grote druk op de organisatie zijn daarvan oorzaak. De begroting van iets meer dan twee ton is daarom ook gebaseerd op de exploitatie-cijfers van 1977. Het woningbeleid van de ge meente begint lelijk te lijken op pa niekvoetbal. Nadat jarenlang de nieuwbouw getraineerd werd, vanwege allerlei strubbelingen, zodat er nu een paar duizend jonge mensen zonder be hoorlijke woonruimte zijn komen zit ten, worden nu woonstraten blijkbaar overhaast opgeleverd. En wel in zo’n tempo dat de gemeente nog geen tijd heeft om de straten aan te leggen, die erbij horen. Op de foto zien we de op zich aardige huizen, pas opgeleverd aan de Mascagnifhof, waar de bewoners dol gelukkig introkken, Hun geluk is nogal bekoeld nu ze elke dag heenmoeten door de slijkboel, die voor hun deuren de straat moet verbeelden. Heb op die manier maar een kamerbreed tapijt! Geen wegdek, geen stoepen geen gaanpaden, niks. Het is te hopen, dat iemand op de afdeling bestratingen toch dezer dagen een ingeving krijgt en op merkt: «Voor een aardigheid, laten we de Mascagnihof eens gaan plaveien. Of zien we het nog een half jaartje aan? Misschien komt er een droge zomer... Maar in elk geval staat er de vuilnis container; dat wèl Houthandel en verhuurbedrijf DE MEEUW Piusstraat 325 319 - Tilburg Tel 0! qq 424157 g praat, praat u over1 spouwglas is een nde beglazing en. Dat geeft u minder dan 10 jaar tste spouwglas. vakmensen, zelf in eloof is onlangs n'og i het Komo keurmerk, bovendien een ge- ere termijn, want de geeft is beslist vermoedelijk zeer verwoede deze sterren. Boze tongen dat het met de verdeling Schouwburgkaartjes ook a..„ zuivere koffie is, en dat er een voor- rangsfrequentie bestaat voor mensen die iets makkelijker aan kaartjes ko men dan de wachtenden buiten het Schouwburggebouw maar goed, verschil is er altijd al geweest in de wereld. Alleen deze rii wachtenden heb ik nog nooit zien staan voor het gebouw dat wij het Culturele Sentrum noemen, waaruit gewoon te herleiden valt, dat wat daar wordt geboden waarschijn lijk niet zo aantrekkelijk is voor de gewone man, om daarvoor in de rij te gaan staan. Tekorten Waar echter géén verschil in zit, is in het feit, dat de gewone man er wel aan meebetaald, als zowel voor de Stads schouwburg als voor het Culturele Centrum de tekorten moeten worden aangevuld. Wat mij nou zo sterk verwondert is het feit, dat werkelijke Culturele en Maat schappelijke gebeurtenissen, niemand iets kosten en waarvoor geen belasting betaald hoeft te wor den, door deze z.g. Culturele Com missie maar worden doodgezwegen, ik denk daar vooral bij aan de brade- ries en manifestaties zoals Festival Tilburg Noord, wat jaarlijks in ok tober meer dan 200.000 mensen op de been brengt om te genieten van dit uniek Brabants gebeuren. Daar is be paaldelijk geen opperlaag van de up- pertèn terug te vinden, maar het bete kent een feest voor jong en oud, rijk en arm, en geeft mogelijkheid van pre; sensatie voor verenigingen en instel lingen op elk terrein, kooplieden, marskramers, oude ambachten en be roepen, kunstenaars en moderne popmuziek die hand in hand naast kaar den Volke vertonen wat B rabai Tilburg te bieden heeft. Dat is Brabant op zijn best, een Cul turele Manifestatie waar men van houdt. De burgemeester van Uden- hout zei in een van zijn recente toe spraken «Laat Brabant wat het was, opleiding ardigd in galerie Insaid hangen in dezelfde Paulo en Periode traditionele Poolse glas- (volkskunst) van Stanis- lawa Czech-Walczak, Janina Czech- Kaplan en Wladislaw Trebunia, aan gevuld met glasobjekten van de Til burgse kunstenaar Stef Hagemeier, die onlangs nog de vier glazen panelen afleverde aan deSociale Dienst aan het NS-plein te Tilburg. Het vervelende is echter dat het Til burgse komitee nog maar bestaat uit drie leden en de hoeveelheid werk niet meer aankan. Dat houdt in, mochten er niet snel nieuwe leden bijkomen, het komitee binnen nu en twee maanden opgeheven gaat worden. Tijdens de presentatie van «alle dertien goed» zal ook de N.S.K.B. aanwezig zijn. (Terra - Nova, 15-4-’78, 12.00 - 16.00 uur). Op deze dag kunt u dan alle informatie krijgen over de N.S.K.B. en kunt u zich opgeven als aktief lid. Geen cultuur Toch menen de Vroede Vaderen van, Tilburg dat dit uitzonderlijk gebeuren geen voldoende cultuur bevat, om op grond van de beschikkingen van het Ministerie van Economische Zaken, maar hetpredikaat«bijzonderegebeurtenis» woord te verdienen. Zij zijn dan ook niet be reid een vergunning af te geven om Festival Noord zo doorgang te laten vinden, zoals oorspronkelijk de opzet was. Door de toepassing van de win kelsluitingswet kan het festival niet draaien en wordt dus grondig ver- Het 10de Koffie-concert van de Stich ting Muziek Evenementen Tilburg op zondag 16 april, 12.30 uur, in de pauzefoyer van de schouwburg wordt verzorgd door de jonge eerste solo-cel- list van het Concertgebouw Orkest HARRO RUIJSENAARS. Hij wordt begeleid door Antoine Oomen. Het duo heeft op het programma de volgende werken staan 12 variaties op een thema uit «Judas Maccabeus» (G.F.Handel) van Ludwig van Anto Beethoven (1770 - 1827); de Sonate in pianc A gr. t. opus 69 van Ludwig van Beethoven en de Suite Italienne van Igor Strawinsky (1882 - 1971). Harro Ruijsenaars en Antoine Oomen werden beiden in 1945 geboren en studeerde hij bij Nelly Wagen vormen al sinds 1973 een duo. Zij behaalde het solistendiploma ii speelden in vele landen van Europa en Vervolgens werd f rige maakten diverse radio-opnamen. Odé en ontving in het Harro Ruijsenaars kreeg al zeer jong cellence. Het concert is gratis toegankelijk, koffie alleen verkrijgbaar vóór en na het spelen van de musici, terwijl er voor de kleintjes voor een crèche is gezorgd, te bereiken via de artiestenin gang. Judo Klub Tilburg heeft een erg druk weekend achter de rug, ten eerste deed J.K.T. afgelopen zaterdag 8 april mee aan teamwedstrijden juniores- seniores. Zij waren uitgenodigd door K.M.A. te Breda. Judo Klub Tilburg behaalde een mooie derde plaats. Verder organizeerden zij zelf een in ternationaal tornooi op zondag9 april. Dit waren ook teamwedstrijden voor jongens 12-15 jaar. Dit tornooi werd in de Drieburcht te Tilburg gehouden. Tower Hamlet behaalde de eerste plaats en met maar 3 punten verschil volgde Judo Klub Tilburg, dus een tweede plaats. Ook zondag was men op geweest georganizeerd Klub Loon Op Zand, dit tornooi w<* voor jongens 8-15 jarigen Jodu KL Tilburg behaalde de tweede plaat voor de wisselbokaal die door Looi Op Zand ter beschikking was gesteld. Dit zijn de prijswinnaars van het Judo Klub Tilburg-tomooi. GOUD Peter Visser, Beurden, Marc Otten, Mid riks, Daniël Mommers, Wil Richard Popken. ZILVER Robby Weterings Jerome Baidjoe, Gino Muvreddi. vreddi. BRONS v. Baardv Gestel, Leyten, Hans Heuer, Terry Bek! kkers Ook diezelfde zondag 9 april ging de klub met enkele meisjes naar een tor nooi-të Etten-leur. De prijswinnaars van dit tornooi waren GoudCorina Visser, Jolanda Leyten. Zilder: Angelina Visser, Sesire Luites. Brons Eefje Quaatvliet, Marion Tummers en Jolanda Blous. Thema Uit de werktitel van de 21e Brabantse Dag, «vreemd in Brabant» blijkt al dat het zal gaan in de optocht om buitenis sige of opvallende gebeurtenissen die door de geschiedenis heen het leven in deze provincie hebben beïnvloed of ontregeld. Daarbij is uitgegaan van onderwerpen als overheersingen die kunnen worden uitgebeeld (dat va rieert dan van de invallen van de I Noormannen in 700-800 v. Chr. bijv, de tiendaagse veldtocht in 182 vreemde verhalen (heksenjacht I -processen, weerwolven); vreemde gebruiken (vooral bij het strafrecht in vroeger tijd, folteringen, etc.); zon derlingen (marskramers, kermisklan ten, woekeraars, rondtrekkende to neelgezelschappen, etc.); ambachten (ketellappers, reizende am bachtslieden). Dit thema geeft zeer veel mogelijk- heden voor de wagenbouwers om een j «vreemde» geschiedenis op spectaculaire wijze uit te beelden. De wagenbouwers hebben bij de vorm geving van dit thema dit jaar veel in spraak. Er is een voortdurend samenspel tus sen themacommissie uit het bestuur en vertegenwoordigers van de wagen bouwers. Inmiddels is een omvangrijk systeem opgezet van honderden «vreemde» gebeurtenissen in Bra bant, compleet met literatuurlijst en voorbeelden. Uit dit systeem kunnen de wagenbouwers pi Over het thema zal e< schijnen onder auspiciën Stichting Brabantse Dag. He zal ook veel aankopingspuntei voor de tentoonstelling in Heezer-kasteel. De Brabantse Dag i veertigduizend belangs minder dan normaal ir ongunstige weeromstandi zien de kritiek op het vei Vrijdagavond om half acht zal de ten toonstelling bij galerie Mural op de tweede verdieping van de Piazza in Eindhoven door de eerste sekretaris van de Poolse ambassade, de haar Jackowski, worden geopend. Een uur later zal de heer Jackowski de ten toonstelling van volkskunst bij galerie Insaid in Oisterwijk openen. Galerie Mural in de Piazza te Eindhoven en galerie Insaid aan de Heusdensebaan te Oisterwijk presenteren vanaf vrijdag 14 april tot en met 11 mei Poolse beeldende kunst. Galerie Mural verschillende Poolse top - kunstenaars met schilderijen, grafiek, pentekeningen en objecten en galerie Insaid met Poolse glasschilderijen aangevuld met glasobjecten van de Tilburgse kunstenaar Stef Hagemeier. Ektra-de nieuwe camera van Kodak. SSTM v~°uw ,0,° Ektra™voor ektra-scherpe foto's. Sinds kort bestaat er in Tilburg een groep die zich «Alle dertien goed» noemt. Deze groep is samengesteld uit n®n' 13 groeperingen in Tilburg die naar het v!er onderwijs willen toewerken. >r e' Een van die groej (Nederlandse San pelgemeenten P De N.S.K.B. is samenj De paaskleurplaat mitees die Veel kinderen stuurden ons de in Bar paaskleurplaat leuk gekleurd terug, keiingshulp De jury had het er maar wat moeilijk veau en die mee om vast te stellen welke de mooi- ste waren. Kabouter Blaasmaarraak kreeg allerlei kleurige pakjes aan. was trouwens een heleboel te kleuren. De eerste prijs gaat naar Raymond van Noort, Reitse Hoevenstraat 7C in Til burg. Hij is tien jaar en krijgt fl. 15, Alan Kap die in Goirle in de Martin Luther Kingjaan 138 woont krijgt fl. Z* 10,en dat is voor iemand van zeven jaar een heleboel geld. Monique Haans, Europalaan 867, krijgt de derde prijs en dat is vijf gulden. Moni que is elf jaar. Alle kinderen die mee deden bedanken we, omdat ze zo goed hun best hebben gedaan. We hopen dat julli een volgende keer allemaal weer meedoen. De winnaars ontvangen bericht. waar men op ge- eau zo de mond van vol «wc ««o niet noodzakelijk, he.t- 8 geen in feite inhoudt dat men er voorlo- vm’ pig niet toe komt op zondagen een gebeurtenis te organiseren, ongeacht ook wat. De Wijkraad Heikant - Qui rijnstok spreekt dan ook de wens uit, dat men ook op gemeentelijk niveau gaat begrijpen, dat men niet klakke loos van de ene dag op de andere een reeds jaren lang bestaande zaak zo- aan de dijk kan zetten. Het woord «Tilburg Promotion» zou dan elke betekenis verliezen. Namens Werkgroep «Festival Noord» van de Wijkraad Heikant - Quirijnstok André Snoeren. In de reeks zondagochtendconcerten wordt op zondag 16 april a.s. in de «Cantor»-zaal van de Postelse Hoeve, Dr. Deeleniaan 10 te Tilburg door drie in Tilburg bekende muziek- en zang- gezelschappen een concert verzorgd. HARMONIE HEIKANT Buil. Deze gastvereniging afbjjten met Hoch Heidelber Hutzer (arr. R. Hubert), Inst cert van H. Walters, Vanstenavond- muziek van H. v. Lynschoten, Mexican Trumpets van R. Beck, Op timistenmars van P.B. Biesselink en tenslotte Arosa van O. Tschuor. TILBURGSE OPERETTE VERENI GING o.l. v. Frans van den Hoven. Mt behulp van de solisten E. Groenen, J. Simons, B. Otten en H. Heyer zullen ten gehore worden gebracht: 01’ man river van Jerome Kern, een selektie uit «Eine Nacht in Venedig» van Johann Strauss én een selektie uit «Der Bet elstudent» van Carl Millöcker. TILBURGS OPERAKOOR CORDIA» o.l.v. Cees van Gorp. Het programma vermeldt voor dit koor: O Sommo Carlo uit «Eemani» van G. Verdi, Gloire a Jupiter uit «Orpheeaus Enfers» van J. Offenbach, Li Biamo, een drinklied uit «La Traviata» van G. Verdi, de finale uit z«der Freischutz» van C.M. von Weber, terwijl het con cert besloten zal worden met Wals uit «Faust» van Ch. Gounod. viool- en pianolessen van zijn moeder en begon op 13-jarige leeftijd (tijdens zijn gymnasiumopleiding in Leiden) met de cellostudie als leerling van Ma- rinus Snoeren. Hierna studeerde hij korte tijd aan het Amsterdams Con servatorium en vervolgens 4 jaar bij de befaamde Franse cellist Maurice Gen dron. Ook volgde hij de meester- cursussen van Tibor de Machula en Janos Starker. "toine Oomen kreeg zijn r._nolessen van Johannes Rönt„ volgde de theoretische bijvakken aai het Koninklijk Conservatorium te De* Haag, waar hij in 1961 de onderwijs akte-B voor piano haalde. Hiemt *-== bij Nelly W’ istendiplon d hij leerlir 3 1969 de

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1978 | | pagina 23