>w w U Triomf Wil Hartog in 500 cc-klasse, favoriet bij Olof-races B.V Q\lotox sport de tilburgse koerier EEN EN? Nieuwe voetbalclub in Groenewoud HAMERS H@©FF «Maresia» 04167-4944 99,00 29,95 19,95 19,95 «Maresia» Vier belangrijke wedstrijden bij Luto 49. Opmars van de 750 cc-klasse Nog volop spanning in Tilburgse naj aarscompetitie Alhoewel de kampioen reeds bekend Woensdag 5 april: S.V.R. - s.c. Mena is, blijft vooral de open strijd om de Muria 20 uur; donderdag 6 april: F.C. tweede plaats boeien. In hun voor- de Cock KL-Jobras 20.00 uur; vrijdag laatste wedstrijd beslisten drie klubs 7 april: Bewo - Springboks 20 uur; za nt gezamenlijk om in de laatste wed- terdag 8 april: F.C. Wagemakers - trijd van de competitie de tweede Mena Muria 13 uur. 12,95 KLEDING I Donderdag 6 april 1978 pagina 27 lag 6 april 1978 pagina i K.S.-Broekhoven met Herdershow DYOTA, DAF, van Assen te winnen WIL HARTOG RASKENMERKEN tel. 013-423287 Tilburg Heuvelstraat 50 reeds om U op te geven bij M. v.d. Weegen. iservice strijd :ten v deze Frans WIL HARTOG EREN IS De; blijft ;ede burg W.S.V. De Wolstad» Besterdring 19 Telefoon 013-43.23.06 L.O.N.G.A.- E.M.C. LONGA SPORT OFFICIEEL ORGAAN Tilburg tige teger Wil Hartog uit Abbekerk schreef geschiedenis in de Olof-races van 1975 door de eerste internationale 750 cc-race op Nederlandse bodem te winnen. ren maanden fa- Financiering AUTOSLOPERIJ weekeinde wedstrijden 105 1-55.58.07 De Schot Alex Geor houder van het ror tersport meteen 32553 ivoering voor ort, Viva, Daf. ingen sm jl. zond; inssieker Kanvas, vanaf Informeer eens geheel vrijblijvend. 69—20 58—36 22—21 22—18 21—17 21—10 ooraf wat een g. En inclusief iteraf. U krijgt onderdelen. wijl u wacht. 3. goedkoop. Leharstraat 11 Telefoon 013- 1e eig. 1e eig. 1e eig. ■lartog al was gewor Opz” stror Bergen triomf. Olof-wegr naar. Zijl 750,- 750,- 250,- 950,- 950,- 950,- 950,- 950,- 950,- 750,- 950,- 250,- 950,- 500, 950 J50 iep in okkie TENNISROKJES 36 t/m. 42 v.a. TENNISSHORTS SCHOENEN fijne soepel zittende witte kwaliteits schoenen met zeer slijtvaste zolen. Sportieve prijzen. Maten 34 t/m 45 straat 14, voorafgaa richting—’ de hee. den r>r> BANDENHANDEL 04167-3133 L.O.N.G. :nde lijn, Vele auto-onderdelen van heel veel verschillende merken en types auto’s tegen redelijke prijzen van eigen sloperij In de internationale halveliterklasse is van 1958 tot 1974 vrij wel onafgebroken geregeerd door M.V. Agusta, met slechts een onderbreking in 1966 door Honda. Maar sedert 1974 is het MJTO-SHOW gedaan met de hegemonie van M.V. Agusta. Nadat in 1974 en 1975 Yamaha de leiderspositie had veroverd is de laatste 2 jaar de leidersrol onmiskenbaar bij Suzuki terecht gekomen. Sinds 1966 vermeldt de kampioenslijst 8 keer de naam van Agostini, 2 keer die van Read en 3 keer die van Sheene. Twee Nederlandse coureurs hebben in de wereldkampioen- schapraces in de halverliterklasse een stevige partij meege blazen. De Amsterdamse coureur Rob Bron leverde in 1971 een uitstekende prestatie door als derde te eindigen op de wereldranglijst achter de Italiaan Giacomo Agostini en de Nieuw Zeelander Keith Turner. En vorig jaar bracht Wil Hartog alle motorsport-harten snel ler aan het kloppen door als eerste Nederlander de T.T.-races ■modellen in de ■s in staat u een i tonen. U hebt bij ons veel kans van slagen. n - in het zuiden des landsDus... De Autosloperij n,.44 lagen blijven dan i Gene toch blij- nu tegen stads dam van -0 cijfers 'AND 32—35 22—29 21—28 37—17 21—27 56—29 *1—26 49—33 [—25 37-40 34—47 33—45 30—37 16—44 20— 8 26-^15 21— 0 22—64 zijn er vier be te spelen name- Komend langrijke lijk Als besluit van de winterserie weg- ontmoetingen snelwandelen nam De Wolstad jl. zondag te Rotterdam deel aan de klassieker Rotterdam - Gouda interspor r- RACKET-FIFTEEN made by Spalding. Een kwaliteitsracket vooreen populaire Intersport prijs. Degelijke nylcord bespanning Bij de Olof-races op 23 april a.s. op circuit Beekse Bergen is hij dan ook weer favoriet voor de overwinning. Kompleet met ho antinnetjemet3 INTERSPORT- RACKET-FORTY made by Spalding, met de originele Spaldline bespanning uitgevoerd in een hoogwaardige kwaliteit hout. Een racket voor een ongelooflijk lage prijs ZOUAVIA C-l juniores kampioen Het c-juniorenelftal van de vereniging Zouavia is als eerste elftal dit seizoen kampioen geworden. De grootste verrassing kwam tijdens de receptie toen W. V. Brunschot, eigenaar van levensmiddelenbedrjjf «Super de Rosmolen», aan alle spelers een sporttas aanbood voor hun geleverde prestatie. Jo v.d. Hoven- Sport Horvers B had het afgelopen week moeilijk. Weliswaar werd door hen gewonnen met 95 maar dit was net. niet voldoende om hun A-team te verslaan. De Modem derlaag landde in h-* ïorge won in 1976 de 750 cc-klasse op circuit Beekse Bergen en is mderekord met een gemiddelde snelheid van 158,203 km per uur. zaterdag, 8 april a.s., zal in de Drieburcht de vol- wedstrijd worden gespeeld tus- V.V. Horvers B en S.C. Erico. Aanvang van de wedstrijd is 12.45 uur en de toegang is gratis. 1e eig. 1e eig. 1e eig. 1e eig. 1e eig. 1e eig. 1e eig. 1e eig. 1e eig. 1e eig. De ju- jrdam - /an het «rs doordat liep Martin —o_e ca. 50 deed hierover ideld 10,255 km- ïriijke prestatie Verdere uitsla- ;rs, 4.14,26, Doremale Bronswi. S. Schraa, de Ruiter, 7,420; 6. A. den Turck, 7,066; 7. J. Vandersteen, Voor uw tennis-uitrusting natuurlijk naar WERELDKAMPIOENSCHAP De internationale 750 cc-klasse heeft nu ook van de F. LM. (internationale motorsportbond) de officiële wereld- kanr >ioenschapsstatus verworven. Dat houdt in dat er in 1978 ook officiële wereldkampioenschapsraces in de 750 cc-klasse zullen worden gehouden. Het gevolg daarvan is dat er van 2 april tot 3 juni ieder weekend een wereld- kampioenschapsrace op de inter nationale wedstrijdkalender staat vermeld. Daardoor vallen de Olof-races dit jaar samen met de 750 cc-races op Brands Hatch in Engeland. Daar er maar een beperkte groep coureurs is die over de peperdure 750 cc-machine kan beschikken, vormde die wereldkampioenschapsrace in En geland een bedreiging voor het pro gramma van de Olof-wegraces. Van daar dat er in 1978 een speciale 750 cc-race op het programma van de Oiof-wegraces staat. In de 750 cc-race zullen coureurs aan de start komen met 4-cilinder-machines en een inhoud van 351 tot 750 cc. Door deze konstruktie kan men Wil Hartog op zyn halveliter Suzuki waarschijnlijk ook in de 750 cc-race aan het werk zien. op het spel; geen kampioenschap, maar wel een zeer verdiende vijfde plaats. Toch zal L.O.N.G.A. deze wedstrijd niet mogen verliezen. De eigen supporters wachten nog steeds op een thuisoverwinning en die zit er tegen E.M.C. best in. A.s. zaterdag komt een ploeg uit Rot terdam, t.w. Seinvogels RTCG, naar Tilburg. Zij worden tot een van de ploegen gerekend die nog een kop positie kunnen verwerven. Aanvang 13.45 uur. De PTT speelt dinsdag a.s. om 18.20 uur een vriendschappelijke wedstrijd tegen Jo v.d. Hoven. Beide worden gespeeld in zaal de Drieburcht. In staat van oprichting verkeert de Voetbalvereniging FC Groenewoud, die op zaterdagmiddagen wil gaan spelen in de 4e Klas van de Brabantse Bond KNVB en met september a.s. daarmee ook wil starten. Er zijn al heel wat gegadigden, maar er moeten er toch nog tien bij komen, als de KNVB wil overgaan tot inschrijving voor deelneming. Veel mensen denken, dat men al gauw te oud is in zo’n voetbal- kompetitie mee te doen, maar dat is een misvatting; er bestaat trimvoetbal en onder meer wil de nieuwe vereni ging zich hierop gaan toeleggen. Dat wil ook weer niet zeggen, dat jonge mensen niet gewenst zijn, integendeel, het moet een gezellige vereniging worden, die enthousiast voetbalt, maar tegelijkertijd ook nog andere sporten in het vizier houdt. Maar er wordt dan begonnen met voetballen op dinsdag 18 april wordt Er wordt minstens drie keer per gelegenheid geboden om onder des kundige leiding in (clubverband met de hond te trainen, ter voorbereiding op examens of wedstrijd. leder jaar or ganiseert zij de africhtingswedstrjjd om de. door vele topcombinaties fel be geerde, «Hart van Brabant» - trofee. Op 23 april organiseert Kringgroep Tilburg een internationale Duitseher- dershow op het sportterrein van K.S.- Broekhoven aan de Leyparkweg. 158,203 krn/uur) een nieuw abso luut ronderecord vestigde op circuit Beekse Bergen. Èn vorig jaar ging de Japanse geweldenaar Takazumi Ka tayama als eerste over de eindstreep bij de Olof-wegraces in een wedstrijd die wegens de hevige regen met 4 ron den was ingekort. VAN DE T.S.V. LONGA TILBURG Beide hoogste teams van hoofdklasse vereniging Longa, nl. het le senioren- en het le junioren-team, ztfn voorzien van trainingspakken, geschonken door Fr. v. Gorp-Bolsius Wasserij zag zich een ne- i toebedeeld van 164 en be- daarmee op een laatste plaats het tornooi. ten huize van J.M. Vreijsen, Sinopel- een bijeenkomst gehouden, fgaande aan de definitieve op- ...ingsvergadering. Men kan zich bij heer Vreijsen ook telefonisch mel den op nr. 67.54.25. Voorts kan men zich bij de heer ook aanmelden bij de heren A.C.R. Mark, Dolomieten weide 427, tel. 43.69.09 en L.J. van der Sanden. Het voorlopig oprichtend co mité vraagt zowel spelers als leiders als aspirant-bestuursleden, maar dat wordt allemaal geregeld op de oprich tingsvergadering, waarvan de datum nog bekend zal worden gemaakt. Wie nog in de training voor september wil meedraaien moet wel een beetje óp schieten met zich aanmelden. En, voor we het vergeten ook dames- voetbalenthousiasten zijn van harte welkom, bij volgende belangstelling zal ook een damesploeg worden ge vormd. v.v. van de Rotterdamsche Wandel sport Vereeniging, afstand 40 km (prestatietocht snelwandelen), niores liepen 20 km (Rotter Moordrecht v.v.). Tengevolge v; doorkruisen van het parkoer: van een andere vereniging liep N Broek helaas verkeerd en legde kilometer af. Hij J 4.52.32, ofwel gemidc uur, wat een uitzonder genoemd mag worden, 1 gen: 1. a. A. Leermaker 9,433 km-u.; 2. A. v. I 4.43,58,8,452km-u.; 3. W. 4.47,38, 8,361 km-u.; 4. 5.02,26, 7,936; 5. E. 5.23,27, 7,420; 5.39,40, 7,066 6.04,30, 6,584. Juniores: 1. C. v.d. Heuvel; 2. Fr. Vugts, 3.27,00, 5,797. Voor het eerst werd door Eurodax - Nederland de afstandsmars Maas tricht - Brussel over 150 km georgani seerd. In totaal namen 172 personen deel, waarvan er 18uitvielen. De Wol- stadleden J. Rijpert en L. Mermans haalden de finish binnen resp. 29 en 29,5 uren. Hiermede komt «De Zilve ren Arend» van Eurodax voor hen weer dichter binnen handbereik. Opnieuw een thuiswedstrijd voor L.O.N.G.A. Ditmaal tegen E.M.C. E.M.C. is uitgeschakeld voor het kampioenschap. Dit zal zeker een teleurstelling zijn voor deze klub, die door ondermeer het aantrekken van Gerrie de Goede een goede kans op het kampioenschap dacht te kunnen ma ken. Dit kan dus niet meer, wel kun nen zij zich revancheren op die ne derlaag die L.O.N.G.A. hen aan huis toebracht door middel van 2 goals van Bert Wielaert. Ook voor L.O.N.G.A. staat er niets K.G.-Tilburg is de oudste vereniging ter plaatse die zich bezig houdt met de beoefening van de hondespori voor Duitse herders. Zij stelt zich ten doel voorlichting te geven omtrent het om gaan met, alswel het houden van D.H.’s. Maar deze sympathieke sportman uit Abbekerk heeft alleen de pech dat de fabrieksteams steeds zwaardere ac centen gaan leggen op de kommercieel aantrekkelijke 500 cc-klasse. Vooreen gesponsorde privé-coureur als Wil Hartog, die de technische fabrieks- steun moet ontberen, wordt het dan ook steeds moeilijker om zich op het plan te handhaven. Wil Har tog heeft echter een unieke start- techniek ontwikkeld, waardoor hij op korte circuits zeker in staat is om zich met de fabriekscoureurs te meten. Vooral in de gemotoriseerde snelheids- sporten als de auto- en motorsport kun nen kommerciële ontwikkelingen het sportieve beeld beïnvloeden. In het be gin van de 70-er jaren beleefde de zware motor een ongekende bloeiperiode in de Verenigde Staten. De research-afdelin- gen van vooral de Japanse motor- fabrieken gingen zich richten op die groeiende Amerikaanse markt. De Europeanen volgden later het Japanse voorbeeld. Het gevolg was dat er een fiks aanbod van 750 cc-machines kwam. Ook in Nederland kwam be langstelling voor dit zware motor- geweld. In 1974 vertrok er een hele luchtvloot naar Daytona in Californië om daar getuige te zijn van de 200- mijls-races, met op de deelnemers lijsten de namen van Wil Hartog, Rob Bron, Marcel Ankoné, Boet van Dui men, Henk Klaassen en Jan Kost- winder. Vanaf 1975 staat de 750 cc-klasse ook bij de internationale Olof-wegraces op het programma. De eerste keer dat deze race op circuit Beekse Bergen werd gehouden sleepte Wil Hartog de overwinning in de wacht. In een zeer sterk bezet internationaal deelne mersveld liet hij alle vedetten achter zich en ging hij met de eerste prijs (een Tabbert caravan ter waarde van 7.000 gulden) naar huis. In de daarop vol gende jaren zou hij deze unieke pres tatie niet weten te herhalen. In 1976 greep de Schot Alex George de zege, waarbij hij met een tijd van 1.42,0 d Woensd; open strijd om de Muria 2 ;ien. In hun voor- de Cock KI. - Jobras 7 april: Bewo - Sprin om gezamenlijk om in de laatste wed- terdag 8 april: strijd van de competitie de tweede Mena Muria 13 plaas te verdelen. Lemmens en F.C. Op zaterdag 8 Kokkie Patat zullen in een recht- Heidehoevekomp streeks duel een en ander beslissen, gespeeld worden Enig resultaat kan dan alleen komen Sprir J bij winst, daar anders Valentino Boys klubs u de lachende derde zal worden. petitie. In de spannende race naar een tweede of derde plaats hebben enkele clubs door puntenverlies moeten afhaken. Lemmens bleef volop kanshebber al moest men een kostbaar puntje inleve- digd, renHierdoor heeft men de kans op die rende tweede plaats nog steeds in eigen hand. Als een stormwals blijven Va lentino Boys en F.C. Kokkie Patat doorstromen naar de top. Valentino Boys bevocht met moeite een 20 winst op S. V.R. De laatste echter ver gat de kans op een verrassing door petitie simpel een penalty te missen. Veel altijd moeite had ook F.CKokkie Patat met het gehavend T.S.O., dat zelfs op voorsprong kwam maar de steeds weer komende aanvallen niet meer kon weerstaan en diep in de helft met 3—2 de winst aan Kokkie Patat moest laten. F.C. Wagemaekers is de inzin king nog niet te boven. Tegen het las tige Kemkes ’67 keek men tweemaal tegen een achterstand aan en pas in de laatste minuut kreeg men met 22 loon naar werken toen de bal met een vreemd effekt in het doel draaide. Vrij van alle zorgen wees de trotse kam pioen Springboks het team van Bewo terug met duidelijke 40 cjjfers. DE STA Springboks Valentino Boys Lemmens FC Kokkie Patat Jobras FC Wagemakers T.S.O. Kemkes ’67 S.V.R. Bewo het s.c. Mena Muria v. FC de Cock KI. Programma N ederlaagtoernooi Z.V.V. Horvers In sporthal «De Drieburcht» werd af gelopen zaterdag 1 april jl. de 2e wed strijd gespeeld tussen Z.V.V. Horvers A en het team van F.C. Bressers Me taal. Mede door de onervarenheid bij Bressers Metaal nam Horvers direkt na de aftrap het initiatief in deze partij en bouwde met goed veldspel een 40 voorsprong op, welke stand Bressers nog voor rust verkleinde tot 4—I. Na rust probeerde Bressers Metaal met pressie-voetbal de achterstand weg te werken en zo kwam Horvers goed in de verdrukking en moest men zich be ien, perken tot verdedigen. Zelfs toen /ijk, Horvers ’n nummeriek veldoverwicht had gedurende 1’30” van 2 man, wist men niet meer te scoren. Bressers Metaal deed dit nog wel eenmaal, doch dit was niet voldoende om de wedj- strijd in winst om te zetten. Eindstand 42 in het voordeel van Z.V.V. Hor vers A. De voorlopif waarvoor t.. worden gesj Café van Gamma. Komende wederom gende sen Z.’ pige le plaats in dit toernooi, nog 6 wedstrijden moeten ïspeeld, is nog steeds voor Dongen met als 2e F.C. Daar K.G.-Tilburg deel uitmaakt van de Vereniging van fokkers en liefheb bers van Duitse herdershonden (V.D.H.), tracht zij ook de typische raskenmerken te benadrukken. Daartoe organiseert de vereniging o.a. zogenaamde «klubmatches». Dit zijn tentoonstellingen voor alleen ras zuivere D.H.’s. Omdat de Duitse her der een gebruikshond en eën draver is van huis uit, moet hij laten zien dat hij kan lopen.Een voorwaardevoor een ge slaagde klubmatch is dan ook de be schikking over ruime ringen op een effen veld. Een voorwaarde waaraan «Broekhoven» zeker voldoet. Diege: nen die in het bezit zijn van een ras zuivere Duitse herder en willen deel nemen aan dit evenement kunnen contact opnemen met onderstaande personen. Natuurlijk biedt K.G.-Tilburg op haar oefenterreinen a.d. Duynsbergseweg (Dongeseweg) geïnteresseerden de gelegenheid zichzelf en hun hond op dit evenement voor te bereiden. Hiertoe zullen op zaterdagmiddag 8 april vanaf 2 uur, ervaren showers de be langstellenden in het showen instrue ren. alsmede de honden aan show-om- standigheden laten wennen. I Tijdens de Olof-races van 1977 had Wil O a O Hartog al getoond dat het hem ernst O M lx/ O Was geworden in de halveliterklasse. Op zijn Riemersma-Suzuki snelde hij in stromende regen op circuit Beekse Bergen naar een indrukwekkende triomf. Daarmee werd hij ook bij de OIof-wegracesdeeersteNederlandsewin- voorste naar. Zijn naam prijkt naast die van John Cooper (1968 en 1969), Godfrey Nash (1970), Dave Simmonds (1971 en 1972), Bruno Kneubühler (73), Billie Nelson (74), Pentti Korhonen (75) en Neil Tuxworth (76). Ook in 1978 zijn de verwachtingen van Wil Hartog bijzonder hoog gespannen. Luto I - J.V.C. n In deze wedstrijd zullen Roland, Arie en Frans moeten winnen willen zij hun kleine kans behouden op de eerste plaats. Hierbij dient men echter met minimaal 82 te winnen wil men de blamerende 37 uitnederlaag uitwis sen. Welnu willen de Luto-spelers inder daad revanche nemen op het homo gene doch niet onverslaanbare team uit Vucht dan dient men naast de steun van supporters ook zelf het onderste uit de kan te halen. (Aanvang zaterdag 16.00 uur). Irene 4 - Luto 2 Dit Luto-team bestaande uit Gertie van Hulten, Ron Bartels en Ton Leen houwers is reeds kampioen geworden waardoor Luto 2, de prachtige pres tatie leverde door in één seizoen tweemaal maximum) te promove ren. Bravo Wil men echter ongesk moeten Ron, Ton en i ven oppassen vooral i genoot Irene 4. Taxandria 1 - Luto 4 ;ze wedstrijd zien Hein, Cees en René te winnen van het sterke team uit Oisterwijk wil men de kampioenskan sen niet verkleinen met alleen nog de belangrijke wedstrijd tegen P.S.J. in het vooruitzicht. BEKERFINALE Luto 2 - Aiico 1 Komende woensdag 12 april speelt Luto 2, te weten Gertie van Hulten en Ron Bartels, om het bekerkampioen- schap van Brabant in de 2e Divisie tegen het geroutineerde Aiico uit Schijndel om 20.00 uur in de zaal van O.T.T.C. Daar steun van supporters onontbeerlijk zal zijn vragen wij nu De L.O.N.G.A.-mannen kunnen de stijgende lijn, die zich inzette tegen B.V.V., goed doortrekken en hun supporters een overwinning bezorgen. A.s. zondag 14.30 u. L.O.N.G.A.-E.M.C. Volledige bandenservice, ook uitlijnen en balanceren. Nieuwe banden o.a. «UNIROYAL» maar ook I Michelin I Goodyear j Goodrich Vredesteln j Dunlop Semperlt I Sava uit voorraad leverbaar tegen SCHERP-concurrerende prijzen. Ook vele, goede, gebruikte banden, tegen zeer redelijke prijzen. verdelen. Lemmens en F.C. Op zaterdag 8 april a.s. zal op het Patat zullen in een recht- Heidehoevekomplex een wedstrijd duel een en ander beslissen, gespeeld worden tussen de kampioen alleen komen Springboks en een kombinatie van alle bs uit de Tilburgse Najaarskom- petitie. Deze wedstrijd die door het bestuur aan de deelnemende vereni gingen wordt aangeboden begint om 15.00 uur. Aangezien de verenigingen hun beste spelers hebben afgevaar digd, zal de konfrontatie met de rege- kampioen Springboks een inte ressant verloop kunnen hebben. In ieder geval zal de belangstelling voor deze wedstrijd zodanig zijn dat de spelers nu de gelegenheid krijgen om hun kunnen voor ’n groot publiek te vertonen. Deze afsluiting van de kom petitie van rekreatief voetbal is zoals VJ gratis toegankelijk voor alle be langstellenden. TENNISSCHOENEN TENNISSOKKEN paar slechts 10,- 'HTÊRSPDR' INTERSPOR HERENTENNISSHORTS jl

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1978 | | pagina 27