Wfr In Reeshof wordt in 1980 gestart met de bouw van de eerste 1100 woningen Zk «Ti 1 1 r DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 30 maart 1978 pagina in Reeshof koper Door wie te bouwen? Voor welke prijs? zelfbouwer belegger of woningbouwvereniging woningbouwvereniging in 2 of 3 Inspraakteam Tilburg Dit levert de volgende verdeelsleutel op: Lay-out: Reklameburo Glas Voorbereiding 1100 woningen in de Gesworen Hoek van start o. 5 tussen 250,en 400,per maand iets meer dan 100, per maand 4 4 8 12 6 2 woonget reeshof -j^^tilburg belegger of woningbouwvereniging woningbouwvereniging 4 1 2 5 3 78 aantal insprekers 12~ 4 8 4 Zaterck rond de alles te Voor he welke a Allereei waarin geperfo eeuwiss ment ns voor in Toch is Welisw; invloed Kompoi 1927 de pian ceerd; i nog alti. teit van kaal, o pianola) kunnen dit mee rende I vangen- april ’s gelegenl pianola over: «I heden h daal te De pi belangr zelfs k< Strawin instrum bijvoorl tien of bruiken elkaar l woongebied werkgebied L*.*.*.‘J stadsgroen gSeVens Wim E seert op sert me van Lei Dijk. T< en een kende j artieste kunnen terloo z Hij wer theorie sterdan studie Lurelei bliek I kestleic gramm; filmmu: Toots Brussel Wat voor woningen? rijenwoningen: goedkope premie rijenwoningen: woningwet gestapelde woningen in 2 of 3 bouwlagen: goedkope premie gestapelde kleine woningen gestapelde woningen in 2 of 3 bouwlagen: goedkope premie rijenwoningen: beschutte sfeer rijenwoningen: goedkope premie rijenwoningen: dure premie rijenwoningen: vrije sector half vrijstaand schakelbungalows vrijstaand tot 120.000,— tot’ 7 Ï2Ö700 tof 7120.000,— 120.000,- tot 136.000,- 136.000,en-meer 136.000,en meer 136.000,elfmeer 136.000,en meer DE TILI Inspraak over 1100 woningen >7’ ondernemer woningbouwvereniging particulier en ondernemer ondernemer particulier en ondernemer particulier en ondernemer particulier en ondernemer particulier De b brengt i «Tosca Stadssc muzikal gomery souri. D Max Rc ken aai Meier (1 rio Cav (baron S Hubert Tom He (Sciarro een nieuwe woonwijk in het westen van Tilburg waar in totaal 8500 woningen worden gebouwd waarvoor de globale opzet inmiddels gereed is na jaren van voorbereiding en inspraak Enkele feiten op een rij: Voor een woonwijk van 8500 woningen maak je niet zo maar even een plan. Vandaar een eerste globale opzet in de vorm van een Ontwikkelingsschets, inmiddels door de gemeenteraad besproken. Volgens die opzet komen er 10 woonbuurten. Voor 3 woonbuurten wordt nu met inspraak het eerste plan gemaakt: een globaal bestemmingsplan voor Huibeven, Langlaar en Gesworen Hoek (en een stukje Heyhoef). In de regel wordt na het globale plan een uitwerkingsplan gemaakt: stratenplan, verkaveling enz. Bij wijze van uitzondering gebeurt dit nu voor één woonbuurt tegelijkertijd, en wel voor de Gesworen Hoek. Wilt u deelnemen aan de inspraak over de Gesworen Hoek, dan kunt U zich tijdens de informatiebijeenkomst opgeven. 75 insprekers kunnen zich opgeven om mee te praten over het plan De Gesworen Hoek. Wie niet inspreekt, wordt toch op de hoogte gehouden. Alle toekomstige bewoners - huurders, kopers en zelfbouwers - krijgen inspraak over de bouwplannen voor hun woningen. Wie kunnen inspreken? Natuurlijk iedereen, die straks in de Gesworen Hoek wil huren, kopen of zelf bouwen. Het aantal insprekers moet echter beperkt blijven tot 75. De samenstelling van de inspraakgroep wordt afgestemd op de verschillende woningtypen. Wie komen in aanmerking voor een kavel of woning in de Gesworen Hoek? 1. Huurders, kopers en particuliere bouwers moeten 3 jaar inwoner van of economisch gebonden aan het Stadsgewest Tilburg zijn. 2. Voorrang wordt gegeven tot een bepaald percentage aan hen, die een goedkopere woningwetwoning achterlaten. Geen woningbouwplannen zonder inspraak Wilt u straks in de Gesworen Hoek een woning huren, een woning kopen of zelf een woning bouwen? Wilt u bovendien samen met de gemeente en de architecten, die straks de huizen ontwerpen, werken aan de totstandkoming van het plan? Wilt u ook üw stem laten horen, als bepaald wordt hoe de Gesworen Hoek er komt uit te zien? Kom dan op dinsdag 4 april a.s. om 20.00 uur naar de Studiozaal van de Stadsschouwburg in Tilburg Daar krijgt u meer te horen over het plan Reeshof, de eerste 1100 woningen in de Gesworen Hoek, de gronduitgifte en de inspraak. Verder worden nog criteria toegepast als man/vrouw, gezinssamenstelling, leeftijd enz.. Vanzelfsprekend moeten insprekers voldoen aan de voorwaarden om voor een woning in de Gesworen Hoek in aanmerking te komen. Gezien het bovenstaande kunnen aan de inspraak deelnemen: mannen of vrouwen uit gezinnen met of zonder kinderen, alleenstaanden, jongeren, bejaarden, mensen die willen huren dan wel kopen, die een grote dan wel een kleine woning willen, die een dure dan wel een goedkope woning willen. Dit alles uiteraard in verhouding tot het aantal te bouwen woningen per type. Inspreken: wanneer, waarover en hoe? 75 insprekers In april, mei en juni: Over wegen, groen, stratenplan en verkaveling Insprekers kunnen echt zelf meedoen: tekenen, maquette samenstellen. 1100 insprekers In augustus en september: Over de bouwplannen voor hun woningen Hierover worden nog afspraken gemaakt door de bouwondernemingen en woningbouwverenigingen. Wilt u zich op 4 april a.s. opgeven als inspreker, noteer in uw agenda dan alvast de volgende data, waarop uw aanwezigheid en inbreng als inspreker worden verwacht: 1118 en 19 april om 20.00 uur; 27 april om 17.00 uur; 17 mei om 20.00 uur; enkele vergaderingen in juni met als afsluiting de vaststelling van het plan op 28 juni om 20.00 uur. Wat weet u nu nog niet? A. Welke ondernemingen en woningbouwverenigingen in de Gesworen Hoek huur- en koopwoningen zullen bouwen. B. Hoe en wanneer straks door bouwondernemingen, woningbouwverenigingen en gemeente de woningen en kavels toegewezen worden. Hierover verschijnen binnenkort nadere mededelingen in deze krant. Ook zult u van tijd tot tijd worden geïnformeerd over de resultaten van de inspraak. Houdt u daarom de komende maanden de Reeshof- advertenties in de gaten!! publicatie van: Gemeente Tilburg, Afdeling Voorlichting Insprekers als zelfbouwer - koper of huurder woningtype: huur huurder rijenwoning: woningwet gestapelde kleine woningen gestapelde woningen: goedkope premie rijenwoningen: goedkope premie woningtype: koop rijenwoningen: beschutte sfeer gestapelde woningen: goedkope premie rijenwoningen: goedkope premie rijenwoningen: dure premie rijenwoningen: vrije sector half vrijstaand woningtype: zelfbouw rijenwoningen: goedkope premie rijenwoningen: vrije sector half vrijstaand schakelbungalows vrijstaand t I LX

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1978 | | pagina 14