X nter^oun Grabs wordt een kledingstuk gereinigd bij een volle kaart elke keer dat u een kledingstuk laat reinigen ontvangt u weer een stempel (be halve bij reklameaanbledlngen). bij inlevering van een volgestem pelde kaart wordt GRATIS KX jumper, trui kolbert of jurk PIANOLA-DAG 1978 kultureel sentrum Het zit nog steeds goed... in de stadsschouwburg. Onvervalst volkstoneel Voorproefje Pianola-dag Henk Three» door Dance Projects in het Kultureel Sentrum Indianen vroeger en nu 3 specialist in beeld en geluid schouwburgring 6tilburg Toneelgroep Wederzijds met toneelstuk over de clean^^rette westermarkt 90 winkelcentrum, Tilburg Noord Kabaret Vangrail met het programma «Diverse Groentes» in het sappige «Als je lacht, dan ben je rijk» Molenberg en Sylvia de Leur in «Hé, kijk mij nou!» «Mobile Operastichting met de geweldige opera «Tosca» van G. Puccini tart 1978 pagina 20 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 23 maart 1978 pagina 21 Wagnerpleln, Zaterdag 8 april 1978 in Tilburg Kleine man, wat nu Vorm van textiel klap /ond laas, ireel zou aan de i ze het Nederlands Grootste Antiekmarkt, 2e paasdag, Stadsschouwburg, Tilburg van 10 -17 uur, 100 standhouders. Openingstijden Kultureel Sentrum 2e paasdag is het drum geopend van hun al- gewone mogelijk dat dit te zien zal zijn. deKoningswei (de Co in to- xest, net rseuena der leiding van Tl kinderkoor onder Hameleers. Nederlandse t op zaterdag 1 :a» van Giacr,m' ;rken zes re kest aan deze is in handen De opera gaat over de beroemde zan geres Tosca, die verliefd is op een schilder. Zij verdenkt die schilder van ontrouw. De schilder wordt gevangen genomen en na allerlei intriges, waarin het hoofd van de politie een belang rijke rol speelt, wordt de man geëkskuteerd. Dit kan Tosca niet Ver werken en zij kiest de dood als oplos sing. stukken tt, Vasco Royston tde en Verder werken mee Het Omroepor kest, Het Nederlands Operakoor on- Thijs Kramer en een jr leiding van Paul Vooruitlopend op de Pianola-dag 1978 op zaterdag 8 april in en rond de Stads schouwburg, zal maart om 20..' pianola-avond 8 april zal al Pianola-dag plaatsvinden certo voor van Dijk. 1 sert, dat avond get Aaron kw zijn. De Tilbv- en de Ti korst, c de pianola! het werk U monstreren. plaats in uur service iola-rollen tijdens de inmarkt op de Oude de Stads- rur). Studio-zaal zowel voor :n. Toegang Stampkoncert Polo de Haas verplaatst Het stampkoncert o.L v. Polo de Haas dat volgens de folder van het Kulturw. Sentrum op maandagmiddag 27 maart in het Kultureel Sentrum plaatsvinden is zowel in datum als plaats veranderd. Het zal nu op dins dag 28 maart in de studio (van de schouwburg) plaatsvinden, om 20.30 uur ’s avonds. De toegang blijft gratis. Deze alledaagse voorwerpen zijn met een pijnlijke nauwkeurigheid uitge beeld; elke plooi, scheur of vlek is weergegeven. Door deze voorwerpen uit ledaagsheid te halen kan dit Toneelgroep «Sater» in de Studio-zaal Donderdag 30 maart a.s. zal de to- -de studio-zaal van u. , ^.«.voovx.wu^burg een voorstelling geven van het stuk «Arbeidstijdver korting». Dit gebeurt in het kader van de door Studium Generale van de ho- —school georganiseerde lezingency- v. uS over «arbeid en gezondheid». De voorstelling in de schouwburg is voor iedere belangstellende toeganke- Konsert door Het Brabants Orkest •v. dirigent Hein Jordans met als __isten Aaron Rosand (viool) en Lu cius Voorhorst (pianola). Tijdens dit konsert vindt de wereld première plaats van het Concerto voor pianola en orkest van komponist Jan van Dijk. Dit werk werd geschreven in opdracht van de minister van CRM. in- Toegangsprijzen: f 12,- en f 9,-. in Plaatsverkoop vanaf 1 april aan de kassa. (20.15 uur). Pianolafeest in de Studio-zaal voor genodigden en belangstellenden. Met mechanische (dans) muziek. Toegang gratis. (22.30 - 01.30 uur). In verband met Pasen zijn de openingstijden op zondag 26 maart (le paasdag) en maan dag 27 maart (2e Paasdag) gewij zigd. Op zondag eerste paasdag is het Kultureel Sentrum de gehele dag gesloten. Op maandag 1 Kultureel Sent 13.00 uur tot 16.30 uur. Modern Jazzkonsert maart zijn er twee konserten in de rie «Moderne jazz in de Stads-, schouwburg»Op twee maart speelde het John Tchicai Kwintet» en op vrij dag 31 maart is er een nachtkonsert vanaf 23.00 uur door het Don Pullen Kwartet. Dit kwartet bestaat uit Don Pullen (piano) Chico Freeman (sax), Freddie Hopkins (bas) en Bobby Battle (drums). Don Pullen is een jonge zwarte pianist uit de USA, die vooral erg populair is in Italië en Frankrijk. Hij speelde in een groep met Charles Mingus en in een groep met Sam Rivers. Met beide groepen 1 hij ook elpees op. Sinds kort is hij erg aktief in de zogenaamde loft ontwikkeling in Amerika. Vorig was hij in Nederland met een groep met o.a. David Murray. Chico Freeman is een zoon van de legendari sche tenorsaxofonist Earl Von Freeman, die vorig jaar voor het eerst buiten Chicago speelde (in Neder land). Freeman is erg aktief in de New-Yorkse jazz-scène. Freddie Hopkins is één van de meest ge vraagde jonge bassisten van New- York. In de serie Jeugdtheater komt op woensdag 29 maart Toneelgroep We derzijds naar de Studio-zaal van de Stadsschouwburg. Om 14.30 uur brengt deze groep het toneelstuk «In dianen». Deze heel bijzondere to- neelproduktie werd vorig jaar tijdens het jeugdtheaterfestival in Twente tc' de beste jeugdtheaterproduktie gel zen. De toegangsprijs is f 2,50. kaartverkoop start woensdag 2'1 en in verband met de Paasvaka het raadzaam om vooraf plaatsen te reserveren. Toneelgroep Wederzijds speelt alleen maar in Noord-Holland. Voor één keer wordt hier een uitzon dering op gemaakt. Daardoor is het Het programma bestaat uit van John Yost (4), Kate Flatt Wellenkamp, Robert North, Roysn Maidoom (3) en Ailsa Berk. Veruit meeste stukken stammen uit 1977 1978. De toegang is gratis. Ruilbeurs van pianc wekelijkse Kruiker Markt tegenover schouwburg. (10.00 - 17 ut Pianola - konkoers in de van de stadsschouwburg Idpremière beginners als gevorderder ;ke «Con- gratis. (14.00 - 17.00 uur). jrkest» van Jan Tijdens het pianola-konkoers is er in tijdens het kon- de foyer van de Studio-zaal een ten- jig toonstelling over mechanische in strumenten m.m.v. onder andere het Nationaal Beiaardmuseum en het Rijksmuseum van Speeldoos tot Pierement. Toegang gratis. (14.00 - 17.00 uur). op donderdag 30 .30 uur een interessante 1 gehouden worden. Op lis hoogtepunt van de de wereldpremière den van het unieke «C >r pianola en or' Dat gebeurt tijde..o ..v. Het Brabants Orkest du geeft en waarin ook de violist Rosand solistisch te horen zal □gelijk dat dit toneelstuk in Tilburg zien zal zijn. De voorstelling gaat over de Indianen van Noord-Amerika. Over het vroegere nomadenbestaan, neelgroep Sater in de ontmoeting met de blanke en de de Stadsschouwburg gevolg daarvan. Ook over de huidige geven van het stuk” «Arbeidstijc situatie van de Indianen in de reser- korting»Dit gebeurt in het kadei Twente tot vaten. Wederzijds wil de werkelijk- de door Studium Generale van luktie geko- heid van de Indianen stellen tegenover geschool georganiseerde lezing De het beeld dat door films en televisie clus over «arbeid en 22 maart overgebracht werd en wordt. De voor- De voorstelling in de ikantie is stelling is geschikt voor de jeugd van 6 tot en met 12 jaar en wordt gespeeld lijk, door Margreet Bernsen, Peter Bos, De te Marian Buijs, Koos Elfering, Judith Hees, Janne Van Reden, Jaap Vooigt en Inger de Vrede. <Les Amies» had behoor- kses, én is het onderwerp BBC’s programma «Dan- imposer Extraordinary», heeft ze gedanst in «Sensitive :n choreografisch pro- lurgse komponist Jan van Dijk filburgse fluitist Lucius Voor- die tijdens de wereldpremière a bespeelt, zullen op 30 maart toelichten en de pianola de- o.l.\ Dit evenement vindt solis Dennehaghe aan de Konings hoeven 63 in Tilburg en is gratis toe gankelijk. Inmiddels wordt het programma voor de Pianola-dag steeds definitiever. Hieronder nog een overzichtje Demonstraties van mechanische is strumenten (orgels, pianola’s, enz.) i.. en rond de Heuvelstraat. Van 16.00 tot 17.00 uur wordt het Stadsbeiaard zo wel met de hand als automatisch be diend door beiaardier Arie Abbenes. (12.00 - 17.00 uur). Op vrijdag 31 maart speelt kabaret- groep «Vangrail» het programma «Di verse groentes» in de Studio-zaal. Ka baret «Vangrail» bestaat uit Cees Rut gers, Jan Elbertse, Ghislaine op de Weegh en Reina Boelens. De teksten zijn voornamelijk van Cees Rutgers, die ook voor de muzikale begeleiding zorgt. De groep ontstond in de zomer van 1974 en behaalde datjaarde eerste prijs op het Cameretten Festival in Delft. «Diverse Groentes» is het derde programma van de groep en wordt jekt met Ger Van Leeuwen. Ruth Silk had haar opleiding «Royal Ballet School», waaraan later ook les gaf, evenals aan 1 «Dance Centre» in Londen. Drie jaar geleden danste ze bij Se- irith Dance Theatre uit Londen. Ze .o vaak te gast bij andere gezel schappen. John Yost kreeg zijn opleiding bij Matt Mattox (zowel klassiek als jazz) en op de Alvin Ailey School in New_York. Hij heeft bij Sephirith Dance Theatre (Londen) en bij Matt Mattox Jazzart Dance Theatre (Parijs) gedanst. Verder heeft hij gedanst en les gege ven in Duitsland, Zwitserland en Spanje. De Nederlandse Operastichting brengt op zaterdag 1 april de opera «Tosca» van Giacomo Puccini in de Stadsschouwburg. Dat gebeurt onder muzikale leiding van Kenneth Mont gomery en in een regie van Lotfi Man- souri. De dékors en kostuums zijn van Max Röthlisberger. Als solisten wer ken aan deze opera mee Johanna Meier (Tosca). Michael Svetlev (Ma rio CavaradosSi), Donald'Mc Intyre (baron Scarpia), Nico Boer (Spoletta), Hubert Waber (Cesare Angelotti), Tom Haenen (koster), Joep Bröcheler (Sciarrone), Wim Huysman (cipier) en Thea van der Putten (herdersjongen). door één van de leden als volgt om schreven «Hoera, ’t bestaat nog hedendaags poëtisch, eigentijds, ar tistiek en muzikaal kabaret. Een avond kijken en luisteren naar Vang rail is als het eten van diverse groentes afwisselend en gezond... Wie persé gekwetst wil worden, zal gekwetst worden. Wie persé geshoc keerd wil worden, kan doodvallen en wie alleen maar liedjes over de inkom- sten-nivellering wil horen kan zijn gift storten op gironummer 334.6401...» Op vrijdagavond 24 maart, om 20.30 uur, brengt «Dance Projects» tourafdeling van Dance Theatre operative) eerf voorstelling met ir taal 12 stukken moderne dans van prominente choreografen. «Mobile Three» brengt drie dansers phirit samen met zeer verschillende ach- js V£ tergronden en ervaringen, die in En geland met sukses hebben samen- I gewerkt. Samen met de diversiteit van cho- I reografie en muziek is er een pro- i gramma ontstaan met een hoge graad I van presentatie en optreden. I De dansers: Ailsa Berk heeft gedanst in Frankrijk, Nederland, Duitsland en Zwitserland, met haar eigen gezel schap en met Geoff Moore’s «Moving Being». Haar ballet «1 lijk veel suks geweest bij L eer - Compo' Verder htv.. Chaos» en in eei voorwerp plotseling als ongewoon en onwerkelijk worden ervaren. Door elk textielvoorwerp in niet-tex- tiele vormen uit te voeren verkrijgt men eigenaardige effekten: hard wordt zacht, soepel en plooibaar wordt stug en onbuigzaam zoals bijvoorbeeld een kussen in keramiek. Verschillende werken hebben ook de basisstruktuur van het weefsel tot on derwerp. Deze kunstvorm komt men in de moderne, onderzoekende kunst vrij vaak tegen. De tentoonstelling, waarin werken van Irene Bakker, Hans Luiken, Eric de Nie, Jolanda Prinsen en Pablo Rueda is in het Kultureel Sentrum Til burg te zien, van 24 maart tot en met 16 april. neel, waarbij hij een kommentaar in- m zang- en dansscènes met al- .v.ivi schlagers uit de jaren dertig. Die revuescènes laten zien hoe kom- mercie en showbiz de alledaagse el- nam lende vertalen en munt slaan uit de ook dromen en illusies die kleine mannen jazz toen en nu koesterden. Het geheel j^j- -tig jaar wordt een grote show, die het midden groej het to- zal houden tussen toneel en musical. Freem. - sc he Zuidelijk Toneel Globe brengt op maandag 27 maart de laatste produktie van zijn toneelseizoen. Het hele gezel schap komt in aktie in het grootsop- gezette toneelspel «Kleine man, wat nu?». Bovendien werden er enkele gastspelers aangetrokken waaronder Jenny Arean. Verder wer vue - girls en een klein or kt produktie mee. De regie is van Jaak van der Velde. De roman «Kleine man, wat nu?» maakte schrijver Hans Fallada aan het begin van de dertiger jaren in één kl wereldberoemd. Aan de voorave.... van het Nazitijdperk liet zij zien wat een vreselijke moeite het de gewone mensen kostte de barre tijden van ekonomische krisis en politieke ver loedering nog enigszins fatsoenlijk te overleven. Miljoenen Volgden de lot gevallen van het jonge echtpaar Pin- neberg, een zachtmoedige jongen uit laste var het witteboordenproletariaat en een lerlei scl weerbaar meisje uit de arbeiders klasse, op hun tocht van de ene huurkazerne naar de andere en van baantje naar baantje, tot de wer keloosheid definitief toeslaat. Tankred Dorst bewerkte veertig later deze geschiedenis voor h_. Textiel kan materiaal zijn waaruit een kunstwerk is gemaakt: een wandkleed of een ruimtelijk objekt. Textiel kan echter ook onderwerp van een kunst werk zijn evenals bijvoorbeeld een landschap of een stilleven dat kan zijn. Dat laatste nu is het geval met de in deze tentoonstelling geëksposeerde werken. Textiel betekent hier bij voorbeeld een gewoon gebruiksvoor werp: een kledingstuk, een handdoek, een kussen enz. toegangsprijs is f3,Kaarsjes zjjn o.a. verkrijgbaar aan de Stads schouwburg. De isn' a—tajd te 30.15 uur. Op woensdag 29 en donderdag 30 maart komt de musical «Hé, kijk mij nounaar Tilburg. Deze musical is in de eerste plaats bedoeld om het pu bliek een plezierig «avondje uit» te be zorgen. Het verhaal is eigenlijk een modern sprookje. Het is geschreven door Leen Valkenier en gebaseerd op de populaire Engelse musical Salad Days». De muziek is van Bert Stoots. Aan deze musical in een regie van Kees Brusse wordt meegewerkt door Sylvia de Leur, Angelique de Boer, Arnica Elsendoom. Myrna van Gilst, Saskia Park, Leny Floor, Henk Mo lenberg, Robert Paul, Hans Otjes, Ro bert Kreis, Cok Henneman, Martin Kafig, John Kuipers en Ken Mont- noir. Het verhaal speelt zich af in het Amsterdam van vandaag. Het gaat over de lotgevallen van Tim en Josje, twee jonge, pas afgestudeerde juris ten. Zij besluiten in een dolle bui om, alvorens een baan in de maatschappij te aanvaarden, eerst een tijdje als or geldraaiers door het leven te gaan. Bij de wederzijdse families, een deurwaardersgezin in Amsterdam en een rijke weduwe in Bloemendaal, e zorgt dit besluit voor grote konstema- Globe komt met het revue-achtige stuk: tie vooralals blökt dat het orgei waarmee de jongelui rondtrekken, de wonderlijke eigenschap bezit, ieder een die er naar luistert in een uitbun dige dansstemming te brengen. Hoewel hierdoor een soms wat sprookjesachtige sfeer ontstaat, geeft de musical in tal van scènes en liedjes een ludieke, maar zeer herkenbare kijk op een aantal facetten van onze hedendaagse samenleving. Beppie Nooy ’s Amsterdams Volkstoneel komt op zondag 2 en maandag 3 april weer met een echt volkstoneelstuk naar Tilburg. Het wordt een flinke portie jeugdsentiment het onvervalste en sappige volkstoneelstuk «Als je lacht, dan ben je rijk» van Herman Bouber. De liedjes en muziek zijn van Louis Davids en Margie Morris. In het stuk zullen weer heel wat vertrouwde figuren herleven uit de rumoerige twintiger jaren. Zij worden uitgebeeld door een dertigtal medewer kenden, waaronder Carry Tefsen, Hetty Blok, Dick Rienstra en Wim Wama. De sfeer van het stuk is te vergelijken met die van «De Jantjes» een liedje een dansje, een lachje en een traan. Een avondje onbekommerd en echt gezellig uit

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1978 | | pagina 21