EUKEN-SHOW Güö I rist KEUKENINFORMATIE CENTRUM UNIEK IN TILBURG LET OP ONZE GRANDIOZE lü OPENINGSAANBIEDING Een van Hollands toparrangeurs over bloemen schikken eurem de tegelhal HURKENS u snel en goedkoop het rijbewijs bezorgt: S DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 23 maart 1978 pagina 13 irt 1978 pagina 12 PE Zeer beperkt aanbod. f 20,- p. m2 42,50 m2 de Brieven van lezers HURKENS begeerde uur! Enkele flatbewoners. i Bezoek vanaf 2e Paasdag t/m zaterdag 1 april Geopend van 10.00 tot 18.00 uur GITAI Tel. 422929 :NS NAAR GEBA Du Barry GEBA Pompadour A ATEN MICRO-BRAUN» GEBA-keukens met 5 jaar garantie GEBA Futuru central heating bv ch Bisschop Zwijsenstraat 64 (hoek Primus v. Gilsstr.) U weet wel het adres voor Helex, en Bell-Fire openhaarden er( var in I acht tkomen. Janssen Dings 474 1e srt. van eijndhoven bouwmaterialen b.v. lovensedijk kanaaldijk 62, tilburg tel. 013-435005 Voor een paar gelukkige mensen Steenbok 1e srt. f 56,- p. m2 10 r- voorrat bij aankoop van een Geba- of Kublonkeuken OVEN EN KOOKPLAAT (f1200,-) GRATIS Sphinx scorza 15 x 15 diverse kleuren f 17,-/m2 Tijdens onze PAASSHOW kens. ratis. apparatuur. tel. 320230. het veel omschreven TECHNISCH KEUKENWONDER bij ons in de showroom Wij zijn met recht exclusief en belist niet duur publikatie Statenlaan tuwgebii r W.v.d.Kr uinbonwgebii Vaart, 015-140 ibied Westland-Zuid, Kruk, 01749 - 47148. 'bied Sion, de heer D. van 140440. soorten mozaïek rradig v.a. Kom in de kas Nederlandse tuinders nodigen u uit Alle prijzen inclusief B.T.W. en vanaf f 500,franco en gelden tot 28.3.1978. Petit Restaurant Grill Stations Herberg Spoorlaan 422 beschikt nu ook over een ruimte waar wij graag uw familiediner zakenlunch vergaderingen enz... verzorgen. Voor inlichtingen en reserveringen: tel. (013) 426202. K A maandag-t.m. vrijdag 7.30 - 18.00 uur zaterdag 8.00 - 16.00 uur (naast de tilburgse houtcentrale) Opvallend wvas dat na die f over de flats aan de St quiz volgt naarstig een begin (maar niet meer dan ederlandse dat werd gemaakt met het verrichten van achterstallig onderhoud en brood- latio- Dat gesprek zou, naast die verreke- :ullen n'n8 van de service-stookkosten, ook nden gaan over het slechte onderhoud van ïlgië, de flatgebouwen door de firma.de Beer land' en het niet of nauwelijks uitvoeren van schoonmaakwerkzaamheden door de firma Coppejans. De direktie van Werkemonde BV deed een toezegging voor een gesprek met de flatkommis- sie na het verschijnen van een pu blikatie over de flats aan de Statenlaan in dit blad. (Saillant?) Uitgebreide korrespondentie, van de zijde van die flatkommissie dan, levert hoegenaamd niet op,, voor zover wij bemerken. vaas kunnen doen. Erg fijn is het, dat bij veel bloemisten tegenwoordig bloemen per stuk te koop zijn en niet altijd meer in bosjes van tienstuks. Dat zijn.» geeft de mensen de gelegenheid zelf rert wordt deze eqn leuk boeketje samen te stellen. i, één van Een echte lievelingsbloem heeft Veld- - "ïboren» huis niet. «Ik ben gek op bolbloemen. Hingen Ook door de geweldig mooie bladen kenhof die eraan zitten.»De bloemen moeten plegen. Door in ieder geval in een schone vaas te- maar ook in rechtkomén. Want algen drogen wel liem keer op op, maar als er weer water in de vaas sulke komt komen ze tot leven en dat gaat ten koste van de bloemen. Zegt Veldhuis tenslotte: «Laten we nu bij verjaardagen eens niet meer zo sno bistisch dóén door allerlei bloemstuk ken te laten bezorgen. Zelf een boeket I meenemen is veel aangenamer en ple zieriger, als je met zo’n leuke bos bol bloemen komt, boek je het driedubbele sukses.» «Ik vraag me af waarom de Nederlandse huisvrouw zo slordig omspringt met bloemen. Met niet al teveel moeite is er iets moois en leuks van te maken en dat levert komplimentjes op van bezoekers. Het is daarom aan te raden een eenvoudige kursus bloemschikken te volgen, als dat in de buurt kan. Misschien zijn wij Nederlanders wel verwend, omdat er altijd zo ontzettend veel bloemen Temidden van de kleurrijke omgeving die de Westfriese flora oplevt verzuchting geslaakt door de 48-jarige Cock Veldhuis uit Hillegom, Nederlands toparrangeurs. Als man die min of meer «tussen de tulpen is gebe kwam hij na zijn tuinbouwopleiding tussen de bolbloemen en de tentoonstel!1 terecht. Zijn eerste inzending verzorgde hij in Lisse, daarna gaf hij op Keukt demonstraties aan partikulieren hoe men zelf bloemsierkunst kan plegen, heel Europa is hij nu bekend als een typische bloembollenarrangeur, m de Verenigde Staten heeft hij tweemaal zes weken gewerkt. Waarbij h« keer is gebleken, dat Nederland uniek is op het gebied van arrangeurs, zi specialisten vind je niet in het buitenland. sluizen geïnstalleerd, het publiek geleid irbinnen d.m.v. een i - magnetisch veld gestolen ~n opgespoord kunnen worden. jveren dergelijke ap- n geen bezwaar op voor de ge- ïid. Dat geldt niet zonder meer .e mensen bij wie de hartslag op „'houden wordt door een zgn. pacemaker, een apparaat dat aan het hart zo nodig kleine electrische prik kels Het is nl. gebleken, dat in sommige van dergelijke sluizen pacemakers zo danig beïnvloed kunnen worden, dat de pacemakerwerking niet meer vol doende is om het hart van de patiënt op de juiste wijze te stimuleren. In afwachting van een nader onder zoek raadt de Werkgroep Hartstimu- latie - in overleg met het ministerie van Volksgezondheid en Milieuhygiëne en met de Nederlandse Hartstichting - alle dragers van hartstimulatoren aan: deze sluizen niét te betreden. De Werkgroep verzoekt tevens de direc ties van bedrijven, waar bedoelde sluizen zijn aangebracht, zorg te dra gen voor in het oog vallende waar schuwingen en een omleiding voor pa- cemakerpatiënten Zonodig kan overleg worden gezocht met de secretaris van de Werkgroep Hartstimulatie, tel.: 071-147 222 (Leiden). Dick Janssen Nederlandse kandidaat voor Internationale Popkwis De 22-jarige verpleegkundige Dick Janssen uit Deventer is de Neder landse kandidaat voor de internatio nale Popkwis (European Music Game) van de Europese Radio Unie, die vrij dag 28 april voor de eerste keer in b derland wordt gehouden en wel AVRO-studio I in Hilver sator is de NOS-radio. De Nederlandse kandidaat Dick Jans sen werd gisteren in Hilversum lekteerd in de Nederlandse voorrot voor de kwis, waaraan elf gegadigden deelnamen, die op hun beurt weer uit 150 popkenners- en liefhebbers waren gekozen, die zich bij de NOS-radio voor deelname aan de kwis hadden op opgegeven. te Op de derde halfjaarlijkse Interns nale Popkwis in Hilversum zulltn kandidaten uit acht Europese landt tegen elkaar uitkomen, nl. uit Belt Denemarken, Engeland, Nederland, Noorwegen, Spanje, West-Duitsland en Zweden. Bij de kwis gaat het om vragen over popmuziek van 1955 tot heden> waarvan de meeste worden voorzien van een muzikale illustratie. De vragen worden opgesteld door de gezamenlijke popspecialisten van de radio-omroepen van de acht deelne mende landen. Voor Nederland is dat Willem van Beusekom. De derde Internationale Popkwis in Hilversum zal worden gepresenteerd door de Engelsman Tim Rice, één van de auteurs van de rock-opera «Jesus Christ Superstar». Na de quiz volgt een jxjpkoncert door een Nee popgroep. -‘-taft Fists aan de Statenlaan lvii vu «cl in ïfsum. Organi- Wat is er aan de hand met de service- stookkostenverrekening van de flats aan de Statenlaan die eigendom zijn gese- van Werkemonde BV in Rotterdam? ronde Sedert twee jaren hebben de bewoners i._j daarover geen enkel bericht ontvan gen. De mensen van de flatkommissie wachten al geruime tijd op bericht omtrent een te voeren open gesprek met de direktie van Werkemonde BV. Castagno plavuizen 20 x 20, bruin, 1e srt. van f 38,50 m2 voor f 32,50 m2 bloemen en potplanten, die de tuinbouw onder glas voortbrengt. Ze zullen gewaar worden van de revolu tionaire, technische ontwikkeling, die in de glazen werkplaatsen van de tuinders heeft plaatsgevonden. De Nederlandse tuinders leveren niet slechts aan de Nederlandse con sument. Ook elders in Europa kan de huisvrouw vrijwel het jaar rond pro- dukten van hoge kwaliteit kopen, die uit Nederlandse kassen afkomstig zijn. Op de Nederlandse veilingen werd in 1977 voorf. 1980,- miljoen aan groente en fruit omgezet. Van de bloemen, die in Duitse winkels worden verkocht, is ongeveer 80 afkomstig uit de Ne derlandse tuinbouwgebieden. Deze twee willekeurig gekozen cijfers duiden op het economische belang van deze bedrijfstak. Op de open dag zul len de tuinders graag toelichten wat er allemaal komt kijken om zulke resul taten te behalen. Info Landelijk Secretariaat Kom in de kas, de heer J. Kester, 01740 - 27241. Tuinbol heer Tuinl Kom in de kas Onder dit motto wordt op zaterdag 8 april 1978 in alle Neder landse tuinbouwgebieden een open dag gehouden. Naar verhouding zijn steeds minder mensen direkt betrokken bij de land bouw in het algemeen en de tuinbouw in het bijzonder. Steeds minder mensen hebben dan ook kennis van wat zich in deze bedrijfstak afspeelt. Toch is de goede gang van zaken in de glastuin bouw mede afhankelijk van de goodwill van deze medeburgers. 4 Redenen waarom rijschool 60 Minuten rijles per i Altijd dezelfde gediph meerde instrukteur 's Avonds theorieles bij u in de buurt Zeer hoog percentage ge slaagde cursisten Speciale Tijdelijke Aanbieding: 1De eerste 5 rijlessen voor fl. 99.75 of 2. 12 Rijlessen plus 8 theorie lessen plus 1x examengeld totaal slechts fl. 499.-!!! (Eventueel te betalen in 3 termijnen) Bel voor meer informatie uw instrukteur: FRANK VAN HALTEREN Koebergstraat 76 Tilburg L Telefoon 013- 550968 bruiken dat zp uit een moderne mengkraan komt. Dat moet eerst tot rust komen, anders zit er teveel zuurstof in. Een «tik» in het water is erg goed, bijvoorbeeld een beetje up- drank. Dat verlengt de cyclus van de bloemen door het koolzuur. Ook zijn goede groeimiddelen te koop waar in alles inzit.» PER STUK TE KOOP Maar, zegt Veldhuis, zet de bloemen in ieder geval neer op een plekje in de kamer waar een bloemenarrangement kan staan, niet zo maar weggedrukt op de televisie. Het hoort ergens op t staan dat weinig of geen aandacht trekt en een harmonie vormt met de bloemen. In elke kamer is wel zo’n plek te vinden. En je hebt echt niet zoveel nodig om toch een leuk effekt te bereiken. Veldhuis denkt dan bijvoor beeld aan een moderne glasvaas, op gevuld met grove kiezel en daarin een mooie tak en wat narcissen. Heel han dig om mee te werken is ook het kunstmos, de bloemen die daarin staan zijn net zo lang houdbaar als op water. Bij het schikken moet er altijd aan worden gedacht dat de bloemen je aankijken. Voor amateurs is het zoge naamde «natuurlijk schikken» het makkelijkst. Daarbij laat men de bloem staan zoals hij buiten groeit. Dus als een tulp met zijn steel naar rechts wijst, moet hij dat ook in de De tuinders openden in de afgelopen jaren al vaker de deuren van hun kas sen voor het publiek, maar dit jaar ge beurt dat overal op dezelfde datum. In de tuinbouwgebieden Aalsmeer, Groningen, Bleiswijk, Zuid-Oost Drenthe, Limburg, Sion, Westland- Zuid, Friesland, Utrecht en Voorne- Putten kan eenieder dan binnenstap pen in de kassen. De bezoekers het zullen er vast weer vele duizenden zijn, net als voorgaande open dagen kunnen dan kennis nemen van de rijke verscheidenheid aan groente, BLOEMEN KOPEN EN DAN... Voor de Westfriese flora in Boven karspel ontwierp Veldhuis een Franse tuin met een oppervlak van maar liefst 4.200 vierkante meter. Kompleet met een kasteelmuur, een bloemenfontein en een kas met prieel. Hieraan kan hij zijn hart ophalen. «Ik heb een dienende taak ten behoeve van de kwekers uit Noord-Holland die hun bolbloemen inzenden voor de wed strijd. Daarmee kun je ontzettend fijn spelen. Want bloemen zijn zo neutraal, dat, als je ergens mee kunt spelen, het wel bloemen zijn. Het ma teriaal is bijzonder mooi, als het be taald moest worden zou het nooit luk ken. Er zijn bijvoorbeeld zo rond de honderdduizend speciaal gebroeide tulpen in verwerkt. Die kosten wel rond de daalder per stuk. Dat spelen met bloemen, zo vindt Veldhuis, kan ook de huisvrouw doen. Als men zich maar niet al teyeel ge bonden voelt aan voorschriften. Vroeger was het bijvoorbeeld zo, dat als je een boeketje bloemen maakte, het er wel zeven of negen mochten zijn, maar nooit een even aantal. In de moderne opvattingen trekt men zich daar echter niets meer van aan. Wat moet je nou doen als je een bos bloemen hebt gekocht en je komt er mee thuis? «Dé bloemen moetje in het inpakpapier laten. Het onderste stuk papier scheutje eraf en met een scherp mesje (dat Scherpe is erg belangrijk) snijd je de stelen schuin af. Dan in het water en een half uur op een koele plaats. Daarna kun je ze pas gaan schikken. Het touwtje kun je er dan eerst rustig om laten zitten, dat bindt de stelen echt niet af.» Bij tulpen moet erop worden gelet, dat ze bij het kopen niet te «rauw» zijn, de kleur moet al zichtbaar zijn. Anders verpieteren ze in de vaas. Dat doen tulpen ook als ze met narcissen in een vaas worden gezet. Moet er nog iets speciaals in het water? «Het best zou zijn om water te gebruiken, dat eerst gekookt is en daarna afgekoeld. Water zo uit de kraan is te hard voor de bloemen. Ook moetje nooit water ge- Winkelcontrolen pacemakerdragers Ter bestrijding van winkeldiefstallen zijn en worden voornamelijk in groot - winkelbedrijven sluizen geïnstalleerd, waardoorheen I wordt, en waarbii nodige reparaties. elec!ro '2 - We zouden bijna zeggen dat «langs goederen opgespoor deze onsympatieke weg» of moeten In het algemeen lew we zeggen «slechte reklame» in dit paraten blad wél reaktie volgt van de zijde van zondheic Werkemonde BV uit Rotterdamvoor die Hopende dat de flatkommissie bij alle gang gene bewoners eens zullen navragen over pacemake een weigering van betaling van ser vice-stookkosten danken wij u voorde plaatsruimte. zo m afgeeft. is nl. gebleker dergelijke sluiz eten!

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1978 | | pagina 13