DE KOERIER er Wat gaat gebeuren met ziekenhuisterrein SPARIDANS~LOOS «Leven op aarde» J KI Reünie Jeugdklub Heuka 121/2 jarige bestaan uari 1978 pagina 20 WEEKBLAD VOOR HET HART VAN BRABANT Oplage 69.600 ex. Verschijnt in geheel Tilburg - Goirle - Riel - Loon op Zand - Udenhout - Berkel Enschot - Oisterwijk - Moergestel en H i I varen beek. I Buurtraad Armhoefse Akkers wil zelf bestemmingsplan gaan voorbereiden (3 km van Oisterwijk) Op zaterdag en zondag 11 en 12 februari Telkens van 13.00 - 17.00 uur Vastenaktie 1978 moet in ons dekenaat twee ton opleveren 0? Om Derde Wereld te helpen 3,88 4,20 tHOUDEN holieken. iden; als BEVERWIJK X»«OöOO«WO< fabriek Renoveer en isoleer voor eens en altijd Jules Verneweg 5 tel. 426041 - 426042 INTERIEURVERZORGING Voorbereiding samen met deskundige instanties Bebouwing nog te gebruiken? Donderdag 9 februari 1978 21e jaargang nr. 1051 3,69 3,69 1,79 2,64 2,64 5,20 1,79 Ook zonder recept. Gratis oogonderzoek. GROOTSTE ANTIEKBEURS VAN NOORD- BRABANT IN DE SPORTHAL TE HAAREN tener mak hetl ook Vanwej deze best een j stemt in i vat 17.58. ïrxcstraat 19. ivelring 124. Gijzen - Optiek Koestraat 138, Tilburg Tel. 425197 -Ipen en in Inde /an de mee CENTRUM VOOR BETER WONEN meelstraat 31-33-35 paterstraat 39 tel. 013-421513/433860 tllbürg Lift aanwezig Eigen parkeergelegenheid 20 KORTING OP UW MONTUUR (Tot max. van f 20,-) UITGAVE DE TILBURGSE KOERIER B.V. Dl'R. J.H. G. DE BEER REDAKTIE EN ADMINISTRATIE N.S. PLEIN 14 - TILBURG TELEFOON 013-430783 - POSTGIRO 1126745 voor rakter meer oa Parkeerprobleem De parkeeroverlast is met de jaren steeds zwaarder gaan drukken op de Rechtstreekse verkoop af worden op maat gemaakt dubbele dichting tegen tocht vragen geen onderhoud ingren- Wool- gezegd, besprekin Terrein Mutsaerts Gasthuisring voor bijna 2V2 miljoen naar gemeente - het ioogt de 1 daar is eten. D A T S U DENISSEN jk wordt dit jaar de Vas- c gevoerd onder het motto «Le- aarde.» n we dat voor elkaar mogelijk 1,46 1,75 2,06 0,87 H 0,87 1,15 BEGRAFENISONDERNEMING DENISSEN Tel. 425525 b.g.g. 433370 LET OP HET JUISTE ADRES WILHELMINAPARK 127 l opgeknapt. Dus als je be ing hebt voor de reünie geef je mop bij de heerH.v.d. Linde, Broekhovenseweg 48. Tel. 43.67.11. Dobbelsteen, Koopvaar- Tel. 42.1" ans, Cler Hem Landelijl tenaktie ge’ ven op a Laten maken. Bij 'n overlijden in uw familie, zowel 's nachts als overdag belt u eerst ons, wij nemen al de zor gen, betreffende de begrafenis of eventueel crematie van u over grootte van het is zodanig, dat riangen van de ge- tellen We doen dat samen: kathe gereformeerden en hervor broeders verbonden met de in zijn klaar-staan voor de Elke parochie, elke kerk, elke wijk is anders van samenstelling. Vandaar dat de manier van aktie- voering overal verschillend zal zijn Maar aktie zal er zijn! ;bon voor ’n boeket of t.w.v. f mbare Bibliotheek, Ki itrum Ad Bertens, Rir schikbaar stellen van gemeentelijk onderzoekmateriaal en van de hulp van gemeentelijke onderzoekers. Gaat het gemeentebestuur met dit voor stel akkoord dan kunnen ook andere buurtraden eenzelfde procedure voor stellen, wat dan niet zo maar kan wor den afgewezen. I I I Hulp aan Derde V Met die 2 ton v doen; de katholic Wereld i willen we veel gaan ■lièke arbeidersbewe- over acht dagen wordt op het adres Jan buurt en heeft de leefbaarheid ernstig aangetast. De bewoners hebben dit tot nu toe lijdzaam over zich heen laten komen, omdat men begrip had voor de maatschappelijke functie die het ziekenhuis uitoefent en omdat men, vooral de laatste jaren begreep, dat de overlast nog maar een kwestie van ja ren zou zijn. Dit heeft echter met zich meegebracht, dat de bewonérs zich zeer betrokken zijn gaan voelen bij de toekomstige bestemming van het ter rein. A.S. MOEDERS Baby-Home Beutler heeft voor uw liefste, alleen 't allerbeste. Baby - Home Beutler heeft een geweldige kollektie kinderwagens, meubeltjes, en natuurlijk nog heel veel andere artikelen, zoals boxen, kin derstoelen en wandelwagens. Het is beslist de moeite waard dit alles vrijblijvend te komen zien. Ons ad vies SERVICE - KWALITEIT en de voordeligste prijs Graag tot ziens bij Baby - Home Beutler, Wil lem II - straat 88 - 90, Tilburg. En mocht u zelf tot persoonlijke aktie willen overgaan: biedt dan uw zelf aan om daadwerkelijk mee te helpen in uw parochie. Of begin met een storting op giro 25.92.084 tnv. Penningmeester Vastenaktie te Goirle. PROTESTANTSE BEGRAFENISONDERNEMING TIJDELIJK: Tel. 425525 b.g.g. 433370 Dit is een nieuwe procedure. De ge noemde betrokkenen zijn tezamen competent genoeg om een sluitend voorontwerp te maken) maar het is natuurlijk wel een precedent. Aan het gemeentebestuur is verzocht te willen beslissen óf het met deze procedure wil meewerken, onder meer door be- isterrein ndat het otste te ie ring- ictuur- Zoals gezegd, ezien de ge- og iets noemde besprekingen heeft een be- mde stemming van het hele gebied grote niet haast, en het is daarom, dat het belang i de van de wijk, maar ook van een veel ien be- groter deel van dit oostelijk stads- juwing gedeelte, direct gemoeid is met wat ihuis daar gaat gebeuren. Oorspronkelijke bedoeling Niettemin is het ziekenhuis* in zoverre iets bijzonders, omcai hier gaat om het tot dusver grootet' reconstrueren gebied binnen de banen volgens het Struc*' plan Oude Stad. Daar komt nog bij, wat in het verzoekschrijven aar gemeente door de buurtraad i wordt vermeld, maar wat zeker in overwegingen zal moeten worde trokken. Zoals de verdere beboi van de omgeving van het zieken! uitwijst, was dit gebied oorspronkelijk bedoeld als een parkachtig stads gedeelte, waarbij het ziekenhuis terrein dan ook als groenvoorziening was ingetekend. Dat is allemaal lang geleden, en intussen is er veel ge beurd, wat deze doelstelling voor een groot deel frustreerde. Het ziekenhuis kreeg een veel zwaardere funktie in dv wijk dan bij de aanleg was voorzien. Geen mens kon toen verwachten, dat speciaal de parkeersituatie zo totaal uit de hand zou lopen, dat de omlig gende straten eigenlijk alleen nog maar parkeerterrein zouden kunnen zijn voor bezoekers en patiënten van heinde en verre. Voorts werd de be bouwing van het ziekenhuisterrein veel uitgebreider dan vroeger was irzien, zodat van het parkachtig ka- van de ziekenhuistuin weinig iverbleef. Aan de gemeente Tilburg is door tus senkomst van een makelaarskantoor namens de eigenaresse, A. en N. Mut saerts Wollenstoffenfabrieken B.V., gevestigd te Tilburg te koop aangebo den, het tussen Gasthuisring, Philip Vingboonsstraat, Pironstraat en Corn, de Vriendtstraat gelegen fabrieks complex, omvattende: Het intensief gebouwde complex is gelegen in het bestemmingsplan «De Soey» en heeft daarin de bestemming Handel en Nijverheid, uitgezonderd inrichtingen ten behoeve van de de tailhandel; in het structuurplan Oude Stad is de bestemming «hoofdbe stemming bedrijven» (grote schaal). de fabrieksgebouwen met kanto ren, C.V. airconditioning, liften, stoomketels, sprinklerinstallatie en erf, gelegen aan de Gasthuisring nr. 7, kadastraal bekend gemeente Tilburg, /ormden; als sectie Nnrs. 12511,9733 en 14421. De de ene Heer totale oppervlakte bedraagt 16.832 zander. m2. gingen steunen in Chili; een ge- moenschapsboerderij in Zambia uit- uvdwen tot een coöperatie; de ge zondheidszorg in Sri Lanka stevig aanpakken; in Haiti een drooghanger bouwen voor tabak en een huis- houdcentrum subsidiëren; in Chili is een drukpers gestolen die nodig is voor de volksontwikkeling: ze krijgen van ons een nieuwe; in Kenya gaan we werken aan de opleiding van inlandse onderwijzers en in Oeganda aan de meisjes- en vrouwenbeweging; in Ma- -- .JOen de werkende jonge ren een ondersteunende duw in de rug; centraal India krijgt een ontmoetings centrum waar allerlei vorming en ïheersing. ontspanning geboden kan worden; in in daden Zaire worden 60 eenvoudige bruggen gebouwd; in Peru helpen we bij de landbouw en veeteelt en in Indonesië bij de coördinatie van de medische zorg. Een mens is ziel en lichaam, een twee-eenheid de een kan niet zonder meet de ander, samen maken zij de mens, bouv Zo horen ook woord en daad bij el kaar; woorden bezielen, maar zonder daden zijn het holle frasen «Niet ieder die bidt «Heer, Heer,» zal bin nengaan in het rijk der hemelen, maar hij die de wil doet van Mijn Va der» De vastentijd, de 40-daagse voorbereiding op sterven en verrijzen werken aan van onze Heer Jezus Christus, is van onderwijzer: oudsher zo’n tijd van daden geweest, meisjes- en vrot Hoe kan het ook anders wanneer je dagascar krijger Zijn grote daden viert. ren een onder Elke tijd vult die daden in. De gene- centraal Indi; ratie voor ons zocht het in daden van zelfverloochening en zelfbel Onze tijd zoekt het meer i voor de ander een daadwerkelijke inzet voor de mens in nood. Zo was Vastenaktie 1977 in het de kenaat Tilburg-Goirle een grote daad van ruim 181-duizend gulden. Ook in 1978 willen we proberen de En zo gaat Tilburg-Goirle deze vele kleine daden van talloze giften in vasten de hele wereld rond met daden ons dekenaat te maken tot één grote van christelijke solidariteit en naas- daad: vastenaktie 1978 moet 2 ton gaan tenliefde. Dat is niet iets om groot over opleveren! Dat kan gemakkelijk, want te doen, maar met daden Hem volgen ook in 1977 stegen wij met 16,2 die voor ons Mies over had, zelfs zijn t.o.z. van 1976. eigen bloed. terwijl thans ook onderhandelingen over de verwerving van het aar zende fabriekscomplex (firma Meer terreinen tex) gaande zijn. In de directe omgeving heeft de ge- e ligging, vorm en meente eerder gedeelten van het nabij«^rhavige comj gelegenfabrieksterreinvan de voorma- WIJ ?.m lige wollenstoffenfabriek Swagema- me5n e vei *8 kers-Caesar in eigendom verkregen, achte" van de voordoet om dit krijgen, gebruik Inmiddels is i gezet naar de met name ooi Vingbonsstraat gelegen constructief zeer derkelderde bebouwing i lige twijnerij). B en W zijn op de aanbieding inge gaan, waarbij zij er in zijn geslaagd overeenstemming te bereiken omtrent de aankoop voor de naar ons oordeel aanvaardbare koopprijs van 2.300.000,Het complex zal 4 maanden na de datum van eigen domsoverdracht vrij van huur kunnen worden aanvaard. Op vrijdag 25 februari nodigt de jeugdklub Heuka alle oud-leden uit om naar de reünie te komen op de Heuka- zolder in de Tivolistraat. De oud-leden mogen een introduce meebrengen. De feestelijke bijeen komst begint om 8 uur. Je kunt dan zien hoe de Heuka uitgegroeid is tot een grote vereniging waarin de ouders ook een belangrijke rol spelen. Zo zijn er enkele ouders al maanden lang bezig geweest om de Heuka - zol der op te knappen. En het resultaat is geweldig, de wan den zijn bekleed, de kinderboerderij is helemaal - langstellir dan ever Broekhc Mevr, v dijstraat 32. Mevr. Heijmans Leo Larners, E. Verzamelaars Ve^mging Tilburg INTERNATIONALE VERZAMELAARSBEURS EN TENTOONSTELLING Postzegels, briefkaarten, munten, etc., etc. ZONDAG 12 februari Restaurant Strandbad Beekse Bergen. Zaal open: 10.00 tot 17.00 uur Gratis busvervoer v.a. klokkentoren naast station 9.00 - 10.00 - 11.00 uur enz. Op 18 februari, zaterdag Pieterszoon Coenstraat 75 het informatie buurtcentrum van de Stichting Buurtraad Armhoefse Akkers geopend, wat met enige feestelijkheid zal plaatsvinden. De buurtraad heeft burgemeester Letschert verzocht de opening te willen verrichten. Voor belangstellenden, met name de buurtbewoners zal tussen 14-18 uur open huis worden gehouden. Bij die gelegenheid zal zeker ter sprake komen het initiatief van de Buurtraad om op een nieuwe manier te komen tot het opstellen van een bestemmingsplan voor het terrein van het St.-Elizabethziekenhuis. Deze kwestie heeft na melijk haast, omdat bij het verhuizen van het ziekenhuis een groot gebied vrijkomt, en de omwonenden en buurtgenoten natuurlijk niet onverschil lig staan tegenover datgene wat er dan gaat komen. Het bestuur van het R.K. Gasthuis wil uiteraard dit gebied zo lucratief mogelijk van de hand doen, en naar verluidt zijn daarover dan ook met diverse gegadig den al onderhandelingen gaande. Het gevaar bestaatnu, dat in het kader van deze besprekingen beslissingen worden voorbereid, die de meTfi"^ toekomstige eignaars misschien niet in elk opzich't zullen vergelijken met komen8(jc de belangen van de omwonenden. Daarom moet tijdig worden vastgesteld, vraae wat er wel en wat er niet zal mogen, en tevens welk gedeelte van het terrein zal moeten worden gereserveerd voor openbaar gebruik, in overeenstem ming met het verlangen van de buurtgenoten. KREMERS ALUMINIUM RAMEN EN DEUREN enkele of dubbele beglazing (10 j. gar.) eigen vakkundige montageteams ook levering af fabriek zonder montage raadpleeg ons vrijblijvend bij u thuis zege het haastige karakter van stemmingen heeft de buurtraad plan ontworpen, waarin een be- imingsplan zal worden voorbereid i overleg met de Vakgroep Sociologie in de Ruimtelijke Ordening van de Hogeschool, de Bond van Nederlandse Architecten Kring Midden Brabant, het Provinciaal Opbouworgaan Noord Brabant en het S.C.O.T. Door een uit deze deelnemers te vormen project groep zal een voorontwerpbestem- mingsplan worden opgesteld, waarbij de buurtraad Armhoefse Akkers de belangen van de omwonenden en van de toekomstige bewoners en de genoemde instellingen voornamelijk het stedelijk belang van het te bestemmen gebied zullen benadrukken. De cirkeïfoto van deze week werd gemaakt vrijdag 11, tijdens het ouden-van-dagen-Carnaval in de Stadsschouwburg. De omcirkelde figuur kan aan ons bureau de volgende prijzen athalen: f 10,van de Tilburgse Koerier; een waardebon van f 5,van Gijzen Optiek, Koestraat; ’n waardebon voor de slinger echte Tilburgse boerenworst van P.v. Amelsvoort Snacks BV, L. Kanaaldijk 135; waardebon saunabad van Studio Sylphide, Goirkestraat4 broodjes Jantje van Broodje Jantje, Ns-plein; waardebon voor ’n boeket of t.w.v. f 7,50 van Bloemensalon Flamingo, Hasseltstraat; waardebon voor een jaarabonnement van de Openbare Bibliotheek, Koningsplein; waardebon voor een ijstaart voor 12 personen van ijs- en diepvriesproduktenafhaalcentrum Ad Bertens, Ringbaan Oost; een cadeaubon van f5,van Boetiek Den Uil, Antonius- straat; een waardebon voor een zonnebad van het Zonnehuis, Ijzerstraat 5; een waardebon van f 10,van Vermaris Hypotheken b.v., Auteurslaan 108. De winnaar van verleden week, Peter Horvers, Daendelstr. 48, Tilburg, heeft zijn prijzen inmiddels afgehaald. (Foto; Van Aarle) Burg. Jansenstraat 52-56 (Bij Burgemeester v.d. Mortelpleln) Tilburg Telefoon 013-683911 'W Denkcursiefje Vasten meer dan minder eten 't Is eigenlijk erg jammer dat veel christenen bij het woord vasten vooral denken aan minder eten. Voor en kelen onder ons is minder eten een goede zaak, maar de meeste mensen zouden goed en verstandig moeten eten, want dat hebben ze gewoon no dig. Nee, het vasten zoals dat in het evan gelie door Jezus getoond wordt, heeft op de eerste plaats iets te maken met stilte en inkeer, met luisteren naar de God van mijn leven. In die stilte kan het tot een uitwisseling komen met de persoonlijke God, die mijn leven draagt. We weten niet precies wie Hij da' bs XJe i ontdekt opnieuw de waarden die zijn gelegenheid die zich leven echt de moeite waard maken lit object in handen te nefde en vertrouwen, eerbied en vrij- n te maken. heid ee" °nderzoek >n gang Gelukkig beseffen steeds meer chris- gebruiksmogelijkheden, tenen dat geloven alles met leven te ik van de aan de Philips magen heeft, met alle aspecten van hoek Gasthuisring het leven en ze zetten daar dan goede en on- ook v(d vuur en overtuiging voor jn (de voorma- met kun heste krachten. Maar soms heeft het wel iets weg van ongeduldig enkele stokpaardjes berijden, van een jacht op snelle succesjes, in het jagend tempo waartoe mensen elkaar opdrij ven. Vasten in de zin van het evangelie be tekent meer diepte geven aan goede dat er al is. Dat verht kwaliteit van ons bestaan, en meer voor nodig dan minder t Daarom is de procedure zoals de buurtraad heeft ontwikkeld misschien toch nog niet zo ongeschikt. De ge meente zou altijd kunnen afwachten, wat er uit de bus komt, en dat zij in elk geval een voorbereidingsbesluit zou uio nemen om in elk geval ongewenste ont- je wikkelingen tegen te gaan. Dit laatste zou al op zeer korte termijn moeten gebeuren, maar het lijkt, dat daar toch moeilijk bezwaren tegen kunnen wor den aangevoerd. Nu het zeker is, dat het terrein bin nen vier jaar vrij komt, en nu, zoals gezegd al besprekingen gaande zijn jren, die gezind zijn het vrij- ie terrein over te nemen, moet de vraag worden gesteld of van de oor spronkelijke opzet nog iets is te hand haven c.q. te herstellen. Het is niet te denken, dat op dat terrein een instel ling zal komen, dat een evengroot par keerprobleem zal opleveren als het ziekenhuis nu doet, dus in zoverre zal elke verandering wel een verbetering zijn. Maar een vestiging van instel lingen, die hoogbouw vereisen of die een sterke concentratie van kan toorpersoneel zou betekenen, om maar een paar losse voorbeelden te noemen, zou deze verbetering weer voor een groot deel te niet doen, en van de oorspronkelijke bedoeling al even weinig overlaten als de laatste ontwik kelingen van het ziekenhuis hebben gedaan. Snel hanc Zoals noemde mmin ..aast, e.. van de v groter deel van dit oostelijk gedeelte, direct gemoeid is m

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1978 | | pagina 1