r. -ALZON- Wrangler en plafond «Spelen» met hout op wand 2orginele M.C.C. Hart van Brabant heeft eigen terrein ALLEEN VRIJDAG EN ZATERDAG 54 SPIJKERBROEKEN SPIJKERBROEKEN 2oRGINELE IT De echte western laars «Union of Free Missionaries» nu ook aktief in Nederland vrijdag \koopavonl* i tot9“uï Woensdag 18 januari 1978 pagina 9 DE TILBURGSE KOERIER iri 1978 pagina 8 Door veel zelf te doen 4 ijk ie nadt SI DANSSUKSESSEN uze mtr. Piet Kerkhof zegt: ier ere ihip 80 140 180 200 en dt in ‘t! ZONWERINGEN BV Voor prijsbewuste mensen. SHOWROOM Kapelstraat 93 - Tel. 013-434423 Prijs 42.- 94^- 97.- Strak in de broek Soepel in de laars gauw __i kan edenen )lossing ALUMINIUM ZONWERING v RECHTSTREEKS VANAF DE FABRIEK Lage Ham Dongen tei. 01623-13645. Geopend: dagelijks van 9 6 uur vrijdag koopavond tot 9 uur zaterdag van 9 - 5 uur MISSIONARISSEN», nees, Het gaal ■>roject ■ers en dominees direct geleverd, zodat de van de betrokken zendeling of missiona- of missie blijk vaar nn kant va, als dat droge c nawrij weg (diel gews tijd r In alle maten. DUS TWEE MERKBROEKEN VOOR J HALEN BETALEN RUE MISSIONA- is daarom dat dit Enkele prijsvoorbeelden: Breedte Hoogte 100 140 150 140 op etu i bekleder bedoeld zijn er naast wel andere t Echt leren laars, Corean Style. Maten 40-45. Winkelprijs 100,- Piet Kerkhofprijs i Gewoon een kwestie van plakken De honderdduizenden doe-het-zelvers in Nederland, nog nauwelijks bang om zich kgebied dan ook te wagen, werken toch het meest en met de minste iet zal misgaan met hout. Timmeren lijkt immers veel makkelijker .voorbeeld metselen, solderen, lassen, tegelzetten of noem maar op. iaarom opmerkelijk dat één houtprodukt eigenlijk nooit het vertrouwen van de amateur gewonnen heeftfineerHet valt niet te ontkennen dat fineer hout is, al is het dan een erg dun laagje. Het opent mogelijkheden om de allerfraaiste houtsoorten, die in massieve vorm onbetaalbaar zouden zijn, in dhz-klussen te verwerken. Maar de doe-het-zelver is er een beetje bang van. In alle maten. MV DUS TWEE MERKBROEKEN VOOR er nog zetten. Alles bij elkaar is Fikszo fineer voor wand- en plafondbekleding, dat in Ne derland door de Fa. Van Zoest in Lek- kerkerk in de handel wordt gebracht, een nieuwe manier om grote vlakken n" een uiterst dekoratieve manier te ;nHoewel het materiaal niet is 1 om bijv, meubels te fineren, zijn er naast plafond en wand toch nog wel andere toepassingen te bedenken: achterwanden van kasten, ook deuren (indien de zijkanten met een houten of aluminium profiel worden afgewerkt), kooflijsten enz., enfin, alles wat op eenvoudige wijze van een fraaie houtstruktuur kan worden voorzien. En de door ervaring wat handig ge worden doe-het-zelver zal ongetwij feld in de verleiding komen om er fraaie mozaïeken mee te maken Allereerst zijn er de mogelijkheden om tegels samen met stroken te verwer ken, hetzij in dezelfde houtsoort, het zij in twee verschillende, bijvoorbeeld eiken met essen, of essen met transpa rant groen enz. De tegels kunnen ten opzichte van elkaar een kwartslag ge draaid aangebracht worden, dus de houtnerf telkens haaks op elkaar, of in dezelfde richting. Behalve recht kun nen ze diagonaalsgewijs worden ge plaatst. Verspringende naden geven een bepaald «verband», zoals in een gemetselde wand. Ook dekoratieve bekledingen van alleen stroken (één of twee fineersoorten) zijn mogelijk. Kortom, het materiaal biedt de ge bruiker alle gelegenheid zijn fantasie de vrije loop te laten. Zónder de stille angst dat het te moeilijk wordt om het werk tot een goed einde te brengen. Na het lijmen is lakken niet noodzake lijk, maar wie wat meer glans wil, kan een blanke zijdeglanslak op Het schuimlaagje aan de achterkant heeft een zekere isolerende werking, en dat is ook een niet weg te cijferen voordeel. De grootste aantrekkelijk heid van dit nieuwe materiaal zit ’m echter wel in de eerlijke pracht van het hout, in de talloze mogelijkheden om allerlei patronen naar eigen fantasie op te bouwen, de probleemloze verwer king èn de betaalbare prijs: rond de 25 gulden per vierkante meter Wij leveren tevens: Aluminium jaloezieën voor binnen en buiten Vertikale jaloezieën Rolgordijnen Zonneschermen Aluminium raam- en deurhorren Alle maten - Vele kleuren - 5 Jaar garantie - Gratis meten - Snelle levering Winkel Showroom Goirkestraat 26 Tilburg Tel 013 - 425.180 briek welke voornamelijk meststoffen en bladvoedingen produceert, is be kend met de buitenlandse handel. De Ster heeft de productie van kleinver- ve8te pakkingen gestaakt. Hierdoor kwam jrten, enjge opslagruimte én het lokaal voor ■mon. kieinverpakkiug vrjj. Qe ejgenaar> de heer H. Hoendervangers, heeft deze ruimten ter beschikking gesteld en voert als eerst - verantwoordelijke vrijwilliger de gehele organisatie aan. Opslag, administratie en transporten worden met mankracht en materiaal van de chemische fabriek verzorgd. De heer Hoendervangers wordt bijge staan door vrijwilligers. Deze vrijwil- ligers huren zalen, verzorgen zo nodig ingen op de aanvragen om vergunning en rege- zijn als len de reclame-verspreiding. De UNIE én DE STER willen beslist niet schooien en/of bedelen doch al leen mooie artikelen verkopen welke door dominees, paters en broeders als eerlijke handels waar beschikbaar worden gesteld. Alle artikelen worden tegen zeer redelijke of lage prijzen e ’s- verkocht. juri- Besluitend met de uitnodiging aan eenieder om te helpen bij dit werk vanuit de eigen christelijke over tuiging, instelling, plaats en/of positie. Fineer met een «rug» De achtergrond daarvan is begrijpe lijk: goed fineerwerk is toch niet zo erg makkelijk uitvoerbaar. Bij het lijmen kunnen blazen ontstaan, vooral bij be paalde soorten. Het precies tegen el kaar plakken van meerdere stroken fi neer (de handelsmaten beperken zich tot vrij smalle stroken) levert al zichtbare naden op; de lijm «doorslaan», enfin, er zijn red genoeg om naar een andere oplv te zoeken. Tot dusver was het beslist een onhaal bare zaak om zelf een groot oppervlak bijv, een wand met fineer af te wer- Een Duitse fabrikant heeft nu echter een fineerprodukt ontwikkeld dat juist voor die toepassing ideaal is. Het zijn tegels van 50 x 50 cm en stro ken van 270 x 16 cm, die als bekle- dingsmateriaal voor wanden en pla fonds ideaal zijn, omdat het zich eigenlijk als behang laat verwerken. De achterkant van de tegels en de stroken bestaat nl. uit een laagje po lystyreenschuim («tempex») en met de daarvoor geschikte lijm is het plak ken op een vlakke en schone onder grond totaal geen probleem. Het resultaat: een wand- of plafond afwerking van echt hout. Keuze uit licht eiken, donker eiken, essen en een transparant groen gelakt fineer, waarin dus de houtstruktuur volledig zichtbaar is. I Het aanbrengen is inderdaad zo een- j- voudig als behangen. Je kunt óf de I achterkant van het materiaal met lijm instrijken, óf de wand. Dat laatste blijkt in de praktijk het geringste ge vaar op te leveren dat er aan de zicht- lts kant van het materiaal lijm komt, maar plaatste zich het paar R. Rasenberg als dat gebeurt, kan het er met een met B. Spanings en een tweede droge doek afgeveegd worden; even plaats werd gehaald door H. Huggers nawrijven met een vochtige zeem, en met M. Oerlemans. Het laatste paar weg is het. Hardnekkige lijmvlekken promoveert naar de B-klasse. In deze (die kunnen ontstaan als te lang wordt klasse werd evenzo een tweede plaats gewacht met het verwijderen) zijn al- behaald door het paar K.v. Roy met tijd nog met een in aceton gedrenkt M. Broers. Dit paar komt nu uit in de pluisvrij doekje weg te werken. A-klasse, Een geweldige prestatie om v in deze korte tijd drie dansparen te »<omDineren hebben in de A-klasse. Het op i In de afdeling Latijns - Amerikaanse de kante dansen werd kampioen het paar Fr. de afkorten Kroon met H.v. Gerwen. Vanaf vol- c gende week zullen ook de seniores uitkomen bij grote internationale wed strijden onder auspiciën van de N. A.D.B. Hun eerste wedstrijd vindt plaats in Den Haag. maat snijden (passtukken aan ten van een wand of plafond, n van de stroken) gaat met een scherp Stanleymes heel gemakkelijk. De fabrikant beveelt aan om dat snij den vanuit de onderzijde, dus de tem- pexlaag te doen. Als het mesje scherp genoeg is, gaat het echter via de fi- neerkant zeker zo goed. Afgelopen zondag 15 januari namen 16 prijzen gehaald. Op de vijfde plaat dansparen van de dansvereniging plaatste zich het paar R. Rasenber «DABO» van Dansschool Boutkan deel aan de internationale dans wedstrijden in Hotel Krasnapolsky te Amsterdam, die stonden onder auspi ciën van de Nederlandse Amateur Dansport Bond. In deze zeer druk be zochte wedstrijd, die gejureerd werd o.a. door Tom en Irene Walker als mede Brain en Susan Puttock uit En geland wisten diverse paren een uit stekend resultaat te behalen. In de afd Ballroom «nieuwelingen» werd een derde plaats behaald door de heer en mevr. Laumen. Dit paar is gepromo- veert naar de D-klasse. In deze klasse werd kampioen het paar B.v. Gils met C. Broers. Dit paar komt nu uit in de C-klasse. In de C-klasse werden twee In Nederland is dit vertaald in «UNIE VAN VRIJE Deze UNIE beoogt de belangen te bundelen van priesters, dominees, broeders en zusters welke een buitenkerkelijke opdracht hebben te vervullen. Het gaat hier niet om grote projecten doch om voorzieningen welke té klein zijn om project genoemd te worden. Bijv.: een kleine verpleegpost permanent te maken ter vervanging van de verpleegbus. (Het gaat hier dus niet om medische materialen. Hiervoor is een andere instantie aangewezen.). Een oude waterpomp vervangen. Een lichtagre- gaat te reviseren of vervangen ofwel een kleine uitbreiding van een bestaand project waarvoor net niet genoeg geld is. De diverse artikelen worden door deze pater winst in zijn geheel direct in handen komt van de betrokken zendeling of ris. Dit gebeurt dus zonder tussenkomst van enige kerkelijke overheid procure. Het eigenlijke verhaal dat tot de oprichting van de UNIE van VRI RISSEN en ZENDELINGEN heeft geleid is heel triest. Het is verhaal u bespaard zal worden. Geen «strijkstok» De unie is OECUMENISCH en uit nood geboren en dient uitsluitend om alle hulp- en dienstverleners de we" wijzen om kleine financiële tekor vrij snel en zonder langdradige inmen ging van allerlei instanties, aan te kun nen vullen zonder hun kerkelijke su perieuren te kwetsen of te belasten. Dit wordt getracht te bereiken door een bescheiden directe export van met de hand gemaakte artikelen uit de di verse missie - gebieden. Om deze mensen niet meer te belasten dan nodig is worden in diverse landen zelfstandige firma’s gezocht welke be schikken over alle vergunnin handelsgebied en bereid zv.. voor-financier en verkoop-organisatie op te treden zonder dat deze firma hoge eisen (lees: normale han- delswinst) gaat stellen. De zeer lange weg via allerlei instanties (in Neder land ook wel «strijkstok» genoemd) wprdt vermeden. Voor Nederland is DE STER te Gravenmoer bereid gevonden de ju..- dische en financiële verantwoording te aanvaarden. DE STER, een kleine chemische fa- PIET KERKHOF Na ruim twee en een half jaar bestaan is het de motorcrossklub Hart van Bra bant gelukt om een eigen crossterrein in de gemeente Tilburg toegewezen te krijgen, door de goede relaties met Publieke Werken, de Tilburgse Sport raad en de gemeentepolitie. Het terrein is gelegen in het verlengde van de Grootvenstraat achter het in dustrieterrein Noord. Met inspraak van onze leden - renners is daar een prachtig boscircuit aangelegd dat zijn weerga niet makkelijk zal vinden. Dit terrein is door de klub zelf, uiter aard met toestemming van Publieke Werken, geheel in orde gemaakt, het geen de klub wel een bom duiten heeft gekost, ondanks de hulp van diverse entoesiaste leden en anderen, welke zich pro deo met man en machinekracht weken hebben ingezet om het circuit zo snel mogelijk klaar te kunnen krijgen. Na uitwerking van enkele details zal ’t terrein ook geschikt zijn om grote wed strijden op te houden van de Gelimbra, 't overkoeplend orgaan van de ama- teurcrossklubs in Gelderland, Limburg en Brabant, zulks ten gerieve van het Tilburgse publiek. Ook komt er een speciaal op de jongere jeugd afgestemd parcours te liggen, zo dat de jeugd zich met zijn opgevoerde of op welk vakgebied dan ook te wagen, zelf geknutselde machientjes uit kan ie- angst dat het zal misgaan met houl ven en niet meer tot overlast van ie- dan bijvoorbeeld metselen, solderen, lasser dereen op de openbare weg hoeft rond Het is daarom opmerkelijk dat één houtprodun, t te toeren. de amateur gewonnen heeftfineerHet valt niet I De liefhebbers van trial kunnen er ook is het dan een erg dun laagje. Het opent mo„ terecht, want voor hen is een speciaal houtsoorten, die in massieve vorm onbetaalbaar hiervoor bestemd gedeelte gereser veerd, waarop een mooi geaccidenteerd parcours is uitgezet om zich hierop te kunnen bekwamen in hun geliefde sport. Uiteraard gelden voor het gebruik van het crossterrein voor iedereen de door het bestuur vastgestelde reglementen welke een zo groot mogelijke mate van veiligheid voor ogen hebben, zowel voor renners als belangstellenden. Hieraan zal dan ook streng de hand worden ge houden. Inlichtingen over lidmaatschap en gele genheid tot trainen kan men krijgen bij het bestuur onder de telefoonnummers 681350 - 674008 - 551818 - 323641 te Tilburg en 04117-1565 te Haaren N.B. alsbi I ken.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1978 | | pagina 9