ie ntemoun Epilepsie-aanpak moeizaam vooruit I I in Noord V olcontinubedrij ven 3895, Werkgroep werkloosheid overwegen vij fploegen werksy steem Wordt vrouwenaktie in Tilburg- Noord voor meer ontmoetingsruimte door wethouder de mist ingewuifd specialist in beeld en geluid schouwburgring 6tilburg ARKT ijnstveike 32 :ons Pessers van hcrwcicirclen’s interieurs Iw j ri 1978 pagina 6 Donderdag 12 januari 1978 pagina 7 DE TILBURGSE KOERIER lllllllllllllllllllllllllllllllll Ontmoetingsplaats geschapen Men weet er nog weinig van 389 498 598 248 289 Verschijnselen lopen sterk uiteen 1998 i 1898 T \l wor- cht. t pian in- m i aan vol- iten. Door stellen, of Een studie met veel kanten donderdag 19 Januari a.s. om 19.30 uur In de raadszaal van het stadhuis Zoals reeds bekend gemaakt, is de Parkeernota tegen betaling van f 5,- verkrijgbaar op het stadhuis, Afdeling Interne Zaken, 2e etage, kamer 209. kl bber /erkt KEUKENSHOW DE GEHELE WEEK VAN 09.00 - 17.00 UUR GEBA KEUKENS - MET 5 JAAR GARANTIE In de grootste luxe Het van Santenkabaret in nu te de lan iet amt, geheel compleet wel van een laan wel wel ie toon. ldeweek -34305a in ten -pzich efpunt de ge stel uit een dat eem- ggoed- SEN irg Nog steads niet geslaagd DEZE MASSIEF EIKEN Dan... bent U nog niet bij ons geweestLANDHUISSTUL ■yntrw. KEUKEN, 2.70 mm. De vroej noer - kant - garens - nz. 15 UUR: maar werk- Industrie- Uw gastheer Jos v.d. Sande prompt afgei terwijl ze al in aanval van epilepsie die op flats wonen laar maar, door tv ;ns naar toe om it gemis wordt ik nogal eens groep inieuw .idoen t er in de ing optreedt - MASSIEF EIKEN GEBA-KEUKENS in 10 verschillende motieven 1UWC inger dien jeneesmi i-epileptica, i, i hun versuffer i nu van stee bloedspiegel hoeveelheid van 2 bloed. De oeveell MtrïiHtlib, Bisschop Maslusstraat 1 Tilburg Tel. 434722 pen Wanneerje maaltijd uit het je 1 tweede we meer vrije t /erktijdc weinij ,v.. c.leveringsklaar maken ‘ekenplaten -transfer :skosten deel III van het ken- ewijs 'e tank brandstof «Na herhaald aandringen: geen sjoege!» VOORLICHTINGSBIJEENKOMST PARKEERNOTA plan had, ik geval zou kun- voerbaar ectylbehandeling volgens ML- .10de transportkosten kosten afleverinj gele kentekc.-p.l- NL-transfer prijscorrectie leges’, per 2 januari tekenbev volle AEG koelkast AEG oven AEG kookplaat AEG afzuigkap rvs bak mengkraan de nodige toelichting ingaan op vragen van aanwezigen. ttingsbijeenkomst kan iedereen tot 1 februari a.s. zijn reaktie rnota schriftelijk indienen bij de Afdeling Voorlichting, Stad- ..richtinj kort. o ’steeds andere «is lang niet 2 normale nacl igens kleven systeem dezel elke vorm van pl «MICRO-BRAUN» het veel omschreven TECHNISCH KEUKENWONDER bij ons in de showroom kering (V.S.V.). Zij geeft duidelijke informatie op het terrein van alle so ciale verzekeringswetten, zowel wat de inhoud van de wetten betreft als wat premies en uitkeringen aangaat. Wie haar wenst te ontvangen, kan zich wenden tot het V.S.V., Rhijnspoor- plein 1, Amsterdam, telefoon 020- 927474. Bij wat grotere aantallen v den er kosten in rekening gebracht. NIET EENSTEMMIG Over het behoud van de j- rloegentoeslagen binnen het nieuwe systeem bestaat in de vakbeweging geen volstrekte eenstemmigheid. Voor een deel zoekt men het in een kompensatie d.m.v. extra vrije tijd. Een aantal bedrijven hebben al een vijfploegenstelsel, soms verkapt in de vorm van een zeer uitgebreide week- end-regeling. Andere 1 waaronder Shell overwe voering van het vijfploej men zich 'om de hele zaak verder niet bekreunt; kortom, dat de gemeente aan andere dingen moet denken dan aan «vrouwen». een van Wouter m zij tot het ontwikkelen zondvullend programma gaan draaien vormingsinstitutf Waar gaat hèt om Misschien heeft de wethouder het toch niet helemaal goed begrepen: het gaat niet om een gezellig clubje dames, het gaat om een actie, waarmee zich heel wat instanties in Tilburg Noord heb ben verklaard in te stemmen. Het gaat erom, dat in Tilburg Noord, naar het oordeel van tal van huismoeders, die In december 1977 is de Parkeernota verschenen. Hierin doet de afd. Verkeer van Publieke Werken aan burgemeester en wethouders voorstellen omtrent de oplossing van het parkeervraagstuk in de binnenstad. Om belangheb bende en belangstellende instanties, organisaties en partikulieren nader over de nota te informeren wordt er een voorlichtingsbijeenkomst gehouden op Er zijn op Tilburg Noord, veel te weinig ont- hardloop- moetingspunten of trefgelegenheden, daar is eigen- uii-uij van menjng Over. De flatbewo ners, die op flats wonen, en, zitten daar maar, door de dag heen, en kunnen eigenlijk nergens eens andere mensen te ontmoeten. Dit diep gevoeld, en bij gelegenheid ook geuit. Bij de planning van de wijk is daarmee geen reke- Stand van Zaken» De bekende folder «Stand van Zaken bij de sociale verzekeringen en voor zieningen» is weer verschenen, uiter aard bijgewerkt per 1 januari 1978. teraadsver|dezingen in het verschiet, zulke dingen liever niet doen. De da mes van de werkgroep hebben alsnog een brief gericht aan het gemeente bestuur, zo ongeveer half december, met de eis er komt een moment, waarop ’n mens gaat eisen dat er voor 1 januari antwoord van de ge meente zou komen. Er is geen ant- de woord gekomen. Desgevraagd zal dan al. wel worden meegedeeld, dat men zich beraadt, maar als belangstellende buitenstaander zal de lezer begrijpen, dat er niks beraden wordt, maar dat Verkeersdeskundigen van Publieke Werken zullen c verschaffen en daarbij ingaan op vragen van aanwezigen. Na de voorlichtingsbijeenkomst kan iedereen tot 1 februari op de Parkeernota huls, Tilburg. schijnselen varieert van patiënt tot patiënt en ook binnen het leven van één patiënt. In veel gevallen zijn de verschijnselen nauwelijks opvallend. "tms komen de epilepsieaanvallen w.e malen per dag voor, soms zelfs jaren niet. Vaak blijven de aanvallen voorgoed uit. Epilepsie is eigenlijk een verzamel- naam voor allerlei aandoeningen, die geestelijke gemeen hebben dat er in de hersenen een soort kortsluiting optreedt in de armee op. een goede ;mt ze geen titse, naar ?hap met de te gaan beuren, maar d; mee op. Vanaf augustus dit jaar kunnen mensen die in Tilburg - noord wonen hun in- komstenformulieren van RWW en WWV inleveren in open jongeren cen trum Vikon. Zij hoeven hiervoor dus niet meer naar de sociale dienst. De werkgroep die het initiatief hiervoor heeft genomen, heeft nu een verslag uit gebracht. Hierin staat uitvoerig be schreven waarom deze mogelijkheid is geschapen. Een belangrijk doel was dat er ontmoetingsmogelijkheid voor we lozen werd gekreëerd. De werkgroep, bestaande uit werklozen, achtte het van belang dat mensen de gelegenheid hebben om zich bezig te houden met de verschillende aspekten van werk loosheid. Na een aarzelend 1 groeide het aantal bezoekers tot per week. Ongeveer de helft van deze mensen De folder is een samenwerkingspro- dukt van het ministerie van Sociale Zaken, het ministerie van Volks gezondheid en Milieuhygiëne en het Voorlichtingscentrum Sociale Verze- Epilepsie-deskundigen hechten dan ook veel waarde aan een goede voorlichting, ook aan bedrijfsgeneeskundigen. Wel kan een epilepsie-patiënt, de atleet Alan Blinston, in 1968 Brits 1—r kampioen op de vijf kilometer worden, lijk geen verschil Maar een gymnastieklerares die al ners, met name de huismoee jarenlang tot volle tevredenheid les had maar ook veel anderen gegeven op een middelbare school in de dag heen, en kunnen e. provincie Utrecht wordt na een ver- eens andere mensen te huizing naar Zuid-Holland bij sollicitatie op een identieke be ikeurd. En dat gebeurt dan, I in geen drie jaar meer een ~~>ilepsie heeft gehad. huidige siotherapie. nieuwe stips, docen -sfe Geïnspireerd door ideeé Stips besloten zij tot he van een avG..u,uu waarmee zij willen kleine tejaters, enz... werkgevers, Vrijdag 13 januari om 22 uur precies in zegen de in- hetCaféDegrootsteLuxe,Molenstraat egensy steem, 100. ning gehouden de opzet stamt uit de puriteins- Amerikaanse systeemschool voor de ontwikkeling van totale, uit de grond schietende woonwijken, en in de puriteinse visie zijn cafés en dergelijke ont moetingsplaatsen oorden des duivels en nu zit de Brabantse, naar gezelligheid strevende, woonge meenschap met de stukken. Het is interessant ach teraf na te gaan, hoe dit destijds heeft kunnen ge- laar schieten de mensen van nu niets overdag vanuit flats en eengezinshui- zen de ruimte in koekeloeren, geen trefpunten genoeg zijn die zodanig worden geleid, dat het er voor dames ook gezellig en leefbaar is. Het gaat erom, dat een werkgroep bereid verklaart een dergelijk treft van de grond te helpen, als meente voorziet in een door haar ver oorzaakt tekort, door in het plan Til burg Noord niet te denken doende ontmoetingslokaliteit een barak ter beschikking te stellen, op een andere manier als men bij de gemeente vindingrijker is. Het gaat om duizenden mensen, die de muren eens op zich zien afkomen, en die eens een ander gezicht willen zien. Het gaat om personen, die, omdat er niets anders te «doen» is, in het win kelcentrum langs de kant gaan zitten om het bewegen van gaand en komend publiek gade te slaan, want het is toch in elk geval even iets anders. Het geringe verzuim van de werkne mers, die hun epilepsie verzwegen telt dus niet mee. Daardoor blijven werk gevers huiverig staan tegenover het in dienst nemen van epilepsie-patiënten etc. Nieuwe «rijklaar-prijzen» bij Citroën Citroën Nederland hanteert sinds september 1977 voor haar nieuwe auto’s «rijklaar-prijzen», d.w.z. ad viesprijzen inclusief afleveringskos- ten. Het publiek heeft op deze nieuwe wijze van prijsstelling zeer positief gerea geerd en kwam zelfs met een op bouwende suggestie in de vorm van: «waarom ook geen volle tank brand stof en opname van de legeskosten deel III in de rijklaar-prys?» Dit is voor Citroën reden geweest om in verband met de kleine prijscorrectie van l'/2% welke men per 2 jam moest toepassen, tevens aan de wen sen van het publiek te voldoen. Bij Citroën kan men thans zonder enige verdere bijbetaling, de auto geheel rij klaar tegen de in de catalogus ver melde prijs in ontvangst nemen. In de «rijklaar-prijs» is begrepen: de auto met zijn standaard-uitrus- ting tee methe overdracht van de elektrische prikkels tussen de zenuwcellen. De oorzaak van die storingen in de hersenen, die tot die aanvallen leiden, is nog vrijwel zijn er onbekend. Geneesmiddelen tegen 1 (nl. in epilepsiel de anti-epileptica, zijn van ouds berucht om hun versuffende bij- :el epilepsie-pa- werking. Men kan nu van steeds meer riukken kunnen anti-epileptica de bloedspiegel bepa len, dat is de hoeveelheid van zo’n nedicijn in het bloed. De oeveelheid ingenmen reneesmiddelen is dan in het bloed van een patiënt te meten en ook hoe lang het duurt voordat die daaruit weer verdwenen is. De ene patiënt scheidt ze vrijwel direkt uit, terwijl de ander juist grote hoeveelheden vai| deze middelen in z’n bloed opslaat. Aan de hand van de bloedspiegels kunnen de epilepsiedeskundigen, epileptologen, veel nauwkeuriger me dicijnen voorschrijven. Het is daar door mogelijk dat patiënten veel min der medicijnen hoeven in te nemen. Het blijkt dat de wisseling van werk en slaaptijden een voortdurende li chamelijke verstoring veroorzaakt. Steeds opnieuw moet zich weer een nieuw evenwicht instellen tussen de normaal via een biologische inwendige klok op elkaar afgestemde lichaams- .processen. Daarnaast loopt de ploegentoeslagen binnen Tloegenarbeider steeds uit de pas met “het dagelijkse sociale leven in het ge zin, maar ook daarbuiten. De nadelen van ploegenarbeid komen bij monde Van enkele volcontinuwerkers heel konkreet naar voren een moeizame seksuele omgang met je partner. Maar ook een ontbijt bestaande uit soep, vlees, groente en aardappelen en een puddinkje toa.Ab wjj overdag gesla- Gemeentesecretarie Tilburg Afdeling Voorlichting In de chemische procesindustrie, vooral in Zuid-Limburg en in de Bot lek, wordt veelal gewerkt in het vol- continusysteem. Het bedrijf wordt dan zeven dagen van de week en 24 uur per dag draaiende gehouden, nu nog vrijwel steeds door vier elkaar af- 1 wisselende ploegen. Van de naar i M schatting 130.000 ploegenarbeiders in de Nederlandse industrie werken er M zo’n 30.000 in de volcontinu. De volcontinu, met zijn steeds wis- selende ritme van dag-, avond- en nachtdiensten, de zwaarste vorm van ploegenarbeid, brengt voor de werk- nemer in het vierploegenstelsel toch een gewone veertigurige werkweek met zich mee. De vakbeweging maakt zich al enige jaren sterk voor een omschakeling naar een vijfploegenstelsel. Dat zou dan een 33,6 urige werkweek in houden, met veel meer vrije tijd om de steeds wisselende werktijden op te kunnen vangen. Het weinige onder- zoek dat naar de welzijnsaspekten van "continuwerk verricht is, wijst in de ing van een voortdurend slaapte- Overdag slapen en vooral ook op lere tijden van de dag slapen, zo rustgevend als onze :htelijke bedrust. Over- 1 er aan het volcontinu- rifde bezwaren als die van tloegenarbeid. VOORDELEN In het dagelijks leven funktioneren veel epilepsie-patiënten uitstekend. Toch bestaan er nog vele vooroorde len ten aanzien van epilepsie. Bij sol licitatie is de instelling van de bedrijfs geneeskundige van doorslaggevende betekenis. Dr. Meinardi ziet een ver sterking van de vooroordelen als volgt werknemers verzwijgen hun epilepsie-verleden bij sollicitaties, daardoor ontstaat een overdreven idee van ziekteverzuim van epilepsie-pa tiënten. Biologische klok blijft doortikken Vanuit de Erasmus Universiteit te Rotterdam is een onderzoek gestart naar de aldus de Industriebond NVV, w---- t - dan vone<iig op kosten van de nemers, en dat is voor de I bond onaanvaardbaar. De positie van de v onderzoeker van ploegenarbeid heeft vaker ter diskussie gestaan. Onderzoek met name, dat wat in het kader van de Commissie Opvoering Pr--"--'-»*-’ teit plaatsvindt - bekritiseerd. Die kritiek had bet king op het onderzoek over opvoei— van de produktiviteit door middel van ploegenarbeid, over selektie van kan- didaat-ploegenwerkers en over ziekte verzuim onder ploegenarbeiders (dat vooral aan de instelling van de werk nemers te wijten zou zijn). De vak beweging is van mening dat veel van dat soort onderzoek sterk door een werkge- vers-ideologie gekleurd is. Tal van malen is het probleem al ter sprake gebracht en tal van malen is door de «instanties» volmondig toege geven, dat de bezwaren terecht zijn. Maar de woonstad van 40.000 zielen, nominaal, is gebouwd en maak het maar eens anders. Het laatste half jaar heeft een g' van jongere huisvrouwen opni getracht de kwestie aan te kaarten en kwam met het idee tot oprichting van een vrouwencafé, dat dan wel niet al léén voor vrouwen toegankelijk zou zijn, maar waar de vrouwen dan toch, om zo te zeggen, de dienst uit zouden maken. Over dat idee is links en rechts rondgevraagd, en daar kwam veel in stemming op, zoals trouwens te ver wachten was. Met groot enthousias me bezield gingen de betrokken da mes aan het werk en stelden een op, dat natuurlijk zijn problemen wetenschappelijke en zijn tekorten, maar dat in ell «genarbeid heeft al iets betekende en eventueel z< M.e gestaan. Onderzoek nen uitgroeien tot een uitv< ïxt wat in het kader van project. Opvoering Produktivi- Jeen lokaal te krijgen irïsK’SïrïSt zij za8en in-dai plaa,s w?r van beslissend belang is en dienden zo- doende een verzoek in bij het ge meentebestuur om steun en subsidie, eventueel, en zij hoopten dan ook dat daar serieus op zou worden ge reageerd. Zij zagen zich bitter teleur gesteld. Ze vroegen de gemeente, bij voorbeeld, om een barak, die zijzelf dan zouden inrichten, een misschien onhonoreerbaar, maar toch allerminst onzinnig verzoek, gezien het feit, dat er in Tilburg Noord, dank zij de nala tigheid van de gemeente, destijds, nu eenmaal geen ruimte is. Zij vroegen een gesprek aan met wethouder, en werden daar lervriendelijkst ontvangen en te woord gestaan. De wethouder beloofde zelfs s in de industrie inder- iri Dp omnfcfp I 11YP °P zeer korte termiJn op het plan te onderbroken worden. 11 fe1 UUISIC L/UAC zullen reageren. Hij dééd het niet. En- Vrijdag aanstaande treedt in het Luxe kele maanden later vroegen de dames café de Utrechtse kabaretgroep van nog een keer schoorvoetend om belet, Santen op. Op het festival van Neder- en vertelden het allemaal nog een keer land, Camaretten te Delft, heeft zij vo- opnieuw. Weer werden zij met grote rigjaar de derde prijs behaald met het vriendelijkheid bejegend, en weer programma: fluitend figuurzagen. De werd beloofd, dat op korte termijn opmerking van de jury bij het uitreiken zijn wij goed ingelicht zelfs binnen een van deze prijs, was dat ze een nieuwe week zou worden gereageerd. Weer kwam er niets. De dames probeerden het nog eens met de telefoon en ook de telefoon was vriendelijk en toezeg gend. Maar gebeuren deed er niets. Emancipatie Op zo’n ogenblik gaan de emancipa torische sappen in vrouwen, en zeker in jongere huisvrouwen, koken, en zij vragen zich af: «Zou het dan tóch waar zijn, dat in de mannenmaatschappij vrouwen alleen maar als oenige poezen moeten worden geaaid en ver volgens de deur uitgewerkt, zonder dat dit verdere consequenties heeft? Zouden mannelijke wethouders dan inderdaad denken, dat vrouwen de re delijke inhoud van gesproken taal niet verstaan, en alleen afgaan op de toon waarop, en op het gezicht, waarmee het gezegd wordt: «Jullie zijn lief, jul lie zijn mooi, jullie zijn schattig, maar ga nu weg, want er zijn hier belangrij- ker dingen te doen dan bevorderen van koffiepraatjes. Ga in vrede, maar ga Wethouders moeten, met de gemeen- Dan nog maar eens De wethouder kan niet beter doen dan de betreffende dames een brief schrij ven, waarin hij hen uitnodigt om als zij zo vergevensgezind willen zijn toch nog maar eens een keer uiteen te zetten, waarover het ook weer gaat, want dat is de wethouder intussen vermoedelijk vergeten. Met de na drukkelijke toezegging, dat hij deze keer niet alleen naar de stemmen zal luisteren en naar de gezichten zal kij ken, maar ook aandacht zal schenken aan de redelijke inhoud van datgene wat er precies wordt gezegd. Wij, bij de Tilburgse Koerier, en met ons vermoedelijk een groot deel van het Tilburgs publiek zijn benieuwd naar het verder verloop. Ingrepen in be stemmingsplannen en bouwprojecten van woonwijken vragen hun tijd, ba rakken heeft de wethouder niet in soorten bij zich thuis in het fietsenhok staan, maar het schrijven van een briefje en het alsnog serieus aanhoren van de verlangens en aanbiedingen van de werkgroep vergt toch niet zo veel tijd, en die kan de wethouder er dan toch maar beter voor uittrekken. Iets komen, moet daar, in Tilburg Noord, toch, dat weet de wethouder even goed als de damesgroep. Laat er dan onder hand eens iets gebeuren. De direkteur van het grootste epilepsie-centrum in Nederland, dr. H. Meinardi, vermeldde laatst op een congres dat er een geweldige vooruitgang gemaakt is in de bestrijding van epilepsie. Het speet hem wel dat er juist over de oorzaak van deze aandoening nog maar bitter weinig inzicht was verkregen. Zo’n 60 70.000 mensen in Nederland lijden aan epilepsie. Daarvan 2 J ongeveer 1500 opgenomen in een van de drie grote behandelingscentra (nl. m Breda, Heeze en Heemstede) voor een langduriger verblijf. Sommige patiënten hebben deze ziekte vanaf de geboorte. Bij vee “tiënten breekt de ziekte pas uit in hun jeugd. Ook verkeersongel epilepsie veroorzaken. VALLENDE ZIEKTE uitingsvormen van epilepsie, >eger ook wel vallende ziekte ge- __imd, lopen uiteen van complete toevallen mensen vallen verkrampt Somi op de grond en raken buiten bewust- vele zijn tot kleine periodes van afwe zigheid, de zogenaamde absences. Bij een vrij kleine groep epilepsie-pa tiënten vindt er ook een geleidelijke achteruitgang van hun - vermogens plaats. De aard van de ver- k gestart naar de ervaringen met volcontinudienst onder ploegenarbeiders van Shell in de Rijn- mond. Men werkt samen met de'Industriebond NW. De direktie van Shell Nederland heeft haar personeel voor dit volgens haar vooringenomen en onweten schappelijk onderzoek in circulaires gewaarschuwd. Op de achtergrond van de onenigheid over het «Shell-Rijnmond» onderzoek speelt mee een belangentegen stelling over de invoering van het zogenaamde vijfploegenstelsel. De omschakeling van vier- naar een vijfploegenstelsel maakt deel uit van de Nota Arbeidsvoorwaar den beleid 1978 van de FNV. hebben staan we daar -je vrouw zich voor e uitgesloofd heeft, neer nog kwalijk ook dat je keer opschept» INVOERING VIJFPLOEGENSTELSEL Voor de FNV speelt naast de sociale en de gezondheidssituatie van de ploegenarbeider ook een betere ver deling van het beschikbare werk een rol. Invoering van de vijfploegendien sten zou extra arbeidsplaatsen opleve ren. Daarbij benadrukt de vakbeweging dat de noodzaak van ploegenarbeid steeds uiterst kritisch bekeken dient te wor den. In veel gevallen kunnen tech nische procédés i daad niet goed Omuvbuivavii vwiwii. Maar waarom, zo vraagt de vakbewe ging zich af, is er bij het ontwerpen van apparatuur, procesverloop en arbeidsplanning vanuit gegaan dat er volcontinu zou worden gewerkt. Van werkgeverszijde bestaan nog wel programr wat bedenkingen tegen invoering van opmerking van het vijfploegenstelsel. van deze prijs, was dat ze een nieuw^ Mr. O.S. Van der Veen, sekretaris van vorm van kabaret brachten, die eigen- het VNO, betwijfelt of het effekt op de lijk meer de richting van absurdistisch werkgelegenheid wel zo gunstig is. tejater inging. Tema’s worden name- Het ontbreekt volgens hem aan vol- lijk niet alleen in woord uitgewerkt doende gekwalificeerd personeel om maar ook in gebaar, mime en muziek, de extra-plaatsen op te vullen. Tens- Men zal bij hen geen grapjes over Den lotte is hij zeer bevreesd voor de ex- Uyl en Mathilde Willink tegenkomen tra-loonkosten, die een systeem van maar desondanks valt er wel veel te vijf ploegen met zich meebrengt. Een lachen. ondermijning van de internationale De bezetting is als volgt: van Santen 1 konkurrentiepositie zou het gevolg Evert de Vries, student aan de akade- kunnen zijn. mie voor ekspressie evenals van San ten 2 maarten van Waardenburg, van Santen 3 Rob Sawadwe, student fy- van Santen 4 Wouter _„r_, docent akademie voor ekspres- blijft enige tijd zitten om een kop koffie te drinken en een praatje te maken. In gesprekken blijkt duidelijk dat het werkloos zijn op verschillende manie ren een probleem kan zijn. De werk groep tracht zo goed mogelijk op deze problemen in te èaan en samen tot een oplossing te komen. De meeste pro blemen spelen zich af op het vlak van tijdsbesteding en de onwetendheid met allerlei regelingen van GAB en een GSD. De werkgroep heeft daarom vrij /erk- veel informatie op dit gebiedwat voor 3ep, iedereen ter inzage ligt. het Het verslag, wat nu zojuist verschenen is, geeft de ontwikkeling van de werk groep weer, zowel wat betreft ideeën ais aktiviteiten. Iedereen die belangstelling begin heeft, is welkom in open jongeren cen- t 50 trum Vikon op donderdag van 12.00 u. -16.00 u. en vrijdag van 11.00 u. - 12. u. Adres: Léharstraat 77. 1

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1978 | | pagina 7