Tilburg 1977 in beeld Jk r* 1 v. 'W 6 l Ier 1977 pagina 8 Donderdag 29 december 1977 pagina 9 IE TILBURGSE KOERIER G ',traat 29 14 - Tilburg Veel spectaculaire evenementen heeft het jaar 1977 de stad Tilburg niet gebracht, het was meer een jaar van bezinning dan van beginnen zuilen we maar zeggen, wat door velen, die vinden dat er aan bepaalde voorzieningen toch wel een schreeuwende behoefte bestaat, niet al te enthousiast is begroet. Niettemin is het toch mogelijk gebleken om in bijgaande reeks foto’s een indruk te geven van vertier in de stad. De zomer was rechtuit slecht en de rest van het jaar was ook niet veel bijzonders. Maar het gewone leven ging toch zo zijn gangetje met nu en dan een enkele uitschieter. ter fiets voor narigt alleen de ivuaivVen, ij vol ontza iet zo got^ 24 november tieve naturen iden. Omdat >cht worden, .ingen. Geen jaaroverzicht is compleet zonder een opname van de Tilburgse kermis; de jongen op de voorgrond had al erg veel geluk met zijn lotjes en kon zijn buit bijna niet Op 21 februari reden de burgemeester en minis- Westerterp het al opgeleverde gedeelte van de tsroute af, waarbij ze natuurlijk op de fiets zaten. Wat -‘gheid de fietsroute te weeg zou brengen kunnen Je zakenmensen langs de route beantwoorden. Het grote feest van de Hoge ondervond enige stagnatie doorc de toga’s van de professoren verdc de koningin uiteraard niet voor schi werd in allerijl gezocht naar noodoplc jeschool op 2 ioordat alternati ionkermaanc lut gezet moe noodoplossir Op 4 december werd onze stadsgenoot Theo van Dun door Bisschop Bluys- sen priester gewijd. Een evenement van wereldformaat was het In terpolis Schaaktoernooi, dat in onze stad werd georganiseerd door Inter polis in september. Het had zoveel belangstelling in binnen- en buitenland, dat de gebeurtenis in de ko mende jaren zal worden herhaald, waarbij de al lerbeste schakers van de wereld aantreden. Op de foto de winnaar van het toernooi, Karpov tegen de Nederlander Timman. De kinderen van Prinses Margriet brachten op 22 juni met hun vader, de heer Pieter van Vollenhoven, een bezoek aan het Safari-park en keken daarbij vol ontzag naar een jachtluipaard, die het allemaal ook niet zo goed zag zitten. De Streek WV «Hart van Brabant» organiseerde op 1 september een Super- geluksdag voor bruiden, waarbij natuurlijk ook een bezoek aan het Safaripark onderdeel vormde van het programma. De bruid was enthousiaster over haar ontmoeting met een giraffe, dan de giraffe over het bruidsboeket. H Op 15 januari vond een demonstratie plaats tegen de fietsroute, waarbij toor nige actievoerders die weg door de Tuinstraat effectief blokkeerden. Maar de werkzaamheden gingen door en nu is het project al voor het grootste deel af gewerkt. Op 24 mei werd in het Raadhuis plechtig afschel genomen van de brand weercommandant de heer A.H. Haarmans, die bij deze gelegenheid met een leg penning van de gemeente werd vereerd.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1977 | | pagina 9