i ec l'ÜI I *1* Mikkenie tintelt van temperament 1= o Lander Graziella, 1 Grote uitbreiding bij Circus in geuren en kleuren ABC behang en verfwinkel Leyland Truck aktiviteiten •te caravan van het jaar 1978 A L definitieve bestemming krijgen WOON WAREN HUIS Oonfcrre ycrmnljr (tapijten ;0E 127,’50 2Sz IET Modern l Omgeving Schoolstraat moet onderhand l^praak start 1 dinsdag a.s. - HAMERS» l^|pNHO©FF] bij W.A. Holland B.V. K Donderdag 10 november 1977 pagina 7 )77 pagina 6 DE TILBURGSE KOERIER RG Restaurant tere 150,— Klassiek circus Tel. (013)431132 15,50 15,50 17,50 24,50 30, aon Trainingspakken DR. VELDKAMP TILBURG if". èt Lechim. Heuvelstraat 50 - Tilburg Als Nettoramaterrein ccessoires vrijkomt rustingen INSPRAAK enen cundig bijee bek PARKEERGARAGE NERGENS MEER KEUS TIVOLI BOETIEK TILBURG SPORTCENTRUM Vrije toegang Rondom hart Open dagen in vlees warenbedrijf vis- en mosselavond HEROPENING BAR-DANCING BROADWAY Fraaie salontafels keuze uit meer dan 100-en stuks Theetafels Wijntafels T.V.-kasten in eiken en noten ling' lijke Serveer- wagens i dat niet maar i ede naam s het cir- Flessenrekken en lectuurbakken Mimisets in eiken en noten tgeb illen •°en zijn, 5 nover Dekenkisten in eiken en noten SPCCRlAAN 33$ TEL. 436220 TILBURG Dez“ assor 299,— l, Tilburg 3-425774 Bijzet- meubelen wel honderd modellen Deze week: bij aankoop van een trainingspak lederen voetbal Heuvel 39, Tilburg geeft ied« rergroot, zodat men over n in een riante showroom Secretaires i eiken en noten «Pas Buiten» -ii oinds- :t Circus ;n, zijn ïurrijke ide ’t Laar, vier en om Porselein Wanddecoraties Verlichting 1001 kado’s 'uncties, e bedrijf dat tenten, jrgelijke verhuurde. i door investeerde i circusmateriaal. I aandurfde met sis te gaan Cir- 4-Jgd ook de koor cir- nrond aang' vmde het l kunnen late Zowel in kleine Zojuist ontvé prachtcollect clusieve grote kleden (ca. 3,50 x 2,50) o.a. Bidjar, Meshed, Ar- debil, Ahar, tegen zeer speciale prijzen. 18,50 12,50 11,50 13,50 10,50 11,50 550,— 49,— 19,95 12,50 de bar- lat 23 in vorden. De muziek ;n door het trio Er- r gevarieerd t alles begint seld worden Toen een tijd geleden, bij de opening van het nieuwe pand van V.A.V. Vleeswaren b.v., van Van Asten-Ver- daasdonk aan de Haansbergseweg 10 te Rijen, een open dag werd gehouden, bleek het talrijke publiek daar zozeer op aan te slaan, dat het bedrijf besloot dit gebeuren nog eens te herhalen. Zo zullen er komende week weer open dagen zijn, op maandag en dinsdag, 14 en 15 november, waarbij de bezoekers kunnen kennismaken met het uitge breide assortiment vleeswaren, dat daar te kust en te keur ligt. E zullen voorts demonstraties worden ge houden met salades, verse kip en het opmaken van vleesschalen. Men kan naar hartelust van alles proeven en een drankje staat er ook nog bij klaar. Iedereen is van harte welkom op deze originele presentatie van het bedrijf. Blijkt het de volgende keer weer zo aan te slaan dan zal het bedrijf trachten van deze open dagen een traditie te maken. een moderne en aantrekkelijke i ;ding is een belangrijk deel uit ?n Verfwinkel ABC, van de heer en mevrouw Kat. van 19,95 voor Ontdek op 500 m2 de vele win keltjes in ons volstrekt unieke Vitrinekastjes Noten en eiken in de zaal meente naar de nieuwbouwmogelijk- heden voor Publieke Werken heeft uit gewezen dat het huidige terrein van het winkelbedrijf Nettorama aan de Schouwburgring het meest geschikt zou zijn. Deze situering is in overeenstemming i I I Op die woners, belangstt hebbenden, zich laten de plannen en zich opg spraakgroep, die de f gaat begeleiden. A krijgen één dezer dl van het Inspr voor de inform Fauteuils en voltaires vrijdagavond in het sfeervolle restaurant een speciale Inspraak bestemmingsplan Schoolstraat en omgeving Koper en tin Persjes Pouffes Miniaturen ang. Vroeger was het ehang», en hoewel dit -mogelijkheden om de lier aan te kleden. Ondanks de moderne vormen waarin Mikkenie zijn programma gegoten heeft, worden de tradities van het klassieke circus gerespecteerd. Dat moet ook wel, want de naam van dit nieuwe Nederlandse Circus Mikkenie heeft in het verleden al borg gestaan voor kwaliteitscircus. Mikkenie’s voorstellingen worden ge geven in een gloednieuwe viermas- tentent, die plaats biedt voor 2000 toe schouwers. Zeventig medewerkers voor en achter de schermen zorgen ervoor dat de circusshow zich iedere keer weer vlot ontrolt. Zij bewijzen, bijna iedere dag in een andere ge meente, dat goed circus nog steeds be staansrecht heeft. Rob Ritman, algemeen directeur van de Nederlandse Circus Combinatie B.V., zal zo’n acht jaar geweest zijn toen hij aan het eind van de jaren veer tig voor het eerst een circus bezocht. Dat circus heette Mikkenie, en sinds dien was het mis met hem. Het Mikkenie met zijn vele dierer acrobaten en clowns, zijn klei jeenkomst kunnen buurtbe- tellenden en belang- '"1 informeren over ipgeven voor de in- planvoorbereiding Alle buurtbewoners dagen een uitnodiging praakteam thuisbezorgd rmatiebijeenkomst. Ook is een plaats aangewezen voor de bouw van een parkeergarage, die eventueel gecombineerd kan worden met de nieuwbouw van kantoor- Binnenkort wordt gestart met de voorbereidingen van een nieuw bestem mingsplan voor het gebied, dat wordt omsloten door Noordhoekring, Korte Schijfstraat, Nieuwlandstraat, Oude Markt en Schouwburgring. Een nieuw bestemmingsplan, omdat de nog geldende plannen voor dit gebied zijn veranderd en nog niet in overeenstemming zijn met de gewenste ontwikke lingen die het Structuurplan Oude Stad aangeeft. Om buurtbewoners, belangstellenden en belanghebbenden nader te infor meren en in de gelegenheid te stellen mee te denken over de toekomst van het gebied, wordt op dinsdag 15 november a.s. om 20.00 uur in de grote zaal van Café Pas Buiten, Schouwburgring 200, een informatiebijeenkomst gehouden (ingang grote zaal aan de Lange Schijfstraat)Op die bijeenkomst zal ook een inspraakgroep worden samengesteld, die de planvoorbereiding gaat begeleiden. Iedereen is van harte welkom Inspraakteam Tilburg, Stadhuisplein 360, tel. 32.85.33. i lijve moet ondervinden. Je ender klinkt dan uit de beste der zestien kolossale olifan- loed voelen van de brandende toortsen waar de ■e paarden ruiken en de geur van zand en vers n. Je moet erbij zijn. lat tintelt van temperament. Veel artiesten tig de jonge dompteur o.a. die leeuwen, brengt, de draadlopers bijvoorbeeld die Je toeren uithalen, en de acrobaten die te g bouwen. Maar ook de andere onderdelen rige vaart gebracht. Er zijn olijke clowns, olifanten, verbazingwekkende acrobaten. sfeer had de jongen volkomen in zijn ban gebracht. Hij wilde nog maar één ding circusdirecteur worden. Eerst ‘ot groot vermaak, maar later tot fikse verbijstering van zijn ouders, toen zij Op zaterdag 12 november zal c? dancing Broadway, Langestraat Tilburg heropend wc-J*“ zal verzorgd worden rol Woisky, dat een zeer repertoire zal brengen. Dit om 9 uur en zal afgewisse met een disco-show. Uit de snel stijgende verkoopcijfers blijkt duidelijk dat ook in Nederland de belangstelling voor de echte polyester lichtgewicht caravans de laatste tijd met sprongen toeneemt. Dit is overigens geen wonder, want deze caravans zijn weliswaar wat duurder maar bieden tegelijkertijd de zekerheid dat die meerkosten er door de eigenaren in korte tijd weer volledig worden uit gehaald, omdat ze ondermeer licht zijn (dus brandstofbesparing bij het trek ken), praktisch onderhoudsvrij zijn (dus nagenoeg geen onderhoudskosten en buiten de winter kunnen doorbren gen (dus geen dure winterstalling). Service aan klanten De zaak, die gevestigd is aan de Kor- velseweg 55, heeft haar bedrijfsruimte aanzienlijk uitgebreid. Was de totale oppervlakte vroeger zo’n 30 m2; nu staat de collectie opgesteld in een be drijfsruimte van ongeveer 100 m2. Die collectie bestaat voor een groot ge deelte uit behang en wandbekleding, maar ook aan de verf wordt ruim schoots aandacht geschonken. In het assortiment zijn bijna alle denkbare soorten behang verkrijgbaar in alle prijsklassen. Hoewel alle «oude» be- hangsoorten in de collectie aanwezig zijn, hebben de heer en mevrouw Kat toch geprobeerd de nadruk te leggen op de modernere behangsoorten. In de zaak is nu al de collectie voor 1978 te bezichtigen, zodat de winkel helemaal bij de tijd is. Die moderne behangsoorten zijn on der te verdelen in drie soorten. Het linnenbehang, het kurkbehang en het fotobehang. Het linnenbehang is vol gens mevrouw Kat bij uitstek geschikt voor de slaapkamer, maar ook in de andere kamers kan het heel decoratief werken. Naar het linnenbehang is in Tilburg veel vraag, vooral door jonge gezinnen. Ook erg in trek is het kurkbehang, dat bij ABC in ruime mate voorhanden is. Mevrouw Kat zegt over het kurkbehang: «Kurkbe hang is heel geschikt om in de kin derkamer te hangen. Het is mooi en het kan tegen een stootje. Als de kin deren op school tekeningen hebben gemaakt kunnen die mooi op het kurkbehang geprikt worden zonder dat het behang er onder lijdt». Een voordeel van kurk- én van linnenbe hang is dat het niet zoveel onderhoud nodig heeft en dat het een hele tijd meekan. De derde behangsoort die de laatste tijd sterk in opkomst is, is het fotobehang. Op het fotobehang staat meestal een mooi landschap afge- beeld, dat op een schitterende manier gefotografeerd is. Die foto beslaat dan een hele wand, wat erg mooi kan uitkomen. Mevrouw Kat hierover: «Het fotobehang is een heel mooie vorm van wandbekleding die jammer genoeg soms niet mooi uitkomt in een kamer doordat er meubels worden voorgezet waardoor het behang niet op z’n best uitkomt. Een bijzettafeltje kan nog, maar grotere meubels laten Het Inspraakteam Tilburg houdt, als aanzet tot de inspraak bij de tot standkoming van het bestem mingsplan Schoolstraat en omgeving, dinsdag 15 november a.s. om 20.00 uur een informatiebijeenkomst in de grote zaal van café Pas Buiten aan de Schouwburgring 200 (ingang grote zaal aan de Lange Schijfstraat). Voor leden en genodigden van de Bra bantse Assurantieclubs heeft dr. G. Veldkamp een uitnodiging aanvaard om a.s. maandag 14 november naar Tilburg te komen. In.de Studiozaal van de Stadsschouwburg wordt om 20.00 uur een inleiding gegeven met auto’s van 1 discussie onder de titel «De crisis in de Graziell sociale zekerheid». Als geen ander duiding al z kan oud-minister dr. Veldkamp een kritische blik werpen op het sociaal klimaat in het Nederland van nu. Introducees zijn ook gratis welkom. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot het secretariaat, de heer J. Vermeer, Schout Crillaertstraat 19, Tilburg, tel. 013-67.36.21. Tivolistraat 51 (voorheen Bosscheweg) legenover Garage Lepelaers merkten dat het hun zoon ernst was met zijn circusplannen. Met goed gevolg doorliep Rob Ritman nog de H.T.S., maar daarna ging hij toch echt met het circus mee. Bij di verse circusondernemingen be kleedde hij allerlei functies, en in 1966 begon hij een eigen bedrijf dat tent aggregaten en der Tussen het verhuren hij meer en meer in Totdat hij het in 1973 een eigen circus op rei cus Mariska. De onderneming werd een succes, dat in de drie volgende jaren geprolongeerd kon worden. Weliswaar verzorgde het circus overwegend middagvoorstel- igen, maar die waren van een derge- _ke kwaliteit dat er een goede opgebouwd werd. Ieder jaar is cus van Ritman beter geworden. Voor dit seizoen is hij erin geslaagd een wel zeer sterk programma te engageren. Een programma dat niet alleen de jeugd zal aanspreken, maar stellig volwassenen weer enthousiast vc cus zal maken. Wij hebben de naam dat we goedkoop zijn. Dat zijn we ook, en dat willen we graag bewijzen. Wij hebben weer volop speciale aanbiedingen in elke prijsklasse, grote als in kleedjes, zangen een :tie ex- beide typen uiteraard met alle inmid dels reeds genoegzaam bekende al gemene Graziella - eigenschappen. De prijs van de beide typen: f 18.250,00 inclusief BTW. Acht maanden lang, tot half november, trekt Circus Mikkenie dit seizoen door Nederland. Dag na dag worden er voorstellingen verzorgd, dag na dag wordt er geprobeerd het klassieke circus aan het Nederlandse volk terug te geven. Zaterdag en zondag is het circus in Tilburg op het terrein nabij Rotonde waar dagelijks twee voorstellingen worden gegeven. Op zaterdag om v> acht uur en zondag om half twee en kwart over vier. Een circusvoorstelling is een gebeurtenis die je aan den 1 moet het gebrul horen van de roofdieren dat doordringen stereo-installatie; je moet meemaken hoe de grond ondi tenpoten kan trillen; je moet de gloed voelen van de bn jongleur mee jongleert; je moet de paarde zaagsel. Je moet de warme kleuren zien. Circus Mikkenie biedt een programma dai zijn dan ook uit zuidelijke landen afkomstig tijgers en jaguars tegelijkertijd in de piste t in de nok van de circustent halsbrekende paard piramides van vier personen hoog bv van de voorstelling worden met een vurig* bliksemsnelle jongleurs, vier imposante c._ paarden en dromedarissen. Dat alles wordt door opzwepende levende muziek samengesmeed tot een wer velende show die helemaal van deze tijd is. Bij de inrichting van een huis neemt het behang een grote plaats in. Het gezicht van de kamer wordt voor een groot deel bepaald door het behar» behang meestal het «bloemetjes» of het «medaillonnetjesbeha. soort nog altijd veel verkocht wordt, komen er steeds meer mog muur en dus de kamer op een moderne en aantrekkelijke mani eze «andere» wandbekleding is een belangrijk deel uit gaan maken van het sortiment va de Behang en Het zal menigeen opgevallen zijn dat het momenteel bij autobedrijf W.A. Holland bruist van aktiviteiten. Toen men 4 maanden geleden het dealership van Leyland vrachtwagens verwierf, was een van de eerste wensen het realiseren van een showroom van waaruit men deze vrachtwagens kon laten zien en verkopen. De huidige showroom wordt momenteel met ca. 1000 m2 ve ca. 2 maanden de totale Leyland vracht- en bestelwagenlijn i kan bekijken. Afgelopen week bezochten een aantal medewerkers van Holland b.v. Leyland truck fabrieken in Schotland en Engeland. Men heeft kennis kunnen maken met nieinvetechnieken en een inzicht gekregen in de toekomst plannen van Leyland. De eerste stap van die toekomst wa s reeds gemaakt, het volledig nieuwe motoren- testcentrum in Preston wat momenteel het modernste van de wereld is. Men heeft bij Autobedrijf Holland dan ook veel vertrouwen in de toekomst van de vrachtwagen en in die van Leyland vrachtwagens in het bijzonder. Op de foto: de h. C. van Gorp Jr. directeur van van Gorp Bolsius b.v. ontvangt de sleutels van een nieuwe Leyland Chieftain tankwagen uit handen van de h. M. Oprinsen, verkoper van W.A. Holland b.v. Een andere aanleiding vormt de wens van de gemeente om in het betreffende gebied nieuwbouw te realiseren voor Publieke Werken, eventueel gecom bineerd met Bouw- en Woningtoezicht en de Gemeentelijke Woningdienst. Een oriënterende studie van de ge niet genoeg van het behang zien». Ook de verfafdeling heeft een uitge breid assortiment. Bijna alle kleuren zijn aanwezig in latex en in lakverf. Als de kleur die de klant graag wil heb ben niet verkrijgbaar is of niet in de handel, kan toch nog voor die kleur gezorgd worden. In de zaak is name lijk een mengmachine aanwezig, waarmee het mogelijk is om zowat alle denkbare kleuren te maken: «Een vanzelfsprekende service voor onze klanten», meent mevrouw Kat. Tot die service voor de klanten hoort ook de indeling van de zaak, die zo econo misch en overzichtelijk mogelijk is in gericht. Die overzichtelijke inrichting en ook vooral de snelle overhuizing is voor een groot deel goed verlopen dank zij de winkeliersvereniging Korvel die bij de verbouwing ieder moment klaarstond voor de heer en mevrouw Kat waarover mevrouw Kat zegt: «Ik zou de winkeliersvereniging Korvel langs deze weg nog hartelijk willen bedanken voor de geweldige hulp» Al met al mag dit zeker een geslaagde verbouwing worden genoemd van een zaak die met haar assortiment duidelijk een aanwinst is voor Tilburg. Lichtgewicht De belangrijkste Europese producent van echte polyester lichtgewicht cara vans is de Italiaanse Lander - Graziella fabriek in Padua, waarvan Pon Tra ding de caravandivisie van Pon Nautic B.V. in Leusden de Neder landse verkoop vertegenwoordigt. De eerder genoemde sterk stijgende waardering voor polyester licht gewicht caravans blijkt wel zon neklaar uit het feit dat onlangs op de internationale caravantentoonstelling in Turijn de nieuwe grote Lander Gra ziella 474 het huidige topmodel uit deze Graziella serie door een inter nationale jury van vakjournalisten gekozen tot «Caravan van het ja 1978». Als primeur voor ons land is deze ca ravan te zien op stand 13 van de Cara van RAI, waarop ook de kampeer auto’s van VW worden geshowd. 11a 474 is zoals de aan duiding al zegt 4,74 meter lang en heeft een voor deze lengte zeer laag gewicht van circa 650 kg. Hij is lever baar in twee luxueus uitgevoerde 4 tot 5 persoons typen: een lengteslaper en een dwarsslaper, met moderne U-zit- hoek. Beide hebben een moderne keukenunit met koelkast (85 liter) en een toiletruimte. De reeds genoemde zeer luxueuze uitvoering combineren Volgende week dinsdag start de inspraak rond de voorbereidingen van een •nieuw bestemmingsplan in het centrum van de stad, en wel voor de omgeving van de Schoolstraat. Het gebied, waar het om gaat, wordt omsloten door de Noordhoekring, Korte Schijfstraat, Nieuwlandstraat, Heuvelstraat, Oude Markt en Schouwburgring. Er zijn verschillende redenen om een bestemmingsplan voor dit gebied te gaan voorbereiden. Allereerst is voor een deel van het gebied nog helemaal geen bestem mingsplan van kracht, hetgeen ongewenste ontwikkelingen tot gevolg kan hebben. Voor een ander deel van het gebied gelden wel bestemmingsplan nen, maar deze zijn niet in overeenstemming met de gewenste ontwik kelingen, zoals die in het Structuurplan Oude Stad zijn aangegeven. De gemeenteraad heeft een structuurplan in november 1976 vastgesteld. ruimte. Voor het westelijk gedeelte van het plangebied is het van groot belang dat 20 van de voor kantoren bestemde grond, zoals in het Struc tuurplan Oude Stad aangewezen, be stemd moet worden voor woning- uw. In het oostelijk gedeelte van het gebied geeft het structuurplan aan dat het huidige fabriekscomplex aan de Schoolstraat en Korte Schijfstraat straks de bestemming woon- doeleinden moet krijgen, hetgeen be tekent 60 grote of 100 kleine laagbouw woningen per hectare. Op deze wijze zal getracht worden de woonfunctie van de binnenstad te versterken. In het nieuwe bestemmingsplan zullen verder huidige bestemmingen, zoals de gemengde bebouwing langs de Nieuwlandstraat en de flatbebouwing aan de Schouwburgring, worden vast gelegd. met de bestemming kantoorontwikke- lingen, die het Structuurplan Oude Stad aangeeft voor het gebied tussen Korte Schijfstraat, Schoolstraat, Schouwburgring en Noordhoekring. In het betreffende gebied kunnen ook stemd moet worde enkele andere bestemmingen worden bouw. Inhetoostelijl vastgelegd in navolging van de gewen ste ontwikkelingen uit het structuur plan. Zo is op de hoek van de Schoolstraat en de Korte Schijfstraat grond aangewezen voor bedrijven ten einde het bestaande bedrijf aldaar te ten voortbestaan. ivt structuurplar abriekscomplex en Korte bestemmit crijgen, hetgeer 100 kleine laagt VAN GORP-BOLSIUS BV 4 <w

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1977 | | pagina 7