Êj I i/oplan 'toor behaaglijk en veilig woen pMERASv IJ meubelen Met Allerheiligen is er weer druk bezoek aan Centrale Begraafplaats West Live-presentatie van de eerste solo-elpee van Boozy ANWB brengt cursus pech onderweg -k s r warmte-isolatie Modern v. d. kerkhof naaicentrum ,70 1 ,50 Première Philips Big Sound Drive-In Show m.m.v. Ferry Maat en John Mac Cluskey Toscaanse kast 2975,- Forse uitbreiding bij babyhuis Rianne coolen-buysen Donderdag 27 oktober 1977 pagina 7 DE TILBURGSE KOERIER DOKTERS r 1977 pagina 6 Over tien jaar uitbreiding met 3 ha WEEKENDDIENST d Apot Scho nacht en Tilburg blijft achter met crematies Vrijdagavond 28 oktober a.s. in The Talk of the Town or A.s. zondagavond 30 oktober in The Talk of the Town: In het buitenland RIJS en-Br ilbur burg Restaurant heeft speciaal voor U Op 1 december in Tilburg Ervaring 04. Do Your dance/Rose Royce (5) prak I- 15 05. Doctor love/First choke (6) muziekhuis Ref. 811 REPARATIE VAN ALLE MERKEN NAAIMACHINES voor uw recepties, partijen, bruiloften, vergaderingen, enz. «De Parel van Brabantzaal» 06. The bull/Mike Theodore orche stra (3) TILBURGSE DISCOTHEKEN TOP-TIEN n en 158, tel. k24a 92 Tel. (013) 431132 A.B. Sevinga Uw gastheer Heuvel 39, Tilburg Reeds méér dan Jul besterdring 63 tilburg.tel 43432S 01. From here to eternity/Giorgio 02. San Francisco/Village people (-) 03. Theme from starwars/Meco (1) Big resent; ?m ;n de gedeeld etc. int klokslag jit Enge- id Band. Veldhovenrlng 98, Tilburg Tel. 433473 v.w. -orging d --is met van de Plantsoenendienst, ook sterk groeien. ”ioeg in Tilburg Het landelijk gem laties bedroeg in 1975 ..ourg was dit percen- •■centages voor resp. -togen- /at dus met Tilburg, jok het aantal g beduidend zal zal dan y tilburq in 50 Jaar *4n begrip voor vertrouwen en servlc Jl. v. Stolbergstr. 7 en 25 1 MIDDEN-BRABANT buro voor hulpverlening: ongewenste zwangerschap n de alleenstaande ouder. Tilburgseweg 184, tel. 013- Alles is j gemakkel De heer moge lijk om gedurende rich tot zijn verbouw inke uitbr ‘meen vol lelijk in ittingen t is aan de na- UI i lijnen) I EENS I CELDER I opgeven Spoor- HULP NODIG? Bel 0011 voor brandweer, G.G.D. en politie. Autohulpdienst buiten werkuren, tel 423722. iby- en peuters ■i naar Na de IS m2. PAKJES, GESCHENKEN, CADEAUTJES, FIOM Regionaal t bij o aan Goirle, 434616. Tilburg, Bisschop Zwijsenstraat 14a, spreekuur iedere werkdag van 9-10 u. g en zondag van van 17.30 tot 18.00 N.V.S.H. Afdeling Tilburg, Telefoni sche Hulpdienst, die tot 24.00 uur be reikbaar is. Tel. 013-333375. senuv dium. vroeg i ook we dan ook aan. Op zeer muzikale lee: ;em Ceder- 9.45 en Door eigen import geen 1995,- maar 1775,- minst, noeg» vraag, staat zi hun begr dat niet i meente dit beheer krijgen men. Niet dat daar op het sprake van is, maar de geïnt buitenstaander kan dit moment toch al zien aankomen. I naar uit dat lende ruimte Centrale GEREF. KERK VRIJGE Aula Prins Bernhardschool. straat 4. Diensten: ’s zondags 14.30 uur. I Menigeen zal vinden, dat er weinig din gen zijn in de samenleving, die zo weinig aan verandering onderhevig zijn als het beheer van begraafplaatsen, maar nadere beschouwing doet blijken, dat zich daar, integendeel, gedurig ver anderingen voordoen. Daar is bijvoor beeld de verschuiving van begraven naar cremeren van overledenen. Bijbelstudie evangelistische kerkdiensten Geref. Gem. 's Zondags lOu. en I8u. 30. Plataanstraat 62. Bijbelcursussen, Hulp bij Bijbellezen Enschotsestraat 68. Tel. 425363. Ook voor allerlei vra gen over godsdienst. Het geeft niet hoe u het noemt, ,EenrXhenelTd:t?Sddie9^ent gedaan om het de klant zo dijk mogelijk te maken. Terloo probeert nog zoveel de klant koning te laten lisartsen :nde arts enigszins m< m 5 uur op avond gratis T-shirts uitge Het hele gebeuren begin 21.00 uur waarna optreedt de ui land afkomstige Helen Day anc De heer Terloo begon in 1958 samen met zijn vrouw een zaak voor bat’ peuterartikelen aan het Besterdpiein. De zaak was bedoeld voor babies en pei tot vier jaar. Na één jaar was de zaak al te klein en moest er verhuisd worden i de Besterdring. De totale bedrijfsruimte besloeg toen ongeveer zo’n 75 m2; laatste verbouwing enkele weken geleden is die bedrijfsruimte ongeveer 321 Een flinke uitbreiding dus. is'olatiewerken b v isoplari-dealer goirke kanaaldijk tel 013-32 00 9 voor beplanting iet Allerheiligen eens rondloopt Centrale Begraafplaats West, loflaan, kan vaststellen dat er besteed aan de gra- psiering daarvan met planten. Dat is het werk G.W. Gertsen, die dit al begin van de ingebruik- e begraafplaats. Voor het onderricht zijn duidelijke te keningen en een aantal belangrijke on derdelen zoals stroomverdelers en carburators aanwezig. Bij de instruc tie wordt verder gebruik gemaakt van een auto, waaraan de deelnemers sto ringen moeten opsporen en verhelpen die van tevoren door de instrukteur zijn aangebracht. Bovendien ontvangt iedere cursist een handig cursusboekje dat ook na afloop van de cursus goede diensten kan bewijzen. Na aanmelding ontvangen de cursisten een bericht van inschrijving waarin na dere gegevens over de lessen worden bekendgemaakt. Belangstellenden kunnen zich c< bij: ANWB - kantoor Tilburg, laan 396. Telefoon 013-434045. ook regelmatig prijzen voor de school met haar muziek en haar laatste schooljaren werd ze zelfs kampioen trampoline en werd haar gevraagd door te blijven gaan en om zelfs sportlerares te worden, maar ze was toen al voorbeschikt om een zangcar rière tegemoet te gaan. Helen, nu 22 jaar, heeft een dynami sche persoonlijkheid en is een aan trekkelijk jong meisje met haar blonde haren, bruine ogen en slanke figuur. KERKDIENST Ned. Hervormde Gereformeerde ver eniging «EL1M», Min. Mutsaertstraat 22 (nabij Theresiakerk), diensten zon dag 10 u. en namiddag 15 u. Bijbelle zing ’s maandags om de 14 dagen. Inl. .tel. 671745, b.g.g. tel. 670586. Nog een ander punt van belang i toenemende vergrijzing van de be king de mensen worden ouder, maar daardoor drukt de stijging van het bevolkingsaantal zich onder meer ook uit in meer sterfgevallen, waarvoor meer graven nodig zijn. van volop ruimte. Integendeel, de be graafplaatsen maken de indruk vrij vol te zijn. Maar uitbreidingsmogelijkhe- den Zijn daar niet of nauwelijks voor- dag handen. Al klemt de kwestie nog niet lijk direkt, het ziet er toch wel de vervangende en aanvulk zal moeten komen van de Begraafplaats West. Hoewel ze klein is heeft ze toch een goed en voldoende stemgeluid. Ze houdt van humoren lacht graag. Helen is bezig zich een goede reputatie op te bouwen met haar optredens door het gehele land en zij wordt voortdurend begeleid door eigen groep. Haar be kendste nummer is «Love Sweet Love». COC WERKGROEP HOMOFILIE TILBURG Opvang en informatie voor homofie len, tel. 013-683832 - 04242-4560 of Postbus 1263. Elke le en 3e zondag van de maand vanaf 16.00 uur in Checkpoint Charlie, Molenstr. 100 io-synthesizer ir de eerste maal de -presentatie, speciaal voor de pers 'he Talk of the Town. sen. Overigens betekent dit aller- dat er binnenkort «plaats ge- zal zijn, Daar is bijvoorbeeld de hoelang de parochies nog in tullen zijn om zelf het beheer van ’raafplaatsen te financieren. Is meer het geval dan zal de ge- dit beheer krijgen over te ne- iet dat daar op het ogenblik al van is, maar de geïnteresseerde zijn in zijn zaak. Hijzelf heeft ziin bu reau midden in de zaak om zijn klanten zo goed mogelijk van dienst te kunnen zijn. Naar zijn mening is zijn zaak groot geworden door alleen maar kwaliteits- artikelen te verkopen en door zijn goede relatie met de klanten. Hij is er in de afgelopen negentien jaar in ge slaagd om een naam op te bouwen in Tilburg en ver daarbuiten, ondanks de speciale moeilijkheden die zijn bedrijf met zich meebrengt. Toen de heer Terloo in 1958 alleen maar verkocht voor peuters tot 4 jaar moest hij het met een veel kleinere klantenkring doen, die bovendien maar een éénma lige aankoop deed. Ondanks dit is de heer Terloo er toch in geslaagd om van babyhuis Rianne een bloeiende zaak te maken. Hij benadrukt dat hem dit niet mogelijk geweest zou zijn zonder zijn klanten, voor wie dan ook een aardige attentie ligt te wachten. Helen Day, geboren in Mannsfield, Nottinghamshire, stond reeds op 4-jarige leeftijd al zingende en dan sende en zelfs als aktrice op het po- Haar ouders ontdekten nl. al dat hun dochter hoe klein ze was, talent had en moedigden dat ook aan. Op school was zij een ïerlingen en won dan In Nederland is de tendens in de rich ting van crematie sterk groeiende; merkwaardig genoeg in Tilburg voor alsnog minder. Het landelijk gemid delde van crematies bedroeg 26,3%. Voor Tilburg was dit tage 7,9. De percentages Breda, Eindhoven en ’s Hertc bosch luiden 22, 16,9 en 14,1 wa ook nogal een verschil is r Het is te verwachten dat oc crematies in Tilburg gaan stijgen. En dat zal dan weer ge volgen hebben voor de begraafplaat- 07. Goin places/Jacksons °8- Run back/Carl Douglas 09. Those were the days/S. Davis jr 10. Slide/Slave (8). A.A. Anonieme Alcoholisten, tel. 013-681268, postbus 10027 Tilburg. Bijeenkomsten elke donderdag 20.00 uur in «De Waaikant»Heikestraat 54. A.A. werkgroep Tilburg - Centrum. Elke donderdag 8 uur - 10 uur Hulp centrale S.O.S., Spoorlaan 320, tel. 320892. Postbus 227. Zorg Wie me op de aan de Hoflaan, k< grote zorg wordt 1 ven en aan de ops want die bestaat dit jaar 12,5 jaar. Deze begraafplaats is veruit de grootste Van de heer van de stad, in 1975 vonden 36,6% van alle begrafenissen daar plaats, doet vanaf het F Verder zijn er nog tien kerkhoven in de stad, waarvan die aan de Bredase- name van deze weg, aan de Prof. Lorentzstraat en aan de Lovensestraat de grootste zijn; daarvan worden er negen beheerd door katholieke parochies. Ook op de De bezoekers zijn over het algenu Centrale Begraafplaats West is een groot gedeelte gereserveerd voor ka- lof over die verzorging die kennt tholieke begrafenissen maar het beheer ervan berust bij de Plantsoenen- overeenstemming is met de opvat dienst van de gemeente. ïa" de Plantsoenendienst. Het h het publiek dus ook aan i bestaanden niet toegestaan om be plantingen op de graven aan te brengen maar de heer Gertsen staat altijd open voor suggesties en wensen van nabe staanden. Vandaar dat deze laatsten menen dat daarvoor wel eens een woord van erkentelijkheid mag worden ge zegd. Waarvan dan bij deze acte. Traditiegetrouw is Allerzielen de gedenkdag van de afgestorvenen en in die traditie hoort het thuis, dat veel mensen ’s middags tevoren een bezoek brengen aan de begraafplaats, waar geliefde overledenen hun laatste rust genieten. Bij die gelegenheid wordt speciaal een bloemetje meegenomen, maar tevens is dit een aanleiding om de algemene sfeer en entourage van het kerkhof op te nemen. Ook dit jaar zal dit weer zo zijn en daarom is er yc(i c i wel reden om aandacht te schenken aan de Centrale Begraafplaats West, bloemen A.s. vrijdagavond wederom een spe ciale avond in The Talk of the Town in aanwezigheid van de Philips direktie, wordt eén presentatie gegeven van de totaal nieuwe Philips Big Sound Drive-In Show. Deze presentatie be gint om 21 uur en eindigt cm ca. 00.00 uur, waarna op zal treden de Engelse formatie Helen Day and B^nd. Tijdens deze première die omgeven is door lichtshows, videoshows, bubbel en wolkenapparatuur. worden gratis een aantal portables verloot met een waarde van f 600,ook wordt er die De instrukteurs zijn ervaren wegen wachten en technochefs van de ANWB. Gedurende de lessen worden o.a. de ontsteking, carburatie, koeling en smering behandeld, waarbij spe ciale aandacht wordt besteed aan het onder alle weersomstandigheden star ten van de auto. Een ander punt is de vaststelling, dat, met name in Amerika en Duitsland, er weereen trend is, waarbij de eisen, die het publiek aan begraafplaatsen stelt blijkbaar stijgen; daar wordt veel meer werk gemaakt van begrafenisrituelen dan in ons land, wat dan de werk zaamheden en de beschikbaarheid van de plaats weer zal beïnvloeden. Wegens de grote belangstelling gedu rende de afgelopen jaren (meer dan 110.000 cursisten) heeft de ANWB be sloten om ook dit seizoen weer een cur sus Pech onderweg te organiseren. In Tilburg begint deze praktische cursus op donderdagen 1 - 8 - 15-22 dec. 1977 en wordt gehouden in Scholengemeen schap Quirijn, Gershwmstraat 10, Til burg. De cursus omvat vier lessen van ca. 2,5 uur, die in vier achtereenvol gende weken steeds op dezelfde avond worden gegeven. Het accent ligt bij deze cursussen op het «zelf doen» en de lessen zijn ge richt op het feit dat de deelnemers le ken zijn op autotechnisch gebied. De lessen hebben als voornaamste doel de automobilisten een zekere mate van handigheid bij te brengen in het opspo ren en verhelpen van storingen die zich zowel thuis voor de deur als on derweg aan hun auto kunnen voor doen. In de jarenlange praktijkervaring van de Wegenwacht is gebleken dat een groot aantal storingen kunnen worden verholpen door niet - autotechnisch geschoolde automobilisten die echter wel de cursus Pech onderweg hebben gevolgd. Openbaar verkeer Zou het, vroegen wij aan de direkteur van de Tilburgse plantsoenendienst, niet beter zijn om de mogelijheid vf~ crematie wat sterker bij het pi1 propageren; dan zouden de begraaf plaatsen op de duur minder nodig zijn en dan zou die ruimte mooi kunnen worden ingebracht in de groenvoor zieningen van de stad De heer Knip- pels wees dit nadrukkelijk af. De be- schikking ten aanzien van stoffelijke Apot overschotten is zuiver een zaak van de venk betrokken particulieren; de overheid heeft in overeenstemming met de wet op de lijkbezorging daarin al- I leen maar hulp te verlenen. Bovendien geoper meent hij, dat begraafplaatsen óók feestc[. plaatsen zijn van openbaar verkeer, evengoed, en vaak zelfs intensiever, als plantsoenen. Er moet passende ruimte worden geschapen voor de pië teit van nabestaanden en die ruimte moet weer harmoniëren met de rest van de groenvoorzieningen. Aan deze «service» van het publiek wordt in elk geval in de gemeente Tilburg hoge waarde gehecht en dat is dan ook een verheugdende zaak. ieder dat niets Boozy meer kan en «An- tegenhouden. egd bij de Bezetting is als volgt: Marijke Verboom zang Henk van Zeijst, drum Bert Tamaela, gitaar Peter Vorenholt, piano-orgel Adé Souisa, bas Chris Kleme, piano Zondagavond voor live-presentatie in Th MAATSCHAPPELIJK WERK TILBURG - GOIRLE Hebt u vragen, moeilijkheden, twijfels over uitkering geld werk huis school ouderdom of hebt u vragen of onzekerheden over uzelf man vrouw kinderen ouders buren Wilt u daarover met iemand praten Op elke werkdag staan we telefonisch en per soonlijk voor u klaar van 9.00itot 12.30 uur, Noordstraat 80 te Tilburg. Kom gerust eens langs ofbel ons even (013-43.32,31 tst. 23). Timmermans, Nieuwe Bosscheweg 105, tel. 435568. v. Riel, Postelse Hoefl. 43, tel. 674590. Bakx, Broekhovenseweg 77, tel. 674590. Rasenberg, Bosscheweg 110, tel. 331648. APOTHEKERS Vrijdag 28 oktober ‘-otheek Klijsen en Hodes, cviiouwburgring 158, tel. 425333, korte dienst. jtheek Klijsen Mauritsz, Beetho- laan 338, tel. 551333. Apotheek Kevenaar, Tilburgseweg 116a Goirle, tel. 341390 lange dienst KORTE DIENSTop werkdagen ook >end van 17.30-21 uur. Op zon-en teldagen geopend van 10.00 tot 17.30 uur. LANGE DIENST: dag geopend. DIERENARTSEN Nieuwe Bosscheweg De laatste verbouwing was vooral ge richt op de modernisering van het ba byhuis Rianne, waarvoor de heer Ter loo de hulp van een aantal vaklieden inriep. Het nieuwe interieur werd ontworpen door het interieurbureau BUCO uit Papendrecht en het archi- tektenbureau Robben. De verbouwing werd in drie weken gedaan door aan nemer Korsten en de firma Hoogspoor zorgde voor de verlichting. In het voorste gedeelte van de zaak worden o.a. kleren verkocht en in het achter ste gedeelte worden kinderkamer- meubels en kinderwagens verkocht. Alle artikelen staan nu zo opgesteld dat alles voor de klanten direkt be reikbaar is; dus niet meer achter glas zoals vroeger. Dit alles bijeen leidt ertoe, dat, vol gens de berekeningen, opgesomd in een gemeentelijk rapport, het vol gende moet worden verwacht Binnen vijfjaar dus tegen 1981 zullen de begraafruimten op de Cen trale Begraafplaats West in de RK 2e klas, die 75% van alle begravingen omvat, volledig zijn benut. In de daarop volgende jaren zullen nog an dere sektoren van de begraafplaats vol zijn; er zal dus een uitbreiding moeten komen met 3 ha, waardoor men weer tot 1994 vooruit zal kunnen. Ook op andere begraafplaatsen bevestigt een rondgang, dat er zeker geen sprake is De manjan Isoplan vieet er \an Komfortverhogend Thermo- paneglas samen met de unieke keuzekombinatie voor spouwvulling met Sigma-Rouf Spouwmurenschuim UF of Sigma-lsover Spouwwol van Sigma Coatings samen met Isover glaswol-dakisolatie en andere Isoplan voor zieningen zorgen in een compleet pakket voor een grote besparing op uw gas rekening. ACTIE MOEDERS VOOR MOEDERS Mevr. A.A.M. Schalken - Otten, Slot Loevesteinstr. 110, tel. 013-681290, Tilburg, Berkel - Enschot en Uden- hout. Mevr. De Bont-Rondema, Burg. v.d. Mortelplein 113, tel. 674969, Tilburg. Mevr. Wolfs - v. Dommelen, Orion- straat 12, Dongen, tel. 3490. Mevr. Kuijsters-Verschuren, Hoog- eindeseweg48, Goirle, tel. 013-341955 en Hilvarenbeek, Riel. Mevr. Zr. Leeuwekuijl - Ter Haar, Ecliptica 70, Loon op Zand, tel. 04166-1753. Voor Oisterwijk, Haaren en Moerges tel, mej. Zr. H. Th. Snellen, Schee- persdijk 66, Oisterwijk, t. 04242-2098. Stichting Bijstand Buitenlandse Werknemers «Midden-Brabant», Goirlestraat 105, Tilburg. Spreekuur: woensdagochtend 10.00- 11.30, donderdagavond 19.00-20.00 u. STICHTING BIJSTAND BUITENLANDSE WERKNEMERS «MIDDEN-BRABANT» Stichting Buitenlandse Werknemers «Midden-Brabant» Tivolistraat 136- 138 Tilburg, telefoon 013-426467/ 426956/435726 Openingstijden Balie: maandag, dins dag, donderdagen vrijdag: 14.00-17.00 uur; woensdag: 10.00-17.00 uur. Spreekuren: woensdag: 10.00-11.30 uur; donderdag: 19.00-20.30 uur. Uniek voor Tilburg Na Dance to the Music» e gela» heeft Boozy zich gevoeg- uiterst bekende Nederlandse popgroe pen. Hun swingende muziek heeft veel zaalhouders de telefoon doen grijpen. Begrijpelijk dus dat Frank Bierens, de manager van de groep, een zeer tevre den man is. Inmiddels is «Dance tot the Music» al in vele landen uitgebracht, o.a. Duits land, Zwitserland, Oostenrijk, Italië, Spanje en natuurlijk België. Met «Angela» zal het wel dezelfde kant opgaan; Nederland heeft er weer een topgroep bij. Het begon allemaal twee jaar geleden toen vijf jongens uit het noorden van het land besloten om met elkaar samen te gaan spelen. Ze waren druk aan het repeteren en traden hier en daar op. Op een dag liep Marijke Verboon bin nen en zong even spontaan mee. De jongens vroegen of ze wilde blijven en zo werd Marijke de zangeres en een aanwinst voor Boozy. De heren van Teach-In waren toen nog hard op zoek naar zangeressen en wilden eens naar Marijke komen kij ken. Ze was niet geschikt voor Teach-In maar wel belden zij direkt naar hun producer Eddy Ouwens. Eddy kwam, zag en tekende een kon- trakt, want zo 'n groep zag hij nou net hélemaal zitten. Zo had Boozy binnen enkele weken ook al een platenkontrakt. Als dan de eerste single een hit wordt en de tweede evenzo, dan begijpt een- Zaterdag 29 oktober Bij spoedeisende gevallen gedurende het weekend wende men zich tot zijn EIGEN huisarts!!! Zondag 30 oktober Bij spoedeisende gevallen j het weekend wende men zi EIGEN huisarts!!! Goirlese huisartsen Bezoek de dienstdoende arts op zater- of zondag indien enigszins moge- uur of om 5 uur op zijn Cadres. lag 29 oktober Tilburgse weg 21, tel. PR; u, zond- om 12 v LAKTIJKt Zaterdi Dr. Schrader, 341250 TANDARTSEN Zaterdag 29 oktober P. v. Blerck, Debussylaan 7-, tel. 551762 mogelijheid van Spreekuren: zaterdag bij het publiek te 12.00 tot 12.30 en van uur. direk tendie

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1977 | | pagina 7