Jeugdclub «HEUKA» iccadonfli Jongeneel Tilburg ROLSCREEN I KANARIES in alle kleuren en vormen N organiseert op zondag 4 sept haar jaarlijks bekende rommelmarkt en een grote dierenshow, Coppejans&Zn. 525 NU Sierduiven Vogelvereniging Tivoli Riccadonna «WEST END» «LA BARRIQUE» «RIST0R0» Raskonijnen houden als creatieve bezigheid op de speelplaatsTivolistraat 45 Kinderboerderij «HEUKA» Aan haar jaarlijkse rommelmarkt, die alom bekendheid geniet, heeft de jeugdklub HEUKA nu een dierenshow verbonden ANTIEK OP DE ROMMEL MARKT Dierenbescherming noodzakelijk Ook nu v/h Mulders Eerste Tilburgse boenderfokkersclub 1977 pagina 10 Donderdag 1 september 1977 pagina 11 Ringbaan Oost 271 Tilburg Telefoon 013-434680 Lizard-kanarie bij kleurduiven, kwaliteit efficiency ervaring Gaarne maken wij voor U vrijblijvend een offerte elle - 81 51133 KantoorPelgrimsweg 51, Tilburg Tel. 013-43.19.60 - 42.15.83 Op de rommelmarkt van de Heuka, is ook het antiek niet vergeten. Zo is er een complete eethoek in de stijl HENRI DEUX. Ook zijn er nog diverse kasten en stoelen. de grootste vermouth in Italië Schoonmaakbedrijven 1 «Producten voor de bouw» Slijterij Bredaseweg 198 TILBURG Tel. 42.55.39 Slijterij Spoorlaan 430 TILBURG Tel. 32.11.11 geschiedt elmarkt, heen van ssen. kruising en door '«'eding BIANCO 7 Slijterij Piusstraat 8 TILBURG Tel. 43.39.52 Bouwbedrijf Hazenberg Marktveld 26 Vught Tel. (073)57 9112 soorten met hun veren. De postuurkana.—. berij is eigenlijk pas laatste 10-15 jaar Tijdelijk met GRATIS GLAS De rommelmarkt is dit jaar zeer groot, er is voor elk wat wils. Vooral de meubelhoek is flink uitge breid. Er zijn antieke, nostalgisse en gebruiks- meubelen. NEDERLAND B.V. Zon- en insektenweringsbedrijf Postbus 840 TILBURG Telefoon (013) 42.34.23 Kantoor en showroom Nieuwstraat 230 TILBURG senders icharrelen bij een ig. Het schilderach- kippen boerderij be- ïndeels tot Wanneer Df dwerghoen- den, lopen deze il in afge’sloten Blijkbaar is er loslopende geen plaats moderne De Ned. Ver. tot Bescher- formatie is te vinden. Op deze ming van Dieren, afd. Til- dierenshow geeft de dieren burg, is ook op de dieren- bescherming een doorlo- show van de Heuka aanwe- pende diavoorstelling, over zig. het wel en wee van alle soor- Er is een stand ingericht ten dieren, maar ook over het waar voor elke dierenvriend, werk van de dierenbescher- naar ook voor aspirant - die- ming in Nederland in het bij- renvrienden de nodige in- zonder. I Ook U leveren wij graag de bekende «w SHELL - brandstoffen A|<| en smeermiddelen Goirke - Kanaaldijk 28, Tilburg Telefoon 013-42.52.00 secretariaat Aldrinstraat 26 LOON OP ZAND dwerghoenders. Boven dien wisselen de leden onderling ervaringen uit. irlijks wordt in de and november een tentoonstelling gehou den. In onderlinge wedij ver strijden de leden hier om de prijs voor het '"''Oiste dier. ika van 4 sep- is de club ook met enkele en dwerg- Het is de waard om daar te gaan nemen. Op deze show zal getoond worden, wat de ama teur, liefhebber of hobbyist, in zijn vrije tijd, met zijn dieren weet te bereiken. Elders is op deze pagina van elke vereniging een beschrijving van hun aktiviteiten vermeld. Een der deelnemers aan deze kleindierenshow is Vogelvereniging Tivoli. Deze naam is afgeleid van de beginletters van Tilburgse Vogelliefhebbers, deze vereniging bestaat 13 jaar en is aanges'oten bij de Nederlandse bond van vogelliefhebbers. Het doel van de vereniging is het houden en kweken van vogels in de ruimste zin, terwijl ook het houden en verzorgen van de Europese vogels de volledige belangstelling heeft. V.V. Tivoli is gevestigd in café den Eik, Bredaseweg 177, Tilburg, en heeft een ledenbestand van 50 lederAlle inlichtingen over deze vereniging worden U gaarne verstrekt op onze stand in de kleindie renshow, en door de secretaris van V.V. Tivoli, de h. J. Geys, Alleen- We leven momenteel in’een drukke en zeer gespannen wereld en het doet de geest van de mens goed als hij in zijn vrije tijd een hobby heeft waar hij zich geheel kan ontspan nen. Zulk een hc oby is zeker ook het houden van raskonijnen in vereni gingsverband. Deze hobby is even goed een serieuze zaak, want er komt meer bij kijken dan alleen de dieren wat voeren en water geven. Het doel van deze liefhebberij is het bevorderen en veredelen van de tamme konijnenteelt. Hiervoor heeft men enige kennis van de erfelijk heidsleer en een grote dosis erva ring nodig, die U bij een vereniging op kunt doen. Jaarlijks worden er verschillende tentoonstellingen ge houden waar de dieren door er kende keurmeesters worden ge keurd op de vereiste raseigen schappen. Door in te schrijven of een bezoek aan zo n tentoonstelling te brengen doet men veel ervaring op en wordt er veel van gedachten gewisseld door de fokkers onder mekaar. Om meer bekendheid te geven aan deze interessante klein- Ifon IO nn tnt 1R flfl HUI* Dez© dierenshow is in samenwerking metKSV vail I^.UU LUI IO.UU UUI De Vriendschap, VV Hart van Brabant, VV Tivoli, Tilb. Sierduivenvereniging, Tilb. Hoendervereni- ging en Safaripark Beekse Bergen. dierensport worden er door de leden van konijnenvereniging «De Vriend schap» uit Tilburg plm. 15 verschil lende rassen geshowd op de klein dierenshow van de «HEUKA». In Nederland zijn plm. 300 konijnen verenigingen, welke alle zijn aange sloten bij de Nederlandse Konijnen fokkers Bond «N.K.B.». In totaal telt deze bond meer dan 10.000 leden. In totaal zijn er 46 rassen en verschil lende kleuren. De gewichten yarië- ren van 0,7 kg voor het kleinste ras tot ongeveer 9 kg voor het grootste ras. Naar gelang de ruimte die men er voor heeft en de voederkosten die er aan verbonden zijn kan men hier een keus uit maken, welk ras men zich zal aanschaffen. Mocht U inte resse hebben in deze mooie sport, dan kunt U op deze dag een bezoek brengen aan de «Heuka». daar de gehele dag ervaren fokkers aanwe zig zijn, die U alle gewenste inlich tingen kunnen verschaffen. K.S.V. «De Vriendschap», secr. M.C.H. Pijnenborgh, Piusstraat 8, Tilburg. Vogelvereniging «Hart van Brabant» Datis letterlijk de specialiteit eens 22 rassen postuurka- verse wedstrijden in binnen- Dit zijn vogels die door hun Nederland in opkomst, san de nu ruim 30 jaar be- naries. en buitenland zijn behaald, lichaamsvorm of bevedering Hart van Brabant heeft hi staande vogelvereniging Door deze aantallen is een Het kan ook bijna niet an- sterk afwijken van de wilde toe veel bijgedragen. «Hart van Brabant». Uiter- zorgvuldige selektie bij de ders als men weet hoeveel kanarie. Enkele van deze aantal van haar leden aard staan ook de andere kweek en een goede kennis deskundigen deze vereni- rassen zijn o.a. de Yorkshi- zochten reeds e vogels in de belangstelling van de eisen die aan elke ging om bij deze vogelvereniging, kleur gesteld worden dan Liefst zoals de kleine tropische ook beslist noodzakelijk. postuur vogels en de verschillende Het is dan ook bijna onmo- tenkeur parkietensoorten. Het gelijk in deze specialiteit tot van Bra grootste deel van de onge- resultaten te komen zonder meerde «eer 50 leden houdt zich een goede voorlichting. Het de Alg. echter intensief bezig met de lid zijn van een vogelvereni- houders, waarvan enkele «eek en veredeling van de ging is daarom bijna een zelfs met internationale er- kanarievogel. Wat uit die noodzaak voor iedere lief- kenning, kleine grauwe wilde kanarie hebber die wel eens wat an- voor een enorme variatie in ders in zijn kooi wil dan de Een heel andere tekening- kleur en vorm is ontstaan gewone gele kanarie. Juist vorm komen we tegen bij de beseft men eigenlijk pas in verenigingsverband kan Lizardkanarie, deze moet goed als men b.v. het vraag- men de nodige kennis op- een mooie schubtekening programma voor een kana- doen. hebben, als een hagedis, rietentoonstelling doorleest. Dat men bij vogelver. «Hart De Lizard behoort echter Maar liefst 140 verschillende van Brabant» hierin heel ver weer tot een andere tak van kleuren kanaries blijken er te gaat, bewijzen de resultaten dekanarieliefhebberij, nl.tot bestaan en daarnaast nog die door hun leden op di- de gr°ep postuurkanaries. n krullende de postuurkanarie. Helaas is het onmogelijk alle larieliefheb- soorten te beschrijven. Het ss in de best kan men de diverse r hier in kleuren en vormen bewon- tegenwoordig kom) het Als U ooit een bezoek aan nog maar weinig voor, een pluimveetentoonstel- dat wij hoenders of ling hebt gebracht, dan dwerghoenders ,zien weet U, wat kundige fok- Jaar rondscharrelen bij een kers tot op heden hebben maar roning. Het schilderach- gepresteerd. lige beeld van kippen De eerste Tilburgse rond een boerderij be- hoenderfokkersclub is loort grotendeels tot het een vereniging van men- rerleden. Wanneer wij sen, die allemaal bezig mooiste v..c hoenders of dwerghoen- zijn met het fokken van Op de Heul Iers zien, lopen deze rashoenders. Regelmatig tember a.s. neestal in afge’sloten houdt deze vereniging' aanwezig uimten. Blijkbaar is er een vergadering. Hier hoenders ®k voor loslopende wordt de nodige voor- hoenders, eenders geen plaats lichting gegeven over het moeite wa neer in een moderne fokken van hoenders en een kijkje te naatschappij. Hoénders bestaan reeds duizenden jaren. Er is zelfs sprake van, dat tus sen 4.000 en 3.000 jaar ’oor Chr. hoenders als huisdieren werden ge houden. Mensen hebben door de eeuwen gebruik gemaakt wilde hoenderrass Door onderlinge ’an deze rassen wandering van voeding en klimaat zijn de tegen woordige hoenders ont staan. Norwich-kanarie deren tijdens de tentoonstel- een aantal van de meer dan ling die «Hart van Brabant» 1 000 kleurendia’s worden ieder jaar in november orga- vertoont die door een der niseert in 't Boulevard - café keurmeesters zijn gemaakt aan de Noordstraat. en in het gehele land bij vo- Tijdens de kleindierenshow gelbesprekingen werden van de Heuka-rommelmarkt vertoond. tonen de leden ook enkele Alles bij elkaar een unieke van de vele mogelijkheden gelegenheid eens nader indekanariewereld. Een 25- kennis te maken met de vo- tal kanaries zijn dan aanwe- gelliefhebberij en speciaal zig, terwijl ook regelmatig de kanarieveredeJing. Niet alleen de reeds pony’s, schapen, gei- brengen. Maar ook om de hoofdprijs is van de genoemde verenigin- ten, kippen, konijnen de kennis te vergroten loterij. gen zijn op de die- e.d. Al deze dieren van dieren, voor wat Voor deze loterij zijn renshow aanwezig; worden door de kinde- betreft hun huisves- nog enkele loten op de ook de kinderboerderij ren zelf verzorgd. De ting en verzorging en rommelmarkt ver- Heuka maakt deel uit pony’s worden door de wat de verantwoorde- krijgbaar. van de show! Een kinderen zelf bereden, lijkheid aangaat als kijkje op deze boerde- Zo is het mogelijk om men zelf dieren heeft. De trekking o rij is dan ook zeer de bij de kinderen wat Ook is op de boerderij op de rommel moeite waard. Er zijn dierenliefde bij te de pony aanwezig, die 17.30 uur. Ondanks de ruitijd van de hier op te noemen, en voor duiven zullen toch enkele elk wat wils. Tilburg telt nog kooien met sierduiven verte-, veel sierduivenliefhebbers, genwoordigd zijn. Zouden er jammer genoeg niet allemaal van elk ras en kleur een paar lid van de eerste Tilburgse zitten, dan was de zaal te Sierduiven Vereniging, klein. Nemen wij alleen de groepen, zoals de kroppers, Mocht U liefhebber zijn of kleurduiven, vormduiven, willen worden en U wilt meer tuimelaars, struktuurduiven, over de vereniging weten, de j meemtjes, pauwestaarten, secretaris, de h.Tennebroek, kapucijnen, valkenetten enz. Hoefstraat 260, zal U graag Variaties genoeg, te veel om aHe inlichtingen geven.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1977 | | pagina 11