KNIP - KLEEF - KLEUR - PLAAT TONEEL KEUZE-ABONNEMENT Sp I KABARET BRABANTS ORKEST DIVERSEN NOG MEER VOORDEEL ca ca (Akt r eer cor TILBURGSE K DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 18 augustus 1977 pagina 8 TT met N Mode vc wa 77 naam adres woonplaats leeftijd 29. vrijdag 6 januari 1978 1978 30. vrijdag 20 januari 31. zaterdag 8 april 1978 26. vrijdag 4 november 1977 32. vrijdag 1978 27. donderdag 10 november 1977 33. dinsdag 30 mei 1978 28. zondag 1977 34. dinsdag 20 juni 1978 CJP en Pas 65 Studenten het 3* Gezinsreduktie Kabaret Ivo de Wijs KABARET 1. woensdag 12 oktober 1977 Rients Gratama met «Geen zee te hoog». 2. vrijdag 4 november 1977 3. donderdag 1 december 1977 4. maandag 26 december 1977 Henk Elsink met «Theater en Thuis». 5. donderdag 12 januari 1978 6. donderdag 9 maart 1978 niemand TONEEL 7. maandag 24 oktober 1977 8. woensdag 23 november 1977 9. vrijdag 9 december 1977 17. woensdag 10 mei 1978 18. maandag 19 mei 1978 DIVERSEN 13. woensdac 14. maandag voor alle deelnemers aan deze wedstrijd ligt er een leuke verrassing klaar. ïaén Kleine man, wat nu Zie voorstelling 4 van het Toneeltoppersabonnement. nannetjes en met maken je kunt de tien mooiste platen krijgen later nog een extra prijs. 11 december 12.30 uur Ellen Vogel en Paul Steenbergen. publiek tegelijkertijd dt duikt steeds in de kame meest komisvi i, Diar- 1 - Voor isdil hS3 Ivo de Wijs Een dichtregel van Potgieter vormt de titel van dit kabaretprogramma, ook vorig seizoen in Tilburg te zien was. Zie verder voorstelling 6 van Kabaret-abonnement. Zuidelijk wat nu?» hier zie je een paar schouwburgnu die mannetjes moet je iets leuks n knippen, kleven (met lijm) en kleuren. Nederlands Danstheater zen keuze-abonnement mag een balletvoorstelling niet ontbreken. Wij iwien een voorstelling van het Nederlands Danstheater, waarvan het pro gramma nog niet bekend is. Het ballet wordt begeleidt door een orkest. kijk mij nou 27 september 1977 ig 20 oktober 1977 j 2 november 1977 f maart 1978 30 maart 1978 mei 1978 De lieve leugenaar Ellen Vogel en Paul Steenbergen spelen dit stuk van Jerome Kilty, dat gebaseerd is op het leven van de bekende aktrice Mrs. Patrick Campbell en de beroemde schrijver Bernard Shaw. Een geweldige toneeldialoog door twee Nederlandse topartiesten. Frits Lambrechts e.a. met «Moeder geef me nog eens raad». Kabaret Ivo de Wijs met «Achter de wolken is zonneschijn». Seth Gaaikema met «Familie Willekeur». stenErna S John van Kt :mnis van Beetho- Zet uw Toch c Wij wil drie m dan kr van Een ee prijs: c 5 conti STS aanpas contac Vestigi Delft, C -knip-kaart is de kassa van irgenaande iting Neder- tmpagnié Tilburg). Gerard Cox met «Niemand weet, weet, dat ik Repelsteeltje heet». its Lam- -der, geef me nog creeg en in Tilburg ge- een echte knip-kleef-kleur-wedstrijd voor kinde ren van 4 tot en met 12 jaar. >el» van Carl Sternheim. ubliekstheater met «Aristofanes». iagse Comedie met «Tweelicht» van ichneider. tapt waar?» van Alan Ayckbourn. re Leugenaar» met Paul Steenber- Wie slaapt waar9 Het gaat om vier echtparen. Op het toneel ziet het publiek tegelijkertijd drie slaapkamers van drie echtparen. Het vierde paar duikt steeds in de kamers van de andere paren op en hieruit ontstaan natuurlijk de meest komische situaties. Met Henny Orri, Marja Lieuwen, Jennifer Williams, Diane Len sink, Ton Kuyl, Carol yan Herwijnen, Jaap Wieringa en Derek de Lint. ig 8 maart 1978 g 13 maart 1978 De Rovers Zie voorstelling 2 van het Globe-abonnement. Orakels- «Orakels» is de werktitel van een projekt, dat geïnspireerd is op de Grieks- kiassieke tragedie. Het RO-theater is een nieuw Rotterdams gezelschap, dat met dit projekt tegelijkertijd een hecht ensemble wil vormen, omdat alle akteurs inbreng krijgen in «Orakels». Regie: Franz Marijnen (bekend van het spektakelstuk «Het Liefdesconcilie»). Met o.a. Martine Crefcoeur, Edo van Dijken, Canci Geraedts, Marja Habraken, Marieke van Leeuwen, Gees Linnenbank en Jéróme Reehuis. Dirigent: Hein Jordans. Solist: Ruud van der Meer (bas). Werken van Haydn. Mahler, Ravel en Debussy. DirigentLucas Vis. Solisto.a. Abbie de Qu; (fluit). Werken van Tartini, Mozart, Ravel Strawinsky. Dirigent: Hein Jordans. Solist: Aaron Rosand (viool). Werken van Wagner, Van den Booren. Van Dijk, Franck en Paganini. DirigentHein Jordans. SolistenRudolf Jansen (piano) en Emmy Verhey (viool). Werken van Franck, Kox, Prokofjef en Beethoven. Dirigent: Kees Bakels. Soliste: Catherine Col lard (piano). Werken van Beethoven, Mozart en Bartók. Dirigent: Hein Jordans. Solisten: Louis van Dijk (piano) en Lieuwe Visser (bas). Werken van Britten, Mozart en Maxwell Davies. Speciaal voor de studenten wordt er kunst-knip-kaart in omloop gebracht, die nog goedkoper is dan de normale kunst-knip-kaart en toch de zelfde voordelen heeft. Deze studenten-kunst-l verkrijgbaar aan i de Stadsschouwbut balie van de Sticht landse Studenten Cor (Academielaan 9 in Ti 10. dinsdag 10 januari 1978 11. donderdag 23 februari 1978 12. zondag 5 maart 1978 Het CJP is niet bij de Stads schouwburg verkrijgbaar, maar wel bij de Stichting Mu sische Vorming (P.F. Berg- mansstraat 4 in Tilburg) en bij de Openbare Bibliotheek op het Koningsplein te koop. De Pas 65 kunt U krijgen via het gemeentehuis. 15. donderdag 13 april 1978 16. zaterdag 29 april 1978 Voor bijna alle voorstellingen zijn het Cultureel Jongeren';*' Paspoort en de Pas 65 geldig? Bij het kopen van Uw plaats^ bewijs toont U dat paspoort en U krijgt één rang reduktie. De Stadschowburg kent ook een gezinsreduktie-regeling. Vaak blijkt aan de kassa, dat de mensen daar niet van op de hoogte zijn. Die gezinsreduk- tie is bijna voor alle voorstel lingen geldig. Kinderen tot 14 jaar, die met hun ouders naar de schouwburg komen, krijgen één rang reduktie. teken bijvoorbeeld een schouwburg en plak er de mannetjes in, of een mooie kijkdoos, of knip uit deze folder allerlei stukjes voor een plak- en kleurplaat. 19. dinsdag 2' 20. donderdac 21. woensdag 22. dinsdag 7 23. donderdag 3 24. woensdag 3 insert van Het Brabants I <onserten van Het Brabants Orkest Dirigent: Hein Jordans. Soliste: Moura Lym- pany (piano). Werken van Mahler en Rachmani noff. Dirigent: Yoav Talmi. Soliste: Tibor de Ma- chula (cello). Werken van Ravel, Haydn en Schumann. Dirigent: Lucas Vis. Solist: Herman Krebbers (viool). Werken van Haydn, Ives en Dvorak. Dirigent: Hein Jordans. Solisten: Erna Sporen- berg, Elisabeth Cooymans, John van Kesteren en Robert Hooi. Missa Soler BUITENKANSJE: Om uw keuze-abonnement helemaal kompleet te maken, bieden wij U ook nog de kans om één van de konserten van Het Brabants Orkest hierin op te nemen. Indien U zo’n konsert erbij neemt, betaalt U daar slechts f 6,(inklusief service-kosten) voor. De prijs van zo’n kompleet keuze-abonnement met een konsert erbij, wordt dan f 54,Normaal kost een konsert van Het Brabants Orkest f 12,U kunt kiezen uit de tien volgende kc 25. zaterdag 24 september 1977 Jan Rap «Jan Rap en zijn Maat» is gebaseerd op het gelijknamige boek van Yvonne Keuls en speelt in een opvanghuis, waar Jan Rap en zijn Maat onderdak krijgen. Yvonne Keuls heeft jarenlang in zo’n opvanghuis gewerkt en haar ervaringen in dit stuk verwerkt. Het stuk stelt de vraag of zo’n huis wel de juiste oplossing voor de problemen is. Regie: Christiaan Nortier. Met o.a. Huib Broos, Cor Van Rijn. Jaap Wieringa, Cocky Boonstra en Linda van Dijk. Hedda Gabler - Hedda Gabler is een generaalsdochter, die trouwt met een saaie kunsthisto ricus. Meteen na de huwelijksreis keert een oude jeugdliefde van Hedda in haar leven terug en daaruit vloeien situaties voort, die tot de dood van deze vrouw zullen leiden. Regie: Kees Coolen. Met o.a. Bas ten Batenburg en Anne-Wil Blankers. Tweelicht Vier mensen, die in hun jeugd met elkaar verbonden waren, klampen zich in een later levensstadium aan elkaar vast zonder hun vroegere relatie nieuwe inhoud te kunnen geven. Als zij samen op vakantie gaan, vallen tenslotte de maskers af en zien wij de mensen zoals zij eigenlijk zijnde som van een aantal verworvenheden, fouten en tekortkomingen. Regie: Paul Seenber- gen. Met Anne-Wil Blankers, Lies Franken, Wim van den Heuvel en Guido de Moor. Theaterunie met «Jan Rap en zijn Maat» van Yvonne Keuls. De Haagse Comedie met «Hedda Gabler» van Hendrik Ibsen. Zuidelijk Toneel Globe met «De Rovers» van Friedrich Schiller. RO-theater met «Orakels». «Verwarringen» van Alan Ayckbourn. Zuidelijk Toneel Globe met «Burger Schip- pel -r'— Pul De Ha?'’* Eric Scl.. «Wie sla< «De Liev< gen. Publiekstheater met «Platanow» van An ton Tsjechow. Zuidelijk Toneel Globe met «Kleine man, van Hans Fallada. vraag je grote broer of zus of je ouders om je aan een idee te helpen en werk dat zelf uit. de plaat kun je inleveren op de schouwburg op zondag 4 september a.s. I Colombiaioni. Les Frères Jacques. Ciocirlia. Het Nederlands Danstheater. Musical «Hé, kijk mij nou!». Operette «Die Zirkusprinzessin». Burger Schippel Zie voorstelling 3 van het Globe-abonnement Aristofanes Een projekt, waarvoor Jan Blokker en Ton Lutz een manuskript vervaardi gen gebaseerd op het gehele werk van de Grieks-antieke blijspelschrijver Aristofanes. Vooral aandacht voorde wijze, waarop vrouwen tegen het door Aristofanes gesignaleerde verval aankijken. RegieTon Lutz. Met o.a. Ann Hasékamp, Sigrid Koetse, Petra Laseur, Annet Nieuwenhuyzen, Hans Boswinkel en Johan Ooms. Rients Gratama Zie voorstelling I van het Kabaret-abonnement. Frits Lambrechts Samen met Margriet de Groot en Wim van de Meeberg brengt Frit brechts het nogal geëngageerde kabaret-programma «Moeder, geef i eens raad». Een programma, dat goede recensies kr speeld wordt in de Studio-zaal. Seth Gaaikema Ook dit programma was eerder in Tilburg te zien. Op deze tweede Kerstdag-avond is het de laatste keer, dat Gaaikema dit programma in Nederland opvoert. Het is een one-man-show temidden van het publiek. Een soort familiefeestje. Het publiek is een grote familie (Willekeur) en Seth een verre neef, die zomaar eens langs komt om wat bij te praten. Henk Elsink Zie voorstelling 3 van het Kabaret-abonnement. Gerard Cox Zie voorstelling 5 van het Kabaret-abonnement. Colombaioni Carlo en Alberto Colombaioni zijn twee Italiaanse clowns, die een geweldig avondvullend programma van commedia dell’arte theater op de planken brengen. Met bescheiden middelen geven zij hun visie op thema’s als goo chelen, akkrobatie, clownerie, klassiek theater, mime, en nog veel meer. Een onvoorstelbare belevenis. Les Frères Jacques- Al dertig jaar treden «Les Frères Jacques» op en nog steeds is er geen spoor van routine of van vermoeidheid. Een programma met oude bekende en nieuwe chansons, die een nauwkeurig beeld geven van wat 30 jaar «Les Frères Jacques» voor de internationale kleinkunst betekenen. Ciocirlia Als je «leeuwerik» in het Roemeens vertaalt krijg je «Ciocirlia» en dat is de naam van een zeer vermaard Roemeens Folkloristisch Ensemble, dat in de afgelopen 20 jaar een enorme reputatie opbouwde in heel Europa. Een volkomen onvervalste folkloristische show met authentieke instrumenten en kostuums. In ee kozer gramn Hé, Een nieuwe musical gebaseerd op de Engelse musical Salad Days», waarin Sylvia de Leur en Henk Molenberg de hoofdrollen zullen spelen. Verder werken o.a. mee Robert Paul, Angelique de Boer, Robert Kreis en Arnica Elsendoorn. RegieKees Brusse. Het verhaal van een afgestudeerd studen tenpaar, dat niet precies voldoet aan de verwachtingen van de wederzijdse ouders. Die Zirkusprinzessin Eén van de betere operette«Die Zirkusprinzessin» van Emmerich Kalman. Het wordt gebracht door het Landestheater Detmold, dat in Tilburg een uitstekende naam opbouwde in de afgelopenjaren. Een avondje pure roman tiek van de bovenste plank. BUITENKANS Om uw keuze-abonnement helemaal kompleette maken, bieden wij U ook nog de kans om één van de konserten van Het Brabants Orkest hierin op te nemen. Indien U zo'n konsert erbij neemt, betaalt U daar slechts f 6,(inklusief service kosten) voor. De prijs van zo’n kompleet keuze-abonnement met een konsert erbij, wordt dan f 54,Normaal kost een konsert van Het Brabants Orkest f 12,U kunt kiezen uit tien konserten van Het Brabants Orkest, die elders op deze pagina zijn afgedrukt. U stelt Uw Keuze-abonnement samen door één voorstelling Kabaret (1 t.m. 6), twee voorstellingen Toneel (7 t.m. 18) en één voorstelling Diversen (19 t.m. 24) te kiezen. De prijs van dit Keuze-abonnement is slechts f 48,inklusief de service-kosten. De normale prijs zou f 58,zijn. Verwarringen- Kitty Janssen, André van de Heuvel. Hetty Verhoogt, Pieter Lutz en Jaap Stobbe brengen ineen regie van Guus Oster dit blijspel van Ayckbourn. Een blijspel waarin mensen zich gedragen in hun eigen huis, tuin en keuken samenleving. De titel geeft al aan, dat er allerlei verschillende komische situaties zullen ontstaan. hieronder naam, adres en leeftijd invullen. Platonow F.en stuk rond de merkwaardige onrustzaaier Platonow. Een onderwijzer, die te wakker is om lui gevonden te kunnen worden, maar ook te lui om op zichzelf of op zijn omgeving een wakkere indruk te maken. Hij kent een manier van optreden, die zijn omgeving verrast, charmeert of in totale verwarring brengt. Een stuk met treurige elementen en toch een blijspei- toon. RegieHans Croiset. Met o.a. Annet Nieuwenhuyzen, Sigrid Koetse, Hans Boswinkel, Jules Croiset, Wim van der Grijn, Joan Remmelts en Johan Ooms. f f

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1977 | | pagina 8