GLOBE-ABONNEMENT OPERA-ABONNEMENT COCKTAIL 0 KABARET j Al 31 Donderdag 18 augustus 1977 pagina 7 ÖE TJLBURGSE KOERIER s 1977 pagina 6 Henk Rigters Teuntje de Klerk Michel van Rooy Willeke van Ammelrooy Huib Rooymans Theu Boermans Edda Barends Siem Vroom Elisabeth Andersen Hans Hoes I Enkele danseresjes van «Brasil Tropical» musical mee. f Dirigent Hans Vonk 1. zaterdag 17 september 1977 2. donderdag 17 november 1977 3. donderdag 26 januari 1978 4. dinsdag 14 februari 1978 5. maandag 27 maart 1978 1. zaterdag 29 oktober 1977 2. zondag 6 november 1977 3. zaterdag 25 februari 1978 4. vrijdag 3 maart 1978 5. zaterdag 1 april 1978 Brasil Tropical. Folklore uit Brazilië. 1. zondag 2 oktober 1977 2. zaterdag 22 oktober 1977 3. vrijdag 2 december 1977 «Boeing Boeing» met o.a. Rijk de Gooyer. 4. zaterdag 28 januari 1978 5. vrijdag 10 februari 1978 Musical «Foxtrot» van Annie M.G. Schmidt 6. woensdag 15 maart 1978 Rients Gratama met «Geen zee te hoog». 1. donderdag 13 oktober 1977 2. woensdag 14 december 1977 3. vrijdag 13 januari 1978 4. maandag 27 februari 1978 Fons Jansen met zijn one-man-show «5» niemand 5. zaterdag 11 maart 1978 6. donderdag 1 juni 1978 Zuidelijk Toneel Globe met het uitbundige blijspel «Goed Gek» Landestheater Detmold met «Martha» van F. von Flotow. en laat U er één vervallen en Uw abonnement is klaar. De prijs ice-kosten. De normale prijs zou f 85,zijn. «Meneer Klebs en Rosalie» met Luc Lutz en Simone Rooskens Kabaret Ivo de Wijs met een nieuw pro gramma. Henk Elsink metzijn nieuwe show «Theater en Thuis». De Nederlandse Operastichting met «Die Entführung aus dem Serail» van W.A. Mo zart. Sieto en Marijke Hoving met «Nieuwe Be zems». Kleine man, wat nu Zie voorstelling 4 van het Toneeltoppers-abonnement. Goed Gek Een uitbundig Engels blijsp anders wil. Het ietwat fletse tot e< Met Met hneider. >r Friso Wiegersma, i. Naast Rients kunt ikema aan Vier kabaretiers: linkson ven Henk Elsink, Cox. Ipera Italiana uit Milaan in Giuseppe Verdi. Henry II Een kleine z Willem-Jan F recensent v„. zeer rijke dam probeert te verdwcr?- 17 oplichter over gaat natuurlij! Elisa1 Teu De Compagnia d'O| met «Rigoletto» vai Gerard Cox met «Niemand weet, weet, dat ik Repelsteeltje heet». nterone, ais deze Je hertog, die zijn ^tto. Er is ook nog Gildaook begeert. Blijspel «De Stoeipoes» met Pleuni Touw en Hugo Metsers Die Entführung aus dem Serail Een opera, die gaat over de Spaanse edelman Belmonte, wiens geliefde Constanze door zeerovers is ontvoerd. Na heel wat verwikkelingen komen de beide geliefden weer tot elkaar. Aan deze opera wordt meegewerkt door het Radio Kamerorkest onder leiding van dirigent Hans Vonk en het Neder lands Kamerkoor. Solisten o.a. Elisabeth Gale, Sonja Poot, Ryland Davies, Alexander Oliver en Hubert Waber. links boven Rients Gratama. rechtsbove >nder Fons Jansen en rechtsonder Gerard C De Nederlandse Operastichting met «Tos- ca» van Giuseppe Verdi. Burger Schippel - Een komedie uit 1911 en tevens een standsbewustzijn in het Duitsland van 1 konflikt tussen de gefortuneerde bv Schippeb. Het komt tot een t haten en zich tegelijkertijd tot jan Rijnders. Met o.a, Willeke ters, Jes Vriens, Michel van Rooy Het Limburgs Symphonie Orkest met «La Bohème» van Puccini. Ook dit Opera-abonnement is een nieuw initiatief van de Stadsschouwburg. Uit de vijf opera's kiest U er vier en Uw abonnement is klaar. De prijs van dit abonnement is inklusief de service-kosten. De normale prijs zou f 105,zijn. Uit dit rijtje voorstellingei is f 60,— inklusief servic komt het vermaarde wervelende show j,t bruisende Brazi- junt vormt. Een show f zegt: «Een show, die Zuidelijk Toneel Globe met «Goed Gek» van Mike Stott. Zuidelijk Toneel Globe met «De Rovers» van Friedrich Schiller. Zuidelijk Toneel Globe met «Burger Schip pel» van Carl Sternheim. Zuidelijk Toneel Globe met «Henry II» van Willem-Jan Otten. Zuidelijk Toneel Globe met «kleine man, wat nu?» van Hans Fallada. Voor de eerste keer kunt U bij de schouwburg een Globe-abonnement krijgen, dat de mogelijkheid biedt om vier voorstellingen van het «eigen» Zuidelijk Toneel Globe te reserveren voor een erg aantrekkelijke prijs. Uit deze vijf voorstellingen kiest U er vier en Uw abonnement is klaar. Dit Globe-abonnement kost f 30,inklusief service kosten. De normale prijs zou f 40,zijn. ;en groep jonge mensen in konflikt met de maatschappij van jfdpersonen zijn twee broers, zonen van Maximiliaan, graaf ene zoon wordt door een list van de andere uit de gunst van ader verdrongen. Hij neemt wraak en richt een roversbende op. De doet steeds meer om in de gunst van zijn vader te komen, de verdron- kan die plannen doorkruisen en als tenslotte zijn geliefde hem oij haar te blijven, wordt hij herinnerd aan zijn eed. dat hij zijn n*en nooit in de steek zal laten. Regie Ulrich Greiff. Met o.a. Josine /oiaum, Hans Hoes, Theu Boermans, Siem Vroom en Henk Rigters. Uit deze zes voorstellingen kiest U er vijf en Uw Coctail-abonnement met uitsluitend voorstellingen tijdens het weekeinde is klaar. De prijs is f 65,— inklusief service kosten. De normale prijs zou f 85,zijn. aaf van Mont verlangen van de I vervloekt Rigoletto uwenjager, die Gif rven. Brasil Tropical Met 35 danseressen, dansers, zangers en muzikanten 1 gezelschap «Brasil Tropical» naar Tilburg. Het wordt een v van Braziliaanse volksdansen en volksmuziek, waarbij het I liaanse karnaval met alle pracht en praal een hoogtepv* met prachtige kostuums, waarvan het gezelschap zelf op koffie lijkt: zwart, warm en zoet». Goed gek Zie voorstelling 1 van het Globe-abonnement Boeing Boeing Een blijspel van Mare Camoletti door Rijk de Gooyer, Doris van Caneghem Manfred de Graaf, Leontien Ceulemaps, Gaby Witteveen en Guikje Roe thof. Een vrijgezel houdt er tegelijkertijd meerdere vriendinnen op na. Dat kan omdat de dames allemaal stewardessen zijnHet gaat goedtotdat slecht weer de dienstregeling van de dames in de war stuurt. Stoeipoes Het zal je maar gebeuren, datje als man diep in de nacht de deur opendoet en een «stoeipoes» op je stoep vindt. Dan spelen zich vele onverwachte won derlijke dingen af. Je kunt als wijze uil natuurlijk proberen je hoofd erbij te houden. Maar komt de liefde eenmaal in het spel, dan blijkt al gauw, dat zowel een uil als een poes niets menselijks vreemd is. In het blijspel «De Stoeipoes» van Bill Manhoff volgen wij de gebeurtenissen rond een jonge schrijver (Hugo Metsers) en een op het eerste gezicht, lichtzinnig meisje (Pleuni Touw). Ogenschijnlijk hebben zij niets met elkaar gemeen, maar zoals blijkt kunnen zij tenslotte niet meer leven zonder elkaar en vinden zij zichzelf door samen te zijn. Een toneelavond om bij te spinnen van genot. Regie: Jules Royaards. Meneer Klebs en Rosalie Een blijspel van René de Obaldia in een regie van Alan Barlow. Het draait allemaal rond professor Klebs, die een ideale vrouw Rosalie probeert te ontwerpen. Hij is zoenthousaist, dat hij verliefd wordt op zijn uitgevonden vrouw. Een meesterspion strooit roet in het eten en van de kreatie Rosalie blijft niet meer dan een droom over. Musical Foxtrot Annie M.G. Schmidt heeft haar nieuwe musical gesitueerd in de dertiger jaren. Willem Nijholt speelt de werkeloze leraar, die met Gerrie van de Klei in een nachtklub als entertainer optreedt. Ge pensionhoudster. Ook Ronny Bierman bewoont het pension. Trudy Labij verschijnt ten tonele als een onschuldig meisie uit de Ie en Ban- sk en e. Er en en deze i-i::spe| over een jonge kruidenier, die wel eens wat uviS wil. Het ietwat fletse vrouwtje aan zijn zijde ontpopt zich dan echter een zeer levenslustige en geëmancipeerde vrouw. Regie Adrian Brine, st o.a. Allard van der Scheer, Joost Prinsen, Huib Rooymans, Agaath sulenbroek en Karin Meerman. ie zaal-produktie, (die gespeeld wordt in de Studio-zaal) van n Otten, die behalve als dichter óok bekendheid geniet als toneel- van het weekblad Vrij Nederland. Het draait allemaal rond een dame, die via advertenties in Zuidamerikaansebladen op het spoor -;e komen van haar zoon, die op een schip naar Zuid-Amerika is xd wenen. Een jongeman, die zijn geheugen is verloren, laat zich dooreen ■lichter overhalen om zich voor de verloren zoon Henry uit te geven. Dit -- natuurlijk maar kort goed. Regie Paul Vermeulen Windsant, met o.a. isabeth Andersen, Huib Rooymans, Theu Boermans, Hans Hoes en ïuntje de Klerk. De Rovers Een stuk over ee hun dagen. Hoof van Moor. De et zijn vader verdn ander doet stee gen zoon kan vraagt bij haal trawanten van Dalsur Rigoletto Rigoletto. de hofnar van de hertog, bespot de graa op een feest verschijnt om rekenschap te verlang dochter Gilda onteerd heeft. Monterone ver de hertog van Mantua, een lichtzinnige vrouv Gilda wordt ontvoerd en zal tenslotte sterv Martha- Lady Harriet Durham en haar kamenier verkleden zich tot ongenoegen van Lord Durham als dienstmaagden. Zij komen in handen van twee mannen en zijn verplicht om eenjaar voor hen te werken. Zij ontvluchten, maar niet voor lang. Via allerlei wonderlijke gebeurtenissen komt alles uiteindelijk weer goed Het Landestheater Detmold, heeft in Tilburg een uitstekende naam opge bouwd in de afgelopen jaren. La Bohème--- Onder leiding van dirigent André Rieu zal het Limburgs Symfonie Orkest de opera «La Bohème» brengen. De solisten zijn nog niet bekend. Dit werk behoort tot de meest geliefde en ook meest hartverwarmende werken van het opera-repertoire én is een meesterwerk van muzikaal-theatrale konsen- tratie. Puccini is uitgegaan van de roman van Henri Murger, waarin een stuk vrolijk leven uit Parijs van de eerste helft van de negentiende eeuw geschil derd wordt. Tosca- Een opera over de beroemde zangeres Tosca, die verliefd is op een schilder.» die zij verdenkt van ontrouw. De schilder wordt gevangen genomen en na allerlei intriges, waarin het hoofd van de politie een belangrijke rol speelt, wordt de schilder geexekuteerd. Dit kan Tosca niet verwerken en ook zij kiest de dood als oplossing. Aan de opera wordt meegewerkt door het Omroeporkest onder leiding van dirigent Kenneth Montgomery en door het Nederlands Operakoor. Solisten o.a. Johanna Meier, Nico Boer. Joep Brö- cheler, Tom Haenen, Donald McIntyre en Hubert Waber. Rients Gratama Een nieuw kabaretprogramma, dat geschreven werd door c~-~ Jan Boerstoel, Marjolein Heijermans en Rients Gratama, Naast Rie U ook Nelleke Burg, Elsje Slats, Marc Nikolai en Jan Simon Mink het werk zien. Het kombo van Cees Bijlstra verzorgt de muziek. Sieto en Marijke Hoving- Sieto en Marijke Hoving vormen een paar apart in de Nederlandse kleinkunst-wereld. Hardwerkende mensen, die nu met hun twintigste pro gramma langs de schouwburgen trekken. De show, kreeg de titel Nieuwe Bezems mee. Ook aan dit programma werkt de veelzijdige Cisca Beau- doux mee. Henk Elsink- Een nieuwe one-man-show, die het leven van een artiest op het toneel en van een artiest thuis laat zien. Voor de pauze speelt Elsink het theater en na depauze« thuis waarbij wij niet mogen vergeten, datthuis »in dit geval ook theater is. Fons Jansen- In deze show, die vorig jaar ook in Tilburg te zien was, hebben de thema’s kerk en gezin volledig plaats gemaakt voor een veelomvattende inhoud, die zich vooral richt op allerlei facetten van de samenleving. Fons Jansen doet dit op zijn eigen bescheiden wijze, maar staat daarbij stevig op de dubbele bodem van de taal, die hij tot zijn grondgebied heeft gemaakt. Gerard Cox- Een nieuw kabaretprogramma rond Gerard Cox, waaraan ook vier kabare- tières meewerken Hannah de Leeuwe, Simone Kleinsma, Hanny Vree en Leoni Jansen. Teksten van o.a. Michel van der Plas, Jan Fillekers en Jaap van de Merwe. Muziek Ruud Bos. Ivo de Wijs- Kabaret Ivo de Wijs komt volgend seizoen met een helemaal nieuw pro gramma, waarover nog niets bekend is. Wel is bekend de samenstelling van deze talentvolle kabaretgroep Ivo de Wijs (teksten), Aggie Terlingen. Pieter Nieuwint (muziek) en Richard Fritschy. i bijtende satire op het bekrompen Kaiser Wilhelm. Het stuk toont het uLuuwide burger Hicktier en de agressieve schooier botsing tussen deze twee mensen, die elkaar rtijd tot elkaar voelen aangetrokken. Regie Gerard- Willeke van Ammelrooy, Joost Prinsen, Henk Rig- en Allard van der Scheer. nan agcnuuui n nun g'

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1977 | | pagina 7