1 B.V Televisiesterren haalden met hun RTV-lied laatste op Losse Groeven ■hamers® l^NHÖOFF)] burg THE CHAPLIN BAND O geld visavond vormvaste frame voor *n "mooi-meegenomen" prijsje Tr kLEbiNq. F VELE -I "b? 2 20,- Modern Duurzame kwalfteft door z’n Tïlburgs orgelbezit IV Concert op Goirkes Smits-orgel x 15- is Rozenfeesten en de installatie tan de Haagse Rozenkoningin i 1977 pagina 12 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 30 juni 1977 pagina 13 Vrijdagavond 1 juli 1977 in «The Talk of the Town» ien. i we Bi ■kilo Restaurant ïre Tel. (013) 431132 niet >k ge VOOR ELK FEEST ...naar van LEEST 4 FO Ges*j£.Der\j 49,75 (9.50 49,75 45, 55, 35, Breda: 59,75 Frans Kok KorvelSe f i». TROS-omroep ïrvet bekende IJf Voor de boardcase betaalt U geen 52,50 maar Voor de reistas betaalt U geen 42,50 maar Voor de koffer van 70 cm. betaalt U geen 65,- maar Voor de koffer van 75 cm. betaalt U geen 69,75 maar Primus V. Gilsstraat 5 Tel. 422178 EAJ. 7ö. Utrecht. de ro- Tilburg: Heuvelstraat 50, tel. 013-422370 Westermarkt 70, tel. 013-685477 Bindstraat 17, tel. 076-136477 zen bloei hout. Alle RIMSCHOEN met aste anti-slip zool, leuren. -46 fiingin is ie jonge Heuvel 39, Tilburg geeft ieder GROTE SORTERING SPEELGOED - HOBBY FEEST EN FOP-ARTIKELEN grotere ingelegd, jaarlijks e maal Voor de weekend-koffer betaalt U geen 59,75 maar vrijdagavond in het sfeervolle restaurant een speciale Concours D’Elegance Ter omlijsting van dit 17e Internatio nale Rozenconcours verzorgt het Haags Vakantie Comité, daartoe aan gezet door de Dienst der Gemeente- plantsoenen, op de speelweide van het park op zaterdag 16 juli en zondag 17 juli de z.g. rozenfeesten. Op zaterdagmiddag 16 juli worden de Open Haagse Kampioenschappen GG (gedrag en gehoorzaamheid) -honden gehouden, waarvoor fraaie prijzen be schikbaar gesteld zijn. Aansluitend heeft een spectaculaire rassenparade van honden in groepsverband plaats met begeleidend deskundig commen taar. Voorts staat Concours D’l van dame- kleding vergezelt van 6-14 jaar een combinat het kind wat kleding ting zoekt bij haar of U kunt zich nog v geven. Stuurt u vermelding plaats, type (sport)auto. Na z.s.m. verderde i ■V/h Hofstad Juweliers Eigen reparatie en graveer - in richting. Sieraden bij ons gekocht GRATIS GEGRAVEERD Stadhuisplein 339, Tilburg Telefoon 013-425444. y Het RTV-team, gefotografeerd in het Feiienoord-stadion. toen het een voorwed- strijd speelde bij Feijenoord«PSV. Op de foto o.a. IJf Blokker, Huub Martron, Hans Sleeuwenhoek. Hein van Nievelt, de Gebroeders Brouwer, Edvard Niessing, Roek Williams, Ton Zandkamp, Rob Pach en spelverdeler Wim van Kerkwijk. Geflankeerd door de trouwe verzorgster «moe» van Brummelen. mkele jaren geleden het gelwerk van Olivier Mes- abant. Hij geeft veel con- 'ederland, op orgel er el, en ook in l._. 'witserland. op het programma een ’Elegance; een prestatie nes en/of gezinnen in elegante (al of niet met sportauto) en ld van hun hond. Kinderen r kunnen deelnemen aan die Kind-Hond, waarbij betreft aanslui- zijn hond. voor dit concours op- u een briefkaart met van naam, adres, woon- rashond, wel/niet aanmelding krijgt u ierde informatie. De beoor- De Cirkelfoto van deze week werd gemaakt op de Goirlese Kermis. De omcirkelde figuur kan aan ons bureau de volgende prijzen komen halen f 10,van de Koerier; waardebon f 5,Gjjzen Optiek, Koestraat; waardebon van een slinger echte Tilburgse boereworst van Slag. P.V. Amelsfoort, Insulindeplein; waardebon van ’n fles wijn naar keuze van Tropicanbar. L.V. Veghelstraat; waardebon van een saunabad van Studio Sylphide, Goirkestraat; 4 broodjes jantje, N.S.-plein; ’n brunswijkerworst ruim 1 meter lang t.w.v. f 15,van de Meesterslager, Lovense Kanaaldijk; waardebon voor een boeket of plant t.w.v. f 7,50 van Bloemensalon Flamengo, Hasseltstraat; waardebon f 10,van Broer de L^at, Oerlesestraat; waardebon voor ’n jaarabonnement op de Openbare Bibliotheek, Koningsplein; waardebon voor ijstaart voor 12 pers, van ijs- en diepvriesprodukten, afhaalcentrum Ad Bertens, Ringb. Oost 18. en cadeaubon van f 5,van Boetiek «Den Uil», Antoniusstraat 38-24. De winnaar van verleden week, Denise Goossens, Tobias Asserlaan 33 Berkel Enecteet, beeft haar prijzen reeds ontvangen. Romantisch programma Komende zondag 3 juli zal het Smits-orgel van de Goirkese kerk te beluisteren zijn in een concert door Jan Verhoeven. Het concert begint om vier uur. Dit is het vierde concert in dit seizoen van de Midden-Brabantse Orgelkring. Het orgel van de Goirkese kerk in Tilbui nis. Het huidige orgelmakers uit van klank. Daarom meende de Midden-Brabantse Orgelkring te doen, voor dit concert een solist te zoeken, die met Smit trouwd is. Met hun «let’s have a party» doet de Chaplin Band een goede gooi naar de disco-trofee der Lage Landen. Gissingen liepen uiteen van «de nieuwe Wild Cherry» tot en met «de nieuwe Brothers Johnson». Wat een Nederlandse Groep Jazeker, en nog wel uit een van zuidelijkste stukjes Limburg, te weten Maas tricht. De Chaplin Band nam net producer Eddy Hilberts «Let’s have a party op en hun gedegen muzikale opleiding en ervaring kwamen goed van pas, want bijna alle instrumenten en vocalen kwamen voor rekening van het viertal. De Chaplin Band is een familie-aangelegenheid, want de groep bestaat uit vader Jules Bartels, zonen John en Jo en Jim Soulier. Begonnen als trio onder de naam de Nartel Band werd regelmatig het club-circuit aangedaan en niet lang na de komst van Jim ontdekte Eddy Hilberts hen op één van zijn talenten-speurtochten. Hun ervaring strekte zich toen al uit als begeleidingsgroep van alle bekende vaderlandse artiesten maar ook als support-act voor grote namen als de Trammps - Jr. Walker - Percy Sledge en Alquin. Toernees door Oostenrijk - Zwitserland - Duitsland en België hadden hen als live-groep al een goede naam bezorgd. Met name John componeert al enkele jaren en toen Eddy enthoesiast werd voor één van zijn composities werd er niet langer geaarzeld en kort daarop was «Let’s have a party een feit. Reakties uit vooral Engeland sterken ons in de overtuiging dat de Chaplin Band aan het begin van een veelbelovende karrière staat. Gelukkig vonden we de organist Jan Verhoeven bereid om te spelen. Ver hoeven is niet alleen een bekend orga nist en klavecinist, maar hij heeft al vele concerten gegeven op de Smits-orgels in de omgeving van zijn woonplaats Oss. Merkwaardig genoeg is hij organist van een orgel, dat door een concurrent van Smits werd gebouwd. Verhoeven be speelt namelijk het Vollebregt-orgel van de Catharina-kerk in Den Bosch. Maar het klankkarakter van beide ty pen orgels is toch romantisch. En beide orgelmakers waren meesters in hun vak. Jan Verhoeven heeft een uitgebreide muziekopleiding genoten in de vakken piano, orgel, klavecimbel en muziek theorie. Hij studeerde aan de conser vatoria van Tilburg en Vooral de moderne muziek kreeg d laatste jaren zijn aandacht hij intrc Dezer dagen las ik een paar woorden, c biedt behalve ro- die me toch wel bezig hielden. Dat kun tot september je zo hebben: in eens ben je getroffen fraaie collectie door iets, wat een ander volkomen >te planten e.d. niets te zeggen heeft. Misschien kan van het u toch óók iets doen: «De aarde tuin- wordt in wijsheid genoten door de so bere n.» Het zou een bijdrage kunnen Voetballen en zingen voor het goede doel KINDERVOET- AAL. Div. kleu- dellen. «Het klinkt lekker, jongens», zei een geluidstechnicus tijdens de opname van de laatste OP LOSSE GROEVEN van dit seizoen, «’t Swingt goed, houen zo». Een compliment aan het adres van zo’n vijftien radio- en televisiemede- werkers die u normaal in andere omstandigheden kunt tegenkomen, maar die nu een grammofoonplaatje maakten en zich daarmee de laatste Op Losse Groeven «binnenzongen». TROS-omroeper Hein van Nievelt bijvoorbeeld, of de als Barend Servet bekende IJf Blokker, KRO-d.j. Edvard Niessing, meneer De Groot uit de Dikvoormekaarshow, Hier en Nu - presentator Hans Sleeuwenhoek of KRO-producer Ton Zandkamp. Allemaal mensen van radio en t.v. voor wie zingen en muziek maken geen dagelijks werk is. Maar die dat wel hebben gedaan voor een plaatje, waarvan de opbrengst bestemd is voor een goed doel. Ze zongen in Op Losse Groeven het RTV-lied. Een swingend nummer waarin ze verslag doen van hun ervaringen op het sportveld. Want daar ligt het begin van dit unieke plaatje dat u inmiddels al regelmatig via de radio hebt kunnen horen. Het goede doel Ze vormen onder de naam RTV - Hil versum een uiterst merkwaardig clubje, deze gelegenheidsartiesten uit het Hilversumse wereldje. Al zo’n vijf jaar lang vormen ze een voetbalteam dat regelmatig in het land wedstrijden Denkcursiefje GENIETEN IN WIJSHEID zijn tot een geslaagde vacantie. Wat Wordt er bedoeld? De aarde, dat is alles wat het leven van ons buitenaf te bieden heeft. De schepping, de na tuur dus en alles wat daarin is, de mensen, het leven. Ze kunnen een brok genot voor mij zijn, genoegen mogelijk beter gezegd. Maar dit genie ten moet in wijsheid gebeuren, zoals alles wat we doen, beter gezegd. Maar dit genieten moet in wijsheid gebeu ren, zoals alles wat we doen, gebeuren moet in menselijke wijsheid. En r" wijsheid ligt uitgedrukt in dat woord stallen, «de soberen», de matige mensen. So- zelf op berheid draagt bij tot het echte genie- elkaar. ten. Wellicht heeft dit toch wel een nadere verklaring nodig. Kijk: als je heel gulzig deelneemt aan alles wat het leven je biedt, als je een soort ket- tinggenieter bent, geniet je niet, je slokt op, je haalt naar binnen, een holle bolle gijs, bijna automatisch, je kunt het niet proeven, je hebt er geen tijd en geduld voor, want je moet weer naar een andere «bloem»; hollen maar, springen en vlinderen. Dat is niet genieten, dat is binnenhalen, dat is consumeren zonder meer. Dwang matig. Hoe heel anders geniet de mens, die geregelde porties van het leven naar zich toehaalt, zonder over lading, in matiging. Hij raakt het niet tegen, hij krijgt niet van het goede te veel, hij wordt er niet uitgeput en over- verzadigd van. Ja: deugden zijn wel ergens goed voor: een oprecht mense lijk geluk. Ook de matigheid. Mis schien kunnen we ze meenemen in onze bagage op vacantie? We zouden er de zegen onmiddellijk van ontdek ken; en mogelijk is er ook een ander, goed mee, want we hebben dan tijd en ambitie over voor elkaar, niet alles gaat op aan onszelf. Prettige vacan- tie- G. Witlox. enigszins bekend mee geworden en moet er in het veld niet alleen meer gevoetbald, maar ook gezongen wor den. Want dat wil het publiek graag. De opbrengst van dit plaatje, dat als de afgelopen singeltje gewoon in de platenwinkels >ebreid. Wiel- te koop is, gaat naar het goede doel. verspringen, skel- Het RTV-team verdient er niets aan. ze hebben het alle- Alle winst gaat naar de stichting Lis Hartel, een ongesubsidieerde stichting die ervoor zorgt dat gehandicapte kin deren op die paardjes kunnen rijden. En voor dat goede doel zetten de radio- en t.v. - medewerkers zich graag in. En wie het plaatje koopt, helpt mee die gehandicapte kinderen gelukkig te maken. Ze voetballen overal in het land, die RTV-ers. Met een elftal waarin be halve de al genoemden bijvoorbeeld Oscar Harris mee voetbalt, en het trompetduo de Gebroeders Brouwer, en Wim Neijman van de IKON of Studio-Sport - producer Rob Pach. duceerde er' nieuwste orgc siaen in Brab certen in Nee klavecimbel, vooral in Zw. CÉSAR FRANCK Op het programma staan vooral ro mantische werken. Verhoeven opent met het eerste Choral van César Franck 1822-1890), een breed opgezet werk met grote diepgang en hele medi tatieve passages. Vervolgens klinkt het Benedictus opus 59 van Max jaeger (1873-1916). Dit stuk zit vol verras sende wendingen en het is heel type rend voor de werkwijze van Reger met een verfijnde harmoniek. Zoal titel zegt is het een Benedictus mis. Het vól; vroegere tijd Höh 'sei Ehr>: deling wordt op 16 juli overgelaten aan een deskundige jury, bekroonde com binaties wachten mooie prijzen Als hoogtepunt van dit feestelijk pro gramma wordt de Haagse Rozenko ningin geïnstalleerd. Zij is de hoofd persoon van een grote VVV- campagne ter stimulering van het bin nenlands toerisme naar Den Haag Scheveningen. Tijdens de vier weken durende aktie zal de rozenkoningin, vergezeld door haar hofdame, zich in Den Haag en omliggende gemeenten presenteren om als een soort goodwill-ambassadrice rozen uit te de len en eenieder attent te maken op de vele mogelijkheden die Den Haag het winkelend publiek biedt en uiteraard het befaamde Westbroekpark. De garderobe van de Rozenkoni belangeloos ontworpen door de jo Haagse couturier Gérard Brussé. Op zondagmiddag 17 juli zal het Pepsi Para Team van 14.30-16.00 uur de monstraties verzorgen van parasailing en zeilvliegen. Het Westbroekpark 1 die van juni t eien, een bijzonder f ttige gewassen, vast? plantensoorten zijn voorzien naambordjes. Er is dus voor de ti liefhebber veel te zien. irg heeft een lange voorgeschiede- orgel werd in 1904 afgeleverd door de gebroeders Smits, ^orer Reek bij Grave. Het orgel heeft een zeer eigen karakter über /oor dit concert een solist te zoeken, die met Smits-orgels ver speelt. Ze leggen al zo’n vijf jaar hun op geen enkel systeem gebaseerd voetbal op de mat met maar één doel voor ogenhet goede doel. Ze worden overal uitgenodigd waar geld bijeen gebracht moet worden. Want hun soort voetbal brengt vaak heel wat op, ai zou je dat zo niet zeggen als je ernaar kijkt. Kromme benen, dikke buiken, zonder adem, geen techniekMaar al tijd goed voor een paar forse grappen. En omdat hun soort voetbal geld op brengt voor goede en sympathieke doelen, noemen ze het zelf «betaald voetbal». Hun activiteiten op het sportveld hebben zich in de afgelc jaren overigens sterk uitgeb. rennen, ijshockey, versprir" teren, handballen, maal meegemaakt. En onlangs maakten ze een grammo foonplaatje. Omdat er paarden en pony’s nodig zijn waarop geestelijk en lichamelijk gehandicapte kinderen kunnen rijden. En omdat er voor die die paarden voer moet komen en zadels en jortf stallen, Eigen tekst en muziek en het i de plaat zetten, zeiden ze tegen En dat is nu gebeurd. Cabare tier Huub Martron (als lid van het RTV-team bekend om zijn voortreffe lijke voorzetten van links) schreef het lied dat al die gelegenheidszangers op de plaat zetten. Inmiddels zijn ze er al Het Westbroekpark in Den Haag heeft de laatste jaren steeds grotere Bij het orgelconcert van Jan Verhoeven bekendheid gekregen door het Rosarium, dat daar in 1961 is aangelegd, a s-zondag in de kerk van het Goirke (4 Deze omvangrijke rozenkollektie vormt de achtergrond voor het jaarlijks Xn^itga^e van™ n d’Li'TJn’de terugkerende Internationale Rozenconcours, dat dit jaar voor de 17e maai fami|iekroniek van de orgelmakers Van gehouden wordt. Hirtum. Van het originele handschrift, Het Rosarium in het Westbroekpark heeft de grootste verzameling ge- gedateerd 1791, zijn grote delen afge kweekte rozen in Nederland. Er staan 20.000 struiken in meer dan 400 drukt, vooraf daaraan gaat een bege- variëteiten. De rozen zijn afkomstig van beroemde kwekers uit de hele leidend artikel, uitgegeven in het orgel wereld. tijdschrift «De Mixtuur». Op dinsdag 12 juli wordt de «Gouden Roos van ’s-Gravenhage» uitgereikt aan de kweker van de hoogst gewaardeerde roos. Deze waardevolle prijs is beschikbaar gesteld door de Gemeente ’s-Gravenhage. Uiteraard is tijdens de keuring het park gesloten, teneinde de keurmeesters in alle rust hun werk te laten doen. In On Losse Groeven zag u hen in sportkledij uit vroegere tijd. Hun mu ziek is van deze tijd. En wie niet in staat is om naar hun sportieve presta ties te kijken, kan nu wel genieten van hun muzikale vorderingen. En u helpt er nog een goed doel mee ook. Bach (1685-1750), voor de baroklief- hebbers. Bach schreef over deze me lodie bijna twintig bewerkingen, waarvan we er nu een met solostem horen. Van de grote romanticus en -:--iovirtuoos Franz Liszt (1811-1886) en we dan de Fantasie und Fuge über B.A.C.H. Deze letters vormen niet alleen de naam van Bach, maar betekenen in de muziek ook een korte melodie, die voor vele komponisten aanleiding was om er mee te gaan wer ken. Liszt bouwde de melodie uit tot een imposant werk in twee delen, heel vrij van opzet. Verhoeven laat graag op orgel en op jets van zijn specialisme horen het t het buitenland, deel «Les attributs divins» uit Mes siaens nieuwste orgelwerk «Médita- tions sur le Mystère de la Sainte Tri- nité». Messiaen, geboren in 1908, schrijft vanuit een gelovige houding over de eigenschappen van God. Veel traditioneler en zeer geïnspireerd is het slotwerk Prélude et Fugue sur le nom d’Alain van Maurice Duruflé, ge boren in 1902. De Parijse organist Du ruflé schreef een zeer virtuoos en hel der opgebouwd werk over de naam eger, van zijn jonggestorven kollega Jehan Alain. In dit werk zijn citaten uit het stuk geïnspireerd op werk van Alain opgenomen, wat het uit een gregoriaanse luisteren voor de kenners des te inte- jlgende werk is uit veel ressanter maakt. d «Alletn Gott, in der Verhoeven heeft zich al uitgebreid .r» van Johann Sebastian voorbereid op het concert. Het orgel maakt uitvoering van romantische muziek zeer goed mogelijk. Bij het concert zal een programma met uitge breide toelichting worden uitgereikt. Het volgende concert van de Midden-Brabantse ^rgelkring is op 7 augustus, dan speelt Bert Lassing in Hilvarenbeek op het Van Hirtum- orgel. Bij het org-' a.s. zondag i uur ’s mid< zijn famil Columbus, mooi meege nomen. In de kleuren groen, zwart, naturel en donkerbruin. Voor de koffer van 65 cm. betaalt U geen 59,75 maar

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1977 | | pagina 13