4 N Champagne en The Dwight Thompsonband Wpbide Solisten bij Brabants Orkest 9. Schouwburg zaterdag Hlburg Amsterdams Electrisch Circus weer wijd open voor het amateurtoneel visavond Manifestatie Hart van Brabant gaat gestalte krijgen i uur A HAMERSK pNHO©FF Modern II «MEUFACO» Het amateurtoneel gaat slaande or weer de straat op Krns Westermarkt 70 tel. 013-685477 op 10 - 11 juni op de Heuvel juni 1977 pagina Donderdag 9 juni 1977 pagina 13 DE TILBURGSE KOERIER MET TWEE TILB. GROEPEN 1803, an de <7 y Tel. (013) 431132 rdag 14 u. vrijd. 24juni a.s. Violen-Paultje Informatie - Recreatie - Amusement 12. Vrijdag 10 juni in «The Talk of the Town» Grote beurs en 1 STUDIO KLASSIEK BALLET MODERN BALLET BEWEGINGSLEER SOLARIUM orraad. - 013-434745 VOOR ELK FEEST STOELEN MET 10 J. GARANTIE ...naar van LEEST t Mazda enz. platen zelfde dag klaar. met Tilburg: Breda: Hoe kan men orgel leren spelen Fabeltjeskrant op herhaling Expositie Ben van Rooy in Goirle 't betere meubel voor minder geld Lokeren ’n Vredes- tha- ;ste- )s op :e en schrijd straa haarden, ïrlicl geeft iedere vrijdagavond in het sfeervolle restaurant een speciale Sp“* De van ren. De ir vel g gepe treden vt Restaurant Heuvel 39, Tilburg 10 juni a.s. te gemeenteh isitie worder Juliana van Stolbergstr. 25. Tilburg Tel. 013 42 09 86 Met het gramma plaats tisch tr geschreven geprodu- iestijds bij maar en ui- uur begint de van het Amster- cus «Het India- II Meubelfabrieken- combinatie I Kerkstraat 29 en 31 te Goirle tel. 013-34.20.39 Ruime sterke vakantietas met drie afsluitbare voorvakken. In de kleuren denim, blauw en rood. Normaal 17.95 lelijn (Kroniek vin m H. Mulisch. Ac- luipers en Peter P.F. Kure. Groe™*1 theatv. Inlichtir adres v< burg. naar roer :n van Cl i variaui /aar de p’ st, in al zijr ibant kan wor eginsel hebben >ud besloten tot jur zal een optre- grootste luxe na I1CL lldllVt ment uit Tanche een ketter), van teurs: Frans Kt Renders. Regie: damesmode-leef-soaIe en modieuze tassen koningsplein 248 tilburg Onze bestaande accommodatie is uit- 'Tr gebreid met een 2e zaal, hierdoor kun nen wij, m.i.v. het nieuwe seizoen het aantal YOGA lessen uitbreiden. De lessen worden gegeven op, dins dag, donderdag en vrijdag. Het nieuwe seizoen begint in de week van 15 augustus a.s. Vanaf heden kunt U voor deze lessen inschrijven. GROTE SORTERING SPEELGOED - HOBBY FEEST EN FOP-ARTIKELEN Op 10 juni a.s. te 19 uur zal in het Goirlese gemeentehuis, Plein l""’’ een expositie worden geopend van «v impressionistische kunstschilder Ben van Rooy, van geboorte Goirlenaar, thans woonachtig in Tilburg, Joost van de Mortelstraat 8. De openingstijden van de expositie zijn als volgt: Vrijdag 10 juni a.s. van 19 u. tot 22 u. Zaterdag 11 en zond. 12 juni a.s. van 14 tot 17 u, Maand. 13t.e.m. vrijd. 17 juni a.s. van 9 u. tot 18 u. Zaterdag 18 en zondag 19 juni a.s. van 14 u. tot 17 u. Maand. 20 t.e.m. a van 9 u. tot 18 u. elijk van hun medeverant- lijk en mede fiannciering zijn iiue bereid mits ook hier een van het Provinciaal Bestuur i-<oord - Brabant kan worden ver- ijjk gefte gen. In beginsel hebben wij onder Njet antvll mij u, dat voorbehoud besloten tot inrichting zondag 21 auguslu van ’n tweede «straattoneelfestival» dit shows te zien zij- jaar en wel op zondag 4 september a.s. ai met al krijgt d< Toneelkringen en groepen uit beide van Brabant gestalt evenement in- "/!>genspelen - instrument te bezitten? Door ^XfM5 FL per week een Op vrijdag 10 juni zal het circus met haar eerste voorstelling beginnen. Door alt - violist Maurice Horsthuis zal dan «de geschiedenis van Violen - Paultje» worden vertolkt samen met Michel Waisviez, Moniek Toebosch en Kate- lijne Hoorweg. groei landen kunnen voor dit e irijven eveneens met wager..,. lattoneel en kindertoneel. oepen met producties voor muziek water zijn eveneens welkom. ingen en inschrijvingen aan het /an het BCA - postbus 606 - Til ’s Avonds om 20.00 ut den volgen van «De g de kleuren - T.V.». De grootste luxe - band brengt diverse stijlen popmuziek met prettige ver staanbare nederlandstalige teksten en gezellige causerietjes, leuke kleren en zelfs bewegingen. Zowel de muziek als de teksten zïjn door de groep zelf gecomponeerd en geschreven. prograr schouwbui nieuwe s Primus V. Gilsstraat 5 Tel. 422178 Als je vraagt hoe Champagne de nieuwste Nederlandse formatie tot stand is gekomen zeggen ze «per ongeluk». Het woord ongeluk lijkt misplaatst want sinds hun debuutsingle «Rock and Roll Star», verscheen heeft Hilversum zich daar opgeworpen en ligt het sukses voor het oprapen. Champagne lijkt een muzikaal plan met voorbedachte rade maar het kwam toevallig zo uit. De platenfirma had een duo in aanbouw dat bestond uit Paulette Bronkhorst en Bert van de Wiel. Afhankeli woordelijk wij daartoe bijdrage van Noo krege De tiende serie van Het Brabantse Or kest staat in het teken van solisten. Het beroemde Guameri Trio verleent solistische medewerking, afzonderlijk en te samen. Het trio, waarvan de twee strijders een Guameri bespelen, bestaat uit Herman Krebbers viool, Jean Decroos cello en Daniëlle De- chenne piano. De laatste opent het concert met de Variations Symphoniques van César Franck. Deze beminnelijke Belg uit de wede helft der vorige eeuw, stu- :rde in zijn geboorteplaats Luik en woonde verder in Parijs. Franck gaf zijn loopbaan van pianovirtuoos door zijn huwelijk met een actrice stond zijn verdere leven elke morgen om half zes op om lessen te geven. Hij was dan ook vooral geliefd bij zijn vele leerlingen, meer dan in Parijs, waarde toon vooral aangegeven werd door de grote operacomponisten van die tijd. Toen Franck in 1890 door een bus werd aangereden, weigerde hij toe te geven aan het niet geringe letsel dat hij daarbij opliep en gaf zijn lessen door tot aan zijn dood in dat jaar. Geen en kele autoriteit was bij de begrafenis aanwezig, alleen al zijn leerlingen en bewonderaars volgden de vereerde meester, «le brave père Franck». Pas later kreeg hij de eer en roem die Beoordelingscommissie: Jan Velze- boer en Lode Pools. Organisatiecommissie: T. Aerts, postbus 86, Kaatsheuvel. Tel. 04167- 4459. G. de Rijk, postbus 39, Moor drecht. Tel. 01827-4051. P. Erich, Til burg (stadsschouwburg). Het festival wordt mogelijk gemaakt door financiële bijdragen van: Het Cultureel Accoord België - Neder land; Het Gemeentebestuur van Til burg; Het Provinciaal Bestuur van Noord - Brabant. Muzikale opluistering: Peter de Jong, troubadour, Sittard. linnen klompjes met srslijt bare p.u. zool m 27-36. 10,00 De Variations Sym- nog steeds Iet is een s, wa orkest imt. ;elt Jean Decroos Kol Nid- iax Bruch. Deze had een voor volksliederen en, protestant, in het bijzon- joodse. Het lied Kol Nid- Bruch in een variatie- :llo en orkest. en Bruchs Franse Saint-Saëns had, 1 al tevergeefs dong n< veel meer suk-, iek. Van de vele wet Dag» te Heeze wordt door het Brabants JA) en het Comité Amateurtoneel n festival opgezet. Aan het Festival beide landen e vormen van M,Jie “aS Ilijkdateralveel °J. voorstelling da™ Btorisch Cire, In het voorprogramma van zaterdag 11 juni zal Het Zuidnederlands Work shop Orkest» om 20.00 uur optreden. Dit orkest dat uit 25 leden bestaat, is maandor- geformeerd uit leden van de Workshops etablisse- uit Nijmegen, Eindhoven en Tilburg, en staat onder leiding van Nico Langen- huysen. De stukken die worden ge- f uur speeld zijn zo gecomponeerd dat alle kis je ruimte over blijft voor improvisaties. Voor verdere informatie kunt u terecht bij het kultureei sentrum. Met ingang van woensdag 15 juni komt de Fabeltjeskrant terüg, zij het dat het dan een herhaling betreft van vroeger uitgezonden afleveringen, om precies te zijn een nauwkeurige selektie uit de 1040 programmaatjes die, met een korte onderbreking van 1968 tot en met ^972 door de NOS - televisie wer den uitgezonden. Een speciaal voor 15 juni gemaakte nieuwe fabel leidt de te herhalen belevenissen van de dieren in het Grote Dierenbos in. Belevenissen die overigens voor een nieuwe genera tie kleintjes geheel nieuw zullen zijn. Nieuw initiatief Het Festival wordt mogelijk gemaakt door een subsidie van het Belgisch- Nederlands Cultureel Verdrag (via het CABN) de Provincie Noord - Brabant en de stichting «Brabantse Dag». Het hoogtepunt van de toneelpresen- taties zal dit jaar zoveel mogelijk wor- e- den gelegd op de zaterdag 27 augustus :n De organisatoren overwegen een plan om de toneelproducties zoveel moge lijk geconcentreerd te presenteren op een plein omgeven door tribunes en zitjes waarbinnen verschillende podia zijn gesitueerd waarop gespeeld gaat worden. Dit plan tracht tegemqet te komen aan de wensen van het pu bliek om niet meer dan nodig heen en weer «te rennen» en aan de verlangens van de deelnemende speelgroepen om meer kansen, te krijgen om eikaars producties te zien. Het Zunderts Toneel en organisatoren van het jaarlijkse Bloemencorso te Zundert hebben ons verzocht om ook daar een toneelfestival in te richten. en Jan van de Veerdonk. Artis tieke begeleiding: Elly van Doo- ren. 9. «Herman Gorterkring», (B). Fragmenten uit: ’n duif braden van Jan Christiaans. Acteurs: Rogier Bussens en Pa trick Mertens. 10. Die Haghe Spelers, ’s - Graven- hage. Fragment uit: De dood van een handelsreiziger van Arthur Miller. Acteurs: Elisabeth Man ders en Charles Harberts. Regie: Niek Engelschman. Toneelkring Genesius, St. - Ni klaas (B). Fragment uit: Who is afraid of Virginia Woolff? Ac teurs: nadere gegevens volgen. V.J.V. Molenhuis, Wychen (Spelgroep Molvolvorm). Frag- Er werd een proefbandje gemaakt dat in handen kwam van Martin Duiser een van Neerlands topproducers. Hij vond het allemaal wel aardig liseerde zich onmiddelli Engelse duo’s in Nede was zich wel bewust van platenmarkt waar het kwartetten be treft. Een markt die door het Zweedse Abba is gecreëerd. Martin nodigde Trudy Huysdens en Jan Vredenburg grair uit om zich bij de formatie van Cham- hore pagne te voegen. Hij had zelf nog een avor aardig nummer en alle voorwaarden filmi voor een suksesvolle start waren aan wezig. Alle vier hadden een immense ervaring in show-orkesten en koortjes achter de rug en wilden dolgraag iets anders. Bert en Paulette speelden bij voorbeeld als zogenaamd n-J~~ kest in het Amsterdamse ment Moulin Rouge. Bert «Ik was daar drummer en speelde de hele nacht tot vier uur ’s morgens. Om twaalf had ik een kwartiertje pauze. Als dan de kans krijgt om eruit te breken dan doe je dat. Niet voor het geld want ik verdiende in dat orkest prima en wat dit wordt moeten we allemaal nog maar afwachten» Evenals vorig jaar organiseert het kultureei sentrum dit jaar weer een optreden van het Amsterdams Electrisch Circus op de heuvel. Op 10 en 11 juni zal dit optreden plaatsvinden met in het totaal vier voorstellingen. Naast het Amsterdams Electrisch Circus zullen op deze data op hetzelfde podium ook twee Tilburgse groepen acte de presence geven: op 10 juni zal «de grootste luxe na de kleuren - T.V.» en op 11 juni het «Zuid - Nederlands Workshoporkest» in het voorprogramma optre den. Donderdag 9 juni zal het circus met vijf grote vrachtwagens met bromtol len erboven op de stad binnenkomen rijden en een kleine tocht maken door de stad waarna neergestreken zal worden op de heuvel. De volgende ochtend (vrijdagochtend) evenals de ochtend daarop (zater dagochtend dus) zal door een vrachtwagen met enkele muzikanten een tocht worden gemaakt langs wijkcentra en andere openbare plaatsen om de voorstellingen van die dag aan te kondigen. Stadsschouwburg gaat bezoekers mee laten praten over de programma-opzet daarvoor beschikbare budget en kon- form de vastgestelde doelstellingen. Met de opzet van deze programma- kommissie wordt gehoor gegeven aan de wensen, die op dit punt leven. .JO, Het Kultureei Sentrum werkt al enige HbereidenVan hetTnhoudelijke be- tijd met een dergelijke kommissie. De I van de schouwburg binnen het programma-kommissie van de Stads- r^k«,.,.,burg zal met ingang van het seizoen ingesteld worden. Deze kommissie gaat uit een tiental leden bestaan, die op grond van hun betrokkenheid bij het schouwburg- twe< programma, of op grond van hun des- deer kundigheid op kultureei gebied, aan gezocht en benoemd worden. De programma-kommissie van de schouwburg wordt gesplitst in ver schillende sekties. Er komen een werkgroep grote theateraktiviteiten (grote zaal), een werkgroep kleine theateraktiviteiten (Studio-theater) en een werkgroep eksposities (schouw- burggalerie). De laatste twee werk groepen gaan samenwerken met de werkgroepen theateraktiviteiten en eksposities van het Kultureei Sen trum. In de praktijk zullen de programma-kommissies een beleid in grote lijnen uitstippelen, dat daarna door de direkties van schouwburg env Kultureei Sentrum verder ingevuld wordt. Nog dik twee maanden duurt het voor dat de manifestatie Hart van Brabant gehouden zal worden. Deze manifesta tie vindt plaats op het recreatieoord Beekse Bergen van 18 t/m 28 augustus a.s.. De gekozen formule INFORMATIE - RECREATIE - AMUSEMENT blijkt enorm aan te slaan bij diegenen wiens medewerking wordt verwacht. Allereerst zal er op het terrein van de Beekse Bergen een grote veelzijdige beurs worden gehouden, die zov voor consument als producent inte ressant zal zijn. De variatie die mo menteel al zichtbaar is blijkt duidelijk uit de verscheidenheid van branches die op deze beurs vertegenwoordigd Het is geen hunkering naar roem en fortuin die hen in de armen van Cham pagne dreef, maar de behoefte aan een andere plezierige werksfeer. Met lede ogen zien ze aan hoe popgroepen in Nederland steeds strakker de buik riem moeten aanhalen maar die pro blemen hoeven ze zelf niet te kennen. «We kennen de popscène», aldus Pau lette. Wil je een goede popgroep zijn, dan moetje er constant mee bezig zijn. Maar voor popgroepen is in ons land niet voldoende werk, dus ben je ge dwongen om toch ook anderse dingen te doen. Daarom gaat het bergaf waarts. «Wij zijn in Nederland niet chauvinisten genoeg»voegt Bert daar aan toe. «Kijk eens naar de concerta genda in Engeland. Ook vrijdag 10 juni DWIGHT THOMPSON BAND in THE TALK OF THE TOWN. Tussen het optreden van CHAM PAGNE kan men luisteren naar de Amerikaanse Band van DWIGHT THOMPSON waarin verder meewer ken Michael Broderrk, Reiner Ruton, Niel Payne. Zaterdag 11 juni de groep GAME. Zondag 12 juni de GAY BROTHERS. De doqr Leen Valkenier gc én door Hijs Chanowski ceerde Fabeltjeskrant, die de de kleuters veel sukses oogstte, maar op den duur ook bij volwassenen ui termate populair werd, wordt tot het in oktober a.s. beginnende wintersei zoen elke dag om 18.45 uur via Neder land 1 uitgezonden. Daarna tot het einde van het jaar vijf maal per week, op hetzelfde tijdstip; niet op zondag en woensdagavond, dan wordt de nieuwe serie Sesamstraat uitgezon den. zullen zijn. Meubelen, open 1 tuinmeubelen - tuinverlichting, piano’s - orgels, banken en hypo theekbanken, wasautomaten - vaat wassers, trappen, parket, zonwering, antieke kasten, Perzische tapijten, keukens, sauna - solariupi, brandkas ten - kluizen, wijn drankautomaten en vele andere branches zijn vertegen woordigd. Reeds twee maanden voordat de mani festatie van start gaat zijn reeds dui zenden vierkante meters standruimte verhuurd. Een duidelijke garantie Q’ge - voor het we|siagen van deze manifes- •^f1 tatie. Maar er is meer Niet alleen de beurs is interessant en waard om bezocht te worden. Het is geen toeval dat de organisatie, m.n. Organisatieburo Govers, Prof. Gim- brèrelaan 137 te Tilburg, het festival I van de Federatie van Folkloristische I Groepen in Nederland heeft laten sa- I menvallen met deze manifestatie, zo- I dat deze een bredere opzet krijgt en I voor de bezoekers gevarieerder is. I Dit bonte geheel van folkloristische I dansgroepen zal niet alleen te zien zijn I tijdens de optocht op 20 augustus a.s. I in Tilburg maar dagelijks meerdere I ’malen op de manifestatie. I Uit vele landen zullen groepen aanwe- I zig zijn en terecht zal gezegd kunnen I worden: «de wereld danst op het Hart I van Brabant» i Veel reacties Aan de hoofden van de basi sscholen in het Hart van Brabant is gevraagd of zij ewerking wilden verlenen bij ien van een kleurwedstrijd, slaande op het folkloristisch festival. De reacties op dit verzoek zijn enorm te noemen, daar reeds nu bekend is dat duizenden kinderen geattendeerd zul len worden op dit totaalgebeuren. Lo gischerwijze zullen van een aantal scholen de reacties nóg volgen, spectaculaire opening 3e opening van de manifestatie Hart Brabant zal niet «zo maar» gebeu- organisatoren dachten dat het ;len interessant is om de ope- laard te laten gaan met een op- /an het Show- en Vliegerteam van de Nederlandse Waterski Bond. Dit houdt nogal wat in. i het hiervoor uitstekend geschikte water van de Beekse Bergen zal dit showteam een programma tonen dat in Zuid-Nederland nog nooit te zien is geweest. Het uit ca. 25 personen be staande team zal allerlei stunts uit! Ien om de opening mede tot een fees lijk geheel te maken. leen bij de opening, maar t/m 21 augustus zullen regelmatig Al met al krijgt'de manifestatie Hart van Brabant gestalte. Over twee maan den zal blijken dat het vele gedane werk uitgemond is in een Manifestatie waar Midden Brabant trots op mag zijn, de standhouders tevreden en de bezoekers minstens even enthousiast als achttien jaar geleden nu 12.95 Hetzelfde geldt min of meer voor de donkerharige Paulette die als za in het nachtkluborkest bezij Daarvoor had ze al een jarema varing bij weinig bekende gr Trudy: kennen we nog uit de j groep «Groupies Delite». «Daar was ik nog op de z Een heel andere image met het haar strak in een paardestaart, spijkerbroek en naaldhakken. Champagne is het tegenovergestelde. Dat ademt luxe en een beetje decadentie.» De groep is duidelijk vermoeid waar het ’t sloven in de schaduw van de groten betreft. In de Stadsschouwburg Tilburg zal za terdag 11 juni het tweede Tweespra kenfestival van het Comité Amateur toneel België - Nederland gehouden worden. Aan dat festival werken zes Belgische en zes Nederlandse ama- teurtoneelgezelschappen mee. De tweespraken, die gebracht worden, zijn steeds dialogen uit bestaande to neelstukken. Zij worden gepresen teerd door twee akteurs met een mi nimum aan hulpmiddelen. Het eerste Tweesprakenfestival vond vorig jaar plaats in Antwerpen in het kader van het Cultureel Verdrag tus sen België en Nederland. Het ver schijnsel «tweespraken» is in Neder land nauwelijks bekend. Dit in tegen stelling tot België, waar deze speci fieke toneelkunst zeer regelmatig beoefend wordt. Aan het festival zijn geen prijzen verbonden. Wel komt er een deskundige jury (mr. drs. Jan Vel- zeboer van het Nederlands Centrum voor het Amateurtoneel en de Belgi sche toneeldocent Lode Pools), die na afloop de tweespraken beoordelen en de spelers zullen adviseren. Aan het festival dat om 14.00 uur be gint, nemen de volgende groepen deel: «Kunst, Licht en Vrijheid» uit Aalst (B), «De Torenspelers» uit Tilburg, «De Kunstvrienden» uit Borgerhout (B), «Carrousel» uit Den Haag», «De Scheldebroeders» uit Kluisbergen (B), «ons Verbond» uit Den Bosch, «De Hagelandse Culturele Jeugdclub» uit Hoeleden (B), Breda’s Toneel» uit Breda, «De Herman Gorter Kring» uit Lokeren (B), VJV t Molenhuis» uit Wijchen, de Rederijkerskamer «le ver doet leren» uit Gent (B) en «Die Haghespelers» uit Den Haag. PROGRAMMAOVERZICHT TWEESPRAKENFESTIVAL BELGIÉ-NEDERLAND 1977 1. Toneelkring «Kunstlicht vrijheid», Aalst (B). Fragmenten uit De Sater van de Obaldia. Ac teurs: Gracienne van Nieuwen- borgh en Odilon Mortier. 2. Toneelgroep «De Torenspelers», Tilburg. Fragmenten uit: De Sprakeloze van Lodewijk de Boer. Acteurs: Antoine van de Hurk en Jo van Doremalen. Re gie: Antoine Uitdehaag. 3. Kon. Toon - Toneel en Letter kunde Maatschappij «De Kunst vrienden», Borgerhout (B). Fragmenten uit: Ronde - Dans van M.C. Hutton. Acteurs: Gerde Uy- tendaele en Inez Ronchetti. Re gie: Staf Tits. 4. Speelgroep «Carrousel», ’s - Gra- venhage. Fragmenten uit: Tram lijn Begeerte van Tennessee Wil liams. Acteurs: Marianne Delf- gauw en Dory Lancée. Regie: Reinier Heidemann. 5. Kon. Toneelvereniging «De Scheldebroeders»Kluisbergen (B). Fragmenten uit: Lady Godiva van Jeanne Canolle. Acteurs: Carla de Backer en Rudy Van- dendaele. 6. Vereniging «Ons Verbond», ’s - Hertogenbosch. Fragmenten uit: Yerma van Federico Garcia Lorca. Acteurs: Marjam de Jong en Anneke Homveld. Regie: Al bert Homveld. Grime: Lilian Na gel. 7. Hagelandse Culturele Jeugdclub, Hoeleden (B). Fragment uit: De Overledene van R. de Obaldia (Le Défunt). Acteurs: Griet Merkx en Lieve Vandormael. Regie: Her man Langvelt. 8. Breda’s Toneel, Breda. Fragment uit: Vertel me iets nieuws over de regenwormen van Yvonne Keuls. Acteurs: Helmi Rienks - Schiedon Zaterdag 11 juni zal het Amsterdams Electrisch Circus hetzelfde pro gramma brengen. Bij dit programma uvren ook nog de aan het eind van de jndvoorstelling te draaien animatie- !.i.npjes. - |iem toekwam [)e variations Sym- hoven, minder bekend dan zijn andere phoniques, zijn nog steeds een graag concerten, maar toch veel mooie epi- gehoord werkHet is een variatiereeks sodes omvattend op twee thema’s, waar de piano, in In Beethovens tijd was dit een merk- dialoog met het orkest, in al zijn facet- waardig werk, omdat het eigenlijk een ten aan bod komt. concerto grosso is, maar dan in zwaar Hierna speelt Jean Decroos Kol Nid- romantische stijl. Vooral het Largo is rei van Max Bruch. Deze had een oorspronkelijk en fraai uitgesponnen, voorliefde hoewel zelf r der voor de jo< rei bewerkte vorm voor cel Francks en Bruchs Franse tijdgenoot Camille Saint-Saëns had, hoewel hij tweemaal tevergeefs dong naarde Prix de Rome, veel meer sukses bij het grote publiek. Van de vele werken die hij schreef is er toch maar een klein aantal dat veel wordt uitgevoerd, zoals de Danse Macabre, de Comaval des Animaux, zijn opera Samson en Dalila en van zijn concerten het derde viool concert, het tweede pianokopcert en het geliefde celloconcert in a klein. Ook zeer graag gehoord èn gespeeld is het ritmisch belangwekkende Intro duction et Rondo Capriccioso voor viool en orkest, waar Herman Krab bers borg staat voor een verukkelijjce vertolking. Als slot van dit concert spelen de drie solisten het Tripelconcert van Beet- vrolijke deel eindigt het pro- Zij zullen derhalve voor het eerst kun- dat zeker niet in de laatste nen kennis maken met Meneer de Uil, aantrekkelijk is door dit solis- Ed en Willem Bever, Bor de Wolf, trio. Zoef de Haas, Lowieke de Vos, Mein dert het Paard, Crox de Raaf, Droes de Beer, Jodocüs de Marmot, Stoffel de Schildpad, Ome Gerrit de Postduif, Mejuffrouw Ooievaar, Truus de Mier en Mira en Martha Hamster. 013-426687 076-147518 >n 01620- 25770 s zangeres ezig was. :nlange er- groepen. le Haagse Trudy Toneelgroepen uit Nederland en Vlaanderen zullen voor de vierde maal de kans ie schoffies-toer. krijgen om deel te nemen aan een Toneelmanifestatie te Heeze (op zaterdag 27 en lage met het haar zonda8 28 augustus 1977). ’ikerbroek *let kader van de 20e «Brabantse Centrum voor het Amateurtoneel (BCA) en het Comité Amateurtoneel België - Nederland (CABN) voor de 4e maal een festival opgezet. Aan het Festival kunnen deelnemen toneelgroepen en kringen uit beide landen ongeacht het lidmaatschap voor van de toneelverbonden. Er worden drie vormen van theater gepresenteerd n.l. ningi STRAATTONEEL - WAGENSPELEN - en KINDERTONEEL. Het thema van de 20e «Brabantse Dag» luidt Houwen en trouwen getracht zal worden om de toneelproducties zoveel mogelijk op het centrale thema af te stem men. De belangstellende toneelgroepen kunnen een documentatiemap opvragen Om waarin een min of meer aangepast repertoire staat opgenomen. npagne is ademt luxe De groef *-* ’t S1O'

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1977 | | pagina 13