het zit wel goed... in de schouwburg! I kultureel sentrum r 1 u r 4 H Luc Lutz en Simone Rooskens met blijspel 4,50 Twee avonden Seth Gaaikema met one-man-show Dit weekeinde festival amateurtoneel in Studio o? Tilburgs Danscentrum in Stadsschouwburg Balletvoorstelling op zondag 8 mei Jenny Arean,Carol van :t dekor Herwijnen en Lou Landré in blijspel «Bitter lemon» Franse salon Exclusief 2-zit bankje DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 21 april 1977 pagina 13 il 1977 pagina 12 Stadss 23.15 uur Goirkestraat 26 Jazz F.V. c jmbk erlijn, idokeus Repetitie van Tilburg Big Band Vrijdag 29 april in Studio-zaal et Malee- weerspie- in het bestaan. van en het Na kantoortijd: Tel. 04241-2020 013-42.51.80 Breedte 80 120 160 200 240 ■"“oeeld. Zont ^.A.-pand Jeën». In i teurtoneel I topgroep ~t dichter igen van I aat d< Globe brengt landelijke première van toneelstuk «De neef van Rameau Poëzie Hardop «Zulke dingen vergeet je toch niet» Sjef van Son Voor hen die adres van Janstraat i begint om speelt «Moe Tennesee over een partners, werelden tweede tont Tilburg van W. I gespeek pers. De derde eer is «Moirai». Dit s South Jazz Band in ’t Kerkepadje de voorstelling trum geef uitvoering aardewerk, voor- hemelrijk» is de titel van Chinese sprookjes die jpenspeler Feike Bosma rijdag 22 april om half ne- >nds. n solt Jazzballet Verder staat er op het programma een jazzballet in vier delen waarin vijftig dansers van het Tilburgs Danscentrum optreden op muziek van de Blackbirds en Lalo Shifrin. Ook in het grote ballet waarin de oprichting van de school op speelse wijze wordt uitgebeeld, zijn veel jazz- en showballetten verwerkt. Het alfabet heeft Mariet Reijnders geïnspireerd op een gelijknamig b; waarin de jongste Gauov.a nuuo bink wordt gebracht door het tejater uit Breda. Het stuk w geit de zinloosheid var Zaterdag 23 april Het Nieuw Bosch Toneel jnt met a Kool. I te menst alle maten diverse kleuren tr 5 jaar garantie gratis opmeten c-.olle levering namen namen Hannover, Canterbury en Gent. :nde rij buitenlandse ith» te gast. Neva Rap- in, Max Collie, in, Jabbo Smith. ;rs bleven niet ach- Zondag 24 april houdt de Tilburg Big Band weer de wekelijkse repetitie in de Studio-zaal van de Stadsschouwburg. Deze repetitie begint om 12.00 uur en is gratis toegankelijk. Er is tijdens de re petitie een kinderkresj aanwezig. laten zien waarmee zij in de wekelijkse balletles bezig zijn. Tot slot het poëties ballet Het Verlan gen op muziek van Elton John. Rechtstreeks uit fabriek Aluminium jaloezieën Zie enige prijsvoorbeelden Hoogte Prijs 100 37,— 140 140 160 160 Coppelia Als speciale gast bij c n gelijknamig'ballet van het Tilburgs Danscentrui dansers via letters de Scapino - akademie een u.. Toneelvereniging O.N.A. uit Drunen speelt «Moany's jongen huilt niet» van Tennesee Williams. Een kort spel huwelijksrealiteit van twee die extreem verschillende Het Nieuw Bosch Toneel uit 's - Her- vertegenwoordigen. De togenbosch begint met «Niemands- teelgroep is Amatovka» uit land» van Marga Kool. Een stuk over g met «Hallo, is daar iemand?» echte en onechte menselijke verhou- Saroyan. Deze eenakter wordt dingen. De tweede eenakter is «De ;ld in een regie van Noud Cuy- Fiets» van Lucienne Stassaert door J~rde eenakter van die avond het Roosendaals Toneel. In dit spel stuk van Lucas Hoe- wordt de fiets gezien als symbool voor trobeert □tischer genaamde kleine zaal - produktie wordt uitgebracht. Hans Hoes en Theu Boermans hadden vorig seizoen al erg veèl sukses, toen zij in de kleine zaal - produktie «Wachten op Godot» de hoofdrollen vertolkten. ter: Milly Scot Conny van E..t Jan Morks, Wj Poll, etc. Dat de South Jazz Band regelmatig voor radio en T.V. optreedt, is eigen lijk vanzelfsprekend. Ze maakten 16 platen. De 17e (en misschien zelfs een 18e) is in de maak. En wel voor een spéciale gelegenheid. De South Jr~- Band viert nl. binnenkort z". jubileum. Dat zal gebeuren tijde.. Jazz Meeting Tilburg van 2 t/m 4 tember. Een groot feest in de burgse schouwburg met diverse gast- solisten zal e.e.a. luister bijzetten. De bezetting van de South Jazz Band Henk van Belkom - trompet lei< Gerard van der Flaas -- 'T' van Loon - trombone; .v« blom - piano; Hans bas; Leo Versleden a Sjef van Son - drums. het nog niet wisten het 't Kerkepadje is St.- 28, Oosterhout. De avond i 21.00 uur. het gevoelsleven van de mensenDeze avond wordt afgesloten door de jubile rende «Propyleen» met «Maurits en Marijke onder de treurwilg» van Al bert Maurits. Een eenakter, die ook weer handelt over menselijke verhou dingen, met een grote bezetting. Klassiek en modern ballet Op het programma staat het romanti sche tutuballet Legato op muziek van Tjaikowsky en een klassiek ballet ih drie delen op muziek van Vivaldi waarvan de eerste twee delen al eerder in de schouwburg te zien waren. Dit laatste geld ook voor de moderne bal letten Explosion en The Dawn van Toos Mutsaersdie een vaste plaats op het repertoire van het Tilburgs Dans centrum hebben verworven. Ook voor Zonn»»ch«rm«n Jaloazla gordijnen Rolgordijnen SSSS.*~~ A L Z O N WINKELSHOWROOM s spel Bitter Lemon is het nieuwste blijspel cynicus. Polly is op zoek naar een an- van Dimitri Frenkel Frank. Het stuk der huwelijk. En de toeschouwer speelt in een uiterst luxueuze bunga- krijgt de kans om met de arbeider John low. We zijn Polly (Jenny Arean). een een kijkje te nemen in de «betere krin- rijke aantrekkelijke vrouw, thuisko- gen», maar ook om de eigen ervarin- men met de jonge arbeider John (Lou gen te vergelijken met die van John, Landré), die zij net heeft opgepikt in Axel en Polly. Woensdag 27 april in de een volkscafé. Dan verschijnt Polly’s stadsschouwburg. echtgenoot Axel (Carol van Herwij nen). In plaats van een scène te ma ken, begroet hij John hoffelijk en har telijk. En dan begint een hele k van geestige en soms. aandoénlijke verwikkelingen. Axel is de geestige de zaak met de meest exclusieve stijlmeubelen. Tnniteitstraat 17. Den Bosch (dicht bij Casino), tel 073-123041 GEOPEND; DAGELIJKS VAN 10-18 UUR. VRIJDAGS KOOPAVOND S MAANDAGS GESLOTEN. van de bekende tweede akte van het ballet Coppélia. In deze akte wil de poppenmaker Coppélius een van zijn poppen lot leven brengen. Swanhilda die zich als de pop Coppélia verkleedt, t geeft Coppélius de illusie dat het hem lukt maar die illusie wordt wreed ver stoord als de oude poppenmaker ont dekt hoe hij bedrogen wordt. Ine Rietstap die de rol van Swan- Hilda bij het Ballet der Lage Landen en het Scapino Ballet danste heeft dit ballet ingestudeerd met haar leerlingen van de Scapino - akkademie uit Amsterdam. Kaartjes voor de voorstelling zijn ver krijgbaar op het kantoor van de ballet school, tegenover het station, Spoor- laan 424, iedere dag van half vier tot vier en woensdag van vijf tot zes uur. Telefonische inlichtingen worden ver- Storm in het hemelrijk «Storm in het een van de meester-popp brengt op vri. gen 's avor.;'. Het is een solo - Marionetten - pro gramma waarbij Feike Bosma uitgaat van een paar Chinese sprookjes, maar dat vooral gericht is op het effekt van lapjes die door hun kleuren en bewe gingen een impressionisties spel ople veren. Hij gebruikt daarbij een verha lende tekst die kommentaar levert op de beelden, die luchtig, soms werke lijk transperantzijn. «Zou men mij met een schilder vergelijken, dan zou men eerder een aquarellist in mij zien dan iemand die zich van olieverf bedient». De titels van de sprookjes zijn «De witte slang», De Chinese muur en «Storm in het hemelrijk». Na de pauze brengt Feike Bosma een programma van visuele nummers, die herinneren aan cirkus en variété. Maar ook dat is een aanleiding tot het vi suele effekt. Het is een sterk beeldend en meesle pend programma bedoeld voor vol wassenen en is gratis toegankelijk. Zuidelijk Toneel Globe brengt vrijdag 29 april om 20.15 uur in de Studio-zaal van de Stadsschouwburg de landelijke première van «De neef van Rameau Een toneelstuk van Denis Diderot in een regie van Ger Thijs. De neef van Rameau wordt gespeeld door twee ta lentvolle jonge akteurs en Globe: H. Hoes en Theu Boermans. De tekst van Diderot is. hoewel in dialoogvorm ge schreven, niet voor toneel bedoeld. Het is een gesprek tussen de filosoof, Diderot zelf, en de neef van de kom- ponist Rameau, ook een figuur, die werkelijk bestaan heeft. De neef is een leugenaar, een parasiet, een bedrie ger, noem maar op, en is daar zeer tevreden mee. De filosoof pro daar, wat zwakjes, een idealisti moraal tegenover te zetten. Maar er gebeurt niets. Men begroet, praat en gaat weer. Maar dat gepraat is wel van een zeer hoog gehalte. Een pure woordkomedie. die door Globe als zo- De notenromp is origineel handwerk, gecombineerd met zeer fraai leder. Rug handcapiton. De werkgroep Poëzie Hardop is zo langzamerhand al een bekende ver schijning geworden in het Kultureel Sentrum, Zo zullen zij ook op donder dag 28 april, 's avonds om half negen, teksten brengen van Remco Campert Remco Campert (47), auteur van veelgelezen, sterk autobiografi sche romans en korte verhalen, waar van er onlangs enkele werden verfilmd («Alle dagen feest»), registreerde als dichter de emoties van 'n kind dat in de oorlogsjaren 40-45 opgroeide, de cott. Conny van de Bosch, naoorlogse ontgoocheling, de jaren '50 Bergen, Anneke Grönloh, rondom het Leidseplein in Amster- Wybe Burna, Jack van dam. Een poëzie van romantiek en zelfspot, grote gevoelens en kleine anekdotes. De elementen van zijn gedichten As ert ijs; zalen vol verkouden moeders; de vuilnisbakken: een sneeuwbal in een jongenshand; zeven kraaien in de South Jazz lucht; de wind, kaal als een geschoren zijn 20-jarig rat». :rt tijdens de Zijn thema (b.v.)<;Het is verschrik- sep- kelijk om met iemand te zijn, het is niet Tik uit te houden, maar op een gegeven ogenblik in je leven merkje dat er niets anders opzit, dat het andere nog erger is». ider; Poëzie Hardop rangschikte een 50-tal - saxen; Theo gedichten en prozafragmenten tot een Fred Gelder- twee-akter in flitsende scènes Cam- van Overveld - pert kompleet op het toneel, zijn - banjo gitaar; jeugdherinneringen, zijn humor, zijn kleine grote belevenissen en gevoe lens waarin hij herkenbaar is voor ve len die ook leven in «deze jaren» («rare jaren»). De toegang is gratis. Paula Melbourne «In the aeroplane» Op zaterdag 23 april, half negen ’s avonds, brengt Paula Melbourne de aanstekelijk gespeelde geschiedenis van de eerste vrouw die het Kanaal per vliegtuigje wil overwinnen. (Echt ge beurd in 1912). Voor deze show heeft zij samen met Steve Whitson een zes meter groot vliegtuigje gebouwd en door middel van de speciale belichting wordt het idee van vliegen realistisch weergege ven. Paula tracht met deze voorstelling op even simpele als briljante wijze de be trekkelijkheid van science-fiction, aan te tonen, prikt het begrip door en laat zien dat het theater zelf een fiktie is. Beschrijven wat er in deze voorstel ling precies gebeurt zou te ver voeren en ook overbodig zijn; U zult we derom zelf moeten komen kijken. De toegang is gratis. In het kader van het 60-jarig bestaan van de Tilburgse Toneelvereniging «De Propyleen» wordt op vrijdag 22 en zaterdag 23 april in de Studio-zaal van de Stadsschouwburg een Eenakterfestival gehouden, waaraan zes Brabantse groepen deelnemen. De organisatie is in handen van «De Propyleen», het B.C.A. en de Streekkern Midden-Brabant van het B.C.A. Vrijdag- en zaterdagavond worden er steeds drie eenakters gespeeld. Zondagmorgen is er om 11.00 uur een evaluatie- bijeenkomst in het B.C.A.-pand aan de Tuinstraat 96. Na de evaluatie is er een receptie van «De Propyleën». In de evaluatiekommissie hebben zitting de heren J. Jaspers (regisseur amateurtoneel Tilburg), W. van de Vrande (regisseur amateur- toneel Goirle) en F. Wilhelmus (docent drama Utrecht). Vrijdag 22 april Met zijn nieuwe show «Uit het leven van familie Willekeur»Seth Gaaikema wil een one-man-show brengen temidden van zijn publiek. Hij voelt zich niet alleen op de planken, als een man die alleen zijn kunsten staat te vertonen. Mét de mensen in de zaal wil hij een fijne avond bouwen. Een soort familiefeestje. De zaal vol mensen is een soort familie: een familie Willekeur. Op het toneel staat Seth, een verre neef, die even langs komt, wat voordraagt, wat conferences doet en wat liedjes zingt. Een verre neef, die in de loop van de avond wat dichterbij hoopt te komen. Het programma gaat over de kleine herkenbare dingen van het leven. Onderwerpen, die in de beste families voorkomen. D? show gaat door alle seizoenen heen, zo’n beetje van de wieg naar het graf. Met medewerking van Henk van Dijk (piano). Dub du Bois (bas), Jan Blok (gitaar) en Cor van der Berg (slagwerk). Donderdag 28 en vrijdag 29 april in de Stads schouwburg. Studio-zaal a.. de Stads schouwbu re G.J. Boelen. 20.20 uur Toneelvereniging O.N.A. uit Drunen met «Moany’s jongen huilt niet» van Tennesee Williams. 21.15 uur Toneelvereniging -Amatovka» uit Til burg met «Hallo, is daar iemand» van 22.15 uur Malee-tejater uit Breda met «Moirai» van Lukas Hoebink. 20.15 uur Nieuw Bosch Toneel uit 's - Hertogen- bosch met .Niemandsland- van 21.15 uur Roosendaals Toneel met -De Flets- der de treurwilg, van Albert Maurits. &“ndP Tuinstraat Tl.burg 11.00 uur Evaluatiebjjeenkomst, waarop de ge speelde eenakters besproken worden. 14.00 uur Receptie van de jubilerende Propy- Op vrijdag 22 april a.s. treedt de South Jazz Band op in Jazzclub 't Kerkepadje. Deze bekende Tilburgse formatie is een van Nederlands fijnste jazzorkesten. Naast hun vermaarde muzikaliteit, ligt hun grote kracht in originele arrangementen en een ge weldige dosis spontaniteit en dyna miek. Behalve hun bekende Dixie- landstijl, brengen de «South» - man nen zowel modernere Swingstukken als oude New Orleans - stukken. De roem van de South Jazz Band be gon pas goed toen zij in 1962 het Jazz- concours Loosdrecht wonnen. Er volgden vele buitenlandse tournees. Ze gaven concerten op grote bühnes, traden op in jazzclubs en namen deel aan jazzfestivals. Enkele Comblain la Tour, Zürich, I Berlijn, Dresden, Canterbur Een indrukwekkende rij b solisten was bij de «Soul O.a. Nelson Williams, i haello. Bill Colemat Jimmy Witherspoor Ook de Nederlander: Op zondagavond 8 mei geven de voorstellingsgroepen van het Tilburgs Danscen trum een balletuitvoering in de grote zaal van de Tilburgse Stadsschouwburg. Aan de voorstelling werken acht groepen mee die naast hun wekelijkse balletles choreografieën instuderen van Toos Mutsaers, Mariet Reijnders en Frank Polak. Deze vaste voorstellingsgroepen repeteren ook nog voor andere dansmanifestaties j zoals de balletmedewerking aan de operettes die dé drie Tilburgse operettevereni- gingen jaarlijks op de planken brengen. Naast deze vaste voorstellingsgroepen zijn er speciaal voor de uitvoering op 8 mei nog drie dansgroepen geformeerd. totaal werken er aan de voorstelling zo ’n ISO dansers mee die in leeftijd.variëren van acht tot dertig jaar. Dimitri Frenkel Frank, die het stuk zelf regisseert, heeft dit blijspel weer keten volgestopt met zijn overbekend, mlijke geestig en soms wat sarkastisch vnurwerk van eigentijdse humor. Luc Lutz en Simone Rooskens op zaterdag 23 en zondag 24 ar «Hou jij nou van mij of ik van j Een blijspel van Enid Rudd in eer derlandse bewerking Frenkel Frank. De regie van zijn Alan Barlow. Een paar, dat echtpaar moet worden en waarvan de man slechte detective- boekjes schrijft en de vrouw ervan droomt, wat er allemaal gaat gebeuren als iemand die boekjes plotseling goed zal vinden. En als zijn boekjes dan plotseling suk ses hebben en hij de grote jongen gaat spelen, hoe klein moet hij zich dan maken om weer gelukkig te zijn? Of hoe slim moet hij zijn om haar klein te krijgen? Een toneelstuk waarbij je je zelf herkent en waarbij je toch blijft lachen. «Hou jij nou van mij of ik van jou» kreeg in de Nederlandse pers unaniem uitstekende recensies.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1977 | | pagina 13