PAASPUZZEL 5 K Frans van Aarle 1 w ITIaas i voor Voor uw bruidsfoto’s bij de Oranje viering natuurlijk naar Korrekt in w a a Gezondheid, speciaal jeugd, onderwerp I DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 7 april 1977 pagina 977 pagina 12 Gezondheidsmarkt en wandeltochten :N EN UW BRUIDSFOTOGRAAF (ziet U vanaf a.s. zaterdag onze speciale bruidsetalages) Korvelseweg 255, TILBURG TILBURG Broekhovenseweg 58, lid vereniging beroepsfotografen in nederland bfn GOIRLE Dorpsstraat 5, direkteur bij de VVV Breda F rïo 5 p |2 liï [Ï5 |Ï3 liT [ïT [20 RT [Ï8 [ÏT 28 |25 [26 p7 [ÜT Hi 132“ [30 [35“ 36 RTF [34 [33“ [39 p8“ [TT 47 [TT TT 46 41 40 7Ï [53 [49 48 |50 [57 j55 [56" 54 fëo [58 |59 [65 63 [64 61 [62 168 11 [7Ï 69 70 pT [73" f77 p6 75 [80 79 78 [82 81 [ïïT 83 [86“ [85 88 87 90 [89 [92 91 MODE In kleur ziet U mij in de etalage JÖ] 10 (afk.); voorn. ’'oor kt Hij kwam op jonge leeftijd, 1 maart 1962, in dienst bij de VVV Breda als direktieassistent en werd drie jaar la ter, op 1 maart 1965, benoemd tot adjunct-direkteur. ROYAL ALBERT BoneChina legt de huidige VVV, de heer „J.. funktie neer van de pensioen- Jfjljh Korvelseweg 56. Tilburg. Telefoon 013-424283 is intus- ik gelegd ”an het linder porselein gesierd e bloemdecors in ro- leuren. Kom eens kijken naar onze nieuwe kollektie zomerkostuums Jong, dynamisch en luchtig. Prettig om te dragen Voor mannen c. van belkom veldhovenring 140, telefoon 424738 ren (zoon van 12 en een tweeling zoon en dochter van 11). Enige jaren achtereen heeft het Tilburgs Oranje Comité zich in Neder land onderscheiden door te komen met spectaculaire programma's op Ko ninginnedag die dan ook allerwege belangstelling ondervonden. Dit deed de gedachte ontstaan of onze stad geen traditie zou kunnen stichten, waardoor de viering van de jaarlijkse Oranjefeesten een speciale bestemming zou krijgen, waardoor Tilburg in zekere zin een eigen identiteit zou kunnen krijgen. Verleden jaar is daarmee een begin gemaakt door speciaal de jeugd te betrekken in een gezondheidsactie, waarbij destijds de nadruk werd gelegd op een gezond hart en op het onderhouden van leefregels, waardoor deze hartfunctie gezond gehouden kan worden. Dit initiatief sloeg erg gun stig aan bij de bevolking en dus meer in het bijzonder bij de jeugd, zodat besloten is ook dit jaar op deze weg door te gaan. Dit geeft aanleiding tot enkele overwegingen van verstrekkende aard. Duidelijk is in te zien, dat een speciale belangstelling voor de gezondheid mits deze wordt begeleid door ter zake kundige instanties voor een bevolking van groot belang is. Wanneer een ska zich praktisch toelegt op het beoefenen van preventie tegen allerlei kwalen en zich oefent in het vitaal houden van de lichaamsfunc ties, moet dit na niet al te lange tijd in het gezondheidspatroon van de bevolking aanwijsbaar zijn terug te vinden. Een dergelijk experiment is, voor zover bekend, nog nergens op stedelijk niveau ondernomen, maar het ligt voor de hand, dat de belangstelling voor de resultaten ervan allerwege buitengewoon groot zal zijn. Wil het Tilburgs publiek eraan meewerken en het heeft daarvan zelf op de meest directe manier voordeel dan presen teert het hiermee een evenement, dat nog wel Wat verder reikt dan de grote evenementen van enkele jaren terug. De theekoppen ’Old Country Roses’ en Lavender Rose’ twee van de ’Top Ten’ zijn nu leverbaar, f 16.60-f 14,90 p. stuk U BENT ALTIJD WELKOM BIJ ïrgeten, Konin- ïling van versterken ieren van de VERTICAAL :-l kleverige lekkernij; 2 boom; 3 langwerpig onderkussen; 4 rijstbrandewijn; 5 huisdier; 6 stad in Duitsland; 7 steenafval; 8 mohamme daanse godsdienst; 9 muzieknoot; 10 aanspreektitel; 16 geheel; 18 vlecht werk van metaaldraad; 20 nachtelijk hoofddeksel; 22 vogeleigenschap; 23 bolgewas; 24 paardeslee; 25 per adres (afk.); 27 hoewel, ofschoon; 28 meis jesnaam; 30 zichtbare damp; 31 man nelijk dier; 34 slaapplaats; 36 korte kous; 40 schouderbelegsèl; 41 beroep, ambacht; 43 hemellichaam; 46 tijd maat; 47 mannelijk beroep; 49 oude lengteëenheid; 51 naar onze mening 52 voorzetsel; 53 persoonlijk .woord: 55 komische benaming voor korte tabak; 57 rivier in Frank rijk; 59 telkens terugkerende ziekte; 60 hals v.e. vuurpijl; 63 behoeftig; 64 af gemat; 66 0.1 liter (afk.); 68 uitroep van blijdschap; 70 landbouwwerktuig; 71 zonderling; 74 middelpunt; 75 tijde lijk plaatsvervanger; 76 deel van de hals; 77 laten zien; 79 dikke pap; 80 scheepsvloer; 82 stad in Frankrijk; 84 met andere woorden (afk.); 85 Ned. staatsbedrijf (afk.); 88 onderdeel v.e. tennispartij; 90 muzieknoot. voor dienen, en welke er zijn, en nog minder hoe zij vitaal gehouden kunnen worden. Het zou een goed ding zijn, recht als een gezondheidsmarkt zich er in >n de het totaal op toelegde het publiek over n op een deze dingen eens wat meer te leren. dat het op in van de Om eens een vergelijking te gebrui- ginnedag is ken: men kan met geluid verschillende dingen doen; men kan eerstens geluids- Fijn sneeuwwit met levendige 1 manti sc he klei Hij is dan 31 jaar als direkteur van de VVV werkzaam geweest. De heer Sliepen blijft als adviseur aan de VVV Breda verbonden. Het Algemeen Bestuur heeft met al gemene stemmen per 1 januari 1978 tot zijn opvolger benoemd de heer J.P.M. Horsten. HORIZONTAAL 1 badkostuum; 6 puntdicht; 11 beroemd Ned. huma nist; 12 bezittelijk voorn.woord; 13 zonder verhoging; Mgraanpakhuis; 15 voorzetsel; 17 klein kind; 19 voorzet sel; 21 aanhankelijkheid; 24 vierhan- dig-dier; 26 stiftje v.e. rijgsnoer; 29 maand v.h. jaar; 30 vergelding; 32 schuifbak; 33 vordering; 34 uitroep; 35 verbrandingsrest; 37 bloeiwijze; 38 vorm waarover de schoenen gevormd worden; 39 vuiststoot; 40 bijbelse naam; 42 lidwoord; 44 eerstkomende (afk.); 45 inhoudsmaat; 48 edelknaap: 50 stuwende kracht (fïg.); 53 onaange naam koud; 54 welpenleidster; 56 boom; 57ondergronds vervoermiddel; 58 paardekracht (afk.); 60 bazige vrouw; 61 muzieknoot; 62 rivier in Rusland; 64 onderscheidingsteken; 65 vogelprodukt; 67 pijlvormig werptuig; 69 hulpmiddel bij het eerste rekenon derwijs; 72 sierlijk; 73 slangvormige vis; 76 hansworst; 77 voorzetsel; 78 cafébediende; 80 Spaanse titel; 81 zwaardwalvis; 82 Ned. munt; 83 deel v.h. bovenbeen; 84 vervaardiger; 85 onwrikbaar; 86 op dit moment; 87 ex ces; 89 Europeaan; 91 kledingstuk v.e. monnik; 92 bloem. Jaarlijkse traditie zou landelijk aandacht krijgen Er is een verband tussen beide eve nementen; de deelnemers aan de wan deltochten krijgen een herinnering en tevens een attractiekaart, die re'L‘ geeft op een gratis rit in een van kermisattracties en bovendien verrassing, fe bekomen aan eer.- stands op de gezondheidsmarkt. Tal van organen Het idee van een gezondheidsmarkt, die gehouden zal worden in de omge ving van het stadhuis ’s middags tus sen één en vijf uur, is praktisch omdat hier nu eens alle instanties, die zich met de meest uiteenlopende terreinen van de gezondheidszorg bezig hou den, bij elkaar te zien zullen zijn. Een overzicht doet blijken, hoeveel het er eigenlijk wel zijn: De Zonnebloem, Veilig verkeer Ne derland, Kruisvereniging, Nierstich ting, Astmafonds, Ned. Hartstichting, Nat. Rheumafonds, Le Sage ten Broekbibliotheek Nijmegen, St.- Elisabethziekenhuis, Ned. Rode Kruis, Kon. Ned. EHBO, EHBO Pe trus Donders, Speel - O - theek, Brandweer, Gen. en ‘Gezondheids dienst, Radio Elisabeth, Energiebe drijven, Ned. Spoorwegen, Rampen wagen, Ziekenfondsen, Audiologisch Centrum, Centraal Ziekenvervoer, Consultatiebureau Hartproject, Afd. Welfare Rode Kruis, Jeugdcolonne Rode Kruis, Arbeids- en Welzijnszorg voor Mindervaliden A.V.O., Voe dingsraad, Zuivelbureau, Comité Ac tieve niet - rokers, en nog enkele an dere organisaties. Twee zienswijzen Een punt van de overweging sen, of er niet meer nadrul moet worden op het aspect van gebruik van de gezondheid en mii op de nare gevolgen van ongezond heid. Het Oranjecomité heeft de deel nemende organisaties verzocht niet te veel nadruk te leggen op kwalen, maar eerder op de voordelen van het goed functioneren van het lichaam. Zeer veel mensen weten eigenlijk maar weinig af van hun eigen lichaam; zij weten niet waar de diverse organen De heer Horsten is geboren te Tilburg op 15 april 1937, gehuwd met een Til- burgse (Sebregts) vader van 3 kinde- stad en het vorstenhuis. Al is het na- TilhlirOPr tuurlijk een grote waarde voor de vor- HU UI gvi stin, dat zij regeert over een gezond volk, het verband tussen vorstenhuis en een gezondheidsactie ligt tochfiiet onmiddellijk voor de hand. Een ge zond volk kan ook bestaan zonder vorstin, maar Koninginnedag heeft ermeer tot functie het publiek uit leggen van welk belang de vorsti.. ,uor de bevolking. overlast bestrijden en dan gaat studie de kant in van storinger overspanningen van de gehoorfunc- ties, men kan echter tweedens ook creatief met geluiden omgaan en er muzikale composities mee maken of uitvoeren. Het tweede aspect: opti maal leren gebruiken en ervaren van de gezondheid en door practische oe feningen en voorlichting voor suggere ren zou, naar onze mening, eerder op een gezondheidsmarkt thuishoren dan een vermelding van allerlei kwalen, en de manieren waarop ze bestreden moeten worden. Waar het Oranjecomité gezind is op de voorlichting inzake de gezondheid toe te leggen, wekt het enige bevreem ding, dat het Tilburgs onderwijs blijk baar toch maar weinig bemoeienis met het hele project heeft. Vroeger werden op de scholen altijd bijzondere Konin ginnendagprogramma’s afgewerkt, veelal in de vorm van volksspelen, maar dit gebruik schijnt sterk afgeno men de laatste jareh. Zou het dan geen overweging verdienen om het te ver vangen door een duidelijke medewer king met het grote gezondheidspro gramma van de stad, zoal niet op de dag zelf dan toch bij de voorbereiding, door de kinderen ruim over het eve nement voor te lichten. VW5U Het hele project is nog maar m het be- onder gin en zonder twijfel zullen de ervarin- te ]e gen dit jaar worden opgedaan in de Voor toekomst verwerkt worden tot andere regelingen. De deelname van verleden jaar heeft wel bewezen, dat met name onder de jeugd voor de gedachte be langstelling bestaat, en mits goed op gevangen zal deze belangstelling in de toekomst nog wel groeien. Vorstenhuis Intussen moet niet worden ver de betreffende dag I ginnedag is en dat de bedoelir deze feesten moet zijn het van de band tussen de kindc Op 31 december a.s. direkteur van onze k uit G.L.W. Sliepen, zijn tin is i.v.m. het bereiken gerechtigde leeftijd. De VVV Breda kent een zeer uitge- breid activiteitenpakket, in de uit voerende sektor gerealiseerd door een twintigtal medewerkers(sters) met een volledige dagtaak en een veertiental part-timers. Dit team verzorgt stede lijk, regionaal, nationaal en interna tionaal de hiervoor benodigde werk zaamheden. Voor dit jaar zijn de activiteiten van tweeledige aard: er komt een gezond heidsmarkt en er worden wandeltoch ten gehouden onder het motto Tilburg in beweging», die tegelijkertijd het ka rakter hebben van feestelijke optoch ten. De deelnemers zullen de groepen opfleuren met spandoeken, borden, plakkaten en vlaggen, die op speciale gezondheidsaspecten de nadruk leggen. Als 0P'0aoï de patste vjaag e yan uW den

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1977 | | pagina 13